Dodaj do ulubionych

Trzymajcie mnie :D

05.06.19, 17:49
Bo klamka zapadła. Zapisałam właśnie i opłaciłam dziecku obóz sportowy.
Dziecko jedzie pierwszy raz s.a.m.e.!
Do tej pory stanowczo wzdrygał się na myśl o wyjeździe bez rodziców. Dodatkowo - kłopot był w dość rygorystycznej diecie (kto będzie używał jaj przepiórczych zamiast kurzych? na przykład...).

No i teraz: jest organizowany obóz sportowy z klubu, w którym pływa. Oprócz pływania przewidziane są rajdy rowerowe (mają wziąc własne), triathlon (głównie o pływanie w otwartym akwenie chodzi), zajęcia z nurkowania oraz strzelectwo. Wyjazd grupy ok . 20 sobowej. Jadą trenerzy z jego klubu.

Z duszą na ramienieniu sondowaliśmy co dziubdziś myśli o takim wyjeździe. A dziubdziuś - oszalał niemal ze szczęścia big_grin

Przypomniał mi się rozdział o Mikołajku, który pierwszy raz wyjeżdzał na kolonie....

Wątek z przymrużeniem oka, jakby co wink
Edytor zaawansowany
  • agata_abbott 05.06.19, 17:51
    Gratulacje!
    Moje z kolei jest zdeterminowane, żeby pierwszy raz pojechać do babci na kilka dni. Bez rodzicówbig_grin
    Czy pojedzie - zobaczymysmile

--
    teoriachaosu.blog/
  • emdar81 05.06.19, 17:52
    Będzie dobrze, zobaczysz!!! Ile lat ma przychówek?
  • triss_merigold6 05.06.19, 17:54
    Ile ma lat?
  • kochamruskieileniwe 05.06.19, 18:08
    8
  • kochamruskieileniwe 06.06.19, 09:38
    O masz.... zła matka ze mnie. Źle policzyłam. W Wakacje skończy 9.

Ps. Zawsze mam kłopoty z wiekiem, nawet swoim. Zawsze muszę liczyć, bo pamiętam datę urodzenia....
  • bergamotka77 06.06.19, 21:53
    Tak czułam, że odmlodzilas dziubdziusia - a ktora klasa? Moje też ma niecałe 9 i jedzie pierwszy raz SAMO na obóz sportowy w sierpniu. Przybij piątkę!

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • tryggia 05.06.19, 17:54
    Mój młodszy też pierwszy raz jedzie bez mamuni. Na 10 dni!
    Musisz być silna, jako i ja muszę.

--
    Hope
  • kochamruskieileniwe 05.06.19, 18:10
    No właśnie. My z mężem - tak bardziej jak rodzice Mikołajka (polecam rozdział o wyjeździe na kolonie)
  • hanusinamama 05.06.19, 17:58
    Jejku opis obozu brzmi super. MOja byłaby zachwycona...
  • ivanova 05.06.19, 18:02
    Gratulacje od matki-weteranki obozowej wink
    Moi jeżdżą od 1 klasy a i tak zawsze przezywam rozłąke.
    Opis obozu fajny.
  • kochamruskieileniwe 05.06.19, 18:12
    No fajny, fajny! Sama bym pojechała...
    W drugim terminie zamiast nurkowania i strzelectwa - żeglarstwo i survival.
    Jak mu się spodoba - w przyszłym roku pojedzie.
  • 45rtg 05.06.19, 18:04
    kochamruskieileniwe napisała:

> Bo klamka zapadła. Zapisałam właśnie i opłaciłam dziecku obóz sportowy.
    > Dziecko jedzie pierwszy raz s.a.m.e.!

