Dodaj do ulubionych

Psychiczny niezbędnik

12.06.19, 08:54
A czytałyście już może "Psychiczny niezbędnik" pani od szopki w lesie ?
Co o tym sądzicie?
simplicite.pl/psychiczny-niezbednik-co-zrobic-kiedy-mysli-nie-daja-spokoju/
--
Lato smile
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 12.06.19, 08:58
    Musisz to reklamowac... nic ciekawego nie ma w tym tekscie... co robic gdy mysli cie osaczaja - zajac sie czyms innym the end.
    Czy pani ma racje? No imho nie bo warto byc ze soba w kontakcie i rozmawiac zamiast sie zagluszac

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 09:14
    Nie, ciekawe jest to, że pani się tak odsłoniła - tj. w idealnym minimalistycznym domku, zgodnie ze swoimi wartościami z bloga, a jednak są z psychiką problemy.

--
    Lato smile
  • ichi51e 12.06.19, 09:19
    O czyms trzeba pisac jak domek juz na wykonczeniu

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • jak_matrioszka 12.06.19, 12:21
    Z tym odsłanianiem to już nie przesadzaj wink Pani sie w każdym poście odsłania, nie tylko w tym jednym. Czego Ty sie właściwie spodziewałeś po osobie, która obsesyjnie promuje swój minimalizm?
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 12:22
    ale, że ma również problemy psychiczne ?

--
    Lato smile
  • kosmos_pierzasty 12.06.19, 12:32
    Kto nie ma...
  • sumire 12.06.19, 15:43
    To, co pani opisuje, to nie są żadne szczególne problemy z psychiką.
  • bardzo-dobry-kochanek 12.06.19, 09:14
    bywalec.hoteli napisał:
    > Co o tym sądzicie?

Głupie to jest.
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 09:39
    a czemu głupie?

--
    Lato smile
  • bardzo-dobry-kochanek 12.06.19, 09:57
    bywalec.hoteli napisał:
    > a czemu głupie?

Nie wiadomo.

• malgo21 12.06.19, 09:20
    Ty ich reklamujesz czy tylko stalkujesz? Bo to chyba twój 10 wątek na ich temat.
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 09:38
    Podoba mi się, że tu będą komentarze ematek - nie wymuskane i nie klakierskie.

--
    Lato smile
  • malgo21 12.06.19, 15:45
    Czyli chodzi o wejścia na blogasek
  • double-facepalm 12.06.19, 10:02
    No chyba wejścia i odsłony spadają, hajsu na wykończenie coraz mniej a sponsorzy dają cialawink , ale o bycie partnetem życiowym tej minimalistki to raczej cie nie podejrzewam. Tamten gość jest mądrzejszy.
  • ajrisz.ka 12.06.19, 10:36
    Nie...ale zaraz poczytam. Znam bloga od dawna, lubię ich czytać, bardzo pozytywni ludzie, imo.
  • bigzaganiacz 12.06.19, 10:43
    chyba sie zakochales ze tak ta szmire tu promujesz
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 12:12
    Ciebie to blogerzy nie lubią. Szafrański kąsał jak pies, ta kasuje.

--
    Lato smile
  • sumire 12.06.19, 10:49
    Koleś, a wiesz, że reklama powinna być oznaczona jako takowa?
  • argentea 12.06.19, 11:56
    Ale wypociny...
  • kosmos_pierzasty 12.06.19, 12:33
    A ta pani jakie ma wykształcenie, by dawać tego rodzaju rady?
  • sumire 12.06.19, 13:06
    Była przez 3 miesiące na terapii. To prawie jak doktorat z medycyny, nie? wink
  • kosmos_pierzasty 12.06.19, 14:32
    Noooo... Matko... uncertain Autorytet że hej.
  • pade 12.06.19, 17:32
    Te rady są z pierwszego lepszego podręcznika do terapii ACT. Polecanie tych ćwiczeń nie wymaga kierunkowego wykształcenia.

