Dodaj do ulubionych

Czy tylko mój dziubdziuś?

13.06.19, 11:15
Nie zmieści się w tytule.
Chciałam zapytać czy jeszcze czyjś dziubdziuś spośród ematkowych się rekrutuje do szkół prowadzonych przez MON <niezależnie od rekrutacji zwykłej> i jeśli tak, to jak oceniacie szanse? Wiem, że do Dęblina są kandydaci laureaci/finaliści, do informatycznego przy WAT nie, a progi punktowe to zagadka.
Edytor zaawansowany
  • zuleyka.z.talgaru 13.06.19, 11:32
    Uuuu boisz się jednak.....
  • triss_merigold6 13.06.19, 11:38
    Byłabym nienormalna, gdybym się nie bała przy 11 kandydatach na miejsce.
    Zresztą strach to nie jest adekwatna emocja, do wybranych szkół "normalnych" ma szansę się dostać nawet jeśli wzrosną progi punktowe i dalej przygotowywać do naboru na studia za kilka lat.
    Dęblin to idee fixe, coś jak trafiona wygrana w totka, trudno zakładać, że się uda.
  • zuleyka.z.talgaru 13.06.19, 11:51
    Ogólnie tak.

Natomiast kreujesz się tak na forum, że właściwie to powinno być oczywiste, że Twój dziubasek dostanie się tam gdzie chce.
  • mama.nygusa 13.06.19, 11:54
    Nieprawda, w kazdyum lub kazdym watku o rekrutacji triss pisz o swoich obawach.Nie czytam wszystkiego, ale da sie zauwazyc, ze trisss pewna nie jest niczego.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • triss_merigold6 13.06.19, 12:01
    Nie, zupełnie nie.
  • cosmetic.wipes 13.06.19, 16:29
    > Dęblin to idee fixe,

Twoja czy młodego?

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • bei 13.06.19, 22:44
    Triss, Twój syn ma pasję, wierzę, ze dostanie się,, na pewno !
  • quilte 13.06.19, 14:13
    Ty to jednak wredna jesteś. Miałam wrażenie, że ci się odmieniło, ale wracasz do formy.
  • quilte 13.06.19, 14:14
    To do szanownej zuleyki, jakoś źle się podpięło.
  • bergamotka77 13.06.19, 15:54
    Zuleyka zawsze byla wredna zmijka.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • zuleyka.z.talgaru 13.06.19, 16:17
    Uczę się od Ciebie.
  • cosinuss 13.06.19, 12:01
    Mam dwóch, 50 już letnich kuzynów, po Dęblinie. Pierwszy się dostał, bo rodzina uruchomiła wszystkie możliwe znajomości z ówczesnym ministrem edukacji włącznie. No i poleciał mu wzrok, przekierowali na naziemną obsługę, on się obraził i odszedł. W nagrodę kompania karna w Piszu. Potem skończył coś na KUL i jest nauczycielem. A drugi, chłopak ze wsi, który chciał latać, dostał się bez problemu, skończył, latał i teraz jeździ jako taksówkarz w Londynie, bo uznał, że jest za stary na przechodzenie do lotnictwa cywilnego i robienie uprawnień w WB. Ale jego kumpel z jednostki lata tam w cywilnym.
    Teraz to na szczęście zupełnie inne czasy. Miałam tak z 7 lat i pamiętam tę ogromną halę pełną piętrowych łóżek, huk samolotów i masę chłopaków noszących mnie na barana smile
    Dostanie się, ma marzenie i zrobił wszystko ( za co jak na nastolatka szacun) i ty również, żeby się spełniło. Jakaś kurcze sprawiedliwość musi być smile
  • kryzys_wieku_sredniego 13.06.19, 14:17
    W zeszłym roku mój kuzyn nie dostał się z uwagi na stan zdrowia ( miał operację kolana bo pozrywał wiązadła, wszystko oki, biega, skacze ale do sił mundurowych wejście zamknięte).
  • szafireczek 13.06.19, 14:24
    smile niestety, ale to prawda, można być Einsteinem, ale bez pozytywnego przejścia przez Komisję lekarską nic z tego...
  • maslova 13.06.19, 14:25
    Może lepiej się zastanów nad wyborem szkoły...:
    wiadomosci.onet.pl/kraj/studenci-wojskowej-akademii-technicznej-w-upal-zaliczali-cwiczenia-trzech-zaslablo/d8m70ds
  • mamaaspiama 15.06.19, 10:56
    Bo studentów innych uczelni nigdy nic złego nie spotyka 🙄
    Na której to uczelni studenci, nawaleni jak Messerschmitty i naspawani, lecieli z misją na Marsa z 4 piętra akademiku, w kartonie po czymśtam,.a za nimi szykowała się misja ratunkowa?
    To byli ludzie z 3 roku, więc żadne świeżynki. Coś musiało się dziać - zmęczenie większe niż zwykle, kac? Faktem jest, że WAT ostatnio ma niż jakościowy i że zawiódł zdrowy rozsądek, student trafił do szpitala zbyt późno. Ale może nie szalejmy od razu ze skreślaniem uczelni wojskowych, bo to dla wielu osób świetna opcja.
  • little_fish 15.06.19, 11:15
    Ale oni z tą misją na Marsa lecieli na polecenie przełożonych /nauczycieli? Bo to jest jakby trochę inna sytuacja.
  • agniesia331 13.06.19, 14:52
    Dostał się na wat, wybrał polibude większy ptestiz

