Dodaj do ulubionych

Gdzie solo pojechać na wakacje?

06.06.19, 11:26
Muszę wyjechać i odpocząć. Ładne miejsce, ciepłe morze, zielono, basen - co wybrać, gdzie szukać? Super jakby był jakiś fajny last, tak max 3 tys.

A może jakaś uroczach polska miejscówka, z możliwością jazdy na rowerze
Edytor zaawansowany
  • filipianka 06.06.19, 11:33
    Jak ja rozumiem takie pytania. Niestety nic nie polecę, ale pewnie zaraz będą rady żeby pojechać z koleżanką, dla towarzystwa (bo jakże można nie wielbić towarzystwa) i dla redukcji kosztów.
  • niu13 06.06.19, 11:38
    Ja bym popłynęła na Bornholm. Super ścieżki rowerowe, piękne widoki, no i cywilizowany kraj, w którym pies z kulawą nogą nie wykarze niezdrowego zainteresowania singielką na wakacjach.
  • bramstenga 06.06.19, 11:48
    Bornholm super, ale trudno zaliczyć go do "ciepłego morza". (Ale również polecam, bo miejsce fantastyczne).
  • niu13 06.06.19, 11:55
    Morze nie ciepłe, ale coś za coś. Ciepłe morza pełne są dzieciarni i szczęśliwych rodzin. Bornholm ma najwięcej słonecznych letnich dni na całym Bałtyku
  • novembre 06.06.19, 13:01
    Czyli osiem ;p
  • bramstenga 06.06.19, 13:01
    Wiem, odwiedzałam Bornholm nieraz łajbą smile Te śliczne miasteczka są cudne, choć po lekturze skandynawskich kryminałów nie mogę się oprzeć wrażeniu, że w co drugim wymuskanym pastelowym domku kryje się psychopatyczny morderca.
  • tiszantul 06.06.19, 18:10
    > Ciepłe morza pełne są dzieciarni i szczęśliwych rodzin

chyba nie powiesz, że singielce przeszkadza widok szczęśliwych rodzin
  • panna_lila 06.06.19, 13:07
    Zainteresowałaś mnie, idę czytać jak to jest z tym Bornholmem
  • niu13 06.06.19, 14:43
    😀
  • krejzimama 06.06.19, 11:56
    Bytom

--
    Totalna opozycja za namową Niemiec broni lewackiej konstytucji.
  • gulcia77 06.06.19, 19:14
    Park krajobrazowy "Żabie doły": www.google.pl/search?q=%C5%BCabie+do%C5%82y&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUo_bQrNXiAhXRs4sKHTXbBW0Q_AUIESgC&biw=1366&bih=651
    Blachówka: www.google.pl/search?biw=1366&bih=651&tbm=isch&sa=1&ei=CEn5XKflBMqGwPAP-du5iA0&q=blach%C3%B3wka+bytom&oq=blach%C3%B3wka&gs_l=img.1.1.0l2j0i5i30j0i24l2j0i10i24.81617.84752..87373...0.0..0.98.733.9......0....1..gws-wiz-img.......35i39j0i67.69ZaPGtXbm8
    Park im. F. Kachla: www.google.pl/search?biw=1366&bih=651&tbm=isch&sa=1&ei=lkn5XJmfBYaIrwTOlqmABw&q=park+imienia+franciszka+kachla+bytom&oq=park+imienia+franciszka+kachla+bytom&gs_l=img.12...0.0..26609...0.0..0.0.0.......0......gws-wiz-img.M61u86YrR5M
    Zapraszamy serdecznie!!!

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • bergamotka77 06.06.19, 12:00
    Nie rozumiem pytania. Tam gdzie masz ochote. Mamy Ci oferte wybrac czy co? Wszedzie gdzie jest ciepło, jest fajnie smile

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • panna_lila 06.06.19, 13:02
    Ostatecznie wybiorę sama☺ ale może któraś była w super miejscu i uważa, że tam właśnie warto samej pojechać. Stąd moje pytanie tutaj.
  • bergamotka77 06.06.19, 13:37
    Wszędzie warto samej pojechać. Czy są jakiejś miejsca gdzie lepiej z rodzina? Moim zdaniem bez znaczenia.

