Dodaj do ulubionych

Klimatyzacja.

11.06.19, 15:41
Siedzę w knajpie, jem obiad. Klimatyzacja jest, jest przyjemnie. Sklep , to samo. Klima jest. A w szpitalu onkologicznym klimy brak. Stloczeni ludzie, kilka godzin oczekiwania. No dramat. Tak tylko chcialam sie pozalic.
Edytor zaawansowany
  • szafireczek 11.06.19, 16:49
    Stres też nie obniża temperatury, tylko przeciwnie...Ech, człowiek!?
  • asfiksja 11.06.19, 17:32
    Osobiście wolę, jak instytucje publiczne nie mają klimy. Po prostu nie wierzę w odpowiednią konserwację tych urządzeń w takiej skali. To bardzo drogie, tych pieniędzy nie ma. Przy tej sytuacji na rynku energii i w budżecie służby zdrowia lepiej i zdrowiej dla wszystkich PORZĄDNIE klimatyzować sale operacyjne, OIOMy itp. niż byle jak całą kubaturę.
    Gdyby ktoś nie wiedział - w źle konserwowanej klimatyzacji rozwijają się bardzo szkodliwe patogeny, a nawet te mniej szkodliwe mogą mieć poważne konsekwencje dla alergików.
  • iimpala 11.06.19, 17:40
    kobito!
    ile zaplacilaś za obiad w knajpie? a ile wynosi twoja składka na NFZ?
    tak w przeliczeniu na miesiąc, ile to wynosi?
    Korzystam z jednego z najwiekszech szpitali onko. Na szczęscie profilaktycznie bo organizują akcje pt mammografia czy cytologia. Wyposażenie wola o pomste do nieba, np. kanapy z których całymi płatami obłazi "skóra".
    Rozumiem jednak, że pomagają setkom tysiecy ludzi, praktycznie bez pieniędzy.
    Idź do Lux medu czy innego komercyjnego centrum, bedziesz miała klimatyzacje.
  • cosmetic.wipes 11.06.19, 17:48
    Wyobraź sobie, że Luxmed czy inne komercyjne placówki maja szpitale onkologiczne. Z kontraktem NFZ, klimą, pokojami w standardzie hotelowym, nowym sprzedam diagnostycznym, świetnymi posiłkami, doskonałą opieką i laboratoriami na miejscu.
    Kwiestia zarządzania i mentalności ludzi tam pracujących.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • iimpala 11.06.19, 18:19
    toż właśnie o tym mówię.
    Z tym, że pakiet "szpitalny" to nie 200 zł/mies a dużo wiecej.
    Akurat mam pakiet w lux. BEZ szpitala i tak place niemało za 'comfort". Drugie tyle doklada pracodawca.
    A w centrum onkologii na warszawskim Ursynowie leczy sie CAŁA POLSKA i raczej wątpię, że to kwestia "zarządzania".
    Ciekawa jestem co byś powiedziała gdyby odesłano cię stamtąd z kwitkiem "bo juz kasiory z NFZ nie ma" dla ciebie...
    Tam są jedni z najlepszych fachowców. Ale pieniadze te same co dla szpitalnego pipidówka...

• a23a23 11.06.19, 18:27
    Nie wiem czy to ten przypadek (bo i nie wiem, co mają zakontraktowane), ale niepubliczne placówki dosyć często "wybierają" sobie dochodowe/dobrze wycenianie procedury i na nich koncentrują swoje działanie. Jak ognia unikają tych "niedochodowych", typu interna czy intensywna terapia, za to bardzo chętnie mają ortopedię, porodówki czy kardiologię interwencyjną (ale to akurat się zmienia). Więc mogą sobie pozwolić na "ładniejszy" wygląd, bo nie muszą dochodem dzielić się z "deficytowymi" oddziałami - które będą deficytowe, bo tak wycenione są procedury więc to nie jest kwestia żadnego zarządzania (najwyżej, jeśli by przepisy pozwalały dla lepszego rachunku ekonomicznego można zamknąć).
  • agrypina6 11.06.19, 18:19
    Uwazaz, że ludzie w szpitalu na NFZ mogą mieć 30 stopni? I nie pisałam o sobie, ale o ciężko chorych ludziach, którzy też na tym korytarzu siedzieli i czekali. Kilka godzin. Tak, następnym razem powiem, że idziemy wszyscy do Lux medu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.