• katja.katja 13.06.19, 16:16
    Na swój dziwny sposób Cię lubię, więc trzymam kciuki by się dostał skoro dla Was to takie ważne.

--
    Nie dam się wygasić!
  • lot_w_kosmos 13.06.19, 16:21
    Ooooo, twój dziubdzius będzie bardzo blisko mnie, i terytorialnie i że tak powiem hm... branżowo ?
    Czyżby Dęblin a potem LAW? wink
  • triss_merigold6 13.06.19, 16:30
    No, chciałby. Nie ma natomiast gwarancji, że zdrowotnie nie podupadnie za 4 lata, nawet gdyby teraz się dostał. W każdym razie, jest silnie sprofilowany wojskowo od dawna, wizja mieszkania w akademiku z obcymi chłopcami go nie rusza, wstawanie na gwizdek też nie.
  • lot_w_kosmos 13.06.19, 17:47
    Na Lawie są fajne kierunki, nie tylko lotka.
    Związane z nawigacją, budową silnika i płatowca, awioniki i systemów sterowania, bezzalogowych statków powietrznych, itp.
    Zdrowie musi być, ale już nie tak wysrubowane jak dla pilotów.
    No i studia na wojskowej uczelni to ulga dla kieszeni rodzica, bo podchorąży oprócz bardzo wysokiego żołdu dostaje wszystko - od majtek, po ręczniki, witaminy, żarcie, akademik.
    Fakt, musi zostać żołnierzem i to odsluzyc, ale jak jest kumaty, z pasją i zechce zostać choćby na uczelni, to oprócz dobrej pensji, wyciągnie sporo z grantów naukowych, itp.
    Wojsko to nie tylko poligon i czołganie, jak niektórzy myślą...

To trzymam kciuki za przyszłego licealistę 👍
  • kosmos_pierzasty 13.06.19, 16:43
    W każdym razie trzymam kciuki za Dziubdziusia, żeby się dostał tam, gdzie najbardziej chce, bo dlaczegóż by nie w zasadzie? smile
  • berdebul 13.06.19, 19:40
    W poprzednich wątkach większość twierdziła, że formacje mundurowe nie są brane pod uwagę. Trzeba było cisnąć Dziubdziusia o olimpiady i konkursy, w tym roku bez tego to rzeź.
  • volta2 13.06.19, 21:11
    kolega z klasy dostał się do dęblina i wypadł po pierszym roku, nigdy nie powiedział co było przyczyną, czy zdrowie, czy rygor, czy nauka? tzn. zdał do drugiej klasy ale robił ją już z nami. czyli nawet wejście nie gwarantuje że dziubek nie odpadnie.

• triss_merigold6 13.06.19, 21:18
    Co roku rezygnuje kilkoro dzieci, nie dają rady w warunkach internatu, to nie jest żadna tajemnica.
  • skat_0 13.06.19, 22:55
    Za czasów mojego brata największy odsiew, już po rozpoczęciu nauki, to był z fizyki. Powodzenia dla młodego
  • alicia033 13.06.19, 23:23
    tylko twój.
    Większość na szczęście nie widzi nic dobrego w wepchnięciu dziecka do instytucji totalitarnej typu wojsko lub kościół rzymsko-katolicki.
  • szeptucha.z.malucha 14.06.19, 00:22
    A swoją drogą są jeszcze tzw. niższe seminaria duchowne, czyli licea dla przyszłych zakonników? Z mojego rocznika znałam chłopaka, który tam poszedł,
    Co fo Dęblina, czy ogólnie formacji wojskowych - teraz nie znam, małżonek próbował do Dęblina ale okazało się, że daltonista, P czym nie miał pojęcia i nici z tego.
  • 35wcieniu 14.06.19, 08:58
    Chyba jeszcze kilka jest.
  • gulcia77 14.06.19, 20:55
    Są. To seminarium, które dawno temu zaczął mój chłop jeszcze istnieje. Na szczęście szybko mu przeszło. Teraz żyję z antyklerykałem i ateistą.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • katja.katja 14.06.19, 07:41
    Ale oczekujesz, że ktoś będzie chronił zad Twój i Twojej rodziny.

