Dodaj do ulubionych

Odkomarzanie.

13.06.19, 03:40
Ostatnio pisałam o komarach, że jest ich dużo. No i jednak mi się nie wydawało. Po powodziach mamy plagę komarów. Władze postanowiły zrobić odkomarzanie między 21:30 - 1.00 w nocy. Byliśmy 3 w kolejce na dziś.
Środek to chyba: cyper fog 200
No i w sumie coś mi się o uszy obiło, ale nie wiedziałam czy to prawda, na fb nie było informacji jakoś podanej nachalnie ( zazwyczaj jest na miastowym spotted, czy ogólnie na stronie urzedu).
Potwierdziłam przed chwilą na stronie urzędu informację.
Spałam przy otwartym oknie - nie było żadnych informacji o zamykaniu. Duchota straszna. Jak spać przy zamkniętym?
Około 23:00 strasznie zaczęła mnie boleć głowa i mięśnie oczy, jakieś dretwienia a po pokoju lata mi nawalony komar, ruchem spiralowym. Czy to możliwe, że ewentualny rozpylanym środek w bliżej nieokreślonym miejscu mógł wpłynąć na moje samopoczucie z racji otwartego okna?
Mieliście odkomarzania okolicy?
Edytor zaawansowany
 • rulsanka 13.06.19, 08:34
  Odkomarzanie zabija WSZYSTKIE owady. Pszczoły, motyle, trzmiele. Ludziom też szkodzi sad

  --
  www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
 • rulsanka 13.06.19, 08:36
  Jeszcze szkodzi organizmom wodnym. W ogóle nie wiem, jak można pozwalać na takie barbarzyństwo.

  --
  www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
 • clara.veritas 13.06.19, 10:33
  Z tego powodu Kraków nie będzie odkomarzał środkami chemicznymi, miasto wydało oświadczenie, że stawia na stwarzanie warunków ptakom, a nie chemię - przejdź się po lokalnych grupach dyskusyjnych, jakie oburzenie big_grin
 • milka_milka 13.06.19, 12:39
  To sobie wyobraź człowieka z alergią na ugryzienia komarów.
  Wolę odkomarzanie niż bąbel na bąblu i dodatkowe atrakcje.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • thank_you 13.06.19, 13:09
  Jak byłam mała, to po kapieli u dziadkow miałam specjalny strój - z gumkami w rękawach i nogawkach oraz w pasie bluzki, gdyż komary potrafiły wlecieć mi przez ubranie i załatwić mnie tak, ze byłam spuchnięta. W ten weekend byłam nad Wisła w Kazimierzu i mimo środka z deet 25 g na rękach miałam kilkadziesiąt ugryzień, moj facet tak samo. Co rok komar ugryzie mojego syna w powiekę, która potem puchnie i jakis tydzien nie widzi na jedno oko.
  Mam dość tych latających łajz.
 • milka_milka 13.06.19, 13:55
  Strój ok., tylko nie w upale, bo można się zagotować.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • rulsanka 13.06.19, 14:09
  To zatrujmy cały świat, żeby tobie było pozornie lepiej. Co z tego, że potem pomrzemy na raka.

  --
  www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
 • thank_you 13.06.19, 14:14
  Ja już miałam, takżeten... wink
 • rulsanka 13.06.19, 14:33
  Ale masz dziecko, jemu rak nie grozi? Odpukać.
  Jakiego świata chciałabyś dla niego? Zatrutego i pełnego komarów (tak, komary przetrwają, bo wystarczy im odrobina stojącej wody) czy czystego, z pięknymi motylami i ważkami (zjadają komary!).

  --
  www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
 • milka_milka 13.06.19, 14:14
  A czy ja pisałam o zatruwaniu całego świata? Nie szalej. Jakoś Singapur radzi sobie z komarami, przez tydzień nie widziałam ani jednego, i nie wygląda na zatruty.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • rulsanka 13.06.19, 14:17
  Oni przede wszystkim mają porządne kontrole pod kątem miejsc namnażania komarów np. puszka po farbie (kiedyś forumka pisała, ze dostała 100 dolarów mandatu za taki zbiorniczek).
  Niezatruwanie świata zacznijmy od siebie.

