Dodaj do ulubionych

Jesiennych zmian wieje wiatr...

29.05.19, 11:33

Nie wiem czy obserwujecie, jak niedziela, 26 maja 2019 odmieniła oblicze ziemi, tej ziemi?

A w zasadzie nie sama niedziela, co szambo, które wywaliło zaraz potem. Zwolennicy, głównie PO, z olbrzymimi rozbudzonymi nadziejami na powrót do profitów nie są w stanie opanować zalewu negatywnych emocji związany z POrażką. To można obserwować nawet tutaj w licznych wątkach.

Maski opadły.

Nadchodzi przełom, zmiana myślenia, rozłam, budzi się wiara, że inna polityka jest możliwa. Po 30 latach tego samego bełkotu IIIRP dla wielu to jest, lub będzie, szok. GW napisała, chyba wczoraj, że PO już nie wróci do władzy. I ja im wierzę....

Bardzo ważny tekst, polecam:

m.facebook.com/story.php?story_fbid=2223069931119369&id=100002491503655

--
Nic nie zostało wybaczone!
Edytor zaawansowany
  • triss_merigold6 29.05.19, 11:48
    Pani ma rację.
    ps. nowotwory nie wejdą do Sejmu.
  • bo_ob 29.05.19, 11:51
    triss_merigold6 napisała:

> ps. nowotwory nie wejdą do Sejmu.

I to bardzo dobrze świadczy o Polakach.
    Reszta jest do zrobienia.

• triss_merigold6 29.05.19, 11:57
    Powiedz mi, jak można było spieprzyć nawet - pompowane medialnie od tygodni - wystąpienie Tuska na UW?
    Od tygodni bito w bębenek, że historyczne, że Tusk - polityk europejskiego formatu przyjedzie z przesłaniem przed wyborami do PE, że kluczowe, rocznicowe i co tam jeszcze. I nie zadbano o elementarne wyreżyserowanie spektaklu, pozwalając, żeby cały show ukradł support w postaci no name gościa, który wyskoczył z dobitnymi tekstami o Kościele katolickim. Jażdżewski miał rację, natomiast politycy i PR-owcy, funkcjonujący w branży od dekad, powinni już być nauczeni, że nie zawsze należy machać swoją racją i prawdą ostentacyjnie.

Dla porównania - każda konwencja PiS w mysiej dziurze, każde spotkanie prezesa i innych z kierownictwa, są wyreżyserowane, dopięte, lista mówców poukładana, sprawdzona etc. i nie ma miejsca na spontaniczne, niekontrolowane popisy.
  • bo_ob 29.05.19, 12:07
    PiS-owi to zwycięstwo należało się jak psu zupa - za pracowitość, za determinację, za dobrze stawiane diagnozy, za to wszystko o czym piszesz. Zasłużyli sobie.

KE, niestety, spieprzyła wszystko co spieprzyć się dało. Nie uczą się na błędach i teraz już naprawdę nie ma na kogo głosować.
    Jest przestrzeń na całkiem nowe otwarcie i chyba nadchodzi na to czas.

• triss_merigold6 29.05.19, 12:10
    Q... obserwuję i jestem blisko polityki od dobrych 25 lat, gdybym za każde zapowiadane nowe otwarcie dostawała 10 zł, to byłabym milionerką.
  • bo_ob 29.05.19, 12:12
    smile

Ja nie wierzę, że PiS utrzyma sie przy władzy tak długo jak PZPR smile
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 12:16

> Q... obserwuję i jestem blisko polityki od dobrych 25 lat, gdybym za każde zap
    > owiadane nowe otwarcie dostawała 10 zł, to byłabym milionerką.

A ile było takich naprawdę prawdziwych otwarć?
    Jak Mesjasz wróci z Brukseli to zapewna założy z trzema tenorami Kongres Demokratyczno Liberalny na gruzach PO. Ale czy to będzie nowe otwarcie?

--
  • pade 29.05.19, 12:09
    To prawda. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że to musi być celowe. Ten wiecznie niedopracowany, a wręcz z poważnymi brakami i niedociągnięciami PR.

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • triss_merigold6 29.05.19, 12:11
    Kasiorę mają, żeby nie było. Aparat medialny wszechstronny również.
    Podpowiem Ci, to się nazywa lekceważenie.
  • pade 29.05.19, 12:32
    Samych siebie też lekceważą.

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 12:41
    pade napisała:

> Samych siebie też lekceważą.

Te wybory miały się same wygrać. Na fali wszechogarniającego naród wstrętu i obrzydzenia do PiSu. Po co marnować kasę na z góry wygrane wybory!?
    Jest to w zasadzie ten sam błąd popełniony przy mężu stanu, co miał 70% poparcia i nie miał z kim przegrać.

--
  • zona_glusia 29.05.19, 14:49
    Z dzisiejszej "Wyborczej":
    Za kampanię KE odpowiadali ci sami ludzie, którzy pracowali przy nieudanej walce o reelekcję Bronisława Komorowskiego".
    "– PiS miał pogłębione analizy, wiedzieli, dokąd jechać, by uzbierać jak najwyższe poparcie. Wyszło im, że na ścianę wschodnią. I pojechali – opowiada polityk PO. Koalicja Europejska takich analiz nie miała. Dziś jej politycy wiedzą, że też trzeba było jechać – na zachód Polski – i namawiać do udziału w wyborach.''

"Spotkania sztabu wyborczego były raz w tygodniu, omawialiśmy głównie sprawy techniczne, kto i w jakiej kolejności będzie przemawiał na marszu, na konwencji. [...]
    – W pewnym momencie Władek [Kosiniak-Kamysz] upomniał się o zwołanie sztabu. Raz został zwołany, raz nie, a potem już wcale – mówi nam poseł PSL."

"Pytamy w PO, czy w sztabie była tablica, na której rozpisano kto, dokąd, z jakim przekazem którego dnia jedzie. – A co, myślicie, że to Ameryka? – słyszymy.
    – Kampania Koalicji to był paździerzowy standard Platformy, czyli nienawidzimy PiS, robimy wielki marsz, kilka konwencji, na których opowiadamy, jaką wartością jest Europa."
  • dramatika 29.05.19, 12:18

> że nie zawsze należy machać swoją racją i prawdą ostentacyjnie.

O to, to.
    Teraz przez pół roku będzie spektakl posypywania głowy popiołem, obrony "tradycyjnych wartości" i wyciągania ręki do bezzębnego Janusza, a po wyborach znowu kolejne odcinki Kleru, kolejne karty LGBT oraz walka z plastikowymi słomkami.
    Może nabiorą parę Grażyn, które odpalają TVNy tylko po to, aby obejrzeć jakiś odmóżdżający celebrycki szoł.
  • spanish_fly 29.05.19, 12:19
    Co Ci się nie podoba w Klerze, albo w karcie LGBT. Lubisz żreć plastik? Nie rozumiem czemu to wszystko wrzuca się do jednego wora.
  • dramatika 29.05.19, 12:34
    spanish_fly napisała:

> Co Ci się nie podoba w Klerze, albo w karcie LGBT. Lubisz żreć plastik?

Zrozumiała Dulkiewicz, Wielowieyska, nawet Lis zrozumiał. Niektórzy jednak są zbyt poczciwi na "refleksję"- za to ich w sumie szanuję.
    Jakby wszystkie poczciwe marksistowskie antyklerykałki się zebrały do kupy, to nie musiałyby przestawiać wajchy i mogłyby nawet zrobić w Wiosny coś więcej niż tylko marketingowy produkt niemieckiej (?) agentury.
  • spanish_fly 29.05.19, 12:39
    Mam udawać, że jestem ślepa na rzeczywistość, bo to sprawi, że ktoś tam będzie miał większą szansę na wygranie wyborów? Sorry, ale taka obłuda mi nie pasuje.

Twoi piękni chłopcy i jedna piękna dziewoja zebrali się do kupy i co osiągnęli?
  • dramatika 29.05.19, 12:55
    spanish_fly napisała:

> Sorry, ale taka obłuda mi nie pasuje.
    I taka postawa jest normalna. To co odpierdziela teraz PO z przystawkami nie tylko nie przysporzy im zwolenników, którzy co najwyżej parskną ze śmiechu, ale rozczaruje poczciwców, którzy naprawdę wierzą w te wszystkie marksistowskie bzdury.

> Twoi piękni chłopcy i jedna piękna dziewoja zebrali się do kupy i co osiągnęli?
    A co mieli osiągnąć? Mówili, że UE jest zła, to zarówno bezzębny Janusz, jak i Karyna z sojową latte wpadli w popłoch. Jeszcze by im kto zwinął z powrotem kostkę bauma albo zburzył basen, niedoczekanie. Nie mówiąc o rolnikach, ofiarach dotacji.
  • spanish_fly 29.05.19, 13:00
    >>>A co mieli osiągnąć?

Pensje w tej znienawidzonej UE. Po co innego miałby startować bezrobotny Krzysio?
  • araceli 29.05.19, 13:01
    dramatika napisał(a):
    > A co mieli osiągnąć?

Jak to co - sukces wyborczy big_grin

> Mówili, że UE jest zła, to zarówno bezzębny Janusz, jak i
    > Karyna z sojową latte wpadli w popłoch. Jeszcze by im kto zwinął z powrotem kos
    > tkę bauma albo zburzył basen, niedoczekanie. Nie mówiąc o rolnikach, ofiarach d
    > otacji.

No tak - konfederaciki cacy tylko ci wyborcy tacy głupi... big_grin

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • triss_merigold6 29.05.19, 12:41
    Akurat Kler jest bdb. filmem, każdy kop w instytucję kościoła leje mi miód na serce. Na LGTB mam wywalone.
  • ravny 29.05.19, 13:28
    Kler nie powinien być puszczony tuż przed wyborami bo niektórzy mocniej zindoktrynowani mogli uznać to za "atak opozycji na kościół" i nie przyjąc do świadomości faktów przedstawionych i w odruchu obronnym jeszcze bardziej stanąć po stronie pis. Na pewno jednak film nie spowodował że ktos zamiast na pis zagłosował na ke.
    I w roli oczyszczania kościoła jest bardzo ważny, dobry film.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 11:52

> Pani ma rację.

To zasadniczo nie chodzi jak ja czy ty to postrzegamy. Chodzi o to, jak bardzo JEJ się zmieniła percepcja. A ona nie jest jedyna, której przez ostatnie dwa dni się otwierały oczy. Jej może otworzyły się wyjątkowo szeroko...

> ps. nowotwory nie wejdą do Sejmu.

co to są nowotwory?

--
  • triss_merigold6 29.05.19, 12:01
    Konfederaci = nowotwory. Z powiedzenia, że gdyby nowotwory miały prawo głosu, to głosowałyby na kandydatów Braun, Godek, JKM.

