Dodaj do ulubionych

Mój dzisiejszy sukces

17.06.19, 17:07
7 lat to trwało, ale się udało smile

Zrobiłam dziś pierwszy słoiczek dżemu agrestowego z własnego krzaczka, kupionego w biedrze za 3zł. Juhuuuu!

Dopisujcie się ze swoimi smile
Edytor zaawansowany
  • zona_mi 17.06.19, 17:12
    Brawo! To jeszcze przede mną.
    Tymczasem obroniłam dyplom i też jestem z siebie dumna smile
  • kosmos_pierzasty 17.06.19, 17:17
    Gratuluję!
    Napiszesz coś więcej? Z czego, jeśli to nie sekret?
  • pade 17.06.19, 17:38
    Gratulacje Zona!smile

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • zona_mi 17.06.19, 17:45
    Dziękuję <3

Animacja działań arteterapeutycznych.
    W zeszłą sobotę obroniłam na 6 i do dziś lecę na adrenalince i endorfinkach wink
  • zona_mi 17.06.19, 17:47
    Mały pikuś przy samodzielnym wyhodowaniu słoika konfitur.
  • pade 17.06.19, 17:54
    Supersmile

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • kosmos_pierzasty 17.06.19, 18:41
    Ależ ciekawe! smile Tym bardziej gratuluję smile
  • livia.kalina 17.06.19, 22:58
    Fantastycznie!

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • chatgris01 17.06.19, 17:15
    Gratulacje! smile
    Z ciekawości-drylowałaś owocki?

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • kosmos_pierzasty 17.06.19, 17:17
    O, nie. Nie mam tyle zacięcia.
  • chatgris01 17.06.19, 17:21
    W pełni rozumiem, bo też bym nie miała zacięcia. Zaciekawiło mnie tylko smile
    (słyszałam nawet o drylowaniu porzeczek-aaaaaa!)

--
  • e-ness 17.06.19, 17:24
    Nie dryluję się tylko przecięta owoce drobnopestkowe.
  • e-ness 17.06.19, 17:23
    Owocki???? Matulu aż mnie język zabolał. Co to miało być?😄
  • chatgris01 17.06.19, 17:33
    Zdrobnienie od owoca=malutki owoc sjp.pwn.pl/doroszewski/owocek;5468717.html

--
  • 35wcieniu 17.06.19, 17:44
    Kiedy człowiek myśli że po obieraniu ogórków kiszonych i pieczarek nic go już zdumieć na ematce nie może... WTEM! Drylowanie agrestu.
  • chatgris01 17.06.19, 17:48
    W dzisiejszych czasach już się nie dryluje agrestu (i porzeczek!), bo nie mamy pod ręką szpilki do kapelusza tongue_out

--
  • kk345 17.06.19, 20:33
    A wiesz, ze miałam to samo skojarzenie? Tylko nie pamiętam, z jakiej to książki... Kołacze mi się jeszcze "weź silną dziewkę kuchenną..."
  • heca7 17.06.19, 21:17
    Oraz "weź kopę jaj..." wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • asia_i_p 17.06.19, 21:36
    Ja znam wersję "Każ dziewce, niech dobrze ręce umyje".

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • kouda 19.06.19, 04:18
    Cwierciakiewiczowa - niech się wszystkie dzisiejsze perfekcyjne i pedantule schowają wink
    Konfitura z wypestkowanego agrestu wg jej przepisu ma mieć piękny szafirowy kolor
    Ta z pestkamu jest czerwona i podobno - choć ja się tego nigdy nie podjęłam - jest gorsza w smaku smile

Zonie gratuluje zwieńczenia etapu edukacji i sukcesu wink
  • kura17 19.06.19, 09:08
    > Cwierciakiewiczowa - niech się wszystkie dzisiejsze perfekcyjne i pedantule schowają wink

dokladnie! moj wujek to ma na polce i z okazji kazdych swiat otwiera losowo i wyczytuje przepisy, a my sie turlamy ze smiechu big_grin

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • chatgris01 19.06.19, 09:17
    A jaka to była nietuzinkowa kobieta! Silna, niezależna oraz prawdziwa kobieta sukcesu, w tamtych czasach to dopiero było osiągnięcie. Czytałam niedawno jej biografię (autorstwa Marty Sztokfisz), interesująca lektura.

