Dodaj do ulubionych

Człowiek uczy się całe życie

10.06.19, 15:53
Moja córka ma koleżankę, która pochodzi z Maroka. Marokańczycy ze względów religijnych nie jedzą mięsa świńskiego. To akurat wiedziałam.

Do czego zmierzam. Dziś owa koleżanka jest u nas, przychodzi pora obiadowa a ja dla dzieci mam pieczonego kurczaka. Ok. Super. Koleżanka córki tylko świniny nie je więc obiad bez większego problemu powinna skonsumować.

Nic bardziej mylnego. Owszem, Marokańczycy jedzą kurczaki i inne zwierzęta (poza tą nieszczęsną świnią), ale żeby móc je zjeść ktoś musi odmówić modlitwę przed zabiciem zwierzęcia.

Szczęka mi opadła, ale temat kontynuuje. Pytam się to czy w ogóle nie jedzą mięsa? W sklepie przecież jak kupuje się kurczaka, wołowinę itd. to raczej się nikt nad tymi zwierzętami nie modlił. Czy może kupują żywe kurczaki, odmawiają modlitwę itd.

Dowiedziałam się, że jej rodzice kupują mięso tylko i wyłącznie w sklepach tureckich, bo tylko tam można kupić takie wcześniej pomodlone mięso.

I tak się zastanawiam, skąd oni mają 100% pewność, że tak własnie jest?

A co najdziwniejsze ryby mogą bez ograniczeń żadnych jeść. Bez wcześniejszej modlitwy. Czym ryba jest gorsza od kurczaka?

Człowiek całe życie się uczy.
Edytor zaawansowany
  • bardzo-dobry-kochanek 10.06.19, 15:59
    izabela1976 napisała:
    > A co najdziwniejsze ryby mogą bez ograniczeń żadnych jeść.

Zupełnie jak religijni Polacy. W czasie postu mogą jeść ryby, bo ryba to nie mięso big_grin
  • izabela1976 10.06.19, 16:01
    Wiesz, może masz i rację. Nie pomyślałam o tym w ten sposób smile
  • taki-sobie-nick 10.06.19, 22:28
    Religijni Polacy mogą jeść wyłącznie mięso z rytualnego uboju?

Owszem, bardzo religijni się modlą, ale PRZED posiłkiem, a nie przed zabiciem zwierzęcia.

• m_incubo 10.06.19, 23:36
    ??
    Religijni Polacy mogą tak samo jeść ryby bez ograniczeń (post itp).
  • lauren6 10.06.19, 17:16
    I potem pytam w restauracji jakie mają potrawy wegetariańskie i słyszę: dorsza... 🙄
  • 21mada 10.06.19, 17:22
    A śledź to nie ryba, tylko zakąska.
  • ewa_2009 10.06.19, 23:30
    A nawet bobry i kaczki (bo to nie mięso).
  • mika_p 10.06.19, 16:00
    > Czym ryba jest gorsza od kurczaka?

Katolicy jedzą rybę w czasie postu, kiedy nie jedzą mięsa.

> skąd oni mają 100% pewność, że tak własnie jest?

A skąd kupujący jajka od kur z wolnego wybiegu czy ekologiczne mięso mają 100% pewność, że tak jest? Bo ktoś im powiedział/napisał.

--
    Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
  • izabela1976 10.06.19, 16:03
    Niektórzy patrzą na wielkość jajka, kolor żółtka i na podstawie tego mogą gdybać czy tak jest.
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:10
    No ale przed zakupem roztlucze X jajek, zeby zobaczyc kolor zoltka?

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • mika_p 10.06.19, 16:29
    > Niektórzy patrzą na wielkość jajka, kolor żółtka i na podstawie tego mogą gdybać czy tak jest.

Gdybać. Kolor żółtka zależy od diety kury, a wielkość jajka od rasy i wieku

--
    Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kossoń
  • triismegistos 10.06.19, 16:56
    Gdybać se mogą.

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • kk345 10.06.19, 17:40
    Z ciekawostek: robiono kiedyś test konsumencki, badani porównywali na ślepo smak jaj 0 i 3. Wyniki były takie, ze równie dobrze można było losować: połowa zachwycała się smakiem 3, połowa zerówkami.
  • triismegistos 10.06.19, 17:49
    Bo jedyna wyższość zerówek nad fermówkami to wyższa jakość życia niosek. Dla mnie wystarczy.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • kalina_lin 10.06.19, 19:11
    Wyjątkowo kretyński test. Jaj z wolnego wybiegu nie kupuje się dla wartości smakowych.
  • memphis90 10.06.19, 20:29
    No wiesz, wiele osób czuje różnice w smaku... O, i ryż ugotowany w torebce smakuje im inaczej.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • kk345 12.06.19, 00:48
    Powiedz to tym wszystkim, którzy twierdzą, ze takie jaja "od chłopa" są o wiele smaczniejsze...
  • arwena_11 11.06.19, 08:01
    Kiedyś widziałam wywiad z jakiegoś targu. I facet mówił, jak kantują na jajkach. Kupują 3, zmywają pieczątki i brudzą. Cena skacze o minimum 50-60 groszy i ludzie chętnie kupują "prawdziwe wiejskie"
  • berdebul 10.06.19, 17:54
    Rybę i bobry!
  • memphis90 10.06.19, 20:29
    Takoż kaczki, które są roślinami wodnymi.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • taki-sobie-nick 10.06.19, 22:29
    mika_p napisała:

> > Czym ryba jest gorsza od kurczaka?
    >
    > Katolicy jedzą rybę w czasie postu, kiedy nie jedzą mięsa.

Ale nie musi ona pochodzić z rytualnego uboju.
  • chatgris01 10.06.19, 16:03
    Może raczej chodziło o sposób uboju halal (przez wykrwawienie), modlitwa/błogosławieństwo to tylko część rytuału pl.wikipedia.org/wiki/Halal#Halal_jako_dieta

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • izabela1976 10.06.19, 16:05
    Dzięki za linka, muszę się dokształcić w tym temacie.
  • kosmos_pierzasty 10.06.19, 16:59
    Oczywiście, że tak. I nie jest to jakaś duża tajemnica, że muzułmanie takie właśnie mięso jedzą wink
  • olena.s 10.06.19, 22:33
    Nie, modlitwa wystarcza w niektórych przypadkach (zwierzyna upolowana, o ile dobrze pamiętam, albo sytuacja konieczności wyższej).
  • milamala 10.06.19, 16:05
    U mnie przyjaciolka mojej corki (tez Marokanka) zjada ziemniaki albo ryz, miesa na wszelki wypadek nie je wogole, a warzywa … no coz twierdzi, ze jej mama zabrania. Wiec nie wmuszam. Niektorzy wyznawczy islamu rzeczywiscie zjadaja tylko miesa "halal" a kupuja je we wlasnych sklapach. Czy maja pewnosc? Nie, a co to za roznica. Oni zrobili co mogli, kupili w sklepie w ktorym powinno byc halal.
  • izabela1976 10.06.19, 16:09
    Głupio mi, że jestem niedoinformowana, ale wcześniejsza koleżanka (Marokanka) córki jadła u nas wszystko. Bez informowania mnie, że mięsa nie może bo rytuały nie odprawione.
  • simply_z 10.06.19, 16:14
    poczytaj sobie o tym rytuale, i jak bardzo cierpia zwierzeta..koszmar.,
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:18
    Widzialas jak cierpia np. krowy w tradycyjnych rzezniach? Sa traktowane najczesciej pradem, ale problem w tym, ze dawka tego pradu jest taka sama dla kazdej krowy, niezaleznie od tego ile ona wazy... Musze dalej pisac?
    Widzialam osobiscie i stwierdzam, ze uboj rytualny to przy tym pikus.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • katja.katja 10.06.19, 19:13
    Gdzie widziałaś?

