Dodaj do ulubionych

No i prezydent wyjaśnił wizytę Kingi u Trumpa :-)

13.06.19, 18:14
„Szanowny Panie, informuję, że Kinga przyleciała do USA na nasz prywatny koszt, samolotem regularnych linii lotniczych i przebywa tu także na nasz prywatny koszt” – sprostował insynuacje prezydent.
„Zapewniam, że polski Podatnik nie dokłada do jej obecności w USA ani grosza. Życzę miłego dnia” – dodał Andrzej Duda.
I co powiedzą teraz znawczynie ścisłych protokołów, dyplomacji, symetrii podczas oficjalnych wizyt itp., itd., które tak się wyśmiewały w poprzednim wątku?

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/kinga-duda-w-białym-domu-padło-pytanie-o-finansowanie-wizyty-cięta-riposta-prezydenta/ar-AACPHtb?ocid=spartanntp
Edytor zaawansowany
  • tanebo2.0 13.06.19, 18:25
    Że czołg mi tu jedzie!

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • fredzia098 13.06.19, 18:34
    No ja też jakoś nie wierzę, że poleciała za prywatną kasę, ale przynajmniej wiemy, że ta wizyta to czyste wykorzystanie okazji, a nie konieczność podyktowana względami dyplomatycznymi big_grin
  • mail-na-gazecie 13.06.19, 18:40
    Nie rozumiem w czym problem, przecież Ivanka też jedzie z tatą.
  • alicia033 13.06.19, 18:44
    mail-na-gazecie napisał:

> przecież Ivanka też jedzie z tatą.

różnica jest taka, że Ivanka nie jeździ z trumpem bo jest jego córką a dlatego, że oficjalnie pracuje w Białym Domu.
    A dudówna jeździ z dudzinami tylko dlatego, że wyszła z dudzinowych lędźwi i dudzinowej łony.
  • mail-na-gazecie 13.06.19, 18:47
    No ale już synek Trumpa nie pracuje chyba? A że Duda poleciał z rodziną, to jakby jego prawo. Żeby nie było, nie jestem jego zwolenniczką.
  • iimpala 14.06.19, 12:01
    >No ale już synek Trumpa nie pracuje chyba

no tak...dlatego że hameryce Murzynów biją a to i u nas też trzeba lać...
    No i "a bo PełO" więc my tym bardziej...

>A że Duda poleciał z rodziną, to jakby jego prawo

z czego wynikające?
    Soltysowa też miała prawo latać Casą do chałupy, żeby rosołu na niedziele ugotować?

ps.też nie jestem jego zwolenniczką. Z tym, że "zdecydowanie nie jestem".
  • kandyzowana3x 13.06.19, 22:12
    smile) a to rzeczywiscie inna skala problemu smile
  • 7katipo 14.06.19, 12:13
    Błogosławionych, rzecz jasna. Tych lędźwi i łon big_grin wink
  • zetkaad 14.06.19, 14:27
    A nie jak Ivanka pracuje w białym domu to wszystko ok 😂
  • joanna266 15.06.19, 09:28
    🤣 No jak ciężko pracuje w firmie ojca to wszak prawo latać chyba ma 🤣🤣

--
    gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
  • ninanos 13.06.19, 18:44
    niektórzy problem widzą we wszystkim
  • mikams75 14.06.19, 18:55
    myslisz, ze ich nie stac? wg mnie bedac tak na swieczniku nie ryzykowaliby z naciaganiem, przeciez taki wyjazd to niewielka czesc dochodu prezydenta.
  • betty_bum 13.06.19, 18:51
    Raczej F35 leci...
    Suwerenowi nie przeszkadza, że sponsoruje BP swoich idoli, w końcu też mogą zapakować Opla i skoczyć do Władka też na koszt podatnika.
    A Kini może się marzy jakiś staż w Białym Domu do cvwink
  • ck2 15.06.19, 09:06
    No ba, niewazne, ze kradna, ważne, że się dzielą. wink Pixi z NBP 70 tysi, a Jadzi z Pcimia 500 zl, Jadzia ma mniejsze potrzeby i będzie zachwycona.
  • alicia033 13.06.19, 18:40
    he, he, he, he...
  • bei 13.06.19, 19:25
    Ale ta dziewczyna przebywa tam w ramach edukacji, jest na jakiejś uczelni.
  • fredzia098 13.06.19, 21:47
    A po co? Czyżby nasza edukacja była zła? wink
  • arwena_11 13.06.19, 21:53
    Kinga skończyła naszą uczelnię, nie tak jak dzieci Radzia S. On w Eton miał dzieci.
  • fredzia098 13.06.19, 22:00
    A może dlatego, że Kinga na studia szła jak tatuś był jeszcze ykhm… nic nie znaczącym politykiem.
  • arwena_11 13.06.19, 22:07
    A co to ma za znaczenie? chcesz powiedzieć, że Radzia stać na Eton bo był znaczącym politykiem? Ciekawe big_grin
  • lellapolella 13.06.19, 23:07
    Ale ty wiesz, kim jest Anne Applebaum, prawda? Ktoś, kto skończył Yale przykłada wagę do miejsca, gdzie studiują dzieci i z pewnością ma na czesne.