Pani się otworzyły oczy albo dostała interesującą finansowo propozycję od PR-owców z PiS. Sienkiewicz też dziś yebie w GW kampanię i kandydatów, podobnie jak Majmurek w "Krytyce Politycznej", aczkolwiek on pisze bzdury o genialnym rzekomo programie Razemków.
    Ja się zgadzam z tym panem: www.nienawisc.pl/wybory-czyli-odlegly-termin-kolonoskopii/
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 12:03

> Pani się otworzyły oczy albo dostała interesującą finansowo propozycję od PR-ow
    > ców z PiS.

Ale wiesz kto to jest?

--
  • bo_ob 29.05.19, 12:09

> Pani się otworzyły oczy

Pani oczy się nie otworzyły, pani zawsze podobnie myślała.

• dramatika 29.05.19, 12:21
    bo_ob napisała:

> Pani oczy się nie otworzyły, pani zawsze podobnie myślała.

Pewnie jej jednej można w tej sprawie wierzyć.
  • kosmos_pierzasty 29.05.19, 11:59
    Tekst jest dobry i może nawet miejscami słuszny, ale naiwny - podobne głosy były na tym forum po wyborach parlamentarnych. Tylko co z tego? Jest pat. Bo zrozumienie wyborców PiS nie sprawi, że zaczną widzieć tę Polskę taką, jakiej chcieliby "wykształciuchy".

Przecież miało tak być - my zrozumiemy ich, oni zrozumieją, że nie tędy droga, że droga z PiS prowadzi nad przepaść, i znów będzie pięknie. Może znajdziemy jakiś fajny kompromis.

No ale kompletnie nic z tego nie wynikło i dalej nie wynika. Wyborcy PiS też nie są otwarci na żadne rozsądne argumenty. Żeby sytuację rozwiązać nie wystarczy, że otwartością i zrozumieniem wykaże się jedna strona.

Mnie ogarnia pesymizm, jak to wszystko czytam i widzę.
  • triss_merigold6 29.05.19, 12:03
    Mnie też. Na brandzlowanie się własną jedwabistością przez działaczy KE, pomijam Kosiniaka-Kamysza, który jeździ w teren.
    Przy czym ja de facto pracuję dla obecnego rządu, a głosowałam na typa z KE, którego poznałam zawodowo.
  • pani07 29.05.19, 12:10
    I pomyśleć jednak, jak mógłby nawet inaczej wyglądać KOD (jest w ogóle jeszcze?) , gdyby to takim osobom dawano głos- chodzi o poziom mówienia. Ale postawiono na Kijowskiego, medal mu p.Thun wręczyła w Brukseli i do tego puszki-mateuszki jako problem z kasą.
  • triss_merigold6 29.05.19, 12:11
    Panie feministki z Kongresu Kobiet też Kijowskiego przyjmowały oklaskami.
  • pani07 29.05.19, 12:15

> Panie feministki z Kongresu Kobiet też Kijowskiego przyjmowały oklaskami.
    Och pamiętam i dlatego z takim środowiskiem nic wspólnego mieć nie chcę, aby było to bardziej kuriozalne, dyskusja dotyczyła niepłacenia alimentów i jak kobiety mają sobie z tym radzić.

W sumie to coś w takie deseń: Tekst linka
  • afro.ninja 29.05.19, 12:04
    Nienawiść, która jest miedzy zwolennikami pisu, a po jest nie do powstrzymania. A tak naprawde te dwie partie niczym sie miedzy soba nie roznia, ci ludzie znaja sie od dziesiatkow lat i wiedza na co ich stac.
    Pis dal 500 plus i faktycznie, to jest olbrzymi zastrzyk gotowki dla wielu ludzi, nawet dla dobrze zarabiajacych... Nic to, bedzie jeszcze drozej i szybko wydamy te tysiace na bombelki, ale naprawde biedni ludzie i ich dzieci, nie beda czuc materialnej nedzy.

Chcialabym w tym kraju partii z mlodym, nowym liderem, niezaleznego od starych wyg sprzed 89, niezaleznego od KK, nie wiem czy to relane, widzac obecne elity, ale moze... A od socjalu juz sie nie ucieknie, Zachod nie uciekl, my tez nie uciekniemy.
  • triss_merigold6 29.05.19, 12:08
    Byle nie Razemki z ich idiotycznymi pomysłami 35-godzinnego dnia pracy i europejskiej płacy minimalnej, na nich zagłosowali chyba tylko wszyscy studenci i doktoranci socjologii w kraju (169 tysięcy głosów, czyli prawie 3x mniej niż na totalnie nijaką Beatę Szydło)
  • spanish_fly 29.05.19, 12:17
    Postulat 35-godzinnego tygodnia pracy jest wprowadzany przez PIS. Jedni pracują po 70 godzin, inni wcale i średnio wychodzi po 35.
  • grru 29.05.19, 14:19
    A dlaczego postulat 35-godzinnego tygodnia pracy jest idiotyczny? 40 to nie jest prawda objawiona ani prawo fizyki - to ustalona przez ludzi liczba, o której można dyskutować.

--
    Nadal jem gluten smile
  • triss_merigold6 29.05.19, 17:11
    Hm... to mogą zrozumieć ludzie pracujący na etatach/umowach zlecenie. Ogarniasz, mniejszy wymiar czasu pracy, oznaczałby automatycznie niższe wynagrodzenie. A ludzie nie chcą niższego wynagrodzenia - chcą mieć zmywarkę, nowy samochód, dzieci na kursie językowym, wyjazd na narty w ferie i za granicę w wakacje, nawet kosztem wolnego czasu.
  • betty_bum 29.05.19, 17:21
    Zmiana tej liczby pociąga za sobą potężne skutki finansowe. Policz ilu dodatkowych pracowników musiałaby zatrudnić np. sieci handlowe, urzędy, szpitale, policja i to w czasach, kiedy i tak pracowników brakuje.
    Można sobie badać efektywność pracy w centrali banku, przy różnych obciążeniach, ale w okienku czy na infolinii klienci chcą mieć pracownika przez jak najwięcej godzin.
  • triss_merigold6 29.05.19, 17:29
    Razemki - bezrobotni absolwenci socjologii i aktywiści miejscy - wciąż nie ogarniają, że 35-godzinny tydzień pracy byłby nie tylko mega kosztem dla pracodawców, ale oznaczałby mniej kasy dla pracowników.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 17:34

> Razemki - bezrobotni absolwenci socjologii i aktywiści miejscy - wciąż nie ogar
    > niają, że 35-godzinny tydzień pracy byłby nie tylko mega kosztem dla pracodawcó
    > w, ale oznaczałby mniej kasy dla pracowników.

Ponieważ socjaliści zasadniczo mają problem z ogarnięciem, że bogactwo bierze się wytwarzania wartości, a wartość zwykle bierze się z pracy.
    Dla nich bogactwo bierze się z właściwej redystrybucji oraz przykręcenia śruby "możnym tego świata" (że zacytuję mojego ulubionego komunistę forumowego)

--
  • spanish_fly 29.05.19, 17:58
    PIS właśnie planuje pensję minimalną podwyższyć o kolejne 200 zł od przyszłego roku. Wychodzi na jedno.
  • betty_bum 29.05.19, 18:13
    To jest dla mnie bardzo ciekawe, jak oni kombinują? Państwo jest przodownikiem w zatrudnianiu specjalistów za minimalną i kwoty jej bliskie. Płace w budżetówce są podnoszone symblolicznie, coraz bardziej zbliżają się do minimalnej. Doczekamy strajków budżetówki, pod hasłem chcemy podwyżek do wysokości minimalnej pensji?
  • heavy_metal_thunder 29.05.19, 21:33
    Ja bym wolał żeby mi ustawowo podnieśli moją płacę, która najniższą krajową nie jest wink
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 22:23
    heavy_metal_thunder napisał:

> Ja bym wolał żeby mi ustawowo podnieśli moją płacę, która najniższą krajową nie
    > jest wink

Zaraz będzie! I wtedy będzie regularnie rosła....

--
  • tiszantul 29.05.19, 12:45
    > Nienawiść, która jest miedzy zwolennikami pisu, a po jest nie do powstrzymania

Chciałabyś. Nienawiść jest silniejsza u przegranych. Pisowcy akurat wygrywają co chcą, więc powodów do nienawiści mają znacznie mniej. Przecież "dostają 500 plus i są zadowoleni", zapomniałaś? Tomasza Lisa z niemieckiej telewizji internetowej mamy nienawidzić? Donalda Tuska, który wyleciał z polskiej polityki i nie wygląda na to, żeby wrócił? Może mamy Schetynę nienawidzić i Katarzynę Lubnauer? Bądźmy poważni
  • triss_merigold6 29.05.19, 12:05
    Musiałam panią wygooglać. KOD, czyli lansowanie działacza alimenciarza i bezrobotnych/emerytów, którzy mieli czas włóczyć się po demonstracjach.
  • pani07 29.05.19, 12:13

> Musiałam panią wygooglać. KOD, czyli lansowanie działacza alimenciarza i bezrob
    > otnych/emerytów, którzy mieli czas włóczyć się po demonstracjach.

Może teraz przejrzała na oczy, chociaż znalazłam jej zdjęcie z "w ramach protestu" ofoliowaną główką srebrnym papierem.
  • bo_ob 29.05.19, 12:14
    Protestować przeciw rządom PiS a stawać w obronie ich wyborców to dwie całkiem różne sprawy.

• tiszantul 29.05.19, 12:47
    Na Filiks jest sporo kompromatów, ale nie chce mi się szukać, chyba dwa lata o pani nie słyszeliśmy
  • dramatika 29.05.19, 12:13
    Nie maski opadły, tylko kolejna "mądrość etapu". Romans z LGBTQRTVAGD i odmóżdżonym antyklerykalizmem nie wyszedł, więc wrzucają wsteczny bieg.
  • sunheart 29.05.19, 19:21
    😂
  • ck2 29.05.19, 19:48
    Dziko śmieszy mnie lament nad tym, jak to KE oberwało za rzekomy obyczajowy skręt w lewo, flirt z LGBT i antyklerykalizm. Gdzie Schetyna twardo odcina się od takich kwestii, z kolei PSL wręcz może iść z PIS pod rękę. Tw. takie poglądy jak KE na zachodzie mają skrajnie konserwatywne partie. Vide krytyka Rostowskiego, ktory próbował startować w UK. To najlepiej pokazuje, jakim skansenem jesteśmy.
  • triss_merigold6 29.05.19, 20:01
    Oberwało za lenistwo i nieskuteczną narrację.
  • ck2 29.05.19, 20:14
    Czyli za typowo polskie "jakoś to będzie". Aż dziwne, że nie spodobało się suwerenowi.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 20:17
    ck2 napisała:

> Tw. takie poglądy ja
    > k KE na zachodzie mają skrajnie konserwatywne partie.

Ale przecież PO jest konserwatywną partią (w naszych warunkach nie skrajną). Ja nie wiem kto uwierzył, że to jakieś centrum, ża tam jakieś nowe lewe nogi wyrastają. Powtórzę: wielki błąd Barbary, że rzuciłą się nierozsądnie i za wcześnie w objecia Grześka. Drugie przewalone wybory w jej wykonaniu.

