Dodaj do ulubionych

10 km biegu w pełnym rynsztunku w upał

13.06.19, 19:02
Student WAT stracił przytomność. Zmarł.

Wiecie coś?
Edytor zaawansowany
  • tanebo2.0 13.06.19, 19:11
    Tak to już w wojsku bywa...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • tanebo2.0 13.06.19, 19:14
    Przypomniała mi się taka sytuacja - podczas wojny w Afganistanie w 2001 zginęło kilku francuzów. W mediach zaczęło się larum że straszna tragedia. Wtedy jeden generał przypomniał że w 1914 tylu ginęło w ciągu minuty...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • kalina_lin 13.06.19, 20:53
    To była lekcja wf, a nie dzialania wojenne.
  • nika_n 13.06.19, 22:03
    To było zaliczenie na studiach wojskowych, takich wiesz, dla wojska, w Afganistanie też bywa ciepło i jeszcze strzelają...Zresztą, to ciekawe, wojsko w tych temperaturach biegać nie powinno, ale dzieciaki z podstawówki już owszem (wątek sąsiedni), ot logika\
  • kalina_lin 13.06.19, 22:17
    Nie powinny ani dzieci, ani studenci (nawet) wojskowych uczelni. Nie wiem czemu ma służyć eliminowanie własnego wojska w tak głupi sposób.
  • kokosowy15 13.06.19, 22:35
    Spójrz na to tak: zolnierz działa w zespole. Jeżeli jeden ma gorsza sprawność niż reszta, może narazić zespół na zagładę. Ćwiczenia maja wyeliminować tych mniej sprawnych. Trochę mniej sprawni zaslabli, ten najbardziej - zmarł.
  • kalina_lin 13.06.19, 22:44
    To może też strzelać do nich na poligonie? To pewniejszy, szybszy i bardziej humanitarny sposób eliminacji tych, którzy są wolniejsi, mniej sprytni itp. Albo po prostu mają pecha. W końcu po co komuś pechowiec na wojnie ;-/

• brenya78 13.06.19, 22:53
    Otoz to.
  • kokosowy15 14.06.19, 02:20
    Są armię gdzie się robi i tak, dotyczy to oczywiście sił specjalnych.
  • morekac 14.06.19, 06:50
    Chyba w Korei. Północnej.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • kokosowy15 14.06.19, 10:23
    Izrael, USA, Rosja - to między innymi.
  • saszanasza 14.06.19, 07:02
    kalina_lin napisała:

> To może też strzelać do nich na poligonie? To pewniejszy, szybszy i bardziej hu
    > manitarny sposób eliminacji tych, którzy są wolniejsi, mniej sprytni itp. Albo
    > po prostu mają pecha. W końcu po co komuś pechowiec na wojnie ;-/
    >
    >
    Ot to!

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • dyzurny_troll_forum 14.06.19, 10:35
    kokosowy15 napisał(a):

> Spójrz na to tak: zolnierz działa w zespole. Jeżeli jeden ma gorsza sprawność n
    > iż reszta, może narazić zespół na zagładę. Ćwiczenia maja wyeliminować tych mni
    > ej sprawnych. Trochę mniej sprawni zaslabli, ten najbardziej - zmarł.

żebyś ty jeszcze potrafił wdrożyć te zasadę do społeczeństwa....

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • cosmetic.wipes 14.06.19, 16:51
    O właśnie 😁

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • wapaha 14.06.19, 11:09
    tanebo2.0 napisał:

> Przypomniała mi się taka sytuacja - podczas wojny w Afganistanie w 2001 zginęło
    > kilku francuzów. W mediach zaczęło się larum że straszna tragedia. Wtedy jeden
    > generał przypomniał że w 1914 tylu ginęło w ciągu minuty...
    >
    Generał debil, umniejszył wartość śmierci
  • bardzo-dobry-kochanek 13.06.19, 19:12
    A ilu studentów przeżyło?