--
    - Co to jest: nie mieści się w dupie i nie dzwoni?
    - Pisowska maszyna do dzwonienia w dupie.
    anonimowy komentarz
  • sumire 14.06.19, 08:20
    lellapolella napisała:

> Ale ty wiesz, kim jest Anne Applebaum, prawda?

Mocno wątpię.
  • arwena_11 15.06.19, 09:24
    Wiem, co nie znaczy że jest jakimś autorytetem.
  • sumire 15.06.19, 09:26
    Nie no, gdzieżby mogła być autorytetem. Każdy gupi dostaje Pulitzera.
  • hummorek 14.06.19, 05:27
    Był? Jest :p
  • antonina.n 14.06.19, 06:28
    arwena_11 napisała:

> Kinga skończyła naszą uczelnię, nie tak jak dzieci Radzia S. On w Eton miał dz
    > ieci.

To tak za komuny powodem do dumy było lepiej kończyć „nasze”, a powodem do wstydu „cudze”.

• arwena_11 14.06.19, 08:24
    Nie, dlaczego. Mój syn też jedzie na studia do Anglii.

To nie ja sugerowałam, że KD skończyła naszą uczelnie, bo jej ojciec był wtedy nic nie znaczącym politykiem.
  • antonina.n 14.06.19, 08:32
    Tak to zabrzmiało, ale może nadinterpretowałam Twoją wypowiedź. Swoją drogą, można mieć zastrzeżenia do Sikorskiego jako polityka, ale to inteligentny facet.
  • betty_bum 14.06.19, 17:12
    Jak typowy „patriota”, ewakuuje się pierwszy między kolorowych, muzułmanów i lewaków dzięki pieniądzom rodzicówwink klasyka
  • arwena_11 15.06.19, 09:25
    A ty jak zwykle zazdrościsz? Nie możesz też dziecka wysłać? Brak mu zdolności czy tobie kasy?
  • mid.week 14.06.19, 17:02
    To raczej z względu na ich mamę a nie Radzia...
  • alicia033 13.06.19, 23:10
    bei napisała:

> Ale ta dziewczyna przebywa tam w ramach edukacji, jest na jakiejś uczelni.

oł rili?
    Umiesz wskazać jakąś inną jeszcze, która się tam znalazła "w ramach edukacji na jakiejś uczelni"?

• volta2 14.06.19, 00:03
    Kasia tuskowna u papieża?
  • rosapulchra-0 14.06.19, 04:55
    Młoda Kwaśniewska poleciała na bal jakiś tam. Z wielką pompą.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • antonina.n 14.06.19, 06:25
    alicia033 napisała:

> bei napisała:
    >
    > > Ale ta dziewczyna przebywa tam w ramach edukacji, jest na jakiejś uczelni
    > .
    >
    > oł rili?
    > Umiesz wskazać jakąś inną jeszcze, która się tam znalazła "w ramach edukacji na
    > jakiejś uczelni"?
    >
    >

Dajcie spokój. PiS wraz z Dudą jest mi zupełnie nie po drodze, ale to już naprawdę ociach, żeby rozliczać prezydenta z kosztów zabrania córki do stanów.... i co więcej, uważam, że jak najbardziej Kinga Duda powinna jechać z ojcem-prezydentemna koszt państwa.
  • natalia.nat 14.06.19, 14:25
    Ale to sobie uważaj jak chcesz. Wolno ci.
    My uważamy inaczej. Nie ma żadnego powodu, żeby dorosła córka prezydenta nie pełniąca żadnej funkcji dyplomatycznej miała latać na tego typu wizyty na koszt podatnika. Co to? Rodzina królewska? Ubierać też ją powinniśmy, i sponsorować jej fryzjera, bo jest "córką"?
  • sundace46 14.06.19, 14:33
    natalia.nat napisała:

Ubierać też ją powinniśmy, i sponsorować je
    > j fryzjera, bo jest "córką"?

A jesteś pewna, że tego jej nie zasponsorowaliśmy? big_grin
  • betty_bum 14.06.19, 17:15
    Mogła sobie zrobić akcję na siepomaga, to byś ją wsparła. Ja nie chcę finansować jej wyjazdow.
  • arwena_11 15.06.19, 11:43
    Nie przeszkadzało ci sponsorowanie lotów Tuska do Gdańska czy wycieczki jego córki do Papieża?
  • ulla_cebulla 15.06.19, 02:42
    Zgadzam się, chociaż mam wielką nadzieję, że rodzina Dudów czym prędzej zniknie w odmętach historii
  • sumire 15.06.19, 09:32
    Tak?
    A przypomnij sobie jazgot wokół dzieci Tuska. Który zresztą trwa, mimo że oboje są od dawna dorośli i sami się utrzymują. W kontekście tego pytania o konieczność zabierania córki do USA na koszt podatnika (żeby nie było, ja jej nie bronię, już i tak mnie ta władza z kasy goli, więc wszystko mi jedno) są wręcz niewinne.
  • antonina.n 14.06.19, 06:32
    alicia033 napisała:

> bei napisała:
    >
    > > Ale ta dziewczyna przebywa tam w ramach edukacji, jest na jakiejś uczelni
    > .
    >
    > oł rili?
    > Umiesz wskazać jakąś inną jeszcze, która się tam znalazła "w ramach edukacji na
    > jakiejś uczelni"?

