Dodaj do ulubionych

Czujecie się dyskryminowane ze względu na swoją...

06.06.19, 12:13
Czujecie się dyskryminowane ze względu na swoją orientację seksualną? Ja w ogóle. W jednym z wątków padła taka sugestia, że ktoś jako przedstawiciel dominującej orientacji, jest dyskryminowany. Zastanawiam się w jaki sposób niby?
Edytor zaawansowany
  • profes79 06.06.19, 12:29
    W pewnej amerykańskiej firmie szef zebrał pracowników i mówi:
    - Mam złą wiadomość. Ze względów oszczędnościowych muszę zwolnić jedną osobę.
    - Jestem mniejszością i jeśli mnie zwolnisz oskarżę cię o rasizm - powiedział murzyn.
    - Jestem kobietą, oskarżę cię o seksistowskie - traktowanie zagroziła sekretarka.
    - Jak mnie zwolnisz, oskarżę cię o dyskryminacje ze względu na wiek - oznajmił 70 letni szef jednego z działów.
    Wszyscy posiedzieli chwilę w milczeniu, po czym spojrzeli na ostatniego uczestnika zebrania młodego, zdrowego i białego mężczyznę.
    Ten przerażony zastanowił się chwilę, po czym zwierzył się:
    - Wiecie co, wydaje mi się, ze jestem gejem...

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • niu13 06.06.19, 12:31
    😀😀😀
  • kropkacom 06.06.19, 12:33
    Czyli czujesz się dyskryminowany?
  • bi_scotti 06.06.19, 12:43
    Z dedykacja smile

Z uczuciami trudna sprawa - trudno udowodnic/kontrolowac/zaprzeczyc temu jak ktos sie "czuje" ... Dlatego pewnie rozsadniej jest skupiac sie na prawodwawstwie, przestrzeganiu rules & regulations, stats, odniesieniom do merits a nie do sympatii czy "wydawaniu sie" etc. Masz pelne prawo czuc sie ... kropka na computer screen smile A czy jestes to juz zupelnie kwestia do udowodnienia wink Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • kropkacom 06.06.19, 12:46
    Może właśnie warto porozmawiać o uczuciach? Zwłaszcza jeśli okazuje się, że bywają różne w tym samym temacie. Oczywiście rozumiem o czym piszesz.
  • bi_scotti 06.06.19, 13:46
    OK, no wiec nie czuje sie smile A dyskryminacje np. takich ludzi jak moj Sredni widze wszedzie, bo moje "czulki" mama bear sa w tym kierunku mocno uwrazliwione. I w tym caly "witz" - gdy sie czlowiek uwrazliwi na postrzeganie roznych niedoskonalych rozwiazan czy niewlasciwych zachowan w jakiejs sprawie, to przyklady/dowody na takowe znajdzie bez trudu wherever .. whenever ... O ile kwestie takie jak niemoznosc skorzystania przez osobe ograniczona ruchowo z siedzen w kinie/teatrze, do ktorych nie ma podjazdu a sa schody, sa widoczne golym okiem, o tyle np. indywidualne reakcje na czyjs sexual orientation/accent/stroj/kolor skory/ksztalt oczu/plec/wiek ... anything ... sa bez porownania mniej oczywiste i trudniej je kontrolowac/regulowac indywidualnie. Mozna wylacznie poprzez kompleksowe edukowanie i uwrazliwienie spoleczenstwa na wszystkich jego czlonkow no i poprzez wlasciwe przepisy. Trudno sie (sorry Nanga wink) pochylic na kazdym, kto "czuje" sie dyskryminowany ale zdecydowanie nalezy chronic wszystkich przed dyskryminacja poprzez odpowienia edukacje i odpowiednie regulacje prawne. Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • memphis90 06.06.19, 17:02
    Wic, nie "witz".