--
  • ck2 29.05.19, 20:26
    No właśnie, skrajnie i nasze waarunki to slowa-klucze.
  • spanish_fly 29.05.19, 12:14
    Przecież obelgi równie grube lecą z drugiej strony i to od lat, i to nie ze strony influencerów i wyborców, a samej wierchuszki i za pośrednictwem publicznej telewizji. Komuniści i złodzieje, zomo, broniarze, itd. Następuje najwyżej zmiana chłopca do bicia, a nie żaden przełom. Przełom to będzie, kiedy władza zacznie działać na rzecz faktycznego interesu publicznego w oparciu o fakty, a nie ideologie, widzimisię i prywatne interesy.

Nawet jeśli w wyborach jesiennych PO przegra to nie jest przesądzone, że nie wrócą do władzy w wyniku kolejnych. PIS też długo przegrywał. Owszem jest ryzyko, że PIS porządzi długo, ale nie ze względu na swoje wyjątkowe umiejętności i wyczucie spraw społecznych, ale ze względu na to, że bez żenady łamią systemowe zabezpieczenia, które miały za zadanie bronić nas przed tyranią.

BTW, jakież to niby profity miały spłynąć na wyborców KE gdyby KE wygrała wybory do PE?
  • bo_ob 29.05.19, 12:19
    spanish_fly napisała:

> Przecież obelgi równie grube lecą z drugiej strony i to od lat, i to nie ze str
    > ony influencerów i wyborców, a samej wierchuszki i za pośrednictwem publicznej
    > telewizji.

Rozróżnijmy polityków PiS-u, którzy rzeczywiście ubliżali Polakom jak nikt przed nimi od zwykłych ludzi - wyborców PiS, którym obelgi po prostu się nie należą.

• spanish_fly 29.05.19, 12:28
    Niektórym się należą. Jak wszędzie wśród wyborców PIS też są ludzie, którzy na społeczeństwie po prostu pasożytują. Odmawiam przyjęcia narracji lansowanej przez oficerów medialnych PIS, że wszelka krytyka rządów PIS, w tym programów socjalnych, to jest jednocześnie krytyką ich elektoratu.

Takie zestawienie ostatnio widziałam. Pracuje 15,6 mln Polaków, 5 mln jest biernych zawodowo, 0,7 mln jest bezrobotnych, 9,3 mln jest emerytów i rencistów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ubyło 400 tys. pracujących (niższy wiek emerytalny, zmiana struktury społecznej - coraz więcej starszych). To jebnie. Pytanie kiedy. Jaki pomysł ma na to PIS? Reperacje od Niemiec? Powinni się z tym zacząć sprężać. Tymczasem wdrażają inny program - umrzyj zanim osiągniesz wiek emerytalny.
  • martishia7 29.05.19, 12:38
    Tymczasem wdrażają inny program - umrzyj zanim osiągniesz wiek emerytalny.

Myślę jednak, że to nie jest przemyślana strategia, tylko tak "samo" im się wdraża. Tak wyszło.
    Z innej beczki nieco - przeczytałam wczoraj tezę, na pierwszy rzut oka szalenie irracjonalną, ale po zastanowieniu się, uważam, że tkwi w niej jakiś sens - że 500+ (a także wszelkie jarkowe, wyprawkowe) to nie jest element socjalnego państwa opiekuńczego, a element całkowicie turbo-liberalnej gospodarki w stylu Korwina. Rząd mówi "Macie 500 i się od nas odbierdolta". Lepszych usług publicznych nie będzie, to jest bon oświatowy/zdrowotny/transportowy, za który możecie sobie te usługi kupić, do widzenia. nie wiem czy istotnie taka idea im przyświeca, czy też "samo" tak wychodzi przypadkiem, ale istotnie takie myślenie daje się zauważyć. Np. w wypoiwedziach tego geniusza, który powiedział, że o co nauczycielom chodzi, przecież 500+ jest też dla nich. Wystarczy sobie dorobić w dzieciach i szafa gra. Za chwile czeka nas protest lekarzy- zobaczymy czy podobna płyta zostanie odpalona.
  • dramatika 29.05.19, 12:49
    martishia7 napisała:

> 500+ (a także wszelkie jarkowe, wyprawkowe) to nie jest element socjalnego pań
    > stwa opiekuńczego, a element całkowicie turbo-liberalnej gospodarki w stylu Kor
    > wina. Rząd mówi "Macie 500 i się od nas odbierdolta".

Lol. W piękny sposób racjonalizujesz sobie dysonans poznawczy big_grin
    Korwin i jemu podobni nie mówią, żeby "dawać", ale żeby "nie zabierać". Nie ogarniasz różnicy, to lepiej nie zabieraj się za myślenie.
  • martishia7 29.05.19, 13:01
    Nie wiem dlaczego nazywasz to racjonalizacją dysonansu, ale niech tam. W gruncie rzeczy rezultat jest podobny - czy polityk powie "nic nie zabiorę, ale też nic nie dam" (korwinoza) czy "dużo zabiorę, ale dużo ci dam" (skandynawskie państwo opiekuńcze). Natomiast na tym własnie tragizm 500 polega, bo oznacza "zabiorę sporo, oddam trochę mniej, wezmę prowizje za zarządzanie". A do lekarza pójdźcie prywatnie. Bezsens. Ale tego ludzie oczekują.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 17:31
    martishia7 napisała:

> Nie wiem dlaczego nazywasz to racjonalizacją dysonansu, ale niech tam. W grunci
    > e rzeczy rezultat jest podobny - czy polityk powie "nic nie zabiorę, ale też ni
    > c nie dam" (korwinoza) czy "dużo zabiorę, ale dużo ci dam" (skandynawskie państ
    > wo opiekuńcze). Natomiast na tym własnie tragizm 500 polega, bo oznacza "zabior
    > ę sporo, oddam trochę mniej, wezmę prowizje za zarządzanie".

Czegoś chyba Panie nie zrozumiała.

W Polsce wprowadzono unikalne połączenie tych dwóch metod przedstawionych powyżej, w postaci "zabiorę ci bardzo dużo, a nic ci nie dam". Ciekawe jest dojście do tego modelu. Od pierwszej połowy lat '90 tzw. liberałowie z dzisiejszej PO: Lewandowski, Tusk, Halicki, Boni tresowali społeczeństwo, że wszystko muszą sobie zapewnić sami, będzie minimum państwa, ale podatki będą może nie niskie, ale będzie dużo ulg. I rzeczywiście, jak ktoś pamięta tamte czasy, było tych ulg sporo. Od początku lat 2000 ulgi skasowano a podatki zaczęły rosnąć. Natomiast państwa nadal było coraz mniej. Stworzona model unikalny w skali całej Europy: wysokie podatki (23% to jedna z najwyższych stawek VAT w Europie) + służby państwa co najwyżej w postaci atrapy. I co niesamowite, i absolutnie niezrozumiałe, społeczeństwo zaakceptowało ten model, nie buntuje się, płaci za wszystko po dwa razy, i próbuje żyć w tym matrixie. Wystarczy poczytać emateczkę, jest świadoma, że płaci podatki, może nawet wysokie, jest wytresowana, że trzeba płacić, ale nie zapyta: gdzie one qrwa znikają!? Teraz do niej dotarło, że PiS rozdaje patolom jej podateczki, co bardzo ją oburza, ale nadal zero refleksji gdzie znikały przez ostatnie 25 lat....

Jeżeli już tak grzebiemy w historii to sam obecny Mesjasz, Donald Tusk też był w latach '90 bardziej liberalny od Korwina. Potem w 2007 mu zostało już tylko słynne 3x15%, w 2010 że wystarczy już dalej nie podnosić, a już w 2011 przywalił VAT 23%, co prawda tylko na chwilę (która trwa do dziś)....

Dla mnie to wszystko to jest jakiś kabaret.....

--
  • spanish_fly 29.05.19, 18:04
    Niektóre usługi się poprawiły i infrastruktura. Poza tym za czasów PO wprowadzono roczny macierzyński (ewenement na skalę światową) i kosiniakowe - roczna pensja dla bezrobotnych kobiet po porodzie.
  • heavy_metal_thunder 29.05.19, 21:39
    Masz rację, Dyżurny Satyryku Ematki. Za PO były wysokie podatki i bardzo niska pomoc państwa. Jeśli model państwa na się wiązać z tak wysokimi podatkami, to logika podpowiada że to powinno być państwo socjalne. Nie można być trochę w ciąży, a trochę nie.
  • lauren6 29.05.19, 13:15
    > 500+ (a także wszelkie jarkowe, wyprawkowe) to nie jest element socjalnego państwa opiekuńczego, a element całkowicie turbo-liberalnej gospodarki w stylu Korwina

Dokładnie tak jest. To są pieniądze wyszarpane z budżetu kosztem służby zdrowia, edukacji, ochrony środowiska.

Nie raz i nie dwa pisałam, że co mi po 500+ jak zaraz będę musiała płacić za prywatne szkoły dla dzieci po kilka tysięcy zł miesięcznie. Za prywatną służbę zdrowia już płacę. Ale tego wyborca PISu już swoim rozumkiem nie ogarnia.

Oh wait, wg autorki tekstu nie powinnam uważać wyborców PIS za idiotów. Poprzestańmy na tym, że są to wybitni intelektualiści, ktorzy po prostu mają problemy z ustalaniem ciagu przyczynowo skutkowego i obok boga wierzą w to, że budżet państwa to worek bez dna. Z wiarą przecież nie wolno dyskutować.
  • bo_ob 29.05.19, 12:40
    spanish_fly napisała:

> Niektórym się należą.

Obelgi? Za to, że głosują zgodnie z własną wolą? No bez żartów.

Nigdy nie głosowałam i nigdy nie zagłosują na PiS, bo uważam, że to partia, która wybitnie szkodzi Polsce i Polakom, ale również nie powiem złego słowa na kogoś, kto na PiS głosuje. Nie mam pretensji do ludzi, którzy dali się kupić za pieniądze. Nie mam pretensji, że boją się nieznanego: uchodźców, LGBT, że bronią się przed wiedzą dotyczących księży.

Mam pretensje do ludzi, którzy są z mojej bajki i są tak bardzo leniwi i nieudolni, aroganccy i bezmyślni, że od lat muszę wybierać mniejsze zło.

• araceli 29.05.19, 12:45
    bo_ob napisała:
    > Obelgi? Za to, że głosują zgodnie z własną wolą? No bez żartów.

www.facebook.com/wadimnowasol/posts/2598221953730249?__xts__%5B0%5D=68.ARANl6xy9DAWE4EF0rsQ03zy52A-kEYUxwxJL6h3QUZoE-0DNbGqWWiqNSw502JbiUgpOSCz_lj6MZs9A3ULG1rj9nSCnCpYa2k4B9OGkMcQT6Of6hYev6rXNpQrumwbsv9fHXYMCZgF8ykvkNYg-9SENQ1eMrl6fQnm2MhtqeMGuf670KlXMQBcdCkf6Ms_fUa42X7xyB7udmUzqmlKS49tisgn5FMkjok89r1yERZdizvDzkYR7fTR58C5BFddCxaIgbBFb5C9p1FmX3t8F40mRn4z2E8NtM1wT0XMhCHV62WG6KyfiPCnY42X7Fcg31PnWxuHsqWHFRRQaYirvobg&__tn__=-R

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • bo_ob 29.05.19, 12:56
    araceli napisała:

Przeczytałam.
    Nie wiem co powiedzieć.