  --
  www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
 • yuka12 13.06.19, 14:05
  A po nas choćby i potop 😏.
  Rozumiem alergię na ugryzienia. Ale odkomarzanie zabija wszystko. Co będzie, jak komary uodpornią, a cała reszta owadów + ptaki wyginą?


  --
  "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
 • 35wcieniu 13.06.19, 15:23
  Nie twierdze ze nie masz racji ale skad pomysl ze komary sie uodpornia a inne owady wygina, a nie odwrotnie?
 • memphis90 13.06.19, 16:40
  Muchy, karaluchy, kleszcze i komary wiedzą coś, o czym nie wie cała reszta...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • rulsanka 13.06.19, 21:38
  To tak jak z bakteriami i opornością na antybiotyki. Selekcja naturalna.

  --
  www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
 • helka.pentelka 13.06.19, 12:17
  Ptaki też zabija - sąsiednia gmina właśnie się przekonała
 • thank_you 13.06.19, 14:18
  Z tego co mi wiadomo, to właśnie po to odkomarzanie przeprowadza się nocą, aby nie zaszkodzić pszczołom, motylom i trzmielom. wink
 • rulsanka 13.06.19, 14:23
  A owady pożyteczne w nocy nie istnieją? Teleportują się do innej galaktyki?
  Poza tym środki odkomarzające działają 3 tygodnie. To substancje o przedłużonym działaniu. Zabijają wszystkie drapieżniki żerujące na komarach np. pająki, złotooki, drapieżniki wodne. Szkodzą ptakom, nietoperzom. Kolejna inwazja komarów będzie już bez naturalnych sprzymierzeńców człowieka w walce z krwiopijcami.

  --
  www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
 • sirella 13.06.19, 10:53
  Raz kilka lat temu spałam przy otwartym oknie, albo ktoś wylał ścieki albo dziwny kierunek wiatru spowodował że dotarły smrody wypuszczane w nocy z huty lub wylewki oczyszczalni ścieków - nie wiem co to było ale smród był za oknem potworny jak z wielkiego szamba, obudziłam się podtruta, z bólem głowy, ledwo wstałam żeby zamknąć okna byłam nieprzytomna, smród i tak był już w środku mieszkania i musiałam wdychać to nadal, nie byłam w stanie nawet wybrac telefonu żeby zadzwonić na straż miejską albo gdziekolwiek to zgłosić, padłam na łóżko przykryłam nos kołdrą by był jakikolwiek filtr, koszmarnie było , cały następny dzień miałam mdłości i potwornie bolała mnie głowa. Od tej pory nigdy nie otwieram okna na noc, nawet w upały-wietrzę przed spaniem i zamykam.

 • mebloscianka_dziadka_franka 13.06.19, 12:24
  Mnie coś użarło, ale to chyba nie komar, bo placek czerwony mam na udzie na 2 cm. Poza tym jednym incydentem nie widziałam w tym roku jeszcze komara i mam nadzieję, że nie zobaczę smile
 • astrologia333 13.06.19, 12:37
  U nas podobno po powodziach. I jest to fakt. Co rok siedzę na podwórku między drzewkami małymi w ilości 6. Robię to od południa w wolne dni lub po pracy do wieczora. Nigdy mnie tak komary nie atakowaly o 18 byłam cała pogryziona, do tego zabierając klamoty robiłam dwa podejścia. Najpierw poduszka i torba z duperelami, a potem koc i cała reszta. Międzyczasie pogrązły mi ręce i twarz.

  Koszmar.

