11.06.19, 20:10
uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/11-latka-z-aspergerem-ponizana-i-straszona-wiezieniem-wstrzasajace-nagrania-ze-szkoly-oficjalna-stro,293175.html co kieruje takimi ludźmi?

--
Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
Edytor zaawansowany
  • mama.nygusa 11.06.19, 20:16
    Boszsze, tego dyrektora i jego zonke powinni puublicznie wychlostac.reszta nauczycieli niestety nie lepsza.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • mama.nygusa 11.06.19, 20:16
    Dziewczynka fajna, inteligentna, i jak sie okazuje bardzo silna.

--
  • livia.kalina 11.06.19, 20:24
    Mnie przeraziło, że ten dyrektor potem tak zmyślał i przeinaczał treść ich wymiany zdań. No i te wtręty seksualne. Każdy dorosły dojrzały mężczyzna musi wiedzieć, że to niestosowne w relacjach z 11 letnią dziewczynką.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • mama.nygusa 11.06.19, 20:26
    Prawda? dzieci 11letnie, a on duzo o seksie, straszne jak on matce wmawial, ze dziewczynka wklada sobie rece do bielizny.Za takie cos to wpier... mu sie porzadny nalezy w ciemnej uliczce.

--
  • katja.katja 11.06.19, 20:31
    Współczuję jej.

--
    Nie dam się wygasić!
  • dominika9933 11.06.19, 20:34
    Dziewczynka mądrzejsza, inteligentniejsza i przede wszystkim dojrzalsza od tego pseudo pedagoga. Brawo.
  • katja.katja 11.06.19, 20:44
    Dobrze, że miała wsparcie swojej rodzinie i ktoś podrzucił jej świetny pomysł z dyktafonem. Niestety łatwo dorobić gębę dziwnej dziewczynce z ZA. Takie osoby są łatwym atakiem dla każdego.

--
    Nie dam się wygasić!
  • znowu.to.samo 11.06.19, 20:39
    Na szczęście już jest zawieszony, ten mędrzec🙄

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • chocolatemonster 11.06.19, 22:12
    Boze...serce mi sie wyrywa...co za ....
  • iwoniaw 12.06.19, 10:31
    TVN Uwaga z wczoraj...

lucky1983
    12.06.19, 08:22
    Kto oglądał program o szykanowaniu przez dyrektora i jego żonę dziewczynki z Aspergerem?
    Przeryczałam cały program.
    Chciałam też” pogratulować” rodzicom innych dzieci zachowania nauki tolerancji tragedia...

Re: TVN Uwaga z wczoraj...
    agata_abbott
    12.06.19, 08:35
    I miedzy innymi dlatego moja pójdzie do prywatnej szkoły.

--
    teoriachaosu.blog/

Re: TVN Uwaga z wczoraj...
    astrologia333
    12.06.19, 10:26
    Po tym reportażu i wywaleniu dyrektora, będzie po prostu wstyd. Wstyd za to, że brali udział w zmowie milczenia lub czerpali satysfakcję z nękania i utwierdzali w słuszności tej praktyki swoje dzieci. Dramat.
  • ichi51e 12.06.19, 14:23
    Prywatna szkola duzo nie da do tego jak rozmawialam z rodzicami z duza niechecia sie spotykaja jak sie okazuje ze dziecko ma orzeczenie. Ze nie maja warunkow zeby wypelniac... uncertain

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mamaaspiama 12.06.19, 21:32
    "duza niechecia sie spotykaja jak sie okazuje ze dziecko ma orzeczenie. Ze nie maja warunkow zeby wypelniac... uncertain"

Dokładnie. Mnie w jednej szkole prywatnej powiedziano, że "takich" dzieci w ogóle nie przyjmują. W drugiej, że cała dodatkowa subwencja na ZA idzie na nauczyciela wspomagającego, więc już nie ma funduszy na zalecane w orzeczeniu zajęcia kompensacyjne i korekcyjne. Zapytałam czy jeśli jest s klasie 3 dzieci z orzeczeniem, to każde ma swojego NW. Pani dyrektor nie potrafiła odpowiedzieć.
    W szkole publicznej nie jest super, ale dajemy radę, a pienią, które poszłyby na czesne wydajemy na prywatną terapię.
  • agata_abbott 13.06.19, 12:59
    Ja wiem, że w większości nie przyjmują, bo obdzwoniłam wszystkie szkoły w trzech najbliższych dzielnicach. Przyjąć chcą dwie. Czy przyjmą, czy będzie dla niej miejsce - się okaże.

A co do szkoły publicznej - to jest nasz plan "B". Plusy szkoły - za darmo i wysoki poziom. Minus - dwuzmianowość i liczne klasy.

Terapeutki twierdzą, że na chwilę obecną nie nadaje się do publicznej szkoły...

--
    teoriachaosu.blog/
  • chocolatemonster 13.06.19, 13:21
    Nie we wszystkich szkolach w Pl jest tak jak w tej z reportazu (mam nadzieje). Z calego serca zycze zeby Wasza corka trafila na te dla niej najlepsza.
    Moja corka 3 godz z 5 spedza w klasie nt ale sama mowi, ze w asd jest lepiej (jest ich mniej, ciszej).
  • agata_abbott 13.06.19, 14:01
    Wiem, że nie we wszystkich, na szczęściesmile

Co do małych klas - u nas takie klasy są zdaje się tylko w szkołach specjalnych, a do tych z kolei przyjmowane są tylko dzieci z upośledzeniem intelektualnym. Oprócz tego - jest opcja nauczania indywidualnego.

--
    teoriachaosu.blog/
  • chocolatemonster 13.06.19, 14:06
    Szkoda, ze nie ma 'posrodka' . U nas pracuja nad tym zeby corka przeszla do klasy nt na 'full time' ale to na 100% nie w przyszlym roku szkolnym.
  • agata_abbott 13.06.19, 14:16
    No szkoda.

Panie z przedszkola mówią nam, że w szkole masowej sobie nie poradzi (no chyba, że nagle wykona skok i uda nam się okiełznać jej emocje). Z drugiej strony wcale nie jest pewne, że któraś z tych prywatnych szkół ją przyjmie (może nie być miejsc). Nie wiem, co wtedyuncertain

--
    teoriachaosu.blog/
  • chocolatemonster 13.06.19, 14:30
    A w publicznej z asystentem? Moja corka tez ma problem z emocjami , w szkole jakos to trzyma ale w domu sa ciagle dramy (a kazde niepowodzenie bardzi przezywa). Do klasy nt chodzi z nia pani (wspaniala kobieta, corka ja uwielbia) i jakos to funkcjonuje.
    Trzymam za Was kciuki (czy problem wyslumpania Klapcia zostal rozwiazany?).
  • agata_abbott 13.06.19, 14:40
    Publiczna wchodzi w grę tylko z asystentem. Tzn nawet opcja z asystentem będzie ciężka. Teraz, przed wakacjami, Ewa znowu ma jakiś zjazd, widzę, że jest zmęczona. W zeszłym tygodniu spędziłam z paniami dwie godziny na dyskusjach, co tu zrobić, żeby jakoś dociągnęła do urlopu. Niby jest dobrze, po czym jakiś drobiazg tak ją wytrąca z rownowagi, że nagle wybucha płaczem i krzyczy wszystkim w koło, że ich nie lubi - albo, alternatywnie, że ona sama jest do niczego. Nie wiem, w czym problem - stres, zmęczenie, upał? Pewnie wszystko po trochu. W domu podobnie, chociaż u nas odwrotnie, bo w domu trochę lepiej. Panie mówią też, że się wycofała, woli siedzieć sama w kącie albo chodzić w kółko z jakimś sznurkiem i coś sobie opowiadać.

Co do Kłapcia - kończy właśnie drugi cykl praniasmile Jeszcze nie pokazałam go Ewie.

