Dodaj do ulubionych

jeszcze o egzaminach...

16.06.19, 16:16
No więc moja ósmoklasistka napisała, zupełnie dobrze.
Ale teraz próbuję rozgryść poszczególne pytania i nic mi się tu nie klei.
Mam w "wynikach" dla polskiego 33 pytania.
Ale sprawdzam arkusze egzaminacyjne z CKE - i tam wychodzi, że pytań było 21 + wygląda na to, żę pytanie 22 to rozprawka - i ona jest rozłożona na 8 podocen.
No, ale to daje razem 29 zadań ocenionych.

Skąd te 33?
Nic mi tu nie pasuje. Córka ma np złą odpowiedź w pytaniu 10 - z dopiskiem pytanie otwarte, ale w arkuszu CKE wygląda na to, że to było pytanie z odpowiedziami ABCD. W dodatku wychodzi, że 22 to powinna być rozprawka - ale w naszych arkuszu wyników mam wpisane: FP i że to prawidłowa odpowiedź

Czy ktoś może mi pomóc zrozumieć o co tu chodzi? I jak mogę się zorientować jak poszedł nam ten egzamin?
Edytor zaawansowany
  • iwoniaw 17.06.19, 00:32
    Skąd te 33?

Część tych zadań jest wieloetapowa i mają kilka podpunktów, np. 8.1 i 8.2
    Szczegółowe ocenianie masz na stronie CKE tu:
    cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Arkusze-egzaminacyjne/2019/zasady_oceniania/jezyk_polski/Zasady_oceniania_OPOP-100-1904.pdf
    Arkusz z pytaniami masz tu, najlepiej porównuj punktację z linka powyżej z pytaniami stąd (zwróć uwagę na kartę odpowiedzi na str. 22 arkusza, tam wyraźnie widać, jak to mógł/powinien zaznaczać uczeń):
    cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Arkusze-egzaminacyjne/2019/jezyk_polski/Arkusz_OPOP-100-1904.pdf

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.