  Jednak wczoraj też nie było miło. Mam okna od zachodu, wiec sypialnia nagrzana, duchota. Na nic dwa okna otworzyłam. Tak mnie głowa rozbolała, w mgnieniu oka, drętwienia, bóle oczu. Koszmar. I jakisz szalony komar, który latał 3razy szybciej od gory do dołu w takiej spirali. Jakoś mam mieszane uczucia do tego odkomarzania...
 • 35wcieniu 13.06.19, 13:55
  I cyk, borelioza wink
 • mebloscianka_dziadka_franka 13.06.19, 20:18
  Jeśli to do mnie, to nie wygląda to jak rumień wędrujący.
 • triismegistos 13.06.19, 12:25
  Przyznaję się, wczoraj wieszałam psy na nowych władzach miasta za nieodkomarzanie. Da się to w ogóle zrobić w jakiś cywilizowany sposób? Wypuszczając ważki i żaby np? Bo niestety na dworzu ciężko wytrzymać.

  --
  Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
 • szarsz 13.06.19, 12:51
  Trzeba stawiać budki dla nietoperzy (1 nietoperz zjada nawet 3000 komarów przez noc). Jerzyki są jeszcze skuteczniejsze.
 • szarsz 13.06.19, 12:53
  U mnie w mieście była akcja, rozdawali budki dla jerzyków, można sobie było powiesić, jeśli ktoś ma warunki.
 • profes79 13.06.19, 13:10
  No i można sobie wieszać za to potem przychodzi sezon robót remontowych i przy ocieplaniu budynków starannie muruje się otwory wentylacyjne gdzie gnieżdżą się jaskółki czy jerzyki - czasami wręcz z gniazdami i młodymi w środku.

  --
  Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
 • katja.katja 13.06.19, 16:17
  Ale skąd wziąć jeżyka?

  --
  Nie dam się wygasić!
 • majenkir 13.06.19, 16:57
  katja.katja napisała:
  > Ale skąd wziąć jeżyka?
  Stad:  big_grinbig_grin

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Abby&Prada
 • feliz_madre 13.06.19, 12:43
  Z tymi komara i to jakiś armagedon. Na lotnisku w hali są ich tysiące, w Warszawie wczoraj mnie ugryzło 7 w tramwaju! W domu mam moskitiery i tak zabiłam przed snem ze 30. Strach pójść do parku na wieczorny spacer z psem, bo atakują jak w u Hitchcocka...
 • sirella 13.06.19, 12:46
  Teraz musisz pościel , zasłony, narzuty wyprać , podłogi szafli umyć. Bo przeciez ci oprysk z powietrza opadł na rzeczy w mieszkaniu..
  Fakt że u mnie też chmara komarów, wracałam z urlopu gdzie komarów nie było i w szoku byłam ile tego draństwa mnie opadło na ulicy. Bo w mieszkaniu i na balkonie mam roślinę komarzycę i żadnego komara nie uświadczyłam.
 • aguar 13.06.19, 12:49
  W zeszłym roku w sierpniu byliśmy w zoo, gdzie pryskali czymś do koszów od śmieci ze względu na dużą liczbę os. Zrobiło mi się w pewnym momencie słabo, o mało nie zemdlałam (na szczęście zdążyłam się położyć na ławce). Potem, po powrocie do domu już mi nic nie było. I właśnie zastanawiałam się, czy to nie od tego środka.
 • hanusinamama 13.06.19, 13:34
  Tu masz klasyfikacje produktu:
  Działanie drażniące na skórę, kategoria zagrożenia 2 (Skin Irrit. 2)H315 Działa drażniąco na skórę.
  Działanie uczulające na skórę, kategoria zagrożenia 1 (Skin Sens. 1)H317 Może powodować reakcję alergiczną skóry.
  Poważne uszkodzenie oczu, kategoria zagrożenia 1 (Eye Dam. 1)H318 Powoduje poważne uszkodzenie oczu.
  Działanie drażniące na oczy, kategoria zagrożenia 2 (Eye Irrit. 2)H319Działa drażniąco na oczy.
  Działanie toksyczne na narządy docelowe -jednorazowe narażenie, kategoria zagrożenia 3 (STOT SE3)H335 Może powodować podrażnienie dróg oddechowych.

  Więc tak mozesz się czuć gorzej. Radziłabym wyprać posciel, zmyć podłoge. Te srodki biobójcze nie nie rozkłądają się zbyt szybko.

