Dodaj do ulubionych

cieszycie sie latem?

05.06.19, 11:38
kobietytomy.pl/plazy-widac-chodakowskich-lewandowskich/?fbclid=IwAR2-bFR-DhyEsLSW9XIHNqxERTTQY36yC8qorHTrJcFoYIFhvk6gdsVUI3M
ja sie ciesze ale jednak z kompleksami. nigdy nie mialam dwuczesciowego kostiumu. na basenie/plazy owszem widze ze ludzie nieidealni ale to mnie tylko dobija - bo wiem ze tez tak wygladam. Ale chyba akceptacja bylaby jeszcze gorsza w sumie...

--
wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
Obserwuj wątek
    • amast Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 11:49
      Nie lubię lata, bo za gorąco, ale kostium dwuczęściowy mam i w wakacje zdarza mi się założyć, jak trafi się w okolicy jakaś plaża z leżakami i parasolkami (nie mogłabym w pełnym słońcu leżeć i się smażyć). Na każdy wakacyjny wyjazd zabieram, choć nie zawsze jest czas na szukanie plaży.
      Nie wiem jak wyglądasz, ale w zeszłym roku spotkałam kobietę w jak najbardziej dwuczęściowym kostiumie. Kiedy stanęła przodem do mnie, nie byłam w stanie stwierdzić, czy ma majtki, dopiero jak odwróciła się bokiem, a potem tyłem, to było widać, że jednak ma. Więc głowa do góry smile
    • daniela34 Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 11:50
      Tak, cieszę się latem, chodzę w stroju dwuczęściowym i robiłam to również mając 3 rozmiary więcej. Lato mi zawsze dobrze robi ba urodę, jako posiadaczka śniadej cery w zimie miewam ziemistą twarz i skórę, w lecie, lekko opalona, wyglądam zdecydowanie lepiej.
      • korniz Re: cieszycie sie latem? 06.06.19, 09:33
        Cieszę się słoneczkiem na wczasach,do tej pory udawało mi się ze nie padało.Za nie długo wyjeżdzam na mazury kilka dni pozniej do Cieplic.Kocham termy,wolę je niż Baltyk.Jednoczęściowy taki przedłużanym bluzką.Taki krój ma.
    • rasowaematka Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 11:56
      Nie wiem dlaczego kobiety wpędzają się w kompleksy. Bardzo częsty obrazek to pan z ciążą spożywczą i całkiem zadbana babeczka. Faceci nie mają z tym problemu, nie martwią się wyglądem. Jedynie kwestia zdrowia powinna mieć tu znaczenie. Otyłość jest chorobą, którą należy leczyć, ale kilka fałdek? Olewam i bez litości narażam innych na oglądanie mojego niedoskonałego ciała w bikini.
    • jak_matrioszka Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 12:00
      Cieszenie sie latem nie kojarzac tego ze strojem plażowym. Nie z powodu kompleksów, tylko że ja nigdy nie lubiłam plaż i lato to dla mnie woda. Do kapieli w basenach wole stroje jednocześciowe, w morzu lepsze sa dwucześciowe. Po wyjściu siedze okryta recznikiem, albo ubrana, albo w namiocie, a siedze tylko dlatego, że mam dziecko które lubi bawić sie w piasku.
    • piataziuta Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 12:13
      Używam kostiumów dwuczęściowych, bo lubię opalać brzuch, a w jednoczęściowym i tak nie wyglądam lepiej.
      I mam niezawodny sposób, żeby czuć się w tym kostiumie dobrze: zanim wyjdę na plażę, robię 1-2 godziny treningu. Na plażę wychodzę zmęczona, z poczuciem że zasłużyłam na odpoczynek i że zrobiłam co mogłam.