samo

• 21mada 05.06.19, 18:04
    >Dziecko jedzie pierwszy raz s.a.m.e.!
    Samo.
  • krowa_morska 05.06.19, 18:07
    No właśnie. Komu jak komu, ale ematce nie wypada.
  • kochamruskieileniwe 05.06.19, 18:07
    mój błąd. Przejęta jeszcze jestem big_grin
  • jak_matrioszka 05.06.19, 18:05
    Zrób mu kanapki i niech chodzi jak Alcest, wszedzie z własnym prowiantem wink
  • kochamruskieileniwe 05.06.19, 18:08
    On raczej w typie Mikołajka suspicious choć pier....ła większa wink
  • alpepe 05.06.19, 18:08
    SAMO

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • kochamruskieileniwe 05.06.19, 18:13
    no i ile razy jeszcze? Samokrytykę wyżej już złożyłam!
  • mgla_jedwabna 07.06.19, 08:02
    Tyle razy, ile ktoś postanowi odpowiedzieć na post startowy nie przeczytawszy reszty wątku wink
  • gama2003 05.06.19, 18:25
    Eeeee tam.....za kilka lat będziesz zacierać ręce i podskakiwać z radości, że wolna chata się szykuje i luzik obiadowo- domowy. Oraz dyskusji z nastolatkami ile trwa ,, zaraz,,. Ja tam już nie mogę się doczekać wakacji potomstwa.
  • kochamruskieileniwe 05.06.19, 18:29
    Jako żem wredna matka, od dawna marzyłam, żeby dziubdziusia wypchnąć z domu na obóz/kolonie czy co tam jeszcze... suspicious
  • taki-sobie-nick 05.06.19, 21:34
    Ruska, a ja cię lubię, głównie za sympatyczne i neutralne wątki.
  • kochamruskieileniwe 06.06.19, 09:32
    Za dużo mam problemów w realu, żeby dołować się jeszcze na forum wink
    Ale i tak wredna żmija ze mnie czasem wychodzi big_grin (czego nigdy nie ukrywałam ...) - albo może wisielcze poczucie humoru?
  • taki-sobie-nick 06.06.19, 21:45
    Co jest kurczę? Wstydzisz się być nazwana sympatyczną?!
  • kochamruskieileniwe 07.06.19, 06:41
    nie - to nawiązanie do innego wątku, w którym wyszło, że czasami czytuję Księcia tongue_out
  • ga-ti 06.06.19, 10:32
    Spoko, da radę, gorzej pewnie z Mamusią wink
    Moja wyjechała pierwszy raz po pierwszej klasie na 2 tygodnie na obóz zuchowy, pod namioty do lasu. Fakt, kadra i dzieciaki znane. Tęskniła po około 10 dniach, ale dała radę. I tak jeździ co roku, teraz po raz piąty, już na 3 tygodnie, z porządną pionierką na początek. Mamusia cierpi, dzwoni i śledzi prognozy pogody, wyczekuje zdjęć na facebooku, no taka rola matki wink

Starsze też jeździ, ale zaczęło w 3 klasie od biwaku zimowego i wyjeżdża na krócej.
    Tylko patrzeć, jak najmłodsze zacznie jeździć bez mamusi.

Udanych wakacji!
  • sundace46 06.06.19, 10:43
    kochamruskieileniwe napisała:

> Dziecko jedzie pierwszy raz s.a.m.e.!

Dobrze, że nie SAMO to dopiero byłby dramat.
  • kochamruskieileniwe 06.06.19, 12:20
    buziaczki, jak ci się samopoczucie poprawiło - cieszę się smile
  • heca7 06.06.19, 12:33
    Gratuluję, będzie dobrze smile
    Najfajniejsze jest to bezbrzeżne zdziwienie kiedy rodzice próbują delikatnie i opłotkami dziecko zawiadomić o takim pomyśle a ono wykrzykuje hurrraaa!!! big_grin Potem zaraz po powrocie może być jeszcze etap "było super ale w przyszłym roku nie chcę". Nie ma się co niepokoić koło maja/czerwca następnego roku mija wink
    My mamy w tym roku odwrotną sytuację. Wyjeżdżamy na objazdówkę (Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Norwegia,Dania, Niemcy) na 17 dni tylko z synami. Córka lat 17,5 zostaje sama w domu. Pierwszy raz na tak długo. Co prawda dom to bliźniak i za ścianą wujek z rodziną a dziadkowie obie pary rzut kamieniem ale i tak się niepokoję.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • dziennik-niecodziennik 06.06.19, 12:47
    moja też jedzie, na kolonie. w podobnym wieku smile
    musze sie powaznie zastanowic co ma zapakowac, bo że połowa nie wróci to bankowe big_grin

