Dodaj do ulubionych

Dostałam ofertę pracy na linkedin

17.06.19, 19:47
W skandynawiismile mam im wysłać moje cv w języku angielskim i posługiwać się językiem ang na poziomie intermedium. Chciałabym Was zapytać czy to bardzo wysoki poziom. Jeśli posługuje się prostym angielskim w mówię i piśmie, dogaduje się na ulicy z ludźmi po angielsku to czy to wystarczy?
Edytor zaawansowany
  • tairo 17.06.19, 19:50
    Oczekują, że w pracy dogadasz się po angielsku, może nie do końca płynnie, ale na tyle sprawnie, żeby wykonywać swoje obowiązki.
    Dogadasz się?
  • makadamia32 17.06.19, 19:51
    Myślę że się dogadam
  • makadamia32 17.06.19, 19:52
    Z tym że mam mieć półroczny kurs szwedzkiego z kieszonkowy za pół roku dopiero mam pracowac jeśli ogarnę szwedzki
  • chicarica 17.06.19, 19:54
    Jako lekarz lub pielęgniarka? Przez firmę typu Medicarrera?

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • makadamia32 17.06.19, 19:55
    Tak
  • makadamia32 17.06.19, 19:56
    Znasz firmę? Jest ok? Będę wysłała cv
  • chicarica 17.06.19, 21:48
    Znam, jest ok. Moja koleżanka z rodziną dała się tak zrekrutować. Polecam.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • ira_08 17.06.19, 19:56
    Chyba intermediate - to poziom średniozaawansowany, więc coś więcej niż "prosty angielski". Zresztą sama chyba wiesz najlepiej, co to za praca? Czy masz pracować np. jako grafik i wystarczy Ci "ja dorysować tu zielona kropki" czy będziesz kontaktować się z klientami i przydałoby się mówić w miarę płynnie? Weź też pod uwagę, że Skandynawowie świetnie mówią po angielsku. Jeśli biorą pod uwagę kogoś aż z Polski (co wiadomo nieco utrudnia sprawę) to zakładam, że jesteś jakąś specjalistką - mają prawo zakładać, że znasz angielski bdb.
  • brenya78 17.06.19, 20:00
    Wyjdzie w praniu, w CV i ewentualnej rozmowie.
  • agnieszka_kak 17.06.19, 20:24
    Moim zdaniem nie wystarczy. Nie wyobrażam sobie, że nauczysz się szwedzkiego w pół roku. Będziesz w pracy dukala po szwedzku i "prostym angielskim"?
  • chicarica 17.06.19, 21:49
    Wystarczy, nauczy się. Mają to dobrze zaplanowane.

--
    ---
  • taki-sobie-nick 17.06.19, 22:18
    Tu oficjalnie

www.etutor.pl/help/advancement-levels
  • chicarica 17.06.19, 22:56
    W pracy lekarza czy pielęgniarki w Szwecji angielski nie jest przydatny i nie będzie w pracy używany, posłuży raczej tylko jako taki język pośredni na kursie. Za to trzeba znać szwedzki, i to na dobrym poziomie. Firmy typu Medicarrera robią to tak, że wysyłają człowieka na swój koszt na kurs, tam piorą mózg (to jest kilkadziesiąt godzin kursu językowego tygodniowo) i faktycznie to działa. Potem jeszcze w ciągu pierwszych miesięcy pracy trzeba się uczyć i poddawać kontroli wyników, w sumie po tym kursie i kilku miesiącach pracy ma się ten język na poziomie pozwalającym na swobodną pracę.
    Co do pracy, jest znacznie mniej stresująco, generalnie polecam, w Szwecji pracuje bardzo wielu polskich lekarzy i personelu medycznego, chwalą sobie i nikt do Polski z powrotem się nie wybiera. Zarobki od 45 tys koron miesięcznie w górę. Firma pomaga w znalezieniu mieszkania i daje gwarantowaną ofertę pracy i to faktycznie działa. Na początku jest tak, że jako zwrot kosztów kursu pobierają coś tam z zarobków, nie pamiętam dokładnie ile, ale w ogóle nie ma to porównania do zarobków lekarzy czy personelu medycznego w Polsce.

--
    ---

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.