--
    teoriachaosu.blog/
  • chocolatemonster 13.06.19, 14:51
    Oooo...to my tez przerabialismy niedawno 'glupiii!'(wszyscy byli i wszystko). To moze byc (i na 99,9% jest) zmeczenie i moze tez skok rozwojowy (my zawsze przed tym mamy jazdy),moze ktos ja wkurzyl? Ostatnio nasza byla bardzo rozdrazniona po powrocie ze szkoly. Dwa dni pozniej powiedziala, ze kolezanka nie chciala sie z nia bawic w ganianego podczas przerwy w szkole (te dzieciece dramy) i, ze ma 'zlamane serce na wieki'. Niech sie Klapciu slumpi ku zadowoleniu wlascicielki!
  • agata_abbott 13.06.19, 14:59
    No myślę, że zmęczenie - dlatego trochę przyspieszyliśmy wyjazd wakacyjny (przez co jednak muszę pojechać z nimi sama, mąż dojedzie trzy dni późniejsmile).

--
    teoriachaosu.blog/
  • chocolatemonster 13.06.19, 15:25
    O ! To trzymam kciuki za te trzy dni😁
  • chocolatemonster 13.06.19, 14:33
    Spotykamy czesto w parku jej kolegow i kolezanki z klasy nt i chyba jest lubiana choc i zdarzaja sie ancymonki, ktore wiedza juz ktore guziki nacisnac zeby corka sie wkurzyla (pracujemy zeby nie reagowala a szkola pracuje zeby ancymonki nie prowokowaly i nie jest zle).
  • kiddy 13.06.19, 16:26
    Tylko wiesz, co to właściwie oznacza "nie nadaje się do publicznej szkoły"? Nam narazie mówią to samo, ale jak podążyć, to nie chodzi o to, czy publiczna, czy prywatna, ale o to, że publiczne są zwykle przepełnione i nie potrafią pracować z autystami. Zwykle. Bo są i takie publiczne szkoły, które potrafią i mają warunki. A co do niepublicznych, to ja ostatnio pozbyłam złudzeń.
  • nangaparbat3 12.06.19, 10:45
    Testy osobowości wykonywane podczas przyjmowania do pracy w szkole powinny być obowiązkowe. Wiem, że już są nad takimi prowadzone prace, mam nadzieję, że będą używane.
    To oczywiście nie rozwiąże problemu, ale w połączeniu z innymi działaniami może coś dać.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • katja.katja 12.06.19, 16:05
    I połowę szkół trzeba by pozamykać lub jedna klasa miałaby 100 osób.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 12.06.19, 19:48
    Nie, absolutnie nie. Większość nauczycieli to dobrzy fachowcy i dobrzy ludzie. Ale przecież nikt nie będzie kręcić programu o kimś, kto dobrze pracuje,, czy nawet pracuje najlepiej jak można. Naprawdę dobra praca nie jest spektakularna, naprawdę poważne błędy już bardziej, no a to co w Uwadze, to przestępstwo, więc bardzo medialne, i takie sprawy się upublicznia (skądinąd słusznie), więc to one budują obraz nauczyciela - ostatecznie zupełnie fałszywy.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • livia.kalina 12.06.19, 21:06
    Nie wiem nanga komu odpowiadasz i z tego wnioskuję, że trollowi, którego mam wygaszonego. Imo nie ma to sensu ale to wybór każdego. Natomiast chcę napisać, że mój obraz nauczycieli budują nauczyciele moich synów, których lubię i cenię. I oczywiście uważam, że powinni być godnie wynagradzani za swoją pracę. Natomiast ten przypadek z programu to patologia i wynaturzenie, o którym aż trzeba było program zrobić.

--
    super_hetero_dyna:
  • 1matka-polka 12.06.19, 21:53
    "Nie wiem nanga komu odpowiadasz i z tego wnioskuję, że trollowi, którego mam wygaszonego"
    Łkam... wcześniej zamieściłam komentarz ostrzegawczy na temat twojej osoby ale został skasowany, jak widać na ematce społeczne mechanizmy wczesnego ostrzegania przed psychopatami, świrami, oszustami i innymi pasożytami społecznymi działają tylko w jedną stronę...

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • livia.kalina 12.06.19, 22:41
    Chłopie, a co mnie to obchodzi?

--
    super_hetero_dyna:
  • 1matka-polka 12.06.19, 22:43
    Ale ja nie piszę do ciebie, tylko się podpięłam, bo mi twoja osoba pasowała do tematu, więc luzik wink

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • nangaparbat3 12.06.19, 22:38

Książka już u mnie, teraz musi troszkę poczekać w kolejce, ale niedługo smile

--
  • livia.kalina 12.06.19, 22:41
    smile

--
    super_hetero_dyna:
  • asia.sthm 12.06.19, 11:23
    Pani sedzia do kompletu z dyrektorem i jego malzonka tez powinna stracic stanowisko - posmiewisko, nie rozprawe udzadzila.
    Jak to wogole mozliwe ze cale srodowisko tak nawalilo?
    Wstrzasajacy dokument.

Dyrektor na wzor prawdziwych dyktatorow wcale nie bierze pod uwage swojej nietylalnosci. Psychopata najgoeszego sortu.

--
    Casanova: Jak pani na imię?
    Nieznajoma: Nabuchodonozor.
  • lauren6 12.06.19, 12:50
    Przecież ematki nie raz i nie dwa pisały, że dzieci z ZA powinno się pozamykać w szkołach specjalnych. Wypisz wymaluj ten dyrektor. Zapewne również wierzą w to, że autyzmem można się zarazić przez zjedzenie jabłka dotkniętego przez dziewczynkę z ZA. Ciemnota ma się w społeczeństwie bardzo dobrze.
  • asia.sthm 12.06.19, 13:00
    > Ciemnota ma się w społeczeństwie bardzo dobrze.

Straszne w XXI wieku w cywilizowanym kraju.
    Zeby podniesc poziom edukacji nalezy chyba najpierw odizolowac takich pedagogow od siedmiu bolesci jak ten dyro z piekla rodem. Nie wiem, jakas czystka w szkolach by sie przydala. Tylko w jaki sposob za wczasu wykrywac psychopatow zanim odda im sie dzieci pod opieke?

--
    Casanova: Jak pani na imię?
    Nieznajoma: Nabuchodonozor.
  • chocolatemonster 12.06.19, 13:50
    Zauwaz Lauren:watek o gnebionej dziewczynce z ZA - pare wpisow (20?), watek pt 'psychopata z ZA bije dzieci w klasie' 1000 wpisow i wiekszosc wlasnie takich, jak piszesz.
  • 1matka-polka 12.06.19, 13:56
    "watek o gnebionej dziewczynce z ZA - pare wpisow (20?), watek pt 'psychopata z ZA bije dzieci w klasie' 1000 wpisow i wiekszosc wlasnie takich,"
    Wniosek: większość ma negatywne doświadczenia z dziećmi zaburzonymi.

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • chocolatemonster 12.06.19, 13:58
    Nie. Wiekszosc jest negatywnie nastawiona do osob z ZA. I ma w tym temacie malo wiedzy.
  • 1matka-polka 12.06.19, 14:08
    Zwłaszcza najmniej wiedzy mają ci, których dzieci są bite przez dzieci ZA.

--
    Fryderyk Nietzsche
  • chocolatemonster 12.06.19, 14:10
    To dziewczynka z postu startowego kogos bila?
  • 1matka-polka 12.06.19, 14:16
    1. Myślałam, że rozmawiamy już tak ogólnie, o tym dlaczego wątki o osobach ZA, które są pokrzywdzone maja o wiele mniej wpisów, niż wątki w których to osoby z ZA są agresorem wink
    2. Ona według reportażu nie biła, ale te reportaże TVN-u są strasznie stronnicze, więc nie wiemy tego na pewno.

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • kropkacom 12.06.19, 14:20
    2. Ona według reportażu nie biła, ale te reportaże TVN-u są strasznie stronnicze, więc nie wiemy tego na pewno.