--
    Nie dam się wygasić!
  • memphis90 10.06.19, 20:31
    Ale co ma dawka prądu do masy krowy? Chodzi o działanie na mózg.

--
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:15
    To ze tama jadla wszystko to nic nie znaczy, rodzice rownie dobrze mogli pc alkohol itp. Tu aurat perwnie przypadek, ale akurat najczesciej marokanczycy jedno mowia, a co innego robia.

A wiedzialas (jesli jestes wierzaca), ze chrzescijanom absoolutnie nie wolno jesc wieprzowiny, pic krwi zwierzat (np. czerniny), jesc padliny itp.?
    No wlasnie osobisci w zyciu poznalam tylko jakies 2-3 chrescijanskie rodziny, ktore o tym wiedza i tego przestrzegaja.

--
  • filga 10.06.19, 16:39
    Słucham??? Chrześcijanom nie wolno jeść wieprzowiny? Pić krwi? Islam ci się ze świadkami pokrecil
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:50
    A biblie w rece mialas? A jak ja mialas to czytalas? A czytalas, ze kobiety chrzescijanki sa zobowiazane zakrywac glowe?? Pewnie nie. O pozostalych rzeczach tez jest tam mowa.

--
  • umi 10.06.19, 17:00
    No chyba nie bardzo big_grin I nawet ja to wiem wink
  • potworia116 11.06.19, 10:13
    A w którym odłamie chrześcijaństwa obowiązuje literalna wykładnia obu testamentów?
  • czarniejszaalineczka 10.06.19, 17:27
    ani krewetek

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • dziennik-niecodziennik 10.06.19, 18:50
    Ale to starotestamentowym chyba tylko?...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • taki-sobie-nick 10.06.19, 22:30
    Widać była mniej religijna.
  • zlota.ptaszyna 10.06.19, 16:12
    Naprawdę pozwalacie wszystkie córkom na takie kontakty ????

„Zagrożenie” nie- halal może tez być w jakimś sosie wegetariańskim bo ktoś mógł dodać kostkę rosołowa itp
    Widziałam takich oszołomów którzy nic nie tkną bo wszystko może być skażone

Dziwi mnie strasznie ze nie monitorujące z kim zadają się dzieci
  • izabela1976 10.06.19, 16:20
    zlota.ptaszyna napisała:

> Naprawdę pozwalacie wszystkie córkom na takie kontakty ????
    >
    > „

A dlaczego nie? Wokół na osiedlu jest dużo rożnych narodowości. W szkole, na zajęciach dodatkowych itd. też.
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:23
    Nie dyskutuj z tym tworem internetowym, ktory probuje tu za szelka cene wywolac burze big_grin

--
  • zlota.ptaszyna 10.06.19, 16:24
    Przypomniało mi się jak kiedyś słyszałam rozmowę dwóch dwudziestolatek o wychodzeniu za mąż i wymianie informacji ile razy się dały potrzymać przyszłemu mężowi za rękę( ! ) przed ślubem.....

Masakra.....
  • filga 10.06.19, 16:40
    Masakra, bo...?
  • zlota.ptaszyna 10.06.19, 16:46
    Podobało by ci się ze to rodzina wybiera ci męża który MUSI być muzułmaninem i ze przed ślubem możecie się tylko potrzymać kilka razy za rękę ?????

I to mówiły osoby już urodzone na zachodzie !!!!! Wpływ tych rodzin na dzieci jest straszny !!!
  • cosmetic.wipes 10.06.19, 19:35
    Asma, ćwoku, kiedy wracasz do pięknej, bogatej i wolnej od obcych ojczyzny?

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • saskia44 10.06.19, 16:07
    Nie Marokanczycy a Muzulmanie (wiekszosc Marokanczykow nimi akurat jest) jedza mieso halal (zreszta nie tylko miesa to dotyczy). Kupuja je od dostawdow/rzezni prowadzonych przez Muzulmanow wiec maja pewnosc. Sklepy, kantyny w szkolach, szpitalach itd tez kupuja mieso halal od certyfikowanych sprzedawcow.
  • tt-tka 10.06.19, 16:08
    izabela1976 napisała:

>
    > Dowiedziałam się, że jej rodzice kupują mięso tylko i wyłącznie w sklepach ture
    > ckich, bo tylko tam można kupić takie wcześniej pomodlone mięso.
    >
    > I tak się zastanawiam, skąd oni mają 100% pewność, że tak własnie jest?

Kwestia zaufania ? Na tej samej zasadzie, na jakiej wierzy sie, ze jedzenie w sklepach koszernych jest rzeczywiscie koszerne ? Albo wierzy sie, ze mleko kupowane od baby pod Baniocha jest rzeczywiscie prosto od krowy ? ze jajka w koszu na bazarku sa od kur z wolnego chowu, a nie z supermarketu ?

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • izabela1976 10.06.19, 16:17
    Nie,nie mieszkam w Polsce. Tylko w Niemczech. Koleżanki nie zamierzam odsuwać. Mam świadomość, że za parę lat ta przyjaźń się pewnie skończy, właśnie z powodu różnic kulturowych. Moja córka już teraz zauważa różnice. Koleżanka nie może np. nocować u nas (tzn. nie tyle u nas, co poza domem). Jeszcze ze 2 lata i koleżanka zacznie nosić chustę na głowie jak jej mama i starsze siostry, nie wszystko jej wolno robić np. żadnych bluzek na ramiączka, spodnie krótkie muszą być do kolan itd.

A poza tym fajna z niej dziewczynka.
  • zlota.ptaszyna 10.06.19, 16:20
    A ok, dobrze za masz rozsądne podejście do tej znajomosci.

Te ramiączka to akurat najmniejszy problem w sumie. Smutni są ci ludzie w swoim oszołomstwie.
  • vitreous 10.06.19, 19:00
    Smutni są ci ludzie w swoim
    > oszołomstwie.