I jeszcze do was drogie koleżanki, takie jedno spostrzeżenie:
      obserwuję kobiety w różnych kostiumach na wakacjach i powiem wam, że duża, gruba pani w wielkim czarnym kostiumie, którym próbuje zasłonić się po szyję, wygląda milion razy gorzej, niż pani tych samych rozmiarów, która ma wyjebane i zakłada odblaskowe bikini.
      Wielkie czarne kostiumy wcale nie odejmują wam kilogramów i nie dodają atrakcyjności. Na opalone ciało wesołej pani w kolorowym bikini dużo przyjemniej się patrzy.
        • piataziuta Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 12:49
          ale ja nie piszę o czarnym bikini, tylko o wielkim czarnym (ciemnym) kostiumie jednoczęściowym, w który grube panie ubierają się na plaże z nadzieją, że będą wyglądać szczuplej
          • jak_matrioszka Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 13:19
            Źle napisałam, miało być czarny strój kapielowy, nie bikini. Chodzi mi o to, że te duże czarne stroje nie sa żadnym wyjatkiem w garderobie, ale konsekwencja uwielbienia tego koloru. Najwiekszym i najcześciej używanym komplementem jest "czarny do wszystkiego pasuje" tongue_out A do tego powszechna wiara w "czarny wyszczupla", jak sama zauważyłaś, i czerń przeważa na ulicach i w innych miejscach.
                    • piataziuta Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 16:45
                      > Postulujesz, żeby w kolorowych strojach kapielowych chodzić.

🤦🤦🤦

...

Postuluję, żeby grube panie nie ograniczały się do czarnych worów, tylko dlatego, że są grube, bo czarny wór kilogramów nie odejmuje i urody nie dodaje.

Masz gorszy dzień, czy generalnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?
                        • piataziuta Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 17:05
                          Nie mam problemu ze zrozumieniem ciebie w tym wątku.
                          Sednem jest, że ja mówię o dupie, a ty niby odpowiadasz, ale już o zupie.
                          Nie lubię uprawiać takich przeplatających się monologów ani na forum, ani w realu.

I nie przypisuj mi agresji, tylko dlatego, że nie klepię cię po pleckach w ramach akceptacji.
                          • jak_matrioszka Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 17:23
                            Gdybyś mnie rozumiała, to byś nie pytała czy ja rozumiem smile I nie pożadam poklepywania po pleckach, ani żadnych innych specjalnych czułości, tak samo jak nie sadze żebyś Ty przywiazywała duża wage do tego watku i wysilała sie, żeby mi specjalnie dokopać. Dzień na forum jak codzień.
                            • piataziuta Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 17:49
                              big_grin

Decydujesz się odpowiadać na mojego posta, ale robisz to w sposób wskazujący na niezrozumienie tego co napisałam - dlatego prostuję i pytam czy rozumiesz.
                              Jednocześnie rozumiem o co ci chodzi, ale się do tego nie odnoszę - bo trzymam się tematu swojego posta.
                              Gdybym to ja odpowiadała ci na posta, sytuacja byłaby odwrotna - odnosząc się do twojej wypowiedzi, zależałoby mi, żebyś była pewna, że zrozumiałam co napisałaś.

Trzymanie się tematu, podczas prowadzenia dialogu, jest raczej podstawowym kryterium jeśli chce się dojść z drugim człowiekiem do jakiegokolwiek porozumienia.

Znalazłam przypadkowego linka na ten temat, może cię zainteresuje:
                              www.kubach.pl/trudna-sztuka-aktywnego-sluchania/

• snakelilith Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 16:11
                piataziuta napisała:

> Tak, grube kobiety ubierają się w ciemne jednoczęściowe kostiumy,.bo kochają cz
                > arny kolor, oczywiście. 😂

A co ty masz za problem z czarnym? Ja mam taki, jednoczęściowy Freya model Black Russian. Na metce nie było nic o tym, że zarezerwowane tylko dla grubych.

http://www.bodybeautifullingerie.co.uk/images/current-swimwear/Freya-Black-Russian-Bikini-Swimwear/Freya-black-russian-halterneck-swimsuit.jpg

--
                "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
                • piataziuta Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 16:29
                  no tak...
                  skoro napisałam, że grubych kobiet czarny kostium nie odchudza, to według jematkowej logiki musi to znaczyć, że mam problem z czarnym i że twierdzę, że czarny jest dla grubych - wiadomo uncertain

też mam czarny kostium, bardzo ładny zresztą - chodzę w nim na basen
                  ale przy 40stu stopniach w cieniu nie zakładam go na plażę, hmmm...

• snakelilith Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 18:21
                    Jeżeli więc szczupłe kobiety noszą czarny, dlczego nie miałby robić tego grube? Ja mój czarny noszę na plaży, bo się nie opalam i traktuję go jako strój do wody. Poza tym, aż takiej różnicy pomiędzy czarnym, granatowym, zielonym, czy czerownym poliamidem nie ma, przy 40 stopniach we wszystkim ci gorąco, a im więcej odsłonisz, tym więcej możesz sobie spalić.