Napiszmy po prostu, że iła i będzie wszystko się zgadzało, prawda?
  • kropkacom 12.06.19, 14:22
    Biła.
  • 1matka-polka 12.06.19, 14:24
    Ale dlaczego? Dlaczego patrzenie na sprawę tak cie boli. Dlaczego z wyjątków chcesz robić regułę?

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • kropkacom 12.06.19, 15:13
    big_grin
  • chocolatemonster 12.06.19, 16:51
    Oczywiscie, ze bila, wyzywala i demoralizowala a dyrektor to swiety czlowiek.
  • katja.katja 12.06.19, 16:58
    A ja mam mieszane odczucia. Za moich czasów osoby z ZA (podejrzewane o to, bo wtedy z diagnozą było ciężko, a i dziś różnie) były chłopcami do bicia, nieagresywnymi, wprost przeciwnie, takimi ciućmami.
    A teraz słyszy się niestety o ZA w kontekście agresji wobec innych.
    Mam podejrzenia, że część agresywnych i zaburzonych dzieciaków robi się diagnozę ZA "na siłę" choć to co innego i przez to normalne osoby z prawdziwym ZA mają dorobioną gębę agresywnych i przez to jeszcze dodatkowo cierpią.

--
    Nie dam się wygasić!
  • mama.nygusa 12.06.19, 17:05
    Katja, zgadzam sie 100%

--
  • chocolatemonster 12.06.19, 17:10
    Nie wiem jakim sposobem mozna zdiagnozowac dziecko NT jako ZA. Zaden szanujacy sie zespol diagnostyczny tego nie zrobi. Nie da sie 'udawac' ZA albo zrobic diagnoze bo rodzice sie uparli.
  • chocolatemonster 12.06.19, 17:12
    Jesli ktos mysli, ze mozna 'uroic' sobie ZA i zdiagnozowac NT jako ZA ma zerowe pojecie o temacie.
  • cruella_demon 12.06.19, 21:15
    chocolatemonster napisała:

> Jesli ktos mysli, ze mozna 'uroic' sobie ZA i zdiagnozowac NT jako ZA ma zerowe
    > pojecie o temacie.

Nieśmiało chciałam zauważyć, ze teoretycznie renty też się nie da załatwić wink
    To tak off topic.
  • chocolatemonster 12.06.19, 22:01
    Niby tak ale nadal nie rozumiem po co to robic? Co konkretnie daje zaswiadczenie o ZA procz pewnika, ze dziecko w szkole bedzie mialo 'przekichane'..
  • cruella_demon 12.06.19, 22:12
    Jeżeli dziecko ma poważne problemy z zachowaniem, agresją właśnie i grożą mu sankcje. Lepsza diagnoza i pozory, że rodzice coś robią niż sąd rodzinny.
  • katja.katja 13.06.19, 08:09
    I przez takie osoby dzieciom z ZA (mnie to już nie tyczy bo jestem dorosła, jednak dzieciom z prawdziwym ZA współczuję) jest jeszcze trudniej bo dorabia im się gęby na podstawie agresywnych dziecisk którym rodzice "dorobili" diagnozę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • livia.kalina 12.06.19, 17:13
    I jeszcze pozostaje pytanie, po co? żeby taki dyrektor się na nim wyżywał? Żeby każdy najmniejszy błąd był rozdmuchiwany, jak choćby z tym dotkniętym jabłkiem, które trzeba było pod dotknięciu przez dziewczynkę z ZA, wyrzucić do śmieci?

Jakie korzyści dla dziecka nt daje nieprawdziwa diagnoza ze spektrum?

--
    super_hetero_dyna:
  • ichi51e 12.06.19, 17:26
    Profity z orzeczenia (pomijam zasadnosc probuje tylko podsunac mozliwe rozwiazania)
    1. Kasa
    2. Ulgowe traktowanie dziecka
    3. Swiety spokoj bo cos robie poradnia swiadkiem
    4. Terapie darmowe
    5. Nauczyciel wspomagajacy
    Tyle ze wymagaloby to mega wyrachowania sporo zachodu i duzo myslenia w przyszlosc a i tak watpliwej jakosci to sa plusy.
    Ciekawe ze w materiale byla mowa ze dziewczyna ma orzeczenie o niepelnosprawnosci a nie bylo ze ma KS

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • lauren6 12.06.19, 18:45
    > 1. Kasa

Masz na myśli te 153 zł miesięcznie? Loooool. Zaprawdę, dla takiego majątku warto z dzieciaka zrobić wariata. Może nawet rękę lub nogę uciąć jeśli psychiatra nie da diagnozy.

Ech....
  • ichi51e 12.06.19, 19:28
    Nie wiem - tak gdybam dla mnie kontakt z poradnia byl tak przyjemny ze nawet gdyby mi doplacali co miesiac 1530zeta to tez bym podziekowala.

--
  • chocolatemonster 12.06.19, 20:33
    A wiesz, ze mi tu, na ematce zarzucily dwie madre inaczej, ze kupilam diagnoze zeby ciagnac z tego profity?
  • lauren6 13.06.19, 08:45
    Może one z tych, które urodziłyby dziecko bez mózgu dla 4000 zł trumienkowego + 4000 zł zasiłku pogrzebowego.

Nowy telewizor można sobie kupić, konsolę dla dzieciaków i nawet na oryginalną torebusię MK starczy. Ludzie sądzą po sobie.
  • chocolatemonster 13.06.19, 10:11
    Pewnie tak. Lub probowaly 'wymusic' diagnoze ale sie nie udalo.
  • chocolatemonster 12.06.19, 17:34
    Dokladnie.
  • chocolatemonster 12.06.19, 17:37
    W zyciu nie diagnozowalabym swojego dziecka gdybym nie miala zadnych podejrzen/watpliwosci. Na pewno nie dla (watpliwych) profitow.
  • chocolatemonster 12.06.19, 17:45
    A wlasnie! Kazdy, najmniejszy blad popelniony przez dziecko z ZA jest rozdmuchiwany a to samo w wykonaniu dziecka NT jest bagatelizowane lub niezauwazone. Nawet zwykle, typowo dzieciece zachowania sa interpretowane w zaleznosci od tego czy delikwent ma diagnoze czy nie. Przestaje sie dziwic , ze czasem rodzice ukrywaja diagnoze.
  • ichi51e 12.06.19, 17:21
    Ludzie sa rozni. Sa tez tacy co wola uprzedzac ataki i tacy co sa kompletnie bezradni. Tyle ze nie ma co naglasnic jak normalne dzieci dokuczaly zaburzonemu (pomijam ze zaburzony czesto cicho siedzi vide watek „i tak ma pod gorke niech nie kabluje na kolezanki”) a jak trafi sie zaburzony agresywny to JEST o czym pisac bo jak juz napisalam triss taki ktos nie ma ograniczen typu zdrowy rozsadek tylko zyje chwila i wklada w to cale serce to moze wiecej szkod narobic niz dziecko nt. normalny w konflikcie fizycznym z zaburzonym nie ma szans jesli wybierze droge sily.

--
  • chocolatemonster 12.06.19, 17:40
    Nie do konca tak jest Ichi. Tyle, ze niechcacy trafilas w sedno :jak NT dokucza NT lub ZA to nie ma co robic awantury, gdy ZA dokuczy NT to awantura jest uzasadniona. Wlasnie to dokladnie mialam na mysli piszac, ze ten watek zaginie. Bo tu poszkodowana jest osoba ZA (a i tak pojawil sie glos, ze tvn jest stronniczy i dziewczynka jednak moze miec 'cos za uszami').
  • 1matka-polka 12.06.19, 17:44
    "taki ktos nie ma ograniczen typu zdrowy rozsadek tylko zyje chwila i wklada w to cale serce"
    Wzruszyłam się, ematka i jej opis rzeczywistości.

