Dodaj do ulubionych

Na upały polecam

14.06.19, 17:37
Wątek polecający - każdy patent na ochłodę mile widziany wink

Dla tych którzy jak ja nie mogą zainstalować porządnej klimatyzacji polecam:
https://4.allegroimg.com/s512/061da0/0e3eb2754ff7bd3b00140f8561a4/Wentylator-sufitowy-z-lampa-Bendan-72220

Numero uno

Moje odkrycie tego sezonu. Wisi i przestrzeni nie zajmuje, dźwięku prawie nie wydaje czym snu nie odbiera a leżąc pod tym nakrywam się kocem, bo momentami aż za chłodno. Z czasem będę montowała w kolejnych pokojach. Nie wiem czy wszystkie takie ciche, ja mam z firmy na literkę W.
Bez porównania lepsze rozwiązanie od klimatyzatora przenośnego (testowałam taki - nigdy więcej)
Minusy
- trzeba się rozstać z dizajnerskimi lampami. Ewentualnie można demontować wentylator po sezonie, w sumie nie jest to skomplikowane...
- nie dla reumatyków, bo ciągły ruch powietrza

Numero duo
Mata chłodząca dla psa, kota być może i fretka czy królik polubią wink
Ma moja koleżanka, właścicielka sterty futra. Futro ją kocha i ciągle na nią włazi. Firmy na T.

Edytor zaawansowany
  • klamkas 14.06.19, 17:58
    I naprawdę nie szumi? Tak w porównaniu z przeciętnym stojącym wentylatorem - tak samo głośny, czy znośniejszy?
  • mid.week 14.06.19, 18:29
    Duuużo ciszej. Mnie budzi absolutnie wszystko, a przy tym śpię.
  • chatgris01 14.06.19, 20:55
    Patent dla posiadaczy oczyszczaczy powietrza-w lecie dorzucić do zbiornika z wodą kostki lodu, obniży to temperaturę w pokoju o parę stopni.

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • kosmos_pierzasty 14.06.19, 20:59
    Moje wczorajsze odkrycie:
    Lech Free 0,0% Granat i Acai
  • e-ness 14.06.19, 21:21
    Jeszcze lepszy jest grejpfrut i paneli 😉
  • e-ness 14.06.19, 21:22
    Jeszcze lepszy jest grejpfrut i pamelo 😉
  • kosmos_pierzasty 14.06.19, 23:32
    Może i tak smile Oba dobre.
  • senin1 15.06.19, 03:54
    I jeszcze jogurt z woda sodowa, sola i mieta. lod tez trzeba dodac.
  • kosmos_pierzasty 15.06.19, 10:37
    Spróbuję smile

I jeszcze w lidlu chłodnik w takim kubełku jak jogurt, też dobry.
  • bardzo-dobry-kochanek 14.06.19, 21:29
    Odkrycie stulecia big_grin

Żaden nawet najlepszy wiatrak nie zastąpi najgorszej klimatyzacji.
    Mam podobny wiatrak z lampą już chyba 15 lat. Przydaje się kiedy jest średnio gorąco ale czasie upałów nic nie daje.
    No chyba że go przełączę na odwrotne obroty, żeby wyciągał go góry dym z papierosa big_grin
  • piataziuta 14.06.19, 21:42
    A myślałam, że bieganie.
    Człowiek wraca w południe do domu po bieganiu i od razu mu chłodniej.
  • mid.week 15.06.19, 09:59
    To dla,wąskiej grupy, ktora lubi sie meczyc 🙂A potem prysznic z zelem z miętą
  • ga-ti 14.06.19, 22:45
    Ja to mam wizje, że to cudo rozdmucha mi kurz z najwyższych szafek i się mój alergik zadusi wink Stojący wiatraczek sobie ustawiam tyłem do komody.
  • iimpala 14.06.19, 23:11
    polecam (jednak) klimatyzator przenośny. Najlepiej markowy a nie firmy krzak.
    Wiatraki mam we wszystkich pokojach, klimatyzator przenośny w salonie. Nie da się porównać - w salonie jest przyjemnie, wiatrak tylko powoduje ruch powietrza ale go nie schładza!
    Natomiast w salonie powietrze jest o kilka stopni niższe niż na zewnątrz oraz czuć orzeźwiający chłód.
    Z tym, że podkreślam, nie jest to klimatyzator marki krzak, z pobliskiego marketu budowlanego.
    Jeśli chodzi o mate dla zwierzaka to moim kotom wystarcza zwykła osłona samochodowa (na szyby) i baardzo lubią na niej leżeć. Co zuważyłam przypadkiem a teraz osłona leży na stałe, pod balkonowym fotelem.
  • bardzo-dobry-kochanek 15.06.19, 01:03
    iimpala napisała:
    > Z tym, że podkreślam, nie jest to klimatyzator marki krzak, z pobliskiego marke
    > tu budowlanego.