Chwila autorefleksji złotej.ptaszyny 😂
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:21
    Ale tego nie wiesz czy bedzie nosic chustke czy nie, poza tym wykluczy ja to jako przyjaciolke? To jest smutne. Tez mieszkam w Niemczech i w klasach w szkole obserwuje calkiem mieszane przyjaznie, nawet u tych duzo starszej mlodziezy.

--
  • izabela1976 10.06.19, 16:37
    Będzie nosić. Taką mam informację od koleżanki córki. Od 7 klasy. Fakt noszenia czy nie noszenia chustki nie wyklucza przyjaźni, ale fakt, że wraz z wiekiem pojawiają się kolejne różnice kulturowe. Np. fakt, że nocowanie u koleżanki jest zabronione. Nocowanie w straży pożarnej, gdzie obie należą też. Fakt, że jak chce wyjść na dwór to młodszy brat musi się zgodzić itd. itd.
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:44
    Bez urazy, ale ktos Ci wciska niezly kit. Odkad tu jestem to jeszcze nie spotkalam sie z taka sytuacja. Juz niezlym kitem jest ta chustka od 7 klasy... Jak juz mialaby nosic, to w momencie jak dostanie pierwsza miesiaczke, a nie od ktorej klasy czy okreslonego wieku. Z tym nocowaniem tez bajka, dziwczynki u corki w klasie co chcwila organizuja wspolne noclegi itp. bez wzgledu na wyznanie.

Jest jeszczce opcja, ze oni sami wiedza tyle na temat wlsanej religii, co ja o balecie (jak pisalam bardzo charakterystyczne u marokanczykow).

--
  • boo-boo 12.06.19, 13:23
    A ja się z nią zgodzę. Nikt jej kitu nie wciska. Noszenie chustki akurat w głównej mierze zależy od tego kiedy będzie musiała zacząć ją nosić. Pierwsza miesiączka nie jest jedynym wyznacznikiem. Najczęściej jest nim właśnie wiek- bo tak sobie rodzice ustalili. Pewnie nigdy nie widziałaś dziewczynek w wieku przedszkolnym w chustkach na głowie. Im bardziej zakręceni na punkcie religii tym więcej zakazów. U mojego syna w klasie dziewczynki muzułmanki nie noszą chustek, przychodzą na imprezy urodzinowe i spotkania poza lekcyjne. Poza jedną, która wprawdzie jeszcze chustki nie nosi ale nawet na zwykłe urodziny w sali zabaw nie przyjdzie (jej bracia także) i mówi otwarcie, że nie mogą bo rodzice powiedzieli, że są muzułmanami i im nie wolno bo są innego wyznania niż dzieci chrześcijańskie.
    Izabela ma rację- o ile sam fakt noszenia chustki i innego wyznania nie przesądza o tym czy przyjaźń trwa czy nie to wynikające z religii i przekonań różnice już tak. Takie przyjaźnie często trwają tylko do pewnego momentu- właśnie takiego, że jako nastolatka jedna będzie mogła chodzić po szkole po ulicy i włóczyć się przez jakiś czas z koleżankami, iść na imprezę albo w dzień wolny wyskoczyć do centrum handlowego, parku etc. na spotkania z rówieśnikami- a druga już nie. Chcąc nie chcąc każda z nich będzie szukała wspólnego towarzystwa w którym będą mogły robić podobne rzeczy.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • znowu.to.samo 10.06.19, 19:31
    Po pierwsze rodzajów islamu jest mnóstwo...ale większość to sunnici potem szyici i jeszcze inni których nazw nie pamiętam
    Moje zdanie jest takie, że ten liczniejszy bardziej radykalny islam (sunnici ) mają chore podejście do kobiet w ogóle. Traktują je jak półinteligentne istoty, które bez opieki mężczyzny na pewno "się puszczą"
    Gdy już do tego jakimś cudem dojdzie, kobiecie grozi śmierć.
    Im bardziej poznaje islam i wyznawców tegoż, tym bardziej utwierdzam się w tym, jak niebezpiecznym i opresyjnym wyznaniem jest. Szczegòlnie ze względu na to że mężczyźnie wolno wszystko, a kobiecie praktycznie nic bez zgody męża. Kobieta ma siedzieć w domu i rodzić dzieci...Moja córka też ma arabskie koleżanki, ale to wszystko husty, ramadan i inne przychodzi z wiekiem.

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • katja.katja 11.06.19, 07:58
    Straszne. To jest przecież krzywda dla tego dziecka. I nikt w imię poprawności politycznej się tym nie przejmuje, nawet te e-mamy, które współczują polskiej e-mamie, która była gorzej traktowana od rodzeństwa.

--
    Nie dam się wygasić!
  • ciszej.tam 11.06.19, 11:22
    oczywiscie, ze masa osob sie przejmuje.sa tez muzulmanki feministki, ktore z tym walcza. analogicznie jak feministki katoliczki, ktore now popieraja ubezwlasnowolnienia kobiet przez kosciol katolicki I np bzdur ze nie wolno rozwiezc sie z przemocowcem pijakiem
  • katja.katja 11.06.19, 07:59
    A czysto teoretycznie jakby dziewczynka nie zgodziła się na noszenie chusty to co by było? Albo w upał założyła bluzkę na ramiączkach i zobaczyłby to ktoś z rodziny?

--
    Nie dam się wygasić!
  • zlota.ptaszyna 11.06.19, 08:06
    Widziałam w pociągu kiedyś taka buntowniczkę, jeździła do szkoły. Serio kiedyś byłam w szoku, wsiada normalna dziewczynka z pięknymi włosami ( siedziala z przodu wiec nie widzislam aktu oszpecania się), wstaje jakiś oszołom z zakutana głowa
    Już pomijając wszystko to to zakrywanie włosów najzwyczajniej w świecie podbrzydza kobiety. Straszna jest ta religia po prostu
  • zlota.ptaszyna 11.06.19, 08:08
    A ale chodziło o to ze ona chodziła bez chusty tylko nawlekają ja jak wracała do domu ze szkoły, ma cudownych rodziców zdaje się ....
  • taki-sobie-nick 10.06.19, 22:31
    spodnie krótkie muszą być do kolan itd.

To chyba u mężczyzn. U kobiet raczej do ziemi. Mylę się?