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • ichi51e 06.06.19, 19:11
    Owszem witz sjp.pwn.pl/slowniki/Witz.html

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • beneficia 07.06.19, 23:51
    Witz = żart, to z niemieckiego.
  • kozica111 06.06.19, 19:37
    A co konkretnie widzisz, chodzi mi o przykład.
  • twarz2 06.06.19, 17:20
    bi_scotti napisała:

> Z dedykacja smile
    >
    Przepiękne wykonanie. Bardzo Ci dziękuje za ten link
  • katja.katja 06.06.19, 18:58
    Znam w wersji:

"Wiecie co? Wczoraj w nocy właśnie odkryłem, że jestem gejem."

--
    Nie dam się wygasić!
  • dziennik-niecodziennik 06.06.19, 12:51
    ani sie nie czuje, ani nie jestem.
    natomiast grupa dominującajak najbardziej moze byc dyskryminowana. kwestia rozwiązań prawnych i nie tylko funkcjonujących w danym społeczeństwie/państwie. w Polsce do tego nie dochodzi.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • livia.kalina 06.06.19, 17:10
    A gdzie doszło?

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • dziennik-niecodziennik 07.06.19, 00:32
    W Stanach - ale nie pamietam gdzie - byla kiedys sprawa ze na uniwerek Murzyn dostawał dodatkowe punkty w rekrutacji za sam fakt bycia cciemnoskoym.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • livia.kalina 07.06.19, 20:57
    No przecież to jest coś innego. To wyrównywanie szans po latach niewolnictwa i segregacji. A nie dyskryminacja.

--
    super_hetero_dyna:
  • cruella_demon 07.06.19, 23:29
    Chyba kpisz.
  • beneficia 07.06.19, 23:55
    W Polsce długo po wojnie było to samo, dostawało się "punkty za pochodzenie" (robotnicze i chłopskie) przy rekrutacji na studia.
  • cosmetic.wipes 06.06.19, 19:01
    Ta osoba powiedziała że Polsce są dyskryminowani heteroseksualni i katolicy.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • tryggia 06.06.19, 19:27
    Katolicy, w niektórych środowiskach, owszem.
    Ale heterycy? Nie zaznalam i nie słyszałam.
    W gejowskiej knajpie nikt przewracal oczami i nie spluwal na mnie i męża. Myślę, że parze chłopaków w innym pubie mogłoby być trudniej.

--
    Hope
  • cosmetic.wipes 06.06.19, 19:50
    Nie pisała o srodowiskach, tylko ogólnie.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • triismegistos 06.06.19, 17:21
    Co?

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • milva24 06.06.19, 17:27
    Skoro katolicy mogą się czuć dyskryminowani w Polsce (słyszałam takie głosy) to wszystko jest możliwe.
  • anorektycznazdzira 08.06.19, 13:11
    Ha ha, w sumie racja big_grin

--
    zasady są po to, by je zobojętniać
  • chocolatemonster 06.06.19, 18:54
    Jestem heteroseksualna, biala kobieta w Europie. Pracuje glownie z facetami i placa mi tyle samo (i to troche nie fair bo oni maja o jakies 9 lat wiecej doswiadczenia ode mnie i ja sie wciaz ucze). Nie czuje sie dyskryminowana w ogole.
  • e.matka 06.06.19, 19:05
    Hehe, a moj syn idzie na studia gdzie jesli jestes dziewczyna, to masz automatycznie $1,000 scholarship wiecej. uncertain
  • chocolatemonster 06.06.19, 19:13
    Ja wlasciwie robie to samo, co panowie i jestem jedyna kobieta w tej druzynie (podejrzewam, ze jedyna w Europie, jesli nie na swiecie). Tyle, ze oni bija mnie na glowe doswiadczeniem. Jakos sobie radze choc bywa ciezko. Nie wymagam jednak i dostaje zadnej taryfy ulgowej. W sumie to niefajne z tym stypendium u Twojego syna.
  • chocolatemonster 06.06.19, 19:13
    *nie dostaje
  • beneficia 07.06.19, 23:57
    Jesteś jedyną kobietą w Europie, która wykonuje jakiś zawód??
  • chocolatemonster 08.06.19, 17:43
    Bardzo prawdopodobne aczkolwiek nie sprawdzalam nigdzie. Bylo nas dwie ale jedna zrezygnowala😁
  • beneficia 08.06.19, 21:04
    Ej weź, napisz co to, przysięgam że nie będę Cię śledzić 😇
  • taki-sobie-nick 06.06.19, 21:27
    Czujemy się dyskryminowane z innych względów, ale rozumiem, że orientacja jest oficjalnie najważniejszą z możliwych przyczyn.
  • potworia116 06.06.19, 23:47
    Jestem biseksualna, o czym wie większość moich znajomych, z których część w moją orientację nie wierzy, uważa ją za epizod z czasów poszukującej młodości, narcystyczną fanaberię, przyczynek do bycia cool i w ogóle fiu-bździu.
    Mam to generalnie gdzieś, nie czuję się dyskryminowana, a od śmierci mojego partnera w ogóle nie interesuję się seksem.
  • beneficia 08.06.19, 00:02
    potworia116 napisała:

> Jestem biseksualna, o czym wie większość moich znajomych, z których część w moj
    > ą orientację nie wierzy, uważa ją za epizod z czasów poszukującej młodości, nar
    > cystyczną fanaberię, przyczynek do bycia cool i w ogóle fiu-bździu.

Założę się, że to raczej pozapracowi znajomi smile
  • profes79 07.06.19, 15:45
    https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201906/1559720551_mz9hpm_600.jpg
    To przestają być dowcipy; to zaczyna być życie.

--
  • livia.kalina 07.06.19, 20:54
    Naprawdę wierzysz, że jak przyjmują do pracy w brytyjskiej Policji to pytają o orientację?

--
    super_hetero_dyna:
  • kandyzowana3x 07.06.19, 23:19
    W kazdej praktycznie pracy w czasie rekrutacji wypelnia sie formulas z pochodzeniem, orientacja, niepelnosprawnoscia, nie pamietam czy pytaja sie o religion. Formularz niby dobrowolny.
  • margotka28 08.06.19, 14:37
    gdzie?
  • owmordke 08.06.19, 16:38
    Przy przyjeciu do pracy pytaja o orientacje seksualna? Pogrzalo cie? Nikt o to nie pyta.
  • kandyzowana3x 08.06.19, 18:50
    Prosze bardzo pierwszy z brzegu link
    www.scotland.police.uk/recruitment/police-officer-recruitment/application
    If you have read all the information about becoming a police officer and are ready to start your application, the next step is to complete and send us the following three forms, preferably by email.

Application Form
    Equality and Diversity Form
    Posting Preference Questionnaire

Equality i diversity form jest standardowy w wiekszosci prac od pewnego poziomu.
  • demodee 08.06.19, 19:01
    A w Warszawie prezydent chce dyskryminować w publicznych przetargach firmy, które nie zatrudniają osób LGBT.
  • katja.katja 07.06.19, 21:10
    Głupi. Mógł przejść na islam lub wysmażyć się odpowiednio w solarium.

--
    Nie dam się wygasić!
  • cosmetic.wipes 07.06.19, 21:14
    W admnistracji publicznej jest wymóg, że z dwóch osób mających te same kwalifikacje wybierana ma być niepełnosprawna. To dyskryminacja zdrowych czy dawanie szansy niepełnosprawnym?

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • profes79 08.06.19, 08:49
    Dyskryminacja zdrowych i to usankcjonowana prawnie. Bo o ile nie mozna było powiedzieć "pani jest kobietą; nie zatrudnimy" albo "pan jest inwalidą, nie zatrudnimy" to teraz legalnie można powiedzieć "przykro mi, jest pan białym, zdrowym facetem a tu mamy czarną kandydatkę jeżdżącą na wózku". Na szczęści sądy zachowują minimum zdrowego rozsądku ale o przypadkach unieważniania postępowań bo trzebaby stanowisko dać osobie z orzeczeniem już słyszałem (bo to kłopot dla pracodawcy).

