Dodaj do ulubionych

Lniane sukienki z Litwy

16.06.19, 07:34
Czy któraś kupowała u nich? i moze napisać jak z rozmiarówką? Jak z jakością? Wolałabym stacjonarnie, bo nie lubię kupować ubrań w ciemno.
Ceny bardzo wysokie ale na ten upał może warto? Czy len musi tyle kosztować? Może można gdzieś taniej kupić?

www.lnianysklep.pl/lniane-ubranie/lniane-suknie.html
Edytor zaawansowany
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 07:46
    panna_lila napisała:
    > www.lnianysklep.pl/lniane-ubranie/lniane-suknie.html

Ta wygląda jak zrobiona z worka big_grin
    https://www.lnianysklep.pl/media/catalog/product/cache/1/image/350x526/0dc2d03fe217f8c83829496872af24a0/6/0/601-3312a-linen-dress-long-dress-in-yellow-brown-color-500x751.jpg

Niektórzy ludzie chodzą w workach.
    https://pbs.twimg.com/media/C7ROIMcX0AAx4Ic.jpg
  • panna_lila 16.06.19, 10:52
    Ja myślałam o tej
    www.lnianysklep.pl/media/catalog/product/cache/1/image/350x526/0dc2d03fe217f8c83829496872af24a0/6/0/601-3712-turquoise-linen-dress-500x751.jpg
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 10:57
    panna_lila napisała:
    > Ja myślałam o tej
    > www.lnianysklep.pl/media/catalog/product/cache/1/image/350x526/0dc2d03fe217f8c83829496872af24a0/6/0/601-3712-turquoise-linen-dress-500x751.jpg

Strasznie niewygodnie się tak wyginać cały czas.
    https://www.lnianysklep.pl/media/catalog/product/cache/1/image/350x526/0dc2d03fe217f8c83829496872af24a0/6/0/601-3712-turquoise-linen-dress-500x751.jpg
  • panna_lila 16.06.19, 12:53
    Rozmawiamy o sukience?☺
  • afro.ninja 16.06.19, 08:17
    Teraz duzo lnu w sieciowkach. Ceny tych sukienek jak na len od malych firm standardowe. Moim zdaniem materiał niczym nie będzie sie roznil od lnu z sieciowek. Jest tansza firma na decobazar, tak 100 mniej za sukienke. Na allegro jest taniej.
  • hungaria 16.06.19, 11:50
    Taki len ZNACZNIE rozni sie od sieciowkowego. Lniane rzeczy z sieciowek po jednym-dwoch sezonach prania robia sie cienkie jak firanka i zaczynaja sypac na szwach (zara, esprit).
    Mam kilka koszulek i topow lnianych z litewskich firm (innych niz ta w poscie startowym) - material jest niesamowitej jakosci, po wielu praniach ciagle jak nowy. W ogole nie ma porownania. Z tym ze sukienek nie zamawialam, bo faktycznie troche workowate.
  • hungaria 16.06.19, 11:52
    Aha, dobrze sprawuja sie jeszcze rzeczy kupione z 10(!) lat temu w tatuum, ale od tamtej pory zmienila im sie i jakosc, i stylistyka.
  • kropkaa 16.06.19, 14:23
    Z Tatuum mam jeszcze, uwaga!, jedwabne bluzki i sweterki. Teraz wełny nie znajdziesz, a bawełna reglamentowana...
  • hungaria 16.06.19, 16:41
    Wiem sad Też mam od nich jedwabne bluzki i koszulki na lato, nie do zdarcia zresztą.
  • afro.ninja 16.06.19, 12:04
    No nie wiem. Mam spodnice lniana z mango, ma na pewnoe z 15 lat i tylko troche kwiaty zbielaly. Nadal nadaje sie do noszenia. Len trzeba prac recznie, dobrze go wlozyc w krochmal, lepiej sie uklada. Kupilam teraz sukienke z lnu w mango i uwazam, ze len jest wysokiej jakości. Kroj sto razy ladniejszy niz tych litewskich jak dla starszych kobiet te modele.
  • demodee 16.06.19, 14:19
    Dla mnie, to te kiecki wyglądają jak odzież ochronna do pracy w magazynie.
    No, ale ja się nie znam na modzie.
  • hungaria 16.06.19, 16:49
    Jakość sieciówkowa teraz i 15 lat temu to dwie różne bajki. Też mam trochę rzeczy sprzed ok. 10 lat (lniane spodnie z zary i mango, bawełniane letnie spódnice z zary), ale np. nie mam już żadnych sprzed 3-4 lat, bo się szybko posypały. Zara parę lat temu miała lniane koszule w ślicznych kolorach. Dbałam o nie bardzo, ale w miarę kolejnych prań robiły się coraz cieńsze, aż w końcu zrobiły się cienkie jak firanka i posypały na szwach. Nawet nie było jak ich uratować. Esprit sprawuje się lepiej, ale też widać, że nie są to już rzeczy na długo. (Choć wiadomo, nie każdy chce nosić długo).
    Jednocześnie len z tatuum z okolic 2007 roku jest ciągle tak samo gruby i gęsty.
  • marlamar 16.06.19, 17:19
    Dokładnie tak, sieciówkowe ubrania sprzed nastu lat to zupełnie inna jakość, niż te dzisiejsze. Ja też mam kilka par spodni, spódnice i sukienki z tatuum, mają >10 lat i dalej są świetne. Teraz len w tatuum to porażka. Inna sprawa, że np. sukienka za 499 zł, reklamowana jako lniana, ma w składzie 52% lnu... Teraz len w sieciówkach jest cienki i sztywny (chyba, że z dodatkiem bawełny lub wiskozy), dobry len można kupić właśnie w takich małych, niszowych sklepach. I to już zupełnie insza inszość - len jest gruby i miękki. Ja kupiłam ostatnio kilka rzeczy w seaside tones, mają len bardzo dobrej jakości. Niedawno też kupiłam sukienkę i spódnicę w benettonie i w sumie też w miarę dobra jakość, co bardzo mnie zdziwiło, bo w ostatnich latach jakość poleciała u nich na łeb.
  • nuta15 16.06.19, 17:55
    Ja dzisiaj wyjęłam z czeluści szafy lniane szerokie spodnie z tatuum, które mają 12 lat. Fakt nie nosiłam ich stale, ale nadal są super. W ubiegłym roku kupiłam z lnianej kolekcji sukienkę, koszulę, bluzkę i t-shirty , też dobrze się noszą. Za to lniane spódnica i spodnie z solaru tak bardzo zbiegły się po pierwszym praniu, że wylądowały w worze rzeczy do oddania.
    Len jest bardzo różny, może być zmiękczany i dekatyzowany, ale też gruby, sztywny i gryzący.
  • afro.ninja 16.06.19, 21:38
    Nie mogę się z tym zgodzić. Teraz mango ma kolekcje lniana i moim zdaniem jest to bardzo dobrej jakości len. W zarze tez ladny len i w reserved. rym ostatnim nawet sa ubrania z Polski. Ostatnio lazilam po sklepach i bylam zaskoczona, ze znow mozna kupic len, bawelne, bo przez kilka ostatnich lat trafialam w duzej mierze na poliester. Pewnie byly i dobre mieszanki, ale chodzi o ubrania, ktore musialy mi sie spodobac.
  • bywalec.hoteli 16.06.19, 12:39
    A maja tez lniane spodnie dla bywalca na lato do pracy ci Litwini ?