--
  • heca7 19.06.19, 09:24
    kouda napisała:

> Cwierciakiewiczowa -

ĆwierCZakiewiczowa wink Ćwierciakiewiczową była przezywana z powodu swojej ogromnej oszczędności.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • kouda 04.07.19, 07:41
    heca7 napisała:

> kouda napisała:
    >
    > > Cwierciakiewiczowa -
    >
    > ĆwierCZakiewiczowa wink Ćwierciakiewiczową była przezywana z powodu swojej ogromn
    > ej oszczędności.
    >
    >
    >
    dzieki za ciekawostke, nigdy na to nie zwrocilam uwagi, ze CZ, a mam jej ksiazki big_grin
  • andaba 17.06.19, 23:47
    Coś Chmielewskiej, Najstarsza prawnuczka?
  • zona_mi 17.06.19, 17:48
    big_grin
  • bardzo-dobry-kochanek 17.06.19, 18:08
    chatgris01 napisała:
    > Gratulacje! smile
    > Z ciekawości-drylowałaś owocki?

Ciężko znaleźć drylownicę do agrestu big_grin

• chatgris01 17.06.19, 18:17
    Bo agrest dryluje się szpilką suspicious

--
  • sabina211 17.06.19, 17:25
    Oddałam sprawozdanie za cały okres stażu na stopień nauczyciela mianowanego. Spałam przez to 3 godziny, ale się udało.
  • kosmos_pierzasty 17.06.19, 17:35
    Fajnie smile Wyobrażam sobie, że to trochę roboty jest.

PS.
    Ja dziś też tyle spałam. Ale nie przez sprawozdanie, a przez pełnię, chyba. Jest też możliwość, że przesadziłam wczoraj z zieloną herbatą.
  • sabina211 01.07.19, 15:40
    Od 27 czerwca jestem mianowanym. UFF.
  • elena_greco 04.07.19, 10:29
    Gratuluję! Dla mnie - nie wiem czemu - był to najtrudniejszy egzamin w życiu...
  • mid.week 17.06.19, 17:27
    Ja dzisiaj niczego jeszcze nie dokonałam ale gratuluję wszystkich sukcesów! smile
  • mamolka1 17.06.19, 17:42
    Nie tyle sukces a coś co mnie mega relaksuje - polazłam do lasu i wróciłam z pięcioma litrami jagód własnołapnie zebranymi.

--
    www.siepomaga.pl/serce-julka/
  • kosmos_pierzasty 17.06.19, 18:42
    Podziwiam cierpliwość. Nigdy nie zebrałam więcej niż litr. I nie dlatego, że nie było więcej. I zazdroszczę takiej ilości jagód! Co z nimi zrobisz?
  • stephanie.plum 18.06.19, 21:16
    gdzie???
    te jagody...

--
    idę tam, gdzie idę
  • bramstenga 19.06.19, 09:40
    W okolicach Łodzi mnóstwo!
  • daniela34 17.06.19, 18:02
    Gratuluję. Dżem agrestowy świetnie pasuje do tzw.czeskiego ciasta (zamiast powideł śliwkowych). Ja dziś bez sukcesów, ale udało mi się umówić na 2 zaległe spotkania towarzyskie, a już miałam wyrzuty sumienia, że zbywam przyjaciółki, więc jakiś mały sukcesik jest. Jeszcze tydzień i część popołudniowych obowiązków mi odpadnie
  • kosmos_pierzasty 17.06.19, 18:45
    Też dziś nadrobiłam trochę kontakty z przyjaciółkami - ale tylko telefonicznie. I w ogóle nie znałam ciasta czeskiego. Szkoda, że nie piekę, bo może poszłabym za ciosem.
  • daniela34 17.06.19, 18:49
    Ciasto czeskie to inaczej miodownik (ciasto miodowe z masą grysikową), wszystkie kwaśne dżemy generalnie dobrze do niego pasują)
  • barattolina 17.06.19, 18:18
    Ołał. Gratuluję. Nie dość ze pyszny to jeszcze eko.