To raz.
    A dwa, to trzeba dobrać klimatyzator do kubatury pomieszczenia, nie tylko do metrażu a nie kupować słabszy dlatego że taniej.
    A po trzecie - ludzie mylą klimatyzatory z klimatorami, czyli praktycznie nawilżaczami powietrza.
    Kupi ktoś taki klimator, zawiedzie się na efektach chłodzenia i potem rozgłasza że wszystkie klimatyzatory przenośne są be.
  • karme-lowa 15.06.19, 07:26
    Nie zgadzam się z autorką. Mam klimę przenośną. Jest cicha. I jak przyjemnie w pokoju siedzieć. Kocham ją miłością wielką.
  • kochamruskieileniwe 15.06.19, 10:17
    Karmelowa - a jak to się montuje?Musi miec wylot nba zewnątrz domu? Tzn, chodzi mi o to, czy trzeba dziurę w murze/oknie wiercic?
  • karme-lowa 15.06.19, 19:35
    kochamruskieileniwe napisała:

> Karmelowa - a jak to się montuje?Musi miec wylot nba zewnątrz domu? Tzn, chodzi
    > mi o to, czy trzeba dziurę w murze/oknie wiercic?
    Mąż wywiercił dziurę w ścianie (obok okna).
    Na zimę to się zabezpiecza. Zimne powietrze z zewnątrz się nie dostaje.
  • bardzo-dobry-kochanek 15.06.19, 21:43
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • mid.week 15.06.19, 12:01
    A jaki masz model? Mój nie był krzakiem za 400zł z marketu a mimo to hałasował w okolicy 60 decybeli. Nic cichszego nie udało mi się znaleźć, być może są takie ale poza moimi widełkami cenowymi? Sprawdzałam wtedy specyfikacje pod tym kątem bo chciałam coś przy czym będę mogła spać. Dla mnie to za dużo sad
    Nie wiem dlaczego wentylatory nie mają takich danych w opisach technicznych - kupiłabym go wtedy dużo wcześniej. IMO mój generuje ok 20 decybeli (wg tabeli to dźwięk porównywalny do szumiących liści podczas wiatru). W dzień jest praktycznie niezauważalny, w nocnej ciszy działa usypiająco a nie irytująco. Ja niestety śpię jak mysz pod miotłą, muszę mieć ciszę.
  • karme-lowa 15.06.19, 19:37
    Teraz jestem w szpitalu, popatrzę za 3 tygodnie😊.
    Mamy Electrolux, kosztował ponad 2000 tys.

• iimpala 16.06.19, 02:00
    >A jaki masz model? Mój nie był krzakiem za 400zł z marketu a mimo to hałasował w okolicy 60 decybeli.

mój model ma tryb nocny!
    A stoi sobie pod parapetem, rurę (odprowadzające gorące powietrze) wystawia się przez uchylone okno, na którym montuje się załączone zaślepki. Na zime są demontowane.
    Wygląda to mniej więcej tak (przykładowy obrazek)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/pc/gj/xmwl/pa2BYxeph7H2ht5TCB.jpg
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 02:21
    iimpala napisała:
    > http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/pc/gj/xmwl/pa2BYxeph7H2ht5TCB.jpg

