Dodaj do ulubionych

Aby to nie był kolejny Komenda

17.06.19, 19:54
Byłabym bardzo ostrożna w ferowaniu wyroków ws. zabójstwa 10-letniej Kristiny. To sąd powinien zdecydować, czy podejrzany to zrobił. Najpierw się nie przyznawał, potem po wielogodzinnym przesłuchaniu przyznał. Przypomina to sprawę Tomasza Komendy, który też przyznał się do zbrodni po przesłuchaniu przez policję. Nie mówię, że Jakub A. jest niewinny, ale nawoływanie do kary śmierci i lincz na człowieku, który jeszcze nie został osądzony, są niezgodne z podstawowymi prawami człowieka. Była duża presja medialna, żeby jak najszybciej złapać pedofila, który zamordował dziewczynkę i Zbigniew Ziobro odtrąbił sukces. Dopiero w sądzie okaże się, czy dowody zebrane przez prokuraturę pozwolą udowodnić mu winę. Ja mam bardzo dużo wątpliwości. Nic się w tej historii nie klei. Zaniepokoiła mnie też dzisiejsza wypowiedź rzecznika Komendy Głównej Policji: - Miał mocne alibi i to było podejrzane.

--
Nolite te bastardes carborundorum!
Edytor zaawansowany
  • brenya78 17.06.19, 20:00
    Oczywiście masz rację, ale mentalności gawiedzi, która już zdążyła się ujawnić na tym forum, niestety nie zmienisz.
  • feliz_madre 17.06.19, 20:00
    krejzimama napisał:

> Dopiero w sądzi
    > e okaże się, czy dowody zebrane przez prokuraturę pozwolą udowodnić mu winę.

Niestety często bywa też tak, że zebrane dowody nie wystarczą i morderca wychodzi i śmieje się rodzinie ofiary w twarz.
  • aguar 17.06.19, 20:03
    Jak był gwałt, to chyba jest DNA ze spermy...
  • pasquda77 17.06.19, 20:07
    Ale gwałtu nie było , został upozorowany...
  • aguar 17.06.19, 20:02
    Widziałam film z aresztowania. Bardzo źle go traktowali, strasznie to wyglądało. Jeśli nawet człowiek, który coś takiego zrobił, zasłużyłby na to, to jednak na etapie podejrzeń nie powinni...
  • brenya78 17.06.19, 20:10
    Szol medialny dla gawiedzi. A gawiedź klaszcze.
  • katja.katja 17.06.19, 21:04
    Zgadzam się. Jak zwierzę. I po co ta pokazówka? Prawdziwych świrów i tak nie odstraszy bo oni wtedy nie myślą o konsekwencjach bądź są pewni, że będą bezkarni.

--
    Nie dam się wygasić!
  • znowu.to.samo 17.06.19, 22:50
    Ziobro zero za tym stoi, bo podobno osobiście nadzoruje postępy w śledztwie...

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • kryzys_wieku_sredniego 18.06.19, 12:52
    Mojego kuzyna którego aresztowali za cośtam, też bardzo źle potraktowali, łącznie z przywaleniem psu kopa (maltańczyk mały).
    I co, i nic, wyszedł, bo był tylko podejrzanym.
    Wpadli o 6 rano do jego domu, wyważyli drzwi, go rzucili o ziemię, szczekającego psa kopnęli w brzuch, to chyba standardzik. I chłopak też był w majtkach i koszulce bo spał
  • hanusinamama 18.06.19, 16:21
    MOjego sasiada w pizamie wywlekli z domu o 4 rano, na oczach zony i małego wnuczka. Pomylili sasiada 50+ z 30latkiem ktorego miali aresztować. Jak go aresztowali to krzyczeli do niego innym imieniem i nazwiskiem. Zona prosiła zeby sprawdzili ze to pomyłka. Ulice im sie pomyliły, tylko numer domu sie zgadzał.
  • katja.katja 18.06.19, 16:25
    Mam nadzieję, że rodzina dostała jakieś odszkodowanie?

--
    Nie dam się wygasić!
  • brenya78 18.06.19, 16:29
    Niedawno tez byla sprawa, ze im sie numery mieszkan pomylily. Prawie skatowali chlopaka i dziewczyne. Jej, zdaje sie, wybili zeby...
  • katja.katja 18.06.19, 16:41
    Czy te osoby, które bezpośrednio to zrobiły poniosły konsekwencje zarówno prawne (np. sprawa sądowa o naruszenie ciała z wyrokiem), jak i pracownicze czyli wydalenie ze służb?
    Zapewne nie.
    A ten chłopak z ABW utopionej dziewczyny z Rossmanna? Tak był podkręcony i tak wykorzystał znajomości w "branży", że niewinny chłopak, który jej towarzyszył i którego jego winą było najwyżej to, że był pijanym jak bela i nie wiedział co się dookoła dzieje trafił na wiele miesięcy do celi, został też pobity przez policjantów w trakcie śledztwa.

--
    Nie dam się wygasić!
  • hanusinamama 19.06.19, 09:37
    Sasiad miał wybity bark....do tej pory ma rehabilitację. Sasiadka po kilku dniach nabawiła sie porażenia nerwu twarzowego, lekarz powiedział ze to efekt stresu. Masakra.
  • zlota.ptaszyna 18.06.19, 17:47
    A jak mieli inaczej uspokoić wrednego szczekającego szczurka nie rozumiem ?
  • katja.katja 18.06.19, 19:35
    Zignorować.

--
    Nie dam się wygasić!
  • tanebo2.0 17.06.19, 20:07
    Jaką tępą dzidą trzeba być żeby nie odróżniać podejrzanego od skazanego?

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • brenya78 17.06.19, 20:11
    O to samo chciałam zapytać.
  • cosmetic.wipes 17.06.19, 20:08
    Mając na uwadze Komendę, to i po wyroku może być różnie.

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • leanne_paul_piper 17.06.19, 20:08
    Po wielogodzinnych torturach to każdy się przyzna zarówno do zabicia Kennedy`ego jak i zamachu na Papieża.
    Też doradzam ostrożność.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sf/he/nft5/QA7UlbTVnSnlwA62EA.jpg
  • znowu.to.samo 17.06.19, 22:50
    Otóż to...

--
  • memphis90 18.06.19, 16:58
    Jakich znów torturach...? Pogielo Cie? Serduszko już pika? Szkoda tylko, że nie pika dla ofiary... Torturowana to póki co była jedynie 10letnia dziewczynka, a nie podejrzany o morderstwo... uncertain

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • sofia_87 18.06.19, 17:17
    Dokladnie
  • ck2 17.06.19, 20:45
    Tak, to coś jak z "matkąmadzi", która dostala dużo wyższy wyrok, niż zazwyczaj dostają mniej medialne dzieciobójczynie. No ale gawiedź trzeba zadowolić.
  • ck2 17.06.19, 20:51
    Dodam, że tłumy wystające w nocy przed prokuraturą, często ludzie z dziećmi, to coś obrzydliwego.
  • zlota.ptaszyna 17.06.19, 20:53
    dziwne ze wy nie stoicie w jego obronie
  • gulcia77 17.06.19, 21:00
    Nikt nie staje w jego obronie. Po prostu nie każdego podnieca żądza zemsty i wyładowania prymitywnych instynktów. Od tej roboty są fachowcy. A ani ty, ani ja, ani emamy nie mają dostępu do akt. I tak jest dobrze.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • astrologia333 18.06.19, 00:30
    No ale przecież TO Fachowcy go znaleźli na podstawie danych i materiałów, które zebrali
    ( przesłuchanie świadków, sekcja zwłok, portret psychologiczny sprawcy, oględziny miejsca zbrodni, obraz z kamer - nie bez powodu prosili o pomoc kierowców z kamerkami itp)
    Na dokładkę się przyznał, i jeszcze opowiedział wszystko jak na spowiedzi co zapewne ZGADZA SIĘ FACHOWCOM z obrazem przebiegu zdarzeń, który stworzyli, ale ematka nie wierzy.
    Ogólnie może weźcie sobie go do domu, niech poczeka w godnych warunkach, aż sąd go potraktuje więzieniem. A i tak przecież nadal będzie Tomaszem Komendą. To może niech wyrok odsiaduje u was, w domu. Przecież jako drugi Tomasz Komenda nie zasłużył na to.
  • gulcia77 18.06.19, 01:52
    Doradzam spokój i powstrzymanie się z ferowaniem wyroków. Głównie ze względu na pamięć dziewczynki. Stała się straszna tragedia, ale upuszczanie emocji naprawdę nie jest niczym dobrym. Sprawy jeszcze nie było.

