Dodaj do ulubionych

Wyjazd z dzieckiem

12.06.19, 16:13
Probuje ogarnac wakacje. 馃槱
Mlody 9 lat.
Kojarzycie gdzies jakies wyjazdy rodzic plus dziecko, gdzie takie juz starsze dziecko ma zorganizowany czas z rowiesnikami a rodzic tez sobie odpocznie?

--
"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
Edytor zaawansowany
  • mona-taran 12.06.19, 16:21
    Kto艣 tu ostatnio wrzuca艂 linki do ofert kolonii z rodzicami, poszukaj
  • lianis 12.06.19, 16:30
    Szukalam, ale tam widzialam dla dzieci od 5 do 9 lat.

--
    "Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
  • krowa_morska 12.06.19, 17:34
    A normalny wyjazd z biurem podr贸偶y, w opcji 1+1? W hotelu zawsze s膮 jakie艣 dzieci, do tego animatorzy potrafi膮cy zebra膰 je w kup臋. Graj膮 w pi艂k臋, 膰wicz膮, ucz膮 si臋 obcych alfabet贸w itp, zawsze to co艣.
  • janja11 12.06.19, 20:13
    9 latka przy艂膮cz膮 do jego grupy wiekowej. Nikt nie ka偶e mu zasuwa膰 z 5 latkami w parach.
    To 5-9 to ograniczenie dla formu艂y "kolonia z rodzicami".
  • jeziorowa 12.06.19, 17:41
    Je艣li chcesz sp臋dzi膰 czas ze swoim dzieckiem to g艂upkowate animacje nie s膮 ci do niczego potrzebne. Je偶eli chcesz odpocz膮膰 od dziecka to wy艣lij je na jaki艣 fajny tematyczny ob贸z to odpoczniecie oboje a dziecko b臋dzie mia艂o ciekawe wakacje.
  • scarlett74 12.06.19, 18:00
    Czego艣 tu nie rozumiem. Chcesz wyjecha膰 z synem, a jednocze艣nie pozby膰 si臋 go upychaj膮c na zaj臋cia? A nie pro艣ciej : dzie膰 na p贸艂kolonie, ty odpoczywasz z zasi臋gu domu, lub dzie膰 na kolonie, ty na wyjazd i odpoczywasz. No sorry, jak wyje偶d偶am z dzie膰mi, chc臋 sp臋dzi膰 z nimi jak najwi臋cej czasu, a nie upycha膰 po kolejnych plac贸wkach...馃槣
  • kermicia 12.06.19, 18:07
    A mo偶e autorka chce sp臋dzi膰 czas z dzieckiem, ale poniewa偶 bywa trudne i marudne, to czasem jednak fajnie by by艂o, 偶eby odwi膮za艂o si臋 od niej posz艂o do dzieci? Nie wszystko musi by膰 czarno bia艂e, czasem da si臋 mie膰 ciasto i zje艣膰 ciastko, ale trzeba pokombinowa膰.
  • scarlett74 12.06.19, 18:15
    No to w艂a艣nie wyjazd All In, dzie膰 par臋 godzin klubiku a mama odpoczywa , a popo艂udnia/wieczory sp臋dzaj膮 razem.
    Kole偶anka by艂a na "rodzinnym obozie" 偶eglarskim, z tym 偶e tam rodzice sp臋dzali aktywnie czas z dzie膰mi, a o to chyba nie chodzi w膮tkodajce.
  • jeziorowa 12.06.19, 18:29
    Lito艣ci, 9-cio latek kilka godzin dziennie w klubikach???馃槺馃槺馃槺馃槺. Wakacje jak z horroru.
  • scarlett74 12.06.19, 19:29
    Przecie偶 nie da do klubiku z przedzia艂em 4-7 lat馃槣 ,. S膮 te偶 dla nastolatk贸w 10-13 l, m艂ody zagospodarowany , a lianis opala si臋 nad basenem 馃尀 , my艣l臋 偶e to najlepsza opcja.
  • jeziorowa 12.06.19, 19:52
    A s膮 klubiki dla pa艅 30-40 lat? To mo偶e mama te偶 p贸jdzie skosztowa膰 takiego miodu? Dziecko w tym wieku b臋dzie si臋 dobrze bawi膰 i sp臋dza膰 mi艂o czas na zorganizowanej formie zaj臋膰 je偶eli to b臋d膮 zaj臋cia zgodne z jego zainteresowaniami (st膮d pomys艂 obozu tematycznego) a nie porysujemy/pota艅czymy/pograjmy w pi艂k臋/inne 鈥瀝贸b cokolwiek aby z daleka od rodzic贸w i nie zawracaj im g艂owy鈥. Rozumiem, 偶e dla niekt贸rych rodzic贸w upchni臋cie dziecka gdziekolwiek na jak najd艂u偶ej to najlepsza opcja ale dla dziecka niekoniecznie. Nie lepiej zrezygnowa膰 z mydlenia oczu k艂amstwami 鈥瀢sp贸lne wakacje鈥 tylko dziecko na ob贸z a rodzic w tym czasie gdzie zechce. I wszyscy zadowoleni.