  Jeste tez bardzo toksyczny na organizmy srodowiska wodnego ( nie ma klasyfikacji dla pozostałych organizmów ale ten srodek zabija wszelkie owady oraz pajęczaki). W sumie powinno sie najpierw informować o zagrozeniu a potem wysyłąc liste kto chętny. Ja juz wole komary...
 • szafireczek 13.06.19, 13:46
  Potem jest żal, że pszczoły giną, a jak mają żyć, jak mamy takie akcje...?
 • 35wcieniu 13.06.19, 13:57
  A z drugiej strony mamy też żal że borelioza szaleje (tak, wiem że to nie komary ale wątki o odkleszczaniu też były). To jak to wypośrodkować?
 • szafireczek 13.06.19, 14:10
  Zabezpieczać się indywidualnie? Moskitiery, rośliny, urządzenia odstraszajace komary, np. dźwiękowe - są nawet takie do wózeczka dla dziecka...albo takie eko: zapach ziół i roślin, których komary nie cierpią...na kleszcze - musi być przegląd ciała po spacerze...to chyba jednak lepsze i bezpieczniejsze od chemii...
 • 35wcieniu 13.06.19, 15:19
  Przeglad ciala nic Ci nie da jak kleszcz juz wbity. Nie mam nic do naturalnych metod ani srodkow indywidualnych tylko hm, one jakby... Nie dzialaja?
 • hanusinamama 13.06.19, 15:55
  Ale nie kazdy kleszcz jest nosicielem boreliozy. I nawet jak jest nie kazdy zachoruje. Troche zrobili z boreliozy straszaka.
 • 35wcieniu 13.06.19, 15:57
  Troche zrobili, a troche i nie. Wsrod moich znajomych wlasciwie nie maja boreliozy tylko ci, ktorzy sie nie zbadali wink
 • majenkir 13.06.19, 17:01
  hanusinamama napisała:
  > Ale nie kazdy kleszcz jest nosicielem boreliozy. I nawet jak jest nie kazdy zachoruje.


  Dokladnie. U nas wiekszosc psow jest zarazona borelioza, a zachoruje niewiele z nich.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Abby&Prada
 • majenkir 13.06.19, 16:59
  35wcieniu napisał(a):
  > Przeglad ciala nic Ci nie da jak kleszcz juz wbity.


  Kleszcze nie wbijaja sie z predkoscia swiatla wink.
  A i swiezo wbity nie zaraza od razu.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Abby&Prada
 • rulsanka 13.06.19, 14:15
  Czy mamy wszystko zabić? To wtedy zostaną same komary i kleszcze. Bo zabijemy wszystkich ich naturalnych wrogów, a komary akurat się bardzo skutecznie rozmnażają, w odróżnieniu od polujących na nie drapieżników. Podobnie z kleszczami.

  --
  www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
 • 35wcieniu 13.06.19, 15:20
  A czy ja tak twierdze? Pytam po prostu jakie sa alternatywy.
 • hanusinamama 13.06.19, 15:57
  Przede wszystkim ten preparat nie ejst tak zabójczy dla kleszczy jak wiele osób mysli. Zabija tylko formy dorosłe, nie jaja. Komary zabija zarówno w formie jaj, larw jak i formy dorosłe (tyle ze jaja i larwy są w zbironikach wodnych wiec trzeba by lać do wody, a działa bardzo toksycznie na srodowisko wodne).
 • hanusinamama 13.06.19, 15:54
  Tylko ze ten srodek śrdenio działa na kleszcze. Tzn został dopuszczony wiec w warunkach laboratoryjnych działa biobójczo. Ale w srodowisku naturalnym daje marne efekty. I zanim po mnie znowu pojedziesz to akurat tą dziedzin zajmuje sie od prawie 14 lat.
  Tutaj na kleszcze działa bardziej jako repelent (czyli odstarszająco) bo cypermetryna nie jest tak skuteczna na kleszcze. I zabija tylko formy dorosłe. Jaja nie.
 • majenkir 13.06.19, 17:04
  U nas odkomarzaja indywidualnie na zyczenie, ale moda na trucie komarow na szczescie przechodzi.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Abby&Prada

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.