--
    Nie dam się wygasić!
  • lot_w_kosmos 14.06.19, 14:24
    Prawda? Co za hipokryzja....
  • ck2 15.06.19, 08:37
    Ludzie oczekują też, że ktoś będzie np. sprzątał ulice. Ale mało kto "pcha" dziecko do takiej pracy, zwłaszcza mając inne możliwości. No chyba, że średnio swoje dziecko kocha.
  • ck2 15.06.19, 08:39
    Moze to metoda, żeby dzieciak nie powtórzył życiorysu rodziców, którzy lubili korzystać ze swobody i chyba nienajlepiej na tym wyszli.
  • dzikka 14.06.19, 08:31
    A skąd wiesz le twój dziubasek będzie miał punktów? Macie już wyniki egzaminów?
  • triss_merigold6 14.06.19, 09:06
    Nie wiem. Wiem ile będzie miał ze świadectwa.
  • dzikka 14.06.19, 09:26
    No to jeszcze pół godziny czekania.....trzymam kciuki za nasze dzieciaki. A ile będziecie mieć za te pierwsza część? Z ciekawości pytam. Bo nawet jeśli o te cześć chodzi to do końca nie wiemy jak potraktują zawody sportowe mojej córki. W najgorszym wypadku będzie 91.
  • mum2004 14.06.19, 11:22
    Wiecie już?
  • dzikka 14.06.19, 11:25
    Wiemysmile
  • kurt.wallander 14.06.19, 11:26
    triss_merigold6 napisała:

> Nie wiem. Wiem ile będzie miał ze świadectwa.

I jak tam?
  • wapaha 14.06.19, 14:27
    a znacie kogos stamtąd ?
  • triss_merigold6 14.06.19, 14:38
    Absolutnie nikogo, poza historiami "mąż znajomej koleżanki z pracy tam chodził".
  • arwena_11 14.06.19, 20:49
    Triss i jak po wynikach? Szanse na Dęblin ma nadal?
  • triss_merigold6 14.06.19, 20:59
    Przy progach ubiegłorocznych i z poprzednich lat dostałby się spokojnie, a w tym roku nie wiem - zależy o ile wzrosną.
  • przystanek_tramwajowy 15.06.19, 09:45
    Czyli gdzieś 140-150. Bliżej 140. Tam mi mówi moja szklana kula. Zważywaszy, ile zainwestowałaś w kursy i korepetycje dziubdziusia, to masz prawo nie piać z zachwytu.

--
    A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
  • papinia 15.06.19, 11:02
    Budowlanka welcome i tyle w temacie misia
  • przystanek_tramwajowy 15.06.19, 11:16
    Bez przegięć z tą budowlanką. Dostanie się do średniego liceum. Ale tu bardziej chodzi o to, ile triss zainwestowała w przygotowanie dziubdziusia do egzaminów. Czego tam nie było: prywatne korepetycje z kilku przedmiotów, kursy. Na pewno liczyła na lepszy wynik.

--
    A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
  • cosinuss 15.06.19, 11:20
    Nie wiem, co Ci Triss zrobiła, ale to jest dno dna.
  • cosinuss 15.06.19, 11:24
    Dno dna to do papini.
    Nie wiemy, jaki jest wynik, a zainwestowała, bo realnie ocenia sytuację i świetnie, że nie ogranicza się do zapewnienia dziecku jedzenia i spania tylko, ale pomaga jak może w spełnieniu marzeń.
  • dorotkamaskotka 15.06.19, 11:25
    cosinuss napisał(a):

> Nie wiem, co Ci Triss zrobiła, ale to jest dno dna.
    100/100
  • przystanek_tramwajowy 15.06.19, 11:27
    Ale o co cho, jak mówi młodzież? Przecież przedstawiam fakty. Triss niejednokrotnie o tym pisała o tych korepetycjach i kursach. Zluzuj majtki. Nigdzie nie napisałam, że taki wynik jest fatalny. Po prostu niewspółmierny do włożonego trudu.

--
  • little_fish 15.06.19, 11:38
    Ale nie masz pewności jaki to wynik
  • arwena_11 15.06.19, 11:45
    Biorąc pod uwagę, że syn Triss startuje też do Technikum Lotniczego w Warszawie - gdzie progi zawsze były wysokie - to musi mieć więcej niż 150-160 pkt
  • przystanek_tramwajowy 15.06.19, 11:56
    Startować każdy może do dowolnej szkoły. Jak ktoś ma 40 punktów, to mu nie zabronią składania papierów w Batorym. Ty zapytałaś ją o Dęblin, a ona ci odpowiedziała: "Przy progach ubiegłorocznych i z poprzednich lat dostałby się spokojnie, a w tym roku nie wiem - zależy o ile wzrosną." A progi w Dęblinie nigdy z nóg nie zwalały. Zazwyczaj poniżej 140. I stąd mój wniosek - o jakże logiczny. I w żaden spośób nie krzywdzący dla dziubdziusia.

