Dodaj do ulubionych

Pracodawca nie płaci ZUSu

17.06.19, 06:11
Pracuję w 4ech miejscach.Jestem dobrze zorganizowana czasowo i zaliczam 2ie firmy dziennie.Od 3ech lat mam etat ponadto dorabiam. W jednej firmie mialam byc na pol etatu z umową o pracę.Dostałam i przedluzono mi tylko na 1/4. Ok,przymknęlam na to oko...zerkam w papiery przy podpisywaniu pensji bo oczywiscie wycinkow jakie skladki i na co idą to nie ma,a tam przy skladkach mam 0, tak jakby pracodawca nie odprowadzal skladek.

I co robic?Zaznaczam,ze to skladki z pracy nr.2.
Podać do PIPU, zrobic wojnę młodej szefowej,ktora w tym roku otworzyla swoja pierwsza firmę?Trochę mi zależy na pieniadzach z tej pracy.

Pomóżcie.
Edytor zaawansowany
  • lidek0 17.06.19, 06:27
    Ja bym nie odpuściła a co miesiąc należy Ci się zestawienie wynagrodzenia i składek na ZUS.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • sundace46 17.06.19, 08:56
    Masz profil zaufany? Logując się na profil zusu (także przez profil zaufany) znajdziesz info kto kiedy jakie składki za ciebie zapłacił. Nic prostszego. Albo idź do zusu i zapytaj.
    Zanim rozpoczniesz, jak to nazywasz wojnę, dowiedz się najpierw, czy są odprowadzane składki czy nie.
  • triismegistos 17.06.19, 09:21
    Baba cię okradła a ty się zastanawiasz?

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • przystanek_tramwajowy 17.06.19, 09:28
    Powoli kobiety, powoli. To jest wątek paniszelki. Tej samej paniszelki, którą wszyscy okłamują, biją i okradają. Nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że ona nie umie odczytać informacji z tych papierów.

--
    A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
  • sundace46 17.06.19, 09:32
    triismegistos napisała:

> Baba cię okradła a ty się zastanawiasz?
    >
    A skąd wiesz, że okradła. Niech paniszelka najpierw to sprawdzi.
  • akasha78 17.06.19, 09:28
    Wygląda jakby to nie była umowa o pracę a umowa zlecenie,pytanie jaki dokładnie widziałaś dokument, miał jakąś nazwę?
  • sundace46 17.06.19, 09:32
    akasha78 napisała:
    pytanie jaki dokładnie
    > widziałaś dokument, miał jakąś nazwę?

W przypadku autorki posta to zasadne pytanie big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.