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • kosmos_pierzasty 12.06.19, 23:12
    Fakt, teraz każdy może na każdy temat publikować, wystarczy przeczytać parę stron z podręcznika.
  • ichi51e 13.06.19, 07:51
    Zawsze mogl tylko teraz taniej i sprawniej

--
  • bywalec.hoteli 13.06.19, 08:44
    No ale ja lubię niektóre blogi.

--
    Lato smile
  • al_sahra 12.06.19, 12:51
    > Co o tym sądzicie?

Sądzimy, że Ty masz jakąś obsesję z tym blogiem.

Takich blogów na sieci są tysiące - o poukładanym życiu, prostych meblach i prostych ubraniach, wszystko podlane sosikiem lekkiego samouwielbienia i z dodaną szczyptą mądrości życiowych na miarę ilustrowanego magazynu. Poczytać to czasem można, a raczej pooglądać obrazki wnętrz (chociaż akurat ten blog raczej rozczarowuje), ale żeby się w to angażować, to już przesada.

Sam wpis jest banalny, większość to relacja z kursu mindfulness dla początkujących, która sama w sobie jest sensowna, natomiast komentarze chyba trochę zawiodły - mało zachwytów, jeden wariat wmawiający autorce, że powinna iść do psychiatry i jedna starsza pani, narzekającą na współczesną młodzież, która pochyla się nad sobą.

W sumie: 10 minut mojego życia, którego mi nikt nie zwróci (ale z takim ryzykiem trzeba się zawsze liczyć wchodząc na linki z forum).
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 13:03
    O, i na taką krytyczną opinię emamy liczyłem, dzięki Al Sahra smile Uwaga: autorka reklamuje się jako "największy polski blog o minimalizmie".
    A znasz lepsze Al Sahra? Mogą być amerykańskie.

--
    Lato smile
  • al_sahra 12.06.19, 14:21
    bywalec.hoteli napisał:

> O, i na taką krytyczną opinię emamy liczyłem, dzięki Al Sahra smile

Ale za co Ty mi dziękujesz, że napisałam coś krytycznego i w sumie mało odkrywczego? Sam tego nie potrafiłbyś wymyślić?

Mam wrażenie, że na siłę domagasz się negatywnych komentarzy o tamtym blogu. I ta złośliwa satysfakcja, że ”jednak są z psychiką problemy” - to bardzo słabe.

Tak jak nie ma na świecie ludzi w 100% zdrowych fizycznie - każdemu coś tam dolega, choćby pryszcze - tak samo nie ma ludzi na 100% zdrowych psychicznie. To nie jest nic wstydliwego ani kompromitującego. Każdy ma jakieś psychologiczne problemy, a sądząc z niektórych Twoich wpisów, Ty masz ich po tzw. kokardkę. Więc może zajmij się naprawianiem siebie zamiast znajdować chorą satysfakcję z niedoskonałości innych.
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 15:33
    Nie zrozumiałaś ironii, Al Sahra. Nie rozumiesz także moich intencji, nie chodzi o komentarze negatywne ani złośliwą satysfakcję tylko o obiektywne komentarze. Mam wrażenie, że jesteś przemądrzała, mentorska i mało życzliwa dla ludzi. Mam wrażenie, że być może IQ masz wysokie ale inteligencję emocjonalną bardzo niską. Jesteś nauczycielką?

--
    Lato smile
  • al_sahra 12.06.19, 21:01
    bywalec.hoteli napisał:

> Mam wrażenie, że jesteś przemądrzała, mentorska i mało życzliwa dla ludzi.

Tak, tak, potup jeszcze nóżką, dość często Ci się to zdarza w rozmowach ze mną.
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 21:16
    Nie tylko ja zauważyłem, ze masz (nieuzasadnione) poczucie własnej zajebistosci. Lepiej zjedz sobie kawał ryby albo befsztyka i popij dobrym winem!

--
    Lato smile
  • pade 12.06.19, 17:33
    "Tak jak nie ma na świecie ludzi w 100% zdrowych fizycznie - każdemu coś tam dolega, choćby pryszcze - tak samo nie ma ludzi na 100% zdrowych psychicznie. To nie jest nic wstydliwego ani kompromitującego. Każdy ma jakieś psychologiczne problemy, a sądząc z niektórych Twoich wpisów, Ty masz ich po tzw. kokardkę. Więc może zajmij się naprawianiem siebie zamiast znajdować chorą satysfakcję z niedoskonałości innych."