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • kochamruskieileniwe 06.06.19, 13:08
    u mnie łatwo - jest podany szczegółowy wykaz tego, co ma wziąć smile
    do tej pory raczej nic nie gubił, ale w tych okolicznościach - licho wie ...
  • heca7 06.06.19, 13:43
    Możesz się pozytywnie zaskoczyć wink Ja byłam pewna, że syn też połowy nie przywiezie a nie dość, że wróciło wszystko to jeszcze dodatkowo przywiózł spodnie (pasujące) i porządny, cudzy ręcznik big_grin Próbowaliśmy znaleźć właścicieli ale nikt się nie odezwał.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • znowu.to.samo 06.06.19, 13:49
    Będzie żył😂😂😂

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • czekoladazkremem 06.06.19, 14:26
    Gratuluję i zazdroszczę. Mój deficytek raczej jako dziecko nigdzie samodzielnie nie pojedzie, a przydałoby się trochę odetchnąć...miłego pobytu życzę, dobrego wypoczynku, fajnych kolegów i świetnej pogody!
  • kolibeer2 06.06.19, 22:10
    ejj - daj deficytkowi szansę, moje aspergeciątko jeździło na obozy harcerskie do lasu na 3 tygodnie (znało grupę wcześniej) i nawet jej sie podobało tak gdzieś do 16 roku życia, dopóki nie odkryło, że jest dziewczyną i musi codziennie malować paznokcie ( faza trwała 3 miesiące - pech, że wakacyjne smile) )

--
    Jędza_do_kwadratu
  • kochamruskieileniwe 07.06.19, 06:42
    no to sobie pomyśl, że taka faza mogła zdarzyć się w czasie roku szkolnego, koniecznie! przed wyjściem do szkoły...
  • pruszynkaaa 07.06.19, 13:41
    Mój wysoko funkcjonujący będzie miał debiut w tym roku... Ma 9 lat, chce jechać. Puszczam tylko dlatego że jednym z opiekunów będzie moja cioteczka i syn będzie razem z nią w grupie. Tydzień tylko ale ja i tak już w stresie smile.to duże wyzwanie dla niego
  • z_lasu 07.06.19, 08:10
    Nie pamiętam rozdziału o Mikołajku, ale pamiętam własną ekstazę, gdy Młody po raz pierwszy wyjechał na obóz smile Też miał 9 lat.
  • b.bujak 07.06.19, 18:57
    mój debiutował jako siedmiolatek obozem zimowym; od tamtej pory obozy letnie i zimowe są bezdyskusyjnym punktem ferii i wakacji;
    jako "utrudnienie" dla matek dzieci nie używają w czasie obozów telefonów; matka jest zatem zdana na fejsbukowe relacje, więc jak się pojawi seria fotek to matka wyszukuje swojego dziubdziusia i patrzy czy cały, zdrowy i uśmiechnięty....

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • smiechupara 08.06.19, 06:38
    Świetne są te obozy organizowane przez klub, gdzie dziecko chodzi na zajęcia. Moje zawsze są zachwycone, a ja spokojna, bo jedzie ze swoimi ludźmi. Na kolonie, na które ja kiedyś jeździłam, czyli z zupełnie nieznanymi ludźmi miałabym opory puścić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.