--
  • 1matka-polka 08.06.19, 14:36
    Niepelnosprawna zawsze bedzie miala mniejsze kwalifikacje od pelnosprawnej. Logika!

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • demodee 08.06.19, 17:36
    > Niepelnosprawna zawsze bedzie miala mniejsze kwalifikacje od pelnosprawnej. Logika!

To zależy od rodzaju pracy. Osoba jeżdżąca na wózku pracująca przy taśmie, gdzie wszyscy siedzą, nie ma z założenia niższych kwalifikacji od pracowników bez orzeczenia.
  • 1matka-polka 08.06.19, 19:27
    Gorzej, kiedy trzeba gdzies siegnac, wejsc na schodek, przejsc przez miedzy tasmami, wtedy robia to zawsze inni, nigdy osoba na wozku.

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • demodee 08.06.19, 19:37
    Jeśli jest potrzeba sięgnięcia po coś, to pracodawca może wystąpić do PFRONu o asystenta dla pracownika. I wtedy nikt nie musi za osobę niepełnosprawną niczego robić.
  • 1matka-polka 08.06.19, 19:46
    Czyli lepiej zatrudnic dwoch pracownikow, ktorzy wspolnie maja takie same kwalifikacje jak jeden. Wtedy wszyscy poczuja sie uzyteczni i nikt sie nie bedzie nudzic sam w domu smile

--
    "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
  • katja.katja 08.06.19, 20:30
    A może potrzeba 3 stanowiska - asystenta asystenta osoby niepełnosprawnej?

--
    Nie dam się wygasić!
  • demodee 08.06.19, 20:39
    > A może potrzeba 3 stanowiska - asystenta asystenta osoby niepełnosprawnej?

Lepiej jednak, jeśli jeden asystent asystuje kilku osobom niepełnosprawnym siedzącym przy taśmie.
  • demodee 08.06.19, 20:37
    > Wtedy wszyscy poczuja sie uzyteczni i nikt sie nie bedzie nudzic sam w domu smile

Nie wiem, skąd ten smile. Przecież chodzi o to, żeby niepełnosprawni pracowali, a nie "nudzili się sami w domu", nieprawdaż?
  • katja.katja 08.06.19, 20:42
    Chodzi o to by pracowali ci co się nadają i są rentowni dla firmy.
    Dwa stanowiska kosztują więcej niż jedno.

--
    Nie dam się wygasić!
  • demodee 08.06.19, 20:50
    > Chodzi o to by pracowali ci co się nadają i są rentowni dla firmy. Dwa stanowiska kosztują więcej niż jedno.

Do stanowisk dla osób niepełnosprawnych i ich asystentów dopłaca PFRON.
  • katja.katja 08.06.19, 21:02
    A PFRON skąd bierze pieniądze?
    Ja bym się czuła upokorzona gdyby przyjęli mnie do pracy za dopłatą.

--
    Nie dam się wygasić!
  • demodee 08.06.19, 21:39
    Pieniądze PFRONu pochodzą z obowiązkowych składek pracodawców.
  • demodee 08.06.19, 21:41
    > Ja bym się czuła upokorzona gdyby przyjęli mnie do pracy za dopłatą.
    Jeśli jesteś niepełnosprawna, nie musisz się starać o dopłatę, możesz starać się o pracę na standardowym rynku!
  • beneficia 08.06.19, 00:13
    Prawdę mówiąc, nie wiem, gdzie ta dyskryminacja ma mieć miejsce.
    Ani w sytuacjach towarzyskich ani pracowych nikt nie mówi "Cze, mam na imię Kaziu i jestem gejem, co wy na to?"
    Tak samo jak nie spotkałam się z zaobrączkowanym hetero wbijającym na imprezę z tekstem "To my, Stefan i Halina, lubimy seks analny i kajdanki".
    Nie wiem, gdzie ludzie spotykają się z dyskryminacją na tle seksualnym, przecież nikt o tym nie gada.
  • atrybutami 08.06.19, 11:38
    Nie ma czegoś takiego jak.. orientacja.
    Poczytaj literaturę naukowa.