  • kermicia 12.06.19, 20:09
    Mo偶e w艂asnie nie wszyscy s膮 zadowoleni. Wiele dzieci, takich +/- 9-letnich w艂asnie, wcale na obozy nie chce je藕dzi膰, tylko wol膮 wsz臋dzie z mam膮. Nie wyz艂o艣liwiaj si臋 na autork臋, bo sytuacje s膮 naprawd臋 r贸偶ne, a my艣lenie o zagospodarowaniu dziecku czasu R脫WNIE呕 z r贸wie艣nikami nie jest przecie偶 przeciwko niemu. Mo偶e to maminsynek, kt贸ry wsz臋dzie tylko z mam膮 chce, ona ma ju偶 serdecznie do艣膰 i pr贸buje go troch臋 socjalizowa膰?
    S膮 wyjazdy dla rodzic贸w z dzie膰mi, to dobra opcja, ale potrafi kosztowa膰 krocie. Znajoma tak je藕dzi ze swoim Aspergerowcem, kt贸ry si臋 nie nadaje na zwyczajne obozy i ka偶dorazowo wydaje oko艂o 8 tys z艂 za jakie艣 marne 7 czy mo偶e 9 dni, i to w Polsce. Ale fakt, 偶e dziecko ma tam te偶 terapi臋, ona jakie艣 spotkania dla rodzic贸w, wyj艣cia w g贸ry tylko w doros艂ym gronie itd. Podobno jest bardzo fajnie, tyle 偶e na nic innego ju偶 si臋 w wakacje nie decyduje ze wzgl臋d贸w finansowych.
  • jeziorowa 12.06.19, 20:22
    Nie zamierza艂am wyz艂o艣liwia膰 si臋 tylko chcia艂am zwr贸ci膰 uwag臋 na fakt, 偶e dla dziecka w tym wieku (i dla wielu m艂odszych) wszelkie klubiki i inne dziecioupychacze to nie jest dobre rozwi膮zanie. Wyjazdy terapeutyczne s膮 bardzo drogie, ale autorka nie wspomina艂a o takich potrzebach. Mo偶na pojecha膰 z dzieckiem na wyjazd, na kt贸rym b臋d膮 odpowiednie dla niego atrakcje (je藕dziectwo, 偶eglarstwo, survival czy co tam dziecko lubi) i mie膰 2-3 godziny dla siebie a potem wsp贸lnie sp臋dza膰 czas. Wyjazd All i mama plackiem le偶y nad basenem a dziecka trzeba si臋 gdziekolwiek pozby膰 to bardzo nie w porz膮dku (moim zdaniem oczywi艣cie).
  • kermicia 12.06.19, 20:36
    Nie wydaje mi si臋, 偶eby jakakolwiek samotna mama mia艂a le偶e膰 plackiem nad basenem ca艂y bo偶y dzie艅. Pewnie chodzi o to, 偶eby mog艂a pole偶e膰 cho膰 z godzink臋, dwie, a syn w tym czasie z dzie膰mi. Potem/przedtem nie zabraknie dnia na wszelkie wsp贸lne aktywno艣ci.
    To wsp贸lne wakacje, wi臋c ka偶demu powinno by膰 fajnie i relaksuj膮co, nie tylko dziecku. Oboje s膮 tak samo na wakacjach i tak samo zas艂uguj膮, 偶eby z nich korzysta膰. Im szybciej dziubdziu艣 si臋 nauczy, ze mamy potrzeby s膮 r贸wnie wa偶ne, tym dla niego lepiej. Autorka si臋 nie wypowiada w w膮tku, nie wiadomo wi臋c, czemu nie ob贸z. Mo偶e ob贸z te偶 jest w planie, a poza tym wsp贸lny wyjazd? P贸ki nie odpowie, nie ma co po niej jecha膰, ja w jej pytaniu nie widz臋 absolutnie nic egoistycznego ani patologicznego.
  • jeziorowa 12.06.19, 20:47
    Ale to jest du偶e dziecko a nie dwulatek, wi臋c je艣li mama chce le偶e膰 2 godziny przy basenie to dziecko napewno ch臋tnie pobawi si臋 w tym w艂a艣nie basenie samo lub ze spotkanym r贸wie艣nikiem albo pouczy si臋 偶eglarstwa lub czego艣 innego pod okiem instruktora ale na boga - nie klubiki ani animatorzy (to mo偶e by膰 jakie艣 tam rozwi膮zanie dla niekt贸rych przedszkolak贸w). Oczywi艣cie, 偶e mamy potrzeby s膮 r贸wnie wa偶ne (to nie podlega dyskusji), ale r贸wnie wa偶ne a nie zdecydowanie wa偶niejsze.
