Dodaj do ulubionych

Książka do angielskiego

01.06.19, 12:02
Dostałam bon do księgarni i właśnie w ten sobotni poranek (no dobra, przedpołudnie) zastanawiam się nad jego wydaniem.
Potrzebuję książki, aby podszkolić angielski. Najchętniej business english, ale angielski "ogólny" też. Obecnie jestem na B1/B2 i w nowej pracy czuję, że powinnam być trochę wyżej wink
Polećcie coś, proszę.

To ma być książka z cd/mp3. Po 8h pracy przy komputerze moje oczy cierpią i nie dam rady robić kursów online. Zajęcia stacjonarne też w tej chwili nie wchodzą w grę. Znalazłam w domu "Siudę" (taka żółta popularna książka) do gramatyki. Ale potrzebuję coś do pracy nad słownictwem.
Edytor zaawansowany
  • double-facepalm 01.06.19, 12:32
    jest mozliwosc zamowienia czegokolwiek spoza ich asortymentu, ze zadajesz tego typu pytanie?
  • pannazmokraglowa123 01.06.19, 12:42
    Tak.
  • double-facepalm 01.06.19, 13:30
    fiszki? takie tradycyjne, papierowe + nagrania mp3. powinny byc slowka w kontekscie zdan/zwrotow
  • agonyaunt 01.06.19, 13:52
    Płytki do książek ze słownictwem najczęściej mają ćwiczenia, to raczej nie będzie tak, że sobie odpalisz, posłuchasz i samo do głowy wejdzie. Chyba że chodzi Ci o ćwiczenie słuchania, to wtedy mogę polecić inne tytuły. Ale do słownictwa masz:
    seria In Use (Cambridge, kilka poziomów, ogólne, biznesowe, tematyczne, dużo tego), English Vocabulary Organiser (w tej serii też idiomy i phrasale), seria Key Words for Fluency, Wordbuilder, Testbuildery (seria, są tytuły pod biznes), seria Check Your English Vocabulary for (tu też jest sporo branżowych tytułów), seria Test Your Vocabulary (pomarańczowa od Penguina, są też tematyczne). Jak z chcesz słownictwo z gramatyką to zawsze polecam Vince'a, seria Language Practice i Virginię Evans z jej Use of English (forma pod testy, ale fajna do nauki). I jeszcze książki z ćwiczeniami pod IELTS i TOEFL. Biznesowo jeszcze dodatki do Market Leadera, jest gramatyka i kilka książek tematycznych.
  • pannazmokraglowa123 01.06.19, 17:09
    Dzięki!
    Najbardziej chciałabym takie repetytorium, żeby w środku były słówka po angielsku i przetłumaczone na polski. Tak, żebym nie musiała korzystać już osobno ze słownika.
    Wiem, że to nie będzie na takim samym (wysokim) poziomie jak polecone pozycje, ale nie mam już siły odpalać osobno słownika... Chciałabym, żeby wszystko było w jednej pozycji, razem. Tak jak np. w żółtej książce Siudy.
    (Nie chcę już męczyć oczu, mam teraz poważne problemy zdrowotne, a przecież szukanie słówek w papierowym słowniku zajmuje całe wieki wink ).
  • pannazmokraglowa123 01.06.19, 17:17
    Repetytorium Wagros?
    Repetytorium leksykalno-tematyczne Edgard?
  • agonyaunt 01.06.19, 20:24
    >Najbardziej chciałabym takie repetytorium, żeby w środku były słówka po angielsku i przetłumaczone na polski.

Jeśli potrzebujesz czegoś z listą słówek, to pewnie nie będzie innego wyjścia, ale prawdę mówiąc, nie polecam. Przede wszystkim te tłumaczenia są często po łebkach, słowo za słowo, bez wyjaśnienia kontekstu, bez podania innych znaczeń - na dłuższą metę jest to bardzo nieefektywne, lepiej uczyć się słówek grupami. A i teksty są często takie sobie. No i w ogóle mam zastrzeżenia co do nadmiernego użycia polszczyzny w naucesmile

Ogólnie, jeśli już zdecydujesz się na repetytorium, to bierz takie z ćwiczeniami, bo ćwiczenia Ci to słownictwo utrwalą. Sama wersja czytanka plus lista słówek plus pytania do czytanki to zdecydowanie za mało.
  • tawananna 01.06.19, 21:30
    Spróbuj książek Preston Publishing. Odkryłam niedawno, przeglądając półki w księgarni językowej, sprawiają bardzo sensowne wrażenie - angielski biznesowy też z tego, co własnie patrzyłam. Przy czym z angielskiego nie korzystałam - ale kupiłam dwie do francuskiego. Metoda dość tradycyjna (dużo par zdań po polsku i w języku obcym), ale fajnie wszystko opracowane, przejrzysta szata graficzna, dodatkowe informacje na marginesie itd., merytorycznie też wydaje mi się sensowne.
  • tawananna 01.06.19, 21:31
    "angielski biznesowy też z tego, co własnie patrzyłam"

miało być - angielski biznesowy też jest z tego, co właśnie patrzyłam

Czy sprawia sensowne wrażenie nie wiem, nie widziałam.
  • homohominilupus 01.06.19, 22:35
    A ja poleciłabym Ci New English File. Mają dołączony CD ROM z fajnymi multimediami. Bank słownictwa bez tłumaczeń na pl (moim zdaniem nie ma takie tłumaczenie sensu) ale za to z obrazkami. Słówka pojawiają się w różnych kontekstach, łatwiej je zapamiętać. Plus fajne, nieszablonowe teksty i dobre listeningi.

--
    Early to bed and early to rise makes a man wealthy and healthy and wise wink
  • agonyaunt 02.06.19, 00:05
    To jest typowy podręcznik, dobry, ale nie do samodzielnej nauki. Chyba że tylko ćwiczeniówka, jest wersja z kluczem, można się pouczyć. Ale jak już piszesz o podręcznikach, to ja jeszcze dorzucę Upstream, bardzo dobra seria (od wspominanej wcześniej przeze mnie Evans), tu do ćwiczeniówki jest klucz (ćwiczeniówkę brać w wersji dla ucznia, nie dla nauczyciela), audio i companion ze słowniczkiem i dodatkowymi ćwiczeniami.
  • berdebul 01.06.19, 23:04
    English grammar/vocabulary/itd in use. Jest kilka ksiazek z tej serii i wszystkie są dobre.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.