Dodaj do ulubionych

Ceny mebli na wymiar

07.06.19, 21:29
Dałam do wyceny meble dla dziecka - mamy do zabudowy 3m ścianę - szafa pod sufit, szuflady, półki. Środek zwykła biała płyta, 6 frontów w lakierze maotowym biały, jakieś otwarte póki. Do tego małe biurko, śmieszny wymiar bo we wnęce , blat, dwie szufladki i tyle.
I dostałam wyceny - 18 tys
16 tys
I dziś stolarz kolejny - 19,500.
Komandor wycenił na 14 tys wiec chciałam stolarza bo pomyślałam ze będzie taniej.
Czy tych ludzi pogięło? Serio aż tak do góry skoczył rynek meblarski? 6 lat temu kupowałam szafę z komandora - miała 8 szuflad, drążki, półki i inne cuda i płaciłam 2800.

Miasto 100 tys mieszkańców, wiec żadna wawa. Skąd takie ceny? Ktoś jeszcze robi meble na wymiar z was? Przecież za 20 tys to się kiedyś robiło wypasioną kuchnie a jakaś meblościankę dla dziecka...
Edytor zaawansowany
  • pani-nick 07.06.19, 21:37
    Jedz do Ikea. Tez drogo, ale przynajmniej po latach wszystko można dopasować.
  • pani-nick 07.06.19, 21:42
    10 lat temu robiłam meble na wymiar w kuchni, przedpokoju i sypialni. Nie dość ze zapłaciłam jak za zboże, to każda zmiana, jaka chciałam wprowadzić (wymiana półek na drążki, czy szuflady) nie wchodziła w grę, bo firma już nie działa. Wymiana blatów, czy frontów tylko na wymiar, bo „niewymiarowe”. Nigdy więcej! Dwa lara temu robiłam w dwóch pokojach szafy pax z Ikea - jakość o niebo lepsza od tych od stolarza, a do tego mam świadomość, ze w każdej chwili mogę coś zmienić.
  • abasia0 07.06.19, 21:53
    Rok temu wisząca zabudowa ściany, ok. 4 m, nieco mniej wyceniona niż u leann. Ale zrobiona i zamontowana idealnie, stolarz kreatywny, proponował swoje rozwiązania, warto go bylo posłuchać. W kolejce czekałam 5 miesięcy 😐
  • daisy 07.06.19, 21:47
    Miałam takie same doświadczenia. To jest jakiś idiotyzm. I to zazwyczaj nie są żadni stolarze, tylko zwykli montażyści.
    Ikea jest niezłym wyjściem, ale nie w przypadkach nietypowych wymiarów, wnęk itd.

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • berdebul 07.06.19, 21:56
    Prawie Warszawa, kuchnia na wymiar, z nietypowym zdobieniem frontów, kargo i lakierowanymi frontami (na matowo) 10k.
  • mikams75 07.06.19, 23:04
    a podzielisz sie namiarem? moze byc na priv.
  • alicia033 07.06.19, 22:17
    "kiedyś" umarło z głodu, poszło do nieba i zwinęło drabinkę za sobą.*

copyright, w wolnej trawestacji by matka Marii Janion.
  • solejrolia 07.06.19, 22:33
    Pytaj tych co wycenę przygotowali, z czego wynika cena.
    Z moich doświadczeń wynika że górnej granicy nie ma, wystarczy dać lepsze zawiasy, prowadnice, kosze takie, kosze siakie, itp pierdułki, ktorych nie widac a które poprawiają funkcjonowanie mebla. Jak do tych lepszych materiałów doliczyć koszt robocizny, no to jest co jest.

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • bialeem 07.06.19, 22:41
    Akurat jestem relatywnie na bieżąco i mój stolarz by to pewnie wycenił na mniej. Regał 4x3 z szafkami na dole w mdfie był wyceniony na około 5-6k. Zakładam, że szuflady i fronty mogłyby wycenę podnieść do 9-10k. Wawa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.