Nie wszystko jej wolno NOSIĆ. "Nie wszystko wolno jej robić" oznacza, że niektórych czynności nie wolno jej wykonywać.
  • boo-boo 12.06.19, 13:24
    Kolana mają być zakryte. Podobnie jak ramiona.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • minniemouse 11.06.19, 03:58
    izabela1976 napisała:
    Jeszcze ze 2 lata i koleżanka zacznie nosić chustę na głowie jak jej mama i starsze siostry, nie wszystko jej wolno robić np. żadnych bluzek na ramiączka, spodnie krótkie muszą być do kolan itd.
    > A poza tym fajna z niej dziewczynka.

jak fajna dziewczynka to co wam przeszkadza ze sie niedługo pozakrywa? przeciecz to jest prywatna sprawa. ona chyba nie wtrąca sie wam kiedy komunia, bierzmowanie, latanie do spowiedzi i tego typu duperele?
    a chyba lepiej ze się dziewczynka pozakrywa niż jak chodzi w spodenkach opuszczonych na kolana a na wierzchu doopa w majtkach - tak jak to gdzieś na zdjęciu niedawno było.

Minnie

--
    Czy zdarzyło Ci się popełnić gafę całkiem niechcący?
    https://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/s030.gif
    Żarciki i poprawność polityczna
  • zlota.ptaszyna 11.06.19, 07:48
    Akurat chusta to czubek góry lodowej
  • katja.katja 11.06.19, 07:54
    To nie jest jej prywatna sprawa, gdyż tego rodzaju religia nie jest nigdy prywatną sprawą kobiet.

--
    Nie dam się wygasić!
  • mid.week 10.06.19, 16:26
    Czuje niszę. Pomodlone produkty 200 % droższe.
  • zlota.ptaszyna 10.06.19, 16:30
    Te pomodlone kupisz tez na zachodzie w marketach typu Tesco, gdzie maja osobna polke sad
  • katja.katja 11.06.19, 08:01
    To wytłumaczcie mi proszę - w końcu Zachód jest laicki czy nie?

--
    Nie dam się wygasić!
  • boo-boo 12.06.19, 13:26
    Najpierw się dokształć w kwestii tego co to znaczy, że kraj jest laicki.

--
  • tt-tka 10.06.19, 16:31
    mid.week napisała:

> Czuje niszę. Pomodlone produkty 200 % droższe.

Przypomnij sobie szwagra inzyniera Karwowskiego, ktory do Berlina pojechal z kurzym lajnem, nastepnie smarowal nim jaja nabyte w supermarkecie i sprzedawal z kilkakrotna przzebitka jako takie prosto spod kury big_grin

U Marokanczykow nie zdarzalo mi sie kupowac, ale do koszernego sklepu zajrzalam kilka razy, owszem. Ceny powalaja.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:39
    W sklepach tureckich czy arabskich taka jagniecina jest duzo tansza anizeli w jakimkolwiek markecie czy u rzeznika. Podobnie z innymi rodzajam mies. Problemem jest to, ze taki wieprz jest tani, a jagniecina uznawana za rarytas.

--
  • mid.week 10.06.19, 22:15
    jematkajakichmalo napisała:

> W sklepach tureckich czy arabskich taka jagniecina jest duzo tansza anizeli w j
    > akimkolwiek markecie czy u rzeznika

To może oni się modlą o niską cenę?

• katja.katja 11.06.19, 08:03
    A ktoś kontroluje te sklepy pod względem sanepidowskim, czy ubój odbywa się według przepisów, mięso z legalnego źródła itd.?

--
    Nie dam się wygasić!
  • zlota.ptaszyna 11.06.19, 08:45
    Jak przyjdzie na kontrole ich brat z tej samej religii to przecież nie będzie stosował przepisów, tak samo w warsztacie samochodowym podbije ze samochód nie jest zepsuty czy brat policjant nie da mandatu
  • boo-boo 12.06.19, 13:27
    To nie Polska- nie pisz bzdur.

--
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:47
    Chcesz czy nie i tak jest coraz wiecej Muzulman w Europie i w Polsce. Widac to doskonale chociazby po liczbie modlacych sie w polskich meczetach, po ilosci produktow halal itp. Naprawde mam ubaw jak takie jednostki jak ty mocne tylko w gebie wymachuja nazistowskimi choragiewkami, ale tak naprawde nic nie moga i ta ich bezsilnsc strasznie ich frustruje big_grin big_grin

--
  • lauren6 10.06.19, 17:18
    🤮
  • umi 10.06.19, 18:05
    Ale wiesz, ze do nazistów to akurat muzułmanom znacznie blizej niz przecietnym nie-muzułmanom? Czytałąs Koran? Polecam do poduszki smile Moze sobie uswiadomisz jak bardzo wykolejona ideologię (bo to jednak bardziej chora ideologia niz jakas normalna religia) wspierasz.
  • sumire 10.06.19, 18:10
    Hmm, tak gwoli ścisłości, jeśli człowiek weźmie się za dosłowne odczytywanie Biblii, to też dojdzie do wniosku, że dość to wszystko chore.
  • jeanny1986 10.06.19, 18:15
    Łącznie z pochwałą gwałtu na nieletnich i kazirodztwa.
  • katja.katja 10.06.19, 19:23
    Zawsze odnosisz się do Biblii, nigdy do Koranu, dlaczego?

--
    Nie dam się wygasić!
  • umi 10.06.19, 19:28
    W Biblii nie masz pochwały dla związków z kilkuletnimi dziewczynkami. I nie mówimy tutaj o "dosłownym" odczytywaniu Koranu (czyli takim, ze nie uznajemy znaczenia przenosnego i jestesmy odporni na wszelką reformę). Na całym świecie muzułmanie wzorujac sie na pedofilu Mahomecie który ożenił się z dzieckiem krzywdzą małe dziewczynki. To nie jest to samo, to jest duzo gorzej niż jakiekolwiek archaiczne kazirostwo w Starym Testamencie. Jesli juz ktos jest wierzacy, to moze niech jednak bedzie wierzacy z głową. Toczenie piany z pyska dla idei, zeby dokopac komus kogo nie lubimy jest słabe, jeśli obok masz kogos duzo gorszego i bronisz go tylko po to, zeby dokopac temu pierwszemu. Wiesz, co grozi gejom według prawa muzulmanskiego? To samo, co ateistom. A będąc lesbijką (nie bi, tylko typowa lesbijka, nie musisz byc w rzeczywistosci, tylko wczuj sie w rolę) chciałabys byc siła wydana za osobę, ktora Cie zupenie nie pociaga i jeszcze byc z nia zmuszana do seksu? A jak nie, to gwałcona? Mysle, ze zadna urodziwa współ-zona raczej tego nie wynagrodzi. Ci znienawidzeni katolicy beda jeszcze w najlepszej sytuacji (podludzie, ale "wierzacy"). Więc moze nie bron tych "neonazistów".
  • sumire 10.06.19, 19:32
    A ja ich bronię? Nie zacietrzewiaj się tak, co prawda wątek jest na 100% obliczony na shitstorm, ale...
  • katja.katja 10.06.19, 19:39
    Tak, wiele razy. Może niekoniecznie w tym wątku, ale pamiętamy.

