Dodaj do ulubionych

Czy to normalne u dziecka 7-8-letniego?

29.05.19, 14:35
Czy to norma rozwojowa u dziecka 7-8-letniego? Dziecko zachowuje sie nastepuiaco: Zawsze, gdy widzi matke/ojca/babcie itp. swojej kolezanki, wowczas podchodzi ona i na caly glos (!) zadaje pytanie: "A dlaczego masz zeza/ jestes gruba/jestes siwa/masz laske,masz pryszcza, masz okulary, brzydkie zeby" itp. (tzn. zawsze pyta sie o rzeczy zwiazane z wygladem, mogace byc wstydliwe,.klopotliwe dla osoby pytanej, moze sa zrodlem jej kompleksow, a w kazdym badz razie nie kazdy chce sie tlumaczyc przed obcym dzieckiem). Dziecko to nie jest lubiane , dorosli i dzieci wrecz uciekaja przed nim. Z jakiego powodu dzieci nie chca sie bawic nie wiem,.moja corka mi nie umiala powiedziec, jedynie, ze "po prostu jej nie lubimy". Dzisiaj gdy matka tego dziecka w rozmowie ze mna zalila sie, ze dziecko takie samo, ze jakas dziewczynka jej nie zaprosila powiedzialam delikatnie,ze moze dlatego, ze jest bezposrednie, (podalam tez przyklad jak dopytywalo sie glosno o.lysine ojca tejze dziewczynki), na co ta matka, ze to normalne, ona ma 4 dzieci i ona wie. Moje dziecko w tym wieku (!) nie zachowuje sie tak. Nawet gdy widzi kogos z bardzo widoczna innoscia (np. homoseksualny czarnoskory niskorosly na wozku, lysy i w okukarach) to jest nauczona, ze nie pokazujemy palcem, nie krzyczymy "o! mamo, popatrz", tylko jak odejdziemy dalej, to moze sie mnie o.ta osobe zapytac. Wiec pytanie do emam, czy taka (niegrzeczna) bezpostedniosc u dziecka 7-8-letniego to norma? I o czym moze swiadczyc takie zachowanie dziecka?
Edytor zaawansowany
  • kozica111 29.05.19, 14:39
    Intryguje mnie po czym poznaje 7 latek homoseksualistę.
  • daniela34 29.05.19, 14:57
    Homoseksualista ma wokół głowy tęczową aureolę
  • jehanette 29.05.19, 14:59
    Mnie też big_grin

--
    Error 404
  • berdebul 29.05.19, 17:36
    Dwóch panów trzymających się za ręcę, lub dający sobie buziaki to raczej oczywista oczywistość, jeżeli nie jestesmy w kraju tylu Zjednoczone Emiraty Arabskie.
  • daniela34 29.05.19, 17:39
    Autorka nie pisała o parze tylko o 1 osobie smile
  • kornelia_sowa 29.05.19, 23:10
    Po tym, że pan całuje drugiego pana. Na przykład.
  • kozica111 29.05.19, 14:39
    A czy to normalne, owszem jak się ma aspergera.
  • barattolina 29.05.19, 16:45
    Syn mojego ukochanego skończył lat 13 i jest tak samo bezpośredni jak dziewczynka z postu startowego i wcale Aspergera nie ma.
  • elenelda 29.05.19, 16:51
    Czyli jest po prostu niewychowany.
  • barattolina 29.05.19, 17:45
    Albo jest mało bystry, nie ogarnia tego co powinien i wymaga więcej pracy niż przeciętne dziecko.
  • mary_lu 29.05.19, 14:42
    Jak nie jest hamowane przez rodziców, to norma. Moje ma 10 lat, jest stopowane od zawsze i nie zadaje takich pytań „przy ludziach”, ale widzę jego ekscytację i po odejściu na bok bywam zalewana pytaniami o inność.
  • gryzelda71 29.05.19, 14:42
    Chciałam napisać,że to nie norma, ale...
    Szwagierki ośmiolatka taka jest. Ale jej nikt nie tłumaczy,że coś jest nietaktowne, nie na miejscu, stąd dzieciak nie zdaje sobie sprawy z niestosowności zachowania
  • fasoolka 29.05.19, 14:44
    Dzieci są same z siebie bardzo bezpośrednie, jak rodzice ich nie ogarną i nie nauczą, że o pewne rzeczy się po prostu nie pyta to będą się zachowywać w ten sposób. Nie mają jeszcze wyczucia same z siebie.
  • grru 29.05.19, 14:46
    O tym, że jeszcze jej rówieśnicy nie zapytali: a czemu tak śmierdzisz? czemu twoja mama jest taka brzydka? dlaczego nosisz takie paskudne buty?

