Dodaj do ulubionych

Czy tylko roundup mi pomoże?

03.06.19, 13:53
Jak się pozbyć tego goof na co mi zarasta ogródek w tempie ekspresowym? Taka jakby fioletowa, drobna koniczynka, rośnie wszędzie, w każdej szparze, w kamieniach , zarasta rabatki... wyrywam I wyrywam i już mnie krew zalewa .. Nie chciałam wytaczać ciężki che dział trujących środowisko, ale już mam tego dość! Cóż począć? Pokochać próbowałam, ale nie umiem.
Edytor zaawansowany
  • rulsanka 03.06.19, 14:02
    Szczawik zapewne. Ze środków chemicznych powinny pomóc psychotropy, bo problem leży w nerwicy natręctw. A roślina naprawdę nie jest brzydka.
    Chwasty mają taką naturę, że po prostu są i będą. Tak zostały wyselekcjonowane przez naturę i przez nasze działania. Roundup tu nie pomoże.
    Możesz próbować wysypać grubszą warstwę ściółki kory w rabatach.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • mona-taran 03.06.19, 14:18
    rulsanka napisała:

> Ze środków chemicznych powinny pomóc psychotropy

Dzięki, wezmę twoją radę pod uwagę wink
  • 35wcieniu 03.06.19, 14:25
    Nie sądzę żeby jej o szczawik chodziło, obstawiałabym bluszczyk kurdybanek czy coś podobnego.

Nerwica natręctw bo nie chce mieć chwastów? big_grin
  • rulsanka 03.06.19, 16:23
    Pisze o koniczynce, czyli szczawik. Tak czy inaczej obie rośliny są ładne i ich obsesyjne tępienie jest nieracjonalne. Co innego jakby miała osty albo bylice, perz w warzywniku.

--
  • memphis90 04.06.19, 19:25
    >. Ze środków chemicznych powinny pomóc >psychotropy
    Ale w kwiatka pakować czy pod korzonek...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • 35wcieniu 03.06.19, 14:29
    W kamieniach i szparach roundup pomoże, ale między innymi kwiatami z wiadomych względów troche gorzej big_grin
  • beneficia 03.06.19, 14:30
    Daj jakieś zdjęcie, bo z opisu to wygląda bardzo ładnie tongue_out
  • mona-taran 03.06.19, 14:35
    Akurat powyrywałam, ale znajdę w necie. Nie jest brzydkie, to fakt, ale jest tego za dużo! Jest wszędzie dosłownie. ..
  • mona-taran 03.06.19, 14:38
    nextews.com/images/c4/3d/c43d5d75542c0e32.jpg
  • cosmetic.wipes 03.06.19, 14:42
    Jakie to ładne. Zostawiłabym 😁

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • mona-taran 03.06.19, 14:48
    Też tak myślałam, jak jeszcze rosło sobie grzecznie między płytami na ścieżce :p kto by pomyślał, że takie niepozorne i delikatne przejmie kontrolę w całym ogrodzie :p
  • kosmos_pierzasty 03.06.19, 15:28
    Bardzo ładne. Też bym zostawiła.
  • mona-taran 03.06.19, 15:31
    Mogę wam wysłać, starczy dla wszystkich 😂
  • memphis90 04.06.19, 19:25
    Ja też chcę!

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • makurokurosek 03.06.19, 14:59
    przecież, to jest bardzo ładne. Też mi się to w tym roku pojawiło i nigdy w życiu nie wpadłabym na to by to wyrywać, nie mówiąc o rundupie.
  • mona-taran 03.06.19, 15:02
    Poczekaj, poczekaj, jak ci zacznie do domu włazić to może zmienisz zdanie wink
  • z_lasu 03.06.19, 15:37
    Jakie śliczne! Że też u mnie takie nie chce rosnąć sad
  • mona-taran 03.06.19, 15:38
    Podaj adres 😁
  • z_lasu 03.06.19, 16:00
    A to lubi mieć kwaśno i sucho (bardzo sucho)? Bo u mnie pod lasem - żebym nie wiem ile wapnowała - to najlepiej rośnie skrzyp. A o podlewaniu nie ma mowy.
  • mona-taran 04.06.19, 14:26
    Czy kwaśno to nie wiem, ale przy zeszłorocznej suszy kwitło sobie w najlepsze:p
  • beneficia 03.06.19, 16:40
    A nie mówiłam?!
    Śliczne!
  • mai-ra3 03.06.19, 14:51
    Mam to samo smile wszędzie zarasta. Na to działa tylko coś na dwuliścienne, roundap nie bardzo.
    Rozumiem Cię w przeciwieństwie do innych, bo ten chwast jest wredny, masz małą kępkę, a za chwilę pół ogrodu w tym...
  • mona-taran 03.06.19, 14:57
    I podstępny dziad! Myślisz "o, jaki śliczny maluszek, a niech sobie rośnie" a on już plan obmyślił jak wszystko przejąć we władanie. ..
  • lellapolella 03.06.19, 17:51
    Roundup nie pomoże, bo to nie tylko się rozłazi ale jeszcze produkuje miliony nasion, które tylko czekają, by ruszyć do boju. Jedyny sprawdzony sposób, to przestać świństwo zauważać.