--
    Nie dam się wygasić!
  • umi 10.06.19, 19:39
    Nie zacietrzewiam się, ale uswiadamiam jaka jest prawda. Mało kto tak naprawde zdaje sobie sprawe, ze większa czesci członków grup tolerancyjnych wobec islamu w swiecie islamskim miałąby duzo bardziej przekichane niz katolicy.
  • 1matka-polka 11.06.19, 10:35
    Geje dla islamu, kontra islam dla gejów:
    https://pbs.twimg.com/media/C8WoYlRXoAATBKo.jpg

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • owmordke 11.06.19, 08:28
    W biblii jest za to pochwala zabijania dzieci. Czy kamieniowania cudzoloznic.

Obie ksiazki sa do d... Osobiscie ufam tylko ludziom areligijnym. Wszystkie te rytualy typu komunia, chusty na glowie, halal, procesje nie roznia sie niczym od kultu cargo. Muzulmanie niestety maja tendencje to traktownia kobiet jak bydla, chrzescijanie troche mniej.
  • umi 11.06.19, 08:43
    Ja ekspertem religijnym od Biblii nie jestem, ale zdaje się, ze w Nowym Testamencie nie ukamieniowali Marii Magdaleny. Więc tak nie do końca. Chrzescijanie jednak Nowy Testament uznają. Koran jest duzo bardziej drastyczny. Ja się generalnie zgadzam z tym, ze oszołomstwo religijne jest dotkliwe niezaleznie od wyznawanej religii, ale w przypadku islamu nie trzeba byc oszołomem religijnym, zeby wyznawane zasady byly mocno szkodliwe wobec niezainteresowanych. Wystarczy zwyczajnei przestrzegac zasad swojej religii. Chrzescijanie np. nikogo nie zabijaja za apostazję. Moga utrudniac, ale nie zabija w swietle zasad religijnych. Żyjac w swiecie islamskim nie mialabym mozliwosci dozyc mojego wieku big_grin Dlatego u mnie ta religia jest na cenzurowanym w sposob specjalny.
  • 1matka-polka 11.06.19, 08:48
    A ludzi zafiksowanych ideologicznie, ktorych postepowanie i poglady maja wszelkie cechy wiary, rytualow religijnych i grup wyznaniowych, ale nie wierza w boga osobowego tylko postęp, moc autorytetow, poprawnosc polityczna, tolerancje represywną i nową dyktature spoleczną, napedzana przez ideologie gender a prowadzoną przy pomocy wspolczesnego ploretariatu, czyli LGBT, mniejszosci rasowych, feministek 3 fali, prekariatu...

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • umi 11.06.19, 09:34
    Tacy tez są szkodliwi. Ideologia niektórym zastepuje religię i jesli zaczyna zastepowac tak, ze staja sie fanatykami, to nie ma różnicy. Ja na tym forum generalnie jestem areligijna i nie opowiadam się po stronie wyznawców zadnej religii ani ateistów. Wyjatek robie przy islamie, bo on dokopuje równo wszystkim "nieprawomyslnym". I to nie pyskówką czy dowodzeniem, ze ktos nie ma racji, tylko dosłownie pozbawiajac wielu z tych ludzi zycia.
  • umi 11.06.19, 09:37
    Piszcie z duzej litery to, co jest z duzej. Bóg osobowy z duzej, Biblia z duzej. Ja Koranu nie lubie, ale tez pisze z duzej. Mimo wszystko nie ma co obrazac uczuc innych. Nawet "Mein kampf" się pisze z duzej, a to juz ciężki kaliber.
  • 1matka-polka 11.06.19, 09:41
    1. "Mein Kampf"
    2. "Analiza rozstrzygnięć słownikowych prowadzi do wniosku, że zapis małą literą należy uznać za podstawowy. Zapis literą wielką należy ograniczyć do wypadków, gdy mówimy o istocie najwyższej w religiach monoteistycznych, co w praktyce zwykle dotyczy judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. "
    sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/bog-czy-Bog;8654.html
    A ja miałam na myśli wszelkich bogów osobowych a nie tylko tych trzech...

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • katja.katja 11.06.19, 08:04
    jematkajakichmalo napisała:

> Chcesz czy nie i tak jest coraz wiecej Muzulman w Europie i w Polsce. Widac to
    > doskonale chociazby po liczbie modlacych sie w polskich meczetach, po ilosci pr
    > oduktow halal itp. Naprawde mam ubaw jak takie jednostki jak ty mocne tylko w
    > gebie wymachuja nazistowskimi choragiewkami, ale tak naprawde nic nie moga i ta
    > ich bezsilnsc strasznie ich frustruje big_grin big_grin
    >

Jesteś jak Murzyn, który cieszy się, że u niego w kraju tolerują członków Ku Klux Klanu i jeszcze wprowadzają ułatwienia specjalnie dla nich.

--
    Nie dam się wygasić!
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 16:48
    No trudno, skoro tak twierdzisz... ja zajadam sie tylko takim mieskiem, bo jest po prostu duzo zdrowsze. Na szczescie co raz wiecej moich znajomych tez tak uwaza.

--
  • chatgris01 10.06.19, 17:07
    Taa, zdrowsze uncertain
    O wpływie hormonu stresu na jakość mięsa słyszałaś???
    Francuscy obrońcy zwierząt od dawna walczą o ograniczenie tego barbarzyńskiego procederu www.fondationassistanceauxanimaux.org/combat-abattage-rituel/

--
  • zlota.ptaszyna 10.06.19, 17:14
    Nie tylko Francuzi niestety problem jest tez w innych krajach
  • kk345 10.06.19, 17:50
    Sugerujesz, ze zwierzęta z europejskich ubojni nierytualnych nie mają stresu przed śmiercią?
  • chatgris01 10.06.19, 18:00
    Mają krótszy stres, bo pozbawia się je przytomności. Przy uboju rytualnym krowa z poderżniętym gardłem kona będąc w pełni tego świadoma przez kwadrans, a w najbardziej makabrycznych przypadkach zdarza się, że taką jeszcze żyjącą i przytomną wieszają na haku i zaczynają ćwiartowanie uncertain (no bo przecież taśma produkcyjna musi przestrzegać określonej kadencji i nie można czekać dłużej niż przewiduje norma).

--
  • katja.katja 10.06.19, 19:11
    Koszmar.

--
    Nie dam się wygasić!
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 19:14
    No ale tez napisalam jak sie je tej przytomnosci pozbawia... Do tego co ktoras krowa, ktora jest za ciezka na okreslona dawke pradu przezywa i co sie z nia dalej dzieje pozostawiam Waszej wyobrazni... I niestety wcale nie jest ich tak malo sad
    Ale to idzie w takich ilosciach, tasmowo i szybko, ze pewnie nawet niewielu to zauwaza, w koncu na ktoryms etapie ta krowa padnie i tak.

