Dodaj do ulubionych

Dlaczego ludzie nadal głosują na PO?

09.06.19, 12:57
Czy są ślepi?
Czy ich pogięło?

O co chodzi!!

Czy to są grupy które zWycAjbie mają z tego korzyści. Wiadomo brzedsiębidzy i lekarze..no i dziennikarze tvnu?

WTF?
Edytor zaawansowany
  • sofia_87 09.06.19, 13:01
    Mnie zastanawia dlaczego ludzie głosują na PIS. ...
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 13:08
    PIS nie jest idealny,ale jak PO zacznie studzić gospodarkę, to ja mogę stracić pracę i będę zmuszony jechać na szparagi. Za PO pewnie też wzrost wynagrodzeń będzie słabszy. Prof. Kołodko wiele zła zawsze widział w Unii Wolności i jego zdaniem Balcerowicz celowo studził gospodarkę, żeby tu za dobrze nie było i Polacy za dużo nie zarabiali.
  • olena.s 09.06.19, 13:16
    Aha. A jeżeli - jak spodziewa się wielu - nastąpi globalny kryzys i Polska nie będzie już miała narzędzi, ponieważ zasoby zostały rozdysponowane na pięćsetplusy i trzynastki, to sądzisz, że nie stracisz pracy?
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 13:20
    PO może celowo działać, by bezrobocie wzrosło i wzrost płac został zamrożony. Pewnym siłom bardzo zależy, żeby tu nie było za dobrze. Oni myślą jak Korwin-Mikke: prekariat ma być tani, a bardzo niskie bezrobocie nie jest nikomu potrzebne.
  • olena.s 09.06.19, 13:42
    Bzdura. "Pewnym siłom", rzeczywiście. Może jeszcze "określonym kręgom", albo "znanym podżegaczom"?
    I pomyśleć, że ja naiwna wierzyłam, że te prop-zbitki zanikną po 89....
  • dyzurny_troll_forum 09.06.19, 13:50
    heavy_metal_thunder napisał:

> PO może celowo działać, by bezrobocie wzrosło i wzrost płac został zamrożony. P
    > ewnym siłom bardzo zależy, żeby tu nie było za dobrze. Oni myślą jak Korwin-Mik
    > ke: prekariat ma być tani, a bardzo niskie bezrobocie nie jest nikomu potrzebne

Dlaczego piszesz "pewnym siłom" zamiast wprost "możnym tego świata"?

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • tanebo2.0 09.06.19, 13:55
    Nie, nie. Zaplutym karłom reakcji...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • olena.s 09.06.19, 13:58
    Pogrobowcom Hilera! big_grin
  • droch 09.06.19, 13:58
    Warchołom i spekulantom.
  • olena.s 09.06.19, 14:03
    Oraz "wiadomym siłom" i "rewanżystom spod znaku x"
  • tanebo2.0 09.06.19, 14:03
    I kułakom!

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • olena.s 09.06.19, 14:07
    Światowemu imperializmowi.
  • olena.s 09.06.19, 14:09
    I odwetowcom.
  • tanebo2.0 09.06.19, 14:12
    I mienszewikiem!

--
  • olena.s 09.06.19, 14:16
    O, o, jak tak to za mistrzem Bułhakowem dorzucam "wrogom i interwentom".
  • 7katipo 09.06.19, 14:56
    Imperialistom! big_grin
  • olena.s 09.06.19, 15:17
    Krwiopijcom, wyzyskiwaczom oraz bankrutom politycznym!
  • odnawialna 09.06.19, 14:29
    Bezrobocie wzrośnie, gdy skończą się programy unijne. Obecnie setki milionów pompowane są w aktywizację bezrobotnych opierającą się na stazach finansowanych z UE. Staże się skończą i stazyści wrócą do pośredniaka.
  • olena.s 09.06.19, 14:37
    Dla mnie większym problemem jest to, że jeżeli gruchnie światowy kryzys to rząd nie będzie miał żadnego zapasu na działania mogące osłabić/skrócić jego wpływ na naszą gospodarkę.
  • tanebo2.0 09.06.19, 14:46
    A ja się z tego cieszę. Idziemy na baranka ze ścianą. Mam nadzieję że przy kolejnym wahnięciu koniunktury pis wyborcy i ich dzieci będą pić ścieki i żarcia szukać w śmietnikach. Nie mam nadziei że ich to czegoś nauczy ale może zniechęci do polityki. A może wybuchnie wojna i ten nędzny kraik z nimi szczeźnie...

--
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 15:49
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 15:56
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • kokosowy15 11.06.19, 21:47
    Gardzisz ludźmi wywodzącymi się z czworakow?
  • tanebo2.0 11.06.19, 21:55
    Mentalnie? Tak.

--
  • natalia.nat 10.06.19, 09:27
    Ale on ma rację. Na wyborców PiSu nic innego nie podziała, jak tylko bardzo zimny prysznic. To są ludzie, którzy nie znają się na ekonomii, nie rozumieją tego że mamy obecnie w Polsce podobny scenariusz, jaki rozegrał się w Grecji. Oni nie rozumieją, że z trwonienia publicznych pieniędzy i pogłębiania długu zamiast go spłacać nic dobrego nie wyniknie, bo w którymś momencie rynek światowy się załamie. Jak kogoś interesuje tylko czubek własnego nosa, to tylko utarcie mu tego nosa może mieć jakiś sens. Nie ma innej drogi.
    Ja bym powiedziała, że to ty jesteś wyjątkowo podłym i niegodziwym człowiekiem wypisując tutaj codziennie wiele nieprawdziwych i szkodliwych teorii.
  • heavy_metal_thunder 10.06.19, 18:46
    Egoistami to są stosunkowo niewielcy przedsiębiorcy, którzy popierają PO i chcą jak najniższych podatków i możliwości zatrudniania za 5 zł na godzinę, by móc jeździć BMW z salonu. Polska jest takim krajem, gdzie zwykły przedsiębiorca chce żyć jak bogacz.
    Tacy wyborcy idą w stronę niemal korwinistów, dla których statystyczny Polak może być nawet biedniejszy i nie mieć żadnego dostępu do jedzenia ale ważne by bogaty nie był "okradany" i dzielił się z innymi w jak najmniejszym stopniu.
  • heavy_metal_thunder 10.06.19, 18:46
    miałoo być biedniejszy niż teraz i nie mieć żadnego dostępu do leczenia
  • natalia.nat 12.06.19, 18:43
    Oczywiście, bo niepracujący koń, który żyje z socjalu i pincetów, na które zarabia ten "bogacz" przedsiębiorca, to już nie jest egoista. No skąd! Jemu wolno łapę wyciągać, bo mu się należy.
    Może zdejmij klapki z oczu i rozejrzyj się wokół siebie. Prawdziwi bogacze to są w telewizorach i internetach. W zwykłym życiu taki "niewielki przedsiębiorca" żeby coś zarobić, to się musi nieźle naharować i nagłówkować, a potem podzielić z pracownikami i fiskusem. Takie kokosy zarabia, że żyć nie umierać. Poza tym skoro zazdrościsz, to też załóż biznes, to nie jest zabronione. Szybciutko wrócisz na swój bezpieczny etat, gwarantuję. U sąsiada trawa zawsze wydaje się zieleńsza.
    Bogatsi już są na wyższym progu podatkowym. I ciągle te podatki są im zresztą podnoszone. Czego ty byś jeszcze chciał? Powinni oddawać wszystko, co zarobią? Bo ich samochód ci przeszkadza?
  • bi_scotti 09.06.19, 15:53
    tanebo2.0 napisał:

> A ja się z tego cieszę. Idziemy na baranka ze ścianą.