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • panna_lila 06.06.19, 18:42
    Hotel moloch z klubikami dla dzieci, które korzystają z basenu dla dorosłych to jest to czego wyjeżdżając sama nie pragnę w ogóle
  • aankaa 06.06.19, 18:47
    trafiłam na Ibizie hotel, w którym była wydzielona strefa wyłącznie dla dorosłych, i tego pilnowano
    w każdym hotelu, który nie będzie miał opisu "przyjazny dla rodzin z dziećmi" spokojnie się zresetujesz

ps. wyjeżdżam sama od wielu lat i raczej nie trafiłam na tabuny dziubdziusiów. Fakt, robię to na początku czerwca (właśnie się wytapiam nad Bałtykiem) lub w drugiej połowie września

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • bigzaganiacz 06.06.19, 12:12
    Radom, sosnowiec , walbrzych
  • homohominilupus 06.06.19, 12:34
    Wysowa Zdrój i Stary Dom Zdrojowy.
    Cudowne miejsce. Klimatyczny pensjonat z genialnym jedzeniem położony w parku wśród zieleni.
    Beskid Niski urzekający.
    A, teraz doczytałam że ciepłe morze i basen... to nie te klimaty.
    Gdybyś jednak zdanie zmieniła, to polecam. Tylko trzeba mieć samochód, bo trudno tam się pociągiem dostać.

--
    Early to bed and early to rise makes a man wealthy and healthy and wise wink
  • mdro 06.06.19, 12:39
    "Ciepłe morze" i "zielono" to o tej porze roku zaczyna się już wykluczać wink. Na Cyprze już dwa tygodnie temu było raczej żółto (mimo podobno bardzo deszczowej zimy), oczywiście wyjąwszy pielęgnowaną roślinność i góry. Korfu?

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • leanne_paul_piper 06.06.19, 12:48
    To ja polece Turcje. Wszystko jest, basen, cieple morze, do polezenia i do pozwiedzania. Uwaga - nalezy wziac ze soba 2 walizki, jedna pustawink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sf/he/nft5/MwoZ7250fb4MDIqsWA.jpg
  • panna_lila 06.06.19, 13:03
    a ta pusta po co?
  • leanne_paul_piper 06.06.19, 14:56
    Na zakupy!wink. Turcja jest znana z bardzo dobrych materialow i wyrobow.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sf/he/nft5/SttxDINw5WDQfifyCA.jpg
  • bergamotka77 06.06.19, 13:03
    Zgadzam się. Turcja jest super - jeden z moich ulubionych krajów na wakacje.

--

• janja11 06.06.19, 13:22
    panna_lila napisała:

> A może jakaś uroczach polska miejscówka, z możliwością jazdy na rowerze

Na południu polecam.
    czasnamolo.pl/
  • konstancja16 06.06.19, 14:50
    haha, akurat to czas na molo to wyglada jak mix przedszkola z wyjazdem integracyjnym i weselem. rzeczywiscie doskonale na spokojny wypoczynek dla singla wink

--
    Enjoy yourself. It's later than you think.
  • 35wcieniu 06.06.19, 14:54
    W Bieszczady!
  • kosmos_pierzasty 06.06.19, 15:19
    Ale czym się różni wyjazd solo, od wyjazdu z kimś?
    Budżet tylko Cię ogranicza... ale poza tym, to kieruj się swoimi upodobaniami i tyle.
  • marusia.00 06.06.19, 15:44
    Wejdź na wakacje.pl , zaznacz Last i wybieraj. Tysiące tego jest.
    Osobiście wybrałbym grecką wyspę albo Portugalię.
  • mid.week 06.06.19, 15:48
    Ja bym pojechała sobie green velo, z noclegami w róznych miejscach...
  • panna_lila 06.06.19, 18:49
    Myślałam o green velo ale to chyba wolałbym z kimś
  • ck2 06.06.19, 16:43
    Grecja. Ze szczególnym uwzględnieniem Krety.
  • bergamotka77 06.06.19, 16:51
    Kreta to taka emerycka wyspa. Jak samej to na Rodos albo Ibize wink

--

• ck2 06.06.19, 17:00
    Kreta jest piękna i różnorodna, podobała mi się bardziej niz Rodos. Na Ibizie nie byłam.
    PS. Samodzielny wyjazd nie musi oznaczać imprezowania. Pojechałam sama na "nudne" Lanzarote i tyle spokoju to ja w życiu nie miałam, aż czasami tesknię. smile
  • bergamotka77 06.06.19, 21:42
    A ja wolę Rodos. Urocze Lindos, rozrywkowe Faliraki a najchętniej wioska surferska na Prasonissi. Zrobiłabym kurs kajta albo plywala na desce.

--

• ck2 07.06.19, 15:04
    Na Prasonisi średnio jest co robić jeśli nie pływasz lub nie surfujesz, półwysep do obejścia w jeden dzień. A Faliraki to typowa imprezownia dla turystów, chociaż jest kilka fajnych tawern.
  • homohominilupus 06.06.19, 18:03
    bergamotka77 napisała:

> Kreta to taka emerycka wyspa. Jak samej to na Rodos albo Ibize wink
    >
    Raczysz żartowac. Na Ibize nie pojechałabym za dopłatą.