--
  • umi 10.06.19, 19:36
    Ale w przypadku uboju halal 100% się męczy przytomna. Więc i tak zło jest większe.
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 20:05
    www.fakt.pl/wydarzenia/polska/zobacz-jak-wyglada-uboj-zwierzat-ten-zwykly/9kp7c4n

zaprasazm do lektury o tych "mniej cierpiacych" uncertain

--
  • katja.katja 10.06.19, 20:08
    Słabo mi.

--
    Nie dam się wygasić!
  • umi 10.06.19, 17:08
    Wykrwawianie przytomnego zwierzaka... Podrzynaja mu gardło i czekaja, az sie przytomny wykrwawi na smierc. No, rzeczywiscie. Pyszne takie mięsko uncertain
    W dodatku wspierasz swoimi pieniedzmi ludzi, którzy uwazaja, ze gwałcenie dzieci i wydawanie za mąż kilkulatek jest w porządku... uncertain No i Ciebie uważają za warta połowę człowieka. Nie ma to jak rozsądnie przemyslec dostawce big_grin
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 17:18
    Ziew.
    Przepraszam, uciekam od dyskusji, bo mi sie jagniecinka na grillu przypali.

--
  • umi 10.06.19, 18:00
    Co nie zmienia faktu, ze kupiłas tą jagniecinke zapewne od osoby, która uwaza, ze ze wzgledu na płec jestes niedorozwinieta, nie do konca odpowiadasz za siebie i jestes pół oczka wyzej nad zwierzetami, a pół nizej nad "ludźmi" (czyli facetami). Jesli jestes facetem, to mam nadzieje, ze masz swiadomosc, ze urodziło Cie półzwierzę? I jeśli doczekasz sie córek, to bedą to półzwierzątka?
    Do tego mieszkasz w Niemczech, wiec Twoje ciężko zapracowane pieniadze z podatków ida na utrzymanie nierobów i niebieskich ptaków, którzy w dodatku uwazaja Cie za niedorozwinieta jako "niewierną" i zobowiązana do płacenia tego haraczu Koranem.
    Smacznej jagniecinki! A potem wróc do pracy i zarób na pana z miesnego i jego cztery zony oraz gromadke dzieci smile

PS. Tak, wiem, ze ona trolluje, ale miałam zły dzień. Więc podokuczam trollowi, to niegroźne jest.
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 19:11
    Zaprzeczasz sama sobie... pan z miesnego zarabia na siebie i swoja rodzine sam wink
    Nie twierdze, ze nie ma wsrod nich nierobow, ale dla mnie nie roznia sie absolutnie niczym od tych 500+ w Polsce, na ktorych Ty zapierdzielasz, ze az milo... Tacy byli, sa i beda wszedzie. A co oni o mnie mysla jest mi doskonale obojetne.

--
  • umi 10.06.19, 19:31
    Ale z Twojej kasy. Częśc kasy dajesz panu na jego rodzine, czesc jego leniwym współwyznawcom. Nawet jesli jestes facetem, słabo na tym wychodzisz, jelonku big_grin
  • umi 10.06.19, 19:35
    I to ludziom, dla których zawsze bedziesz podkategorią, nawet jesli przejdziesz na islam big_grin big_grin big_grin
    Jematuś, doedukuj się, np. o pojeciu kłamstwa w islamie (to z tych najpopularniejszych wiec znajdziesz wszedzie jak Ci sie nie chce czytac materiału źródłowego, wiem, ze niektórych czytanie boli) bo Ci w twarz pluja, a Ty się cieszysz, ze jestes postępowa/y.
  • katja.katja 10.06.19, 19:36
    100/100

A jak Pan się zdenerwuje to jeszcze wysadzi przypadkowy przystanek albo postrzela do dzieci na koncercie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 10.06.19, 19:15
    Dla mnie w ogóle jedzenie jagnięciny jest nieetyczne. Człowiek to jednak świnia, zeżre każdą istotę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • barattolina 10.06.19, 17:01
    A w czym kurczak jest gorszy od świni?
    Nie maja pewności, tak jak i my nie mamy pewności ze zwierzęta zabijane są w humanitarnych warunkach.
    Jakkolwiek wyrażenie „ humanitarne warunki” jest sprawą dyskusyjną, bo dzisiejsze rzeźnie humanitarne nie są.
  • boo-boo 12.06.19, 13:33
    Wg. koranu wieprzowina jest mięsem szkodliwym, za tłustym i toksycznym dla człowieka z uwagi na to jak żyją świnie.
    Jako ciekawostka- w obliczu śmierci głodowej w momencie gdy nie ma nic innego do jedzenia muzułmanie owszem- mogą jeść wieprzowinę- odstępstwo na jakie pozwala im koran.

--
  • lauren6 10.06.19, 17:17
    Gdzieś Ty była gdy dosia zakładała wątek o kanapce halal.
  • sumire 10.06.19, 17:56
    O mamo big_grin Ten wątek to było mistrzostwo świata...
  • katja.katja 10.06.19, 19:10
    A mnie zdruzgotał, że w oświeconych, zachodnich krajach ktoś pochyla się na szkodliwymi zwyczajami dotyczącymi uboju zwierząt.
    Kupno klatkowych jajek - źle, bardzo źle.
    Ubój halal bo w kraju jest garstka dziwaków religijnych - dobrze, trzeba doceniać różnorodność i ułatwiać życie mniejszościom.

--
    Nie dam się wygasić!
  • znowu.to.samo 10.06.19, 19:33
    Nie czytałam!!!

--
  • cauliflowerpl 10.06.19, 20:01
    Dajcie linka big_grin
  • chatgris01 10.06.19, 20:08
    Prosz big_grin
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,162361116,162361116,Kurczak_halal_co_robi_ematka_.html

--
  • cauliflowerpl 10.06.19, 20:09
    Ach, zacytuję klasyka...
    KIEDYŚ TO BYŁY TROLLE!
  • katja.katja 10.06.19, 20:14
    Dziewczyna ma dysonans bo zjadła kanapkę z mięsem z nieetycznego uboju, a dla Was to śmieszne?