--
    Lato smile
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 14:24
    bywalec.hoteli napisał:
    > A maja tez lniane spodnie dla bywalca na lato do pracy ci Litwini ?
    >

A kliknąć w link umiesz?
  • bywalec.hoteli 16.06.19, 14:33
    Informatycy u mnie mówili, żeby nie klikać w nieznane linki.

--
    Lato smile
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 14:41
    bywalec.hoteli napisał:
    > Informatycy u mnie mówili, żeby nie klikać w nieznane linki.
    >

Aż mi się rejs przypomniał - "lubię tylko te piosenki które już znam" big_grin

• skat_0 16.06.19, 14:59
    W lidlu kupilam teraz taką bez rękawów granatowa ala szmizjerka, fajna jest 55% len i 45 % bawelna, za ok 30 zeta w przeliczeniu z koron. Poza tym mam tez mieszanke lnu z bawelna z next i niedawno odkopalam po starszej siostrze wiekowa monnari, chyba pełnoletnia już, ale ta ma 100% lnu i strasznie wymieta wygląda chwile po prasowaniu
  • daisy 16.06.19, 16:12
    Kurde, pamiętam jakie fajne lniane sukienki miało w swoim czasie Odzieżowe Pole... I mnie, studentkę, było na nie stać. Dlaczego wtedy nie kupiłam żadnej, krowa głupia!!

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • gaga-sie 16.06.19, 16:15
    Już byś teraz pewnie nie wlazła w niąwink
  • daisy 16.06.19, 17:52
    Spoko, donaszam spodnie z liceum. smile

--
  • daisy 16.06.19, 16:14
    Aha, a te modele z zalinkowanego sklepu są takie słabe... Nie wiem jak materiał, ale wzornictwo smętne łamane przez żałosne. Kiece. Nie kupowałabym.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.