  • scarlett74 12.06.19, 20:52
    No dobra, ale je偶eli pojedzie na all, to b臋d膮 tam klubiki i animatorzy, a nie zaj臋cia tematyczne. Wy艣le do klubiku, nie interesuj膮c si臋 co tam b臋dzie robi艂, a sama pe艂en relaks. 艢wietnie 馃槧
  • kermicia 12.06.19, 21:00
    Tak, bo ty wiesz najlepiej, czy i czym mama si臋 b臋dzie interesowa膰. Juz pomijam to, 偶e ma艂o kt贸ry 9-latek da si臋 zagoni膰 do zabaw, na kt贸re nie ma ochoty. M贸j w tym wieku wr贸ci艂by na le偶ak pomstuj膮c na poziom rozrywki.
    Zdecydowanie najlepsze rozwi膮zanie to jecha膰 z innymi rodzicami i ich dzie膰mi w zbli偶onym wieku. Wtedy animatorzy nie s膮 potrzebni.
  • scarlett74 12.06.19, 21:18
    Nie, nie wiem, ale z postu startowego wynika, ze w膮tkodajka szuka miejsca gdzie m艂odemu zorganizuj膮 czas, a rodzic mo偶e sobie odpocz膮膰. I jedyne co mi przychodzi do g艂owy, to te nieszcz臋sne klubiki...
    Ona nie chce sp臋dza膰 ca艂ego czasu z synem, chce do gdzie艣 odstawi膰 ( niewa偶ne gdzie馃槧) , a sama odpocz膮膰 . I te偶 w膮tpi臋, 偶eby taki 9-latek pa艂a艂 wielkim entuzjazmem do tak sp臋dzanego 馃槣 wolnego czasu...
  • kermicia 12.06.19, 21:25
    Ja tam w po艣cie startowym nie widz臋 braku zainteresowania matki tym, co b臋dzie robi艂 synek i tym, gdzie si臋 znajdzie w jej "wolnym" czasie. Pyta o czas zorganizowany dla starszych dzieci, nie rozumiem, czemu si臋 tu ludzie przyssali do niej jakby to by艂o co艣 z艂ego. Pewnie przez was nie udziela si臋.
  • cruella_demon 12.06.19, 21:30
    Te偶 nie rozumiem, zw艂aszcza, ze dla dziecka 24h na dob臋 przy maminej sp贸dnicy te偶 jest 艣rednio atrakcyjne i b臋dzie si臋 nudzi膰.
    Dla mnie jest naturalne, ze na odpoczynek wybiera si臋 taki wyjazd, 偶eby wszyscy skorzystali i nie widz臋 nic z艂ego w tym, 偶e przez te 3-4 godziny dziecko zajmie si臋 sob膮, a matka sob膮.
  • scarlett74 12.06.19, 21:34
    Pytanie tylko, czy dzie膰 chce tak wypoczywa膰...馃槧
  • scarlett74 12.06.19, 21:35
    I jeszcze jedno, w膮tkodajka nie chce 偶eby dzie膰 zaj膮艂 si臋 sob膮, tylko 偶eby inni mu ten czas zorganizowali...
  • jeziorowa 12.06.19, 21:34
    Dziecko sob膮 - jasne, fajnie, z r贸wie艣nikami -100 razy lepiej i fajniej, klubiki, animatorzy i inne badziewie - mo偶e jednak niekoniecznie.
  • scarlett74 12.06.19, 21:38
    Wiem 偶e niekoniecznie... Ale jak mo偶na inaczej zrozumie膰 za艂o偶enie watkodajki :"gdzie takie juz starsze dziecko ma zorganizowany czas z rowiesnikami", klubiki jak nic...
    BTW, wy艣wietla mi si臋 reklama oboz贸w pi艂karskich...馃槢
  • scarlett74 12.06.19, 21:33
    No, fakt, jest zainteresowana tym ,偶eby syn sp臋dzi艂 czas z r贸wie艣nikami, a ona odpocznie...
    Ale widzisz na alternatyw臋, jaka艣 forumka proponuje wsp贸lny wyjazd.One odpoczn膮, ch艂opacy si臋 pobawi膮.
    Nie wiem, czy w og贸le s膮 organizowane takie wyjazdy, rodzic+dziecko, gdzie rodzic odpoczywa, a dzie膰 sp臋dza fajnie tematycznie czas-艂贸dki/sport/basen/konie itp atrakcje..馃槢
  • lianis 12.06.19, 22:18
    Jeziorowa wlasnie o cos takiego z odpowiednimi atrakcjami mi chodzi, nie chce all nad basenem.

