Dodaj do ulubionych

Astma bez badań?

31.05.19, 20:26
U znajomego dziecka lekarka wpisała w kartę astmę. dziecko jest alergikiem uczulonym na pyłki drzew . objawy ma niewielkie, nie dusi się, nie kaszle, nie ma sensacji z oddychaniem. Powiedziałabym, że pomijając okresy nasilenia pylenia - dzieciak funkconuje doskonale ( bez żadnych leków). i teraz: na wizycie nowa alergolog po zerknięciu w kartę na wyniki badań ( w którym były wyniki badań na pyłki) stwierdziła: astma! przepisała ful leków, sterydy i diabły iwany. oraz nawrzeszczała na matkę, gdy ta przyznała że dziecko nie bierze leków stale - tylko podczas pylenia drzew i traw.
Matka dziecka , za moją namową idzie z małym na spirometrię. leków podawać nie zamierza, zamierza się skonsultować.
Ja jestem alergikiem. też na pyłki drzew i traw. też biorę leki tylko , gdy to dziadostwo pyli. astmy u mnie nie stwierdzono, spirometirię miałam robioną. i nigdy nie spotkałam się z przypadkiem gdzie uczulenie na pyłki równało się astmie i wymagało natychmiastowego podawania pierdyliona leków. przy braku jakichkolwiek objawów.
Alergicy, astmatycy - co o tym sądzicie?
Edytor zaawansowany
  • aerra 31.05.19, 20:44
    Mi przy alergii na roztocza i pleśnie (alternaria i te drugie, jak im tam) stwierdzono stan przedastmatyczny i leki mam, ale też biorę tylko jak jest gorzej, a nie na okrągło. Spirometrię mam regularnie, raz wychodzi świetnie (jak akurat nie mam objawów), a raz tragicznie, o ile w ogóle uda mi się zrobić między atakami kaszlu.
    Skonsultowałabym z innym alergologiem, bo dawanie dziecku sterydów bez realnej potrzeby (ale może być tak, że ta potrzeba jest, przez net i to na forum nikt przecież nie zdiagnozuje dziecka) to nie jest rewelacyjny pomysł.
  • volta2 31.05.19, 22:09
    mój syn dostał te same leki co ja, bez badań, gdy przyszedł z silną reakcją alergiczną spowodowaną pyłkami.
    spirometrii mu nie zlecili, bo po zakończeniu pylenia duszności przeszły

ja bym nie panikowała, sama mam astmę, ale leki biorę na stałe, wydaje się że alegii nie mam żadnej, zyrteku żadnego nie biorę choć początkowo diagnozowano u mnie astme o podłożu alergicznym
  • anetaa 31.05.19, 22:38
    możesz napisać jakie leki bierzesz?

--
    ...
  • volta2 31.05.19, 22:40
    ja seretide na stałe (mała dawka, ale jeden lekarz zalecił 2xwięksżą) i na ataki ventolin (ale nie miewam)
    synowi przepisał lekarz ventolin właśnie
  • asfiksja 31.05.19, 22:18
    Ile dziecko ma lat?
  • kyrelime 31.05.19, 22:59
    Moje dziecko ma alergię na pyłki z okresowymi napadami kaszlu (zdarzyły się również ataki duszności), ale alergolog po badaniu stwierdził, że astmy nie ma. Niemniej jednak przeleczone sterydami zostało i od tego czasu kaszel niemal calkowicie sie wycofal, ataki alergii przestały kończyć się infekcjami. Leki antyhistaminowe również zalecił brać cały czas, żeby sytuację ustabilizować. Nasz lekarz generalnie mówi, że leczy się nie wyniki, lecz objawy, początkowo testy wyszły zle, ale objawów alergii nie było i wtedy dziecko nic nie zazywalo. Na miejscu znajomych skonsultowalabym sie z innym alergologiem- temu, byc może słusznie, nie ufają, więc trochę bez sensu sie leczyć u niego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.