--
    Czas jest szalonym kierowcą, pędzącym naprzód i zostawiającym za sobą martwe kury. Sławomir Mrożek
  • solejrolia 03.06.19, 14:51
    Zalezy od stolnia zachwaszczenia.
    Z opisu jednak wynika, że tak, tylko roundup.
    Albo zalozyć od nowa rabate.

(wykopać co cenne, przekopać całą ziemię, pozbyć się rozłogów, wygrabić do czysta, rozłożyć nową matę/ agrowłókninę, posadzić od nowa rośliny, wysypać korą.
    Czasem naprawdę łatwiej zrobić coś od nowa, przebudować rabatę, niż robić, robić a efektu brak...).

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • solejrolia 03.06.19, 14:51
    Zalezy od stolnia zachwaszczenia.
    Z opisu jednak wynika, że tak, tylko roundup.
    Albo zalozyć od nowa rabate.

(wykopać co cenne, przekopać całą ziemię, pozbyć się rozłogów, wygrabić do czysta, rozłożyć nową matę/ agrowłókninę, posadzić od nowa rośliny, wysypać korą.
    Czasem naprawdę łatwiej zrobić coś od nowa, przebudować rabatę, niż robić, robić a efektu brak...).

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • barattolina 03.06.19, 15:01
    Rundup nie ma wybiorczego działania - tnie wszystko jak leci.
    Do tego zostawia zanieczyszczoną ziemię. Przesadzisz i będziesz musiała wymieniać ziemie w ogrodzie.
    Jeśli już go stosować, to tylko na pojedyncze rośliny.
    Skoro masz tego cały ogród, przydałoby się coś co usunie tylko tego rodzaju chwasty , jakieś herbicydy na chwasty dwuliścienne. Tylko uwaga, żeby zastosować herbicydy trawnik musi mieć co najmniej rok.
  • mona-taran 03.06.19, 15:04
    Nie mam trawnika. Mam częściowo wysypane kamieniami I to sobie radośnie w tych kamieniach rośnie. Z ziemi wyrwać łatwiej.
  • solejrolia 03.06.19, 15:34
    Jak w kamykach to trudniej od nowa zalozyc rabatę.
    Bo kamień należałoby całkowicie zdjąć i go przepłukać, a to jest okropna robota, potem nowa mata i od nowa zasadzić rośliny i dopiero rozsypać kamień.).
    Uzyłabym rundupu, trudno sad

--
  • barattolina 03.06.19, 15:43
    Przy rundupie będzi trzeba właściwie każdą roślinę osobno truć.
    Robota taka sama jak przy pieleniu.
    Jak się opryska cały ogród to zostanie pustynia.
  • mona-taran 03.06.19, 15:47
    A jak opryskam tylko kamienie i między płytami? Bo tam najgorzej to cholerstwo wyrwać. Muszę rozgarniać kamienie i wygarniać wszystkie rozłogi i jest to mocno upierdliwe. Spomiędzy płyt w zasadzie nie da się usunąc, korzeń zawsze zostanie. Tam, gdzie ziemia i kora ( i rośliny) wyrywa się łatwo.
  • 35wcieniu 03.06.19, 15:56
    Juz ci wyzej napisalam- miedzy kamieniami i plytami mozesz roundupem smialo.
  • solejrolia 03.06.19, 16:03
    Działaj!

--
  • barattolina 03.06.19, 18:17
    Rundap wyżre tez korzenie. O to się nie martw. Między kamieniami możesz pokropić i rośliny umrą całe.
  • berdebul 03.06.19, 15:51
    Zrób roztwór sody (lyzka sody na szklankę) i podlej. Z kamieniami nic nie zrobi, soda nie jest toksyczna. Likwidowałam to dziadostwo w szklarni.
  • mona-taran 03.06.19, 15:55
    Ooo, dzięki, spróbuję!
  • z_pokladu_idy 03.06.19, 15:11
    Też to mam. Nie dość, że ma strzelające nasiona i się mocno rozsiewa, to jeszcze rozrasta się poprzez korzenie. Dziadostwo straszne. Tam, gdzie mam grubaśną ściółkę, prawie mi wymarło, ale w szparach pomiędzy kostką czy brukiem siedzi i wkurza. Ukrywam kwiatki, wyrywam w całości i sadzę tojeść (taka płożąca), która mi toto zagłusza.
  • berdebul 03.06.19, 15:54
    Posyp sodą, samo umrze. smile To jest moje odkrycie tego roku. Pleśń, mrówki, mszyce, chwasty, wszystko rozwiązuje soda. W najbliższym spożywczym patrzą podejrzliwie, ale działa. big_grin
  • aerra 03.06.19, 18:09
    Kup sobie w Selgrosie czy Makro takie kilogramowe opakowanie wink
  • rulsanka 03.06.19, 18:27
    Ja kupuję worki po 25kg na allegro.