--
    Nadal jem gluten smile
  • szalona-matematyczka 29.05.19, 15:01
    Akurat jej kolezanki nie sa tak bezposrednie.
  • rulsanka 29.05.19, 14:54
    Znam jedną tak bezpośrednią dziewczynkę (ale różnica jest taka, że nie jest niemiła, tylko raczej nie rozumie pewnych zasad) i wg mnie ona ma aspergera.
    Niepohamowana bezpośredniość myślę jest normalna w wieku do 4-5 lat i to też niekoniecznie występuje wtedy w dużym nasileniu, choć może się zdarzyć. Ośmiolatek jest albo zaniedbany wychowawczo albo ma jakieś zaburzenia.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • szalona-matematyczka 29.05.19, 15:06
    Asperger? Nie wiem,trudno tak zdiagnozowac na odleglosc. Wiem, ze ta dziewczynka zle sie uczy. Ale bawi sie z innymi dziecmi na placu zabaw normalnie (w grupie dzieci sie z nia bawia, jedynie nie chca we dwojke), choc kiedys podpatrzylam, ze "prowokuje " niejako niebezpieczne dla danego dziecka zabawy, np. kiedys zo baczylam, ze namawiala dziecko niepelnosprawne ruchowo,by skoczylo z hustawki (ta dziewczynka nie umie tego, przy jej niepelnosprawnosci prawie na pewno zakonczyloby sie to upadkiem, zranieniem).
  • rulsanka 29.05.19, 16:09
    Dzieci z ZA potrafią i chcą bawić się z innymi, potrzebują towarzystwa. Natomiast mogą słabo rozumieć niektóre intuicyjne zasady życia w grupie, dlatego trzeba im więcej tłumaczyć niż typowym dzieciom. To, co innym przychodzi spontanicznie, one muszą najpierw przyjąć na wiarę i utrwalić to sobie w praktyce.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • jehanette 29.05.19, 15:00
    Może ma jakieś zaburzenie ze spektrum i nie umie w życie społeczne. A może rodzice kompletnie nie przekazują żadnych postaw ani nie wychowują, choćby i przemocowo.