"Władze uczelni podkreślają, że zajęcia specjalnie przeprowadzano rano ok. godz. 8, by uniknąć największego upału."
    www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-06-13/studenci-wat-zaslabli-podczas-zajec-jeden-z-nich-nie-zyje/
  • bombalska 13.06.19, 22:22
    Czyli juz mataczą. Student WAT'u napisal, ze bieg rozpoczal sie o 11:40.

--
    Kazdy ma swojego trupa w szafie
  • premeda 13.06.19, 23:08
    A na OIOM trafił o 17-tej 😒
  • little_fish 13.06.19, 19:15
    W wątku obok spora część dyskutantów nie widzi nic dziwnego w dzieciach biegających po boisku w południe, więc żołnierz (choć szczerze mówiąc nie wiem, czy student WAT to żołnierz) biegający o 8 rano nikogo nie powinien dziwić...
  • amsterdama 13.06.19, 19:18
    Dokładnie.
  • malia 13.06.19, 19:28
    Zaraz wejdą ematki i napisza, że to nic takiego, zdarza się, one same, ich psy i dzieci maraton by pobiegły w południe. A tu jakiś student i to jeszcze o 8 rano.
  • ginger.ale 13.06.19, 19:25
    Podchorąży to żołnierz. Dlatego wyjaśnia to prokuratura wojskowa i żandarmeria.
    O 8 pewnie zaczęły się zajęcia, przebiegnięcie 10km w pełnym rynsztunku, pewnie jeszcze z przeszkodami i innymi atrakcjami, nie zajęło im pół h.
    Powinni to przererwać, gdy pierwszy stracil przytomność.

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • tryggia 13.06.19, 21:07
    Ależ przecież tamte wypowiedzi w wątku u wf śmierdziały trollowaniem bardziej niż onuce żołnierzy.
    Klasycznie wręcz.

--
    Hope
  • triss_merigold6 13.06.19, 21:12
    Zdaje się, że ta wannabe trenerka z autodestrukcyjną sieczką w głowie pisała serio.
  • tryggia 13.06.19, 21:38
    Zauważyłam, ale nie zaskoczyło mnie.

--
    Hope
  • aerra 13.06.19, 23:34
    Żołnierz, bo było napisane, że w stopniu podchorążego.
  • little_fish 14.06.19, 06:45
    Nie czytałam. Słyszałam dzisiaj w radiu, ale nie całość
  • wapaha 14.06.19, 11:11
    Tak, student WAT to od pierwszego roku żołnierz. Ten był żołnierzem III roku
  • betty_bum 13.06.19, 19:33
    Obawiam się, że działań wojennych nie wstrzymuje się na czas upałów, więc żołnierze muszą ćwiczyć w różnych warunkach.
    Straszna tragedia, ale służba w wojsku już na etapie szkolenia to nie jest najbezpieczniejsza dla zdrowia i życia ścieżka kariery.
  • kokosowy15 13.06.19, 19:58
    Iezeli żołnierz nie wytrzymuje ćwiczeń a jest z poboru, to się go zwalnia że służby i dostaje kat D. Jeżeli przyszły oficer umiera w trakcie ćwiczeń to znaczy że do służby wojskowej się ie nadawał. Mogły też zawieść służby medyczne przeprowadzając badania stanu zdrowia. Pomijam wybór zawodu, w którym szkoli się jak zabijać ludzi.
  • triss_merigold6 13.06.19, 20:04
    Guzik prawda. Narażenie na obniżenie zdolności bojowej oddziału (przez np. podanie nieswiezego żarcia czy niewłaściwe szkolenie) to przestępstwo.
    Wojska inżynieryjne to nie Grom, btw Grom ma obozy szkoleniowe w Bieszczadach, a nie na pustyni.
  • tanebo2.0 13.06.19, 20:19
    Belgijscy saperzy Napoleona brodzili po szyję w rzece w której pływały kry budując most podczas bitwy pod Berezyną. Wielu zmarło z wychłodzenia. Ale Napoleon się uratował.