--
  • beneficia 03.06.19, 19:03
    I co z tym robisz?!?!
  • rulsanka 03.06.19, 19:44
    Piorę w orzechach, soda zmiękcza wodę.

--
  • beneficia 03.06.19, 20:06
    A, to ok, bo ja przy tych ilościach miałam wizję posypywania tym torturowanych wrogów czy coś big_grin
  • pani_tau 03.06.19, 20:21
    Tak po prostu sypnąć tą soda? Bo u mnie obrzydliwy chwasciory (nie takie śliczne jak te z linku) wyrastają pomiędzy kostką brukową. Co wyrwę to po kilku dniach jak nowe.
  • zuleyka.z.talgaru 03.06.19, 16:20
    Ja bym sobie roundapu nie waliła radośnie do ogrodu. Lepiej już ręcznie wyrywać.
  • mona-taran 03.06.19, 16:32
    No właśnie nie chcę go radośnie lać, ponad rok wyrywam ale zamiast ubywać jest tego ciągle więcej I więcej...
  • dorotkamaskotka 03.06.19, 19:32
    Szczawik ma długi pietruszkowaty korzeń. W kostce, kamieniach polecam wrzątek. Z czajnikiem polataj. Ale wrzątek musi być wrzącybig_grin
    Od maja trzeba wykopywać siewki póki nie kwitną i nie zawiązują nasion. Nasiona strzelają na kilka metrów. Ważne by nie wyrzucać na kompost. Torebka, szczelne zawiązanie i do śmieci.
  • bardzo-dobry-kochanek 03.06.19, 16:49
    Ostatnio był o tym środku wątek. Podobno straszna trucizna.
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168154382,168154382,Zalewaja_posesje_rundupem.html#p168154496
  • boogiecat 03.06.19, 22:20
    Roundup jest straszliwa trucizna, nie wyobrazam sobie w zadnym wypadku uzywac tego swinstwa, jeszcze we wlasnym ogrodku, we Francji jest to zreszta srodek od niedawna zabroniony, sproboj z ta soda jak ci bardzo przeszkadza

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • dorotkamaskotka 04.06.19, 10:40
    boogiecat napisała:

> Roundup jest straszliwa trucizna, nie wyobrazam sobie w zadnym wypadku uzywac t
    > ego swinstwa, jeszcze we wlasnym ogrodku, we Francji jest to zreszta srodek od
    > niedawna zabroniony, sproboj z ta soda jak ci bardzo przeszkadza
    >
    Potwierdzam - Francja, Belgia, Szwajcaria zakazała używać.
    W Stanach już zapadły wielomilionowe wyroki.
    Na youtubie od prawie dwudziestu lat można obejrzeć film obnażający prawdę o tym środku.
    A u nas w sklepach nadal sprzedawcy wciskają tą truciznę, a na forach się poleca jako złoty środek.
    Od siebie dodam tylko, że roundup nie uszkadza systemu korzeniowego. Na tym polega popularność tego środka, bo trzeba non stop używać na odrastające zielsko.
    Wystarczy, że w żywności jemy glifosat - w "zdrowym" oleju rzepakowym, kaszy gryczanej i warzywachsad
    Wody gruntowe też są nim skażone.
  • boogiecat 04.06.19, 11:44
    Teraz Bayern zdaje sie jest "w opalach", bo wykupil Monsanto, a pisze w cudzyslowie bo jakos nie wierze w prawdziwe sankcje w tej sprawie (na razie sa tylko indywidualnie wygrane sprawy w USA)

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • barattolina 04.06.19, 13:50
    Wyżera też korzenie.
    Widziałam na własne oczy.
  • hanusinamama 04.06.19, 13:39
    Ale tym roundapem chcesz lat tez trawnik i rabatki??? Na kostce pomoze...na rabatkach i trawniku wybije wszystko co zielone pien...przy czym szczawik zacznie znowu odstarstać po miesiącu smile
  • mona-taran 04.06.19, 14:25
    Generalnie to ja go w ogóle nie chcę używać, to ostateczność. W kamieniach I między płytami. Z rabatek łatwo wyrwać a trawnika nie mam.
  • rulsanka 04.06.19, 15:09
    Soda to naprawdę dobry pomysł na kostkę i kamienie. Sąsiad czyścił sodą drewniany dom, pół ogrodu mu wypaliło. A to substancja bezpieczna dla zdrowia.

--
  • mona-taran 04.06.19, 15:13
    Spróbuję z tą sodą, pokładam w niej wielkie nadzieje wink
  • barattolina 04.06.19, 15:45
    To napisz koniecznie czy się udało.
    Jeśli tak - chętnie zgapię metodę tongue_out

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.