Rura odprowadzająca gorące powietrze wychodzi z tyłu klimatyzatora a na zdjęciu ktoś przystawił go do ściany. Czyli fotomontaż albo rura jest odłączona.
    Poza tym nie powinno się stawiać klimatyzatora tak blisko ściany, bo jest tam wlot powietrza.
  • morekac 15.06.19, 22:41
    Jeśli chodzi o zwierzątki zwane kotkami, to bez przerwy zganiam je z balkonu ze słońca. A te dranie i tak wracają jak bumerangi.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • segregatorwpaski 15.06.19, 09:48
    Też polecam!
    Odkryłam w pewnym hotelu-pałacyku zeszłego lata, upal jak cholera, hotel cztery gwiazdki więc pomyślałam - wejdę do pokoju, załączę klimę i będzie git, a tu kuku - klimy niet. Tylko takie wielki wentylator sufitowy. Pomyślałam - no cóż, może choć odrobinę ruchu powietrza będzie, załączyłam i tu niespodzianka, po dosłownie dwóch minutach temperatura zeszła o jakieś 5-8 stopni, odczuwalnie w każdym razie. Potem, w nocy - też szukaliśmy koca smile Nie spodziewałam się, że takie urządzenie może być tak skuteczne.
    Zakupiłam do domu, najpierw do najcieplejszego pomieszczenia, mocno nasłonecznionej sypialni, też firma na W wink i super!
    Tylko trzeba poczytać jak duży musi być to wentylator - rozstaw łopatek musi być odpowiednio duży na większe pomieszczenie, ja mam przy sypialni 24 m kw - 130 cm i daje radę z nawiązką.
    Potem przyszedł czas na salon, a już mam zamówiony do pokoju córki.
    W sklepach typu obi nie ma wyboru, wzory sa paskudne, ale w necie, w sklepach specjalistycznych - cała masa wzorów, kolorów, od badziewnych po klasyczne, kolonialne i mega nowoczesne.
    Naprawdę bardzo polecam.
  • mid.week 15.06.19, 10:06
    Mnie ten ruch powietrza pomaga znieść zamkniete okno. Zazwyczaj od razu mi duszno, mam poczucie braku tlenu. A ten ruch powoduje ze duzo lepiej sie czuje. I nie jest to porownywalne do wentylatora stojacego, jakoś inaczej to powietrze krąży, rusza sie w calym pomieszczeniu. No inaczej jest i już.
  • aerra 16.06.19, 02:15
    A tak z ciekawości, co miałaś z fizyki?
  • bywalec.hoteli 16.06.19, 13:47
    Jak w jakis filmach kryminalnych w Meksyku smile

--
    Lato smile
  • wapaha 15.06.19, 09:58
    Litorsal
  • beneficia 15.06.19, 10:14
    Orsalit ma lepszy smak
  • wapaha 15.06.19, 12:28
    kwestia gustu wink
  • memphis90 15.06.19, 14:54
    Hydronea - ma smak cytryny. Orsalit może się schować....

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • wapaha 15.06.19, 19:04
    Nie próbowałam ale Litorsal też ma posmak cytrynowy
  • kochamruskieileniwe 15.06.19, 10:15
    Rozwiązanie "po taniości"

Zamrozić dwie butelki, 1,5 wody. Postawić przed wiatrakiem.
    Na noc postawić w otwartym oknie wiatrak - tak by smigła miał skierowane na zewnątrz. Schładza mieszkanie.
  • afro.ninja 15.06.19, 10:22
    Robiw tak nie czuje zadnej różnicy.
  • kochamruskieileniwe 15.06.19, 10:28
    Ja też nie odczuwal, ale tertmometr jednak czuje big_grin-
    Ale ja kiepsko znoszę upały i w zasadzie tylko zmiana drastyczna o kilka (jakies 8-10) stopni powoduje, że mi się polepsza big_grin big_grin big_grin
    Dzisiaj w nocy poddasze schłodziłam z 30,5 stopnia do 26,5. Na szczęście na dole mam 24-25 stopni....
  • bardzo-dobry-kochanek 15.06.19, 14:50
    kochamruskieileniwe napisała:
    >Schładza mieszkanie.

Chrzanisz kobieto.

• agata_abbott 15.06.19, 12:35
    Miska z zimną wodą. Uratowała mi życie w drugiej ciąży, w czasie upałów. Sposób użycia: siadasz na kanapie z jakimś serialem, stopy wsadzasz do miski. Chłodzi bardziej niż mogłoby się wydawać.

--
    teoriachaosu.blog/
  • daisy 15.06.19, 15:18
    Napiszcie, co to za firma na W. Bo szukam porządnego wiatraka.
    Plis.