Pamietasz moze koncowke lat 70tych kiedy tzw. caly narod wiedzial, ze PRL wraz z calym Eastern Block to kolos na glinianych nogach? I wtedy tez bardzo popularne bylo przekonanie zarowno wsrod zadeklarowanej opozycji jak i wsrod "regular people", ze im gorzej tym lepiej ... W jakims sensie sie to spelnilo - kolos zdechl ale z konsekwencjami tamtego "gorzej" Polacy (i reszta ex-domoludow) w roznych dziedzinach zmaga sie do dzis. Tak zupelnie bez zartow to moze mozna jednak uchronic next generations przed powtatzrzaniem tamtych doswiadczen, tamtych bledow? Bo ja mysle (jak zreszta i wtedy tam pod koniec Gierka myslalam), ze nie ma zyskow z "gorzej". Nawet jesli owo "gorzej" ostatecznie causes obalenie rezimu/kolosa/zle rzadzacej partii ... whatever ... to ciag dalszy wynikajacy z owego "gorzej" jest (bo musi byc) mocno pod gorke. Questionable gain, eh ... Life.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • alicia033 09.06.19, 18:22
    bi_scotti napisała:

> Tak zupelnie bez zartow to moze mozna jednak uchronic next generations przed powtatzrzaniem tamtych doswiadczen, tamtych bledow?

nie można, bo większość głosująca w Polsce uważa, że piss-partia wstała ich z kolan i są wielką potęgą gospodarczą, której należy się rządzenie całą Unią Europejską co najmniej.

Dlatego, niestety będzie replay z XX lecia międzywojennego - 20 lat jako takiego rozwoju i kompletna klęska (oby tylko ekonomiczna), bo słabująca na umyśle a niestety przeważająca w głosach wyborczych część narodu dała się przekupić pińcet plusem i propagandą, jakoby Polskę było na tego pińceta stać.
  • zlota.ptaszyna 09.06.19, 18:30
    bo wyborcow trzeba sobie kupic, PO az takie skape jest ze nawet na obietnice wyborcza nic nie chce dac?
    to jest XXI wiek luddzie sa interesowni i sa materialistami
  • natalia.nat 10.06.19, 09:54
    Widać jaki kraj, tacy wyborcy...
    I w jaki sposób PO miałoby kupić sobie wyborców? 1000+ na każdego obywatela będzie OK? Wiesz dobrze, że nie tędy droga. I bardzo dobrze, że PO jest "skąpe", jeszcze by tego brakowało, żeby brali udział w tym festiwalu rozkradania publicznych środków.
    Dawno temu powinny być uregulowania prawne zabraniające pewnych form łapówki wyborczej w kampanii. Teraz już musztarda po obiedzie. Nikt tego nie wyprostuje, albo miną lata zanim uda się to zrobić.
  • heavy_metal_thunder 11.06.19, 19:07
    PO miało być partią konserwatywno-liberalną, która miała ułatwić życie Polakom, a stała się partia oligarchiczną, reprezentującą najbogatszych Polaków i zachodnie koncerny. Partią, dla której bieda i pauperyzacja społeczeństwa były na rękę. To ja już wolę PiS i ich socjalizm.
  • tanebo2.0 11.06.19, 19:38
    Sęk w tym że nie da się oprzeć społeczeństwa tylko na plebsie. Potrzebne są także elity.

--
  • heavy_metal_thunder 11.06.19, 21:09
    PO chciało oprzeć państwo na "plebsie", harującym na elity.
  • tanebo2.0 11.06.19, 21:23
    A teraz zapierdalasz na srebrną Kaczora... lepsza zmiana...

--
  • natalia.nat 12.06.19, 17:33
    Totalna bzdura. PO jest i była najzwyklejszą konserwatywno-liberalną partią, nie żadną oligarchiczną.
    A PiS jest partią populistyczną, antyliberalną i socjalną, która doi jedynych uczciwie pracujących w tym kraju, dzieli społeczeństwo na "prawdziwych Polaków" i mityczne elity oraz niszczy praworządność. Podziękuję.
  • wlazkotnaplot 09.06.19, 20:01
    Jezu jak ja to lubię "pewne siły" 😁
  • olena.s 09.06.19, 20:30
    Jeszcze można dorzucić "polityczni bankruci". Też prościutko z marca 68.
  • boo-boo 09.06.19, 22:38
    "Pewnym siłom"
    Jarek to ty ?

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • kosmos_pierzasty 09.06.19, 13:20

Prof. Kołodko wiele zła zawsze widział w Unii Wolności i jego zd
    > aniem Balcerowicz celowo studził gospodarkę, żeby tu za dobrze nie było i Polac
    > y za dużo nie zarabiali.

Czyli to jakiś kretyn, jeśli wierzyć Twoim słowom. Cóż tytuł profesora też się zdewaluował...
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 13:21
    Ty naprawdę nie wiesz, kim jest Kołodko?
  • kosmos_pierzasty 09.06.19, 13:23
    Odniosłam się jedynie do Twojej wypowiedzi i tego jak go przedstawiasz.
  • princesswhitewolf 09.06.19, 16:51
    >PIS nie jest idealny,ale jak PO zacznie studzić gospodarkę

mowa o tym ze jest "rozbudzana" rozdawnictwem pincet plus i poglebiajacym sie deficitem panstwa? No faktycznie, jak za Gierka
  • tanebo2.0 09.06.19, 16:53
    I Maduro...

--
  • mamaaspiama 11.06.19, 21:22
    "I Maduro..."

O to to... Ten sam poziom skretynienia nawet 🙄
  • kosmos_pierzasty 09.06.19, 13:13
    Mnie również...
  • tiszantul 09.06.19, 16:38
    > Mnie zastanawia dlaczego ludzie głosują na PIS. ...

pis wygrywa od czterech lat, w ostatnich wyborach uzyskał rekordowe poparcie, a opozycja dalej się zastanawia, o co chodzi. Oby tak dalej. Zastanawiajcie się jak najdłużej
  • tanebo6.0 09.06.19, 13:02
    Bo tylko PO ma szanse wygrac z pis
  • dziubakova 09.06.19, 13:05
    PiS jest najlepszą opcją więc nie trzeba z nią wygrywać..
    Po tej odpowiedzi już wiem
  • sofia_87 09.06.19, 13:07
    Najlepsza opcja dla KOGO??
    Dla mnie na pewno nie jest
  • tanebo6.0 09.06.19, 13:10
    Najlepsza dla kogo? Dla faszystowskiego prekariatu?
  • aga_mon_ber 09.06.19, 13:13
    Sam jestes faszysta, pod płaszczykiem tolerancji.
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 13:13
    Słusznie ujęte.
  • martaesz 09.06.19, 13:48
    aga_mon_ber napisała:

> Sam jestes faszysta, pod płaszczykiem tolerancji.
    👏👏👏
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 13:13
    Dla ludzi ciężkiej pracy. Mi się marzy taka Polska, w której będę mógł być niewykwalifikowanym na magazynie, zarabiać 4 tysięcy na rękę i mieć święty spokój. PO do takiej nie dąży.
  • tanebo2.0 09.06.19, 13:51
    Misiu, to proste. Polska gospodarka tkwi w pułapce średniego wzrostu. To znaczy że jesteśmy montownią zachodu. Czyli że twoje marzenie nie ziści się bo twoja praca jest mniej warta nie 4 patyki na łapkę.

--
  • dyzurny_troll_forum 09.06.19, 14:10
    tanebo2.0 napisał:

> Misiu, to proste. Polska gospodarka tkwi w pułapce średniego wzrostu. To znaczy
    > że jesteśmy montownią zachodu.

oraz producentem żywności ze średniej półki...

--
  • sofia_87 09.06.19, 14:51
    Nie, dla beneficjentów różnego rodzaju plusów, nieudaczników, xasilkowiczow i bezrobotnych
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 15:50
    To jednak PiS wprowadził minimalną godzinówkę i mocno podnosi najniższą krajową.
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 16:18
    Poza tym dzięki niskiemu bezrobociu płace jakoś tam dodatkowo rosną. A PO to pewnie myśli trochę tak jak Korwin, że prekariat ma być tani, a zbyt niskie bezrobocie tylko psuje rynek (pracodawcy).
    Żeby nie było ja szukam rockowej laski, też licząc że taka jest "tańsza" i nie wymaga tak wielkiej chaty i ekstra fury, zapewniając jednocześnie całkiem całkiem wrażenia wizualne :R
  • mamaaspiama 12.06.19, 15:17
    "Poza tym dzięki niskiemu bezrobociu płace jakoś tam dodatkowo rosną. A PO to pewnie myśli trochę tak jak Korwin, że prekariat ma być tani, a zbyt niskie bezrobocie tylko psuje rynek (pracodawcy)."