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • mamaaspiama 12.06.19, 21:36
    "Mam podejrzenia, że część agresywnych i zaburzonych dzieciaków robi się diagnozę ZA "na siłę" choć to co innego i przez to normalne osoby z prawdziwym ZA mają dorobioną gębę agresywnych i przez to jeszcze dodatkowo cierpią"

Czasem też tak myślę.
    Znam osobiście kilkoro dzieci z ZA, żadne nie jest agresywne. Są wycofane, mało kontaktowe, trzymają się z boku. Jeśli przeszkadzają w lekcji to nie agresją, ale zagadywaniem nauczycieli.
    Bywają płaczliwe, nadreagują na niektóre sytuacje. Ale agresja... Nie ma.
  • chocolatemonster 12.06.19, 14:13
    I wcale nie o to chodzi, ze nie ma agresywnych dzieci z ZA tylko o to, ze jak dziecko z ZA jest agresywne to podnosi sie wielkie larum i padaja propozycje np zamkniecia w psychiatryku (ktore nie padlyby gdyby sprawca bylo dziecko NT). Do tego watek taki, jak ten umrze smiercia forumowa (choc cos mi mowi, ze zaraz wysmazysz 100 postow o tym jakie to dzieci z ZA nie sa okropne).
  • ichi51e 12.06.19, 17:28
    Stawiam ze sa rodzice co by zadali zamkniecia rowniez dziecka nt gdyby uznali ze ich dziecku zagraza

--
  • iwoniaw 12.06.19, 14:20
    Wiekszosc jest negatywnie nastawiona do osob z ZA.

Większość ma w pompie, czy ktoś ma ZA czy jeszcze coś innego. Natomiast owszem, większość jest zdecydowanie negatywnie nastawiona do ludzi, którzy są wobec nich agresywni i z którymi są zmuszeni przebywać wbrew swej woli po kilka godzin dziennie. Tyle że to nie ma nic wspólnego z neurotypowością bądź jej brakiem. Co zresztą widać i w tym wątku - większość współczuje dziewczynce z ZA, bo to ona została skrzywdzona i jakimś cudem owa większość nie jest do niej "negatywnie nastawiona", mimo że o przypadłości dziewczynki wiedziała już na wstępie, zanim cokolwiek obejrzała.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • ichi51e 12.06.19, 14:25
    Wiekszosc ludzi jest negatywnie nastawiona tez do innosci do slabosci. Come on kazdy mial w klasie jakiegos kozla ofiarnego co agresywny nie byl a i tak obrywal. Tyle ze nie wydawalo sie bo byl tak zastraszony ze nie mial czlnosci straszyc

--
  • ichi51e 12.06.19, 14:26
    Skarzyc* glupia korekto

--
  • iwoniaw 12.06.19, 14:33
    W sumie jakby miał czelność straszyć, to też mógłby wyjść z roli kozła ofiarnego wink

Z innością i reakcją na nią to tak naprawdę różnie bywa, bo to bardzo zależy od dynamiki konkretnej grupy; mnie akurat chodziło o to, że ZA niekoniecznie po pierwsze musi być odebrany jako inność i obcość, po drugie - twierdzenie że "większość" jest uprzedzona wobec takich osób i z zasady traktuje je źle jest dużą przesadą. Owszem, są tacy ludzie, podobnie jak ci, którzy prześladować będą rudych, grubych, kujonów, okularników, lebiegi wuefowe itd., ale to nie znaczy, że "większość jest uprzedzona".

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • ichi51e 12.06.19, 14:37
    Tez nie mysle ze wiekszosc jest uprzedzona ale statystyka jednak zdecydowanie pokazuje ze to dzieci z ZA padaja ofiara czesciej.
    Slucham dalej to nagranie i to koszmar jakis. Babka straszy ta dziewczynke wiezieniem bo biegnac wpadla na kolege. „Zaraz jego mama pojdzie na obdukcje i po ciebie policja przyjedzie z kajdankami i cie do wiezienia zamkna” do dziecka ktore takie rzeczy na serio bierze...
    Dziwie sie ze matka to miesiac (!!!) nagrywala. I tu wlasnie wracamy do propozycji „zmienic szkole” „wyslac do specjalnej” jakim cudem jak to dziecko pewnie nie ma innej szkoly w okolicy

--
  • mama.nygusa 12.06.19, 14:46
    Dlaczego do speccjalnej?Dlaczego to dyrekcja(sic!) i nauczyciele nie przygotowali pozostalych uczniow na owa dziewczynke?A moze te dzieci zaakceptowaly kolezanke, no ale jak slysza na lekcji jak jest ponizana, zaczepiana itp.i to od dyrektora! to mysla, moze takie zachowanie jest fajne?Nie wiemy nic o wychowawy tej klasy.
    Nic nie wiemy o niej z "negatywnej" strony, moze jest po prostu zwyczajnym, normalnym dzieckiem.Na mnie zrobila tylko pozytywne wrazenie

--
  • katja.katja 12.06.19, 16:09
    Według statystyk 90% osób z ZA jest prześladowane w szkole.

--
    Nie dam się wygasić!
  • chocolatemonster 12.06.19, 16:51
    Ja caly czas odnosze sie do postu Lauren czyli odbioru osob ZA na forum.
  • chocolatemonster 12.06.19, 16:57
    Akurat zbyt wiele razy widzialam rozne traktowanie tych samych zachowan w zaleznosci czy dziecko bylo NT czy ZA. Popchnal kolege? Psychopata!(ZA)
    Popchnal kolege? (NT) przedszkolaki juz tak maja.
  • lauren6 12.06.19, 18:40
    > Większość ma w pompie, czy ktoś ma ZA czy jeszcze coś innego

Większość (A przynajmniej tu na ematce) z góry przypisuje agresywnemu dziecku łatkę ZA, choć nie mają bladego pojęcia czy to dziecko ma jakąś diagnozę oraz czy jest to diagnoza ZA. Niezliczone ilości razy ja oraz inne foremki tlumaczyłysmy, że agresja nie jest kryterium diagnostycznym ZA. Grochem o ścianę. Tutejsze domorosle specjalistki wiedzą lepiej.

Większość jest po prostu nietolerancyjna w stosunku do niepełnosprawnych, a nie "ma w pompie". Takie dziewczynki jak ta z Uwagi z pewnością marzą, żeby otoczenie miało je w pompie.
  • mama.nygusa 12.06.19, 14:30
    Nie zgadzam sie, zadnego negatywnego nastawiania sie, natomiast faktem jest, ze w szkole, przedszkolu raczej malo sie mowi o "innosci'.Agresywnosc to zupelnie inny temat.

Dziewczynka z reportazu raczej agresywna nie byla, dyrektor podajac sprawe do sadu nie wspominal o tym, bardziej kierunkowal sie strone seksu-"ocierala sie o lawki" Stary obrzydliwy zbok.

--
  • katja.katja 12.06.19, 16:06
    No właśnie. Niekiedy są to sami rodzice dzieci ZA wobec dorosłych z ZA.

--
    Nie dam się wygasić!
  • manon.lescaut4 12.06.19, 13:59
    Oj, zgadzam się Lauren, podobnie pomyślałam- ematki nienawidzą ZA i ogólnie spektrum wiec niestety, nie ma czemu się dziwićsad
  • ichi51e 12.06.19, 14:21
    Dyrektor najprawdopodobniej zboczeniec - albo grunt badal zeby wykorzystac albo onanizowal sie strachem tego dziecka. Koszmar

--
  • ichi51e 12.06.19, 14:31
    Wysluchalam nagrania i mam wrazenie ze on po prostu jest taki ciemny. Caly czas jej mowi „jak sie wlazlo miedzy wrony trzeba krakac jaki one” „ktos normalny to by zrobil to czy tamto” w ogole nie rozumie ze to nie jest wybor tego dziecka

