Dodaj do ulubionych

Pytanie do ekolożek forumowych.

12.06.19, 20:15
Wątek z ciążą z ręki, nie wypalił, trudno.

Drogie ekolożki, czy w imię swojej ideologii zrobicie coś naprawdę dobrego dla planety, w dodatku nie wymagającego od Was żadnego wysiłku tj. czy zrezygnujecie, powiedzmy tylko na najbliższe 5 lat z urlopów za granicą? Wiadomo jaki to ślad węglowy zostawia każda podróż samolotem. Wyjątek zrobię dla pracy, jeżeli taką macie i nie możecie z niej z ważnych powodów zrezygnować.
Zatem, która podejmuje wyzwanie?

--
Nie dam się wygasić!
Edytor zaawansowany
  • cruella_demon 12.06.19, 20:18
    Sorry mam już opłacone big_grin
  • katja.katja 12.06.19, 20:21
    Ty nie jesteś ekolożką, a przynajmniej nie robisz sobie z bycia "eko" forumowego imagu smile
    Pytanie do tych tak pięknie udzielających się w wątku o ekologii, które tłumnie oburzały się, że klient pakuje pomidora w woreczek i szukające sklepu z makaronami na wagę byle tylko nie skalać się.... woreczkiem foliowym.
    Mam nadzieję, że wpadną na wątasek smile

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 12.06.19, 20:24
    Czekam na Olenkę smile Też dość często kibicuje takim wątkom.

--
    Nie dam się wygasić!
  • olena.s 12.06.19, 20:48
    Ja, biedny głupku, w ogóle nie mam na razie w planach wakacyjnych wyjazdów. Podobnie jak w ubiegłym roku zresztą. Oraz jeszcze rok wcześniej. Więc dla mnie - pseudokobieto - nie jest to jakieś giga wyzwanie, tylko raczej codzienność związana z dość napiętymi planami zawodowymi.
  • mysiulek08 12.06.19, 20:55
    no to ze mnie ekolozka pelna geba, brak foliowek zalatwiono odgornie, glownie w regionie gdzie mieszkam bo maja ekohopla, nikogo nie dziwi pakowanie owocow czy warzyw w woreczki 'firanowe', sa dostepne torby papierowe, zakupy zapakuja ci w pudlo za niewielka oplata, jesli zapomnisz swoich toreb, a makaron robie sama smile

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • bardzo-dobry-kochanek 12.06.19, 21:02
    cruella_demon napisała:
    > Sorry mam już opłacone big_grin

Na najbliższe 5 lat?
  • cruella_demon 12.06.19, 21:06
    Na ten rok, ale na następne 5 mam już poczynione plany tongue_out
  • mysiulek08 12.06.19, 20:20
    uwazam, ze nie zaliczam sie do ekolozek, ale tez szkodnikiem nie jestem 😀 wiec bez problemu przyjmuje wyzwanie, 5 lat ? spokojnie, dluzej juz nie ruszalam sie poza nasz grajdol samolotem 😀

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • niebieskie_korale 12.06.19, 20:21
    Jesli juz o ekologie chodzi, to wiecej dla planety zrobiloby sie zaprzestaniem jedzenia miesa, szczegolnie krowiego.
  • katja.katja 12.06.19, 20:23
    Zaprzestanie bezsensownych lotów samolotem czy bardzo długich podróży samochodem/autokarem (Chorwacja) jeszcze więcej.

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 12.06.19, 20:23
    Bezsensownych czyli nie zmuszonych sytuacją zawodową lub koniecznością leczenia za granicą.

--
    Nie dam się wygasić!
  • niebieskie_korale 12.06.19, 20:36
    sugerujesz, ze wydzielanie metanu, jest mniej szkodliwe niz spalanie gasoliny?
  • katja.katja 12.06.19, 20:43
    To nie jedyne koszty ekologiczne podróży samolotem lub 12 godzinnej lub dłuższej podróży samochodem.

--
    Nie dam się wygasić!
  • niebieskie_korale 12.06.19, 21:07
    prodykcja metanu nie jedyne koszty ekologiczne stada krow
  • agata_abbott 12.06.19, 20:38
    Od pieciu lat (a w zasadzie to od 6) nie byłam na takim zagranicznym urlopie. Dostanę medal z ziemniaka? smile

--
    teoriachaosu.blog/
  • eliszka25 12.06.19, 21:04
    Nie uważam się za ekolożkę, choć na zakupy chodzę z własnymi torbami i woreczkami na warzywa i owoce. Kosmetyki kupuję normalne, ale akurat moja ulubiona firma ma bardzo dużo opakowań szklanych, bo lansuje się na dbająca o ekologię. Na wakacje zwykle nie latamy samolotem. Mąż lata służbowo, ale tego niestety nie da się wyeliminować. Wakacyjnie wychodzi nam jakiś przelot średnio właśnie co 4-5 lat. Aktualnie latanie nam się kompletnie nie opłaca, bo jeździmy na wakacje samochodem elektrycznym i do końca jego życia „tankowanie” mamy gratis. W ramach oszczędzania czasu oraz co2 umawiamy się ze znajomymi na wspólne wożenie naszych dzieciaków na zajęcia dodatkowe. Wtedy zamiast 4 czy 5 samochodów jedzie jeden.
  • triismegistos 12.06.19, 21:10
    Jeśli ekologia jest naprawdę bliska twemu trollowemu serduszku i chcesz zmniejszyć swój ślad węglowy zrezygnuj z internetu. To jak, podejmujesz wyzwanie?

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • ykke 12.06.19, 21:23
    Nie latam jakby co.
    Ale ty dalej nie czaisz. Niewzięcie foliówki do przysłowiowego pomidora nie wymaga wysilku, rezygnacji z wygody. Służy po nic. Jest bezsensowne. Wzięcie torby z domu to tez żaden problem Rezygnacja z podróży raz w roku to już jakiś dyskomfort, odebranie sobie mozliwosci poznawania swiata. Naprawdę folia i plastik oraz hodowla przemyslowa robią więcej złego niż wycieczki.

--
    Izka

"Dzień bez śmiechu to dzień stracony"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.