--
  • kokosowy15 13.06.19, 20:27
    Ale, o ile pamiętam, Grom walczył na pustyni. Sądzisz, że jak temperatura wzrosła to zrobili przerwę na wypoczynek?
  • profes79 14.06.19, 07:46
    Nie. Ale byli odpowiednio zaopatrzeni, wyposażeni w sorty pustynne bo akurat na jednostkach specjalnych się wówczas u nas nie oszczędzało i wyszkoleni. A i tak gwarantuję Ci, że na pustyni o ile nie ma sytuacji bez wyjścia to obie strony starannie unikają aktywności fizycznej i walk w największym skwarze. Plus z reguły do walk w warunkach pustynnych/polarnych etc. jednostki są specjalnie szkolone (GROM zdaje się prowadził ćwiczenia na pustyni Błędowskiej) bo rzucenie do takich walk jednostek liniowych bez odpowiedniego przeszkolenia/wyposażenia to proszenie się o kłopoty.
    Tu zaś wcale bym się nie zdziwił jakby oporządzenie było typowym mundurem, w którym naprawdę przy takich upałach idzie się zagrzać w ciągu pół godziny intensywnego wysiłku.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • kokosowy15 14.06.19, 11:03
    Prawdopodobnie w sporty pustynne wyposażeni nie byli, jednak nie byli też w warunkach bojowych, ćwiczenie, nawet na zaliczenie, mogli wkazdej chwili przerwać. Działań bojowych przerwać się nie da, ani że względu na upał, ani na mróz. Doświadczenia z mrozem ma już kilka armii, od Napoleona poprzez Hitlera i Stalina, który w Wojnie Zimowej poniósł olbrzymie straty. Poza tym, w Wojsku Polskim co roku dochodzi do kilku tysięcy wypadków w których ginie kilka osób. Śmierć każdej z nich jest niepotrzebna strata, ale wynikającą często z wybranego zawodu. Podobno ochotników nie dzieje się krzywda...
  • kokosowy15 14.06.19, 11:07
    Przepraszam za błędy, mojemu tabletów wydaje się, że lepiej wie co ja chce napisać.
  • wapaha 14.06.19, 11:13
    Porównujesz badania RWKL do badań , które przechodzą żołnierze GROMU ?
    Poza tym - nawet sportowcy umierają, bo mają UKRYTE wady serca czy układu krążenia
  • bistian 13.06.19, 20:40
    triss_merigold6 napisała:

> Guzik prawda. Narażenie na obniżenie zdolności bojowej oddziału (przez np. poda
    > nie nieswiezego żarcia czy niewłaściwe szkolenie) to przestępstwo.

Nie ma co tak przeżywać. To był tylko facet, a ematka to forum mizoandryczne.
  • iwles 14.06.19, 10:59
    bistian napisał:

> Nie ma co tak przeżywać. To był tylko facet, a ematka to forum mizoandryczne.

mówisz to do matki, której syn się tam wybiera uncertain

• alicia033 14.06.19, 11:15
    iwles napisała:

> mówisz to do matki, której syn się tam wybiera uncertain

to niech ta matka się wreszcie zastanowi, czego synowi życzy.
  • iwles 14.06.19, 11:19

każdy ma nadzieję, że w szkole swojego dziecka idiotów nie spotka.
    Patrz - wątek o w-fiście w rejonowej szkole.

• szeera 13.06.19, 20:32
    "Jeżeli przyszły oficer umiera w trakcie ćwiczeń to znaczy że do służby wojskowej się ie nadawał."