--
  • heca7 15.06.19, 11:51
    ??? Ile jadu z powodu nieznanego ci dziecka...

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • przystanek_tramwajowy 15.06.19, 11:58
    Gdzie wy tu jad widzicie? Naprawdę napisanie, że ktoś ma 140 punktów z egzaminów to jest wylewanie jadu? Odklepało wam z powodu upału? A ile punktów zdobył twój syn heca?

--
  • heca7 15.06.19, 12:02
    Zwróć uwagę, że ja NIE odpowiadam tobie tylko Papini wyłącznie. Przecież to widać po drzewku.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • przystanek_tramwajowy 15.06.19, 12:16
    U mnie wynika z drzewka, że wpisałaś się pod moim postem.

--
  • kurt.wallander 15.06.19, 13:16
    No dobra, papini trochę przegięła, ale w sumie odpowiedziała w takim samym stylu, w jakim nieraz potrafi przywalić triss. Tez podejrzewam, ze syn nie zaszalał z egzaminem, bo juz dawno by się chwaliła wink Mimo wszystko życzę, by się dostał tam gdzie chce, i dał radę później w szkole.
  • bistian 15.06.19, 13:21
    przystanek_tramwajowy napisał:

> A ile punktów zdobył twój syn heca?

Rozumiem, że niektórzy mają synów, inni córki, jeszcze inni, oboje. Ale na tym forum córki w zasadzie się nie pojawiają i to jest najzabawniejsze. Pojawiają się, gdy mają poważne kłopoty, a zazwyczaj brylują synowie, oczko w głowie ematki wink
  • przystanek_tramwajowy 15.06.19, 13:26
    Pitolisz kolego. Czytam forum od dawna i wiem, że w tym roku egzaminy zdawał SYN HECY. Córka w zeszłym roku. Ja nie wiem, z czego to wynika, ale jak już się pojawi jakiś facet na tym forum, to od razu z deficytami.

--
  • heca7 15.06.19, 13:42
    Zgadza się, syn. Egzaminy poszły dobrze ,do liceum na pewno się dostanie tylko myśmy nie celowali w te najlepsze w Wawie wink

--
  • bistian 15.06.19, 13:48
    przystanek_tramwajowy napisał:

> Pitolisz kolego.

Nie jestem Twoim kolegą, sam sobie wybieram koleżanki.

> Czytam forum od dawna i wiem, że w tym roku egzaminy zdawał SY
    > N HECY. Córka w zeszłym roku.

Ja nie do Hecy, tylko tak ogólnie. Według mnie, córki pojawiają się na forum rzadziej, niż synowie. Nie wiem, z czego to wynika, ale będę walczył o prawa dziewczyn! wink

Jeżeli nie zrozumiałaś tak prostego wniosku, to sama masz deficyty.
  • little_fish 15.06.19, 14:01
    Mam dwóch synów, trudno aby w moich wątkach pojawiała się córka 😉
  • arwena_11 15.06.19, 14:06
    Pożycz od koleżanki tongue_out
  • ck2 15.06.19, 18:15
    Czyli inteligencja jednak po ojcu?
  • ienerta 15.06.19, 14:20
    MON? Raczej LOL. Nie przejmuj się, na pewno finalnie będzie świetnym kierownikiem stoiska z rybami w lokalnej Biedronce.
  • dorotkamaskotka 15.06.19, 14:31
    ienerta napisała:

> MON? Raczej LOL. Nie przejmuj się, na pewno finalnie będzie świetnym kierowniki
    > em stoiska z rybami w lokalnej Biedronce.
    Ulżyło?
    mogę jeszcze zrozumieć nieodpartą, wewnętrzną potrzebę dokopania Triss. Ale jechanie po dzieciaku jest słabe. Zwłaszcza, że jeszcze nic nie wiadomo.
  • pani07 15.06.19, 15:35
    ienerta napisała:

> MON? Raczej LOL. Nie przejmuj się, na pewno finalnie będzie świetnym kierowniki
    > em stoiska z rybami w lokalnej Biedronce.

Puknij się kobieto z rozbiegiem, boi kim trzeba być, aby chcąc dowalić komuś, robić to poprzez walenie i szyderę z dziecka? Mocno puknij się,
  • little_fish 15.06.19, 15:50
    Zwłaszcza, że nie ma powodu, żeby robić szyderę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.