--
  • astrologia333 18.06.19, 08:24
    A w czym ten spokój ma się objawiać? W poważaniu kompetencji policji? W podcieraniu sobie tyłka Tomaszem Komendą? W sugerowaniu, że to niewłaściwy człowiek?
    Zbrodnia oburzyła opinię publiczną. Miała prawo. Nie matrw się prawie jeszcze nastolatkowi włosek z głowy nie spadnie. Możesz być spokojna.
    Prędzej czy później sprawa i tak byłaby szeroko omawiana w każdym detalu choćby podczas procesu.
    Inereusza K, też możemy podziwiać w całej krasie, mimo że jawi się jako drugi Tomasz Komenda. Tylko jakoś tzw motłoch (- liczba inwektyw od tych lepszych jest wspaniała, w imię spokoju, pokoju itp) już się nim nie interesuje.
  • fredzia098 17.06.19, 21:16
    Też zwróciłam na to uwagę. Rozbawione, rozplotkowane towarzystwo śmiejące się do kamer, z telefonami w rękach, dzwoniący do rodziny "Patrzcie, kamerują mnie, w telewizorze bede." Podekscytowane dzieciaki, w tym dziewczynka w wieku tej zamordowanej. Miałam wrażenie, że ta gawiedź się cieszy, że się coś we wsi dzieje, normalnie jak wiejski festyn.
  • gulcia77 17.06.19, 21:19
    Tak działa tłum. Mają kozła ofiarnego, więc mogą wywalić emocje na wierzch. Antropologicznie rzecz biorąc, to nie jest nic dziwnego, czy szokującego.

--
  • ck2 17.06.19, 22:08
    Prymitywny tłum, dodajmy. Przedstawicielka piętro niżej.
  • niu13 18.06.19, 17:49
    Otoż to. Ludzie są tylko ludźmi. I cieszcie się, że żyjecie w czasach, które ukryły karanie, bo dopiero by było używanie, gdyby publiczne egzekucje byłyby transmitowane przez tv. Myślicie, że nikt by nie przyszedł? Stadion narodowy byłby pełen podnieconego tłumu. Pod tym względem ludzkość nie różni się od starożytnych Rzymian wcale😀
  • sofia_87 17.06.19, 21:06
    Ojej, biedna, pokrzywdzona kobieta, wyślij jej paczkę
  • ck2 17.06.19, 22:07
    Wiem, ty chętnie potortutowałabyś ją, prawda? A gdyby zabiła dorosłą osobę też, czy tylko w przypadku dziecka? Do jakiego wieku, nastolatek jeszcze "się liczy"?
  • sofia_87 17.06.19, 22:45
    Liczy się odebrane z premedytacja życie, nie sądzisz?
    Uzalanie się nad morderczynia, ponieważ dostala wyzszy niz zazwyczaj wyrok, ale wciąż zgodny z kk nie mieści mi się w głowie.
    Wyślij jej paczkę, skoro tak jej wspolczujesz
  • ras.szamra 18.06.19, 06:11
    Po co robisz g....burzę i histerię? W którym momencie padło, że ktoś jej współczuje?
    Akurat Ck2 ma rację z tymi wyrokami pod wpływem nacisku opinii publicznej. I (uwaga, uwaga!!!) nie musi to oznaczać współczucia dla skazanej
  • sofia_87 18.06.19, 10:38
    A co innego miało znaczyc; "Tak, to coś jak z "matkąmadzi", która dostala dużo wyższy wyrok, niż zazwyczaj dostają mniej medialne dzieciobójczynie. No ale gawiedź trzeba zadowolić"?
    Ja akurat ciesze się, ze dzieciobójczyni dostala wyższy wyrok niż "zazwyczaj", mam tez nadzieje, ze to "zazwyczaj" się zmieni i maksymalne wyroki stana się norma
  • ck2 18.06.19, 16:13
    Uważasz, że jest niebezpieczna dla otoczenia i należałoby ją izolować jak najdłużej? Czy że akurat jej czyn, w porównaniu z innymi zabójstwami/dzieciobójstwami, był wyjątkowo okrutny? A jak podeszłabyś do kobiet zabijających noworodki w szoku poporodowym? A zabijających niemowlaki w depresji poporodowej?
  • sofia_87 18.06.19, 16:48
    Uwazam, ze kara za zabojstowo powinna być adekwatna. Calkiem możliwe, ze to psychopatka, sadzac po jej późniejszym zachowaniu, probach "wylansowania" się na śmierci dziecka.
    Przede wszystkim jej czyn i późniejsze dzialania były zaplanowane, co odroznia ja od kobiet zabijających w szoku poporodowym czy w wyniku depresji
  • ck2 18.06.19, 17:37
    Możliwe, z drugiej strony wywodziła się z jakiegoś oazowego środowiska, a w trakcie ciąży ponoć próbowała załatwić sobie aborcję. Przy polskim prawie oraz klimacie społecznym dotyczącym kobiecej rozrodczości, mam obiekcje do tak surowych wyroków w tego typu przypadkach, szczególnie pod naciskiem presji społecznej. A jak jeszcze dodamy, że partnerzy dzieciobójczyń zazwyczaj podobno nic nie widzieli, nic nie słyszeli (Madzia, dzieci w beczkach, zwłoki noworodka w zamrażarce), to nóż mi się w kieszeni otwiera. Co do lansowania się, to kobieta tytanem intelektu nie jest - ktoś zaproponował jej lansowanie się, więc na to poszła.
  • sofia_87 18.06.19, 18:23
    Dlaczego masz wątpliwości w kwestii wyroków za morderstwo?
    Faktycznie, klimat wokół rozrodczosci w Polsce nie jest sprzyjający, ale przecież panna chyba miała internet, mogla sprawdzić możliwości oddanie dziecka do adopcji, porzucenia w oknie życia czy po prostu zestawienia malej ojcu?
    Powtarzam, nie chodzi o kobietę w depresji, a o taką która dziecka po prostu nie chciała.
    Fakt, że pewnością nie jest tytanem intelektu, ale skoro zdołała wymyślić plan "porwania" i oszukać spora liczbę osób, to nie jest też uposledzona, zdawała sobie sprawę co zrobiła i nie wywarlo to ma niej żadnego wrażenia, po prostu, stąd próba lansu
  • ck2 18.06.19, 18:47
    Mam wątpliwości w kwestii tego, że partnerzy/mężowie dzieciobójczyń nic nie wiedzieli, nic nie zrobili i w ogóle są strasznie zaskoczeni. To jest założenie automatycze, również spowodowane tym naszym klimatem, gdzie od rodzicielstwa jest matka. Pamiętasz sprawę dzieci, które utopiły się w Baltyku? Tam tez było "jak matka mogła do tego dopuścić", a tymczasem matka poszła z jednym z dzieci do toalety, zostawiając resztę pod opieką ojca.
    Jasne, teoretycznie to ta kobieta (Katarzyna W.) wszystko mogła, a praktycznie niby zawsze mozna oddać do adopcji, ale taką matkę, która odda dziecko społeczeństwo zagryzie. Jakoś tak jest że mało słyszy się o kobietach, ktore oddały lub zostawily dzieci, za to takie, które sa sfrustrowane macierzyństwem spotyka sie w miarę czesto.
    Próbuję sobie wyobrazić, że jestem 20-paro latką w konserwatywnym środowisku, w ciąży, ktorej nie chcę a poźniej z dzieckiem którego nie chcę, w niekoniecznie przyjaznym środowisku. Jedna będzie w mniej lub bardziej udany sposób ciągnęła ten wózek, inna, prawdopodobnie zaburzona zrobi krzywdę dziecku, a jeszcze inna zrobi krzywdę sobie.
  • memphis90 18.06.19, 17:04
    Psychoza poporodowa lub depresja są stanami ograniczonej poczytalnosci. Matka Madzi - co zbadali biegli - nie była niepoczytalna. Nie widzę więc powodu, żeby porównywać te sytuacje. Tak samo inaczej oceniać będziesz kierowcę, który po nacpaniu się dla "zabawy" rozjezdza samochodem pieszych na Monciaku, a inaczej - kierowcę, który spowodował wypadek, bo stracił przytomność z powodu udaru mózgu.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • ck2 18.06.19, 17:30
    Ale ja nie porównuję ani nie twierdzę, ze Katarzyna W. była niepoczytalna. Ciekawa byłam zdania forumki na temat takiego rodzaju dzieciobójstwa.
  • gulcia77 17.06.19, 20:47
    Matki nie muszą koniecznie poddawać się szałowi gawiedzi, mieć jakieś blade pojęcie o prawie, a co więcej - nie ufać wymiarowi sprawiedliwości kraju, w którym żyją. Jak do tej pory informacje są następujące. Zatrzymano podejrzanego. Policja i prokuratura prowadzą śledztwo, a materiały ze śledztwa nie są powszechnie dostępne. Wyrok skazujący lub uniewinniający wyda sąd.

--
  • zlota.ptaszyna 17.06.19, 20:49
    po co w ogole ten proces skowo wy wiecie lepiej

a kto w takim razie zamordowal, zdradzicie?
  • gulcia77 17.06.19, 20:58
    Nie wiem lepiej. Po prostu nic nie wiem i ten prosty fakt akceptuję. Służby są od tego, żeby dostarczyć dowodów, sąd od tego, żeby wydać wyrok. Podniecenie tłumu i żadza zemsty, czy wręcz nawoływanie do linczu, nie jest żadnym rozwiązaniem.