--
  • chocolatemonster 12.06.19, 16:48
    Prymityw. Moj maz wczoraj naiwnie 'myslalem, ze zeby zostac dyrektorem szkoly trzeba miec jakis poziom kultury i wiedzy...'. Jak widac- nie trzeba.
  • vitreous 12.06.19, 20:14
    Jestem zdruzgotana zachowaniem dyrektora - kretyna robiącego aluzje do seksu, jego żonie - równie niekompetentej i butnej, ale także rodziców reszty dzieci. Widowisko sobie i swoim dzieciom urządzili w sądzie, strach pomyśleć co to za ludzie. Banda imbecyli, zero podstawowej wiedzy o autyzmie wśród pedagogów, szczucie na chorą dziewczynkę, poczucie wyższości i bezkarności.
    Pan wójt reagując w miarę sprawnie zasługuje na pochwałę.
    Weronika bardzo ładnie się wysławia, jest fajną i mądrą dziewczynką, którą niszczy pseudopedagog z wizją swojego folwarku. Tacy idioci powinni mieć zakaz pracy z dziećmi i w ogóle ludźmi.
  • aga_mon_ber 12.06.19, 20:19
    No któż by pomyślał, że ten nasz tanebo, ja tak miękkie serduszko i wzruszy go ta historia?
    Tak swoją drogą, to tu nie raz były wątki, gdzie ematki z całą stanowczascia pisaly, ze dzieci takie, jak ta dziewczynka, powinny uczyc sie w szkolach specjalnych...
  • cruella_demon 12.06.19, 21:26
    Co innego uważać, że takie dzieci nie powinny chodzić do szkoły masowej, a co innego się nad nimi znęcać.
    Nikt nie daje przyzwolenia na sadyzm, nie wyobrażam sobie co musi czuć dziecko zamknięte w pomieszczeniu z obcym chłopem, który je atakuje pasem, takie zachowanie jest niedopuszczalne nawet jeżeli dziecko jest z kategorii mały bandyta. A te komentarze o seksie do 11latki, to dla mnie zwykłe molestowanie.
  • chocolatemonster 12.06.19, 22:04
    Jak widac TAKIE dzieci jak dziewczynka z reportazu swietnie sobie radza w szkole masowej tylko zycie zatruwa im otoczenie (tu:psychol dyrektor i rowiesnicy oraz ich rodzice).
  • cruella_demon 12.06.19, 22:18
    No nie do końca, w reportażu wspomniano, ze dziecko sprawia problemy, tylko nie powiedziano konkretnie jakie. Pozostałe dzieci też mają prawo do niezakłóconych lekcji. Tam cała klasa poszła do sądu nie z miłości do dyrektora przecież, tylko z powodu niechęci do tej dziewczynki, czymś im za skórę zalazła. Poza tym jak widać, szkoły masowe są nieprzystosowane, kadra nieprzeszkolona do radzenia sobie w takich sytuacjach.
    Po to są właśnie szkoły integracyjne.
  • ichi51e 12.06.19, 22:33
    Na pewno bylo ze konfabuluje, pewnie tez ze sklonnosciami do manipulacji histeria, do tego wrazliwa ze stimami i trzeba z nia delikatnie pewnie bo inaczej histerie urzadza. Sama powiedziala ze gada i przeszkadza na lekcji (pewnie w stresie stimuje, a nauczyciel zamiast zachecac spolczenie akceptowalne stimy albo ignorowac robi afery. Wlasnie dlatego u jednych siedzi spokojnie (nauczycielka) a przy innych „prowokuje”. Bylo tez ze smieje sie jak sie stresuje - na niektorych to dziala jak plachta na byka.

--
  • ichi51e 12.06.19, 22:35
    A klasa poszla bo w szkole jest przyzwolenie na znecanie sie nad tym dzieckiem - nauczyciele dyrektor wrzeszcza przeciez na nia publicznie, jest tam dyzurnym kozlem

--
  • ichi51e 12.06.19, 22:38
    Dodam jeszcze ze o sprawie pisala jakas miejscowa gazeta bo rodzice jakiegos innego dziecka zglosili ze w szkole takie cyrki.

--
  • cruella_demon 12.06.19, 22:46
    No to co robi ten dyrektor, to w ogóle odrębny temat. I prawdę mówiąc wójt jest dla mnie też średnio wiarygodny, bo w takich małych miejscowościach zwykle wszyscy wszystko wiedzą.
    Nie wierzę, ze pan dyrektor był przykładnym dyrektorem i pedagogiem i tylko nad tą jedną dziewczynką się pastwił.
  • chocolatemonster 13.06.19, 00:58
    Dokladnie. Ale panie juz sobie dopowiedzialy.
  • 1matka-polka 13.06.19, 07:54
    "Ale panie juz sobie dopowiedzialy."
    A kto sobie wyrobil stuprocentowo pewną opinie na temat calej sytuacji na podstawie jednego reportazu?

--
    Fryderyk Nietzsche
  • lauren6 13.06.19, 08:48
    Jeżeli ktoś zabija drugiego człowieka to jest zabójcą. Proste i logiczne.
    Jeżeli ktoś czyni aluzje seksualne 11-12 dziecku, bo obgryza końcówkę długopisu, to jest zboczencem i kawalem %##%%#. Tak, to jest proste i logiczne. Nie wiem co trzeba mieć w głowie, by bronić takiego zachowania.
  • chocolatemonster 13.06.19, 09:18
    Brinic takiego ...moze tylko patologia tej samej masci.
  • 1matka-polka 13.06.19, 09:27
    Oskarżać też może patologia. Jak widać w tym wątku.

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • chocolatemonster 13.06.19, 08:54
    Ty widzislas ten reportaz? Widzialas co ten ....mowil do dziecka? Co ty masz w glowie, ze nie widzisz winy doroslego zboczenca a doszukujesz sie winy w 11 letniej dziewczynce?
  • 1matka-polka 13.06.19, 09:01
    "Co ty masz w glowie, ze nie widzisz winy doroslego zboczenca a doszukujesz sie winy w 11 letniej dziewczynce? "
    A co ty masz w głowie, że koniecznie mnie musisz atakować, tylko dlatego, że chciałabym poznać historię również od drugiej strony?

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
  • chocolatemonster 13.06.19, 09:09
    Nie ja ciebie bo to ty zaczelas ze mna dyskusje, ktora, jak widac, jest bezcelowa.
  • 1matka-polka 13.06.19, 09:28
    Dyskusja bezcelowa a brniesz w nią coraz bardziej, szkoda tylko że nas kasują.

--
  • chocolatemonster 13.06.19, 09:45
    Ciebie kasuja. Mnie nie. Zostanmy przy tym, ze bronisz chama i zboczenca.
  • 1matka-polka 13.06.19, 10:00
    Ciebie też kasują, całą odnogę naszej wymiany zdań skasowali, nie zauważyłaś? Poza tym ja go nie bronię ale też nie mam zamiaru urządzać forumowego linczu na podstawie jednego reportażu TVN-u ale rozumiem, że ty lubisz takie akcje.

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • ichi51e 13.06.19, 10:11
    Problem nie polega na tym czy dzieciak mial za uszami - pewnie mial dziecko zaburzone jest trudniejsze w obsludze. Jest to sprawa drugorzedna bo nawet gdyby dziewczynka zachowywala sie jak chamiszcze z watku obok dorosli ludzie pedagodzy nauczyciele sa po to zeby pokazc jak byc lepszym a nie samokontrola i kultura ameby (plus saddyzm w bonusie)

--
  • chocolatemonster 13.06.19, 10:15
    Nie sadze Ichi aby to dotarlo do osoby, ktora najwyrazniej nienawidzi ludzi z ZA.
  • 1matka-polka 13.06.19, 10:43
    Czyli mówisz, że w twoim świecie jeśli ktoś nie kocha to znaczy, ze nienawidzi big_grin Masz takie czarno-białe podejście do rzeczywistości, ty jesteś dobra inni są źli, kto nie z nami ten przeciwko nam...