Raczej oznacza, że ćwiczenia były źle zaplanowane lub przeprowadzone. Spokojnie można wymyślić ćwiczenia które uszkodzą większość żołnierzy, ale nie o to chodzi w szkoleniu. A gdy chce się wyłonić ludzi o specyficznych cechach psycho-fizycznych to też tak układa się trening aby znaleźć tych na których nam zależy, ale nie zabijać pozostałych po drodze.
  • droch 13.06.19, 20:54
    Dowódca, który traci żołnierzy w czasie pokoju, powinien zostać postawiony przed sądem wojskowym.
  • wapaha 14.06.19, 11:27
    kokosowy15 napisał(a):

> Iezeli żołnierz nie wytrzymuje ćwiczeń a jest z poboru, to się go zwalnia że sł
    > użby i dostaje kat D. Jeżeli przyszły oficer umiera w trakcie ćwiczeń to znaczy
    > że do służby wojskowej się ie nadawał. Mogły też zawieść służby medyczne przep
    > rowadzając badania stanu zdrowia. Pomijam wybór zawodu, w którym szkoli się jak
    > zabijać ludzi.

To co piszesz nazywa się współcześnie monozą , ew. betonem monowskim
    Co do zabezpieczenia medycznego- ponoć go zabrakło. I to będzie sprawdzane . I jeśli okaże się , że tak- to to jest prawdziwy problem polskiej armii ( szkolenie,konspekty, monoza kadrowego betonu) a nie wybór zawodu oficera.
    Tak naprawdę nawet w wojsku NIKT nie jest w 100% zdrowy
  • brenya78 13.06.19, 20:02
    Podobna historia zdarzyła się w UK, trzech żołnierzy zmarło w Brecon Beacons. Dwóch przełożonych zostało oskarżonych o zaniedbanie, ale nie pamiętam jak się sprawą skończyła.

Natomiast, śmieszy mnie porównywanie 10km biegu w pełnym ekwipunku do lekcji wf'u. Naprawdę ze względu na pamięć żołnierza opamiętajcie się kobiety.
  • triss_merigold6 13.06.19, 20:06
    Jeśli dziecku na wf coś się stanie to wchodzi prokurator, tak przypominam w razie gdybyś nie wiedziała.
  • brenya78 13.06.19, 20:10
    Jak się ma to do tego co napisałam?
  • little_fish 13.06.19, 20:13
    8 rano to nie południe, dzieciaki z podstawówki to nie przebadani studenci /żołnierze. Łączy ich jedno - osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie ćwiczeń wykazały się małą wyobraźnią.
  • brenya78 13.06.19, 20:17
    Dzieciaki z podstawówki nie biegną 10km w pełnym rynsztunku...
  • triss_merigold6 13.06.19, 20:19
    Wystarczy, że sobie postoją na nagrzanym boisku w pełnym słońcu. Po wuj ryzykować, jeśli można tego uniknąć?
  • little_fish 13.06.19, 20:46
    A możesz mi wyjaśnić jaki jest cel i sens biegania w południe w upale 36 stopni? W pełnym słońcu z pewnością więcej?
  • mondovi 13.06.19, 20:50
    Porównujesz dorosłych do dzieci? Mój syn na każdym wf oprócz rozgrzewki ma bieg ciągły 15 minut, potem dalej zajęcia. Szczęśliwie jego nauczyciel wczoraj, gdy u nas było 35 stopni, zabrał klasę na lody i do parku, gdzie mogli się bawić, leżeć albo na zmianę. I chwała mu za to.

--
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • anika772 13.06.19, 20:21
    "Łączy ich jedno - osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie ćwiczeń wykazały się małą wyobraźnią."

Może student miał niewykrytą wadę serca? Albo tętniaka?
  • triss_merigold6 13.06.19, 20:28
    Akurat badania kardiologiczne kandydaci na zawodowych mają dokładne.
  • wapaha 14.06.19, 11:15

> Akurat badania kardiologiczne kandydaci na zawodowych mają dokładne.