--
  • cosmetic.wipes 17.06.19, 21:08
    zlota.ptaszyna napisała:

> po co w ogole ten proces skowo wy wiecie lepiej
    >

Jaki proces, rozwielitko?

--
  • katja.katja 17.06.19, 21:02
    Trochę dziwne, że najpierw było "trąbione" o morderstwie na tle seksualnym, a teraz nagle bez motywu seksualnego.
    Może jednak ślady biologiczne (sperma) nie pasowały do aresztowanego więc nagle się okazało, że "tło seksualne" było upozorowane, a po odpowiednim biciu każdy przyzna się do wszystkiego.

--
    Nie dam się wygasić!
  • aguar 17.06.19, 21:15
    Trochę dziwne, że w czasie podobno 12-godzinnej sekcji nie odróżnili upozorowanego tła seksualnego od prawdziwego.
  • fredzia098 17.06.19, 21:19
    Informacje podawane mediom mogą być fałszywe, w celu uśpienia czujności ukrywającego się mordercy i pokazania mu, że idą błędnym tropem.
  • szeptucha.z.malucha 18.06.19, 06:11
    Ale e-matka tego nie ogarnia...
    Oczywiście, że dopóki nie złapią podejrzanego, to prowadzą z nim grę.
    Media są tu pomocne i zazwyczaj współpracują mniej lub bardziej intencjonalnie.
  • gulcia77 17.06.19, 21:22
    Policja i prokuratura nie miała żadnego interesu w wywlaniu na wierzch wszystkiego, czym dysponuje. Częst puszcza też nieprawdziwe infprmacje na wabia. I dlatego rozsądek, e i szacunek dla zamordowanej dziewczynki i jej rodziny nakazywałby powściągliwość w temacie.

--
  • noemi29 17.06.19, 21:33
    aguar napisała:

> Trochę dziwne, że w czasie podobno 12-godzinnej sekcji nie odróżnili upozorowan
    > ego tła seksualnego od prawdziwego

Dziwniejsze jest to, że dorosła kobieta wierzy, we wszystko co publikują media.
  • katja.katja 17.06.19, 22:24
    Zatem nie należy też wierzyć, że mają właściwego mordercę?

--
    Nie dam się wygasić!
  • milva24 18.06.19, 06:36
    Może nie mają wszystkich?
  • lilia.z.doliny 17.06.19, 21:32
    zgadzam sie z kazdym slowem

przerazala mnie herosowatosc wypowiadających sie po aresztowaniu: zaprzecza, ale mieknie
    fakty sa takie, ze oczekiwania byly oczywiste: my, narod, chcemy zabojce. Albo kogos w typie.
    strasznie szybko poszlo wszystko. wiadomo- sprawne sluzby, sprawne ministerstwo

ciekawe, dlaczego ten chlopak zmiekl? sumienie go ruszylo?
    przyznal sie i jakby po sprawie
    a czasy, gdy sprawiedliwosc wyrazala sie okrzykiem "a jednak sie kreci!" raczej minely bezpowrotnie
    bogu dzieki, ze nie mamy kary śmierci (ku rozpaczy eyropejskiego.ministra sprawiedliwosci Ziobry uncertain)

--
    Lubię leżeć nago na łóżku i grzebać w telefonie.... Ale pracownicy IKEA tego nie lubią.
  • mid.week 17.06.19, 21:52
    Policjant zrobil mu zdjecie podczas przesluchania i puscil w swiat. Swiat go rozpoznal. Mamy wszystkie dane, jego profil ba FB przypomina juz spluwaczke. Wywleczone prywatne zdjecia przesylane sa dalej.
    Nikt nie zastanowi sie choc sekunde ze w tej tragedii jest wiecej ofiar. Mam nadzieje ze osoby odpowiezdialne za wyciek wizerunku i danych tego chlopaka wyleca na zbity ryj.
  • ck2 17.06.19, 22:10
    Machina już ruszyła, motłoch chce krwi.
  • mid.week 17.06.19, 22:21
    Tłum zawsze chce krwi, wcale mnie nie dziwi reakcja ludzi. Ale przeraża taka samowola i lamanie prawa przez policję. W blasku fleszy, bez najmniejszego krygowania sie. Albo sa glupi jak młodzież Wszechpolska albo maja przyzwolenie z gory i wiedzą ze konsekwencji nie będzie.
  • sofia_87 17.06.19, 22:51
    Serio? A któż jeszcze oprócz tego dziecka został kilkadziesiąt razy dzgniety nożem o porzucony w lesie? Zdaje się, że coś mi umknelo?
    Sądzisz, że ta mała umierając także myślała o nim "ten chłopak" ?
    Ale jak to miło, że chociaz on ma na tak dzielnych obrońców...
  • brenya78 17.06.19, 22:56
    "Ale jak to miło, że chociaz on ma na tak dzielnych obrońców..."

Kolejna mądra inaczej...
  • sofia_87 18.06.19, 10:40
    Powiedz do tej pani, która widujesz w lustrze
  • tojamarusia 17.06.19, 21:59
    Policja ma swoje metody operacyjne, żeby po pierwsze szybko znaleźć sprawcę, a po drugie żeby wydobyć z niego zeznania.
    Naprawdę nie każde przyznanie się do winy okupione jest biciem i torturami..

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • tojamarusia 17.06.19, 22:02
    I szczerze mówiąc możecie mnie nazwać żądną zemsty prymitywną tłuszczą, ale to bydlę zamordowało w bestialski sposób dziecko, z wyjątkowo niskich pobudek. Nie szkoda mi go ani odrobinę.
    Wiecie jak wyglądają zwłoki porżnięte nożem? Ja wiem. I dlatego mam nadzieję, że to coś zgnije w pace.

--
  • hanusinamama 17.06.19, 22:12
    Ale nie wiesz czy akurat ten facet to jest to bydle. Kiedys tez naród skandował "zabić" jak Komende skazali...a co dzisiaj sie okazało. Nie mowie ze facet jest niewinny ...ale czy winny tez nie wiemy.
  • tojamarusia 17.06.19, 22:16
    Zakładam, że skoro się przyznał to jest winny.

--
  • snakelilith 17.06.19, 22:27
    Nieprawda. Badania amerykańskie pokazują, że w odpowiednich warunkach po wielogodzinnym przesłuchaniu wielu niewinnych się przyznaje. Tylko po to by zakończyć gehennę przesłuchania. To nie jest przecież pogawędka, tam przyszpilą cię do ściany i przewrócą ci mózg do góry nogami. To są psychiczne tortury porównywalne do fizycznych. Takie wymuszone przyznanie się do winy, jest goowno warte.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
  • tojamarusia 17.06.19, 22:30
    Ale w tym momencie zapętlamy się w jakiś absurd. Czy od teraz każdy schwytany przestępca będzie Komendą a każde przyznanie się do winy wymuszone ?

--
  • lilia.z.doliny 17.06.19, 22:37
    marusia, moze nie kazde, ale takie z fanfarami, w blasku fleszy, zvferowaniem.wyrokow przed czasem i wypinaniem klaty a la johny bravo

--
    Lubię leżeć nago na łóżku i grzebać w telefonie.... Ale pracownicy IKEA tego nie lubią.
  • bi_scotti 17.06.19, 22:47
    W uczciwych jurisdictions, confession tak naprawde sluzy wylacznie samemu podejrzanemu w przypadku gdy dowodow jest wystarczajaco duzo by go postawic w stan oskarzenia anyway. Confession jest postrzegana jako wspolpraca ze sledczymi a czesto ochrona rodziny ofiary przed rociagnietym procesem, co z kolei daje mozliwosc negocjowania nizszego wyroku. Confession nigdy i nigdzie nie moze/nie powinno byc jedynym czy nawet najwazniejszym dowodem winy podejrzanego. Z powodow podanych wyzej np. przez Snake. Jesli cale oskarzenie opiera sie glownie czy wrecz wylacznie na confession osoby przesluchiwanej, to z zalozenia musi budzic watpliwosci. Life.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • szeptucha.z.malucha 18.06.19, 06:16
    Ależ w polskim prawie też przyznanie się jest czynnikiem łagodzącym. I nie ma znaczenia, jeśli brak dowodów. Z tego powodu wielu faktycznych sprawców jest wypuszczanych, bo Sąd nie miał jednoznacznych dowodów.
  • aguar 18.06.19, 07:33
    Ale np. taki Jakub T., który zgwałcił i poturbował Angielkę nigdy się nie przyznał, a skazali go na podstawie DNA. Zmuszanie do przyznania nie jest więc niezbędne, żeby kogoś skazać, jeśli są mocne dowody.
  • astrologia333 18.06.19, 08:40
    Oczywiście, że nie jest. Ematka jak zwykle manipuluje informacjami.