"Jak to możliwe, że jeden człowiek obudził w narodzie demony?"

Możliwe. Historia nie raz pokazała, że bardzo możliwe.
  • spanish_fly 29.05.19, 12:46
    Nie, nie za głosowanie, za "styl życia". Wydawało mi się, że jasno to napisałam.
  • gris_gris 29.05.19, 13:29
    Ale nie masz do nich tez pretensji o to, ze zgadzają sie bez żadnych wahań na rozwalanie instytucji państwa? Ba ja im tego na przykład wybaczyc nie mogę, i nie przyjmuje żadnych usprawiedliwień.

Zauważ, ze w innych krajach europejskich, w których populistom dobrze sie wiedzie, nikt nie podnosi ręki na sady i urzędy. Włochom to na myśl nie przyjdzie. Owszem, obsadza swoimi , jak sie skończy kadencja, ale nie złamią prawa. I nawet tych swoich wybiorą wg merytorycznego klucza, bo państwo ma funkcjonować, a nie iść w diabły. A u nas?
  • bo_ob 29.05.19, 13:38
    gris_gris napisała:

> Ale nie masz do nich tez pretensji o to, ze zgadzają sie bez żadnych wahań na r
    > ozwalanie instytucji państwa? Ba ja im tego na przykład wybaczyc nie mogę, i ni
    > e przyjmuje żadnych usprawiedliwień.

Myślę, że większość wyborców PiS nie ma pojęcia o instytucjach państwa ani o ich rozwalaniu.
    "Zgodnie z danymi Ipsosu wśród wyborców z wykształceniem podstawowych 16,6 proc. zagłosowało na Koalicję Europejską, a aż 72 proc. - na PiS."
    fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/wybory-2019/news-ipsos-kto-najczesciej-glosowal-na-pis-a-kto-na-ke,nId,3012888
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 13:52
    bo_ob napisała:

> Myślę, że większość wyborców PiS nie ma pojęcia o instytucjach państwa ani o ic
    > h rozwalaniu.

Dopsze, więc zapytajmy się dlaczego edukacja w tym kraju jest na takim żałosnym poziomie? Ja, w starej komunistycznej podstawówce, miałem WOS w 7 i 8 klasie. I podstawowe informacje o organizacji państwa i jego instytucjach zostały mi przekazane.

Co się stało przez te 30 lat, że nagle jest takie dno? Chyba nie będziemy twierdzili, że PiS rozwalił edukację w 4 lata i stworzył sobie pokolenie niewykształconych wyborców - też w 4 lata? To nie jest, qrwa, armia klonów!

--
  • spanish_fly 29.05.19, 14:01
    Skąd pomysł, że to jest jakieś nowe zjawisko?
  • bo_ob 29.05.19, 14:02
    dyzurny_troll_forum napisała:

> Co się stało przez te 30 lat, że nagle jest takie dno?

30 lat? Nie, to w większości ludzie po szkołach PRL-owskich:

1. 72 % wyborców z wykształceniem podstawowym zagłosowało na PiS
    2. 55,1% wyborców po 60. roku życia zagłosowało na PiS

Czyli są to starsze osoby z wykształceniem podstawowym pobranym w czasach słusznie minionych. Trudno oczekiwać, że będą rozumieć na czym polegają instytucje demokratycznego państwa.

• triss_merigold6 29.05.19, 17:12
    Chyba przez prawie 30 lat można ich było nauczyć, ostatecznie w okres po 1989 r. wchodzili jako młodzi ludzie.
  • bo_ob 29.05.19, 17:21
    Sama w to nie wierzysz.
    Można było 30, 40-latkom po podstawówkach mieszkającym w wioskach na ścianie wschodniej wytłumaczyć co to jest Trybunał Konstytucyjny? Nie wierzę, że w to wierzysz.
  • triss_merigold6 29.05.19, 17:28
    TK utworzono w 1982 r., stało o nim w PRL-owskiej konstytucji oraz w podręcznikach do wos <kończyłam podstawówkę w '89>.
    Dla 30-40-latków mieszkających w wioskach na ścianie wschodnie TK był i jest doskonale bez znaczenia. W latach 90-tych miały dla nich znaczenie renty rolnicze i wcześniejsze emerytury, a po 2004 r. wysłanie dzieci na zmywak lub budowę do UK, Belgii czy Szwecji, a dekadę później - dotacje unijne na modernizację i dopłaty. Na TK mają i będą mieć wywalone.
  • bo_ob 29.05.19, 17:32

> Dla 30-40-latków mieszkających w wioskach na ścianie wschodnie TK był i jest do
    > skonale bez znaczenia.

Właśnie o tym mówimy. Dlatego trudno mieć do nich pretensje o rozwalanie instytucji państwa, jeśli nie wiedzą co to są te instytucje.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 17:37
    bo_ob napisała:

> dyzurny_troll_forum napisała:
    >
    >
    > > Co się stało przez te 30 lat, że nagle jest takie dno?
    >
    > 30 lat? Nie, to w większości ludzie po szkołach PRL-owskich:
    >
    > 1. 72 % wyborców z wykształceniem podstawowym zagłosowało na PiS
    > 2. 55,1% wyborców po 60. roku życia zagłosowało na PiS

Młodzież, młodzież urodzona i wychowana w całości w nowej Polsce w ogóle nie poszła na wybór. Ma to w dupie. Stare pierdoły po PRLowskich podstawówkach przynajmniej poszły. O tym mówię. Co się stało?

--
  • bo_ob 29.05.19, 17:41

> O tym mówię.

No ale ja mówię o czymś całkiem innym.
    >
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 17:46
    bo_ob napisała:

> No ale ja mówię o czymś całkiem innym.

bo mamy tu kilka problemów....

--
  • bo_ob 29.05.19, 17:46

> Młodzież, młodzież urodzona i wychowana w całości w nowej Polsce w ogóle nie po
    > szła na wybór.

Czytam:
    "Jak wynika z sondażu Ipsos, w grupie wyborców w wieku od 18 do 29 lat głos oddało 27,6 proc. uprawnionych. [...] Najmłodsza grupa głosujących najchętniej wybierała kandydatów PiS - zdobyli oni poparcie na poziomie 28,4 proc. Nieznacznie słabszy wynik uzyskali kandydaci Koalicji Europejskiej - 27,3 proc. oddanych głosów. [...] Młodzi znacznie częściej niż starsi głosowali na mniejsze partie. Trzecie miejsce w tej grupie zdobyli kandydaci Konfederacji z bardzo dobrym wynikiem - 18,5 proc. głosów. Czwartą pozycję - z poparciem 13,7 proc. - zajęli kandydaci Wiosny. Wśród osób poniżej 30. roku życia na mandaty mogliby też liczyć reprezentanci Kukiz'15 - zdobyli poparcie 8,3 proc. W ogólnym rozliczeniu nie przekroczyli progu wyborczego, zdobywając 4,1 proc. głosów. Lewicę Razem poparło 2,6 proc. młodych wyborców."
    www.tvn24.pl/wybory-do-europarlamentu-2019/wyniki-do-europarlamentu-najnizsza-frekwencja-wsrod-mlodych-na-kogo-glosowali,939145.html
    Dlaczego tak mało młodych ludzi poszło głosować? Nie wiem, pewnie mają to w nosie.

• dramatika 29.05.19, 14:08

> Co się stało przez te 30 lat, że nagle jest takie dno?

No ale co by dało Obrońcom Demokracji uświadomienie spoleczeństwa? Przecież pod względem prawnym tzw. łamanie konstytucji poprzez zmianę ustawy o sędziowskich "emeryturach" jest co najwyżej problemem interpretacyjnym. Cała konstytucja jest takim problemem. Jeszcze by nie tylko suweren, ale i młodzi wykształceni z wielkich miast sami wydedukowali, że de facto żadnego łamania konstytucji nie było i na co to komu, ha?
  • spanish_fly 29.05.19, 14:31
    Nie ma żadnego problemu interpretacyjnego. Cel PIS jest jasny i to ten cel świadczy o tym, że łamią konstytucję. Chcą sobie całkowicie podporządkować sądownictwo, tak im się to już udało w przypadku TK, której prezes Kaczyńskiemu obiadki podaje w swojej własnej kuchni. Chcą sobie w ten sposób zapewnić bezkarność, przewagę w wyborach, możliwość pacyfikowania wybranych ludzi. Zdominowana przez PIS prokuratura chroni polityków PIS - widać to jak na dłoni. Jeśli kogoś nie przekonuje przypadek Kaczyńskiego i Birgfellnera, to niech się zastanowi czy chciałby być na miejscu Sebastiana, który miał pecha swoim seicento jechać tą samą drogą co Szydło swoim orszakiem.
  • zona_glusia 29.05.19, 14:57
    >to niech się zastanowi czy chciałby być na miejscu Sebastiana, który miał pecha swoim seicento jechać tą samą drogą co Szydło swoim orszakiem.
    Ten człowiek był wzywany przez prokuraturę ponad sto razy.
  • spanish_fly 29.05.19, 15:00
    I końca nie widać.
  • dramatika 29.05.19, 12:40
    spanish_fly napisała:

> To jebnie.

Dlatego głosujecie na socjalistów, a ludzi, którzy ostrzegają przed tym od dawna nazywacie "nowotworami". Wot logika lewactwa.
    www.youtube.com/watch?v=w4mpLJEnxYU&t=67s
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 12:43
    spanish_fly napisała:

> Tymczasem wdrażają inny program - umrzyj zanim osiągniesz wiek emeryta
    > lny.

Powiedz, ale tak szczerze, która ekipa przez ostatnie 30 lat nie wdrażała tego programu?

--
  • spanish_fly 29.05.19, 12:50
    PIS miał koniunkturę i środki, które w dużej części dorzuca dostatnio żyjącym rodzinom zamiast wykorzystać bardziej efektywnie.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 13:00
    spanish_fly napisała:

> PIS miał koniunkturę i środki, które w dużej części dorzuca dostatnio żyjącym r
    > odzinom zamiast wykorzystać bardziej efektywnie.

Ja zadałem konkretne pytanie, a ty mi sądzisz frazesy.

Natomiast przez 30 lat wszystkie ekipy "wykorzystywały bardziej efektywnie" zapewniały miejsce w przedszkolu dla każdego dziecka, budowały mieszkania i żłobki, zapewniały darmową służbę zdrowia na europejskim poziomie oraz godne życie seniorom.