--
                    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
                    • piataziuta Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 18:32
                      Większość grubych kobiet sięga po czarne kostiumy jednoczęściowe nie dlatego, że lubi, tylko żeby zniknąć, schować siebie i swoje mankamenty.

Przy 40stu stopniach zdecydowanie lżej jest w dwuczęściowych skrawkach materiału niż w jednoczęściowej ciemnej płachcie - zwłaszcza takiej która posiada warstwy "wyszczuplające".
          • alpepe Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 13:42
            nie do końca, nie wiesz, jak rzeczone panie jednak wyglądałyby w bikini.

--
            "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
            • piataziuta Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 15:34
              No raczej napisałam tego posta nie dlatego, że WYOBRAŻAM sobie grube kobiety w bikini, tylko dlatego, że WIDZIAŁAM grube kobiety w bikini. A obok były te w ciemnych jednoczęściowych.
    • hanusinamama Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 13:24
      Kostiumy wolę jednoczęsciowe bo raz: kocham pływać ( a nie chce sie martwic czy mi ktoras czesc ucieka z falami), dwa jak sie siedzi z maluchem na plazy to wole miec taki, ze jak sie schylę to mi biust nie wypadnie smile Nie lubie smażenia sie na słonczu. Jak pięlę to zakładam top bez ramiączek zeby robie wzorków na ramionach nie opalać...
    • dzikka Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 13:31
      kiedyś cieszyłam się w pełni, teraz ciesze się inaczejsmile Ale jak relaks to mam w dudzie czy się momus moje ciało podoba czy nie, patrzeć nie musi. Nie wyglądam teraz dobrze ale tez nie straszę. Tak, cisze się latem.
    • jeziorowa Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 13:32
      Bardzo cieszę się latem chociaż pełnia szczęścia następuje dopiero wtedy gdy kończy się szkoła. Latem korzystam tylko z kostiumów dwuczęściowych, jednoczęściowy używam tylko na zakrytych basenach. Nie mam idealnej figury, ale jestem szczupła i mam płaski brzuch (bez sześciopaku).
    • jolie Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 13:32
      Kostium - tylko dwuczęściowy. Lubię mieć opalony brzuch. Nie przejmuję się niedoskonałościami (choć wiem, że zawsze mogłoby być lepiej). Za smażeniem na plaży nie przepadam, ale lubię być trochę opalona (tak, to niezdrowe, ale biała skóra nigdy mi się nie podobała I uważam, że ozłocona słońcem znad morza wyglądam lepiej). Jestem na Wybrzeżu i jest cudownie, Najmłodszy pluska się juz 3 dzień.
    • 21mada Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 13:34
      Oczywiście. Chodzę w bikini. Przeważnie kobiety wokół mnie sa o wiele ode mnie grubsze, wiec jestem najzgrabniejsza na plaży w mojej kategorii wiekowej. To miłe czuć na sobie spojrzenia pełne pożądania (panowie) lub zazdrości (panie). Fajnie jest być szczupła i zgrabna. A przy tym człowiek jest lekki, nie poci się i nie meczy tak jak osoby przy tuszy. Można tez nosić zwiewne ciuszki zamiast kisić się w spodniach.
      Do wakacji jeszcze trochę czasu - każdy może mieć super figurę jeśli chce. Skoro ja mogę to każdy może.
      • jeziorowa Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 13:49
        21mada napisała:

