Dodaj do ulubionych

Sukces Europy Zachodniej.To bardzo proste:

06.06.19, 17:40
Sukces Europy Zachodniej sprowadza się do jednego prostego zdania Marcina Lutra: "Tu stoję, inaczej nie mogę".

Oczywista autonomia każdego człowieka i indywidualność to droga do poznania, edukacji, kreatywności i rozwoju.

4 czerwca 2019 roku Gdańsku skończył się w Polsce feudalizm.
Edytor zaawansowany
  • zlota.ptaszyna 06.06.19, 17:45
    pomieszkaj troche na zachodzie to zobaczysz jaka jest " autonomia" crying
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 18:06
    zlota.ptaszyna napisała:

> pomieszkaj troche na zachodzie to zobaczysz jaka jest " autonomia" crying

Stop. Nie zgadza się. Tu stoję, inaczej nie mogę.

• cosmetic.wipes 06.06.19, 23:02
    Asma, kiedy wracasz do polskiego raju, skoro tak źle masz na zgniłym zachodzie?

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • woman_in_love 06.06.19, 17:56
    Nic sie nie skonczylo, a wrecz powrocilo: feudalizm katolicki w mariazu z narodowym socjalizmem. Troll zlota ptaszyna juz zaciera rna to raczki z radosci.
  • tiszantul 06.06.19, 17:58
    Obchody 4 czerwca to na forum Agory temat tabu. Mój kulturalny wątek na temat tego ważnego wydarzenia został skasowany
  • zlota.ptaszyna 06.06.19, 18:05
    kulturalnie to nie warto tu pisac, bo nie zrozumieja
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 18:11
    zlota.ptaszyna napisała:

> kulturalnie to nie warto tu pisac, bo nie zrozumieja

Aha. Taki na dzisiaj prikaz feudalnego dworu z Nowogrodzkiej ?

Moje prywatne życie, to wyłącznie moja prywatna sprawa...

Dociera ? Czy powtórzyć ?
  • finaejeri 06.06.19, 19:14
    Powtórzyć.
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 19:54
    finaejeri napisał(a):

> Powtórzyć.

Powtarzam. Koniec feudalnego dworu, na wszysktich szczeblach...

Katastrofalna sytuacja energetytki, ochrony zdrowia, ochrony środowiska i szkolnictwa to atak na mnie i na moją rodzinę...

I dlaczego to my, mieszkańcy mamy za to podwójnie płacić ?
  • tiszantul 06.06.19, 18:04
    Obchodów rocznicy 80% społeczeństwa nie zauważyło. Nawet na ematce tego dnia był zapis cenzury i całkowita cisza na ten temat. Opozycja przez tydzień po przegranych wyborach zdołała tylko znaleźć sobie fajny cytat z Marcina Lutra? Gratuluję intelektualnych rozrywek
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 18:14
    tiszantul napisała:

> Obchodów rocznicy 80% społeczeństwa nie zauważyło. Nawet na ematce tego dnia by
    > ł zapis cenzury i całkowita cisza na ten temat. Opozycja przez tydzień po przeg
    > ranych wyborach zdołała tylko znaleźć sobie fajny cytat z Marcina Lutra? Gratul
    > uję intelektualnych rozrywek

Aha. Prikazy feudalnego dworu z Nowogrodzkiej mnie nie interesują....

Dociera ?
  • tiszantul 06.06.19, 18:23
    To miłe, że cenzura przestała kasować wątki na ten temat. Jak wiemy, naszej opozycji bardzo imponuje zagranica, wielkie wrażenie na nich robią opinie zagranicznych ludzi, z którymi podobno opozycja ma świetne kontakty. Napiszcie więc proszę, jaki ważny zagraniczny polityk był w Gdańsku 4 czerwca. Odpowiedź "Donald Tusk" również chętnie uwzględnię.
    Dla ustawienia proporcji dodam, że premier Morawiecki był w tym czasie na uroczystościach rocznicy lądowania w Normandii w towarzystwie Trumpa, Merkel i królowej Anglii.
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 18:43
    tiszantul napisała:

> To miłe, że cenzura przestała kasować wątki na ten temat. Jak wiemy, naszej opo
    > zycji bardzo imponuje zagranica, wielkie wrażenie na nich robią opinie zagranic
    > znych ludzi, z którymi podobno opozycja ma świetne kontakty. Napiszcie więc pro
    > szę, jaki ważny zagraniczny polityk był w Gdańsku 4 czerwca. Odpowiedź "Donald
    > Tusk" również chętnie uwzględnię.
    > Dla ustawienia proporcji dodam, że premier Morawiecki był w tym czasie na urocz
    > ystościach rocznicy lądowania w Normandii w towarzystwie Trumpa, Merkel i królo
    > wej Anglii.