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • segregatorwpaski 15.06.19, 18:20

Westinghouse
  • ganesza 15.06.19, 23:17
    pierwsza rzecz, pozornie idiotyczna: bardzo ciepły prysznic. nie zimny , bo potem jest jeszcze gorzej po chwilowej uldze, ale prawie gorący.
    druga, gdy brak pieniędzy na klimę lub jesteśmy gdzieś czasowo a klimy niet. mokry koc/prześcieradło/firana/zasłona, co tam mamy powieszona w oknie i tym otwartym i zamkniętym. temperatura spada o kilka stopni.
    mamy samochód bez klimy (i kota w podróży). miałam niestety. dwa bukłaki 5litrowe zamrożone przewozimy w środku. kot się nie ugotował. w samochodzie o ładnych kilka stopni niższa temperatura.
    mamy wiatrak, dmuchawę, która nie tylko grzeje, ale też dmucha na zimno - przed ustawiamy miskę z lodem, mocno schłodzona wodą.

--
    Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
    kompetentna ani majętna, ale jestem.
  • stephanie.plum 15.06.19, 23:23
    arbuz z lodówki

--
    idę tam, gdzie idę
  • qs.ibidem 16.06.19, 08:29
    W upał zawsze wychodzę z wachlarzem.
  • viridiana73 16.06.19, 08:56
    To ja Cię w piątek widziałam.
    Czy wachlarz czarny z brokatem?😉
  • qs.ibidem 16.06.19, 09:42
    Mam kilka, ale akurat z brokatem żaden.
    A w piątek było u mnie zimno.
    Chyba to jednak nie byłam ja!
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 09:04
    karme-lowa napisała:
    > Kompletnie nie znasz rozkładu naszego mieszkania na poddaszu oraz wymogów naszej SM.

I co, wasza SM zabrania wstawienia końcówki rury klimatyzatora do uchylonego na 10 centymetrów okna?
  • karme-lowa 16.06.19, 11:12
    bardzo-dobry-kochanek napisał(a):

> I co, wasza SM zabrania wstawienia końcówki rury klimatyzatora do uchylonego na
    > 10 centymetrów okna?
    To jest dopiero idiotyzm. Kupować klimę, wystawiać rurę za okno i wpuszczać gorące powietrze😊.
  • mid.week 16.06.19, 11:22
    Ja mialam taki materiałowy parawan (? nie wiem jak to nazwac) na okno. Jest wyzej wklejone zdjecie. Troche to zmniejsza straty ale wygląda jak wygląda, utrudnia otwarcie okna do przewietrzenia. Mysle ze dziura w scianie lepsza.
  • karme-lowa 16.06.19, 11:27
    mid.week napisała:

> Ja mialam taki materiałowy parawan (? nie wiem jak to nazwac) na okno. Jest wyz
    > ej wklejone zdjecie. Troche to zmniejsza straty ale wygląda jak wygląda, utrudn
    > ia otwarcie okna do przewietrzenia. Mysle ze dziura w scianie lepsza.
    Nie słuchaj tego co pisze kochanek(?). Bo wiedzy w tym temacie nie ma żadnej. Schładzam pokój po to, żeby jednocześnie wpuszczać gorące powietrze? Przecież to się mija z celem. Gdzie tu logika?
    Tej dziury potem nie widać. Jest specjalna zatyczka na nią.
  • mid.week 16.06.19, 11:42
    ta dziura wychodzi na balkon?
  • karme-lowa 16.06.19, 13:25
    mid.week napisała:

> ta dziura wychodzi na balkon?
    Ja nie mam balkonu więc wychodzi po prostu w ścianie na zewnątrz..
    Ale tak, jak masz balkon, to tam. Dziura jest na wylot.
    Kurczę dopiero za 3 tygodnie będę w domu. Nie mam jak Ci wysłać zdjęć.
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 13:38
    karme-lowa napisała:
    > Ja nie mam balkonu więc wychodzi po prostu w ścianie na zewnątrz..
    > Ale tak, jak masz balkon, to tam. Dziura jest na wylot.