Ja od tygodnia nie zamawiam pudeł a waga ani drgnie.
    Nie wiem czy się liczy jako sukces bo pilnuje się, aby nie pożerać różnych pyszności. No i to na razie tydzień.
  • kosmos_pierzasty 17.06.19, 18:43
    Pewnie, że się liczy - tydzień to dobry początek.
  • anorektycznazdzira 17.06.19, 18:46
    Po chińsku się dogadałam.
    Wiem, że to nie to co dżem, ale też cieszy smile

--
    Dzisiaj samochody same wiedzą, gdzie ich pas ruchu, kiedy ze zbyt dużą prędkością zbliża się przeszkoda, potrafią odczytywać znaki drogowe. Słowem, przeciętne niemieckie auto jest inteligentniejsze od przeciętnego polskiego kierowcy.
  • chocolatemonster 17.06.19, 19:16
    To.mi pani zaimponowala!
  • gryfna-frelka 04.07.19, 09:39
    Chapeau bas! I wielkie brawa!!!!!!!
  • tryggia 17.06.19, 18:55
    Sukcesu dziś nie zaliczyłam, ale kupiłam meble dla newborna i się jaram.

--
    Hope
  • kosmos_pierzasty 18.06.19, 09:50
    Pokażesz też?
  • chocolatemonster 17.06.19, 19:15
    Gratuluje!Zwlaszcza zahodowania agrestu bo ja np kazda rosline potrafie zabic tak, jak w tym kawale 'kochanie? Po co przynosisz ciagle do domu rosliny doniczkowe? Przeciez i tak wszystkie schna...Zebys wiedzial do czego jestem zdolna- misiu pysiu!'.
    Ja dzis prawie zalatwilam pewna sprawe, ktora sie za nami wlokla 4 lata i dalam rade zjesc curry z oznaczeniem 4 papryczek (czyli diablo ostre; czworka sponsorem dnia). Teraz leze i trawie jak wonsz.
  • kosmos_pierzasty 18.06.19, 09:49
    Kiedyś też zabijałam wszystkie rośliny, nawet kaktusy, ale mi przeszło smile Może u Ciebie to też kwestia czasu?
  • anika772 17.06.19, 21:09
    Upolowałam pierścionek na wyprzedażysmile
  • kosmos_pierzasty 18.06.19, 09:48
    Pokażesz?
  • heca7 17.06.19, 21:25
    Spędziłam sześć bitych godzin na lotnisku w Modlinie bo się samolot córki spóźniał. Nie wiem czy to sukces ale ważne, że nie zwariowałam wink

--
  • asia_i_p 17.06.19, 21:37
    Jeżeli naprawdę nie zwariowałaś, to to jest sukces.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • heca7 17.06.19, 23:03
    wink nie było łatwo.

--
  • clio_yaga 17.06.19, 22:49
    Przejechałam 30 km na rowerze, w sumie w czerwcu już 400. Ale to głównie dzięki pięknej pogodzie, bo w maju zrobiłam połowę tego.

--
    Władza wita Was, W nieWolności czas...
    Porządzimy w pięknym stylu BOŻE!!! Jest nas TYLU...
    Dopadniemy was.Czas uklęknąć czas.
    BezLitoŚciSKacieMój....ROZWIJAJ SZNURA ZWÓJ.
  • kosmos_pierzasty 18.06.19, 09:48
    W zeszłym tygodniu przejechałam 24 i też się cieszyłam. Jakoś człowiek powoli wraca do formy smile Ale miesięcznie to wychodzi mi znaczenie mniej. Kupiłam za to ładną wyściółkę do koszyka i dzwonek oraz mapę okolicy big_grin
  • andaba 17.06.19, 23:49
    Wymusiłam na mężu zawiezienie na pola lawendy, zapłacenie biletu i jeszcze go przegoniłam po tych polach ze mną i psem wraz. Obiecał, że mi nie tylko do śmierci będzie wypominał, ale jeszcze na nagrobku wyryje, ale co tam, było warto smile
  • daniela34 17.06.19, 23:52
    Na nagrobku napisze Ci "cholera umarła" jak jeden szlachcic z Podola swojej żonie (nagrobek do obejrzenia w Kamieńcu Podolskim)
  • homohominilupus 18.06.19, 00:11
    Hahaha 😀
    Mój sukces dzisiejszy: zrozumiałam jak stosować verbos reflexivos we wszelakich koniugacjach i konfiguracjach! Sama do tego doszłam!

--
    Early to bed and early to rise makes a man wealthy and healthy and wise wink
  • stephanie.plum 18.06.19, 21:18
    WIDZIAŁAM!!!

fakt, nie reklama.

