Dodaj do ulubionych

ptaszek. ematka na pewno wie, pomóżcie

08.06.19, 18:09
bory tucholskie. ptaszek mały, drobny. ciemny (czarny? ciemnoszary?) z owalnymi, białymi (czysta biel, bez przeplatanki biały - ciemny) plamami na skrzydłach. końcówka skrzydeł znowu ciemna. co to było? może ktoś wie.

--
Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
kompetentna ani majętna, ale jestem.

--
Edytor zaawansowany
  • nangaparbat3 08.06.19, 18:16
    Oj, to ja się podłączę, chciałam założyć identyczny wątek o innym ptaszku, ale po co mnożyć.
    Dolina Baryczy. Ptaszek malutki, mniej więcej wielkości wróbla, za to smukły, wąziutkie ma wszystko, jasnoszary, z takim perłowym połyskiem, może z domieszką białego - siedział na szosie, kiedy jechałam, widziałam go tylko przez mgnienie oka. Dwie rzeczy rzuciły się przede wszystkim: delikatna smukłość i jasnoszare, lśniące piórka.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • 35wcieniu 08.06.19, 22:34
    Słowik, piegża, gajówka? Szarych małych ptaków jest od cholery, więc ciężko stwierdzić big_grin
  • andaba 08.06.19, 22:37
    Smukły to pliszka, ale pliszkę to raczej zna smile
  • 21mada 08.06.19, 18:29
    Nie pomogę ale wystawiajcie wodę ptakom w te upały.
  • stara-a-naiwna 08.06.19, 22:59
    ja nie mogę
    mam koty
    pewnie potraktowały by to jako własny paśnik uncertain

• iimpala 09.06.19, 01:33
    a to, przepraszam, ptaki skrzydeł nie mają i nie potrafią sobie podlecieć do najblizszego zbiornika wodnego?
    Zawsze mnie to zastanawiało...
    bo o ile bezdomne koty, no..psy czy tam inne "biegające" moga mieć problem z dotarciem do wody, o tyle ptaki mają chyba najmniejszy. U siebie widuje rybitwy, ptaszory rzeczne jak najbardziej. A mieszkam od rzeki dobrych kilkanaście km.
    Wokoł mnie jest kilka znanych mi (i być może, te nieznane) zbiornikow wodnych, jakies tam stawy, oczka wodne, w tym leśne, w tym fontanny - ptaki nie potrafią podleciec do wody?
  • rulsanka 09.06.19, 17:11
    Ptaki w tym czasie karmią pisklęta. Co kilka minut. Jeżeli mają kilka minut lecieć do wody, to w tym czasie ich młode smażą się w upale bez jedzenia i picia. Owszem, część przeżyje, ale na pewno mniej niż z dostępem do wody. Od kiedy u nas w ogrodzie jest jeziorko, mamy dużo więcej ptaków.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • profes79 08.06.19, 22:19
    Przejrzałem atlas ptaków smile
    Do opisu pasuje mniej więcej Kopciuszek albo ew. Muchołówka.
    pl.wikipedia.org/wiki/Kopciuszek_zwyczajny
    Dorosły samiec w szacie godowej łupkowoczarny, z czarną częścią twarzową, gardłem i piersią, białym lusterkiem na skrzydle i przejaśnieniem na podogoniu i dolnej części brzucha
    Ptaszka Nangi się nie podejmuję identyfikować na podstawie opisu smile

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • ganesza 09.06.19, 20:42
    z opisu to by pasował ten kopciuszek w szacie godowej. pooglądałam sobie zdjęcia i muchołówki żałobnej. i znalazłam jednego kopciuszka, który by pasował. bardzo dziękuję tobie i Rulsance za pomoc.

--
  • rulsanka 08.06.19, 23:04
    Samiec muchołówki żałobnej?

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • minniemouse 09.06.19, 00:47
    muchołówka żałobna - big_grin
    ta żałoba to pewnie za tymi muchami?

Minnie

--
    Czy zdarzyło Ci się popełnić gafę całkiem niechcący?
    https://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/s030.gif
    Żarciki i poprawność polityczna

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.