Dodaj do ulubionych

skrecona kostka

16.06.19, 10:20
jak długo może utrzymywać się lekkie spuchniecie kostki po skreceniu?
Edytor zaawansowany
  • ajrisz.ka 16.06.19, 10:26
    U mnie było to około tygodnia (niefortunnie spadłam z konia, w terenie). Dostałaś leki przeciwzakrzepowe?
  • arabelax 16.06.19, 10:35
    ja zrobiłam błąd, bo myślałam, że samo przejdzie i poszłam do lekarza po bardzo długim czasie. a teraz mam lekko przy kostce zewnętrznej spuchniete, szczególnie po tym jak długo chodzę. RTG wyszło ok, czekam na USG.
  • ajrisz.ka 16.06.19, 10:43
    Na skręconą kostkę najlepszy jest bezruch, niestety. Ja bardzo cierpiałam, bo przy tamtym upadku, stopa została wykręcona i pociągnięta do przodu. Normalnie płakałam z bólu. Dostałam jakieś tabletki przeciwobrzękowe i przeciwzapalne (chyba był to Aescin - z tym lekiem też należy ostrożnie: lubi podrażnić błonę śluzową żołądka).
  • wapaha 16.06.19, 19:52
    No własnie nie do końca. Wszystko zależy od stopnia urazu ( wielu ludzi mówi o skręceniu podczas gdy do niego w ogóle nie dochodzi) oraz osobniczych właściwości tkanek. Ja nadkręciłam stopę ( pękła mi torebka stawowa, lekki krwiak) opuchlizna była mocna- wdrożyłam właściwe postępowanie. Na 3 dzień poszłam do lekarza, bo potrzebowałam zwolnienia z zajęć a ten tylko spytał : skoro pani wie co robić, to juz nie musi pani pytać. Chodziłam normalnie- wolniej, ostrożniej, w obuwiu sportowym ( lekkim) ale bezruch to był ale tylko w nocy
  • arabelax 16.06.19, 10:35
    po taki. czasie nie dostałam leków.
  • thea19 16.06.19, 11:03
    ja miałam 2mce spuchniętą i potem jeszcze ze 2 lata grubszą kostkę niż druga.
  • wapaha 16.06.19, 10:37
    Kiedy nastąpiło skręcenie ?
    Miałaś wybroczyny ? Krwiaka ?
    Opuchlizna jest od strony zewnętrznej czy wewnętrznej ?
    Opuchliznę smaruj często altacetem -żel ( kilka razy dziennie)
  • arabelax 16.06.19, 10:47
    koniec lutego. nie, bez krwiaka, wyborczyn. opuchlizna bardzo mała na zewnątrz, lekko za kostka i przed.
    stanęłam źle, stopa wygiela się na zewnątrz, nagle bardzo zabolalo i chwilowo iść nie mogłam. później jakoś dałam radę. kostka spuchla.
    później kolejne tygodnie zostało takie małe opuchniecie. czasem zaboli jak źle stanę, ale już coraz mniej.
    u ortopedy byłam dopiero w zeszłym tygodniu. dostałam skierowanie na rtg, wyszło ok. czekam na to usg i dał mi wynik z.krwi do zrobienia i jakoś czynnik reumatoidalny. nie pamiętam, jak to się nazywa.
  • ajrisz.ka 16.06.19, 10:55
    Skręcony staw skokowy możesz odczuwać jeszcze przez długie tygodnie, pózniej może boleć np.na zmianę pogody, niestety.
  • wapaha 16.06.19, 14:00
    nie było krwiaka , nie było skręcenia, nie została naruszona torebka stawowa . nadkręcenie.
    po zrobieniu wyniku krwi bierz ibuprom, smaruj altacetem i ruszaj stopą- rób sobie lekkie ćwiczenia -nogę na nogę złap kostkę jedną ręką , rob krażenia, wspięcia na palce, podnoś palce ja stoisz itp
  • arabelax 16.06.19, 15:43
    dziękuję. a to normalne, że po 3.5 miesiąca mam lekko puchniete przy kostce na zewnątrz?
  • arabelax 16.06.19, 15:44
    to jest tak lekko spuchniete. ja na początku w ogóle tego nie usztywnilam.
  • wapaha 16.06.19, 19:49
    Powinnaś była usztywniać od razu, smarowąc i brak ibuprom
    Nie wiem dlaczego jest jeszcze napuchnięta, może to być efekt wcześniejszych zaniedbac. Każdy organizm jest inny
  • kouda 16.06.19, 20:15
    Moj syn miał 6 tygodni zakaz treningów i tejpy naklejane przez fizjoterapeutę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.