Podejrzanego na każdym etapie pyta się czy przyznaje się do zarzuconych czynów niezależnie od ilości zgromadzonych dowodów.
    Można mieć dowody, a podejrzanego i tak pyta się czy się przyznaje. Jest to o tyle istotne, że pozwala zweryfikować ewentualne zeznania z przebiegiem zdarzeń ustalonym przez policję, uzupełnić ewentualne luki, oraz poznać/potwierdzić motyw.
    Niezależnie od tego, sąd również pyta oskarzonego już podczas rozprawy czy przyznaje się do zarzuconych czynów.
    Oskarżony ma prawo zmienić swoje zeznania i wycofać przyznanie do winy twierdząc np, że go zmyszono lub, że się wystraszył.
    To sąd ocenia na podstawie opinii biegłych oraz materiału z przesłuchań czy wycofanie przyznania do winy jest wiarygodne. Istotna jest treść przyznania się do winy bo jeśli ZGADZA się z przebiegiem zdarzeń ustalonych przez policję przed złamaniem sprawcy, to w trakcie przyznania może zdradzić szczegóły, które znać może tylko sprawca a nie niewinny człowiek.
    Tak wpadł Ireneusz B, - zbrodnia miloszycka. Do CZYNU się nie przyznaje. Jest drugim Timaszem Komendą, jednak zebrany materiał dowodowy i powtorne wyniki badań Dna w 21 wieku, mówią coś innego.
    Żadne przyznanie się do winy bez jakichkolwiek dowodów obrażających nie jest uznawane.
  • sofia_87 18.06.19, 10:45
    A nie przyszlo Wam do glowy, ze policja może mieć takie dowody? Przeciez DNA to nie tylko sperma, był upal, wiec jego pot pewnie był na ubraniu dziecka, może mala go ugryzła lub podrapala (w końcu to nie był obcy, tylko znajomy, którego nie lubila, wiec nie musiala być caly czas sparalizowana strachem), mogl się skaleczyć zabijając dziecko, to się podobno dość często zdarza.
    Takich dowodow może być jeszcze mnóstwo a on się przyznal nie widzac innego wyjscia
  • brenya78 18.06.19, 11:13
    "A nie przyszlo Wam do glowy"

Przyszło. A ty wraz nie rozumiesz o czym mowa.
  • sofia_87 18.06.19, 12:00
    Mam wrazenie, ze Ty nie rozumiesz o czym ja mowie
  • astrologia333 18.06.19, 00:19
    A drugi zespół operacyjny w tym czasie preparuje dowody?
  • katriel 17.06.19, 22:29
    > Zakładam, że skoro się przyznał to jest winny.

Komenda też się przyznał.
    Ludzie się czasem przyznają do czynów, których nie popełnili. Z różnych powodów.

--
    Chrzęskrzyboczek pacionkociewiczarokrzysztofoniczny.
  • tojamarusia 17.06.19, 22:31
    Pozwól, że jednak pozostanę przy swoim zdaniu.

--
  • snakelilith 17.06.19, 22:48
    tojamarusia napisała:

> Pozwól, że jednak pozostanę przy swoim zdaniu.
    >

Ale twoje założenie "jeżeli przyznał się, To MUSI by winny", jest błędne. Na to istnieje cała masa naukowych badań i praktycznych doświadczeń wielu ludzi.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • hanusinamama 17.06.19, 22:36
    KOmenda tez sie przyznał. Ja miałam raz mało przyjemną konfrontację z policja. Serio gdyby nie zjawił sie adwokat to pewne przyznałabym sie do wszystkiego, łącznie z wywoałaniem 2 wojny światowej. Policja chciała miec sprawe z głowy....na szczescie moja mama wezwała bardzo dobrego adwokata. Sprawa może głupia ale ja sie bałam jak nigdy w życiu...
  • brenya78 17.06.19, 22:37
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • mid.week 17.06.19, 22:16
    Ja bym chciala aby odpowiedzial za to faktycznie winny, a nie pierwszy pasujący. Czułabym sie bezpieczniejsza w kraju w ktorym policja jest mniej medialna a bardziej profesjonalna. Wyciek zdjecia jest jak wyrok, jeszcze przed rozpoczęciem procesu.
  • tojamarusia 17.06.19, 22:20
    Ale ty nie wiesz czy to jest pierwszy pasujący czy też prawdziwy zabójca. Policja potrafi działać bardzo sprawnie i mając obfity materiał genetyczny i swoje bazy danych może naprawdę szybko namierzyć sprawcę. Nie wiem co was tak dziwi.

--
  • mid.week 17.06.19, 22:23
    uwazasz za normalne ze policjant robi ci zdjecie podczas przesluchania, wrzuca do internetu, rozpoczynajac hejt na cala twoja rodzine?
  • tojamarusia 17.06.19, 22:25
    Ależ ja nic takiego nie napisałam, nie zapędzaj się.

--
  • mid.week 18.06.19, 06:03
    Jako argument na to że opublikowali zdjęcie twarzy przesłuchiwanego podałaś sprawność policji i ich pewność w jego winę. Tak jakbyś nie uważała, że przekroczyli swoje uprawnienia i zwyczajnie łamali prawo.
  • cosmetic.wipes 17.06.19, 22:25
    tojamarusia napisała:

> Ale ty nie wiesz czy to jest pierwszy pasujący czy też prawdziwy zabójca.

A ty wiesz?

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • tojamarusia 17.06.19, 22:27
    cosmetic.wipes napisała:
    >
    >
    > A ty wiesz?
    >

Nie, nie wiem. Jednak w świetle przedstawionych faktów zdecydowanie jestem zdania, że to prawdziwy sprawca.

--
  • cosmetic.wipes 17.06.19, 22:30
    Czyli nie wiesz, ale wiesz. A fakty poznałaś czytając akta policyjne?

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • tojamarusia 17.06.19, 22:32
    Mam swoje zdanie ot co. Za długo przy tym pracuję.

--
  • cosmetic.wipes 17.06.19, 22:35
    A jakie miałaś zdanie na temat Komendy?

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • tojamarusia 17.06.19, 22:40
    Nie miałam zdania bo nie znałam sprawy. Zdaję sobie sprawę, że sporo jest osadzonych, którzy są niewinni. Takie ryzyko, którego chyba nie da się wyeliminować. Ale litości. Nie każdy przestępca jest Tomaszem Komendą.

--
  • szeptucha.z.malucha 18.06.19, 06:27
    Większość „niewinnych” to osoby zamieszane w sprawę, na których współsprawcy zrzucili większą winę. Ale oni faktycznie czują się niewinni, bo „tylko” np. trzymali ofiarę.
    Poza tym 99,9% osadzonych siedzi jak twierdzi „za niewinność”.
    Więcej winnych nieskazanych chodzi po ulicach.
    Tutaj policja ma ciężką robotę. Zwykle w takich sytuacjach praca wre. Tak jak np. szukanie zabójcy Szymonka z Będzina. Ile czasu i zachodu policjanci włożyli w rozwikłanie sprawy.
    Oczywiście, jeżeli wizerunek zatrzymanego poszedł w eter to jest to karygodne i w żaden sposób niedopuszczalne.

• hanusinamama 17.06.19, 22:40
    NO jezeli tak podchodzą do tego policjanci....to cienko to widzę. "Długo z tympracuje, w kosciach czuje ze to morderca"...
  • tojamarusia 17.06.19, 22:44
    Nie pracuję w policji.
    A policjanci mają zapewne duże doświadczenie i wiedzą co robią.

--
  • cosmetic.wipes 17.06.19, 23:02
    tojamarusia napisała:

> A policjanci mają zapewne duże doświadczenie i wiedzą co robią.
    >

Niektórzy mają, inni nie. Mnie niepokoi, że pracują pod presją zjeba Ziobry.

--
  • hanusinamama 17.06.19, 23:34
    Ci od Komendy tez wiedzieli. I przypominam, ze w sprawie komendy mamy 2 problemy: 1) skazany niewinny Komenda, 2) na wolnosci nadal był morderca....
  • maslova 18.06.19, 11:00
    Śledczy nie powinni zakładać niczego, kiedy zaczynają śledztwo?

- W praktyce kryminalistycznej zasada jest taka, żeby stworzyć różne hipotezy i zweryfikować każdą z nich. W rzeczywistości im dłużej ktoś pracuje w zawodzie, jako przesłuchujący policjant albo prokurator, tym bardziej ufa swojemu doświadczeniu i wierzy pierwszej intuicji. Tymczasem w przypadku wykrywania kłamstwa badania dowodzą, że im bardziej osoba doświadczona ufa swojej intuicji, tym większe ryzyko, że się myli.

Można wykryć, że ktoś kłamie, obserwując jego zachowanie?

- Nie ma czegoś takiego jak "nos Pinokia", czyli nie występuje jeden rodzaj zachowania identyczny dla wszystkich, który pomaga odróżnić kłamcę od osoby mówiącej prawdę. Czyli np. nie jest tak, że jeśli ktoś dotyka nosa, to na pewno konfabuluje. Albo jeśli ktoś nie patrzy w oczy, to na pewno kłamie. Nie jest też tak, że konkretny człowiek, kłamiąc, zachowuje się zawsze w jakiś szczególny sposób. Więc wykrywanie kłamstwa na podstawie zachowania werbalnego albo niewerbalnego jest trudne.
    Więcej: weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22964121,dziewiec-krokow-do-wiezienia-jak-policja-wymusza-na-podejrzanych.html

weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22964121,dziewiec-krokow-do-wiezienia-jak-policja-wymusza-na-podejrzanych.html
  • astrologia333 18.06.19, 12:03
    Ja pierd....powinni go za rok dopiero złapać.
  • maslova 18.06.19, 12:54
    > .powinni go za rok dopiero złapać.