> Do wakacji jeszcze trochę czasu - każdy może mieć super figurę jeśli chce.
        No jasne🤣🤣🤣🤣🤣. Dwa tygodnie to tyyyle czasu, że każda pani nosząca rozmiar 48 na luzie schudnie do rozmiaru 36 i jeszcze zadba o mięśnie i elastyczność skóry. 😂😂😂😂😂.
          • jeziorowa Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 14:25
            Wakacje mają uczniowie/studenci. Pracujący ludzie mają urlop. „Zabłysnąć na plaży?”😳 Jesteś nastolatką? Ludzie na plaży zajęci są sobą, swoją rodziną i/lub przyjaciółmi. Ciebie zauważą tylko wtedy gdy zasłonisz im widok na morze lub kopniesz w nich piaskiem. Po kilkunastu sekundach nie będą już pamiętać o twoim istnieniu. Oczywiście nastolatki uważają, że jakiekolwiek znaczenie dla innych ludzi (oprócz napalonych młodzieńców) ma ich wygląd na plaży i że mogą zabłysnąć. Potem z tego się wyrasta.lll
            • 21mada Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 16:35
              Oj mylisz się. Ja jak najbardziej obserwuje ludzi na plaży i raczej każdy to robi. Jak facet leży na leżaku i nie czyta książki tylko patrzy w dal zza ciemnych okularów to myślisz że co wtedy robi? Ja tez lubię sobie popatrzeć na fajne ciacha. 😎 Grube kobiety też nie są niewidzialne. Ostatnio nawet zwróciły moja uwagę ze aż założyłam wątek ("Ładni faceci").
              • jeziorowa Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 17:42
                Jestem w stanie uwierzyć, że każdy z twoją mentalnością, czyli na szczęście niewiele osób. Nie obchodzi mnie co robi obcy facet na leżaku jeżeli nie narusza norm społecznych ani jak wyglądają obcy ludzie. Grube/szczupłe/wysokie/niskie/ładne/brzydkie itd kobiety najwyżej omiotę wzrokiem i jeżeli nie są wybitnie dziwaczne to zapomnę o nich po kilku sekundach.
              • jeziorowa Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 18:25
                Znowu ci się wszystko pomyliło..... do wakacji (w Polsce) zostały dwa tygodnie. Nie obchodzi mnie ile zostało do twojego urlopu, a mój pierwszy wakacyjny urlop zaczyna się z początkiem wakacji.
            • hanusinamama Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 17:54
              Normalny cżłowiek (taki bez kompleksów i z odpowiednim poziomem akceptacji własnej siebie) na plązy: opala sie, czyta, rozwiązuje krzyżówki, kąpie się, buduje zamli z piasku...zabłysnąc na plązy moze chciec 17latka. Jak ma >20 to znaczy opisane powyżej (akceptacja siebie) lezy i kwiczy...
      • chicarica Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 15:26
        W międzyczasie on naciera grubej z księgowości każdą fałdkę olejkiem do opalania i nawet nie spojrzy jak defilujesz.
        A wiesz dlaczego?
        Bo gruba z księgowości nie porównuje się z innymi, nie musi być najzgrabniejsza na plaży w swojej kategorii wiekowej. Gruba wrzeszcząc i piszcząc rzuca się w fale wielorybim skokiem, gubiąc w locie stanik i powodując tsunami na oddalonym o setki km wybrzeżu. Cała ona.

--
        ---
        Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
    • obrus_w_paski Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 14:30
      Lato uwielbiam, plaże uwielbiam, na plaże chodzę w mikroskopijnych majtkach typu brazylijskie albo i w ogóle nago, na plażach nudystów. Góry od bikini nie nosze od lat. Nie mam żadnego problemu z akceptacja własnego chciała, chociaż w tym roku wydaje mi się, ze trochę przytyłam.
    • triismegistos Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 16:03
      Cieszę się latem. Się. Nie mam potrzeby przy okazji cieszyć facetów, i niespecjalnie widzę związek jednego z drugim.

--
      Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
    • anika772 Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 16:18
      Tak, lubię lato i plażę, i lubię bikini. Jednoczęściowe jedynie na basen, do pływania.
      Nie mam oczywiście sylwetki modelki, ale o dziwo, o wiele lepiej wyglądam w dwuczęściowych.
      Na ten sezon mam te:
      i.ebayimg.com/images/g/g-YAAOSw-tNXINmo/s-l1600.jpg
      www2.hm.com/pl_pl/productpage.0589599049.html
    • ira_08 Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 16:46
      Cieszycie, zwłaszcza, że temperatura optymalna (wiem, wiem, dla ematki 25 to już morderczy upał wink ) Kompleksów nie mam - jestem szczupła i chociaż brzuch mógłby być lepszy, to bez jaj - kto się na mnie patrzy i kogo to obchodzi?
    • nenia1 Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 17:38
      A dlaczego akceptacja byłaby gorsza? Nie rozumiem twojego postu. Na plaży widuję różnych ludzi i tych pięknych, młodych i bogatych jest zdecydowana mniejszość, większość to zwykli ludzie w różnym wieku, z różną tuszą, nawet jakoś specjalnie się nie przyglądam, bo zazwyczaj albo pływam albo czytam, w każdym razie osobiście doceniam i sama lepiej się czuję wśród nieidealnych ludzi, i zdecydowanie lepsza jest akceptacja niż krycie się po kątach pod jakimiś płachtami na sobie. Sama kostium jednoczęściowy noszę tylko na basen.
      • taki-sobie-nick Re: cieszycie sie latem? 09.06.19, 00:11
        nenia1 napisała:

> A dlaczego akceptacja byłaby gorsza?