tia...a świstak siedzi i zawija w sreberka..
  • morekac 14.06.19, 11:18
    I trzej mieli zaburzenia kardiologiczne?
    Z przegrzania się po prostu umiera. I dotyczy to także zdrowych, sprawnych ludzi.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • little_fish 13.06.19, 20:48
    Jeżeli przebadany na wszystkie strony żołnierz może mieć nie wykrytą wadę serca, to tym bardziej może ją mieć dzieciak z podstawówki. Po co ryzykować?
  • anika772 14.06.19, 06:33
    Oczywiście, macie rację. Wuefista kretyn, i ten w szkole, i w wojsku.
  • kalina_lin 13.06.19, 20:50
    Akurat w czasie tego biegu zemdlalo ich trzech. Daje do myslenia, ze probkem nie był w tym konkretnym chłopaku, tylko w sposobe organizacji ćwiczeń.
  • bombalska 13.06.19, 22:05
    Odwodnili sie, to oczywiste. Odwodnienie jest stanem zagrozenia zycia. Wypacasz elektrolity i prad w sercu wysiada. Banalna sprawa.

--
    Kazdy ma swojego trupa w szafie
  • morekac 13.06.19, 22:12
    Albo udar cieplny.

--
  • morekac 13.06.19, 20:19
    Uniewinniono ich, ale ogólnie stwierdzono zaniedbania systemowe.

--
  • mala_czajka 13.06.19, 20:19
    Pierwsze, co pomyślałam, gdy o tym usłyszałam, to: stary, wojskowy trep kazał biegać w upale, a gdy chłopaki mdleli i wymiotowali z wysiłku i gorąca - zaczął pokrzykiwać, że są pizd*mi i kazał biec dalej. Taki był i chyba jest standard w polskim wojsku, niestety.

I przeczytałam to: wiadomosci.radiozet.pl/Polska/WAT.-Student-zmarl-po-cwiczeniach-w-upale.-List-do-redakcji
  • molik28 13.06.19, 20:29
    To straszne. Żadnej empatii, żadnego rozumu. Niech spojrzy w oczy rodzicom. Kara powinna być surowa.
  • szafireczek 13.06.19, 20:58
    To pewnie nie pierwszy rocznik, który ma takie ćwiczenia. Może to nieszczęśliwy wypadek z tragicznym skutkiem?
  • kalina_lin 13.06.19, 21:07
    I nie pierwszy, ktory mdleje w ich trakcie. Wcześniej moze mielu szczescie ze w dniu zaliczenia bylo 25 stopni, a nie 33 wiec uszli z życiem.
  • bukietlisci 13.06.19, 22:31
    Pokaż . Pokaż, jak żołnierz to robi. w-f- ści powinni biec pierwsi. nauczyciele powinni pokazać, że się da.
    ja pierniczę... a jakby bylo lato stulecia , to też trepy by ich puściły na wybieg????
    wczoraj , o godzinie 14-tej próbowałam coś załatwić w pewnym urzędzie. a uja, nie dalo się. bo za gorąco, była jakaś komisja i zabroniła pracować. urzędniczki jeszcze siedziały ale system byl już zamknięty i nic nie załatwiłam.
    a tu człowiek biegł w rynsztunku ...
    tak , na wojnie temperatur się nie wybiera. i nie wybiera się wroga. to oczywiste. ale tutaj? w imię czego? po co? bo nie rozumiem. robią szkolenie/egzamin - temperatura przekracza normę - to chyba można się nad tym pochylić? mając na uwadze życie i zdrowie podległych ludzi?
  • tanebo2.0 13.06.19, 22:39
    Ale zdajesz sobie sprawę że przed wojną żołnierze ćwiczą? I to nie tylko wiosną i jesienią...

--
  • alicia033 13.06.19, 23:20
    tanebo2.0 napisał:

> Ale zdajesz sobie sprawę że przed wojną żołnierze ćwiczą? I to nie tylko wiosną
    > i jesienią...

no wiesz, niektóre zatrzymały się na etapie "ułani, ułani, chłopcy malowani" i zwyczajnie rozumu im brak, żeby ogarnąć powiązanie skutkowe żołnierz-wojna.
  • sofia_87 13.06.19, 23:27
    Absolwent WAT raczej nie trafiłby na linie frontu
  • kokosowy15 13.06.19, 22:39
    Tak bardzo przejmujesz się jednym zmarłym żołnierzem? Nie obchodzi cię los potencjalnych ofiar tego żołnierza, przecież szkolil się, żeby zabijać.
  • bardzo-dobry-kochanek 13.06.19, 23:09
    kokosowy15 napisał(a):
    > Tak bardzo przejmujesz się jednym zmarłym żołnierzem? Nie obchodzi cię los pote
    > ncjalnych ofiar tego żołnierza, przecież szkolil się, żeby zabijać.