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • zetkaad 13.06.19, 10:52
    Matko polko nieważne co dzieciak robi nauczyciel, ani żaden dorosły nie ma prawa się tak zachowywać!!!!
  • chocolatemonster 13.06.19, 10:59
    Zaczynam myslec, ze to jakis jej znajomy czy cos bo tak go dzielnie broni. Na pytanie czy chcialaby aby jej dziecko zostalo tak potraktowane-milczy.
  • chocolatemonster 13.06.19, 10:57
    Nie dopowiadaj sobie. W tej sprawie akurat nie ma poltonow.Jest pokrzywdzone dziecko (co do ktorego ty usilnie chcesz sie doczepic tylko dlatego, ze ma ZA) i zboczony cham (slyszalas jak mowil, ze dziecko gryzac specjalna nakladke, zalecona przez terapeute, mysli i seksie? ) , ktory to dziecko dreczyl. Wszystko jest w reportazu (nagrania z dyktafonu).
  • 1matka-polka 13.06.19, 10:59
    " (slyszalas jak mowil, ze dziecko gryzac specjalna nakladke, zalecona przez terapeute, mysli i seksie? )"
    A widzisz, ja to zupełnie inaczej zrozumiałam, jak to ja, że on mówi, ze już dorosła pannica, o seksie powoli zaczyna myśleć a gryzie nakładkę, jak niemowlę.

--
    Mark Twain
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:02
    ? 11 latka powoli zaczyna myslec o seksie?! To sa dla ciebie normalne slowa pedagoga?! Dziecko ma nakladke z powodu zaburzen sensorycznych. To jej sir pomaga zrelaksowac, skupic i nikomu nie przeszkadza. Moje dziecko mialo na rzemyku gryzaka - dinozaura w przedszkolu z tego samego powodu i nikt nie mial z tym problemu. To, ze tego gnoja bronisz jest dla mnie niepojete.
  • 1matka-polka 13.06.19, 11:13
    No widzisz, znowu zbaczasz z tematu i mącisz i najeżdżasz na mnie. A aktywistki forumowe maja ubaw, że tak łatwo manipulować ludźmi.

--
    Wolter
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:16
    W ktorym.miejscu zbaczam.z tematu i mace?
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:20
    Piszac o dziewczynce, o ktorej jest ten watek?
    Odpowiesz na pytanie czy chcialabys aby twoje dziecko potraktowano tak, jak te dziewczynke? Tak czy nie?
  • 1matka-polka 13.06.19, 11:21
    W każdym. Już nie ma tego wpisu, jak broniłaś koleżanek, że przecież wszystko jest w porządku, bo w tym wątku nikogo nie oczerniają big_grin

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:26
    ? Odpowiesz na moje pytanie czy bedziesz zbaczac z tematu i macic (napisalam, ze dziewczyny w tym watku nikogo nie oczernily a galazka zostala wycieta przez twoje insynuacje w stosunku do nich. Jakie macie forumowe zatargi--nie moja sprawa).
    ALE wrocmy do TEMATU: czy chcislabys aby twoje dzieci zostaly tak potraktowane jak dziewczynka z reportazu?
    Czy uwazasz, ze pegagog sugerujacy 11latce, ze mysli o seksie jest normalny? Czy chcialabys aby twojej corce cos takiego powiedziano?
    Proste pytania, zwiazane z tematem. Odpowiesz czy cie to przerasta?
  • 1matka-polka 13.06.19, 11:29
    I tak bez żadnych obelg w moją stronę, ejże...

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:31
    ??? Czyli jednak nie odpowiesz. Tak tez myslalam.
  • zetkaad 13.06.19, 11:03
    No i tak nie ma prawa mowić zbok jeden! Masz dzieci i mówisz tak do nich, pozwalasz by inni mówili?
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:05
    To jest przerazajace...
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:08
    O seksie to w tej klasie wiedza wiecej dzieci NT niz ta dziewczynka (ktora nie wie co to strony xxx a kolega z nia rozmawia na ten temat). Widzialas jakiego smsa dostala od kolegi NT czy umknelo to twojej uwadze? Czy pisanie wyzwisk itd jest wedlug ciebie normalne?
  • ichi51e 13.06.19, 11:35
    11 latka? O seksie? Kto takie teksy wali? Nauczyciel do dziecka?

--
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:37
    Ktos z zadatkami na pedofila (jesli nie pedofil).
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:39
    W ogole ta akcja z braniem do gabinetu i pasem...ze tez mu nikt ...nie obil..
  • 1matka-polka 13.06.19, 11:45
    "11 latka? O seksie?"
    Czy jedenastolatka myśli o seksie, owszem, wspomniane w reportazu smsy od kolegów, filmy XXX. Czy nauczyciel powinien o tym mówić, ze dorastające panny myślą o seksie, sama nie wiem, czy w dobie uczenia o masturbacji już w przedszkolu jest to uznawane za zachowanie zboczone. Seks to przeciez normalna cześć życia, dlaczego o tym nie mówić...

--
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:48
    Czy chcialabys aby twoje dziecko bylo traktowane tak, jak ta dziewczynka?
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:50
    Zbaczasz z tematu i macisz. Nauczyciel nie ma prawa robic takich insynuacji. Takie rzeczy mowia do dzieci pedofile.
  • zetkaad 13.06.19, 11:52
    To już chyba wiadomo skąd sie biorą rodzice pozwalający molestować swoje dzieci 😞
  • chocolatemonster 13.06.19, 11:58
    Mam nadzieje, ze matka polka dzieci nie ma.
  • 1matka-polka 13.06.19, 11:59
    Mam, córkę, 8 lat. Szatan nie dziecko wink

--
    Mark Twain
  • chocolatemonster 13.06.19, 12:02
    Czyli byloby ok gdyby ktos w taki sposob mowil do twojego dziecka?
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:04
    "Czyli byloby ok gdyby ktos w taki sposob mowil do twojego dziecka? "
    Ja nie popieram wprowadzania lewackiej ideologii do szkół. A ty popierasz?

--
  • chocolatemonster 13.06.19, 12:05
    Dyskutujemy o lewackiej ideologii czy o dyrektorze-chamie i pokrzywdzonej dziewczynce? Rozmywasz temat i macisz. Pytanie bylo proste.
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:12
    "Dyskutujemy o lewackiej ideologii czy o dyrektorze-chamie i pokrzywdzonej dziewczynce? "
    Czyli ideologia sobie, można popierać, bo tak fajnie, nowocześnie, z rozmachem ale życie sobie...

--
    Mark Twain
  • vitreous 13.06.19, 12:27
    @1matka-półka dlaczego nie odpowiesz na proste pytanie zadane powyżej: czy chciałabyś by Twoje dziecko ktoś tak traktował?
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:28
    A ktoś by chciał?

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:30
    Dobra, ja odpowiedziałam na pytanie, to niech teraz chocolatemonster odpowie, czy chce wprowadzania lewackiej ideologii do szkół.

--
    Wolter
  • cruella_demon 13.06.19, 12:34
    Co ma lewacka ideologia do obrażania, zastraszania, bicia, poniżania? I to w wykonaniu pedagoga?
    Śmiem twierdzić, że ten pan dyrektor jest w takim samym stopniu lewakiem, jak i ty. Zapewne przykładny Polak katolik.
    Nie dorabiaj ideologi do chamstwa, prostactwa i sadyzmu.
  • 1matka-polka 13.06.19, 13:05
    "Śmiem twierdzić, że ten pan dyrektor jest w takim samym stopniu lewakiem, jak i ty. Zapewne przykładny Polak katolik."
    Myślałam, że to oczywiste, że dyrektor nie jest lewakiem. Ja pisze o tym, że jak lewaki wprowadzą swoją ideologię gender do szkół, to tacy dyrektorzy będą już absolutnie bezkarni, bo zniknie pojęcie jakiejkolwiek seksualnej normy.

--
    Mark Twain
  • agata_abbott 13.06.19, 13:14
    "Ja pisze o tym, że jak lewaki wprowadzą swoją ideologię gender do szkół, to tacy dyrektorzy będą już absolutnie bezkarni, bo zniknie pojęcie jakiejkolwiek seksualnej normy. "

Że co? Gender = aluzje seksualne w kierunku jedenastoletnich dziewczynek?

Coś chyba przeoczyłam...

