Dodaj do ulubionych

Której dzieciątka spacerują teraz po Tatrach?

06.06.19, 16:00
tatromaniak.pl/aktualnosci/wandale-oszpecili-szlak-na-giewont-pomazany-co-drugi-kamien-zdjecia-film/?fbclid=IwAR0a0nhrJ66_QpTkwXX93rD_nzO5Hn-zm0du6EeUqbRE21PEk5jwNUJbdSk
Jak tam? rozpoznajecie pismo swoich dzieciaczków?
Edytor zaawansowany
  • bardzo-dobry-kochanek 06.06.19, 16:08
    Pisanina bezsensowna ale o co afera?
    Przecież napisy nie są wykute, więc znikną niedługo.
  • faustine 06.06.19, 16:44
    Ale to nie chodzi o to, że napisy bez sensu i że znikną ( podobno wcale nie tak łatwo je usunąć) Chodzi o głupotę i bezmyślność dziubdziusiów i brak poszanowania przyrody. To jest teren Parku Narodowego. Za napisy na murach Koloseum przewidziane są ogromne finansowe kary. Mam nadzieję, że zidentyfikują ową beztroską młodzież i dla przykładu nałożą na nich karę. W sensie np jakieś prace społeczne na rzecz przyrody. Może dla kogoś, kto nie złaził Tatr wzdłuż i wszerz nie ma to większego znaczenia, ale ja traktuję to bardzo osobiściesmile
  • tryggia 06.06.19, 17:10
    Siatki foliowe też się w końcu rozłożą.

--
    Hope
  • bardzo-dobry-kochanek 06.06.19, 17:18
    tryggia napisała:
    > Siatki foliowe też się w końcu rozłożą.

Napisy znikną jednak szybciej.
    Ale można przecież wytropić tę grupę, zatrudnić grafologa i niech winni usuwają swoje napisy. Sczoteczką do zębów big_grin

Jest jakiś przepis zabraniający pisać na kamieniach?
  • sumire 06.06.19, 17:22
    A to chamstwo trzeba przepisami regulować, bo inaczej gimbaza nie ogarnie?
  • bardzo-dobry-kochanek 06.06.19, 17:34
    sumire napisała:
    > A to chamstwo trzeba przepisami regulować, bo inaczej gimbaza nie ogarnie?

Widocznie tak.

I skąd pewność że to gimbaza a nie dorośli?
  • livia.kalina 06.06.19, 17:49
    W Parku Narodowym nie wolno.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • zlota.ptaszyna 06.06.19, 17:52
    tylko ze to nie jest prawdziwy park ale cos w rodzaju centrum handlowego, ludzi tyle ze i tak nie widzisz przyrody
  • bardzo-dobry-kochanek 06.06.19, 18:03
    livia.kalina napisała:
    > W Parku Narodowym nie wolno.

Można prosić o link do przepisu zakazującego?
  • sirella 06.06.19, 18:11
    tatry.online.prv.pl/przepisy.php.htm
  • bardzo-dobry-kochanek 06.06.19, 19:20
    sirella napisała:
    > tatry.online.prv.pl/przepisy.php.htm

Dzięki.
    Zakazane są: "Wszelkie działania mogące zniszczyć lub zmienić w sposób istotny naturalny, krajobraz lub poszczególne jego elementy, jak jeziora, potoki, wodospady, Ľródła, wywierzyska, jaskinie, formy skalne, itp."

Może i napisy na kamieniach zmieniają w sposób istotny naturalny krajobraz.

Znalazłem w tych przepisach zakaz grania na patefonach big_grin
  • sumire 06.06.19, 19:25
    Rozumiem, że cenisz wartość krajobrazową napisów z cyklu HWDP. To może poprzestań na podziwianiu krajobrazów swojego blokowiska.
  • ck2 06.06.19, 18:03
    Takie śmiecenie to też żadna afeta, przecież w końcu ktoś posprząta.
  • zlota.ptaszyna 06.06.19, 17:51
    na Giewoncie jak w Biedronce, moze stali godzinami w kolejce w tlumie i musieli odreagowac?
  • raczek47 06.06.19, 18:00
    Gdy byłam nad Morskim Okiem dwóch idiotów się w nim kąpało. Ludzie uśmiechali się z pobłażaniem albo wręcz chwalili za odwagę (bo woda taka zimna i głęboka).Ja z moim oburzeniem na wandali potraktowana zostałam jak nienormalna albo kosmitka. "Przecież wody nie zabrudzą", "To tylko chwila" i takie tam.
    Szkoda się denerwować.
  • zlota.ptaszyna 06.06.19, 18:04
    ktory to przepis mowi ze nie mozna brodzic w jeziorze?
  • bardzo-dobry-kochanek 06.06.19, 18:09
    zlota.ptaszyna napisała:
    > ktory to przepis mowi ze nie mozna brodzic w jeziorze?

W Morskim Oku nie wolno. Podobno zaburza się ekosystem.
  • raczek47 06.06.19, 18:10
    Nie brodzili.
    Wskoczyli i pływali .
    Są tam tabliczki: zakaz kąpieli.
    Po coś są,skoro to teren parku narodowego.
    No tak.
    Zakazu malowania kamieni nie było,więc można?
    Logika półgłówka albo dewianta.
  • bigzaganiacz 06.06.19, 18:04
    a czym wandalizowali to morskie oko ?
  • raczek47 06.06.19, 18:12
    Pewnie byłeś jednym z tych przygłupó skoro pytasz.
    I oczywiście wjechałeś tam bryczką.
  • drinkit 06.06.19, 22:35
    Bylam w ostatni weekend na Giewoncie, tlumow brak. Napisy pojawily sie w dzoen roboczy, wiec tym bardziej bylo pusto
  • ga-ti 06.06.19, 19:43
    W sumie to chyba znalezienie sprawców nie będzie aż takie trudne, mamy imię, miejscowość i datę, wystarczy obdzwonić szkoły w miejscowości i zapytać, która była na wycieczce w Tatrach, a później już z górki.
    Mnie przeraża głupota dzieciaków i nie ma co tłumaczyć, że młodzi, oni są bezmyślni, nie napisali i nie powtórzyli kilkukrotnie by nie pisać po kamieniach, więc pisać można. Pewnie jeszcze rodzice dopowiedzą, że takiego punktu regulaminu, który podpisywali przed wycieczką nie było, więc o co chodzi. No i opiekun nie dopilnował, by małolat po kamieniach nie pisał, a mógł wydać zakaz zabierania ze sobą pisaków. Ech...
  • simply_z 06.06.19, 21:53
    fakt chociaż mając jakieś 11 lat wyryłam na stole turystycznym w rezerwacie na wyspie Wolin zamaszyste, Tony Halik tu byłam..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.