Absolwenci WAT raczej nie są szkoleni do zabijania.
  • bardzo-dobry-kochanek 13.06.19, 23:09
    bardzo-dobry-kochanek napisał(a):
    > Absolwenci WAT

Studenci miało być.
  • kokosowy15 14.06.19, 02:30
    A do czego są szkoleni? Do niesienia pomocy? Czy twórca gazu bojowego, działa elektromagnetycznego, bombowca nie zabija, mimo że nie jest na froncie?
  • bardzo-dobry-kochanek 14.06.19, 03:17
    kokosowy15 napisał(a):
    Czy twórca gazu bojowego, działa e
    > lektromagnetycznego, bombowca nie zabija, mimo że nie jest na froncie?

Bo ludzie ogólnie są źli i zabijanie mają w swojej naturze.
    Kain zabił Abla. Ale nawet Bóg utopił całą ludzkość (oprócz garstki wybranych), to skąd ludzie mają brać przykład?
    Nawet artysta Leonardo da Vinci projektował machiny wojenne.

A teraz już chyba się położę do łóżka, bo trzecia wojna światowa może wybuchnąć w każdej chwili, więc muszę być wypoczęty big_grin
  • ajaksiowa 14.06.19, 06:28
    Czyli w czasie upałów wszyscy co są odziani grubozracji sprawowanego zawodu mają się rozebrać i po£ożyć?strażacy nie gasić _bo upał,ratownicy medyczni także?szkoda chłopaka i rodziny_ale to był żo£nierz...

--
    ,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
  • triss_merigold6 14.06.19, 07:00
    Eeee... rodzaju wysiłku i czasu jego trwania też nie rozumiesz?
  • morekac 14.06.19, 07:01
    A dowódcy nie powinni czasem myśleć? Że w takich warunkach łatwo o przegrzanie? Kiepska jest armia, którą stać na stratę wyszkolonych ludzi w czasie pokoju z powodu głupoty przełożonych.
    Karetki są chyba klimatyzowane, ratownicy z reguły nie siedzą w upale cały czas, strażaków w takich warunkach pewnie zmienia się co jakiś czas, by mogli się schłodzić i odpocząć.

--
  • bardzo-dobry-kochanek 14.06.19, 07:18
    morekac napisała:
    > Kiepska jest armia, którą stać na stratę wyszkolonych ludzi w czasie pokoju z
    > powodu głupoty przełożonych.

Ale ten zmarły nie był wyszkolony. Dopiero się szkolił.
  • morekac 14.06.19, 07:24
    To był student 3 roku, jeszcze chwila i inżynier czy inny oficer techniczny dla armii. Nawet jeśli nie byłby przydatny dla armii z powodu stanu zdrowia, z pewnością mógł się przydać państwu w inny sposób.