A ile jest jeszcze edukujących się córek prezydenta? To chyba oczywiste, że jak jesteś prezydentem to se możesz zabrać córkę do dowolnego prezydenta czy papieża. Oceniajmy Dudę jak chcemy, ale już ta małostkowość i rozliczenia są żenujące.
  • alicia033 14.06.19, 07:42
    antonina.n napisała:

> A ile jest jeszcze edukujących się córek prezydenta?

pytanie było o inną dziewczynę, a NIE o inną córkę prezydenta.

To chyba oczywiste, że jak jesteś prezydentem to se możesz zabrać córkę do dowolnego prezydenta czy papieża.

możesz. Question is: na jakich zasadach córka się tam pojawia.
    Jak z tłumaczenia dudy widać, nawet on wie, że zasada "bo samolot i tak leciał" nie uchodzi.
  • antonina.n 14.06.19, 08:26
    Ta konkretna dziewczyna jest córką prezydenta i poleciała z rodzicami do USA. Poleciała na takiej zasadzie: lecę z rodzicami do USA. Jakieś jeszcze inne zasady są konieczne? Córki prezydentów pojawiają się na oficjalnych wizytach u papieża, córki Obamy stały rządkiem obok ojca na przeróżnych oficjalnych świętach. Nie widzę powodu, żeby było inaczej. A już pytanie, kto za to płacił jest w ogóle żenujące, bo już jaki by ten prezydent nie był, to jednak prezydent. Już na serio, można się czepić wielu rzeczy, bo jest w czym wybierać, ale Kię takich dupereli.
  • ulla_cebulla 15.06.19, 02:47
    Dokładnie! Mam co prawda nadzieję, że rodzina Dudów wkrótce stanie się przeszłością w historii naszego kraju, ale hejt na wizytę prezydenta z córką to straszna kaszana
  • bei 14.06.19, 12:05
    Wczoraj na TVN podano, jak był reportaż z wizyty . Kinga siedziała w tłumie , nie była przy rodzicach.
  • myfaith 14.06.19, 08:57
    To proste- młoda Dudówna (btw moze Duda ? Nie wiem czy odmienne) skończyła UJ ma mgr prawa i rodzice razem z Nią wykorzystali okazje zeby na początku swojej drogi zawodowej ( i szukania pracy) została zauważona.
    Tyle w temacie .
  • pani_tau 14.06.19, 16:58
    Dudzianka.
  • bei 14.06.19, 12:07
    news.krakow.pl/corka-prezydenta-dostala-stypendium-od-krakowskiej-kancelarii
  • betty_bum 14.06.19, 17:19
    Zapewne jest biegła w prawie konstytucyjnymwink
  • myfaith 14.06.19, 20:18
    Ewidentnie ma apetyt na więcej niż staż w "jakiejś tam" kancelarii jak może mogłaby pracować w Ameryce albo przy offsecie (bo zakładam - może głupia ja, że rząd ten zakup F 35 to wynegocjował z amerykanami dostając jakieś wymierne korzyści ?)

bei napisała:

> news.krakow.pl/corka-prezydenta-dostala-stypendium-od-krakowskiej-kancelarii
  • komorka25 14.06.19, 14:22
    A tu
    www.plotek.pl/plotek/7,154063,24897971,kinga-duda-towarzyszy-rodzicom-w-usa-czy-zaplacila-z-wlasnych.html
    mamy komentarz:
    Gosc: Biedny3 godziny temu
    @Gosc: japier....

... prezydent-"przyleciała reguralnymi liniami lotniczymi" - a wysiadała z samolotu rządowego..

Ciekawe, prawda?
  • madi138 14.06.19, 15:05
    Juz to widzę! Rodzice lecą rządowym samolotem, a córka LOTem i to klasą ekonomiczną! Wizę też pewnie sama sobie załatwiła w konsulacie, jak każdy szaraczek. Jaassne......
  • arwena_11 14.06.19, 15:49
    A skąd wiesz kiedy ona tam przyleciała. Z tego co czytam, to jest na jakimś kursie językowym. Mogła przylecieć wcześniej.

Co do wizy - to jak jest na kursie - to uczelnia/szkoła załatwia wizę. Zresztą obecnie naprawdę trzeba się postarać, żeby nie dostać wizy.
  • clk 15.06.19, 11:49
    Nie jestem fanką obecnej partii rządzącej (mało powiedziane) Ale nie uważam za Skandal to ze córka obecnego prezydenta poleciała na oficjalną wizytę do Stanów zjednoczonych. Nawet jeśli miałoby być to za pieniądze podatników .
    500+ to skandal.
    córka prezydenta poleciała do Stanów, nawet szukać pracy , to życie. To samo każda z was zrobił aby na ich jej miejscu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.