Dodaj do ulubionych

Domek holenderski

14.06.19, 16:18
Drugie podejście pod nowym tytułem (dzięki zuleyko 😘)
Miał ktoś do czynienia z takim cudem? Od paru dni przeglądam oferty i jest tego
mrowie a mrowie. Jak to się sprawdza w praktyce? Trzeba między drzewamj ustawić żeby się nie ugotować latem czy szkuać z klimą? Czy lepiej do 50 tys postawić domek drewniany?
Edytor zaawansowany
  • mid.week 14.06.19, 16:54
    Takie coś?
    (w postawionym na słońcu jest jak w piekarniku)

https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/f3/4b/ee/domek-holenderski-11m370-umiastow-449921990.jpg
  • milva24 14.06.19, 17:11
    Coś w tym stylu ale myślałam bardziej o domku angielskim, one są ładniejsze dla mnie z wygladu.
  • malgo21 17.06.19, 12:56
    To bardzo brzydkie jest.. Jak się ma cenowo do domku drewnianego?
  • kosmos_pierzasty 14.06.19, 16:56
    Sąsiedzi mieli, ale zamienili na drewniany. Ja się cieszę, bo ładniej to wygląda, a akurat codziennie obok nich przechodzę smile
  • astomi25 16.06.19, 18:33
    Wlasnie nad takim intensywnie mysle, bo na dzialkw by sie przydal. O milion razy bardziej podoba nam siw drewniany ale koszta wyzsze ( dostalam wycene z paru firm)
    Angielski / holenderski kupi sie spokojnie za 40 tya, drewniany to koszt 65 tysiecy plus. Mowie o takim ok 45mkw.
    Przycupne w tym watku i bede sledzic wink

--
    Der Ossi ist schlau und stellt sich dumm, der Wessi macht es andersrum.
    smile
  • vodyanoi 16.06.19, 18:47
    Warto pojechać (np. do Paprotni koło Warszawy) i samemu zobaczyć.
    W cenie 40-50 tys. zł czasem sprzedają jakies koszmary, a czasem coś naprawdę świetnego, więc to niekoniecznie od ceny zależy, co się kupuje.
    Ja mam dodatkowo dobudowany drewniany taras (od strony południowej), więc nie świeci mi słońce bezpośrednio w okna. Holendry mają też różne dachy i jedne zagrzewają się mniej, a inne więcej.
    Przez długi czas chciałam wybudować domek, ale cieszę się, że się na to nie zdecydowałam. W cenie 40 tys. mam gotowy dom - z salonem, sypialniami, kuchnią, przyzwoitą łazienką.
  • astomi25 16.06.19, 19:51
    Te firme kolo Paprotni polecalo mi juz kilka osob. Trzeba bedzie sie tam wybrac wink
    Za domkiem holenderskim przemawia nie tylko cena, a takze to ze latwo go bedzie ja jakis czas przeniesc czy sprzedac. Na tej dzialce ma byc docelowo nasz dom na starosc smile. Jak postawimy drewniany, to potem trzeba by go rozebrac i co dalej? Chyba ze juz teraz postawic go gdzies w rogu dzialki, za te x lat uzywac jako domku dla gosci.
    Vodyanoi...jak masz ten domek? Typ moze podasz?
    Czy jest on caloroczny?

--
    smile
  • milva24 17.06.19, 08:47
    Byłam na stronie tej Paprotni, najbardziej mi się spodobał taki za 299 tys big_grin Z tarasem to dobry pomysł jest. Najbardziej się boję wpakowania się na minę techniczną typu coś tam niesprawne i nie do zastąpienia.
  • bablara 17.06.19, 09:24
    A możesz podać linka do takiego domu za 299 tys?
  • milva24 17.06.19, 09:37
    Proszę
    www.atlanticdomki.pl/domek-holenderski-B12a.html
  • bablara 18.06.19, 10:50
    milva24 napisała:

> Proszę
    > www.atlanticdomki.pl/domek-holenderski-B12a.html

Dzięki smile
  • joanna266 17.06.19, 09:39
    Ja posiadam taki domek. Jest super. Za całość dałam 65 tysięcy. Doliczyć trzeba podłączenie mediów. Ogromną zaletą takiego domku jest fakt że jest mobilny a to powoduje że jego taras mam przy samym brzegu pięknego mazurskiego jeziora.W miejscu gdzie przepisy budowlane nie pozwalają na postawienie czegoś stałego. W środku dodatkowo ma klimatyzację .A taras drewniany na całą szerokosc domku został pomalowany na biało co daje super efekt. Acha koszt tarasu to 18 tysięcy.Bardzo polecam smile

--
    gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
  • ruscello 17.06.19, 15:21
    Nie było problemów z pozwoleniem? Planowałam coś takiego i gmina upiera się, że to domek stały, a ruchoma jest tylko przyczepa kempingowa uncertain
  • mid.week 17.06.19, 17:36
    U nas stoją takie koło terenu lotniska, na którym nie można stawiać budynków stałych. Są tam nawet niskie, drewniane zabudowania gospodarcze. Wszystko co nie ma fundamentów i nie jest wyższe niż jakiśtam limit. Sprawdź to, może weź poradę prawną, nie może być tak że jedna gmina ma inną definicję budynku stałego niż druga gmina.
  • jakijaki16 17.06.19, 12:50
    Moi znajomi kupili holenderski z calym wyposazeniem koszt 90 tys. Drewniane tez sa ok. Znajomy za 60 tys. drewiany zbudowal sobie sam. A i w internecie pelno ofert. Ja wpisalam sobie domki drewniane i fajne domki wyskoczyly. Podkreslam to nie jest reklama ale wpisz sobie domy z Ostrody firma Castor zeby nie bylo nie kupowalam nic od nich, ale domki drewniane na stronie fajne.
  • marianna1960 17.06.19, 19:16
    Po co i komu to
  • berber_rock 17.06.19, 20:08
    Holendrzy którzy jyz zjezdzili świat swoją przyczepa w ten sposób pozbywaja się schrottu.
    U nas się toto maluję I sprzegaje przyczepę jako domek holenderski babuni. Ale jaja!
  • astomi25 17.06.19, 20:16
    Przeciez mozna kupic nowy. Serio myslisz ze ludzie sie na szrot rzucaja?

--
    smile
  • little_fish 17.06.19, 20:27
    To jest domek, nie przyczepa. Tym się nie "zjeżdża świata"....
  • berber_rock 18.06.19, 11:28
    little_fish napisała:

> To jest domek, nie przyczepa. Tym się nie "zjeżdża świata"....

Przeciez widze na obrazku wyzej, co to jest smile
  • czarniejszaalineczka 17.06.19, 20:16
    nie znam firmy ale te so ladniejsze troche

ecomobilehome.pl/

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • mysiulek08 17.06.19, 20:30
    tu bylo kilka linkow, ktore moga byc przydatne

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • mysiulek08 17.06.19, 20:30
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168209245,168209245,Maly_domek_ocena_sytuacji.html
    --
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.