Jeśli dla ciebie nie ma różnicy między postawieniem komuś zarzutów a nazywaniem go mordercą, to rzeczywiście pierd...isz
  • memphis90 18.06.19, 17:11
    No toteż na razie ma postawione zarzuty.

--
  • astrologia333 18.06.19, 19:45
    Przepraszam bardzo, przecież niektóre twierdzą, że i po wyroku trzeba być ostrożnym z nazywaniem rzeczy po imieniu bo 2O lat temu Tomasz Komenda.

Ogólnie aktualnie podejrzany z zarzutami już 3.
    Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
    Zbeszczeszczenie zwłok
    Podżeganie do zabójstwa ( jest świadek, który zeznał, że podejrzany snuł plany zbrodni i do niej namawiał - no ale wiadomo, PODSTAWIONY. Zapewne to pewnie prawdziwy sprawca. On już nim być może.
    To chyba uroda, tego biedaka tak działa. Niedługo łańcuszek wielbicielek się ustawi.
    Czy rodzina aktualnie Powunna wstrzymać się z nienawiścią i brzydkimi słowami, bo przecież ludzi się zatrzymuje za nic, stawua zarzuty za nic i na pewno kompletnie policja nic na niego nie ma.
    A rak właściwie czy istnieje jakiś czynnik, okoliczność, która temu biednemu jeszcze dziecku daje szanse, że jest niewinny, że go tak bronicie?

Już widzę gdyby to był ksiądz, pedofil lub jakiś jasiek, po podstawówce bez zębów i kulawy - ale by pikało. Sorry ale tak to wygląda.

Codziennie kolejne rzeczy, obciążają to biedne dziecko a wy nie tylko rzucacie się na kazdego kto śmie tego slicznego chłopczyka oskarżyć o czyn, który mu się zarzuciło oficjalnie to jeszcze podważacie pracę policji, prokuratury i każdy kolejny obciążający go element, bo nie pasuje bo to, bo tamto przy jednoczesnej sugerowaniu że to niewinny kociołek ofiary ówczesnej władzy. Rozumiem, że to możecie bezpodstawnie zakładać a ja np nie mogę zakładać, że w świetle zebranego materiału dowodowego zebrany przez fachowców, podejrzany z zarzutami jest właściwym człowiekiem?
  • brenya78 18.06.19, 19:56
    Sorry, ale bredzisz już. Bye.
  • astrologia333 18.06.19, 22:36
    Na takie wasze "argumenty", nie można inaczej.
    Jedno z morderstw, które zostawiło mnóstwo śladów, niechlujne - a ematka ta najinteligentniejsza oczywiście w swoim mniemaniu broni statusu niewinności chłopca. Nie jest ważne przyznanie się do winy, dowody i olbrzymie szanse przy takim materiale dowodowym na wyrok. Nie można złego słowa powiedzieć bo za wcześnie. Tak jak milion razy, przy milionie spraw. Tutaj nie. I już.
  • brenya78 18.06.19, 22:40
    "Nie jest ważne przyznanie się do winy, dowody i olbrzymie szanse przy takim materiale dowodowym na wyrok. "

Nudna się robisz.
  • spirit_of_africa 17.06.19, 23:36
    tojamarusia napisała:

> Mam swoje zdanie ot co. Za długo przy tym pracuję.
    >
    Ojp. Dobrze ze nie jesteś lekarzem.
  • manon.lescaut4 18.06.19, 00:51
    cosmetic.wipes napisała:

> Czyli nie wiesz, ale wiesz. A fakty poznałaś czytając akta policyjne?
    >
    A ty czylalas akta policyjne? Dochodzimy już do absurdu, ja naprawdę rozumiem: głośna sprawa Komendy plus rozgrzana do granic wytrzymałości nieufność do instytucji państwa pod obecnymi rządami, ale nie popadajmy w paranoje. W więzieniach w większości przypadków nie siedzi się za niewinność. Tutaj policja nie złapała przypadkowego gościa na ulicy tylko swoimi metodami doszli wlasnie do niego. Gość się przyznał ( choć dla mnie ważniejsze jest przyznanie się w sądzie, jestem w stanie zrozumieć motywy fałszywego przyznania się do winy w warunkach bycia przesłuchiwanym). Faktem jest natomiast to, ze tak naprawdę o tej sprawie wiemy niewiele. Może czytam niewłaściwe media, ale artykuły są updatowane kilka razy dziennie, ale próżno w nich szukać nowych informacji. Nie wiemy wiec, jak policja doszła właśnie do niego, ale tak jak nie popieram samosądów i piekła zgotowanego rodzinie przez żadna zemsty gawiedź, tak litowania się nad bosym, biednym żuczkiem w majtkach skutym kajdanami z góry i z dołu, nie rozumiem. Do licha, ten typ jest oskarżony o zadźganie nożem dziecka, opanujcie się trochę.
  • tanebo6.0 18.06.19, 06:16
    www.salon24.pl/u/januszwojciechowski/348986,co-z-nim-robili-ze-niewinny-przyznal-sie-do-zbrodni
  • szeptucha.z.malucha 18.06.19, 06:33
    Sądzę podobnie.
    Przeczytałam w swoim życiu tony akt sądowych. Z opisem czynności dokonanych przez zbrodniarzy. Tego dię nie zapomina.
    Niczym to jest do zdjęć zatrzymania.
  • cosmetic.wipes 18.06.19, 07:04
    > ty czylalas akta policyjne?

Nie. I dlatego twierdzę, że NIE WIEM czy jest mordercą.

A może wyczytałaś z moich postów, że nie jest. Jeśli tak, to proszę o cytat.

--
  • brenya78 18.06.19, 08:30
    "Do licha, ten typ jest oskarżony o zadźganie nożem dziecka, opanujcie się trochę."

Jakim tępakiem trzeba być zeby nie rozumieć że nikt tu nie twierdzi, że gościu jest na pewno niewinny i że należy się nad nim litować sad
  • memphis90 18.06.19, 17:14
    No jak - jedna już pisze, że był torturowany...

--
  • hanusinamama 17.06.19, 22:38
    Ale musi mięc z czym porównać. Myslisz ze maja bazę danych DNA kazdego??
  • tojamarusia 17.06.19, 22:41
    Być może jego DNA mieli i stąd pewność, że to on.

--
  • snakelilith 17.06.19, 23:46
    tojamarusia napisała:

> Być może jego DNA mieli i stąd pewność, że to on.
    >

Gdyby mieli tak niezbite dowody, to by nie obrabiali go by "zmięknął" i przyznał się do winy, bo jego przyznanie się nie byłoby do niczego potrzebne.

--
    "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
  • wapaha 18.06.19, 22:18
    Byłoby potrzebne. Te 48 h jest kluczowe, by móc wnioskowac o areszt.
    A nie wszystkie dowody w tak krótkim czasie mogą zostać bezwzględnie zbadane ( biologiczne, chemiczne, zeznania ludzi, i inne czynności procesowe)
  • zetkaad 17.06.19, 22:57
    Tu znaleziono motyw, więc te sprawy bardzo się różnią.
  • morekac 17.06.19, 23:27
    >Policja potrafi działać bardzo sprawnie i mając obfity materiał genetyczny i swoje bazy danych może naprawdę szybko namierzyć sprawcę.

Akurat gość nie był notowany. W takim przypadku DNA i odciski palców z miejsca zbrodni mogą zabezpieczyć i porównywać z DNA i odciskami podejrzanych, ewentualnie z jakąś ograniczoną populacją.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • zetkaad 17.06.19, 23:47
    A tym przypadku sprawca chyba nie był po prostu tak inteligentny, jak mu się wydawało. Moim zdaniem ta sprawa była po prostu łatwa. Oczywiście zorro i policja tego nie przyzna, ale sprawca został łatwo rozpracowany.
  • znowu.to.samo 18.06.19, 00:02
    Oby to był sprawca...

--
  • sofia_87 18.06.19, 10:51
    Ewentualnie z DNA z domu dziewczynki, skoro, jak pisza, bywal tam często, to pewnie miał tam jakies swoje rzeczy, szczoteczke do zebow itp.
  • kyrelime 18.06.19, 11:38
    Racja. Ale też zostawiamy swoje odciski palców przy okazji wyrabiania paszportów. Czy organy ścigania nie mogą z tej bazy korzystać?
  • brenya78 18.06.19, 11:41
    Nie.
  • kandyzowana3x 18.06.19, 08:19
    Z ciekawosci a w jakim kraju tak jest? W ktorym kraju nie ma pomylek sadowych?
  • hanusinamama 17.06.19, 22:09
    A ty wiesz ze to morderca?? A jak nie?? Jeszcze nie ejst skazany...
  • astrum-on-line 17.06.19, 23:00
    Mam nadzieję, że to jest faktycznie morderca.
    Bo jeżeli nie, to żal mi gościa i jego rodziny. Lud go już osądził i teraz rząda krwi. Policja już ogłosiła sukces i nie będzie szukała dalej. A patrząc na niedawny wyrok w sprawie Smoleńska nie mam złudzeń co do wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Gościu już jest skazany i osądzony.
  • tojamarusia 17.06.19, 22:46
    Ponieważ zaczęły się inwektywy na mój temat to ja z dyskusji odpadam. Mam swoje zdanie i póki co go nie zmienię. Wierzę, że schwytano prawdziwego sprawcę.