Moje dziecko nie zdecydowalo sie na wyjazd na oboz. Pomimo namawiania kolejny rok, on przed wyjazdem bronil sie rekoma i nogami. Ma problem ze spaniem nie w swoim lozku, nawet jak ma spac u mojego brata, ze swoimi kuzynami to wiekszosc nocy nie spi ze stresu. Dlatego chcialabym gdzies z nim pojechac gdzie spedzilby czas z rowiesnikami, na jakis zajeciach a zarazem ja bylabym asekuracyjnie na noce.
    Nie mam zadnego problemu ze spedzaniem z nim czasu, ale zarazem chcialabym go juz zaczac odpepowiac, tym bardziej, ze pracuje w domu w czasie kiedy on jest w szkole, wiec ogolnie spedzamy razem duzo czasu.

--
  • scarlett74 12.06.19, 20:52
    Pewnie, 偶e s膮.Nad basenem z drinkiem...馃嵏
  • memphis90 12.06.19, 20:03
    No ale dziecko ma 9 lat., a nie 10-13.

--
    "Nie pogardzaj drugim cz艂owiekiem, dop贸ki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to b膮d藕 sob膮 i splu艅" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • hanusinamama 12.06.19, 21:38
    Ale 9latek nie pojdzie do klubiku. MOga mu koledzy nie podpasowa膰 i co wtedy???
  • scarlett74 12.06.19, 21:42
    Wtedy lianis b臋dzie musia艂a zajmowa膰 si臋 synem, wylewaj膮c na forum swoje 偶ale o zmarnowanych wakacjach...馃あ
  • kermicia 12.06.19, 21:46
    Ty to jaka艣 wredna i sfrustrowana jeste艣 scarlet. Zawsze czy kwestia upa艂u?
  • scarlett74 13.06.19, 09:12
    Kwestia p贸藕nej pory jak dla mnie , wsta艂am przed 4馃槚. Za dnia jestem mi艂a i s艂odka馃槉
    Nic do w膮tkodajki nie mam, a wr臋cz przeciwnie, szczeg贸lnie 偶e p贸藕niej wyja艣ni艂a o co jej chodzi.
  • sundace46 17.06.19, 11:40
    scarlett74 napisa艂a:

> Nic do w膮tkodajki nie mam, a wr臋cz przeciwnie

Jasne, to nic nie manie a偶 bije z twoich wpis贸w big_grin
  • jeziorowa 12.06.19, 18:27
    OK, bywaj膮 trudne dzieci. Proponuj臋 hotel z malutkimi pokoikami i mn贸stwem klubik贸w, animator贸w i innych dziecioupychaczy. B臋dzie wtedy pewno艣膰, 偶e wi臋kszo艣膰 go艣ci to jedynacy z rodzicami i prawdopodobnie uda si臋 zebra膰 grupk臋 r贸wie艣nik贸w, kt贸rzy b臋d膮 mogli wsp贸lnie sp臋dza膰 czas daj膮c spok贸j rodzicom.
  • dziennik-niecodziennik 12.06.19, 18:21
    Dowolne AI z klubikiem dzieciecym. Moja napierw nie chciala isc, a potem siedziala po trzy godziny i na animacjach rannych, i popoludniowych...