--
  • triss_merigold6 14.06.19, 07:41
    I ten element szkolenia został zorganizowany nieprawidłowo. Tak trudno przyjąć, że zawiódł czynnik ludzki po stronie systemu?
  • wapaha 14.06.19, 11:17
    Poczytajcie lepiej a znajdzie info o braku zabezpieczenia medycznego ( co jest błędem kardynalnym)
  • kokosowy15 14.06.19, 12:24
    Jak wyobrażasz sobie zabezpieczenie medyczne w trakcie ćwiczeń? Czy za żołnierzami powinna jechać karetka pogotowia? A w szasie treningu sportowców (nie kadry krajowej)?
  • profes79 14.06.19, 12:52
    Normalnie. Czasy PRL się skończyły; nawet cholera jak robiliśmy całodzienna grę paintbalową to na miejscu było zabezpieczenie medyczne; jak robiliśmy trzydniową to mieliśmy w składzie wykwalifikowanych ratowników medycznych z możliwością natychmiastowego wezwania normalnego pogotowia (niestety jeden dosyć głośny przypadek kiedy okazało się to konieczne był). A wojsko - przynajmniej teoretycznie - ma własne służby medyczne i jak wiadomo, że będzie realizowane zadanie wymagające dużego obciążenia fizycznego w niesprzyjających warunkach pogodowych to tak, może niekoniecznie powinna się za kolumną plątać sanitarka ale powinna być w takim miejscu, żeby możliwe było jej bezproblemowe wezwanie. Tymczasem pierwsze relacje wskazują, że żołnierz w stanie śpiączki trafił do szpitala dopiero po kilku godzinach.
    Stary ja nawet nie chcę myśleć co by się działo, gdyby na leśnej grze paintbalowej (symulującej pole walki) ktoś nam się przekręcił z powodu upału i braku udzielenia pomocy.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • kokosowy15 14.06.19, 13:14
    Spróbuj zatem dowiedzieć się, na ilu obozach treningowych dla sportowców - amatorów jest służba medyczna (poza pielęgniarka, która też nie może być z wszystkimi grupami jednocześnie). Czasy PRL się skończyły, ale kolejki do lekarzy nie. Każdy lekarz czy ratownik medyczny zatrudniony na jednym z tysięcy obozów to jeden lekarz w przychodni mniej, a kolejka dłuższa. Gdy organizujemy zawody, mamy obsługę medyczna, ale na żadnym treningu lekarza nie było. Ile zresztą musiało by to kosztować.
  • wapaha 14.06.19, 13:33
    to nie byl oboz sportowy
    piszesz o wojsku chlopie
  • morekac 14.06.19, 15:16
    Sportowcy amatorzy mogą zrezygnować z treningu bez konsekwencji.

--
  • kokosowy15 14.06.19, 16:46
    Żołnierzy się rozstrzeliwuje?
  • morekac 14.06.19, 17:10
    Wojsko ma swoich własnych łapiduchów.

--
  • wapaha 14.06.19, 13:32
    dokladnie tak to sie odbywa- zabezpieczenie medyczne powinno byc w trakcie egzaminow z wf, zaliczen, kwalifikacji. m.in. to nalezy do zadan ZZM w jw
  • bistian 13.06.19, 21:02

> Podatnik już zainwestował w jego szkolenie.

Znowu jesteś sobą big_grin
  • kokosowy15 13.06.19, 21:48
    Nie każda inwestycja jest udana. Oczywiście, szkoda człowieka który przedwcześnie umiera, ale tak umierali sportowcy, niektórzy bardzo znani (Skolimowska), himalaisci, strażacy, kierowcy zawodowi. Niektóre zawody są bardziej niż inne niebezpieczne.
  • alicia033 13.06.19, 23:17

Marnowanie ludzi mogło być akceptow
    > alne w armiach Układu Warszawskiego, zamierzchłych czasach kiedy do zsw szło po
    > nad 300 tysięcy rocznie.

tak, tak, racjonalizuj sobie dalej, trissuchna.
    Nic innego ci nie zostaje pchając dziecko w trepy.

• znowu.to.samo 13.06.19, 23:21
    Bieganie w takich warunkach to jest katastrofa,

Ja wpadłam raz na pomysł biegania w tych temp w hiszpanii....po południu i w morskiej bryzie
    Sam bieg pół godzinki jako tako ale potem...
    Myślałam że padne trupem, zaczęły siejakieś dziwne palpitacje setca... musiałam polewać się dobre parę minut potem chłodną wodą. Organizm wyraźnie nie radził sobie z bieganiem w takuch temp

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.