--
  • 71tosia 18.06.19, 16:33
    naprawdę drobne inwektywy ci przeszkadzają? To pomyśl co przezywa ktoś kto jest podejrzany w głośnej, medialnej sprawie może skłoni cię to jednak do bardziej ostrożnych wypowiedzi. Np pani Blida tez nie wytrzymała.
  • sofia_87 18.06.19, 16:50
    A Ty nie zakładasz możliwości, ze on jest po prostu winny w tej sprawie?
  • 71tosia 18.06.19, 17:39
    Nic nie zakładam, ale zdaje się ze ty juz wiesz ze jest winny.
  • zlota.ptaszyna 18.06.19, 17:48
    Ojp a według cuebie jest niewinny?

No dziewczynka zadźgana chyba się w grobie przewraca
  • 71tosia 18.06.19, 17:54
    a ty wiesz ze jest winny? Bo ja jednak nie wiem - może jest może nie jest.
  • manon.lescaut4 18.06.19, 18:22
    Nie no, jak można w ogóle zakładać, ze jest winny! W końcu tylko policja go zgarnęła, i to ziobrowa wiec właściwie to mógł być ktokolwiek, na kogo wypadło. Tu chyba dużo osób cierpi na jakiś dysonans poznawczy, bo to przecież niemożliwe, żeby policja i prokuratura zrobiła coś niepolitycznego i to jeszcze zrobiła to dobrze. A Komenda siedział za niewinność, to on najprawdopodobniej jest niewinny, mimo ze podejrzewała go matka ofiary i ze się przyznał. Na przesłuchaniu, ma wizji lokalnej. Poza tym ematka jest kimś o niebo wyżej niż jakaś tam tłuszcza, tluszcza chce zemsty i krwi wiec ematka standardowo musi dokonać zwrotu o całe 180 stopni i litować się nad biedakiem, którego w majtkach wyprowadzono a skuto go tak, ze go raczki bolały. Raczki, które zadały kilkadziesiąt ciosów nożem dziecku. No po prostu cudownie.
  • brenya78 18.06.19, 18:33
    Przeczytaj jeszcze raz te swoje wypociny i zastanow sie nad soba.
  • astrologia333 18.06.19, 20:59
    Rację ma. Jak można zakładać winę pierwszego na świecie złapanego człowieka, któremu postawiono aktualnie 3 najcięższe zarzuty? Plus świadek namawiany do zabójstwa. To absurd...
  • manon.lescaut4 18.06.19, 17:18
    Co znowu przeżywa ten biedaczyna? Zapewne po wielogodzinnych torturach, przy których ta dźgana nożem dziewczynka to pikus? Ludzie, zapytam wprost, czy was już kompletnie popie...ilo?
  • 71tosia 18.06.19, 17:47
    a ja ciebie zapytam wprost jak się czujesz wiedząc ze zabójca tej dziewczyny która podobna zabił Komenda przez wiele lat chodzi wolny, bo skażono niewinnego człowieka. Bo czasami tak kończą się głośne sprawy medialne i praca pod presją osiągniecia szybkiego sukcesu przez policję i prokuraturę. Rozumiem ze ty na 100% wykluczasz taką możliwość?
    ps używasz języka patologii, inaczej nie umiesz?
  • manon.lescaut4 18.06.19, 18:30
    Jakiego mam używać języka czytając to, co tu się wyprawia? Ludzie! Jakub A. został złapany 3 dni po morderstwie, przyznał się. Na filmie z aresztowania ja nie widzę żadnych tortur, czy policja miała go uprzejmie poprosić, by udał się z nimi na rozmowę? Z Komenda sprawa była zupełnie inna, choćby to, ze mijały już lata od zbrodni wiec i frustracja wśród organów ścigania narastała. Z reguły nie aresztuje się kozłów ofiarnych 3 dni po zabójstwie! Gdyby policja nie miała podstaw do aresztowania Jakuba A. to prowadziliby nadal swoje śledztwo. Po drugie: on został dopiero aresztowany i wstępnie przesłuchany! Do procesu i wyroku jeszcze długa droga, a wy zachowujecie się jakbyście już zaczynały prowadzić kampanie o uwolnienie niewinnie skazanego.
    Jak astrologia napisała wczoraj: przestańcie wycierać sobie twarze tym Komenda, to jest zupełnie inna sprawa (o której tak naprawdę wciąż mało wiemy), wiec analogie są bez sensu.
  • brenya78 18.06.19, 18:36
    "Po drugie: on został dopiero aresztowany i wstępnie przesłuchany! Do procesu i wyroku jeszcze długa droga, a wy zachowujecie się jakbyście już zaczynały prowadzić kampanie o uwolnienie niewinnie skazanego. "

Jak ktos ma niedostatki intelektualne i nie jest w stanie pojac o co chodzi, to rzeczywiscie moze tak dla niego to wygladac.

Mozesz sie zesrac ze zlosci, ale w cywilizowanym kraju istnieje cos takiego jak domniemanie niewinnosci dopoki SAD nie skaze czlowieka prawomocnym wyrokiem. Nie jestes w stanie tego zrozumiec, trudno, ale przestan sie rzucac, ze ktos nie ma zamiaru uczestniczyc w linczu.
  • 71tosia 18.06.19, 18:58
    'Z REGUŁy nie aresztuje się kozłów ofiarnych 3 dni po zabójstwie!' jak sama piszesz z reguły … ale.
    'Na filmie z aresztowania ja nie widzę żadnych tortur' a po aresztowaniu Komendy widziałaś jak go torturowano? Bo ja nie. Analogie maja sens o tyle że jeżeli raz cos się takiego zdarzyło to warto być ostrożnym, zwłaszcza ze jak zwykle w takich sytuacjach przesłuchiwano bez obecności adwokata, czego w cywilizowanym kraju nie powinno sie robić - ale pewnie z tym tez sie nie zgodzisz?
  • astrologia333 18.06.19, 20:56
    Czasami to znaczy jak często.
    Ile razy jeszcze podetrzesz się Tomaszem Komendą sprzed 20 lat? Gdzie zadziałała korupcja i nieszczęśliwy splot wydarzeń?

PS zabójca przesiedział pół życia za gwałty aktualnie jest podejrzany. Nie skazany.
    Jego linia obrony to: jam jest tomasz komenda - wrobiony. Jak się czujesz teraz? Nie przyznaje się do winy? Ja uważam, że po tylu latach piwinien być wolny, póki co jest NIEWINNY - może nawet to nie on, tylko KTOŚ. To też jest medialna sprawa.
    Niemedialne czasem konczą się umożeniem.
  • znowu.to.samo 17.06.19, 22:49
    Ooo dokładnie sobie o Komedzie przy tej okazji pomyślałam, bo zadziwiająco szybko złapali sprawce.
    Dodatkowo już na drugi dzień rzekomo się przyznał, 22 latek rzekomo zakochany w matce

Nie trzyma mi się kupy, dlaczego ten człowiek miałby krzywdzić dziecko, mógł przecież bez problemu namierzyć matkę...

--
  • rb_111222333 18.06.19, 06:31
    on nie chciał dopaść matki, tylko chciał usunąć dziecko, które - według niego - przeszkadzało mu w stworzeniu związku z matką.
  • znowu.to.samo 18.06.19, 08:04
    Niby w jaki sposób dziesięciolatka miałaby przeszkadzać mu w stworzeniu związku z matką...???

--
  • astrologia333 18.06.19, 08:11
    Myślę, że powinnaś iść to powiedzieć policjantom. Oni się jeszcze niezorientowali, że to nielogiczne i bez sensu. Będą Ci wdzięczni, może medal dostaniesz, a aktualny zatrzymany przyjedzie do Ciebie Ci podziękować za uratowanie życia. Tomasz Komenda podziekował policjantom, ktorzy dokładnie zbadali akta jego sprawy w której nic się nie zgadzało.
  • maslova 18.06.19, 08:29
    Dodatkowo z tego, co czytałam, dziewczynka miała jeszcze jakieś rodzeństwo.
  • znowu.to.samo 18.06.19, 09:20
    Tam była trójka dzieci, jedynie 10.latka rzekomo "przeszkadzała" i ją podobno z tego powodu zabił
    A matka, dwukrotna rozwódka z tròjką dzieci, na pewno ogromnie przejęta była niechęcią dzieciaka do "wujka"..i ja mam w to uwierzyć?