A Ty niuniek masz jakiekolwiek pojęcie o zależności pomiędzy bezrobociem a inflacją?
    I w ogóle, o mechanizmach rządzących gospodarką? Czy może też uważasz, że to rząd coś Ci daje?

"nie wymaga tak wielkiej chaty i ekstra fury, zapewniając jednocześnie całkiem całkiem wrażenia wizualne :R"

LOL 😂 Ty to jednak gówniarz mentalny jesteś straszny 😂
  • heavy_metal_thunder 12.06.19, 17:05
    A co mam harować jak wół, by imponować kobiecie pieniędzmi? Szukam taniej, którą na urok można zdobyć big_grin
  • mamaaspiama 14.06.19, 16:49
    "A co mam harować jak wół, by imponować kobiecie pieniędzmi? Szukam taniej, którą na urok można zdobyć "

Sztuką jest zarabiać pieniądze nie harując jak wół 😜
    Ale do tego trzeba mieć inteligencję.
    A tania to może być stara prostytutka.
  • bi_scotti 09.06.19, 15:58

> Mi się marzy taka Polska, w której będę mógł być niew
    > ykwalifikowanym na magazynie, zarabiać 4 tysięcy na rękę i mieć święty spokój.

Just for you big_grin Nigdy sie nie starzeje, eh ... Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • dyzurny_troll_forum 10.06.19, 10:24

> Dla ludzi ciężkiej pracy. Mi się marzy taka Polska, w której będę mógł być niew
    > ykwalifikowanym na magazynie, zarabiać 4 tysięcy na rękę

Nie przejmuj się już niedługo będziesz zarabiał 8000 na rękę na magazynie, a być może nawet 12 000.

A jak się wszystko dobrze potoczy i dobrze rozkręci to nawet 12 000 000 na rękę.

--
  • mamaaspiama 12.06.19, 15:12
    "Dla ludzi ciężkiej pracy."
    Ciężkiej, czyli jakiej? Łopatą i kilofem? Ty też bz tych, którzy uważają pracę umysłową za wczasy na Majorce?

"Mi się marzy taka Polska, w której będę mógł być niewykwalifikowanym na magazynie, zarabiać 4 tysięcy na rękę i mieć święty spokój. "

Tylko wówczas nadal pierdzieliłbyś, że dlaczego inżynier czy inny project manager zarabia 3 razy więcej, bo przecież Tobie się należy 🙄
    Jakoś nie uważam żeby prosty, niewykwalifikowany pracowników fizyczny powinien zarabiać na poziomie specjalisty.
    Wszędzie w krajach rozwiniętych zasada jest jedna - inwestujesz w swój rozwój, naukę, żeby dobrze zarabiać. Nie uczysz się, to zarabiasz grosze. I prawidłowo. By
  • heavy_metal_thunder 12.06.19, 17:06
    Tylko te grosze z zachodu mają trochę większą siłę nabywczą niż u nas.
  • mamaaspiama 14.06.19, 16:51
    Kwestia rozwoju gospodarczego.
  • bistian 12.06.19, 19:59
    mamaaspiama napisała:

> Jakoś nie uważam żeby prosty, niewykwalifikowany pracowników fizyczny powinien
    > zarabiać na poziomie specjalisty.

Nie ma obecnie stanowiska dla niewykwalifikowanego pracownika fizycznego. Na krótko, tak, na dłużej, nie potrzeba takich ludzi, są zwyczajnie za drodzy. Kilka dni i koniec. Potem trzeba pokazać kwalifikacje.
    Ci rzekomo niewykwalifikowani, obsługują często bardzo drogi sprzęt, mają dużą odpowiedzialność, w razie błędu, firma może ponieść wielkie straty. Stres przy tym jest olbrzymi, a wszyscy się wymigują od decyzji. Fizyczny nie może. smile

Nie piszę o grabieniu liści przed blokiem, takiej pracy jest coraz mniej. Za to jest coraz więcej pracy fizycznej wykwalifikowanej.
  • mamaaspiama 14.06.19, 16:44
    Boston, Józek pisał o stanowisku na magazynie, bez odpowiedzialności, czyli "przynieś-wynieś".
    M do czynienia na codzień z pracownikami produkcyjnymi i wiem ile musi potrafić oraz wiedzieć np. operator CNC lub spawacz.
    Z drugiej strony są zadania, które jest w stanie wykonać małpa po przyuczeniu, np. przy produkcji masowej, przy taśmie - maszyna ustawiona przez technologa, produkcja leci, ktoś przekłada na palety. No sorry, przekładacz ma zarabiać tyle, ile ten technolog, który ustawia maszynę lub człowiek odpowiedzialny za plan sprzedażowy?
    O tym mowa.
  • mamaaspiama 14.06.19, 16:50
    *Bistian. Przepraszam. Za gorąco jest.
  • kosmos_pierzasty 09.06.19, 13:13
    Najlepsza, by zdemolować państwo.
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 13:15
    Według profesora Kołodki Polacy zarabiają tak mało przez Twojego idola Balcerowicza.
  • kosmos_pierzasty 09.06.19, 13:19
    Ciekawe, ile by zarabiali bez Balcerowicza... Możesz zerknąć na dane np. z Bułgarii, jeśli chcesz wiedzieć.

• dyzurny_troll_forum 09.06.19, 14:07
    kosmos_pierzasty napisała:

> Ciekawe, ile by zarabiali bez Balcerowicza... Możesz zerknąć na dane np. z Bułg
    > arii, jeśli chcesz wiedzieć.

Bułgaria to nie jest dobry przykład. Krajem lepiej oddającym rzeczywistość bez reform Balcerowicza jest Ukraina.

--
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 14:11
    Dobrze ktoś kiedyś określił, że wyborcy JKM to sieroty po Balcerze!
  • 7katipo 09.06.19, 14:59
    I tak sobie akurat tutaj przyszłoś oświecać bo?
    Wymiana załogi big_grin big_grin big_grin
  • kosmos_pierzasty 09.06.19, 13:16
    tanebo6.0 napisał:

> Bo tylko PO ma szanse wygrac z pis

Oczywiście.
    Wolałabym, aby było inaczej, ale przy tym, co PiS wyczynia, to nie można się rozdrabniać i popierać drobnych partii o fajnych postulatach.
    Nawet jeśli taki wybór to nic innego jak mniejsze zło, to nadal jedyna opcja, która w przeciwieństwie do dalszych rządów PiS, nie oznacza realizacji scenariusza Grecji i daje nadzieję na powrót praworządności w moim kraju.
  • dyzurny_troll_forum 09.06.19, 13:50
    tanebo6.0 napisał:

Nie ma... albo już nie ma, albo nigdy nie miało!

--
  • tiszantul 09.06.19, 16:47

jak PO może mieć szanse wygrać z pis, skoro ostatnio PO połączyło siły z OŚMIOMA innymi partiami politycznymi (PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni, Unia Europejskich Demokratów, Inicjatywa Feministyczna, Socjaldemokracja Polska oraz partia Wolność i Równość), a i tak ponieśli druzgocącą porażkę?
    Przyjmujemy, że PO nie miała powodu brać do koalicji partii, które obniżyłyby wynik wyborczy. Jeśli przyjmiemy, że każdy koalicjant dodał do wyniku chociaż jeden punkt procentowy (przy czym jeden punkt procentowy jest to żenujący wynik dla partii politycznej. Partia o poparciu 1% po prostu praktycznie nie istnieje. Próg wyborczy to 5%), to zobaczymy skalę porażki Platformy
  • saszanasza 09.06.19, 13:11
    Nie jestem ślepa i pogięta raczej też nie.