A teraz przyszedł PiS i zamiast wykorzystywać efektywnie po prostu rozpie*ala. I to jet taka zmiana, że się wszystkim strasznie spodobało!

--
  • spanish_fly 29.05.19, 13:03
    W mojej wypowiedzi nie było zaprzeczenia Twojemu twierdzeniu, jeśli nie zauważyłeś.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 13:08
    spanish_fly napisała:

> W mojej wypowiedzi nie było zaprzeczenia Twojemu twierdzeniu, jeśli nie zauważy
    > łeś.

No nie zauważyłem....

--
  • martishia7 29.05.19, 13:18
    Każda po kolei odsuwała od siebie te tematy, licząc, że to nie za ich kadencji yebnie. PiS ma pecha, bo akurat na nich wypadł punkt krytyczny i niestety coś muszą zrobić. No ale przecież nikt im władzy nie dał za karę, sami chcieli, nie?
  • aerra 29.05.19, 15:11
    A, nie, tu się nie zgodzę.
    PiS nie ma pecha, że akurat na nich padło - PiS mógł to odwlec tak jak i poprzednicy, tylko całkiem zgrabnie postanowił przyspieszyć ten moment, żeby na pewno na nich padło. Z jednej strony - może byłoby to i lepiej, bo w tym momencie pomóc może tylko totalne rozwalenie wszystkiego i zbudowanie od zera, tylko z drugiej - kto to ma niby od zera zbudować? PiS? Wolne żarty.
  • pani07 29.05.19, 12:30
    Och, to proszę to kierować do emam niektórych, to dla nich jedyna narracja. Na "zły PiS" głosują niewykształceni , którzy na 500+ nie załapali, nie pracują, chleją i dzieci klepią kolejne. Plus to, z czym wczoraj na fb zaszalała p.Janda, potem po reakcjach (artykuł na onecie) skasowała.
  • spanish_fly 29.05.19, 12:31
    Z czym zaszalała Janda?
  • triss_merigold6 29.05.19, 12:38
    Ze rysunkiem klęczącej staruszki przed panem z banknotem i podpis "Daj głos".
  • bo_ob 29.05.19, 12:42
    Ludzie się zrobili strasznie jakieś wydelikacone smile
  • spanish_fly 29.05.19, 12:45
    Ja to raczej postrzegam jako satyrę - fakt że niezbyt wysokich lotów - na polityków, którzy przecież dokładnie tak działają, a nie na staruszki.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 12:49
    spanish_fly napisała:

> Z czym zaszalała Janda?

https://pbs.twimg.com/media/D7qAZ1gXYAA_A_M.png

--
  • 1elka26 29.05.19, 12:52
    Biedna ta nasza opozycja. Nadal mało kumacie i wszystko sprowadzacie do kasy. Owszem, kasa jest ważna, ale ważne jest także, a może nawet najważniejsze, poczucie godności oraz sprawiedliwości dziejowej.
    Prawdziwe wyniki wyborów to trochę inna arytmetyka. To nie jest - 27 mandatów PIS - 22 mandaty - KE.
    Rzeczywisty podział mandatów wygląda tak:

24 - PIS
    2 - Solidarna Polska
    1 - Porozumienie

oraz:

10 mandatów - PO
    6 " - PZPR dzisiaj występujące pod nazwą SLD
    3 mandaty - ZSL współczesne PSL
    3 mandaty - celebryci

Jeżeli nie jesteście w stanie wyciągnąć wniosków z takiego podziału mandatów, to z jednej strony jest to smutne, a z drugiej jest to bardzo dobry prognostyk przed jesiennymi wyborami gdyż daje to nadzieję na zdobycie większości konstytucyjnej.
    Megalomania i poczucie wyższośći elit okrągłostołowych jest porażająca. Nie dziwi więc to, że Czarzasty może pozwolić sobie na drwiny z tych, co chełpią się tym jak to pokonali komunizm, a tak naprawdę dogadali się z nimi i w efekcie dokonali podziału Polski na strefy wpływów kompletnie zapominając o zwykłych ludziach.
  • spanish_fly 29.05.19, 13:01
    PIS to też jest elita okrągłostołowa. I owszem ich megalomania i poczucie wyższości są porażające.
  • 1elka26 29.05.19, 13:08
    Oo tak - i pewnie dlatego przez lata PIS, a wczesniej PC było mieszane z błotem za to, że było to ugrupowanie które optowało za lustracją i nie zgadzało się na ochronę "ludzi honoru"?
    Jak myślisz przez kogo?
  • spanish_fly 29.05.19, 13:16
    Siedzieli przy okrągłym stole, Kaczyński, Pawłowicz, Sellin, Kamiński. Od tamtej pory są w polityce, Kaczyńscy zajmowali najwyższe państwowe stanowiska. O czym tam sobie pyszczyli przez te lata, nie ma znaczenia - bajki dla wyborców, takie same jak "walka z kolesiostwem" z ostatniej kampanii. Są elitą okrągłostołową. A lustrowali tak zajadle, że Kujda jeszcze w zeszłym roku był ich mianowańcem na ważne stanowisko.
  • 1elka26 29.05.19, 13:32
    Wiesz dobrze, że Kujda nie należał do kategorii "ludzi honoru" a także o tym, że jego akta były w tzw. zetce. I dobrze wiesz, że dopiero PIS odtajnił ten zbiór - ciekawe dlaczego nie zrobiła tego Platforma?
    Wiesz także dobrze o tym, że nie było żadnej alternatywy dla okrągłego stołu. Problemem jest to, co działo się później, a zwłaszcza to co zrobił Wałęsa gdy został prezydentem.
    To, o czym "pyszczyli" jak to określiłaś z wrodzoną gracją, ma znaczenie i właśnie dlatego, że "pyszczyli" byli tak znienawidzeni przez lewicę solidarnościową, która różniła się właściwie tylko tym od lewicy postkomunistycznej, że nabrała większej ogłady i była liberalna gospodarczo.
  • spanish_fly 29.05.19, 13:53
    Sorry, ale te prehistoryczne podziały jakimi żyje Twój guru nic mnie nie obchodzą. Połowy tych grepsów, które dla Ciebie coś znaczą nawet nie rozumiem. Widzę, natomiast że Kaczyński wyszedł z transformacji z nieruchomościami wartymi wiele milionów złotych, całe dorosłe życie jest na utrzymaniu narodu i jeszcze kumał się i pchał na stanowiska takich ludzi jak Kujda, Piotrowicz, Lepper, jego bratanica to zepsuta milionerka-celebrytka, która jeden ze swoich licznych ślubów wzięła z oszustem, którego wspólnika tatuś ułaskawił, kiedy trafiła mu się fucha prezydenta. Celebryctwo Marty, nie powinno nas zresztą dziwić, skoro i ojciec i wuj gwiazdami filmowymi komunistycznego reżimu zostali już w dzieciństwie.
  • 1elka26 29.05.19, 14:03
    I dlatego właśnie przegrywacie wybory, gdyż te "prehistoryczne podziały" są nadal istotne i bardzo mocno wpływają zarówno na politykę jak i na gospodarkę współcześnie. To, co wypisujesz świadczy tylko o tym jak mocno media gazetopodobne potrafiły skierować dyskurs społeczny na boczne tory.
    Na szczęście Kaczyńskiemu udało się zjednoczyć i zmobilizować bardzo liczną, na szczęście, grupę ludzi dla których istnieją sprawy ważniejsze niż kasa.
  • spanish_fly 29.05.19, 14:05
    LOL LOL LOL LOL LOL LOL
  • bo_ob 29.05.19, 14:08
    Bardzo jestem ciekawa lamentów, jakie nastąpią gdy PiS przegra wybory smile

• pani07 29.05.19, 14:17
    bo_ob napisała:

> Bardzo jestem ciekawa lamentów, jakie nastąpią gdy PiS przegra wybory smile
    >

Przecież wiadomo, że kiedyś tak będzie, być może jesienią. Demokracja, jak przekonają do siebie, to zostają wybrani.
    Słowo-klucz w polityce: wiarygodność.
  • bo_ob 29.05.19, 14:24
    pani07 napisał(a):

> Przecież wiadomo, że kiedyś tak będzie

Właśnie to napisałam.

Ważne, żeby traktować siebie jak przeciwników nie jak wrogów. To, że traktujemy siebie jak wrogów jest "zasługą" Jarosława Kaczyńskiego więc obecne żale, że Polacy wzajemnie się nie szanują są tylko tego skutkiem. Obawiam się, że tego już się nie naprawi.
  • 1elka26 29.05.19, 14:21
    Zadnych lamentów nie będzie - możesz być pewna. Po prostu trzeba będzie lepiej przygotować się do następnych wyborów.
    Cel jest jasny - nie pozwolić na niszczenie kraju przez lewactwo.
  • bo_ob 29.05.19, 14:25
    1elka26 napisał(a):

> Zadnych lamentów nie będzie

Zobaczymy.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 14:28
    bo_ob napisała:

> Bardzo jestem ciekawa lamentów, jakie nastąpią gdy PiS przegra wybory smile

PiS przewalił z 10 wyborów z rzędu, i nie płakał jak mientkie buły...
    Wstał, otrzepał się i ruszył po największe zwycięstwa w historii polskiej demokracji.
    Może tego chłoptasie z PO też się od nich uczą!?
    Ale nie, oni zanim się ogarnom to się rozpadnom....

--
  • bo_ob 29.05.19, 14:29

> PiS przewalił z 10 wyborów z rzędu, i nie płakał jak mientkie buły...

Oj, pamiętam coś całkiem innego smile

Nawet prezes po przegranych wyborach powiedział - przegraliśmy, ale wygraliśmy moralnie smile

• spanish_fly 29.05.19, 14:32
    Jak to nie płakał? Piszczeli wiele razy, że wybory były sfałszowane.
  • ck2 29.05.19, 20:01
    > PiS przewalił z 10 wyborów z rzędu, i nie płakał jak mientkie buły...
    > Wstał, otrzepał się i ruszył po największe zwycięstwa w historii polskiej demokracji.

Że jak? big_grin
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 20:11
    ck2 napisała:

> > PiS przewalił z 10 wyborów z rzędu, i nie płakał jak mientkie buły...
    > > Wstał, otrzepał się i ruszył po największe zwycięstwa w historii polskiej
    > demokracji.
    >
    > Że jak? big_grin

ale którego konkretnie fragmentu nie ogarniasz?

--
  • ck2 30.05.19, 16:59
    To był wyraz rozbawienia, misiu.
  • dramatika 29.05.19, 13:18
    spanish_fly napisała:

> PIS to też jest elita okrągłostołowa. I owszem ich megalomania i poczucie wyższ
    > ości są porażające.

Porażające to jest to, że mówią jedno, a robią drugie.
  • araceli 29.05.19, 12:36
    bo_ob napisała:
    > Rozróżnijmy polityków PiS-u, którzy rzeczywiście ubliżali Polakom jak nikt prze
    > d nimi od zwykłych ludzi - wyborców PiS, którym obelgi po prostu się nie należą

'Zwykli' wyborczy PiSu jak najbardziej non-stop lżą wyborców innych partii a, że ich frakcja jest u władzy to czują się bezkarni i posuwają nawet do gróźb karalnych.