W punkt.

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • memphis90 12.06.19, 14:30
    Nie rozumiem w ogóle pojęcia "nie myśleć". Co mam robić w wannie czy podczas spaceru, skoro nie mam myśleć??? Owszem, mogę myśleć o czymś innym niż jakis tma ból istnienia ("kuźwa, ile kamienia, a dopiero co sprzatalam, ten ocet zjeżdża, gdzie kwasek, ematka mówiła, że kwaskiem, no to gdzie ten kwasek? "), ale żeby tak w ogóle nic...? Próżnia, cisza, nicość? Niedawno czytałam gdzieś, że człowiek prowadzi ze sobą nieustanny wewnętrzny dialog i u mnie to się sprawdza w 100%. Nie umiem myslec obrazami, myślę słowami. Nieustająco.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • ichi51e 12.06.19, 14:50
    Wlasnie. Jak normalny moze byc czlowiek ktory w glowie pogadalby ponarzekal pomartwil sie a z drugiej strony slyszy „ommmm, pustka, nie ma cie, jestem spokojem”

--
  • al_sahra 12.06.19, 20:59
    memphis90 napisała:

> Niedawno czytałam gdzieś, że człow
    > iek prowadzi ze sobą nieustanny wewnętrzny dialog

To prawda, ale ta nieustanna narracja, jaką mamy w głowie, często jest powodem stresu albo pogłębia stres. Ćwiczenie tzw. uważności (właśnie dowiedziałam się, że tak po polsku określa się mindfulness), do którego nawiązuje autorka, to jest jedna z technik umysłowych pozwalających na przerwanie tej narracji. Polega to głównie na skupieniu się na chwili obecnej zamiast rozpatrywania tego, co stało się w przeszłości albo co nas czeka w przyszłości.
  • summerland 12.06.19, 21:26
    No wlasnie nie jest to takie proste, nie myslec. Ponoc mozna sie tego nauczyc-takiej medytacji. Moze o to chodzi.
  • anika772 12.06.19, 15:56
    Masz jakąś obsesję na punkcie pani Katarzyny.
    Dla mnie ten "niezbędnik" jest bezużyteczny. O tym, że na głowę pomaga mi wysiłek fizyczny, wiem od stu lat.
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 21:17
    Nie mam żadnej obsesji ani nie jestem związany z blogiem. Po prostu go czytuje.

--
    Lato smile
  • sumire 12.06.19, 21:34
    I tylko ten jeden? Bo żadnych innych z takim zaangażowaniem nie omawiasz na forum.
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 21:43
    Kiedyś śledziłem Zen Habits Leo Babauty - guru minimalistów - ale mając dzieci stwierdziłem, ze jest nieautentyczny

--
    Lato smile
  • summerland 12.06.19, 21:28
    Moze ten niezbednik jest dla mlodych lol
  • kasiabing 12.06.19, 17:37
    Nie nabiję wejść ale Ty to chyba zakochałeś się w tej Pani.
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 17:44
    Nie, kompletnie nie mój styl.

--
    Lato smile
  • ichi51e 12.06.19, 18:22
    Nastepnym razem jak bedzie reklamowal to przekopiuje calosc - wszystkim oszczedze fatygi

--
  • jak_matrioszka 12.06.19, 18:37
    Popieram smile
  • cosmetic.wipes 12.06.19, 17:50
    Płacą ci za reklamę tego guana?

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • kasiabing 12.06.19, 19:08
    Obawiam się, że niestety robi to za darmo.
  • double-facepalm 12.06.19, 19:44
    Tzn kolega autorki czy raczej przypadkowy psychofan?
  • kasiabing 12.06.19, 22:01
    Stawiam na psychofana 😉
  • bywalec.hoteli 12.06.19, 22:04
    Psychofanem to ja jestem jedynie Bergamotki smile

--
    Lato smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.