--
    idę tam, gdzie idę
  • daniela34 18.06.19, 23:03
    smile też bym chciała takie epitafium
  • 35wcieniu 19.06.19, 01:40
    Ale wiesz z jakiego okresu jest ten nagrobek i skad tam ta cholera?
  • daniela34 19.06.19, 08:55
    Oczywiście- kobieta zmarła na cholerę a kamieniarz napisał jak napisał.
  • bazia8 18.06.19, 21:08
    A to gdzieś w Polsce? Daj adres 😏

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • andaba 18.06.19, 21:32
    W Polsce, Ostrów kolo Proszowic, granica małopolskiego i świętokrzyskiego.
  • bazia8 19.06.19, 01:20
    Dzięki Andabo!

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • yuka12 18.06.19, 00:38
    Gratulacje. Ja na agrest na dżemy jeszcze muszę poczekać. W tym roku będę miała może ze dwie garście, może ciasto upiekę 😀. Ale sam fakt, że krzak rośnie i owocuje jest juz sukcesem, bo kupiłam kilka bieda-krzaczków agrestu na wyprzedaży, dwa uschły, a ten przeżył i ma się dobrze.
    Generalnie bardzo dużo roślin się rozwinęło w ogrodzie, miejscami zaczyna przypominać dżunglę 😁. Niektórym roślinom zajęło prawie 3 lata, żeby odbić np. klematisom. Dla mnie obecna bujność ogrodu jest jak cud, bo przez 1 rok doświadczałam głównie klęsk.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • kosmos_pierzasty 18.06.19, 09:44
    Też uwielbiam odratowywać roślinki.
    Ostatnio cieszę się storczykiem, którego kupiłam za 5 zł na wyprzedaży, a on raz, że w domu odżył, to dwa teraz zakwitł mi ponownie - 8 kwiatów rozwinął i wygląda pięknie smile
    Z bratkami miałam też w tym roku podobnie - trochę musiałam poczekać, ale odwdzięczyły się pięknie za uratowanie.
  • umi 18.06.19, 00:45
    Gratuluję i podziwiam, zwłaszcza cierpliwość przy robieniu przetworów (nie że 7 lat, ale że przetrwałas proces w kuchni).
  • kosmos_pierzasty 18.06.19, 09:46
    Dziękuję. Póki co to raczej przetwór niż przetwory big_grin ale zważywszy, że rok temu było tylko kilka agreścików, to jestem dobrej myśli - może z roku na rok może będzie więcej.
    Poza tym agrest to jest akurat łatwy do dżemów - szybko gęstnieje, nie ma dłubaniny zbyt wiele.
  • danaide 18.06.19, 09:55
    Dziś na razie wysikałam się do toalety zamiast do słoiczka do laboratorium i spieprzyłam śniadanie dziecka, które przecież jadę na autopilocie - ale godzina jeszcze młoda...
    45 lat zabrało mi opanowanie rabarbarowego crumble (dziękujem ematką) i chłodnika, więc chociaż to crumble machnę dziecku z okazji ostatniego dnia szkoły...?
  • stephanie.plum 18.06.19, 21:19
    brzmi poważnie.

--
    idę tam, gdzie idę
  • summerland 18.06.19, 21:43
    Umylam podloge w kuchni big_grin
  • fornita111 18.06.19, 21:49
    Juz prawie szpagat zrobilam. Ale jeszcze nie calkiem uncertain Moj cel do konca wakacji powiedzmy, bo co nagle to po diable wink
  • black_halo 18.06.19, 23:22
    Wstalam z lozka tongue_out

--
    memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
  • kosmos_pierzasty 19.06.19, 00:48
    Zawsze coś big_grin
  • ga-ti 19.06.19, 00:46
    O, fajnie smile
    A mój agrest co roku opada. Rósł sobie i owocował, ale trochę zarósł w gąszczu, przesadziłam i na wiosnę są owoce, rosną sobie, rosną i zanim dojrzeją to opadną. A i coś mi chyba listki zeżarło w zeszłym roku. Nie mam ręki do krzaczków.
  • princesswhitewolf 04.07.19, 09:47
    hm. Co roku robie kilkadziesiat sloikow. Jakos mnie to relaksuje. Potem nie ma kto tego jesc i wciskam w prezentach swiatecznych i urodzinowych i wszyscy zadowoleni.
  • princesswhitewolf 04.07.19, 09:48
    kilkadziesiat sloikow rozmaitej zawartosci a nie tylko agrestu. Agrest dobrze laczy sie z truskawka i amaretto w dzemie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.