Zacina się wam przekaz dworu z Nowogrodzkiej.

Aha. Jutro się dowiemy, że sam Morawiecki lądował w Normandii...

p. s.
    Piszesz nie na temat. Nie radzisz sobie z przedmiotem dyskusji ?
  • zlota.ptaszyna 06.06.19, 19:11
    Ja sobie nie radzę
    Gdzie tu leży wina Kaczyńskiego , zapomniałaś uzupełnić
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 20:04
    Do feudalnego dworu: Energetyka, ochrona zdrowia, ochrona środowiska i szkolnictwo kompletnie leży !

Dlaczego to my, mieszkańcy mamy za to dwa razy płacić ?

Tego jeszcze nie grali...
  • zlota.ptaszyna 06.06.19, 20:51
    A bezpieczeństwo ?
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 21:12
    zlota.ptaszyna napisała:

> A bezpieczeństwo ?

Moja rodzina, rodzice, moje rodzeństwo i znajomi nie czujemy się w Polsce bezpiecznie.

Nie stać nas po prostu na utrzymanie waszego Strasznego Dworu z Nowogrodzkiej...

Skoro lekarz, pielęgniarka i zadowolony nauczyciel to dla nas luksus.

O innych oczywistych prawach obywatelskich już nie wspominając !

• zlota.ptaszyna 06.06.19, 21:30
    A zrezygnowaliście z 500+ w imię uczciwości ?
  • biologiczny_zegar 07.06.19, 20:57
    zlota.ptaszyna napisała:

> A zrezygnowaliście z 500+ w imię uczciwości ?

Do sitwy: To nasze pieniądze ! Dociera ? Z jednej strony zabiorą 1100 zł. a "łaskawie" dadzą 500+.

Nam tylko same rachunki i carskie daniny...

p. s.
    Dla nas 500+ to dopiero na jesień.
  • bistian 06.06.19, 21:04
    Nic nie rozumiem z tego wątku, być może, dlatego, że mam trolle wygaszone? Naćpały się te trolle, czy co? wink
  • memphis90 06.06.19, 21:18
    >"Tu stoję, inaczej nie mogę".
    W sensie - przy korycie...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • snakelilith 06.06.19, 22:04
    Luther? Przy korycie? Masz aż takie braki w edukacji?

--
    "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
  • taki-sobie-nick 06.06.19, 21:32
    Sukces Europy Zachodniej sprowadza się do jednego prostego zdania Marcina Lutra: "Tu stoję, inaczej nie mogę".

Rozwiń proszę.
  • snakelilith 06.06.19, 22:23
    "Tu stoję, inaczej nie mogę" to przypisywane Luthrowi słowa, wygłoszone przed cesarskim trybunałem, przed którym Luther tłumaczy się ze swojej krytyki Kościoła Katolickiego. Nawet w sytuacji zagrażającej życiu Luther nie ukrywa się, nie ucieka i nie rezygnuje ze swoich przekonań i ideałów. To manifest protestantyzmu, czyli jasna postawa, zdecydowanie, wiara w to, że własną pracą i zaangażowaniem da się coś zmienić oraz ufność w pomoc Boga.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • nickbezznaczenia 06.06.19, 22:11
    M. Luter:
    „Dzieło i słowo Boże mówią nam jasno, że kobiety winny służyć małżeństwu lub prostytucji”

„Jeśli kobiety męczą się i umierają po licznych porodach, nic w tym złego; niech umierają, byle tylko rodziły, na to są”
  • snakelilith 06.06.19, 22:29
    Luther nie był świętym. Protestanci od nikogo zresztą tego nie wymagają, Bóg sądzi, a nie człowiek. Dlatego ocenianie Luthra według współczesnych kryteriów jest idiotyzmem. Niewątpliwie wywołał on jednak lawinę pod nazwą protestantyzm, której wielkiego znaczenia dla dziejów świata (np. jako podstaw dla kapitalizmu) nie można zaprzeczyć.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • nickbezznaczenia 06.06.19, 22:33
    Gdzieś napisałam,że był?
    Kanalia to kanalia.
  • snakelilith 06.06.19, 22:43
    Nie był kanalią, był dzieckiem swojego czasu. Zresztą on był przecież duchownym katolickiem, więc biorąc pod uwagę, jakimi mizoginami są dzisiaj księża, trudno wymagać, by miał wtedy o kobietach dobre zdanie. Na dobre trzeba mu zaliczyć, że ożenił się z miłości z byłą zakonnicą i był to udany, szczęśliwy związek. Luther jako pierwszy zresztą pisał pozytywnie o satysfakcjonującym małżeńskim seksie jako sile wiążącej małżonków, co było herezją w czasie, gdy seks był wynalazkiem diabła i zdaniem kościoła uprawiać go należy tylko w celu spłodzenia dzieci.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.