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • bo_ob 29.05.19, 12:43
    araceli napisała:

> 'Zwykli' wyborczy PiSu jak najbardziej non-stop lżą wyborców innych partii

Tu akurat jedni są warci drugich.
  • 1elka26 29.05.19, 12:57
    Określenie "drugi sort" wobec tych którzy popierają nakładanie sankcji na swój kraj tylko dlatego, że nie akceptują wyniku demokratycznych wyborów, nie jest żadnym lżeniem.
    Jest to jedynie niezwykle łagodne określenie ludzi przekładających partykularne interesy nad dobro kraju.
  • pani07 29.05.19, 13:01
    araceli napisała:

> bo_ob napisała:
    > > Rozróżnijmy polityków PiS-u, którzy rzeczywiście ubliżali Polakom jak nik
    > t prze
    > > d nimi od zwykłych ludzi - wyborców PiS, którym obelgi po prostu się nie
    > należą
    >
    >
    > 'Zwykli' wyborczy PiSu jak najbardziej non-stop lżą wyborców innych partii a, ż
    > e ich frakcja jest u władzy to czują się bezkarni i posuwają nawet do gróźb kar
    > alnych.
    >
    >
    >

Uprawiasz projekcję. Zdarza się.
  • araceli 29.05.19, 13:10
    pani07 napisał(a):
    > Uprawiasz projekcję.

Odniesiesz się do tego przykładu wylewu miłości suwerena:
    www.facebook.com/wadimnowasol/posts/2598221953730249?__xts__%5B0%5D=68.ARANl6xy9DAWE4EF0rsQ03zy52A-kEYUxwxJL6h3QUZoE-0DNbGqWWiqNSw502JbiUgpOSCz_lj6MZs9A3ULG1rj9nSCnCpYa2k4B9OGkMcQT6Of6hYev6rXNpQrumwbsv9fHXYMCZgF8ykvkNYg-9SENQ1eMrl6fQnm2MhtqeMGuf670KlXMQBcdCkf6Ms_fUa42X7xyB7udmUzqmlKS49tisgn5FMkjok89r1yERZdizvDzkYR7fTR58C5BFddCxaIgbBFb5C9p1FmX3t8F40mRn4z2E8NtM1wT0XMhCHV62WG6KyfiPCnY42X7Fcg31PnWxuHsqWHFRRQaYirvobg&__tn__=-R

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • pani07 29.05.19, 13:21
    Przecież wiesz, że nie da się poprzeć kogoś, kto wali takim językiem w przeciwnika, tyle że zaraz możemy się przerzucać takimi wyzwiskami w drugą stronę. Na kogo masz wpływ? Na swój język, sposób opisu rzeczywistości. Chociaż wiem, że niektórzy chcieliby zobaczyć taki 0-1 obraz.

A prezydent Tyszkiewicz znalazł się dzisiaj : Tekst linka
  • dramatika 29.05.19, 13:36
    pani07 napisał(a):

> Na kogo masz wpływ? Na swój język, sposób opisu rzeczywistości.

Akurat ona nie ma wpływu na swój język. Albo ma wpływ, ale niektóre połączenia nie stykają - w jednym poście wyzywa czyjeś dziecko od bękartów, w drugim oburza się na wypowiedzi innych.
  • livia.kalina 29.05.19, 12:42
    Tak ot. Jak godzisz swoje głosowanie na konfederację ( korwina) z ich klerykalizmem?

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • pani07 29.05.19, 13:03
    livia.kalina napisała:

> Tak ot. Jak godzisz swoje głosowanie na konfederację ( korwina) z ich klerykali
    > zmem?
    >

Teraz pierwszymi klerykałami będzie PO, patrz reakcje na marsz równości prezydent Gdańska w trakcie, zaraz po (jej wpisy na TT), a teraz pełen oburzenia list. Aż czekam na to, co zobaczę w czasie Bożego Ciała w wydaniu niektórych tych polityków.
  • dramatika 29.05.19, 13:13
    livia.kalina napisała:

> Tak ot. Jak godzisz swoje głosowanie na konfederację ( korwina) z ich klerykali
    > zmem?

Akurat kuce nie są klerykalni.
    Poza tym ja nie jestem antyklerykalna i nie przeszkadza mi czyjaś religijność. Odpowiada mi za to eurosceptycyzm i mówienie prawdy o kwestii żydowskiej, a przede wszystkim poglądy gospodarcze - tyle że nie stricte korwinowskie (darwinizm społeczny), co od strony katolickiej nauki społecznej (Braun).
  • livia.kalina 29.05.19, 23:04
    >Poza tym ja nie jestem antyklerykalna i nie przeszkadza mi czyjaś religijność.

Przepraszam ale co ma klerykalizm do religijności? No może tyle, ze klerykalizm wyklucza religijność.

Z definicji: "Klerykalizm (łac. clericalis: duchowny) – dążenie do uzyskania instytucjonalnego wpływu duchowieństwa na życie społeczne, polityczne oraz kulturalne aż do podporządkowania go duchowieństwu i Kościołowi."

Czyli jest to zaprzeczenie biblijnej zasadzie- Bogu co boskie, cesarzowie co cesarskie.

Klerykalizm wiąże się z wpompowywaniem publicznych pieniędzy (a więc pieniędzy podatników) w instytucję KK. Wiąże się z ograniczeniami wolności, na każdym polu, na rzecz instytucji kościoła i jego przedstawicieli.

--
    super_hetero_dyna:
  • dramatika 29.05.19, 23:48
    livia.kalina napisała:

> Klerykalizm wiąże się z wpompowywaniem publicznych pieniędzy (a więc pieniędzy
    > podatników) w instytucję KK. Wiąże się z ograniczeniami wolności, na każdym pol
    > u, na rzecz instytucji kościoła i jego przedstawicieli.

Ale jak to, ani słowa o pedofilii??
  • woman_in_love 30.05.19, 07:06
    Ale jak to tak. Nie napiszesz, że bez etyki i moralności chrześcijańskiej nic by nie było bo "skąd ludzie by wiedzieli ze nie mozna krasc"?
  • dramatika 30.05.19, 07:20
    woman_in_love napisała:

> Ale jak to tak. Nie napiszesz, że bez etyki i moralności chrześcijańskiej nic b
    > y nie było bo "skąd ludzie by wiedzieli ze nie mozna krasc"?

Niektórym to i nawet spisanie praw nie wystarcza i po 2 tysiącach lata nadal mają problem z podstawami etyki takimi jak "mord na niewinnym".
  • iwles 30.05.19, 08:51

> Niektórym to i nawet spisanie praw nie wystarcza i po 2 tysiącach
    > lata nadal mają problem z podstawami etyki takimi jak "mord na niewinnym".

Najwidoczniej Biblia i ksiądz mają zbyt mały wpływ na swoje owieczki tongue_out

• woman_in_love 30.05.19, 13:56
    No i widzisz, tak się zapierałeś kiedyś, że nie jesteś kościelnym fanatykiem big_grin.
    I jaki znów mord na niewinnych? Jak chce zamordować mamusię w trakcie ciąży, to przecież winne!
  • dyzurny_troll_forum 30.05.19, 14:21
    woman_in_love napisała:

> Jak chce zamordować mamusię w trakcie ciąży, to przecież winne!

No ale jak to tak bez sprawiedliwego procesu? bez obrońcy!? bez procedury odwoławczej!?

--
  • woman_in_love 30.05.19, 14:47
    Ale to obrona konieczna. Nie musi być wtedy sądu i procesu.
  • dyzurny_troll_forum 30.05.19, 15:03
    woman_in_love napisała:

> Ale to obrona konieczna. Nie musi być wtedy sądu i procesu.

A Ty widziałaś już rosyjska Bukę, która zagląda do Polski?

https://pbs.twimg.com/media/D7zOvs6XkAADUk5.jpg:large

--
  • iwles 30.05.19, 19:26
    Jak widac, naturalnym srodowiskiem rosyjskiej Buki są tereny mocno pisowskie.
    Przypadek ? 😄

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • livia.kalina 30.05.19, 14:58
    No druga część zdania, dotyczy wszelkich nadużyć na styku państwo-kościół, również unikanie przez przedstawicieli kk wymiaru sprawiedliwości. A ciebie to cieszy, że pedofile w sutannach sa bezkarni, że kolejne dzieci przez nich popełniają samobójstwo, że instytucje kościelne, jak choćby ten dom dziecka prowadzony przez boromeuszki i krwawą siostrę Bernadettę to była wręcz "fabryka" dewiantów, morderców, pedofilów? I nikt nie poniósł za to kary albo poniósł karę żałośnie symboliczną?

--
    super_hetero_dyna:
  • heavy_metal_thunder 29.05.19, 21:43
    A czy on gdzieś pisał, że głosował na Konfederację?
  • ravny 29.05.19, 13:08
    Ja się od niedzieli śmieję z tego obrazu paranoi po polsku. Elity psia mać. Jakim trzeba być niby wykształconym postępowym inteligentem żeby być tak głupim i ślepym i tak koncertowo spieprzyć wybory.. Nie wystarczy straszyć Pisem i pogardzać ich wyborcami by ich przeciągnąć na swoją stronę. A stare leniwe pierdoły z lewicy maja w nosie wysilenie się na pracę u podstaw, im się chyba ciągle wydaje że "lud" na nich zagłosuje bo im się należy głos za to że się ogłoszą lepszymi i mądrzejszymi od "ludu". Szkoda tych niektórych świadomych zaangażowanych. Reszta towarzystwa wzajemnej adoracji do odstrzału na wieki niech nie straszy już więcej na listach.
  • 1elka26 29.05.19, 13:10
    Trafne podsumowanie Zybertowicza:

"Dlaczego ugrupowanie elit intelektualnych jest koncepcyjnie jałowe?"
  • pani07 29.05.19, 13:35
    Zmiany, zmiany, zmiany: Tekst linka
  • dramatika 29.05.19, 13:39
    pani07 napisał(a):

> Zmiany, zmiany, zmiany: Tekst linka

Nieustające źródło beki od wczoraj. Jak tak ma być do wyborów, to ja nie mam nic przeciwko big_grin
  • disco-ball 29.05.19, 13:36
    7 milionów poparło PiS
    Czyli 31 milionów nie poparło PiS

Jak na taka kampanie dojnej zmiany to cieniutko.
    Abstrahując od nędznej kampanii, a raczej jej braku KE.
  • pani07 29.05.19, 13:44
    Niebiorący udziału w wyborach nie mają nic do gadania. I tyle, szkoda, że jak w Belgii nie jest to obowiązek. Można iść i być tylko frekwencją, ale być/
    I serio nie widzisz, że od początków takich wyborów do UE nie było tak wysokiej frekwencji? I co? Pocieszasz się teraz, że tylko, bo....?
  • 1elka26 29.05.19, 13:56
    Zmiany widać. Taka krytyka gwiazdy naszej opozycji, niezłomnej obrończyni "wartości europejskich" Krystyny Jandy w wykonaniu , uwaga P. Młynarskiej, to jest dopiero coś.

