Dodaj do ulubionych

Niespelna 3 latka utopila sie w basenie

16.06.19, 22:24
www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-06-16/niespelna-3-letnia-dziewczynka-utopila-sie-w-ogrodowym-basenie/
Nie potrafie sobie tego wyobrazic, niewyobrazalna tragedia dla
rodzicow.
Jedna z najwiekszych obaw jakie mam w stosunku do mojego 3 latka sa wlasnie woda i wysokosc.
O ile do wody nie ma dostepu to nigdy nie wiem co takiemu dziecku malemu strzeli do glowy. Mam obawy czy wlasnie nie wstanie w nocy i np nie otworzy balkonu - basen tez
moze stac w ogrodzie a dziecko wyjdzie z domu po cichu i tragedia gotowa.

Juz tu kiedys pisalam, ze bylam ze znajomymi na urlopie i wstalam o 6 rano do wc i uslyszalam szum przesuwajacych sie drzwi. Z poczatku to olałam i pomyslalam ze moze znajomy wyszedl zapalic albo cos, ale po chwili poszlam sprawdzic. Drzwi odsuniete, wiec wyszlam do ogrodu a tam malutki synek znajomych sie szykuje do skoku do basenu.
Nie da sie upilnowac dzieci. A stracic je w taki sposob to jest cos okropnego, bo czlowiek do konca zycia sobie nie wybaczy i sila rzeczy siebie za to obwini.
Edytor zaawansowany
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 22:30
    leann32 napisał(a):
    > wyszlam do ogrodu a tam malutki synek znajomych sie szykuje
    > do skoku do basenu.

Malutki to w jakim wieku?
    I dlaczego znajomi nie opiekowali się dzieckiem?
  • morekac 16.06.19, 22:32
    O 6 rano pewnie spali.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 22:46
    morekac napisała:
    > O 6 rano pewnie spali.
    >

Mogli zabezpieczyć drzwi wejściowe albo zrezygnować z basenu, albo nie spać.
    Jeśli ktoś chce mieć dzieci, to musi się pogodzić z jakimiś ograniczeniami.
  • morekac 16.06.19, 22:55
    Może były zamknięte, tylko smarkacz otworzył. A rodzicom do tego momentu wydawało się, że jest to absolutnie niemożliwe.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 23:04
    morekac napisała:
    > Może były zamknięte, tylko smarkacz otworzył. A rodzicom do tego momentu wydawa
    > ło się, że jest to absolutnie niemożliwe.
    >

Smarkacz? Dlaczego tak brzydko wyrażasz się o dziecku?
    No a ci rodzice głupi są.
    A głupi ludzie nie powinni mieć dzieci.
  • aguar 17.06.19, 07:39
    "Mogli zabezpieczyć drzwi wejściowe albo zrezygnować z basenu, albo nie spać.
    Jeśli ktoś chce mieć dzieci, to musi się pogodzić z jakimiś ograniczeniami."

Albo spać z dzieckiem. Jak spałam z synkiem, to przy moim śnie nie było opcji, żeby on wstał, a ja bym się nie obudziła.
  • jeste_m_sobie 17.06.19, 12:50
    Gratuluję Wam poczucia, że nad wszystkim macie kontrolę i panujecie bez wyjątku. Rodzic musi się troszczyć o dziecko, to oczywiste, myśleć za nie, ale wszystkiego nie jest w stanie przewidzieć. Niestety albo stety.
  • milva24 17.06.19, 07:51
    bardzo-dobry-kochanek napisał(a):

> morekac napisała:
    > > O 6 rano pewnie spali.
    > >
    >
    > Mogli zabezpieczyć drzwi wejściowe albo zrezygnować z basenu, albo nie spać.
    > Jeśli ktoś chce mieć dzieci, to musi się pogodzić z jakimiś ograniczeniami.

Ja spałam z dziećmi, budziłam się na każdy szmer, wstawałam gdy one wstawały. Spały kiepsko, budziły się na zmianę Gdy były małe o piątej trzydzieści byłyśmy już na mogach. I pewnego popołudnia bawiłyśmy się na dywanie i zasnęłam, autentycznie zasnęłam. Nie wiem ile spałam, pewnie kilkanaście minut bo obudziła mnie starsza, która jeszcze nie miała czterech lat. Rodzic to nie maszyna, nie jest w stanie chodzić latami na wysokich obrotach, choćby mu się wydawało, że może.
  • milamala 17.06.19, 09:32
    bardzo-dobry-kochanek napisał(a):

cyt.> Mogli zabezpieczyć drzwi wejściowe albo zrezygnować z basenu, albo nie spać.

Jakby glupota mogla latac … ze zacytuje klasyka.
  • morekac 17.06.19, 13:26
    A czytałeś, że był to jakiś dom wakacyjny?

--
  • bardzo-dobry-kochanek 17.06.19, 14:05
    morekac napisała:
    > A czytałeś, że był to jakiś dom wakacyjny?
    >

Mogli wybrać inny, bezpieczniejszy dom.
    A poza tym, wakacje nie są obowiązkowe z małym dzieckiem.
  • kryzys_wieku_sredniego 16.06.19, 22:37
    Bo spali?
    Bez jaj, jak dzieci z durnymi pomysłami to nie upilnujesz.
    Np. u mnie dzisiaj: mąż o 8h wyjechał, ja spałam, syn nagle przychodzi i mówi: mamo wstawaj,podnoszę się nieprzytomna, patrzę na zegarek 10:20!
    - normalnie wstaję o 7-8h w weekend.
    Nie wiem co dziecko robiło przez 2h, jeszcze kojarzę okolice 8h, że z nim gadałam, żeby szedł się wysikać, mówiłam, żeby spał, bo chciał grać na tel. i czarna dziura.
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 22:51
    kryzys_wieku_sredniego napisał(a):
    > Nie wiem co dziecko robiło przez 2h, jeszcze kojarzę okolice 8h, że z nim gadał
    > am, żeby szedł się wysikać, mówiłam, żeby spał, bo chciał grać na tel. i czarna
    > dziura.

A gdyby dziecku coś się stało, to byś się tłumaczyła czarną dziurą?
    Jeśli ci się urywa film na trzeźwo, to może do lekarza idź.
  • larix_decidua77 16.06.19, 22:56
    Film urywa? Przecież spała. Myślisz, że jak się ma dzieci, to się nie śpi?
  • morekac 16.06.19, 23:03
    Pewnie myśli, że rodzicom wyrastają takie czujniki ruchu...

--
  • bardzo-dobry-kochanek 16.06.19, 23:06
    larix_decidua77 napisał(a):
    > Film urywa? Przecież spała. Myślisz, że jak się ma dzieci, to się nie śpi?

No to powinna nie spać. Budzik niech sobie kupi, bo jak się ma dziecko, to nie można spać kiedy i ile się chce.
  • dziennik-niecodziennik 16.06.19, 23:31
    Matki zazwyczaj sa zmeczone. I naprawde nie trzeba duzo zeby sie oko zamknelo.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • larix_decidua77 17.06.19, 08:07
    I tak do 18 tki?
    Jak dla mnie, to taki 8 latek może sam w domu zostać na kilka godzin a nie tylko pod opieką śpiącej matki.
  • kryzys_wieku_sredniego 17.06.19, 00:37
    Aj syn ma 8 lat, zapomniałam napisać, gazu w domu nie mamy więc by nas nie zatruł, ale spokojnie mógłby drzwi otworzyć i sobie pójść na wiochę, gdzie by go dorwał jakiś pedofil chcący umoczyć fiuta.
  • ichi51e 17.06.19, 13:06
    Jaka statystycznie jest szansa na cos takiego? Gdzie mialby isc 8latek? Spotkac sie z kumplami czy do sklepu po bulki? Mlodsze dzieci ktore moga pobiec za byle czym (czy wlasnie wybrac sie na basen) to bym rozumiala ale 8latek?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • leann32 16.06.19, 23:49
    Dom wakacyjny z takim normalnym wielkim dosc glebokim basenem.
    Synek 4,5 roku.
    Normalnie spi do 9.

Drzwi przesuwane, bez zadnego zamka, takie typowo ogrodowe bo teren ogrodzony jak forteca wiec bez potrzeby ryglowania drzwi.
    Mlody nie potrafil plywac, utopilby sie w 5 minut. Wzial takie rybki ze soba jak mniemam chcial je wrzucac i lapac, do dzis mam ciary jak pomysle co moglo sie stac.

Ja tez nie wstaje o 6.
    Ani moje dzieci.
    Ani znajomi.

Fakt, ze od klimy bolalo mnie gardlo a nie mialam lekow powodowal ze co chwile pilam wode bo tylko to przynosilo ukojenie a pecherz nie wytrzymal dluzej niz do 6 i akurat do wtedy gdy akurat on wyszedl i akurat uslyszalam szum drzwi bo gdybym w tej sekundzie spuszczala wode/‚myla rece - nie slyszalabym tego i wrocila do pokoju bez sprawdzania parteru.
    Nie winie rodZicow.
    Mlody wymknal sie jak myszka, bezszelestnie.
  • ichi51e 17.06.19, 13:08
    Ale skad wiadomo zeby wlazl do tej wody? Ja tez raz znalazlam dziecko siedzace na parapecie przy otwartym oknie. No i po prostu siedzial nie skakal nie wychylal sie tylko siedzial. To musi byc kombinacja okazji i niezwyklego zbiegu okolicznosci typu poslizgnal sie wychylil...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • leann32 17.06.19, 13:34
    Bo ubrał kąpielówki i był tylko w kąpielówkach. I miał zamiar pływać. Jego zabawą było wrzucanie rybek i łapanie ich w wodzie.
  • juuuu7 16.06.19, 22:31
    Tragedia straszna.
    Co do balkonow-radze zamonotowac zamki w klamkach.
    Basenu ani oczka wodnego nie mam...ale slyszalam o dziecku, ktore utopilo sie podczas jakiegos grilla rodzinnego-wpadlo do wiadra z woda wkopanego w ziemie.
    Trzeba miec oczy dookola glowy...
  • asia_i_p 16.06.19, 22:43
    Sprawdź, czy do balkonu nie można dostać takich cudnych klamek z kluczykiem, jak są do okien. Maksymalnie prosty montaż, bo ten kluczyk nie zamyka okna, tylko blokuje klamkę w określonej pozycji, więc po prostu wymieniasz klamkę na tę z kluczykiem, reszty okna nie ruszasz. Siostra mi sprzedała patent i to była najlepsza inwestycja w moim życiu. Nie pamiętam już, ile kosztowało, ale na pewno dwucyfrowo, a odkąd zamontowałam, rano dosypiam spokojnie, nie panikuję, kiedy się zamknie w swoim pokoju pobawić. Na Allegro w cholerę tego, ale pewnie w budowalnym też dostaniesz.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • turzyca 17.06.19, 12:26
    Możesz pokazać takie przykładowe cudo? Bo brzmi ciekawie.

--
    Pani Grzyb tlumaczy
  • mona-taran 17.06.19, 12:31
    www.castorama.pl/klamka-okienna-z-kluczem-jupiter-biala-id-70826.html

Też mam takie.
  • ga-ti 16.06.19, 23:07
    I to jest powód, dla którego od lat sprzeciwiam się mężowi w pomyśle kupienia dużego basenu. Dzieciaki mają malutki, wody po kostki, dla przedszkolaka wystarczy.
    Bardzo współczuję rodzicom, bardzo.
  • leann32 16.06.19, 23:54
    Mysle ze basen byl u nich duzy.
    Trzylatek jak ma po pas wody jakos wstanie, chwyci sie boku,
    Chocby tego samego ktorym wszedl.
    Obstawiam takie 80cm duze okragle baseny w ktorych woda stoi caly czas. I tego nigdy w zyciu nie zgodZilabym sie zamontowac. W lato balabym sie nawet do wc wyjsc na minute - bo zaraz albo zakryc albo dzieciaka ze soba do toalety bo jak widac wystarczy chwila sad((
  • pani-nick 17.06.19, 11:48
    Wystarczyłoby, ze wody miało do łydki, przewróciło się i uderzyło w głowę - u nas taki basen stoi na twardej powierzchni, nie na trawie. Zachłyśnie się i koniec.
  • leann32 17.06.19, 12:36
    Dziś wrzucili. Basen rozporowy.

"Dramat rozegrał się w sobotę wczesnym popołudniem. Dziecko w upalny dzień bawiło się w ogrodzie koło domu, gdzie znajdował się niewielki basen rozporowy. Wystarczył dosłownie ułamek sekundy, by doszło do tragedii. Dziewczynka prawdopodobnie niefortunnie potknęła się, zanurzyła głowę i zachłysnęła wodą.

REKLAMA

REKLAMA

Na miejscu interweniowało pogotowie. Mimo wysiłków ratowników, życia 2,5-latki nie udało się ocalić.

Jak ustaliliśmy w chwili dramatu matka przebywała na posesji. Kobieta ma jeszcze dwójkę dzieci - 7-letniego syna oraz 6-miesięczną córeczkę. Matki - ze względu na szok, którego doznała - na razie nie można przesłuchać. Sprawę bada prokuratura. - W wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia pomocy będzie monitoring. Zabezpieczyliśmy nagrania z kamer - powiedział nam Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. Prokurator dodał, że matka była trzeźwa"
  • aguar 17.06.19, 13:01
    A wiecie, że nawet tak się zastanawiałam czy ta matka nie miała jeszcze młodszego dziecka...
  • iberka 17.06.19, 16:01
    Basen rozporowy nie wyklucza utopienia ani nie zwiększa szansy.
  • boo-boo 17.06.19, 12:44
    Mam taki duży basen latem w PL. Dzieciaki 9 i 6. Zawsze pod nadzorem. Jak jestem z nimi sama w domu i potrzebuję skoczyć do domu to wychodzą z basenu i idą ze mną. Teoretycznie mogliby dostać nakaz siedzenia na huśtawce w tym czasie ale wolę dmuchać na zimne- nie wiadomo czy im coś do głowy w tym czasie nie strzeli.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • lot_w_kosmos 17.06.19, 07:56
    Klamki w moich balkonach były wyjęte, dopóki dzieci nie osiągnęły w miarę rozsądnego wieku.
    Basenu niexmam w ogrodzie.
    13latek i 11latka zostają same w domu, przychodzą koledzy. Ja chcę spokojnie siedzieć w pracy, a nie drżeć....
    Baseny to po południu na aquaparku. I na wakacjach. A zimą na Mosirze. I starczy.
  • heca7 17.06.19, 08:23
    Mam oczko wodne i basen od lat . Ale do basenu dziecko nie było w stanie wejść bez dorosłego bo...nie kupiliśmy drabinki. Jedno i drugie blisko tarasu więc cały czas na oku.
    Powiedziałabym, że teraz jest gorzej bo jak były małe to nie miały pomysłów typu - kąpiel w basenie o 4 nad ranem. A kilka dni temu tak zrobili. Byli koledzy syna z klasy na nocy filmowej. Nie spaliśmy z mężem na zmianę całą noc. Nad ranem towarzystwo poszlo się wykąpać a ja ich pilnowałam z balkonu.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • betty842 17.06.19, 12:45
    My też na początku nie mieliśmy drabinki do basenu a jak juz w końcu kupiliśmy to tylko ją przystawialiśmy w czasie korzystania z basenu a tak to była schowana. Tak więc to też jakieś zabezpieczenie.
  • aguar 17.06.19, 13:05
    Tak, tak, popieram taki rodzaj basenu (a nie wykopany w ziemii) - jak są wysokie ściany to dziecko nie da rady się wspiąć.
  • tairo 17.06.19, 14:16
    Albowiem przysunięcie sobie krzesła przekracza umiejętności średnio inteligentnego, za to zdeterminowanego trzylatka. A potem z krzesła na głowę. Świetny pomysł.
  • betty842 17.06.19, 15:03
    My akurat nie mamy żadnych krzeseł w ogrodzie (mamy narożnik) więc nic by sobie nie przysunęło.
  • aguar 17.06.19, 15:16
    Spotkałam się z tak wysokimi, że nawet by krzesło 3-latkowi nie wystarczyło.
  • tairo 17.06.19, 15:56
    No to przysunie sobie rowerek, wiadro, skrzynkę, cokolwiek, co pozwoli mu dosięgnąć górnej krawędzi ścianki.
  • heca7 17.06.19, 16:11
    Nie mieliśmy niczego co dziecko mogłoby przysunąć. Oprócz takiej wielkiej drewnianej, podwójnej drabiny, którą muszą dwie dorosłe osoby podnosić. A wiaderko było za malutkie, basen ma ponad 120 cm wysokości. Kolejna sprawa, że skombinowanie jakiejś budowli przy basenie z , nie wiem , patyków, gałęzi czy czegoś trwałoby wieki i zaraz ktoś by dziecku zabawę ukrócił.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • tairo 17.06.19, 17:15
    Przeciętny trzylatek ma około metra wzrostu i jest w stanie zarzucić stopę na wysokość głowy, w dodatku ma korzystny stosunek masy mięśniowej do ogólnej wagi ciała, więc jest w stanie się podciągnąć i resztę ciała przerzucić przez krawędź, ruchem wytrenowanym podczas uciekania górą z łóżeczka.
    Wiaderko wystarczy, serio.
  • heca7 17.06.19, 21:33
    Mam trójkę dzieci i zapewniam cię, że żadne nie było w stanie podsadzić nogi do basenu stelażowego. Co niby mu po jednej nodze nad głową (moje nie umiały) jak tam trzeba się czegoś złapać a krawędź za szeroka dla rączek i jakoś podciągnąć. Zero szans.

--
  • tairo 18.06.19, 01:08
    Jedna noga na wysokości głowy to możliwość zahaczenia piętą i podciągnięcia się siłą mięśni nóg i brzucha, a nie tylko rąk. Znacznie prostsze, niż ci się wydaje.
  • heca7 17.06.19, 21:35
    A poza tym łóżeczko ma o wiele niższe boki , do tego część mebli ma wyjmowane szczeble i z niczego nie trzeba górą uciekać wink

--
  • tairo 18.06.19, 01:06
    Łóżeczko ma niższe boki, ale i użytkownik niższy, natomiast rodzic niekoniecznie zawczasu zgadnie, że wyjmowane szczeble trzeba wyjąć, dość typowym bodźcem do tego jest niespodziewane znalezienie dziubdziusia poza łóżeczkiem.
  • aguar 17.06.19, 16:15
    No ale to trwa chwilę dłużej. A zakładam, że tu była sytuacja - jedyna możliwa w rodzinie niepatologicznej, że matka spuściła dziecko z oczu dosłownie na moment.
  • asia_i_p 17.06.19, 21:28
    To nie takie proste. Taki miała moja ciotka, on mnie sięgał do ramion. Zresztą trzylatka nie spuszczasz z oczu aż na tyle, żeby zdołał sobie zbudować schody.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • milamala 17.06.19, 09:34
    Opcja jest uczenie dzieci plywac jak najwczesniej.
  • kiddy 17.06.19, 12:38
    I to ma uchronić je przed poślizgnieciem się i upadkiem w wodzie?
  • milamala 17.06.19, 15:30
    kiddy napisała:

> I to ma uchronić je przed poślizgnieciem się i upadkiem w wodzie?

Jak upadnie to sie podniesie co? Gorzej jak basen gleboki a maly plywac nie umie.
  • vinca 17.06.19, 19:47
    Tak, uchroni. Jeśli wody jest sporo i dziecko nie walnie głowa o twarde dno.
  • boo-boo 17.06.19, 12:40
    Tia....

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • boo-boo 17.06.19, 12:35
    Jak ma możliwość otworzyć sam drzwi balkonowe to kup zabezpieczenia żeby otworzyć ich nie mógł. Klamka do drzwi balkonowych zamykana na klucz to pewnie koszt około 50 zł.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.