Dziwne wymogi ma ta wasza SM. Pozwala na robienie dziur w ścianach zewnętrznych a zabrania wstawienia końcówki rury w uchylone okno big_grin
  • karme-lowa 16.06.19, 15:26
    bardzo-dobry-kochanek napisał(a):

> karme-lowa napisała:
    > > Ja nie mam balkonu więc wychodzi po prostu w ścianie na zewnątrz..
    > > Ale tak, jak masz balkon, to tam. Dziura jest na wylot.
    >
    > Dziwne wymogi ma ta wasza SM. Pozwala na robienie dziur w ścianach zewnętrznych
    > a zabrania wstawienia końcówki rury w uchylone okno big_grin
    Nikt nie zakazuje wystawiania rur za okno. Tylko ktoś kto nie ma rozumu tak robi (tzn: wystawia rurę).
    Bo logiki w tym nie ma za wiele.
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 18:04
    karme-lowa napisała:
    > Nikt nie zakazuje wystawiania rur za okno. Tylko ktoś kto nie ma rozumu tak rob
    > i (tzn: wystawia rurę).
    > Bo logiki w tym nie ma za wiele.

Kończę bo z twoją logiką nigdy nie pojmiesz o czym ja piszę.
    A jeśli masz doprowadzony gaz na tym swoim poddaszu, to sprawdź czy przy dłuższym używaniu klimatyzatora jest ciąg w kratkach wentylacyjnych, bo możesz się nie wiadomo kiedy zaczadzić.
    A mimo wszystko, szkoda by było big_grin
  • mid.week 16.06.19, 13:49
    Chyba potrafię sobie wyobrazić dziurę w ścianie wink
    Nawet znalazłam film jak to zrobić: youtu.be/5Hb0FwEQnWk
    A musieliście do tego uzyskiwać pozwolenie od administracji?
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 13:59
    mid.week napisała:
    > Nawet znalazłam film jak to zrobić: youtu.be/5Hb0FwEQnWk

Taką ścianę jak na filmiku to każdy przewierci albo wykuje ręcznie.
    Ale jeśli masz zbrojony beton, to musisz dysponować odpowiednim sprzętem i otwornicą diamentową. Są firmy świadczące takie usługi, bo na jedną dziurę nikt nie będzie kupował takiego sprzętu.

• bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 12:06
    karme-lowa napisała:
    > Tej dziury potem nie widać. Jest specjalna zatyczka na nią.

Jeśli masz białą ścianę, to białej zatyczki prawie nie widać big_grin
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 11:52
    karme-lowa napisała:
    > To jest dopiero idiotyzm. Kupować klimę, wystawiać rurę za okno i wpuszczać gor
    > ące powietrze😊.

Są do uszczelniania okna takie plastikowe listwy z otworem na rurę. Rura ma spłaszczoną końcówkę, więc listwa ma około 10 centymetrów szerokości.
    Można też dokładnie doszczelnić szpary na górze i dole okna taśmą samoprzylepną ale nie jest to zalecane, bo jednorurowy klimatyzator pobiera powietrze z pomieszczenia tworząc podciśnienie i zwłaszcza w malutkich mieszkaniach może wystąpić zasysanie z kanałów wentylacyjnych.
    Podobno wydajniejsze są z dwiema rurami. Jedną wyrzucającą gorące powietrze i drugą zasysającą z zewnątrz. Ja mam jednorurowy w pokoju około 18 metrów i jeśli zamknę drzwi to na najniższym ustawieniu klimatyzatora (18 stopni) robi się za zimno.
  • bywalec.hoteli 16.06.19, 13:51
    Jest jeszcze jeden patent : przyzwyczaić się i polubić ciepło. Wszak ciepłych dni mamy w Polsce mało.

--
    Lato smile
  • demodee 16.06.19, 15:38
    Zamykać okna i zaciągać story w oknie, na które świeci słońce, otwierać szeroko okno, które jest w cieniu. I tak na zmianę.

Ale do tego trzeba mieć okna na dwie lub trzy strony świata i story.
  • kochamruskieileniwe 16.06.19, 23:22
    Tak tak Bywalcu. Powiedz to kobietom w ciązy - zwłaszcza tym w końcówce, różnym niepełnosprawnym - ot z taką stomią np, kobietom z menopauzom i uderzeniami gorąca.
    Starszym ludziom i małym dzieciom również. Tym z jasną skórą skłonną do oparzeń i jasnymi włosami. Czyli w zasadzie ludziom przystosowanym do życia w klimacie umiarkowanym.
    Swietny patent!
  • asia_i_p 16.06.19, 20:12
    Nigdy w życiu. Obudzona w nocy, umarłabym ze strachu i widziała Boba, bynajmniej nie Budowniczego, w każdym kącie pokoju.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.