Swoją drogą, arcyciekawe są te "wartości europejskie" - pogarda i brak tolerancji:

"Mem krąży po internetach. Przedstawia starą kobietę ze wsi - ma na to wskazywać chuścina na głowie- na klęczkach, z dłońmi złożonymi jak do modlitwy. Nad nią, jak na pieskiem, stoi gość machający banknotem nad i wydający komendę: „ Daj głos!”. Nie udostępniam, bo nie chcę przyczyniać się do jeszcze większych zasięgów. Ten mem jest wstrząsający. Poraża pogardą do osób najbardziej zapracowanych, obciążonych i umęczonych codziennością jakie chodzą po tym świecie - starych kobiet wiejskich. Wychowała mnie jedna z nich. Ma na imię Helena i pochodzi z Beskidów. Opisałam ją w jednej z książek. Zawdzięczam jej bezgranicznie dużo. Wszystko co we mnie dobre, czułe i współczujące jest z niej. Nie głosujemy na tę samą opcję, tego jestem pewna. Ją widzę na tym koszmarnym memie i chce mi się płakać. Widzę na nim moje ukochane, serdeczne, wesołe gaździny z Podhala. Widzę babcie i mamy przyjaciółek i przyjaciół pochodzących ze wsi. Wiecznie urobione po łokcie, stawiające na stole talerze parującej zupy, krojące chleb, parzące się przy dokładaniu do pieca, troszczące się o wszystkich tylko nie o siebie. Nie mogę się tym pogodzić."

www.facebook.com/pages/category/Writer/Paulina-M%C5%82ynarska-1531743353714285/
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 14:00
    1elka26 napisał(a):

> Zmiany widać. Taka krytyka gwiazdy naszej opozycji, niezłomnej obrończyni "wart
    > ości europejskich" Krystyny Jandy w wykonaniu , uwaga P. Młynarskiej, to jest d
    > opiero coś.

Napisałem w pierwszym poście. Idzie przełom. W myśleniu.

--
  • dramatika 29.05.19, 14:13

> Idzie przełom. W myśleniu.

Oni nie myślą, tylko wykonują instrukcje. Taktyczny odwrót. Leninowska mądrość etapu.
    Nie wierzę w ani jedno słowo tych cyników, płaczących nad "wartościami" i "gaździnami".
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 14:23
    dramatika napisał(a):
    > dyzurny_troll_forum napisała:

> Oni nie myślą, tylko wykonują instrukcje. Taktyczny odwrót.

Nie ma taktyki, bo nikt nie dowodzi!
    Horda w panice galopuje przez łąkę...każdy w innym kierunku.... totalna rozsypka...
    Cześć nawet nadal w ataku, bo moralnie wciąż zwyciężają...
    Miną tygodnie, zanim się przegrupują i odbudują łańcuch dowodzenia.
    Jeżeli w ogóle...

--
  • pani07 29.05.19, 14:00
    Ale niektórzy nie mogą się pogodzić: Tekst linka
  • bo_ob 29.05.19, 14:07
    1elka26 napisał(a):

> Ten mem jest wstrząsający. Poraża pogardą do osób najbardziej zapracowan
    > ych, obciążonych i umęczonych codziennością jakie chodzą po tym świecie - stary
    > ch kobiet wiejskich.

Nikt się na to nie nabierze smile

Mem przedstawia starszą osobę i polityka, który tę osobę przekupuje.

• dyzurny_troll_forum 29.05.19, 13:57
    disco-ball napisała:

> 7 milionów poparło PiS

6.2 mln

> Czyli 31 milionów nie poparło PiS

Było coś takiego kiedyś, nazywało się Inicjatywa 3/4, przyczynili się do wyboru aleksandra na prezydenta. Myśleli w tej sam sposób, że skoro Aleksander ma 25% poparcia w sondażach, to 75% przeciw.

Nie idźcie tą drogą...

--
  • starczy_tego 29.05.19, 14:26
    to jakis strasznie naiwny tekst, co to w ogóle ma byc? jaki prosty podział - szlachetni, prości i dobrzy wyborcy PiSu vs wywyższający się elektorat KE. no to tak nie wygląda, przylkro mi.
    ta Pani Halinka co dzięki PiSowi będzie mogła kupić dziecku buty LOL no chyba się wzruszę i tez zagłosuję na PiS. proponuje dać Pani Halince po tysiaka od łebka, to oprócz ananasa może kupi dzieciom jakieś liczi czy coś.
  • bo_ob 29.05.19, 14:33
    starczy_tego napisał(a):

> to jakis strasznie naiwny tekst

To jest naiwne: "Im bardziej będziemy ich wyśmiewać, tym bardziej się będą mobilizować."?
    Bo taki jest sens tego tekstu.
  • ck2 29.05.19, 20:03
    No nie? Jak z bajki o kopciuszku czy jakimś szewczyku, którym pogardza zły pan.
  • brenya78 29.05.19, 14:48
    Co za bzdety. Tja. wyborcy PiSu - biedni, prawi, uczciwi i miłujący Boga i bliźniego. A Ci co zakładają na facebooku profile pt. szlachta nie pracuje, pedały do gazu, to pewnie na Biedronia głosowali...
  • grru 29.05.19, 14:51
    W dużej mierze na nikogo nie głosowali, bo są niepełnoletni

--
    Nadal jem gluten smile
  • gulcia77 29.05.19, 15:03
    Doprawdy?! Znam takich, co są starsi ode mnie. Czyli mają czynne prawo wyborcze ze 30 lat.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • aerra 29.05.19, 15:19
    Popatrz sobie na rozkład głosujących względem wieku i wykształcenia.

Inna sprawa, że młodzi ludzie (już pełnoletni, czyli tacy, którzy mogli głosować) - poszli na wybory w tak znikomym procencie, to jest totalna porażka.
  • gulcia77 29.05.19, 18:18
    Ale ja od kilku lat o tym piszę! Przegraliśmy dzieciaki. My wszyscy. Edukacja obywatelska i ekologiczna to żart. Pokolenie 40/50latków zupełnie zapomniało o tym, że społeczeństwo to wspólnota. Namiastkę tej wspólnoty daje kościół, choć każdy w miarę ogarnięty wie, że w sumie to jest wrzód na d... tego kraju. Zdesocjalizowaliśmy sobie dziubdziusiów, dając im jedynie konsumpcjonizm jako prawidłową opcję funkcjonowania w świecie. I tu nie ma znaczenia, czy ktoś jest z lewa, czy z prawa. Wszyscy powinniśmy posypać głowę popiołem.

--
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 18:54
    gulcia77 napisała:

> Zdesoc
    > jalizowaliśmy sobie dziubdziusiów, dając im jedynie konsumpcjonizm jako prawidł
    > ową opcję funkcjonowania w świecie.

Czyżby odreagowanie naszej (40-50) siermiężnej młodości - nam nie dane było, to niech nasze dzieci konsumują ile wlezie? Przecież nam tego tak cholernie brakowało....

--
  • triss_merigold6 29.05.19, 19:32
    Normalny odruch, żeby chcieć się nasycić konsumpcją i możliwością wyboru. Dlatego kochałam dzikie lata 90-te, można było balować do obłędu.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 19:36

> Normalny odruch, żeby chcieć się nasycić konsumpcją i możliwością wyboru. Dlate
    > go kochałam dzikie lata 90-te, można było balować do obłędu.

Pierwsza połowa '90, ależ to był raj. Człowiek był młody a kasa leżała na ulicy...
    Zawsze jak wspominam to mi serce łzawi...

--
  • triss_merigold6 29.05.19, 19:44
    Mnie też. Było cudownie, to był czas kiedy np. za durne roznoszenie ulotek i uśmiechanie się na spędach komitety wyborcze nieźle płaciły, zamiast sępić na wolontariuszach. Kasa była wszędzie. Ech, wszystko poszłoooo wedle zasady "w jednej taksówce my, a w drugiej wodka".wink
  • gulcia77 29.05.19, 20:08
    No właśnie nie rozumiem tego, choć sama jestem po czterdziestce. Mnie to jakoś piekielnie mierziło. Nawet jeśli akurat w latach 90-tych kasy było jak lodu. Może jakaś inna jestem.

--
  • triss_merigold6 29.05.19, 21:44
    Pewnie jesteś inna. Uwielbiałam rozpasanie lat 90-tych, to no limits, bez pouczania, że ekologia, że wegetarianizm ratuje planetę, alkohol szkodzi i wypada prowadzić zdrowy tryb życia.
  • bywalec.hoteli 29.05.19, 15:26
    Nic się nie zmieni, oni nic nie rozumieją smile

--
    letnio
  • oqoq74 29.05.19, 17:31
    Nie wiem czy to już ten moment, który spowoduje zmianę narracji.
    Osobiście uważam, że opozycja nie ma szans, dopóki na ich czele stoją niektóre osoby.
    A co do języka, szamba itd - to po lekturze powyborczych wątków sądzę, że jesteś nazbyt wielkim optymistą.

• dyzurny_troll_forum 29.05.19, 17:39
    oqoq74 napisał(a):

> Nie wiem czy to już ten moment, który spowoduje zmianę narracji.

Zobaczymy na jesieni!

> Osobiście uważam, że opozycja nie ma szans, dopóki na ich czele stoją niektóre
    > osoby.

Absolutnie muszę się z Szanowną Panią zgodzić.

> A co do języka, szamba itd - to po lekturze powyborczych wątków sądzę, że jeste
    > ś nazbyt wielkim optymistą.

Jestem z natury strasznym pesymistą, ale czasem sobie pozwalam na odrobinę zapomnienia i szaleństwa....

--
  • oqoq74 29.05.19, 18:03

> Jestem z natury strasznym pesymistą, ale czasem sobie pozwalam na odrobinę zapo
    > mnienia i szaleństwa....
    >

Witaj w klubie.

A co do jesieni. Nie sądzę, żeby nagle coś się zmieniło. Jeszcze nie teraz. Idą wakacje, czas urlopów. Wtedy nikt nie myśli o wyborach - a na pewno nie opozycja. A potem będzie za mało czasu.
    Gdyby wzięli chociaż przykład z Arłukowicza, żeby wyjść do ludzi. Ale faktycznie wyjść i z nimi rozmawiać, a nie w otoczeniu swoich wielbicieli na spotkaniach, czy z jakiejś sceny, to może...
    Ale to wymaga pracy, pracy, pracy i jeszcze raz pracy. No i sensownej rozmowy z ludźmi.