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • cosmetic.wipes 09.06.19, 13:15
    dziubakova napisała:

> zWycAjbie, brzedsiębidzy

Piłoś - nie pisz.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 13:18
    Mamy wolność słowa, demokrację i każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów.
    Jeśli tego nie rozumiesz, masz problem.
  • cosmetic.wipes 09.06.19, 13:20
    "zWycAjbie, brzedsiębidzy"

To jest bełkot, a nie poglądy.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • aga_mon_ber 09.06.19, 13:42
    Jak zwał, tak zwał, ale powinnaś to uszanować, jeśli chcesz , by traktowano cię poważnie.
  • olena.s 09.06.19, 13:45
    Naprawdę? Szanujesz "brzedsiębidzów"?
  • aga_mon_ber 09.06.19, 13:48
    Nie wchodź między wódkę a zakąskę, olena.
  • olena.s 09.06.19, 13:51
    A niby czemu, duszko?
  • aga_mon_ber 09.06.19, 13:55
    Ponieważ nie masz nic mądrego do powiedzenia, jak zwykle wink
    Czepiać mądrych ludzi- czyli mnie-, lepiej zamilcz i idź precz.
    Nie wiem, na czyich usługach jesteś i kto ci płaci, ale wiedz, że nie zarobisz zbyt wiele, na dyskusji ze mną.
  • olena.s 09.06.19, 13:57
    big_grin Najprościej byłoby, gdybyś mnie nie komentowała, n'est ce pas?
  • aga_mon_ber 09.06.19, 14:01
    Mam prawo do komentowania osoby, która mnie komentuje.
    Rozumiem, że tylko tobie WOLNO?
    Jesteś w błędzie, jak zwykle zresztą wink
    Oleno, opowiedz lepiej, co masz na obiad i czy posprzątałaś w domu. To są jedyne tematy, na które powinnaś się wypowiadać.
  • olena.s 09.06.19, 14:06
    Nie, dzidziuniu. To ty usiłowałaś niezbornie przekonać mnie do milczenia (wódka, zakąska), ja ci zaś zwracam uwagę, że nie ma żadnego obiektywnego powodu, abym miała się powstrzymywać przed komentowaniem czegoś tak zabawnego, jak ty.
    I mi absolutnie nie przeszkadza, ze piszesz - niby czemuż miałoby być inaczej - tyle, że stosuj łaskawie te same zasady otwartego forum (Mam prawo do komentowania osoby) do wszystkich. smile
  • cosmetic.wipes 09.06.19, 13:53
    Czyli mówisz, że mam szanować ludzi, którzy nie umieją poprawnie napisał prostego słowa w ojczystym języku?

"Czesici i chałwa bochaterom" 😂

--
  • aga_mon_ber 09.06.19, 13:58
    Powinnaś szanować ich poglądy, jak i ja to czynię. Nie wiem, co masz w głowie, jeśli nie potrafisz zrozumieć tak oczywistej rzeczy.

• livia.kalina 09.06.19, 15:54
    Szanować to ja mogę, że ktoś woli czerwoną torebkę od niebieskiej. Albo disco polo od Chopina. Nie zamierzam szanować łamania Konstytucji ani nienawiści, która kilkadziesiąt lat temu doprowadziła do wybudowania na mojej ziemi obozów koncentracyjnych

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • aga_mon_ber 09.06.19, 15:59
    Jeśli masz się za postępową i tolerancyjną osobę, wypadałoby uszanować poglądy innych, póki one same w jakiś sposób ci nie uwłaczają.
    To jest tylko forum. Co z tego, że bedziesz skakała innym do oczu? Za co? Bo mają inne zdanie?
    To nie ma najmniejszego sensu, bo nikogo do swojego zdania nie przekonasz.
  • livia.kalina 09.06.19, 20:08
    To w którym momencie pozwalasz mi na nieakceptowaniem faszystowskich poglądów? W kolejce do pieca krematoryjnego? To wszystkojuż było- rasizm, antysemityzm i homofobia, pobłogosławione przez papieża, wybudowały obozy koncentracyjne. Tylko idiota pozwoliłby bezczynnie na powtórkę.

--
    super_hetero_dyna:
  • aga_mon_ber 09.06.19, 21:04
    Nie pisz tu bzdur, wyssanych z palca, bo się tylko ośmieszasz i histeryzujesz.
    Tymczasem ja staram się trzymać poziom, ale jak widać, niepotrzebnie, gdyż tego nie doceniasz i starasz się mnie w plugawy sposób, poniżyć.
  • sundace46 10.06.19, 19:02
    aga_mon_ber napisała:

> Tymczasem ja staram się trzymać poziom,

Co się starasz? big_grin big_grin Padnę ze śmiechu big_grin big_grin big_grin
  • natalia.nat 10.06.19, 10:16
    Wymagasz od innych, aby szanowali poglądy wszystkich, nawet jeżeli mają one niekorzystny wpływ na ich życie. A ty sama szanujesz tylko te poglądy, które ci pasują, czyli de facto twoje własne.
    To jest forum dyskusyjne. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Uszanuj to.
  • heavy_metal_thunder 10.06.19, 18:58
    Ty źle życzysz najsłabiej zarabiającym. Chciałabyś, żeby byli biedniejsi niż teraz, byleby bogacz nie musiał z Mercedesa przesiadać się do Audi lub S-klasę zamieniać na E-klasę oraz kupić Rolexa w niższym modelu niż ten wymarzony. Biedne dzieci biznesmena, nie spróbują twarożku z mleka oślicy za 5000 zł za kg!
  • mamaaspiama 12.06.19, 15:22
    "Ty źle życzysz najsłabiej zarabiającym"

Komunizm, wam się marzy, towarzyszu? Historii nie znacie?
  • heavy_metal_thunder 12.06.19, 17:07
    Nie komunizm,ale dążenie do tego by ludzie biednieli to zbrodnia.
  • tanebo2.0 12.06.19, 17:17
    Ale do tego trzeba kapitalistycznej gospodarki a nie rozdawnictwa bo to prowadzi do Wenezueli!

--
  • natalia.nat 12.06.19, 17:51
    A gdzie ktoś dąży do tego, żeby ludzie biednieli?!
    Zbrodnia to jest zabieranie zarabiającym, żeby rozdać na łapówkę wyborczą. Każdy obywatel ma prawo być sprawiedliwie traktowany.
  • mamaaspiama 12.06.19, 20:05
    "ale dążenie do tego by ludzie biednieli to zbrodnia"

Jak na razie to PiSowi świetnie idzie zubażanie klasy średniej (o ile można tak mówić o cprzyzwoicie zarabiającej części społeczeństwa) oraz drobnych przedsiębiorców, czyli tych, którzy utrzymują cały ten burdel 😒
    Te wszystkie plusy-srusy to z czyich pieniędzy są? Pana Pinokia Morawieckiego? Kaczora? Patoli grzejącej dudy w domu?
    Weź Ty się za jakąś robotę weź i nie wkurzaj ludzi.
  • heavy_metal_thunder 12.06.19, 21:43
    Ja akurat ciężki pracuję i codziennie padam prawie na pysk.
  • mamaaspiama 12.06.19, 22:02
    To może sobie przemyśl swoje życie. Naucz się czegoś nowego, zmień pracę na taką, żebyś nie padał na pysk. Będziesz miał mniejsze poczcie krzywdy. Zdrowiej.
  • natalia.nat 12.06.19, 17:44
    Co ty za pierdoły wypisujesz?! Gdzie ja napisałam, że źle życzę najsłabiej zarabiającym i że chciałabym, aby byli biedniejsi niż teraz. Weź ty się człowieku ogarnij! I jak chcesz dyskutować, to na argumenty! A jak cię to przerasta, to zamilcz i nie zaśmiecaj wątków swoimi kompleksami.
    Marzy ci się rolex, mercedes czy drogi twaróg, to sobie zarób i kup. Bogactwo to nie zbrodnia. Dorośnij.
  • heavy_metal_thunder 12.06.19, 19:48
    Mam wrażenie, że jeśli wzrost wynagrodzeń dla biednych miałby spowodować zmniejszenia tempa wzrostu fortun bogatych, to byś była na nie.
  • olena.s 12.06.19, 20:22
    Puknij się parę razy w cokolwiek, a potem spręż się i przeczytaj o tym, dlaczego ostrzegający, że PiS i jego gospodarka rozdawnictwa moze pociągnąć kraj - i nas wszystkich - w przepaść, bynajmniej nie histeryzują ani nie bzdurzą.
    Fragmenty (tekst z Rzepy za Interią):
    (...) "Dlaczego miałoby nadejść "tąpniecie"? Premier Mateusz Morawiecki uzasadniając decyzje o kolejnych wydatkach powołuje się na teorie amerykańskiego ekonomisty Johna Maynarda Keynesa, które miały bardzo duże zasługi w wyciągnięciu USA z wielkiego kryzysu przełomu lat 20 i 30 zeszłego wieku. Mówił on - w największym uproszczeniu - że państwo powinno, na przykład poprzez publiczne wydatki, zasilać gospodarkę, by mogła odbić się od kryzysowego dna.