--
    Error 404
  • hanusinamama 29.05.19, 15:05
    Z ciekawosci: czym sie rózni w wyglądzie "homoseksualny czarnoskory niskorosly na wozku, lysy i w okukarach" od "heteroseksualny czarnoskory niskorosly na wozku, lysy i w okukarach"?
  • daniela34 29.05.19, 15:06
    No mówię, że teczą
  • szalona-matematyczka 29.05.19, 15:06
    Naprawde nie wiesz?😎
  • aerra 29.05.19, 15:40
    Z wyglądu? Ja nie wiem. Naprawdę.
  • summerland 29.05.19, 16:21
    No nieraz chodza tak nietypowo ubrani, np w sukienkach. Pamietam takiego starszego faceta jak latal tak po Warszawie.
  • larix_decidua77 29.05.19, 15:41
    No niektórzy, podkreślam - niektórzy bardzo się różnią i myślę że ogarnięty 8 latek może to zauważyć. Jeśli nie wiesz o co chodzi (ale myślę że tylko udajesz), proponuję jeden odcinek (bo to nie jest wysokich lotów widowisko) programu Królowe życia. Jeśli uważasz, że ci dwaj geje zachowują się tak pod publikę, to możliwe, że mało gejów znasz. Ja może nie znam tabunów ale kilku znam. I tak, jedni zachowują się naturalnie a drudzy nie. Uprzedzając ewentualne ataki, lubię jednych i drugich, nie przeszkadza mi to, nie oceniam ich ale fakt jest taki, że niektórzy zachowują się tak, żeby było widać i słychać, że są gejami.
  • mikams75 29.05.19, 15:37
    wg mnie to nie jest normalne, ale patrze oczywiscie przez pryzmat mojego dziecka, ktore nawet gdyby chcialo spytac, to by nie mialo smialosci. Ale nie slyszalam tez, zeby inne dzieci wyskakiwaly z takim pytaniami, no moze w wieku 3-4 lat to jest normalne, u szkolnego dziecka raczej nie.
  • ichi51e 29.05.19, 15:44
    Nie jest to normalne. Tzn normalne jesli dziecka sie nie wychowuje u wychowanego powinno juz byc widac efekty.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • lot_w_kosmos 29.05.19, 16:34
    A po czym poznać, że ktoś jest homo?
    Jak piszesz, dziecię twe poznaje, choć się nie dziwi smile
  • zwyczajnamatka 29.05.19, 16:39
    Bardzo prosto. Wystarczy, że dwóch panów spaceruje trzymając się za ręce, lub okazują sobie czułość, całują się w miejscach publicznych.
  • daniela34 29.05.19, 17:39
    Ale matematyczka pisała o 1 osobie a nie o parze smile
  • zwyczajnamatka 29.05.19, 18:38
    Może dziecko pytało o jedną osobę z pary wink
  • zwyczajnamatka 29.05.19, 16:37
    Normalne u dziecka z aspergerem
  • chocolatemonster 29.05.19, 17:42
    Ja mam corke z ZA (7lat) i ostatnio idziemy sobie a ona glosno (plus wskazujac palcem) 'mamooo! A tej pani nie jest za cieplo?'(my w letnich ubraniach a pani w puchowce). Ja'ej! Nie wytyka sie ludzi palcami i nie komentuje sie na glos- jak chcesz mi cos powiedziec to zrob to gdy bedziemy same'. 20 minut pozniej, konspiracyjnym szeptem 'mamooooo! patrz jakie fajne wlosy!'.
    Na marginesie : bezposredniosc wcale nie musi od razu oznaczac ZA.
  • daniela34 29.05.19, 17:45
    No i przynajmniej potwierdziło się, że Aspi przestrzegają zasad smile miała nie komentować na głos, to skomentowała szeptem smile
  • chocolatemonster 29.05.19, 17:48
    😁 Myslalam, ze padne i nie wstane. Pracujemy nad nia, ciezko idzie ale nikt nie obiecywal, ze bedzie latwo😁
  • summerland 29.05.19, 18:23
    Moze jest troche opozniona w rozwoju, zwykle takie zachowania sa typowe u mlodszych dzieci.moze rodzice nie ucza, nie tlumacza jezeli jest to na taka duza skale.
  • mgla_jedwabna 29.05.19, 19:11
    Osmiolatek, który do obcych dorosłych wyskakuje na ty? Albo wybitnie niewychowany albo mający problem ze zrozumieniem i zachowaniem norm społecznych, co wskazywaloby na zaburzenia ze spektrum autyzmu. A dzieci nie lubią tych, którzy nie trzymają się reguł gry.
  • ichi51e 29.05.19, 22:04
    Zalezy od rodziny - tak sa ludzie nawet i w polsce co sa z dzieckiem na ty i do takich zasad dziecko jest przyzwyczajone. U mojego dziecka w przedszkolu nvc nie bylo pan i pana tylko dzieci wszystkim po imieniu mowily

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • milamala 30.05.19, 00:36
    Mojej corki w tym wlasnie wieku nawet nie uczylam, ze nie nalezy o takie rzeczy pytac. Owszem dziwi sie czasem swiatu, ale poczeka i po cichutku do ucha zapyta o to "dlaczego ta pani ma taki ogromny nos". Uwazam. ze taka bezposredniosc u tak duzego dziecka jest raczej ewenementem, i nie spotkalam tak bezposredniego dziecka w tym wieku (choc wlasnie posrod takich dzieci sie obracac obecnie). Stawiam na jakies zaburzenie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.