• betty_bum 29.05.19, 18:19
    I przede wszystkim pieniędzy. Kosiniak-Kamysz smutno stwierdził, że nie mają ponad 200 posłów i zastępów ministrów, których mogą posłać w teren. A tak to chyba wygląda w praktyce. Zrobię sobie przed chałupą fotkę z panem z Warszawy, która ozdobi rodzinny album na 3 pokolenia, niech wnuki wiedzOM jaka jestem ważna.
  • oqoq74 29.05.19, 18:28
    Ale to jest bzdura co on mówi.
  • betty_bum 29.05.19, 18:33
    Dlaczego tak uważasz?
  • oqoq74 29.05.19, 18:46
    Bo, żeby wyjść nie potrzeba gigantycznych pieniędzy, co pokazał właśnie Arłukowicz. I on zdobył mandat właśnie przez to, że wyszedł do ludzi i z nimi rozmawiał. Tak samo jako p. Łukacijewska, która na podkarpaciu też zdobyła mandat.
    Wyszli do ludzi i z nimi rozmawiali.
  • betty_bum 29.05.19, 19:00
    Skąd wiesz jakie pieniądze wyłożył Arłukowicz?
    Janina Ochojska policzyła, że ją jeden głos kosztował 26 groszy, któraś gazeta policzyła, że jeden głos na PiS kosztował od 16000 do ponad 300.000. Jeśli znajdę link to podam.
  • betty_bum 29.05.19, 19:03
    Znalazłam
    www.money.pl/gospodarka/przytlaczajace-zwyciestwo-pis-kazdy-nowy-glos-kosztowal-ponad-360-tys-zl-6385562106533505a.html
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 19:04
    betty_bum napisał(a):

> Skąd wiesz jakie pieniądze wyłożył Arłukowicz?
    > Janina Ochojska policzyła, że ją jeden głos kosztował 26 groszy, któraś gazeta
    > policzyła, że jeden głos na PiS kosztował od 16000 do ponad 300.000. Jeśli znaj
    > dę link to podam.

16 000 * 6 200 000 = 99 200 000 000

100 mld złotych!?
    Nawet jak liczymy te wszystkie legendarne transfery socjalne to myślę, że wątpię.

--
  • oqoq74 29.05.19, 19:15
    Sugerujesz, że Arłukowicz wydał więcej niż PiS? Bo wygrał z Brudzińskim.
    Chodzi o wyjście do ludzi. Rozmowa bezpośrednia. To może opozycji pomóc.
  • betty_bum 29.05.19, 19:26
    Nie wiem ile wydał, poza tym jeszcze bardziej nie wiem ile wydał ze swoich pieniędzy, a ile z partyjnych Brudziński też nie powiedział ile dała mu partia, ale PiS jest najbogatszą partią, może nawet od 30 lat, z budżetem wymykającym się wyobraźni Kowalskiego (SSP, TVP, kościół, inne dodatki itd)
  • woman_in_love 29.05.19, 17:51
    gospodarczy (a przypomnę przedostatni był w 1997, ostatni 11 lat później w 2008), który musi nastąpić, bo kryzysy następują cyklicznie od setek lat i nikt się przed nimi nie uchronił. Bardzo możliwe, że to będzie właśnie jesień 2019.

Kryzys zawali wszelkie pomysł socjalne PiS a dodatkowo zawali budżet kraju. W dodatku pokaże całą degrengoladę tych rządów i to ile rzeczy zostało zniszczone: szkolnictwo, służba zdrowia, system emerytalny itd..
    Nie sądzę też, by PiS to przetrwał. Co potem i kto będzie rządził? To się dopiero okaże.

Od razu dodam, żeby móc wklejać screeny za parę miesięcy:
    Nawet w biblii wam panbuk napisał, że po 7 latach tłustych przychodzą lata chude. A te 7 lat tłustych nie po to jest by przeżerać je 500plusem czy innym rozdawnictwem ale by przygotować się na lata chude, czyli należało zawczasu np.:
    1) zreformować system emerytalny,
    2) zlikwidować dziurę budżetową,
    3) nakupić do rezerwy złoto,
    4) obniżyć podatki ludziom pracującym (by potem móc je podwyższać gdy nadejdą trudne czasy)
    5) i wiele innych, do wyczytania z książek o koniunkturze gosp.
  • bo_ob 29.05.19, 18:04
    Nie wiem jak inni, ale ja uważam, że PiS powinien jesienne wybory wygrać. Sprawiedliwość wymaga, aby skonsumowali do końca swoje czyny.
    Inaczej nikt niczego się nie nauczy.
  • 1elka26 29.05.19, 18:50
    Dobre!! Nasza kochana "totalna opozycja" będzie teraz modlić się o kryzys który w koncu doprowadzi do upadku PIS-u.
    A może tak jak radził największy demokrata w waszych szeregach wygrajcie wybory a wtedy wszystko przegłosujecie?
    Ale na szczęście i na kryzys jest rada.
    Po wygranych wyborach nowy minister finansów pojawi się na mównicy sejmowej i ogłosi:
    "Pieniędzy nie ma i nie będzie".

I co wtedy zrobicie?
  • woman_in_love 29.05.19, 23:28
    Totalny trollu, ale nikt się nie musi o nic modlić. To pewnik.
  • betty_bum 29.05.19, 18:03
    Nawet minister finansów nie wierzy, że inna polityka (czyli transfery socjalne na niespotykaną skalę) lub nawet utrzymywanie obecnej jest możliwe, więc odchodzi.
    Pewnie niewielu zwolenników Pisu odnotuje ten fakt, a jeszcze bardziej nieliczni, wyczyta gdzieś w prasie, że przygotowała plan zwiększenia obciążeń podatkowych do 2022. 95 procent wyborców wogóle pewnie nie kojarzy jej nazwiska.
    A to oznacza, że władzodajne źródełko wysycha.
    Niechęć i złe słowa są po równo, po obu stronach. Wejdź na strony prawicowe.
    Trzeba będzie z dwóch pokoleń, żeby to się zmieniło. Kiedyś, przy moich pierwszych wyborach, myślałam, że uschnie mi ręka jeśli zagłosuję na komunistę, a teraz oddałam głos na listę, której jedynką był Cimoszewicz. Teraz mamy nowe PZPR, ile pociągnie nie wiemy, ale może za ćwierć wieku Jaki i Zero będą tym mniejszym złem?
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 19:00
    betty_bum napisał(a):

> Nawet minister finansów nie wierzy, że inna polityka (czyli transfery socjalne
    > na niespotykaną skalę)

Te transfery to są na niespotykaną skalę w skali IIIRP, jeśli przyłożymy skalę europejską to to nie szokuje - zwłaszcza jeżeli weźmiemy całokształt pomocy państwa, a nie tylko pomoc dla dzieci. Dyskutować należy o formie - z którą, żeby mi ktoś nie zarzucił kaczyzmu - absolutnie się nie zgadzam. Podstawową formą uprzywilejowania obywateli powinny być odpisy podatkowe od już zarobiony pieniędzy.

--
  • betty_bum 29.05.19, 19:11
    Nie są i nie będą, bo oddający głos na PiS często nie płacą podatków lub tak niskie, że odpisy ich śmieszą. Żeby przykładać skalę europejską to musielibyśmy być choćby w środku europejskich dochodów i wskaźników. Może przerzućmy się na skalę światową, bo jeśli na europejskiej wypadamy blado to jeśli porównamy się z Somalią to jesteśmy bardzo do przodu
  • heavy_metal_thunder 30.05.19, 05:51
    A wiesz, że odpisy to też lewicowe rozwiązanie? Prawdziwy kapitalizm to bardzo niskie podatki i zero transferów. Tak, wiem, zaraz napiszesz że Polacy to nieudacznicy i na taki raj nie zasługują, bo by sobie w nim nie poradzili wink
  • dyzurny_troll_forum 30.05.19, 12:40

> A wiesz, że odpisy to też lewicowe rozwiązanie? Prawdziwy kapitalizm to bardzo
    > niskie podatki i zero transferów. Tak, wiem, zaraz napiszesz że Polacy to nieud
    > acznicy i na taki raj nie zasługują, bo by sobie w nim nie poradzili wink

Inaczej, żeby socjalizm działał trzeba dość specyficznego społeczeństwa. Stąd idea na początku XX wieku wypracowania człowieka idealnego, który stworzy idealne społeczeństwo. A Polacy są takim społeczeństwem, że socjalizmu, nawet namiastki, nie da się tam wprowadzić....więc nie nie zasługują, tylko nie są w stanie w nim żyć...

--
  • ck2 29.05.19, 19:38
    Rzygam już takim usprawiedliwianiem krótkowzroczności i zwyczajnej głupoty, bo dla Wiesi z Pierdziszewa Górnego 500 zł to dużo. Pani cytowana to typowa hipsterka, które na wsi odkrywa tzw. prawdziwe życie. Cóż, kiedyś modne było jeżdżenie do Indii, widać teraz agroturystyka trzyma się mocno. I ieszcze to buńczuczne "możecie mnie wywalić ze znajomych". big_grin
  • triss_merigold6 29.05.19, 19:46
    Faktycznie, sankcja na miarę czasów i możliwości.
  • oqoq74 29.05.19, 20:35
    Co chcesz, dla niektórych bycie na FB i wielu znajomych jest miarą sukcesu.
  • pani07 29.05.19, 20:45
    I to przekonanie, że serduszkowanie na fb/Instagramie buduje niektórym wizję uznania i poparcia.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 22:28
    pani07 napisał(a):

> I to przekonanie, że serduszkowanie na fb/Instagramie buduje niektórym wizję uz
    > nania i poparcia.

Zawsze mówię, że być sławnym na FB to jak być bogatym w Monopoly.

--
  • ravny 29.05.19, 20:52
    Poprzednie wybory wygrał internet, a towarzystwo nadal nie zakumało jego wagi.
  • oqoq74 29.05.19, 20:55
    Fakt, internet odegrał rolę i to niebagatelną. I dalej opozycja ma z nim problem.
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 22:29
    ravny napisał:

> Poprzednie wybory wygrał internet, a towarzystwo nadal nie zakumało jego wagi.

Ale to przecież podobno prezes nie umiał w internety i bał się internetow. Zobacz słynny cytat o głosowaniu przez internet.

--
  • ck2 29.05.19, 22:33
    Ale prezes otoczył się takimi, którzy się znają, a czołowy znawca jest obecnie typowany na szefa MSWiA.
  • heavy_metal_thunder 30.05.19, 19:09
    Twój JKM popiera, żeby dopalacze były legalne i można było na nich zarabiać.
  • dyzurny_troll_forum 31.05.19, 00:10

> Twój JKM popiera,

Przeprosisz?

https://zapodaj.net/images/dd68bc4d6a9d4.jpg

--
  • heavy_metal_thunder 31.05.19, 06:11
    O tak, jako typowy kuc co nienawidzi praw zwierząt i uważa zwierzę za rzecz, głosowałeś na tą panią za jej przedmiotowe traktowanie zwierząt? big_grin
    A wiesz, że ona głosowała przeciwko ustanowieniu minimalnej stawki godzinowej? Więc tak czy siak,dla kuców czymś się zasłużyła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.