04.06.19, 20:53
Mamy 4 czerwca - rocznica wyborów w 1989 r.

Miasto organizuje koncert rockowy, 5 zespołów znanych z lat 80-tych, impreza odbywa się w przestrzeni rekreacyjnej miasta (niedaleko sceny jest plac zabaw, boisko, wszystko świetnie słychać) od g. 18.
Ponieważ okazją do imprezy jest ważna rocznica historyczna, na scenie między zespołami pojawia się m. in. przedstawiciel urzędu miasta, lokalny poseł, jeden z radnych (i jak go nie lubię, tak przyznaję, że miał najlepsze przemówienie, ze trzy zdania, w czasie poniżej minuty; zanim mnie zeźlił to skonczył).

Jeden z zespołów ma w repertuarze utwór promujący miękkie narkotyki i wykonuje go krótko po rozpoczęciu koncertu.

Pytanie o opinie ematek brzmi: czy przed koncertem ktoś z jednostki organizującej koncert w imieniu miasta powinien poprosić zespół o listę utworów i powiedzieć: "Panowie, z tej okazji, w takim miejscu, ten utwór nie, wybierzcie inny"? Czy w imię wolności artystycznej nie?

--
Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
Edytor zaawansowany
  • szorstkawelna 04.06.19, 22:16
    W imię wolności artystycznej nie.
  • wiarusik 04.06.19, 22:48
    najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie sami nie wiedzą co wypada. a dzisiaj każdy kto dorwie się mikrofonu jest "artystą".

--
    DESURABBITS (Usagi Stream 2)
    DESURABBITS-NEW!
    DESURABBITS-NEW!!
    DESURABBITS live (demo)
  • mika_p 04.06.19, 23:25
    Od zespołu, który jest z innego miasta, nie oczekuję, że będą wiedzieć, że koncert odbędzie się w otoczeniu placu zabaw dla dzieci i boiska. Zagrali sześć czy siedem piosenek, na tyle znane utwory, że refren tego kontrowersyjnego obił mi sie o uszy, a jestem o dekadę mlodsza, pozostałe utwory też lepiej czy gorzej znałam.
    Dlatego uważam, że to organizator powinien zadbać o repertuar, z uwagi na okazję i miejsce.

--
    Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kossoń
  • sumire 05.06.19, 07:43
    I sądzisz, że dzieci na placu zabaw wiedzą, że piosenka propaguje miękkie narkotyki i ulegną wpływowi?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.