--
  • aga_mon_ber 18.06.19, 19:31
    Jaka dwukrotna rozwódka ? Skąd to wziełaś?
  • aga_mon_ber 18.06.19, 09:18
    Wystarczy lo, że go nie lubiła i mówiła matce, żeby nie zostawał u nich na noc.

www.tvp.info/43124829/mord-w-mrowinach-jakub-to-student-psychologii-upozorowal-gwalt-kamieniem?fbclid=IwAR1izIYA8XVZ-0QyVkxEMeLy_J6n6uGWSXm5irBXUkQt4smI3b_w40Hu8Kw
  • morekac 18.06.19, 13:44
    znowu.to.samo napisała:

> Niby w jaki sposób dziesięciolatka miałaby przeszkadzać mu w stworzeniu związku
    > z matką...???
    >
    W czyimś chorym umyśle wszystko jest możliwe. Wystarczy, że jemu się wydawało, że to pomoże.
    BTW: matka Kristiny i matka mordercy są kuzynkami.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • maslova 17.06.19, 22:50
    Przeraziły mnie dzisiejsze poranne wiadomości Trójki:
    "22-letniego mordercę 10-letniej Kristiny przewieziono do aresztu. (.. ). Zabójca to znajomy matki dziewczynki".
  • znowu.to.samo 17.06.19, 22:52
    No i wyrok wydano. Jedyna nadzieja że to faktyczny sprawca, ale coś grubą nicią szyte to wszystko...

--
  • lilia.z.doliny 17.06.19, 23:00
    historia zna calą mase pokazowych wyrokow, robiacych dobry pr rzadzacym
    po latach, czasami. dziesięcioleciach, na jaw wychodza przerazajace sprawy. stswiajace włos na glowie. Przyznanie sie do winy w pewnym.momencie to czysta formalność
    cale szczescie, ze nie ma ks

--
  • znowu.to.samo 17.06.19, 23:30
    W Stanach były przypadki gdzie powykonaniu egzekucji okazywało się, że zabito niewinnego...

--
  • simply_z 18.06.19, 00:34
    niby tak ale w dzisiejszych czasach mamy DNA i różne ślady biologiczne, których te kilkadziesiąt lat temu nie można byłoby zidentyfikować.
  • astrologia333 18.06.19, 00:50
    Całą masę kiedy? 50 lat temu też się liczy?
    Historia i to współczesna zna też całą masę ślimaczących się latami spraw, bo nikomu się nie śpieszy, a kryminalni Ci najlepsi się nie rozdwoją.
    Sprawa G.K też była medialna - podejrzanego brak.
    Historia zna całą masę umorzeń spraw nawet przy dowodach.

• 71tosia 18.06.19, 18:41
    spawa Papały - do dziś nic nie wiadomo. Z drugiej strony czasami zatrzymania i wyroki bez przekonujących dowodów. Bo to najczęściej nie technika ale ludzie zawodzą. Jak bardzo chcesz cos bardzo zobaczyć to czasami to widzisz nawet gdy dowody są nie przekonujące a jak nie chcesz zobaczyć to nawet oczywiste dowody cię nie przekonują.
  • astrologia333 18.06.19, 21:24
    Dlaczego zakladasz, że w tej sprawie ktoś zawodzi?
    Dlaczego akurat ta. Dlaczego nie miałaś takich obaw przy podejrzanym o zabójstwo Pauliny Dynowskiej. Policji zajęło 1-5 dni dojście do winnych w sprawie? Nie zauważyłaś?
    Mam wrażenie, że To wy bardzo chcecie zobaczyć pokaz, popis, najlepiej na niewinnym aby powiedzieć: a nie mówiłam.
  • 71tosia 18.06.19, 23:47
    skoro wcześniej policji i prokuraturze zdarzały się błędy to dlaczego zakładasz ze 100% pewnością że tym razem na błąd nie ma miejsca?
  • astrologia333 18.06.19, 00:16
    Tomasz komenda NIGDY NIE PRZYZNAŁ SIĘ DO ZARZUCANEGO MU CZYNU. Odmówił nawet wyjścia przed końcem wyroku bo nadal NIE chciał się przyznać a to bym warunek.
    Przyznał się, że był w Miloszycach. Tylko i wyłącznie do tego,pod wpływem brutalnego przesłuchania niecałe 20 lat temu ( uff, dobrze, że nie 50). Macie jeszcze jakieś przykłady z czasów kamienia łupanego, średniowiecza, drugiej wojny itp?
    Przestańcie w końcu wycierać sobie tyłek Tomaszem Komendą. Aktualnie robi to co 5 ( liczba przypadkowa) oskarżony, bo każdy jest drugim T.K. Niedługo wszystkich powypuszczają i przestaną sądzić bo każdy to Komenda. Niewinny i wrabiany.
    Aktualnie ponad 20 lat po zbrodni miłoszyckiej - dwóch podejrzanych jest Tomaszem Komendą. To ich linia obrony. Proponuję ich zwolnić z dalszych rozpraw.
    Na Komendę nigdy nie było żadnych dowodów.
    Zatrzymany został 3 lata po zbrodni i był w dwóch miejscach jednocześnie. Co jest oczywiście normalne i akceptowalne. Ciekawe czy gdyby napisali A.X był w punkcie A ( miejsce zbrodni) oraz w punkcie B ( powiedzmy uczelnia - 100 świadków ) czy łyknęłybyście.
  • manon.lescaut4 18.06.19, 00:56
    100% racji!
  • katja.katja 18.06.19, 07:34
    W pewnym amerykańskim więzieniu dla gwałcicieli "zafundowano" wszystkim badania DNA.
    Co czwarty siedział niewinnie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • aga_mon_ber 18.06.19, 00:18
    Nie bedzie. Teraz wyszły nowe fakty w sprawie i ktoras miała tu rację, że tego chlopaka i matke dziewczynki, laczyły bliskie relacje. Dziewczynka go nie akceptowala, dlatego ja zabił.
    wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Kristina-z-Mrowin-zamordowana.-Podejrzany-Jakub-A.-odprowadzal-ja-do-szkoly
  • zosia_1 18.06.19, 06:08
    Kryminolog opisuje Jakuba jako psychopatę. Czy matka nie mogła zorientować się na etapie spotkań, że to nie jest facet dla niej. Młody, niedojrzały ..
  • aga_mon_ber 18.06.19, 06:32
    I jeszcze tu

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/morderstwo-10-letniej-kristiny-z-mrowin-podejrzany-22-letni-jakub/kf0p1ff?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage&fbclid=IwAR00du45Fub1rehPuK-YnOkJ5kTVo-51mNMe56AKZQRnDhLj_lcDCBX0CMs

• 71tosia 18.06.19, 16:36
    akurat prof. Holyst znany jest z takim opinii, dla niego większość podejrzanych to psychopaci
  • astrologia333 18.06.19, 21:29
    Fakt debil, ciekawe za ile kupił tytuł.
    Zostało już tylko do podważenia badanie śladów biologicznych. Zapewne się jakoś da zrobić. Jestem spokojna.
  • 71tosia 19.06.19, 01:10
    ,miej emocji za to trochę poczytaj - B. Holysta napisał kilka książek i z pewnością warto do nich zajrzeć by poznać jego poglądy. Ale Prof Holyst jest prawnikiem a nie psychologiem, wiec jeżeli naprawdę podejrzanego określił jako psychopatę (ja tej wypowiedzi nie znam) to jest to nadużycie.
  • sofia_87 19.06.19, 09:29
    Sadzisz, ze nadużyciem jest nazwanie w ten sposób czegos co zaplanowalo morderstwo 10 letniego DZIECKA, następnie zadalo dziecku ponad 30 ciosow nozem, o zmiażdżeniu temu dziecku ostrym narzędziem narzadow rodnych nawet nie wspomnę.... Jeśli to nie psychopata, to CO TO JEST???
  • astrologia333 19.06.19, 11:03
    No, przecież Ty wiesz lepiej, twoje słowa sa hmm dla mnie wiarygodniejsze. Prawnik, pff...Ogólnie debil woli kompletnie niepoparte swoje przemyślenia od wiedzy, którą zdobył chyba tylko na papierze. Może na bazarze. Nie to co, Ty.

Brunon Kazimierz Hołyst (ur. 6 października 1930 w Rogowie[1][2]) – polski prawnik, profesor nauk prawnych, specjalizujący się w zagadnieniach kryminalistyki i kryminologii, pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce[3].

To raz. Dwa - wierzę w czary mary, ale w twoim wykonaniu to już mnie nie bawi.
    Inteligentniejsza, mądrzejsze i jasnowidzka, marzycielka. I my ameby.
    Może w twojej rzeczywistości ( matrix) w tym linku jest wypowiedź smerfa? Jesteś pewna, że nie?
    W moim świecie tam jest wypowiedź czlowieka, który zwie się:Jerzy Pobocha.

Przyyykroo.