--
    teoriachaosu.blog/
  • 1matka-polka 13.06.19, 13:19
    "Że co? Gender = aluzje seksualne w kierunku jedenastoletnich dziewczynek?

Coś chyba przeoczyłam..."

Przeoczyłaś, że ideolodzy gender rozwalają normy społeczne w tym seksualne oraz negują logiczne myślenie i wszelkie przejawy zdrowego rozsądku.

--
  • chocolatemonster 13.06.19, 13:22
    Czemu rozmywasz dyskusje? Czemu wtracasz polityke do prostej sprawy. Ile osob ma jeszcze tlumaczyc, ze dyrektor to ....a dziecko jest ofiara?
  • 1matka-polka 13.06.19, 13:24
    "Czemu wtracasz polityke do prostej sprawy."
    Czemu nie?
    "Ile osob ma jeszcze tlumaczyc, ze dyrektor to ....a dziecko jest ofiara?"
    To już chyba na początku zostało ustalone? Ile można o tym samym.

--
    Kurt Vonnegut
  • chocolatemonster 13.06.19, 13:27
    No ty dopiero teraz doszlas do tego wniosku bo wczesniej szukalas 'haka' na dziewczynke i usprawiedliwien dla potencjalnego pedofila. Lepiej pozno niz wcale😁
  • 1matka-polka 13.06.19, 13:32
    "bo wczesniej szukalas 'haka' na dziewczynke i usprawiedliwien dla potencjalnego pedofila."
    To teraz jeszcze mnie oświeć, dlaczego akurat tak miałabym myśleć...

--
    Kurt Vonnegut
  • cruella_demon 13.06.19, 13:28
    To se załóż wątek o ideologii gender, bo tutaj ma się jak piernik do wiatraka.
  • 1matka-polka 13.06.19, 13:37
    A ja uważam, że to świetny wątek z życiowymi przykładami. I z reakcjami ematek na wzmiankę o seksie, w rozmowie między mężczyzną a dzieckiem ale bez odpowiedniej ideologicznej otoczki big_grin

--
    "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
  • chocolatemonster 13.06.19, 13:26
    Ach...jestem jak najbardziej za tym aby uczyc dzieci, ze nikt (ksiadz, dyrektor szkoly, kierowca autobusu itd) nie ma prawa ich nagabywac, czynic aluzji, dotykac. Ze ofiara jest ofiara a nie, ze 'te dzieci tak prowokuja i nie wiadomo kiedy sprowadza czlowieka na zla droge'. I, ze nikt nie ma prawa nikogo w szkole czy gdzie indziej ponizac.
  • 1matka-polka 13.06.19, 13:33
    "Ach...jestem jak najbardziej za tym aby uczyc dzieci, ze nikt...nie ma prawa ich nagabywac, czynic aluzji, dotykac."
    Tylko niestety lewactwo takich nauk nie oferuje, radze zgłębić temat, zanim będzie za późnowink

--
    Mark Twain
  • vitreous 13.06.19, 13:44
    Tych bzdur nie da się czytać.
  • vitreous 13.06.19, 12:38
    za cholerę nie widzę lewackiej ideologii w zachowaniu tego dyrektora. Wręcz przeciwnie - brak tolerancji, poniżanie i teksty pochodzące pod molestowanie seksualne. Uświadamianie dzieciom ze nikt nie ma prawa ich tak traktować to lewacka ideologia?
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:54
    "za cholerę nie widzę lewackiej ideologii w zachowaniu tego dyrektora."
    Całkiem słusznie.
    "Uświadamianie dzieciom ze nikt nie ma prawa ich tak traktować to lewacka ideologia?"
    Nie, uświadamianie dzieciom, że seks należy traktować jak każdy inny temat. Że nie istnieje coś takiego jak norma seksualna, ze raz można być chłopcem, raz dziewczynką, raz dzieckiem w ciele dorosłego - cześć, jestem Wojtek i też mam 12 lat wink Bo wiadomo, że jeśli dorosły mówi, że jest dzieckiem, to znaczy że jest.

--
    Mark Twain
  • chocolatemonster 13.06.19, 12:52
    Nie odpowiedzialas tylko zadalas kolejne pytanie. I przypominam, ze nie rozmawiamy o zadnej ideologii, nie wiem zreszta co to ta 'lewacka ideologia' tylko o pokrzywdzonym dziecku.
  • 1matka-polka 13.06.19, 13:02
    "nie wiem zreszta co to ta 'lewacka ideologia'"
    Dziewczyno, na tym forum tyle lat, i nie wiesz??? Może poczytaj inne wątki, niż zwykle.

--
    Dorota Masłowska
  • 1matka-polka 13.06.19, 11:58
    "To już chyba wiadomo skąd sie biorą rodzice pozwalający molestować swoje dzieci"
    Skąd?

--
    Kurt Vonnegut
  • 1matka-polka 13.06.19, 11:58
    "Nauczyciel nie ma prawa robic takich insynuacji. Takie rzeczy mowia do dzieci pedofile. "
    Ale przecież ostatnio był wątek, że należy dzieci uświadamiać co to masturbacja, już od przedszkola. A seks traktować jak normalną, naturalną część życia. Czyli jeśli seks to najnormalniejsza rzecz pod słońcem, to dlaczego nauczyciel nie ma prawa o tym rozmawiać z uczennicą o najnormalniejszych sprawach, to ja już nic nie rozumiem...

--
    Wolter
  • chocolatemonster 13.06.19, 12:01
    On z nia nie rozmawial o seksie. On insynuowal, ze gryzac nakladke ona mysli o seksie. Obrzydliwy pedofil a ty go bronisz.
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:05
    "On insynuowal, ze gryzac nakladke ona mysli o seksie. "
    Już ci pisałam, że nie. Posłuchaj jeszcze raz.

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • chocolatemonster 13.06.19, 12:05
    Ty posluchaj.
  • ichi51e 13.06.19, 12:07
    Nie on zupelnie od czapy (jedyne co mi przychodzi do glowy ze mial skojarzenia jak ona nerwowo gryzla te kulke) mial do niej pretensje ze gryzaczka potrzebuje jak juz jest prawie dorosla panna ktora wkrotce (?) zacznie myslec (?) o seksie. Z jednej strony wlasnie te jego zboczone skojarzenia z drugiej strony dzieciak placze „ale ta kulka wlasnie do tego sluzy”

--
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:10
    "jedyne co mi przychodzi do glowy ze mial skojarzenia jak ona nerwowo gryzla te kulke)"
    Tak, wszystko może się skojarzyć z seksem.

"ze gryzaczka potrzebuje jak juz jest prawie dorosla panna ktora wkrotce (?) zacznie myslec (?) o seksie."
    Tak.

--
    Kurt Vonnegut
  • ichi51e 13.06.19, 12:01
    Bo uzywa tego argumentu jako lewara emocjonalnego? Straszy ja tym seksem?

--
  • chocolatemonster 13.06.19, 12:04
    Inaczej by pisala gdyby dziewczynka byla NT. Tyle.
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:07
    "Bo uzywa tego argumentu jako lewara emocjonalnego? Straszy ja tym seksem? "
    Nie, on chciał ją zawstydzić, boshe, taka duża panna a zachowuje się jak niemowlę. Owszem mógł sobie darować ten seks ale biorąc pod uwage na jakim forum jesteśmy i jakie postępowe sa ematki, to zupełnie nie rozumiem, dlaczego pare słów o seksie wywołało taką panikę...