Autorka wychodzi zapewne z założenia (całkowicie obcego ematce), że strój powinno się dopasowywać do figury.

I jeżeli nie jest idealna, to nosi kostium jednoczęściowy.

Zupełnie nie rozumiem zresztą skojarzeń "jednoczęściowiec=pływanie" lub "jednoczęściowiec=kiepska figura". Jednoczęściowiec nosić każdy może, nawet modelka.
        • ichi51e Re: cieszycie sie latem? 09.06.19, 08:28
          U mnie tak naprawde rzecz sie rozbija o duzy biust. Po prostu jakos nigdy nie mialam smialosci do dwuczesciowego - serio nie bylo takiego kostiumu ktory by to pomiescil a jak byl to wygladalam tak ze krepowalabym sie. Wszystko w glowie mysle (no i teraz mam wrazenie jednak z mysla o wiekszych biustach staniki robia - 15 lat temu wybor byl gorszy)

--
          wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
          • wapaha Re: cieszycie sie latem? 09.06.19, 09:13
            ichie- a próbowałaś jakoś ostatnio ?
            bo jest full opcji biustonoszy dla kobiet z dużymi piersiami. I pierś w takim dedykowanym dla niej dobrze skrojonym biustonoszu ( ładnie obejmująca pierś miseczka, grubszy pasek materiału i wsparcie w obwodzie, szersze ramiączka) - lepiej nie tylko pokazują piersi ale też są zdrowsze niż jednocześciowy, który spłaszcza piersi, deformuje dekolt i całą sylwetkę i nie daje piersiom żadnego wsparcia
          • taki-sobie-nick Re: cieszycie sie latem? 09.06.19, 21:34
            ichi51e napisała:

> U mnie tak naprawde rzecz sie rozbija o duzy biust. Po prostu jakos nigdy nie m
            > ialam smialosci do dwuczesciowego

O cokolwiek chodzi, masz całkowite prawo nosić jednoczęściowiec. Nie jest on gorszy od bikini.
    • marusia.00 Re: cieszycie sie latem? 05.06.19, 21:32
      Na plażę, w upały zdecydowanie dwuczęściowy. W jednoczęściowym jest mi po prostu za gorąco, może dlatego że mam czarny.
      Teoretycznie przy swojej aktualnej nadwadze, nie powinnam nosić dwuczęściowych ale bardzo mało mnie to obchodzi big_grin
    • heca7 Re: cieszycie sie latem? 06.06.19, 09:44
      Bardzo smile
      Napełniam właśnie basen już drugi dzień. Jutro wieczorem będzie pełny. Przebywam w ogrodzie i na zewnątrz ile tylko się da. Pobyt w domu czy przy pracy staram się skrócić do minimum i gdyby nie rodzina to nawet obiadów bym nie gotowała bo to przebywanie w kuchni wink Na szczęście okno przesuwne nam tydzień temu wstawili więc cały czas mam otwarty widok na taras. Ogród ogarnięty, tylko dziś podwiążę tojad i mogę leżeć na hamaku... choć nie do końca bo kosy przeniosły się z gniazdem z bluszczu na sośnie na glicynię na tarasie. Dokładnie tam gdzie kot ma drogę na balkon na piętrze (nie wiem co nimi kierowało, głupota?). I teraz kot zgłupiał zupełnie. Co jakiś czas włazi na tą glicynię (nie da się tej drogi zablokować) i siedzi obok gniazda gapiąc się w panią kosową na jajkach ( jest całkowicie nieświadomy, że te jajka są jadalne, na szczęście). Wtedy ja biorę do ręki zdjęty na czas remontu karnisz i go szturcham żeby ocknął się z tego stuporu i zlazł. Dobrze, że on jest trochę jak pies, bardzo inteligentny i teraz jak tylko widzi mnie i karnisz sam schodzi wink

--
      Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
    • madzioreck Re: cieszycie sie latem? 07.06.19, 23:51
      Cieszę się, pewnie. Jednoczęściowy kostium ostatnio miałam koło 6 klasy podstawówki, potem już zawsze dwuczęściowe, niezależnie od aktualnych gabarytów (a bywały... hm, okazałe wink ). Nie lubię jednoczęściowych kostiumów, zawsze są za krótkie i miski mi zjeżdżają, poza tym za gorąco mi w nich. Sobie mogę się podobać albo nie, ale zdanie reszty świata mam w du..e.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka