Dodaj do ulubionych

wyniki egzaminu ósmoklasisty - WTF??

16.06.19, 16:24
w internecie jak wiadomo, można sprawdzić wyniki/ punkty dziecka za egzamin
więc sprawdzam
na koncie ZIU mojego dziecka są podane punkty, jakie zdobyła za język polski za zadania od 1 do 35
gdy tymczasem arkusz dla ósmoklasistów z polskiego miał 22 zadania

czy jest jakieś racjonalne wyjaśnienie tegoż?
Edytor zaawansowany
  • andaba 16.06.19, 16:25
    Punktów 35, zadań 22?
  • maurra 16.06.19, 16:41
    nie, zadań 35 zamiast 22
  • 35wcieniu 16.06.19, 16:27
    Pewnie zadania otwarte są punktowane oddzielnie za rozmaite rzeczy, nie wiem, formę, ortografię, treść czy co tam jeszcze i każda z nich jest rozpisana oddzielnie.
  • bardoszka 16.06.19, 16:32
    Dokładnie tak było, jak pisze 35wcieniu. Wiem, bo widziałam próbny. Nie ma co doszukiwać się spisku.
  • maurra 16.06.19, 16:40
    nie wietrzę spisku tylko wyjaśniam wątpliwości
    poprosiłam inną osobę z jej klasy o zalogowanie i ona na swoim koncie ma punktację za 22 zadania
    w tym arkuszu zadanie 22 było otwarte (rozprawka za 20 pkt) a u niej pod nr 22 jest zadanie typu PF za 1 pkt
  • maurra 16.06.19, 16:41
    * u niej czyli u mojej córki
  • makurokurosek 16.06.19, 18:05
    Punktacja zadań otwartych jest podzielona , tak np było z zaproszeniem, punktacja była za formę i pod kolejnym nr za ortografię i interpunkcje ,dlatego pod nr 22 znajduje się zadanie PF a nie rozprawka której ocena również jest podzielona bodajże 8 punktów.

Jeżeli masz problem z interpretacja wyników spójrz sobie na zasady oceniana na stronie cke. Dla twojej córki najistotniejszą informacją jest procentowy wynik,
  • joxanna1 16.06.19, 16:53
    Zrobiłam taki sam wątek, ale już rozgryzłamsmile
    Generalnie jest tak, że niektóre pytania (otwarte) są oceniane jakby dwoma ocenami. Ja znajdziesz sobie arkusz egzaminacyjny to na ostatniej stronie jest tabelka, w której egzaminator wpisuje oceny. i jest np pytanie 5 - w postaci 5.1 i 5.2. I takich sytuacji jest kilka. Ostatnie - rozprawka, czyli pytanie 22 jest oceniana na 8 wymiarach, czyli jakby 22.1, 22.2, 22.3 itd.

Ja zrobiłam tak: wypisałam sobie tych moich 33 punkty - i potem poprzypisywałam numery pytań z arkusza egazminatycyjnego i wyszło z grubsza tak:
    wyniki .... numer pytania z egzaminu:
    1 1
    2 2
    3 3
    4 4
    5 5.1
    6 5.2
    7 6

itd. I tych kolejnych ocen i "podocen" zbiera się faktycznie 33. Tylko, że jest to tak dziwnie nieczytelnie zrobione.
  • maurra 16.06.19, 17:05
    też tak właśnie to rozbijam, jestem w połowie i pierwszy zonk bo po przesunięciu numerów zadań w arkuszu za zadanie jest np. max 3 pkt a w punktacji podanej na koncie dziecka za to zadanie jest max 2 pkt
    co za durnota uncertain
  • volta2 16.06.19, 17:35
    nie wszystkie dzieci miały identyczny egazmin, może i punktacja wtedy jakoś inaczej wygląda
    jak pisalam już wcześniej, pracowałam jako łamistrajk przy egzaminach(gimnazjalnych) i jedno dziecko miało 15 stron arkusz a drugie obok z tej samej klasy 22 strony. nie pamiętam ilosci zadań, ale może to ten trop?

ja siedziałam w komisji dla jakichś osób z orzeczeniami i ich orzeczenie powodowały wlaśnie te odstępstwa od normy czyli od tego co miał mój syn. wiesz jaki typ arkusza pisało twoje dziecko?
  • maurra 16.06.19, 17:59
    dzięki za podpowiedzi, zrobiłam tak jak napisała joxanna i to chyba ten trop, tj.wszystkie 5.1. 5.2. pozamieniałam na kolejne numery i z grubsza się zgadza.
    Co nie zmienia faktu że dla dla rodzica taki podgląd jest kompletnie nieprzydatny, nieczytelny i i zwyczajnie wqrwiający, bo trzeba na piechotę lecieć zadanie po zadaniu
  • volta2 16.06.19, 18:27
    prawdę mówiąc kompletnie mi jako rodzicowi nie przyszłoby do głowy sprawdzanie ile za które zadanie dziecko dostalo?
    może należy wyluzować? do czego ci ta informacja? dziecko jeśli jest ciekawe, niech szuka, ale rodzic? o matko i córko!
  • maurra 16.06.19, 18:52
    Tobie nie przyszło, mi przyszło. Już złożyłam wniosek o wgląd do arkusza w OKE, z racji generalnie braku zaufania do całego tego towarzystwa, które na wariata zorganizowało i nadzorowało egzaminy.
  • volta2 16.06.19, 19:46
    zawsze mogłaś w ramach protestu nie posłać dziubka na egzamin, po co miała pisać na wariata? no ale rozumiem, że wynik niezadowalający i nie dziwne, skoro dziubek zamiast się wziąć za robotę liczy że mamusia ją odwali?
  • maurra 16.06.19, 20:05
    Nie mogłam nie wysłać na egzamin, bo jest obowiązkowy, łamistrajków z łapanki nie szkolono nawet w tak podstawowych kwestiach dotyczących egzaminu?
    No to tyle w kwestii rzetelności i tego egzaminu. Dlatego tym bardziej skorzystam z ustawowego prawa do wglądu a potem ew. weryfikacji arkusza.
    Ma do tego prawo KAŻDY rodzic.
  • makurokurosek 16.06.19, 20:15
    Mylisz dwie podstawowe sprawy a mianowicie osoby pilnujące przebiegu egzaminu z osobami sprawdzającymi egzamin. Egzamin był sprawdzany przez egzaminatorów.

"No to tyle w kwestii rzetelności i tego egzaminu. "

Podważasz rzetelność egzaminatorów, a sama od kilku godzi o ile nie dni nie jesteś w stanie poprawnie odczytać wyników egzaminu, w chwili gdy w systemie masz dokładnie rozpisane zadania i punkty.

Nie chciałam być chamska ale chyba inaczej sie nie da gdy osoba niekompetentna i raczej mało inteligentna, skoro nie jest w stanie poprawnie odczytać wyników testu, podważa kompetencje innych.
  • maurra 16.06.19, 20:31
    W systemie NIE ma dokładnie rozpisanych zadań i punktów, na podglądzie w sieci jest totalny burdel, numery zadań z arkusza umieszczonego na stronie OKE nie zgadzają się z numerami zadań, w które wyświetlają się na podglądzie ZIU.
    I cały ten burdel w ZIU nie był w żadnym momencie czytelny dla mojego dziecka, stąd moja próba rozwikłania go.
    Bajzel i bylejakość - jak wszystkie wykwity edukacyjne dobrej zmiany.
    Egzaminatorzy nie są i nigdy nie byli nieomylni, składane co roku wnioski weryfikacyjne mówią same za siebie.
  • makurokurosek 16.06.19, 20:44
    W systemie jak najbardziej jest dokładna rozpiska , wydruk jest uproszczony i zawiera tylko punktację. Nawet jeżeli ktoś patrzy tylko na sam wydruk to chyba jasno widać które zadanie jest zadaniem otwartym, nie ma więc żadnego problemu by dopasować wynik do konkretnego zadania z arkusza, a już tym bardziej z klucza odpowiedzi do arkusza.
    Tak więc podważasz kompetencje innych, a sam jesteś na tyle mało lotna że nie potrafisz odczytać prostych danych
  • maurra 16.06.19, 21:00
    na wydruku mam identyczne dane co na podglądzie, żadnych wersji uproszczonych

zabawa polega na tym, że np.
    zadanie 5.1 i 5.2 to jest na wydruku zadanie 5 i 6
    od tego miejsca do końca rozjeżdza się już cała numeracja
    zadanie 8.1 to na wydruku zadanie 9
    zadanie 11 w arkuszu jest rozbite na dwie jedenastki (bo inaczej punkty się nie zgadzają)
    zadanie 16.1 to na wydruku zadanie 19
    i tak dalej, i tak dalej

na ZIU nie ma żadnego komunikatu dla ucznia, jak czytać te wyniki, jak przesuwać numerację, zwłaszcza jeśli na kontach innych osób z klasy jest po prostu punktacja za 22 zadania, bez tego bajzlu, który trafił się nas

lotne umysły dobrej zmiany zrobiły swój pierwszy w życiu egzamin i takie czytelne cacko im wyszło

• makurokurosek 16.06.19, 21:04
    Osobiście nie miałam problemu z odczytaniem punktacji. Tak więc może mało lotna jesteś skoro tak prosta rzecz cię przerosła
  • maurra 16.06.19, 21:08
    nie o twoją przenikliwość umysłu tu chodziło
  • makurokurosek 16.06.19, 21:25
    Masz racje. Rozmawiamy teraz o wtórnym analfabetyzmie i o podważaniu kompetencji egzaminatorów przez osobę nie potrafiącą przeczytać i przeanalizować wyników egzaminu.
  • maurra 16.06.19, 21:39
    następna urażona egzaminatorka dobrej zmiany
    zadanie nr 17 to w rzeczywistości zadanie nr 14, a zadanie 22 to w rzeczywistości zadanie 26, 27, 28, 29 30 itd
    od teraz tak się numeruje zadania, ma to sens oraz znacząco podnosi stopień przejrzystości informacji zwrotnej przygotowanej dla 13-latka
    jeśli wszyscy w tym dream-team duecie OKE+MEN w ten sposób rozumieją przejrzystość i logikę... no cóż, przyszło nowe
  • makurokurosek 16.06.19, 21:51
    Nie trafiłaś. Nie jestem egzaminatorką , nie mam nic wspólnego ze szkolnictwem a dobrej zmiany nie znoszę, ale staram się być obiektywna i śmieszy mnie podważanie kompetencji egzaminatorów przez osobę która od trzech dni nie potrafi poprawnie odczytać wyników egzaminów.

"zadanie nr 17 to w rzeczywistości zadanie nr 14, a zadanie 22 to w rzeczywistości zadanie 26, 27, 28, 29 30 itd"

Jeszcze raz napiszę w systemie masz dokładną rozpiskę i obok nr porządkowego masz nr zadania z podnumerem i tak w zadaniu 22 ostatnie pozycje w systemie oznakowane są podpunktami "O "i "I" , nie trudno zgadnąć, że jest to punktacja odpowiednio za ortografię i interpunkcje
  • maurra 16.06.19, 22:05
    NIE MAM, rozumiesz że NIE MAM tego, o czym piszesz na podglądzie? Nie ma u mnie żadnych "O" czy "I" a tym bardziej żadnych podnumerów czy innych oznaczeń, oznaczeń które mogły by poprawić choć minimalnie przejrzystość tego, co się wyświetla/ drukuje!
    Od 2h nie jesteś w stanie pojąć, że podgląd/wydruki, którymi dysponuję nie wyglądają tak, jak je sobie wyobrażasz (i jak mi to swoje wyobrażenie wciskasz). A przecież taka lotna jesteś
  • makurokurosek 16.06.19, 22:12
    "NIE MAM, rozumiesz że NIE MAM tego, o czym piszesz na podglądzie? Nie ma u mnie żadnych "O" czy "I"
    Na litość Boską nie rozumiesz, że nawet bez tego interpretacja jest banalnie prosta bo lecisz po zadaniach otwartych

"Od 2h nie jesteś w stanie pojąć, że podgląd/wydruki, którymi dysponuję nie wyglądają tak, jak je sobie wyobrażasz (i jak mi to swoje wyobrażenie wciskasz). A przecież taka lotna jesteś "

Skoro nasz dzieciaki pisały ten sam test i sprawdzamy wyniki w tym samym panelu to wybacz ale mamy dokładnie ten sam widok.
  • maurra 16.06.19, 22:22
    to wrzuć fragment, gdzie są te "O" "I" i podnumery
    uprzejmie proszę
  • makurokurosek 16.06.19, 23:11
    21
    pytanie otwarte
    2
    2
    22_Rt
    pytanie otwarte
    2
    2
    22_EE
    pytanie otwarte
    5
    5
    22_Kl
    pytanie otwarte
    2
    2
    22_Kt
    pytanie otwarte
    2
    2
    22_St
    pytanie otwarte
    2
    2

• maurra 16.06.19, 23:31
    no i widzisz
    na moim podglądzie jest skopana numeracja zadań
    są tylko numery od 1 do 33, nie ma żadnych dopisków RT, St, Kt nie ma podnumerów!
    postaram się wrzucić fotkę mojego wydruku, bo to co Ty masz, zupełnie zmienia postać rzeczy.
    U mnie jest tak:
    1. D - D - 1 - 1
    i tak dalej...
    ....
    23. - pytanie otwarte - .... - 1 - 1
    i tak do 33 numeru
  • maurra 16.06.19, 23:40
    NUMER PYTANIA/ TWOJA ODPOWIEDZ / POPRAWNA ODPOWIEDZ / MAKS. PUNKTY / ZDOBYTE PUNKTY
    19 pytanie otwarte 1 1
    20 pytanie otwarte 1 1
    21 B B 1 1
    22 PF PF 1 1
    23 pytanie otwarte 1 1
    24 D D 1 1
    25 pytanie otwarte 2 2
    26 pytanie otwarte 2 2
    27 pytanie otwarte 5 4
    28 pytanie otwarte 2 2
    29 pytanie otwarte 2 2
    30 pytanie otwarte 2 2
    31 pytanie otwarte 4 2
    32 pytanie otwarte 2 1
    33 pytanie otwarte 1 1
  • makurokurosek 16.06.19, 23:44
    Tak wygląda wydruk, natomiast gdy wejdziesz w system masz dokładnie to samo co ja, ale nawet na podstawie wydruku nie ma problemu z odczytaniem wyniku , po prostu opierasz się na pytaniach otwartych.
  • maurra 17.06.19, 00:01
    Nie, uwierz mi, że wydrukowała się TAKA SAMA numeracja co na podglądzie. Musiałam ręcznie robić to, co w Twoim przypadku jest podane na talerzu i co mnie tak zeźliło
    IMO to jakiś błąd w systemie, który po prostu psuje czytelność danych
  • joxanna1 17.06.19, 06:25
    U mnie też jest tak jak u maurro. Nie ma tych dodatkowych informacji, ani elektronicznie, ani na wydruku. Bardzo niekomfortowe, dużo czasu spwdzilam, próbując zgadnąć o co chodzi.
  • makurokurosek 16.06.19, 21:58
    "od teraz tak się numeruje zadania, ma to sens oraz znacząco podnosi stopień przejrzystości informacji zwrotnej przygotowanej dla 13-latka"

Najważniejsza informacja dla czternastolatka ( osoby z 2005 to czternastolatkowie , a nie trzynastolatkowie) to jest wynik procentowy, w większości czternastolatkowie i piętnastolatkowie mają w poważaniu dokładną analizę egzaminu. Ale nawet gdyby mieli ku temu zapędy , bez problemu są w stanie przeczytać wynik na podstawie choćby dopasowania zadań otwartych.

"jeśli wszyscy w tym dream-team duecie OKE+MEN w ten sposób rozumieją przejrzystość i logikę... no cóż, przyszło nowe"

Brakiem logiki i wtórnym analfabetyzmem póki co wykazujesz się tylko ty. O tym, że zadania otwarte mogą mieć rozbitą punktację , gdzie odrębnie ocenia się styl, język, ortografię itd wiadomo od lat.
  • grey_delphinum 16.06.19, 21:10
    Jak najbardziej poszłabym na wgląd pracy. Córka dla zasady wybiera się na wgląd matur (niezależnie od wyników).
  • volta2 16.06.19, 20:27
    Nie powinnaś się pieklic, dziecię po tobie najwyraźniej lotność odziedziczy ło
  • esperantza 16.06.19, 20:58
    U nas nawet dyrekcja zachęca do składania wniosków bo jest kanał z matematyki. Wszyscy dyslektycy maja wyniki o 20 i więcej procent niższe od przewidywanych. Ciężko się pomylić o tyle a podobno w zeszłym roku już była sytuacja ze w całej szkole dyslektyków nie uwzględniono ostatniego zadania.
    Z grosz nie ufam oke i tez zamierzam sprawdzić a jeśli coś będzie na rzeczy to zrobię dżihad jak przystało na ematke.
  • joxanna1 16.06.19, 21:08
    Jak się składa takie wnioski? Czy jeśli zauważe że jest coś źle ocenie to c czy zdążą to przeliczyć w ramach tej rekrutacji jeszcze? Może dziecko dobrze napisalo, ale tam, gdzie ma jakieś obniżki to za język - czyli kwestia zupełnie uznaniowa i trudno tu o obiektywnosx.
  • maurra 16.06.19, 21:09
    na stronie Twojego OKE jest wniosek, można wypełnić i przesłać mailowo.
  • esperantza 16.06.19, 21:31
    Nie wiem czy zdarza przeliczyć ale ponieważ moim uleciało po 5 punktów to działamy i nie odpuścimy.
    W matematyce tej uznaniowości powinno być jakby mniej. Na stronie cke jest arkusz z zasadami oceniania wiec jest punkt wyjścia do konfrontacji.
    W różne rzeczy jestem w stanie uwierzyć , pewnie nawet w to ze moich dwoje dzieci nagle zgłupiało, ale ich kumpel, tez dyslektyk, mający 26 wynik do matexa w Staszicu ma 79%. Z Egzaminu. A jak wyszedł był przekonany ze będzie 100%. To naprawdę mało możliwe.
  • volta2 16.06.19, 21:28
    mój dyslektyk i 97% trzasnął, a nie tylko wglądu do prac nie robiłam, ale nawet przez rok zeszytu do matmy nie oglądalam.
    może naukę trzeba dziecku zostawić zamiast studiować potem karty egzaminacyjne?
  • maurra 16.06.19, 21:47
    jak rodzic mówię "sprawdzam", czemu się tak gotujesz z tego powodu? Przecież jeśli nie ma pomyłki, to wracamy do domu, punkty zostają jak były a jeśli jest pomyłka, dzieciak może tylko zyskać.
    Nikt z nas nie wisiał nad jej zeszytami, jest po prostu lekki rozjazd między tym co sobie policzyła a tym co wyszło z jednego przedmiotu. Punktów rekrutacyjnych ma dużo, chodzi o zwykłą zgodność ze stanem faktycznym
  • makurokurosek 16.06.19, 22:01
    Nikt nie gotuje się, z powodu tego że ktoś decyduje się na wgląd w pracę, wkurzające natomiast jest podważanie kompetencji przez analfabetę funkcjonalnego. Przez kilka dni nie potrafisz poprawnie odczytać wyników, jakie masz kompetencji do tego by cokolwiek podważać lub sprawdzać?
  • maurra 16.06.19, 22:14
    Skoro tak prosta rzecz ja stworzenie przejrzystego systemu prezentacji wyników może być skopane, to równie dobrze inne elementy egzaminu ósmoklasisty mogą być skopane.
    Nie potrzeba tu jakichkolwiek kompetencji, wystarczy wiedzieć, jacy partacze się za tworzenie tego egzaminu zabrali
  • makurokurosek 16.06.19, 22:23
    "Skoro tak prosta rzecz ja stworzenie przejrzystego systemu prezentacji wyników może być skopane, to równie dobrze inne elementy egzaminu ósmoklasisty mogą być skopane"

Wyniki są bardzo przejrzyste, od razu wiadomo za co uczeń stracił punkty w zadaniach otwartych. Twój problem z brakiem umiejętności czytania wyników nie wynika z ich nieprzejrzystości, a twojej pewnego rodzaju ułomności.
    Jak chcesz dyskutować o wynikach, których nie jesteś w stanie odczytać i poprawnie zinterpretować.
  • maurra 16.06.19, 22:29
    żeby skończyć ta jałową wymianę zdań ew. ruszyc do przodu, ponawiam prośbę o wrzucenie podglądu ZIU, gdzie masz te "O" "I" oraz podnumery
  • volta2 16.06.19, 22:12
    Wygląda, że słabo liczycie obie, więc sukcesu nie wróżę ale co sobie poujadasz na niekompetentnych n-li to twoje.
  • maurra 16.06.19, 22:25
    tu nie umiejętność liczenia chodzi łamistrajku
  • little_fish 17.06.19, 07:08
    Co ma udział w strajku do tej dyskusji???
  • volta2 17.06.19, 13:18
    no to że egzamin odbył się nie w/g procedur i że w ogóle się odbył był a nie powinien, bo dziubka na wariata pisała, nieprzygotowana bo uwierzyła koalicji że egzaminy się nie odbędąsmile
  • little_fish 17.06.19, 13:22
    Gdyby nie "łamistrajki" to by wcale nie pisała i dopiero byłby lament. Trudno zrozumieć społeczeństwo...
  • maurra 17.06.19, 13:51
    dziubdziusia generalnie napisała śpiewająco co nie zmienia faktu, że wyniki wprowadzał egzaminator-partacz dzięki czemu skłaniam się ku sprawdzeniu, czy w jakimś innym miejscu jakiś inny partacz też czegoś nie poprzestawiał.
    Generalnie cały ten egzamin i ekipę za niego odpowiedzialną posłałabym w edukacyjny niebyt a że nie można, to przynajmniej będę patrzeć na ręce
  • hummorek 17.06.19, 14:23
    Dziwne te ciągłe wtręty o wynikach, szczególnie tych slabszych. Nawet jeśli, to co?!
  • mum2004 16.06.19, 18:56
    Podejrzewam, że chodzi o duże rozbieżności między sprawdzonymi przed dziecko wynikami po egzaminie, a ostatecznym wynikami. U nas się wszystko pokrywa, więc spoko. Ale gdyby rozbieżności były duże - też bym interweniowała.
  • asia_i_p 16.06.19, 18:46
    Pomaga otworzenie sobie na stronie któregoś OKE albo CKE arkusza odpowiedzi - tam jest dokładnie rozpisane, za co są poszczególne punkty, można dopasować.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • maurra 16.06.19, 18:54
    już przełożyłam te numerki na inne numerki wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.