--
    Mark Twain
  • ichi51e 13.06.19, 12:18
    Bo nikomu kto nie patrzy na dziecko pod katem seksualnym nie przyszedlby taki argument do glowy. Owszem on ja chcial zawstydzic (czepiajac sie czegos normalnego dla dziecka autystycznego ona miala ten gryzak od terapeuty)mogl powiedziec ze jak dzidzius po co wyciagal seks? A bo mysli ma kosmate

--
  • cruella_demon 13.06.19, 12:21
    Po cholerę się wykłócacie z trollem, czy psychol miał podteksty seksualne, czy tylko chciał upokorzyć, przecież to absurdalne.
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:26
    "zy psychol miał podteksty seksualne, czy tylko chciał upokorzyć"
    Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to coś takiego jak "podteksty seksualne" zniknie zupełnie ze słowników. Bo o seksie będzie można rozmawiać, jak o każdej najnormalniejszej rzeczy pod słońcem, wszędzie i z każdym big_grin

--
    Mark Twain
  • ichi51e 13.06.19, 12:36
    Nie rozumiesz na czym polega edukacja seksulana polega na uswiadamianiu dzieci ze seks istnieje i ze sa zli ludzie ktorzy moga chciec im zrobic krzywde. Masturbacja jest w kontekscie „moje cialo nalezy do mnie nikt nie ma prawa naruszac moich granic”. Bo jak sie okazalo - malo ludzi rozmawia z dzieci o granicach i seksie. Bo sie krepuje bo uwaza ze jest czas. A potem dzieciak nawet sie nie zorienuje jak dobry wujek wlozy reke w majtki w ramach wspolnej tajemnicy. Przykre ale ja mowie ty mowisz wszyscy tu na forum mowimy tylko co jakis czas sie trafia watek, ma 12 lat czy to juz czas porozmawiac? To co stosowal dyrektor ma tyle do normalnosci seksualnej co gwizdy i propozycje roboli z budowy.

--
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:59
    "Nie rozumiesz na czym polega edukacja seksulana"
    Np. na mówieniu, że chłopiec może być dziewczynką. I na zachęcaniu do zachowań seksualnych w przedszkolu. Np. moja córka 8 lat jeszcze nie odkryła masturbacji, w sumie to nawet już trochę się dziwię...

--
    Psalm 23
  • chocolatemonster 13.06.19, 12:50
    A z jakiej racji chcial ja zawstydzac? Nakladka na dlugopis jest zaleceniem od terapeuty i wyraznie jest powiedziane do czego sluzy. Nikomu taka nakladka nie przeszkadza (tylko idiotom chyba) a dziecku z ZA pomaga.
  • 1matka-polka 13.06.19, 12:56
    "A z jakiej racji chcial ja zawstydzac?"
    Bo był niedouczony i myślał, że ją w ten sposób zmusi do tego, żeby zachowywała się jak reszta dzieci, wejdziesz miedzy wrony, itd.. I tu kolejny lewackie dogmat - człowiek jako tabula rasa - chwieje się w posadach.

--
    Psalm 23
  • chocolatemonster 13.06.19, 10:16
    Zreszta, niekoniecznie dzieci z ZA sa 'trudniejsze' w obsludze w szkole. Np moja corka: w szkole i polskiej i Ire grzeczna, w domu- roznie to bywa..
  • ichi51e 13.06.19, 12:19
    Sa trudniejsze. To ze dziecko jest „grzeczne” nie znaczy ze nie jest wyzwaniem wychowawczym. Tyle ze latwo usiasc na laurach jak nie przeszkadza i cicho siedzi to wszystko super

--
  • chocolatemonster 13.06.19, 10:28
    Z jakiej drugiej strony? Co moze miec na swoje usprawiedliwienie ten cham i zboczeniec? Co niby to dziecko robilo? Ogladalas ten reportaz? Masz dzieci? Chcialabys aby twoje dzieci tak traktowano nawet jesli bylyby niegrzeczne ?
  • 1matka-polka 12.06.19, 22:48
    "Tam cała klasa poszła do sądu nie z miłości do dyrektora przecież, tylko z powodu niechęci do tej dziewczynki, czymś im za skórę zalazła."
    Czyli jednak, gdzie o tym można poczytać?

--
    Wolter
  • cruella_demon 12.06.19, 23:03
    Wszystko jest w reportażu, wystarczy uważnie obejrzeć.
  • ichi51e 12.06.19, 23:04
    nie cala klasa tylko „byly na sali matki z dziecmi” dziewczynka w konflikcie zdecydowanie z kolega (tym co jej smsy wysylal od czapy). Babka z gazety mowila o rodzicach ktorzy mieli dosc tego co spotyka te dziewczynke na tyle ze chcialo im sie do gazet pisac.

--
  • chocolatemonster 13.06.19, 00:51
    Oj dopisz sobie. Dopisz.
  • chocolatemonster 13.06.19, 00:57
    Jestes obrzydliwa.
  • chocolatemonster 13.06.19, 00:56
    Obejrzyj dokladnie i zobaczysz czemu klasa poszla. Bardzo latwo z takiej dziewczynki zrobic chlopca do bicia, zwlaszcza, gdy dorosly ja upokarzal przy wszystkich. Dotknela jablka-wyrzucono je do kosza dajac dzieciom sygnal, ze dziewczynka jest 'tredowata'. Dyrektor zmyslal, ze dziewczynka mu ubliza; skoro dorosly to robil to rownie dobrze mogly to robic dzieci. Nam sie tez pare razy zdarzylo, ze corka byla nieslusznie oskarzana o cos, czego nie zrobila. Na szczescie chodzi do szkoly , w ktorej sa normalni nauczyciele nalezycie wykonujacy swoja prace.
  • katja.katja 13.06.19, 08:02
    Może takie jak ja lub mój kolega z klasy z ZA? Jest fajtłapowate, ma brzydkie pismo, nie radzi sobie na wf-ie, jest wolniejsze od innych, a ci inni (zdrowi) to wykorzystują.
    Na kolegę nawet szczuto przypadkowego "chojraka" z młodszej klasy, który podchodził do niego na przerwie i celowo prowokował.
    Są też dzieci agresywne, które mają orzeczenie z ZA, ale mam wrażenie, że tam albo oprócz samego ZA są jeszcze inne poważniejsze zaburzenia, które de facto wpływają na agresję albo diagnoza jest naciągana.

--
    Nie dam się wygasić!
  • ichi51e 13.06.19, 08:37
    Dziecko z ZA moze byc agresywne jak kazdy czlowiek to kwestia charakteru nie zaburzenia.

--
  • mid.week 12.06.19, 23:04
    Moze niektore osoby pierwszy raz w zyciu zobacza dziecko z ZA i przestaną wypisywać farmazony.
  • zetkaad 13.06.19, 00:08
    Straszne, ale tak bardzo mnie to nie dziwi niestety
  • iberka 13.06.19, 08:08
    Myślenie, że jak jestem dyrektorem/ nauczycielem (chociaż to jest nietrafiony zwrot, bo czego uczy taki ktoś?), to mogę wszystko a uczeń ma słuchać i się nie skarżyć. Przemoc emocjonalna w czystej postaci.
  • la_mujer75 13.06.19, 10:04
    Przerażające sad
    Mnie to się nawet nie chce już pisać na tematy związane z autyzmem. Za każdym razem tak samo mnie to boli.
  • chocolatemonster 13.06.19, 10:07
    Chyba tez z tego zrezygnuje bo to nie ma sensu. Ciesze sie, ze moje dziecko ma fajna szkole (a wlasciwie dwie szkoly) i srodowisko. Serce by mi peklo gdyby jakis ... tak potraktowal moje dziecko. Na szczescie ten gnojek nie jest juz dyrektorem i wedlug mnie powinien dostac dozywotni zakaz pracy z dziecmi bo nie wierze, ze tylko te jedna dziewczynke meczyl..
  • zetkaad 13.06.19, 10:53
    To świr i psychopata. Niestety w szkole jest dużo suptelniejszej przemocy
  • la_mujer75 13.06.19, 16:17
    Moje za niecały tydzień kończy szkołę podstawową i boję się! Miał super dzieciaki w otoczeniu. A co będzie dalej????
    Jutro wyniki, od wczoraj "umieram" ze strachu, że jednak zwalił egzaminy...
    Szkoła I wyboru to taka, do której idzie jego dwóch ulubionych kumpli. Tak bym chciała, aby razem dostali się do tego ogólniaka...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.