Dodaj do ulubionych

Jaką klasę wybrać

17.06.19, 19:04
Dziewczyny pomóżcie, młoda wybrała szkołę, ale mamy problem z klasą. Najlepsi nauczyciele i najlepsza klasa w jej przyszłej szkole to mat-fiz, matematyka super ale nie lubi fizyki, drugi wybór to mat-geo., profil bardziej jej odpowiada, bo chce na prawo, ale klasy i nauczyciele tacy sobie, teraz zatrudniaja nowych więc wogóle nie wiadomo. Co dzień inna decyzja, a czas do jutra.
Edytor zaawansowany
  • daniela34 17.06.19, 19:24
    Jeśli nie lubi fizyki (całkowicie zbędnej do rekrutacji na prawo a na poziomie liceum zdecydowanie niełatwej) to nie wybierałabym mat-fizu. Co piszę jako laureatka olimpiady z fizyki w podstawówce, ktora poszła dp klasy z grubsza humanistycznej (profil miał inną szumną nazwę) i ukończyła prawo.
  • aguar 17.06.19, 20:31
    Dawno temu jak zdawałam do liceum to też byłam w podobnej sytuacji: matematyka super, laureatka olimpiady zwolniona z egzaminu, a fizyka była jedynym przedmiotem, z którego nie miałam piątki (szóstek wtedy nie było). Przestraszyłam się tego mat-fizu...Ale potem w klasie humanistycznej byłam najlepsza z klasy z fizyki (ale z czwórką). Moja konkluzja jest taka czy ona naprawdę nie lubi fizyki czy może zajęcia w podstawówce były kiepsko prowadzone, słaby nauczyciel, to się zdarza. Jeśli w liceum możecie liczyć na naprawdę dobrego nauczyciela z fizyki, to sytuacja może się zmienić, bo niemożliwe, aby świetny matematyk sobie totalnie z fizyką nie radził!
  • milamala 17.06.19, 20:51
    Prawo za moich czasow to byla historia a nie matematyka czy geografia. Ale nie wazne. Trudna decyzja. Co to znaczy najlepsza klasa? Przeciez jeszcze sie klasa nie utworzyla wiec nie wiadomo jacy uczniowie przyjda, a w koncu to oni tworza klase. Co dla ciebie znaczy najlepsi nauczyciele? Ze najlepiej cisna? Najlepiej wykladaja (skad wiadomo?) Moze sa najsympatyczniejsi?
  • malgo21 17.06.19, 20:57
    Ja lubiłam matmę a fizyki nie znosiłam, teraz wiem że to tylko kwestia nauczycieli. Jak ma zdolności w matmie to fizykę też łyknie, tylko to przedmiot który wymaga zdolnego nauczyciela.
  • alakart 17.06.19, 21:22
    Znam tą szkołę i wiem, że najlepsi nauczyciele są w klasie mat-fiz , najlepsze dzieci też. Z fizyka nie chodzi o to że nie rozumie, tylko nie lubi i nie będzie jej potrzebna w przyszłości, jest bardzo ambitna i nie odpuści żadnego przedmiotu. Szkoda jej w słabszej klasie, słabszy nauczyciel oznacza korki, na które czasu będzie za mało bo będzie dojeżdżać godzinę w jedną stronę.
  • taki-sobie-nick 17.06.19, 23:19
    Z fizyka nie chodzi o to że nie rozumie, tylko nie lubi i nie będzie jej potrzebna w przyszłości

Mat-fiz., jak sama nazwa wskazuje, polega na połączeniu matematyki z fizyką. tongue_out
  • malgo21 18.06.19, 07:37
    alakart napisała:

> Znam tą szkołę i wiem, że najlepsi nauczyciele są w klasie mat-fiz , najlepsze
    > dzieci też. Z fizyka nie chodzi o to że nie rozumie, tylko nie lubi i nie będzi
    > e jej potrzebna w przyszłości, jest bardzo ambitna i nie odpuści żadnego przedm
    > iotu. Szkoda jej w słabszej klasie, słabszy nauczyciel oznacza korki, na które
    > czasu będzie za mało bo będzie dojeżdżać godzinę w jedną stronę.

Skoro jest bardzo ambitna i zdolna to dlaczego z góry zakładasz konieczność korków, i to tylko dlatego że jest w klasie A a nie B, w tej samej szkole?
  • dziennik-niecodziennik 17.06.19, 22:00
    Zazwyczaj kandydaci na prawo ida do humanistycznych...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • ninanos 17.06.19, 22:26
    też mnie to zdziwiło,że aż tak zmieniła się szkoła od moich czasów licealnych
  • daniela34 17.06.19, 23:36
    To różnie bywa. Na moim roku byli też absolwenci mat-fizu czy mat- infu. Humanistyczne mają często niższy próg punktowy, opinię gorszych i niekiedy słabych nauczycieli matematyki. Moja klasa miała akurat najwyższy próg w województwie, ale to nie była stricte klasa humanistyczna tylko autorski program i jeden z tych modnych przez pewien czas profili ~prawniczych. Na prawo tak naprawdę potrzebna jest historia i WOS, matematyka przydaje się wybiórczo (logika, dla niektórych jeszcze statystyka), ale maturę trzeba zdać, więc nauczyciel, który wytłumaczy matematykę jest ważny, historię i WOS można opanować samodzielnie.
  • leni6 17.06.19, 23:39
    Jak chce iść na prawo to niech wybierze jakiś profil bardziej do tego przystający niż mat-fiz i mat-geo.
  • pyza-wedrowniczka 18.06.19, 00:07
    Moim zdaniem powinna najpierw wybrać profil i potem szukać szkoły gdzie ten profil jest dobry. Skoro u was w szkole mat-fiz najlepszy A inny profil słabszy, to może jednak to nie jest szkoła pod nią?
    Ja zrobiłam taki błąd. Poszłam do bardzo dobrej szkoły, tylko dobrej dla ludzi idących na medycynę. Niestety klasa humanistyczną była tam pomyłką.
  • umi 18.06.19, 00:47
    Nauczyciele rozumiem, ze ze wszystkich przedmoitów w jednej lepsi, w drugiej gorsi? To moze jednak lepsza ta fizyka. Będzie miała tylko jeden nielubiany przedmiot. W tej drugiej przy kiepskich nauczycielach zrobi się takich pewnie wiecej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.