Zgoda. Ale Keynes mówił o gospodarce pogrążonej w recesji, a nie o gospodarce wciąż u szczytu koniunktury, jak teraz nasza. Uważał też, że właśnie wtedy, kiedy koniunktura jest znakomita, państwo powinno ciułać grosz do grosza (a raczej cent do centa), żeby w złych czasach mieć pole manewru do zwiększenia wydatków. Przy takiej koniunkturze jak teraz powinno gromadzić nadwyżki na złe czasy. Tak zresztą postąpiła większość państw Unii, które w ostatnich latach miały nadwyżki w swoich budżetach, czyli stworzyły - jak mówią fachowo ekonomiści - bufory fiskalne.
    Jeśli rząd w dobrych czasach potrafi stworzyć takie bufory, kiedy koniunktura się załamie, może zwiększać wydatki lub też obniżać podatki. Wtedy dzięki rządowym wydatkom gospodarcze załamanie jest mniej dotkliwe i dla ludzi, i dla firm. Ale jeśli się rozrzuca pieniądze, kiedy koniunktura jest znakomita, szansa na to, że na złe czasy starczy pieniędzy zostaje zaprzepaszczona. Albo trzeba się będzie bardzo mocno zadłużać.
    (...)
    - Do 2020 mieścimy się w regule, ryzyko rośnie w latach kolejnych. Trwale zwiększamy sztywne wydatki państwa niekoniecznie kierując jej w najbardziej rozwojowych kierunkach. Przez 30 lat mieliśmy szczęście (...) nie można liczyć na to, ze nas grawitacja nigdy nie dotknie - dodał.

- Niepokojące jest coraz większe usztywnienie wydatków. Dochodów jednorazowych nie będzie w kolejnych latach po 2020 roku. Dochody uzależnione od koniunktury będą spadały, gdy gospodarka zacznie zwalniać - powiedział były wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

Dariusz Filar dodał, że z powodu wcześniejszych programów socjalnych PiS polski dług publiczny, liczony według metodologii unijnej, zwiększył się w ciągu minionego roku o 110 mld zł i przekroczył barierę biliona zł. Wprawdzie PKB rośnie szybciej niż dług, więc jego relacja do PKB się zmniejsza, ale gdyby pogorszyły się warunki finansowe, to odsetki od coraz większego zadłużenia byłyby horrendalnie wysokie.

W dodatku rząd starając się zwiększać dochody państwa często robi to w taki sposób, że "jawny" dług wprawdzie się nie zwiększa, ale rośnie dług ukryty, czyli np. zobowiązania wobec przyszłych emerytów. Tak jest w przypadku wprowadzenia składek na ZUS od dochodów rocznych powyżej 30-krotności średnich. Więc przyszłe zobowiązania emerytalne będą większe."

• natalia.nat 13.06.19, 11:34
    A ja mam wrażenie, że ty swoją wiedzę o świecie czerpiesz ze swoich wyobrażeń, a tak naprawdę niewiele wiesz i niewiele widziałeś. Masz takie infantylne poglądy: bogacz to ten zły, któremu pieniądze same się zarabiają i oczywiście to ten co ma rolexy i mercedesy, a biedny to zawsze ten dobry, pokrzywdzony przez los, nigdy nierób i leń. A rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.
    Ja jestem na nie, zawsze kiedy dzieje się niesprawiedliwość.
    Nie ma żadnego powodu, aby zabierać temu, kto ma więcej i dawać temu, kto ma mniej. Masz ochotę być janosikiem, dawaj ze swoich. A od cudzych portfeli wara. Po równo to wcale nie jest sprawiedliwie. Zrozum to wreszcie. Bogatsi już i tak płacą wyższe podatki. Wystarczy.
  • mamaaspiama 12.06.19, 15:19
    "Czesici i chałwa bochaterom" 😂"

Poplułam telefon 😂😂
    A jak nie lubią chałwy?
  • czarna9610 09.06.19, 13:23
    Głosuję na PO bo nie lubię PIS. Nie odpowiada mi ich polityka.
  • kropka_kom 09.06.19, 14:59
    czyli na złość mamie odmrożę sobie uszy
  • livia.kalina 09.06.19, 15:56
    Jeśli już trzymać się tej analogii to głosowanie na po jest odmrożeniem sobie uszu a głosowanie na PiS odmrożeniem wszystkich czterech kończyn, prowadzącym do ich amputacji.

--
    super_hetero_dyna:
  • tiszantul 09.06.19, 16:55
    > Głosuję na PO bo nie lubię PIS. Nie odpowiada mi ich polityka.

Jeśli program pisu się nie podoba, jest to poważny, całkiem sensowny powód, żeby głosować na partię bez programu. Tylko antypisizm już nie wystarczy do wygrywania wyborów
  • natalia.nat 10.06.19, 10:25
    tiszantul napisała:

> Jeśli program pisu się nie podoba, jest to poważny, całkiem sensowny powód, żeb
    > y głosować na partię bez programu. Tylko antypisizm już nie wystarczy do wygryw
    > ania wyborów

A jaki to jest ten program PiSu? Rozdawnictwo+ i koryto+ ? Rewelacja.
    Oczywiście programu opozycji nie chciało się przeczytać, szkoda tylko, że nie masz w sobie choćby minimum przyzwoitości i nie darujesz sobie tego bezczelnego kłamania na publicznym forum.
  • lili_liliana 09.06.19, 13:27
    Ludzie mają prawo głosować na tę partię, która ich zdaniem na ich głosy zasługuje. Ja nie głosuję w ogóle i to już od lat, bo moim zdaniem żadna partia na mój głos nie zasługuje i w takie zmiany, jakich bym sobie życzyła, szans nie ma. Niemniej gdyby przytknięto mi nóż do gardła i zamiast prawa głosu miałabym przymus głosu - z niechęcią zagłosowałabym na PiS. W PiS wkurza mnie 9/10 ich posunięć. W PO, KE czy jak nazwać partię czy koalicję opozycyjną (bądź w poprzednim rządzie) wkurza/ło mnie 10/10 posunięć. Pozostaje mi tylko cieszyć się, że to wciąż prawo, nie przymuswink

--
    "Ich will nicht gehorsam, gezähmt und gezogen sein/ich will nicht bescheiden, geliebt und betrogen sein/ich bin nicht das Eigentum von dir/denn ich gehör nur mir"
  • bominka 09.06.19, 13:39
    Głosuje na P, bo są jedyną alternatywą dla przyszłości naszego kraju.
  • olena.s 09.06.19, 13:44
    Naucz się najpierw, co oznacza termin "alternatywa", a potem go stosuj.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 13:49
    A ty nie czepiaj się innych, bo nie podzielają twoich poglądów.
    Cóż za brak poszanowania poglądów innych osób, coż za brak kultury i dobrego wychowania...
  • olena.s 09.06.19, 13:52
    O, wiedzę, że potrzebujesz wyjaśnień. Służę uprzejmie: z wypowiedzi bominki wynika mi, iż postrzega ona przyszłość następująco: albo będzie przyszłość Polski, ALBO będzie PiS.
    Sądzisz, że taką alternatywę miała biedna na mysli?
  • aga_mon_ber 09.06.19, 14:05
    Nie wiem, co ma na myśli, ale ja wiem, że PIS jest przyszłością Polski.
    A teraz uderz w lament, rwij włosy z głowy i wezwij samego belzebuba na pomoc! big_grin
  • olena.s 09.06.19, 14:08
    I właśnie dlatego, że w efekcie lektury "nie wiesz, co myśli" interlokutorka proponuję jej wstępne zapoznanie się ze znaczeniem słów, jakich używa, złotko.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 14:15
    Oj, to nie bedziesz się na mnie rzucać, bo mam odmienne poglądy ? big_grin
  • olena.s 09.06.19, 14:18
    ? Nie będę się domagała, żeby uniemożliwić ci wypowiadanie się. Natomiast twoje poglądy (skądinąd mi nieznane, słyszę bowiem tylko hasła poparcia, ale uzasadnienia zdaje się nie publikujesz) będę komentować lub nie, zależy na co będę miała chęć.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 15:08
    Póki co, twoje komentarze maja na celu sprowokowanie mojej zacnej osoby a robisz to cały czas z forumowiczami, którzy twoich poglądów nie podzielają.
    Rozumiem, że nie masz co robić i ci się nudzi, ale bez przesady wink