--
    Nie dam się wygasić!
  • 21mada 10.06.19, 17:22
    Serio nie wiedziałaś ze muzułmanie jedzą mięso halal?
  • wapaha 10.06.19, 17:30
    1. Wiara. Gdybyś z przekonaniem powiedziała, ze kurczaka sama ubiłaś a przedtem się modliłas- może by zjadła
    2. Ryba ma inną budowe mózgu niż kurczak. Tak jak kobieta ma inną budowę mózgu niż mężczyzna suspicious tongue_out
  • bardzo-dobry-kochanek 10.06.19, 17:36
    wapaha napisała:
    > 2. Ryba ma inną budowe mózgu niż kurczak. Tak jak kobieta ma inną budowę mózgu
    > niż mężczyzna suspicious tongue_out

Ale i kobieta i mężczyzna, to ludzie.
    Ryba to ryba a kurczak to kurczak.
  • wapaha 10.06.19, 21:53
    wszyscy jestesmy dziećmi boga.. tongue_out
  • bardzo-dobry-kochanek 10.06.19, 23:20
    wapaha napisała:
    > wszyscy jestesmy dziećmi boga.. tongue_out

A ryby i kurczaki zostały stworzone na jego obraz i podobieństwo?
  • boogiecat 10.06.19, 22:23
    Wapaha, n°2 to jest cytat do sygnaturki😂

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • taki-sobie-nick 10.06.19, 22:32
    Wykluczone. Autorka nie jest muzułmanką, więc nie może dokonać rytualnego uboju.
  • boogiecat 10.06.19, 17:36
    Z tym jedzeniem halal w kazdej okolicznosci to taki « nowoczesny » (i wg mnie bardzo szkodliwy) wymysl i to tylko w niektorych krajach
    Moja corka ma kolezanke, ktorej ojciec pochodzi z Wybrzeza Kosci Sloniowej i jest muzlumaninem, kolezanka ta je wszystko co sie jej poda, czy w szkole, czy w odwiedzinach, a u nas to juz najbardziej lubi schabowszczaki z ziemniakami i ogorkiem kiszonym ( rzadko to robimy, raczej jak nas najdzie, a juz na pewno gdy ta dziewczynka jest u nas- bo prosi)

Rozmawialam o tym z jej rodzicami, uznalismy ze po pierwsze odkryla w sobie jakis pierwiastek polskosci, a na powaznie to jej ojciec opowiadal ze on tak zostal wychowany- jego kraj pochodzenia jest religijnie mieszany, jest duzo katolikow i oni wszyscy jedli w domach kolegow co bylo podawane, bez ortodyksycznych wymyslow

--
  • cauliflowerpl 10.06.19, 20:05
    Mam w pracy kolegę muzułmanina, wpiernicza jamona i chorizo aż miło a w spożywaniu przezeń alkoholu sama partycypowałam wielokrotnie.
    Toż oni jak i katolicy, jeden będzie żarł w piątek schabowe a drugi nawet ruskich pierogów skwarkami nie okrasi.
  • katja.katja 10.06.19, 20:09
    A ja znam ciemnoskórego, który ma kolegę - członka Ku Klux Klanu, czasem razem wychodzą na piwo.

--
    Nie dam się wygasić!
  • sumire 10.06.19, 20:26
    Taa, i mieszkają w Nowej Hucie.
  • boogiecat 10.06.19, 22:25
    😄 to byl Hugo Bader moze

--
  • zlota.ptaszyna 10.06.19, 20:26
    muzulmanin a muzułmanin Marokańczyk to dwa różne światy sad
  • boogiecat 10.06.19, 22:29
    Cauli, juz nawet abstrahujac od roznych poziomow religijnosci, po prostu Koran w zaden sposob nie nakazuje jedzenie halal w kazdej okolicznosci, wrecz przeciwnie- derogacje sa przewidziane
    To oszolomstwo 100% halal jest zaakcentowane w Europie, w krajach muzlumanskich typu Maghreb tego prawie nie bylo przynajmniej do ichniejszych ostatnich rewolucji

--
  • 1matka-polka 11.06.19, 08:30
    Ja znam muzulmanow, ktorzy pija alkohol jak jest ciemno, wtedy Allah nie widzi. Znalam tez jednego, ktory nie wzial noza, ktorym byla krojona kielbasa, nawet jesli by ten noz zdezynfekowac i jedna czarnoskora muzulmanke, ktora miala wlasne garnki i jak raz na jej patelni przypadkowo usmazylismy watrobke, to nam oddala te patelnie i kupila sobie nowa🙄

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • boogiecat 11.06.19, 13:10
    Generalnie to wszyscy znaja glupkow

--
  • 1matka-polka 11.06.19, 15:04
    Aaa, czyli cały ten hałas o halal to wymysły głupków.

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • boogiecat 11.06.19, 15:12
    muzulmanow, ktorzy pija alkohol jak jest ciemno, wtedy Allah nie widzi.

raczej o to mi chodzilo

--
  • 1matka-polka 11.06.19, 17:08
    To trzeba było zacytować.

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • 3-mamuska 10.06.19, 18:59
    Niestety oni maja tak bardzo to zakorzenione ,ze jeden drugiego by nie oszukał.
    Katolicy są inni mało pości nie przywiązują wagi do takich rzeczy jak post w piątek itp. Nawet jeśli się starają to czasem robią odstępstwo. I nikt z tego tragedii nie robi. U nich inaczej to nie religia to fanatyzm.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • katja.katja 10.06.19, 19:06
    Kto zrozumie zdziwaczałych religiantów i ich "logikę" dostanie pokojową nagrodę Nobla.

--
    Nie dam się wygasić!
  • hanusinamama 10.06.19, 19:18
    Serio nie słysząłaś o żywności hallal?? Ja nie mam znajomych Arabów a wiedziałam na czym to polega. Trzeba usznować. A jedzenie ryby nie rózni sie niczym od naszych ryb w post....W czym wiec ryba lepsza od kurczaka w post katolicki??
  • izabela1976 10.06.19, 19:28
    Serio nie słyszałam. Ale już wiem. Religię ich szanuję. To w końcu ich życie, nie moje. Rodzice są całkiem w porządku. A koleżankę córka lubi smile i nie zamierzam ograniczać jej tej przyjaźni.
  • katja.katja 10.06.19, 19:36
    A oni szanują Ciebie jako białą kobietę katoliczkę lub ateistkę?

--
    Nie dam się wygasić!
  • zlota.ptaszyna 10.06.19, 20:21
    A co córka tak w ogóle na to kiedy dowiaduje się rewelacji ze dziewczynka pyta młodszego brata o zgodę na wyjście z domu ?
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 19:18
    ale tak calkiem ogolnie to zadziwia mnie myslenie (o ile to wogole jst myslenie) ematki, ze uboj rytualny jest be, ze chusta na glowie jest be, tysiac innych rzeczy jest be, ale tylko i wylacznie w wykonaniu muzulman big_grin To jest jakis fenomen! A jak ktos tylko zle slowo napisze na temat zydow, to by sie dzialo... a chcialam zauwazyc, ze w wielu dziedzinach maja o wiele bardziej rygorystyczne zasady jak muzulmanie.

--
  • katja.katja 10.06.19, 19:38
    Dla mnie wszyscy są szkodliwymi religiantami. Jednak na dzień obecny z trzech religii światowo najbardziej niebezpieczny jest islam.
    Oto Słowo Pani.

--
    Nie dam się wygasić!
  • chatgris01 10.06.19, 19:42
    W linku, który wkleiłam wcześniej, o walce z ubojem rytualnym prowadzonej przez francuskich obrońców zwierząt, było o uboju koszer na równi z ubojem halal...