--
  • ck2 06.06.19, 18:08
    Nie wiem jak Ibiza, ale np. Majorka, która tez ma opinię imprezowni, jest piękną wyspą. Tylko trzeba wiedzieć gdzie jechać, a gdzie nie.
  • homohominilupus 06.06.19, 18:22
    Tak, tylko że jest tyle pięknych wysp, ze szkoda mi byłoby czasu na szukanie miejsca bez hord pijanych, rzygajacych Brytoli.
    Korsyka, Sardynia, Madera, Hvar, Korcula... Długo by wymieniać.

--
  • panna_lila 06.06.19, 18:45
    i dlatego właśnie pytam gdzie jechać solo, bo jadąc w grupie człowiekowi mniej przeszkadza
  • ck2 06.06.19, 21:43
    Nawet nie trzeba szukać, najczęściej wystarczy po prostu omijać jakis rejon lub dwa. smile
  • janja11 06.06.19, 17:17
    Też wybrałabym Rodos. Wysepka jest niewielka, ale to prawdziwa perełka pełna super miejsc do zwiedzania i spokojnie nie znudzi nawet przez 2 tygodnie.
    Konkretnie w mieście Rodos polecam dla singielki pobyt, bo miasto piękne i najlepiej zwiedza się wieczorem kiedy nie ma już upałów.
    Fajna baza wypadowa do Marmaris i na pobliskie Simi i Kos.

• ck2 06.06.19, 18:01
    Tak, Symi jest piękna, miasto Rodos też. Wieczorem niekoniecznie, bo byłyśmy z koleżanką non stop zaczepiane przez miejscowych lowelasów. Miasteczko Lindos jest ładne, bardzo pocztówkowe i niestety bardzo turystyczne.
    Natomiast na Krecie, konkretnie w części zachodniej, są piękne, portowe miasta Rethymnon i Chania, jest wąwóz Samaria do przejścia, jest plaża Elafonisi i laguna Balos, na południe od Rethymno jest plaża Preveli. A to tylko tak na szybko. I można popłynąć na Santorini na jeden dzień.
  • marusia.00 06.06.19, 18:33
    Z zachodniej Krety też są wycieczki na Santorini ? 🙂
  • ck2 06.06.19, 21:42
    Kilka lat temu płynęłam z Rethymno, jak jest teraz nie wiem.
  • panna_lila 06.06.19, 18:48
    To Rodos też do poczytania☺
  • norra.a 06.06.19, 18:56
    Jak zielono to Madera.
  • ida_listopadowa 06.06.19, 19:08
    Wszystkich twoich marzen nie da sie spelnicsmile ale ja bym polecala Krete, a dokladnie miasto rethymnon, jest tam sporo hoteli tylko dla doroslych, wieczorem jest co robic. W zasadzie codziennie mozesz jechac na wycieczke z lokalnego biura podrozy za ok 20 euro. Jednodniowa wycieczka na santorini tez jest mozliwa, ale to juz konkretny wydatek - 130 euro i raczej sie umeczysz w tym tlumie.
    Niestety, zapewne nie bedzie to 3 tys i nie jest zielonosmile
  • panna_lila 07.06.19, 12:41
    Patrzę na ceny i ten Rethymnon jakiś drogisad od 5 tys (z dwoma posiłkami) wzwyż. A ja naiwna myślałam, że za max. 3tys. będę miała piękne, greckie wakacjesad
  • bergamotka77 07.06.19, 12:51
    No w tym roku jest drogo to fakt. My jakims cudem jedziemy w czworke w tym 3 dorosle osoby za 10 tys. ale to juz nie Europa, choc warunki swietne, ultra AI i hotel 5 *.

--

• sumire 07.06.19, 13:42
    A nie myślałaś, żeby zorganizować sobie samodzielnie? To nierzadko jest tańsze. Ja 5k zapłaciłam teraz za tydzień dla dwóch osób na atlantyckim wybrzeżu Hiszpanii.
    No chyba że będziesz czekać i kupisz dosłownie na parę dni przed wyjazdem.
  • panna_lila 07.06.19, 15:48
    myślałam, ale chciałam mieć ogarnięty transfer z lotniska
  • ida_listopadowa 07.06.19, 14:16
    niestety panna lika, singiel placi wysokie frycowe. Niektore firmy w ogole nie sprzedaja pojedynczych miejsc, a jak juz to za taka cene jak 2 os...
  • ck2 07.06.19, 15:01
    Gdzie Ty szukasz? Na popularnym portalu masz hotel ze śniadaniami za niecałe 2200 zł.
  • panna_lila 07.06.19, 15:50
    szukałam na portalu na w...., może to zależy od terminu i te za niecałe 2200 to już w przyszłym tygodniu? Tak się chyba ustawię, spakuję walizkę i będę czekać w blokach na startsmile
    No i chciałam, żeby było powyżej ***
  • ck2 07.06.19, 21:44
    Jeśli chcesz niedrogo, to przyszły tydzień lub od września, w wakacje może być trudno. Też patrzylam na portalu na w. smile
  • ida_listopadowa 07.06.19, 16:29
    ck2 napisała:

> Gdzie Ty szukasz? Na popularnym portalu masz hotel ze śniadaniami za niecałe 22
    > 00 zł.