Jest norma i odstępstwa.
    Mówisz pewnie o homofilii. To zaburzenie. Jak inne filie.
  • 21mada 08.06.19, 12:39
    Tak. Jestem wysokolibidowa i 100% kobieta (w ogóle nie chodzę w spodniach). Z tego powodu jestem wyśmiewana na forum. ☹️ Tu niestety dominująca jest orientacja aseksualna.
  • beneficia 08.06.19, 13:36
    Co Ty opowiadasz, tu każda po 20 latach małżeństwa uprawia seks codziennie z ogromną satysfakcją 😄
  • potworia116 08.06.19, 17:57
    Ty jesteś - powtórzę - przygłupia, albo troll (płci męskiej).
  • anorektycznazdzira 08.06.19, 13:10
    Ale że co???

--
    Dzisiaj samochody same wiedzą, gdzie ich pas ruchu, kiedy ze zbyt dużą prędkością zbliża się przeszkoda, potrafią odczytywać znaki drogowe. Słowem, przeciętne niemieckie auto jest inteligentniejsze od przeciętnego polskiego kierowcy.
  • astrologia333 08.06.19, 13:54
    Tak, byłam dyskryminowana ze względu na heteroseksualną orientację.
    Otóż, jako podstarzała panna według wsiowych ( i nie tylko) standardów ciągle byłam prześladowana przez cotki klotki, mężatki, wujków dobre rady. Próbowano mnie zmusić do złapania pytonga i kopulacji z nim a międzyczasie do spacerowania w miejscach publicznych czy bytowania z nim na weselu.
    Jako heteroseksualna osoba bez pary byłam dziwactwem. Zamęczano mnie pytaniami, sugestiami, radami i współczuciem. Próbowano nawrócić do normalności. Heteroseksualna kobieta więc musi mieć parę z którą oficjalnie się miłuje ( nieoficjalnie może być na chuj mać).
    Gdybym była homoseksualna - też byłabym dziwactwem. Jednak dobre rady dotyczyłyby leczenia a mój brak pary, przez wielu mogłby być uznany za oczywisty w zaistaniałej sytuacji.
  • kryzys_wieku_sredniego 08.06.19, 13:57
    Nie ale czuje, że państwo mnie dyma jako osobę pracującą, płacącą składki.
  • demodee 08.06.19, 18:18
    > Czujecie się dyskryminowane ze względu na swoją orientację seksualną?

Nie, albowiem gdyż nikt nie wie, jaką mam orientację.
  • danaide 08.06.19, 18:59
    Zdecydowanie.

Jeszcze w latach 90tych wspierałam moich znajomych gejów i lesbijki. Ujawniali się przede mną, bo myśleli, że jestem jedną z nich. Moje domy zawsze były otwarte dla nich i ich znajomych. Byłam też na pierwszym chyba gay pride w Wawie.
    Jeszcze na studiach kilka razy trafiłam do klubów dla gejów. Podobała mi się muzyka, to że mogłam sobie spokojnie tańczyć sama.

I masz Ci los. Kilka lat póżniej, już w Warszawie byłam dyskryminowana we wszystkich gejowskich klubach! Byłam nie dość ą ę, by przejść selekcję, nie znałam już odpowiednich ludzi, którzy by nie wprowadzili, byłam samotną laską, która po prostu chciała wejść i spokojnie potańczyć.
    Kiedyś dostałam od kogoś wejściówki na 4 osoby do jednego z gejowskich klubów. Stanęłam u bram, sama - no chance. Wyjęłam wejściówki. Opad szczęki, a skąd mam, a skąd aż tyle. Cud, że nie przepraszano za brak czerwonego dywanu.

Więc tak. Oczywiście, że czuję się dyskryminowana ze względu na moją oficjalnie heterycką seksualność! wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.