--
    "(...)kieck臋 rzuci艂a, kaza艂a do sklepu odda膰. W sklepie nie przyj臋li bo kod nie wszed艂!" - "Kot wsz臋dzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • mail-na-gazecie 12.06.19, 19:47
    Chyba najlepiej um贸wi膰 si臋 z jaka艣 mam膮, bo 9 latek na animacje to nie za bardzo.
  • argentina_blue 12.06.19, 20:16
    Ilianis, a kiedy chcesz jecha膰? Ja za troch臋 ponad tydzie艅 lec臋 na dwutygodniowe All In sama z synem 10-letnim. Chyba s膮 jeszcze wolne miejsca, jakby co smile
  • lianis 12.06.19, 22:22
    W drugim tyg lipca mozemy jechac

--
  • cruella_demon 12.06.19, 20:59
    Zale偶y ile masz kasy i jak lubisz sp臋dza膰 czas.
    Ja bym wybra艂a wyjazd na all do hotelu z aquaparkiem i animacjami, stargetowanym na rodziny z dzie膰mi, zwykle s膮 atrakcje dodatkowe, jakie艣 place zabaw, wi臋cej animacji. Do tego jakie艣 fajne wycieczki fakultatywne, fajne dla rodzica i dziecka.
    Z tym, 偶e ja lubi臋 takie klimaty, a wyjazd pod namiot jawi mi si臋 jako opcja z horroru.
    W Polsce szuka艂abym czego艣 podobnego, jakie艣 o艣rodki NIE po艣rodku niczego, ewentualnie agroturystyka, s膮 takie z atrakcjami.
  • eukaliptusy 12.06.19, 21:36
    Club Med
  • kermicia 12.06.19, 21:46
    O jezusicku, zajrza艂am w cennik.
  • kermicia 12.06.19, 21:48
    Warto mie膰 z 10k na tydzie艅 1+1. Nie wczytywa艂am si臋 ju偶 w 艣wiadczenia, mo偶e warto...
  • maja0026 12.06.19, 21:51
    Jak nad polskie morze to moze Holiday Camping w 艁azach, moja 8 latka byla zachwycona animacjami, ale ona bardzo lubi, teraz ma 10 lat i w ubieg艂ym roku za granic膮 na wakacjach tez chetnie uczestniczyla w animacjach dla dzieci, nie widze w tym nic zlego i dziwnego bo masa dzieci w jej wieku tam chodzila codziennie. 9 lat to male dziecko a nie nastolatek, normalne ze lubi sie bawi膰 a animacje sa juz chyba w ka偶dym hotelu
  • awroobel 13.06.19, 14:36
    Polecam wybra膰 si臋 do Popradu na S艂owacji, mie艣ci si臋 tam park wodny AquaCity z 13 basenami i stref膮 SPA, dzieci mog膮 wyszale膰 si臋 na zje偶d偶alniach, a Wy skorzysta膰 z basen贸w termalnych, my艣l臋 偶e to dobre rozwi膮zanie smile
  • cruella_demon 16.06.19, 19:57
    Bardzo fajny, te偶 polecam, ale raczej na weekend nie na urlop.
  • magdalenaw-g 16.06.19, 19:52
    Witam. Mama 38 lat, syn 12 lat (Warszawa) - mo偶e jest kto艣 ch臋tny na wyjazd wakacyjny (po艂owa lipca - po艂owa sierpnia) na 7 dni?

Mog膮 by膰 wczasy za granic膮, mog膮 by膰 i w Polsce.

Prosz臋 o kontakt: Megi123@wp.pl

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno艣ci za tre艣膰 wypowiedzi zamieszczanych przez u偶ytkownik贸w Forum. Osoby zamieszczaj膮ce wypowiedzi naruszaj膮ce prawo lub prawem chronione dobra os贸b trzecich mog膮 ponie艣膰 z tego tytu艂u odpowiedzialno艣膰 karn膮 lub cywiln膮. Regulamin.