Kreta? jakos trudno uwierzyc. Chyba ze to jedna gwiazdka i cena dla 1 osoby, ale w pokoju 2-os
  • ck2 07.06.19, 21:43
    Trzy gwiazdki, a uwagi o pokoju chyba nie łapię.
    Kiedys bylam na Krecie w hotelu pieciogwiazdkowym ze sniadaniami i obiadokolacjami za 2500 zł od osoby (pokój dwuosobowy). Fakt, że w maju zaraz po długim weekendzie, ale zawsze. Mnie raczej 5000 zł szokuje, uwielbiam wyspy greckie, ale w życiu nie zapłaciłabym tyle za ten kierunek.
  • 21mada 06.06.19, 21:45
    Paradoksalnie najlepiej pojechać tam gdzie jeżdżą rodziny z dziećmi. Jest duży wybór fajnych tatuśków. 😉 Polecam!
  • kafana 07.06.19, 00:04
    R2rio Calma Fuerteventurasmile
  • potworia116 07.06.19, 00:19
    Mnie było świetnie samej w Grecji i we Francji. Jeśli chodzi o Polskę, od lat Suwalszczyzna
  • iberka 07.06.19, 15:52
    Podepnę się do pytania smile
  • koronka2012 07.06.19, 16:08
    Gdziekolwieksmile jeżdżę solo od paru lat i bardzo to sobie chwalę, choć zazwyczaj organizuję to sobie sama, kupując wcześnie same bilety. Transfer z lotniska to nie jest rocket science, w większości miejsc istnieje komunikacja miejska, którą da się dojechać na miejsce. Niektóre z ofert na bookingu oferują za dodatkową opłatą odbiór z lotniska.

Pytanie o rekomendację jest o tyle bezsensowne, że każdy szuka na wakacjach czegoś innego. Jeden chce pobalować wieczorami, więc wybierze modny kurort, gdzie są kluby itd, inny chce świętego spokoju i weźmie kameralny hotel na uboczu, jeszcze inny woli zwiedzać i zależy mu na tym, żeby było coś ciekawego w okolicy poza sklepem z oliwą, do którego zabierze go rezydent w ramach wycieczki z hotelu itd.

Np. rekomendowany tu Rodos znudził mnie śmiertelnie, fakt, byłam tam 2 tygodnie, a wyspę dało się objechać w 3-4 dni. W dodatku jest dość łysawy, mało drzew i był mocno wypalony jak tam byłam. Teneryfa to dla mnie jakiś koszmarny geriatryk bez cienia uroku. Będąc na Majorce zastanawiałam się co niby jest tam tak pięknego, ze masa ludzi AŻ TAK się zachwyca - np. plażą w Can Picaford, która dla mnie była koszmarem (kilometry płaskiej plaży, hotel przy hotelu). Sama byłam co prawda na dole wyspy, gdzie były skałki i zatoczki - no ładne, ale takich miejsc widziałam setki, niczym się to nie wyróżnia "in plus".

Jeśli chodzi o ofertę z biur podróży, to dla singla jest o tyle trudno złapać dobrą cenę, bo większość ma słone dopłaty do jedynek. Choć zdarza się trafić coś fajnego z niewielką dopłatą. Większość ma wyszukiwarki z taką opcją, więc poszukaj wg ceny. Aha - i warto kierować się raczej opiniami, niż ilością gwiazdek, parę razy zdarzyło mi się super odpocząć w bardzo niskiej kategorii hotelu, o wiele lepiej niż w wypasionym resorcie.

Jeśli wolisz kameralny odpoczynek z dala od tłumów to może - Zakhyntos, Thassos, Korfu, Chorwacja (niestety z niejasnych powodów relatywnie droga w opcji z samolotem). Samodzielnie - np. Wizzir lata do Bari, jest sporo do zobaczenia w okolicach (samo Bari nieszczególne) i łatwy dojazd lokalnymi pociągami.
  • ck2 07.06.19, 21:46
    A jakaś wyspa w ogóle ci się podobała? suspicious
  • panna_lila 07.06.19, 22:14
    Formentera? Któraś była na tej wyspie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.