Dodaj do ulubionych

8 later robi duze oddechy

03.06.19, 17:26
Witam mieszkamy na Florydzie
Nasz synek 8 lat od jakiegos czasu ma dziwny oddech tj nabiera powietrze gleboko bo mowi ze mu tchu.
Stoi I opiera raczki ma kolanaxh I prostuje klatke piersiowa bo mowi ze w ten sposob moze wziac duzy oddech. Zaczyna aie tea bardzo meczyc jak jezdzi na rowerze a nigdy tego nie bylo wczesniej. Budzi sie tez w nocy siada na lozku I bierze oddech. Bylismy u lekarza zrobili ekg, przeswowtlenie pluc ktore pokazalo lekka mgielke I lekarz mowil ze to po alergii. Kazali isc do kardiologa I zrobic ecocardiogram serca by byc pewnym ze wszystko jest dobrze. Widzialam tu post od mamy z roku 2012 ktorej corcia 8 letnia miala identyczne cos jak moj Michalek
Czy ktos moze mi powiedziec co to moze byc ? Bardzo sie boje.
Edytor zaawansowany
  • brenya78 03.06.19, 17:30
    Moze byc nerwica, anxiety. Kiedys tak mialam.
  • fil.lo 03.06.19, 17:32
    Ja tak miałam, choć jako dorosła. U mnie było nerwicowe.
  • rulsanka 03.06.19, 18:06
    Przyłóż ucho do klatki piersiowej, być może usłyszysz świst w czasie wydechu/wdechu. Takie świsty często towarzyszą dusznościom i mogą być alergiczne lub infekcyjne. Czasem również pojawiają się ze stresu, przemęczenia.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • aerra 03.06.19, 18:14
    A spirometrię robiliście? Albo macie skierowanie?
  • berdebul 03.06.19, 19:10
    Mało danych. Jak wyszła morfologia, spirometria, badalas tarczycę? Jakieś duże zmiany typu przeprowadzka, zmiana szkoły?
  • antonina.n 03.06.19, 19:55
    Jak ktoś ma duszność, to często tak właśnie opiera ręce o uda. Ja tak robiłam, miałam duszności z powodu alergii. Dostałam inhalatory na codzień i jeden w razie ataku oraz tabletki na alergięPrzeszło mi chyba wraz z okresem dojrzewania.

Robiliście testy alergiczne i spirometrie?
  • zwyczajnamatka 03.06.19, 19:56
    Nerwica. Też tak miałam jako dziecko
  • kornelia_sowa 03.06.19, 20:26
    I ja też.
    Takie nerwicowe zachowania.
    Minęlo samo
  • irisq 03.06.19, 22:25
    Też tak miałam. Też jako dziecko i też samo przeszło. U mnie miało to najpewniej podłoże nerwicowe, przewlekły stres(powód był). Warto oczywiscie dziecko przebadać.
  • majenkir 03.06.19, 20:18
    mama2019 napisał(a):
    > Stoi I opiera raczki ma kolanaxh I prostuje klatke piersiowa bo mowi ze w ten s
    > posob moze wziac duzy oddech.

Sposob kazdego starego astmatyka wink
    Zrobcie mu spirometrie.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • mamtrzykoty 03.06.19, 21:56
    Początki astmy.
    Zrób badanie krwi: morfologia z rozmazem ręcznym i igE całkowite z oznaczaniem ilościowym, a potem do alergologa idź spirometrię zrób i testy skórne wziewne i pokarmowe, a jeśli IgE wyjdzie wysokie to i testy z krwi: pakiet wziewny i pokarmowy.
  • ewkadrzewka 03.06.19, 22:06
    Witam. Mieszkam w Warszawie. I nie wiem co może być twojemu dziecku.
  • majenkir 03.06.19, 22:16
    ewkadrzewka napisała:
    > Witam. Mieszkam w Warszawie. I nie wiem co może być twojemu dziecku.

hahaha, przypomnial mi sie zacny watek
    forum.gazeta.pl/forum/w,216,21435507,21435507,POMOZCIE_TAMPON_UTKNAL_MI_W_POCHWIE_.html

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • hanusinamama 04.06.19, 13:33
    Astma...az sie dziwie ze lekarzzaczął z grubej rury badaniami na serce a o asmie nic nie powiedział. Twoje dziecko zachowuje sie jak astmatyk, ktory ma problem z nabraniem powietrza do płuc...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.