• olena.s 09.06.19, 15:15
    Kicia, komentarze na forum per se mają sprowokować interlokutora do odpowiedzi.
  • tiszantul 09.06.19, 18:37
    "per se" i "interlokutor" - opozycji najwyraźniej traci tożsamość i próbuje ją podkreślać egzotycznymi słowami, które pomogą na samopoczucie oraz bez wątpienia zrobią piorunujące wrażenie na suwerenie. Wybitnie pretensjonalne, ale biorąc pod uwagę stan psychiczny opozycji po tym, jak pis w demokratycznych wyborach zdobył ponad 45%, należy być wyrozumiałym
  • zlota.ptaszyna 09.06.19, 18:40
    nie tylko pis zwyciezyl, ale jak Donek popierajac tych przegranych zblaznil sie na arenie miedzynarodowej, nie wiem co zrobi teraz Merkel, zeby rzadzic polska zza jego plecow jak sobie zaplanowala, no po prostu umarl w budach….
  • tiszantul 09.06.19, 19:06
    ciekawe czy Angela wierzy w powrót Tuska do władzy równie gorąco co nasi zwolennicy opozycji. Najwyższa pora wynaleźć kogoś nowego, ale jak ostatnio próbowali, to znaleźli Ryszarda Petru. Bardzo jestem ciekaw, kto będzie następny po Ryszardzie, kierunek poszukiwań jest fascynujący

Oczywiście nikt nie pamięta, jak parę miesięcy temu opozycyjne media zapowiadały na początek czerwca wielki przełom związany z Ruchem 4 czerwca Donalda Tuska. Nastroje społeczne dla antypisowskiego przełomu miał przygotować strajk nauczycieli, ale najwyraźniej coś nie wyszło. Rocznica minęła parę dni temu, a o wielkim Ruchu 4 czerwca nic nie słychać. W opozycyjnych mediach było już pewne na 100%, że Ruch 4 czerwca pokona pis, rytualnie zapowiadano "koniec pisu", ale niestety Ruchu 4 czerwca nie udało się nawet powołać. A może powołano - ktoś coś słyszał? Kolejny pic opozycji - i tacy ludzie rwą się do rządzenia poważnym 38-milionowym państwem
  • tanebo2.0 09.06.19, 19:08
    Gó... mnie obchodzi co robi opozycja. Zagłosuję nawet na szatana jeśli odsunie Kaczora od władzy...

--
  • zlota.ptaszyna 09.06.19, 19:28
    Tylko szatan wam został hahahaha
  • zlota.ptaszyna 09.06.19, 19:27
    Nie odpowiem, bo się już pogubiłam
    Ja zatrzymałam się na etapie jak wyszły machlojki kijowskiego , nie pamietam żebym kiedykolwiek tak długo płakała ze śmiechu

Hahahshshha nie wiem jak długo musiał śmiać się PiS
  • tanebo2.0 09.06.19, 19:46
    Parafrazowałem Churchila. Z niego też się śmiali. Potem zadyndali w Norymberdze...

--
  • olena.s 09.06.19, 18:54
    Sorry, miałam w liceum łacinę. Ale rozumiem, że ci to przeszkadza, z uprzejmości postaram się więc powstrzymać.
  • tanebo2.0 09.06.19, 14:09
    Tysiącletnia Rzesza? Znowu?

--
  • pani07 09.06.19, 14:20
    tanebo2.0 napisał:

> Tysiącletnia Rzesza? Znowu?
    >

Więcej, więcej takich skojarzeń, hiperbol i analogii,więcej. big_grin
  • chatgris01 09.06.19, 14:31
    Prawo Godwina się kłania wink

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • sofia_87 09.06.19, 14:58
    Nie, pis to dla Polski prosta droga ku przepaści
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 19:20
    Mi za PiSu dobrze, chętnych do pracy brakuje wszędzie, nikt mnie nie zwolni big_grin
  • tanebo2.0 09.06.19, 19:47
    Ale pi nie kontroluje światowej gospodarki. Jak przyjdzie kryzys w USA lub na świecie to wylądujesz na zielone trawce...

--
  • kosmos_pierzasty 09.06.19, 15:48
    olena.s napisała:

: albo będzie przyszłość Polski,
    > ALBO będzie PiS.

Hehehe... W zasadzie to całkiem sensowne uncertain
  • olena.s 09.06.19, 16:45
    >Hehehe... W zasadzi<
    No, ja się z tą myślą zgadzam, ale nie sądzę, żeby to właśnie autor(ka?) chciał(a?) wyrazić.
  • tiszantul 09.06.19, 18:30
    > O, wiedzę, że potrzebujesz wyjaśnień. Służę uprzejmie: z wypowiedzi bominki wyn
    > ika mi, iż postrzega ona przyszłość następująco: albo będzie przyszłość Polski,
    > ALBO będzie PiS.

Opozycja wieszczy zagładę Polski pod rządami pis. Żeby z czymś takim występować, należy najpierw wywołać złe emocje w społeczeństwie, inaczej w oczach żyjącego spokojnie społeczeństwa wychodzicie na oszołomów ze swoimi opowieściami o apokalipsie. Złych emocji owszem nie brakuje na ematce, ale przypomnę, że ematka to po pierwsze forum spółki Agora, po drugie forum niezwykle wonskich specjalistek, a problemem opozycji jest dotarcie do szerokich mas, a nie do wonskich specjalistek. Takie kurioza jak ematka, koduj 24, Obywatele RP, Gazeta Wyborcza czy oko press zawsze będą, taki folklor demokracji
  • olena.s 09.06.19, 18:56
    Opozycja - za komuny był to dla mnie honor, a i obecnie tak uważam, więc jeżeli to o mnie, to dziękuję uprzejmie - wyjaśniała, jakie znaczenie logiczne ma wypowiedź niejakiej bominki. A ma ono takie, że są dwie i tylko dwie możliwości - albo PiS albo Polska.
  • tiszantul 09.06.19, 16:57
    > Ludzie mają prawo głosować na tę partię, która ich zdaniem na ich głosy zasługu
    > je. Ja nie głosuję w ogóle i to już od lat, bo moim zdaniem żadna partia na mój
    > głos nie zasługuje i w takie zmiany, jakich bym sobie życzyła, szans nie ma. N
    > iemniej gdyby przytknięto mi nóż do gardła i zamiast prawa głosu miałabym przym
    > us głosu - z niechęcią zagłosowałabym na PiS

a opozycja dalej opowiada bajki, że to ich wyborcy nie chodzą na wybory. Opozycja ma tak ogromne poparcie wśród niechodzących na wybory, że tylko pozazdrościć
  • princesswhitewolf 09.06.19, 17:04
    a prawde opowiada rzadzaca partia jedynie? ooo to znowu nastala komuna i rzadzaca jest jedynym zrodlem prawdy w Polsce?lol
  • alicia033 09.06.19, 13:52
    dlatego, pisi trolliszczu, że nie marzy im się Wenezuela-bis pomiędzy Odrą a Bugiem.
  • pani07 09.06.19, 14:04
    W sumie jeden z lepszych tekstów, które tłumaczą wygraną (sporo) w ostatnich wyborach PiS, a pewnie ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że tak zadziałali:
    Tekst linka
  • kosmos_pierzasty 09.06.19, 14:24
    Ciekawy, ale brakuje w nim konkretów, jak niby można się zbliżyć do owego "ludu"? Skoro autor taki wszechwiedzący, to czemu skupił się na krytyce, a nie zaproponował żadnych praktycznych rozwiązań?

