Dodaj do ulubionych

Ciasto bez jajek i mleka - da się?

02.06.19, 11:01
miało być z rabarbarem i truskawkami...a wyszło ze mam mąkę orkiszową i masło...w przepisach albo jaja albo mleko. Da się inaczej?
Edytor zaawansowany
  • bardzo-dobry-kochanek 02.06.19, 11:08
    Da się ale to nie będzie ciasto. Czyli nie da się.
  • ann.38 02.06.19, 11:44
    Poszukaj informacji o zamiennikach jajka, jest sporo propozycji. Miałam kiedys przepis na ciasto wegaskie gdzie nie było jajek a była łyzka octu.
  • cosmetic.wipes 02.06.19, 11:47
    Da się - pierogowe.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • black_halo 02.06.19, 11:53
    biancazapatka.com/en/

Robilam z tego bloga bo sama mam nietolerancje bialka. Ciasta sa pyszne.

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • katriel 02.06.19, 12:41
    Ciasto nie, ale kruszonka tak - a truskawki (i/lub rabarbar) z kruszonką to klasyczny sezonowy deser. Szukaj pod "truskawki z kruszonką" albo "strawberry crumble".

--
    Kaczki jedzą muchy; muchy jedzą robaki; Indianie jedzą kaczki, muchy i robaki; dzikie koty jedzą Indian; biali ludzie jedzą dzikie koty; i w ten sposób wszystko ślicznie się układa. (Mark Twain)
  • boogiecat 02.06.19, 13:24
    Dokladnie tak bym zrobila, az mi by bylo zal rabarbaru i truskawek na ciasto, takieupieczone pod kruszonka i ewentualnie z kulka lodow to strzal w dziesiatke, aha do kruszonki mozna zastapic pol maki zmielonymi migdalami albo wiorkami kokosowymi- wychodzi o wiele lepsza

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • jematkajakichmalo 02.06.19, 14:00
    W wielu pizzeriach masz już pizzę na słodko, np. z nutellą. Równie dobrze możesz zrobić z rabarbarem i truskawkami... a nóż będzie smaczna.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • dorotkamaskotka 02.06.19, 14:43
    panna_lila napisała:

> miało być z rabarbarem i truskawkami...a wyszło ze mam mąkę orkiszową i masło..
    > .w przepisach albo jaja albo mleko. Da się inaczej?
    Tartę zrób. Ciasto jest bez jajek i mleka.
    * 400 gramów mąki (pszennej
    * 240g masła zimnego pokrojonego w kostkę
    *120g cukru (może być puder lub zwykły drobny)
    * szczypta soli
    * 5-6 łyżek zimnej wody
    Do miski wrzucasz masło, cukier mąkę, sól. Nożem siekasz kilka minut. To idzie szybko. Można w malakserze.
    Potem stopniowo dolewasz wody i zagniatasz szybko ręką. Z wodą ostrożnie. Formujesz dwie kule (na spód i kratkę) i do lodówki. Równie dobrze można rozwałkować od razu dzieląc na dwie części: jedną od razu wylepić blaszkę (wysmarowaną masłem i oprószoną mąką), a drugą mniejszą część zawinąć w torebkę. Blaszka i torebka z ciastem do lodówki na 30-60min.

W tym czasie pokrojony rabarbar i pokrojone truskawki (w sumie ok. min. 1kg) mieszasz z 1/3 szkl. cukru i 3 łyżkami mąki ziemniaczanej.
    Wykładasz na oziębione ciasto wraz sokiem z mąką. Wycinasz paski ciasta na kratkę (z drugiej porcji ciasta). Kratkę warto posmarować rozbełtanym jajkiem, ale nie trzeba. Za to warto np. obsypać płatkami migdałowymi.
    Pieczesz w 180stopniach funkcja góra-dół. ok. 50-60min. Ostatnie 15 min. warto zmienić funkcję na sam dół.
    Brzmi skomplikowanie, ale to szybka i pyszna tarta. Można robić z brzoskwiniami, truskawkami, jagodami, jabłkami etc. Można robić z owoców z puszki, np. brzoskwinie, gruszki itd. Dodatek soku z owocami nadaje przyjemnej wilgoci.
  • seaborgium 02.06.19, 15:29
    Wejdź na jadlonomie, są przepisy. Da się nawet wegańskie drożdżowe zrobić - bardzo dobre.
  • asiairma 02.06.19, 15:39
    rabarbar pod kruszonką, o ile masz cukier
  • kryzys_wieku_sredniego 02.06.19, 15:48
    Tak mam przepis z tm, rabarbar pod kruszonką, a kruszonka to masło, płatki owsiane i cukier.
    Bardzo smaczne.
  • chatgris01 02.06.19, 19:26
    Można zrobić kruche ciasto bez jajek: artkulinaria.pl/magia-gotowania/kulinarne-abc/ciasto-kruche-bez-jajek-zoltek

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.