--
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 19:47
    Nie czytalam, ale jak sa takimi obroncami zwierzat jak ci od norek, to ja podziekuje.

--
  • chatgris01 10.06.19, 19:51
    Nie, nie takimi. To poważne stowarzyszenie (i przeprowadzili już wiele akcji zakończonych sukcesami, także wymuszeniem na politykach zmian prawa).

--
  • katja.katja 10.06.19, 19:48
    Ja mam pomysł na popsucie szyków. Niech polscy katolicy dołączą się pod te uboje i lewacy może wtedy zaczną z tym efektywnie walczyć.

--
    Nie dam się wygasić!
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 19:52
    www.obrona-zwierzat.pl/ur.html
    --
  • jematkajakichmalo 10.06.19, 19:54
    wyzwoleniezwierzat.weebly.com/uboacutej-rytualny.html

To ja sie pytam - po co te katoliki mieszaja sie do tego?

--
  • znowu.to.samo 10.06.19, 20:21
    Wiesz co?
    Ja dzisiaj byłam w tym miejscu
    A teraz uwaga: zagadka!!!
    Czy to zrobił
    A: żyd
    B: Katolik
    C: Buddysta
    D Hinduista
    E: Muzułmanin
    www.theguardian.com/commentisfree/2015/feb/15/how-long-will-this-nightmare-last-first-hand-account-of-copenhagen-gun-attack

--
  • katja.katja 10.06.19, 20:24
    Obstawiam Świadka Jehowę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • zlota.ptaszyna 10.06.19, 20:31
    Co tu dziś taki wysyp niemieckich trolli z instrukcjami zeby przekonywać ze islam to coś wspaniałego ?
  • katja.katja 11.06.19, 08:07
    Czekaj, czekaj... Te same Paniusie będą płakać nad zwierzątkami i ich prawami w innych wątkach, oczywiście nie będzie to dotyczyło mięsa halal, bo chcą być nowoczesne i postępowe.
    Powiedzcie mi, ale szczerze czy to ze mną coś jest nie tak, że mi to obrzydliwie zgrzyta?

--
    Nie dam się wygasić!
  • 1matka-polka 11.06.19, 08:13
    "Powiedzcie mi, ale szczerze czy to ze mną coś jest nie tak, że mi to obrzydliwie zgrzyta?"
    Za szybko łączysz kropki plus nie jestes podatna na spoleczne naciski ideologiczne, tez tak mam.

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
  • 1matka-polka 11.06.19, 10:54
    Śmieszny obrazek, szukałam gdzie by go w tym wątku podczepić i zdecydowałam, że tu będzie dobrze:
    https://memy.pl/show/big/uploads/Post/15216/14436938521609.jpg

--
  • katja.katja 11.06.19, 11:00
    Dla mnie smutny.

--
    Nie dam się wygasić!
  • 1matka-polka 11.06.19, 11:04
    Temat smutny ale zabawnie przedstawiony.

--
    "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
  • chatgris01 11.06.19, 12:13
    Ten obrazek to akurat przesada w drugą stronę.

--
  • znowu.to.samo 13.06.19, 12:04
    Śmiejecie się??? Dokładnie tak jest

--
  • joanna05 10.06.19, 20:21
    Chodzi o dietę zgodną z halal. To dużo więcej niż modlitwa, chodzi m.in. o ubój rytualny. Nie zjedzą np. też mięsa ze zwierzaka, którego ubił niemuzułmanin.
    Nie dotyczy jakoś specjalnie Marokańczyków, tylko obowiązuje wyznawców islamu. Mają swoje sklepy halal, tak jak Żydzi - koszerne. Nie jest to szczególnie tajna wiedza wink
  • olena.s 10.06.19, 22:44
    Dodam, że masa zasad koszer i halal jest wspólna - z grubszych różnic Żydom niedozwolona jest wielbłądzina, a muzułmanom przeciwnie.
    I na koniec: zwracam szanpaniom uwagę, że zasady jedzenia zgodnie z nakazami Prawa obejmują także różne grupy chrześcijańskie - sama przekonałam się o tym boleśnie, kiedy nakarmiłam szynką Etiopkę z tamecznego koscioła, i okazało się, że z wieprzowiny będzie się musiała spowiadać i pokutować, a wszystko przeze mnie.
  • boogiecat 10.06.19, 22:59
    olena.s napisała:

> przekonałam się o tym bol
    > eśnie, kiedy nakarmiłam szynką Etiopkę z tamecznego koscioła, i okazało się, że
    > z wieprzowiny będzie się musiała spowiadać i pokutować, a wszystko przeze mnie
    > .
    Raczej nie przez ciebie, tylko przez chore religijne prawa

--
  • olena.s 10.06.19, 23:12
    Chore nie chore - ja ateistka jestem więc tego ten - uczulam tylko swoim negatywnym przykładem, że zakładanie, iż każdy chrześcijanin rąbie swobodnie co sobie chce może się okazać poważnym faux pas.
  • boogiecat 10.06.19, 23:55
    Zrozumialam po co o tym napisalas, ale to «  przeze mnie » mi zgrzytnelo, tym bardziej ze jestes ateistka- znaczy ze religia dosiegnie jazmem idiotycznej winy nawet ateiste (podejrzewam, ze ci bylo przykro zwyczajnie po ludzku, ale jednak uwazam ze to nie jest normalne)

--
  • katja.katja 11.06.19, 08:06
    Ani ja.

--
    Nie dam się wygasić!
  • olena.s 11.06.19, 21:05
    No pewnie, że po ludzku. Było mi przykro, że przez swój brak rozwagi i polecenie stereotypem zrobiłam komuś przykrość, bo ten ktoś poczuł się winny. Gdyby Etiopka chciała pożreć szynkę na swój rachunek osobisty, to miałabym w nosie, czy i komu musi się potem spowiadać.
  • katja.katja 11.06.19, 08:05
    Racja smile

--
    Nie dam się wygasić!
  • rosapulchra-0 11.06.19, 00:21
    Mięso halal. Nie mam oporów kupować kurczaki, czy wołowinę halal. Bardzo dobre jakościowo mięso. I stosunkowo niedrogie.

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • zlota.ptaszyna 11.06.19, 07:48
    Nie każdy chce jeść szemrane mięso z larwami i naszpikowane dodatkami które nie przechodzi żadnej kontroli, tylko bo cena jest niska
  • rosapulchra-0 11.06.19, 11:27
    To mięso nie jest niczym naszpikowane i nie ma żadnych larw i jest droższe niż w supermarketach, niedouku.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • agnieszka_kak 11.06.19, 08:05
    Serio nie słyszałaś o mięsie halal? I gdzie się je kupuje?
    A o mięsie koszernym słyszałaś?
  • niebieskie_korale 11.06.19, 15:43
    i najczesciej glupi umiera...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.