I owszem uważam, że przykłady podane w tekście są niefajne (z karaluchami, czy klęcząca staruszką).
    Natomiast Stuhra czepiono się bez sensu - kolokwializmu użył i tyle, a autor artykułu zripostował raczej w stylu ematki niż poważnego publicysty.
  • pani07 09.06.19, 14:35
    P.Lis , ten szalony z nienawiści p.Lis, rzucił się dziennikarzowi do gardła, ze "jak śmiał" itd. itp. Mnie to bawi, ale emamy-wiadomo, lepsze itd. itp. dalej mogą iść tą drogą.
  • tiszantul 09.06.19, 18:23
    > Ciekawy, ale brakuje w nim konkretów, jak niby można się zbliżyć do owego "ludu
    > "?

jeśli opozycja nie ma pojęcia, jak trafić do społeczeństwa, to dlaczego tak się rwie do tego, by tym społeczeństwem rządzić?
  • aga_mon_ber 09.06.19, 14:14
    A potem zdziwiona bedziesz, że PIS rządzi wink
  • pani07 09.06.19, 14:38
    A tego pana na TT obserwuję, od lat dobrze typuje wyniki różnych wyborów, a tu wygląda to tak:
    Tekst linka
  • bywalec.hoteli 09.06.19, 14:55
    Nie wiem smile

--
    Lato smile
  • woman_in_love 09.06.19, 15:22
    i zrozumiesz. A wtedy wyciągnę ci ten wątek, żeby się z ciebie pośmiać.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 15:25
    Zamiast kpić i czynić jakieś śmieszne aluzje, odpowiedz na pytanie.
    A może to za trudne dla ciebie i czekasz, aż ktoś to zrobi za ciebie a ty się pod tą osobę podepniesz i napiszesz 1579/1579 big_grin
  • taniarada 09.06.19, 15:35
    aga_mon_ber napisała:

> Zamiast kpić i czynić jakieś śmieszne aluzje, odpowiedz na pytanie.
    > A może to za trudne dla ciebie i czekasz, aż ktoś to zrobi za ciebie a ty się p
    > od tą osobę podepniesz i napiszesz 1579/1579 big_grin
    Widać że to pytanie jest trudne i ją przerasta.
  • woman_in_love 09.06.19, 15:36
    No cóż głuptasku zobaczysz czemu głosuję na PO za 2 lata: gdy wyjdą już w końcu efekty waszych rządów.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 16:02
    Głosuj sobie na kogo chcesz. Nawet na samego WARANA Z KOMODO , jeśli on założyć swoją partię wink
  • pani07 09.06.19, 17:20
    woman_in_love napisała:

> No cóż głuptasku zobaczysz czemu głosuję na PO za 2 lata: gdy wyjdą już w końc
    > u efekty waszych rządów.

Z taką deklaracją, wiedząc, co było, gdy rządzili, to już stan umysłu.
  • tiszantul 09.06.19, 18:14
    za dwa lata? bądźmy poważni, zapowiadaliście krach na 2016, potem kazaliście czekać dwa lata, potem jeszcze rok, teraz mamy 2019 i znowu za dwa lata? Trudno żeby ktoś opozycję traktował poważnie w tej sytuacji. Był taki ruch KOD, znakomicie skompromitował wszystkie wielkie słowa ze strony opozycji i teraz opozycja zdziwiona, że w praktyce jest niema - nikt ich nie słucha
  • mamaaspiama 12.06.19, 15:39
    "Był taki ruch KOD, "

Nie był, a jest. Faktem jest, że Kijowski narobił szamba, co było przecież do przewidzenia.
    Natomiast trzeba być wybitnie nieogarniętą poznawczo jednostką, całkowicie pozbawioną wiedzy ekonomicznej oraz zdolności kojarzenia faktów i wyciągania wniosków żeby twierdzić, że jest super.
    Jest super tym, którzy nie mają ochoty, ambicji. Jest dobrze tym, którzy czerpią socjal pełnymi garściami.
    Jest dobrze fanatykom.
    Cała reszta jest przerażona.
    Poszłam do sklepu. Kupiłam proszek do prania, trochę produktów spożywczych, trochę owoców. Zapłaciłam kilkaset złotych.
    Ceny paliwa nie spadają poniżej 5.10 mimo relatywnie niskiej ceny baryłki ropy (w przeliczeniu- brent- to ok. 1,5 za litr).
    Na lekarza specjalistę na NFZ już się w tym roku nie załapałam (dzwoniłam w maju).
    Za tydzień ma być koniec roku szkolnego, a rozporządzenie w tym zakresie nadal nie jest podpisane.
    Podwójny rocznik wprowadził chaos w szkołach.
    Brakuje nauczycieli.
    Na początku roku moja firma dostała podwyżkę opłat za energię elektryczną - 100% w górę.
    PiS rozpieprzył polską hodowlę koni - naszą dumę.
    Wprowadził kilkadziesiąt nowych podatków.
    Kontynuuje utrzymywanie nierentownego górnictwa.
    Pozwala na to, by osoby niepełnosprawne żyły na skraju ubóstwa.
    To nawet nie jest początek listy...
    Co trzeba mieć między uszami żeby popierać PiS?
  • czarniejszaalineczka 09.06.19, 15:30
    glosuja przeciwko pis

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • tiszantul 09.06.19, 18:16
    > glosuja przeciwko pis

tylko co tak słabo? większość telewizji, większość gazet przeciwko pis, autorytety przeciwko pis, aktorki przeciwko pis, a pis wygrywa z rekordowym poparciem - czyżby społeczeństwo w końcu dojrzało na tyle, żeby podejmować decyzje samemu?
  • taniarada 09.06.19, 15:33
    I tu wymieniam :byli esbecy,utracjusze koryta i zagrabionego mienia.Słabo wykształceni .Po podstawówkach .Ślepcy i głusi .Oraz z chorobą alzheimera .Myślę że odpowiedziałem na zapytanie?
  • livia.kalina 09.06.19, 15:57
    To ile przykazań tym wpisem złamałeś, ty klecho z Bożej łaski?

--
    super_hetero_dyna:
  • aga_mon_ber 09.06.19, 16:04
    O proszę, czy to nie podchodzi pod mowę nienawiści ?
  • cosmetic.wipes 09.06.19, 16:46
    Nie.

--
  • aga_mon_ber 09.06.19, 16:50
    Paciemu?
  • cosmetic.wipes 09.06.19, 16:54
    Napisz to jeszcze raz, po polsku.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 17:03
    Unikasz odpowiedzi wink
  • pani07 09.06.19, 17:15
    Poeta, Adam Zagajewski, stan umysłu: "- Na razie nie widzimy, żeby politycy partii rządzącej mieli jakieś krwiożercze zamiary wobec przeciwników. Ale nie wiadomo, jak będzie". I serio zdziwienie, jak są odbierani.
    Tekst linka
  • pani07 09.06.19, 17:20
    livia.kalina napisała:

> To ile przykazań tym wpisem złamałeś, ty klecho z Bożej łaski?
    >
    I na bank wycierasz sobie buźkę słowem "tolerancja". A to jeden z wielu tak urokliwych wpisów.
  • tiszantul 09.06.19, 18:20
    > I na bank wycierasz sobie buźkę słowem "tolerancja". A to jeden z wielu tak uro
    > kliwych wpisów

opozycja trzymała fason, dopóki monopol medialny pozwalał jej wygrywać. Za to również jestem wdzięczny pis - zobaczyliśmy prawdziwą twarz PO i ich zwolenników. Tego się już nie odzobaczy. Opozycji pozostaje wyłonienie nowych liderów, na przykład nowego Ryszarda Petru
  • livia.kalina 09.06.19, 20:11
    A co jest w tym zdaniu nietolerancyjnego?

--
    super_hetero_dyna:
  • aga_mon_ber 09.06.19, 21:08
    Wszystko, livia.
    Jesteś zaściankowa, nietolerancyjna i gdybyś miała taką możliwość, paliłabyś swoich przeciwników na stosie, racząc ich uprzednio torturami.
    Czy tak ma wyglądać tolerancja w twoim wykonaniu?
    Powinnaś się wstydzić , spojrzeć w lustro i zadać sobie pytanie CÓŻ SIĘ ZE MNĄ STAŁO? CZEMU JEST WE MNIE TYLE NIENAWIŚCI I POGARDY, DO BLIŹNIEGO SWEGO?
  • livia.kalina 09.06.19, 21:43
    Nic nie rozumiesz. Trudno-zdarza się. Pozostaje tylko pytanie dlaczego przy całej swej ograniczności pozwalasz sobie na takie arbitralne ocenianie innych? Masz się za cudze sumienie? Za lepszą, etyczniejszą? Sama sobie spójrz w lustro. Twoja pycha może się równać tylko twojej pogardzie dla innych.

--
    super_hetero_dyna:
  • olena.s 09.06.19, 16:44
    Już mnie nie rozśmieszaj, złotko. Zwłaszcza tak powtarzalnie.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 16:50
    Do ciebie trzeba metodą zdartej płyty, żeby dotarło.
    Może za x razem się uda wink
  • olena.s 09.06.19, 16:53
    Przykro mi, ale cię rozczaruję. Nie uda się.
  • aga_mon_ber 09.06.19, 17:01
    No to nie masz się czym szczycić wink
  • olena.s 09.06.19, 17:06
    Odpowiadasz sobie sama? W dodatku krytycznie? big_grin
  • aga_mon_ber 09.06.19, 18:30
    Przecież sama mi odpowiadasz big_grin
  • bardzo-dobry-kochanek 09.06.19, 17:22
    Głosują na PO bo pis to zło.
  • tiszantul 09.06.19, 19:29
    "Re: Dlaczego ludzie nadal głosują na PO?"

Bo są wykształceni, to znaczy robią tak, jak przeczytają w gazecie dla wykształconych
  • livia.kalina 09.06.19, 20:16

A od Putina PiS bierze swoje kłamstwa.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/62403762_10218647745653652_1695497756673572864_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=dda7d72d3a6e0eaa3b4797f04795aa2e&oe=5D955262

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/62218341_10218647811095288_600558628390305792_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=c3d8e88defadc9bf298c50ffa0611316&oe=5D906823

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/62360863_10218647811935309_453658373066326016_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=06964ca4b7605acf7ef4b21c02c3b561&oe=5D89FFB6

Naprawdę uważacie, że to przypadek, że z propagandą pisu na emamę przychodzi Elka?

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/62236524_10218647812695328_7313430686260527104_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=591bcd91c34ec5aa4b2f8ae904c17fa8&oe=5D86D2D7

--
    super_hetero_dyna:
  • tiszantul 09.06.19, 21:31
    To Putin zdaniem opozycji jest zły? Co za niespodzianka. Jak Sikorski chciał przyjmować Rosję do NATO (zdaje się w Wyborczej o tym pisał), Tusk załatwiał z Putinem rozdzielenie wizyt w Smoleńsku, a potem oddał Putinowi śledztwo w sprawie największej polskiej tragedii, to Putin był dobry. Według Tuska putinowska Rosja gwarantowała uczciwe śledztwo.
    Co się więc stało? Skąd ten nagły zwrot na opozycji? Tusk, Schetyna, Cimoszewicz i Lubnauer wielcy antyputiniści, serio? Czyżby w Brukseli przestawiono wajchę?
    Powodzenia z tłumaczeniem społeczeństwu, że pis to kłamstwa Putina. Na Putinie wyjdziecie tak samo jak na gejach, nauczycielach, niepełnosprawnych, grudniowym puczu, wiewiórkach, kornikach, bobrach, pedofilach i ataku na Kościół. Chyba sami już wiecie jak na tym wyjdziecie, nie będę się powtarzał.
    A może by tak, zamiast straszenia Putinem, wymyślić program? Dobra, żartowałem z tym programem. Programy to przeżytek. Przez 15 lat wszyscy Wasi najwięksi autoryteci codziennie straszyli Kaczyńskim i jaki mamy efekt tego piętnastoletniego straszenia? Zastanowiliście się nad tym jednym prostym pytaniem?
    Naprawdę, przy jakiejś dozie zdrowego rozsądku cała opozycja powinna się wycofać z polityki. Ale się nie wycofacie, więc prezes będzie Was ogrywał jak chce, bo potencjału politycznego u naszych drogich wykształconych Europejczyków zero, skoro przegrywają z Kaczorem, który nie ma prawa jazdy
  • heavy_metal_thunder 09.06.19, 21:40
    W punkt, Tiszantul.
  • livia.kalina 09.06.19, 21:44
    Co opozycja myśli o Putinie jest wtórne. Kluczowym jest, że PiS rozpowszechnia propagandę Putina.

--
    super_hetero_dyna:
  • taniarada 09.06.19, 23:09
    livia.kalina napisała:

> Co opozycja myśli o Putinie jest wtórne. Kluczowym jest, że PiS rozpowszechnia
    > propagandę Putina.
    >
    Co jest wtórne?Źródło światła.
  • 1elka26 13.06.19, 07:50
    livia.kalina napisała:

> Co opozycja myśli o Putinie jest wtórne. Kluczowym jest, że PiS rozpowszechnia
    > propagandę Putina.

Jak bardzo trzeba być oderwanym od rzeczywistości żeby wypisywac takie bzdury.
    Jeżeli nie wiesz kto uprawia propagandę Putina to prosze bardzo:

"Szukając danych na temat F-35, zobaczyłem, co napisał Sputnik - pismo, które tutaj jest upowszechniane, właściwie strona internetowa - która udowadnia, że radziecki SU-55 jest lepszy i chyba o połowę tańszy" - stwierdził gość Moniki Olejnik w TVN. I nie był to żaden rosyjski ekspert ani generał-absolwent moskiewskiej uczelni, lecz... były ambasador RP. A dokładniej Ryszard Schnepf - za rządów PO podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz ambasador w Hiszpanii oraz USA"

I takie bzdury mowi były ambasador?? W dodatku powoluje się na wyjątkowo ciekawe źródło informacji. Takie mieliśmy kadry za rządów poprzedniej, pożal się Panie Boże, koalicji.

• iwles 13.06.19, 08:06

tak tak, elu,
    prywatne zdanie pana Schnepfa ma gorszy wpływ na Polskę niż wszystkie działania Pisu uncertain

• livia.kalina 14.06.19, 17:11
    Rozumiem, ze były ambasador ma większy wpływ na politykę zagraniczną rządu niż pis. I dlatego byłym ambasadorem (wszystkimi byłymi ambasadorami??) powisimy się martwić.

--
    super_hetero_dyna:
  • natalia.nat 10.06.19, 09:11
    Może najpierw:
    Dlaczego ty głosujesz na PiS?
    W punktach wymień.

Ja dokładnie to samo mogłabym napisać o głosujących na PiS. Ślepi, głusi, pogięło ich, mają z tego korzyści, sprzedali się za pincet? Nie ma jednego powodu (dosłownie!), żeby głosować na PiS!
    WTF?
  • mamaaspiama 12.06.19, 15:40
    "Dlaczego ty głosujesz na PiS?
    W punktach wymień. "
    Też chętnie się dowiem.
  • iwles 10.06.19, 10:31

> Do tego zazdrościsz mi mojej wspaniałej osobowości i wręcz masz obsesję na moim
    > punkcie, chcąc stać się taką, jak ja wink

big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin

• pitupitt 10.06.19, 10:36
    Witamy kolejne wcielenie znanego tu wszystkim pistrolla. Po co zmieniasz nick, wstyd pisać pod starym???

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • evro44 12.06.19, 15:48
    Wyniki wyborów jasno pokazały jaki mamy w tym kraju procent ludzi bezmyślnych, ograniczonych, nietolerancyjnych, pruderyjnych, leniwych, nawiedzonych i prymitywnych. Dlatego nadal będę głosować na PO bo nie identyfikuję się z lwią częścią społeczeństwa która poleciała zagłosować na to coś... nie mogę. A jeżeli kogoś uraziłam bo nie znajduje w sobie owych cech w/w to dopiszę, że za póżno na refleksję.
  • monia.i 13.06.19, 01:31
    Przedsiębiordzy, i wszystko jasne.
    PO to szansa na stabilne finanse. Z dnia na dzień ta szansa zjeżdża do minimum, więc mam dylemat, czy na tę szansę PO czy PiS a niech padną na pysk, a my razem z nimi. Zabezpieczajmy oszczędności, tyle wam powiem, jeśli ktoś ma możliwości - nie w naszych bankach. Bo będzie mało śmieszni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.