• brenya78 19.06.19, 12:06
    Masz rzut choroby psychicznej? Bo piszesz, jakbys miala...
  • astrologia333 19.06.19, 12:15
    Piszę ironicznie, bo jak inaczej można pisać do kogoś kto skomentował link w którym wywróżył sobie inne nazwisko niż tam przedstawione i zaczął festiwal podważania kompetencji? CO JUŻ W SAMO SOBIE JEST KOMICZNE.
    Ale cóż takie jesteście inteligentne, byste...
    Swoją droga nie wstyd Ci stawiać diagnoz bo Ci sie coś nie podoba? Jesteś lekarzem? Jakim prawem?
  • katja.katja 18.06.19, 07:37
    Jest tu może Alpepe?

--
    Nie dam się wygasić!
  • czarniejszaalineczka 18.06.19, 13:02
    spe&^%$# dziadu

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • przystanek_tramwajowy 18.06.19, 16:16
    Bycie kolejnym Komendą i tak jest lepsze od bycia kolejnym Marchwickim. Też było ciśnienie na złapanie "wampira z Zagłębia". I ten Marchwicki, którego zadenucjonowała żona, co chciała kasę zgarnąć, spadł milicji jak z nieba. Powiesili go i odtrąbili sukces.

--
    A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
  • astrologia333 18.06.19, 16:27
    O, ematka - sąd najwyższy rozpracowała akta Marchewickiego. Emarka już wie, niewinnie uśmiercony
  • gulcia77 18.06.19, 16:40
    W sprawie Marchwickiego wątpliwości są od lat. Więc ematka wie tyle, ile może przeczytać/obejrzeć. Za to raczej nikt nie składa wątpliwości co do mordercy z Piekar, tam dowodów było mnóstwo, a robota policyjna raczej nie budzi wątpliwości. Podobnie ze sprawą Kota, czy w sprawie połanieckiej.

--
  • astrologia333 18.06.19, 17:00
    To, że są wątpliwości nie znaczy,że emamusia może bezkarnie jednak porównywać go do Tomasza Komendy. Nie dość, że głupie porównanie, to jescze cały scenariusz. Po co ematce policja, fachowcy - czy są wątpliwości zawsze wie lepiej.
  • gulcia77 18.06.19, 17:08
    Wydawanie wyroku przed rozprawą to druga strona tej samej monety. Nie wiem jak inni, ale ja apeluję o odrobinę zdrowego rozsądku i spokoju, nawet w obliczu takiej tragedii.

--
  • astrologia333 18.06.19, 17:56
    Nikt nie wydaje wyroku. Został złapany podejrzany, dostał zarzuty. A wy robicie istny festiwal podważania kompetencji najlepszych kryminalnych bo tacy przy tej sprawie pracowali bo....tak, bo mi nie pasuje, bo ziobro, bo pis, bo za szybko, albo bo 50 lat temu, 20 lat temu...
    Czemu to ma służyć?
    Na wyrok z jakiego powodu nie czeka się na wolności.
    Od obrony ten pan będzie miał adwokata, raczej nie byle jakiego.
  • brenya78 18.06.19, 18:09
    "A wy robicie istny festiwal podważania kompetencji najlepszych kryminalnych bo tacy przy tej sprawie pracowali bo....tak, bo mi nie pasuje, bo ziobro, bo pis, bo za szybko, albo bo 50 lat temu, 20 lat temu..."

Doswiadczenie podpowiada OSTROZNOSC w ferowaniu wyrokow i wychwalaniu prac kryminalnych. Tylko tyle i AZ tyle.
  • astrologia333 18.06.19, 19:18
    Doświadczenie czego? Kilku nagłośnionych spraw sprzed 20 + lat? Błędy były i prawdopodobnie ZAWSZE BĘDĄ.( Z każdym kolejnym rokiem, nieże mówiąc już o latach rozwój technik kryminalnych minimalizuje te błędy)
    Tak jak i niesprawiedliwie niskie lub żadne wyroki za czyny poparte dowodami, bo dobry adwokat, bo toto, bo tamto.

Gdzie wszystkie byłyście jak zlapano zabójce, o przepraszam podejrzanego o zabicie Pauluny Dynkowskiej? Zbyt mało medialna sprawa? Za mało ziobro się wypowiedział? Ludzie nie byli na tyle oburzeni?

26 październik - znalezienie ciała.
    27 pazdziernik - zatrzymanie oczywiście pochopne, bezpodstawne 3 osób i postawienie zarzutu fałszywych zeznań itp
    Cholerni polscy rasiści od razu się uczepili biednych ukraińców.
    1 listopada bodajże zatrzymanie podejrzanego.
    5 dni.
    Nie za mało???
    Również sprawa priorytetowa z najlepszym zespołem kryminalistycznym w Polsce.

kozioł ofiarny?
    I jeszcze biedaka ścigali na oczach kamer z innego kraju.
    Sprawdzałam albo pozmieniałyście nicki, albo pikające serduszka nie biły tak mocno.

Ciekawi mnie czemu akurat ta sprawa, ten podejrzany tak wam usiadł na serduszku, że podważacie kompetencje policji, fachowców?
    Okazuję się, że nie pasuje motyw, historia, przyznanie do winy jest wymuszone, zatrzymanie jest zbyt szybkie, pokazowe. Na dodatek to wygląda jak sprawa T. Komendy ( w którym miejscu) ba, nawet jak Marchewickiego.
    Właściwie każdy kolejny news - wyciek z akt sprawy jako potwierdzajacy jego jako sprawcę jest negowany. Z niecierpliwością czekam na wyniki badań dna, zapewne też emama kryminolog, sędzia, policjant, prokurator, biegły sądowy - obali. Może mamy na sali prawniczki? Już wysłałyscie propozycje do reprezentowania. Tak, ma on prawo do adwokata. Wiem, że to szok.
    Ogólnie tu nie o winę chodzi.
    Nie wiem czy podejrzany za ładny, czy rząd i ziobro zbyt nielubiani hłe, hłe. Normalny człowiek nie neguje pracy ludzi, ktorzy nas chronią. I to z takim uporem.

• brenya78 18.06.19, 19:26
    Dobra, ja się poddaje, bo naprawdę już nie wiem jakich argumentów użyć, żebyś zrozumiała. Tak, facet pewnie na 99,999% JEST winny. Wszyatko na to wskazuje, dla nas, znających sprawe z MEDIOW. Ale to nadal nie oznacza że mamy dostęp do akt, dowodow, zeznań itp. i możemy jego wine stwierdzić w 100% tu, teraz, na forum. Wiec czy potrafisz przyjąć do wiadomości zasadę, jaka obowiązuje w cywilizowanych porządkach prawnych, że człowieka uznaje się za niewinnego dopóki nie skaze się go prawomocnym wyrokiem? I że nie wiemy tak naprawdę NIC poza tym co nam POWIEDZIANO. Na Boga, co w tym trudnego????
  • manon.lescaut4 18.06.19, 19:56
    Ale dlaczego zachowujecie jakbyście spadły z księżyca? Jakby to była pierwsza zbrodnia i kara relacjonowane w mediach, i nie chodzi tylko o Polskę ale o praktycznie każdy cywilizowany kraj, w dobie mediów, opiniotwórczych, poważnych bądź mniej, gdzie tak to wyglada! Tak, media używają sformułowań „złapano mordercę Jane Doe. Morderca Jane Doe powiedział to i tamto”. I tak, każdy kto ukończył podstawówkę wie, ze człowiek jest innocent util proven guilty, ze winę trzeba oskarżonemu udowodnić, a nie on swoją niewinność, ale zdrowy rozsądek i nasz osad powoduje, ze są sprawy, większość z nich, gdzie nie ma kontrowersji, wątpliwości, gdy po prostu wiadomo, ze X zabił Y, ze teraz czekamy na jego wyrok. A skąd wiadomo? Bo pracowali nad tym ludzie, którzy wiedza, co robią, bo rodzina ofiary jako pierwsza go wskazała, bo się przyznał do winy, bo nie pokazuje pobitej w ramach tortur twarzy i nie płacze, ze to nie on. W takich niejasnych przypadkach można zacząć się zastanawiać i wątpić, a tu (tu czyli w Polsce, na ematce czyli w tej lepszej Polsce) jak zwykle porządek został odwrócony- skoro władza go złapała, to coś musi być na rzeczy, bo my im nie ufamy, bo Komenda, bo Marchwicki (!) 50 lat temu za komuny, bo tamto, bo siamto. Jestem jak najbardziej za kwestionowaniem różnych poczynań polityków, władzy i nie tylko, ale trzeba wiedzieć kiedy i mieć jakiś powód. Tu powodów póki co nie ma. dopiero go zatrzymano. Przypominam, ze wątpliwości poważne rodzą się często podczas procesu, a tu do procesu kawał czasu, nic nie wiemy, poza tym, ze Ziobro jest z Pisu. I chodzi o naprawdę poważna sprawę, najgorsza z możliwych zbrodni, a na ematce tak lekka ręka pisze się, ze nie wolno biedaka tak szybko osadzać.
  • astrologia333 18.06.19, 20:32
    Brakło mi tego określenia: spaść z księżyca. Zanim złapano podejrzanego: pedofil, bydle, zwierze, morderca- ktoś to zrobił.
    Złapano podejrzanego i wysyp serduszek.
    Nie wolno go brzydko nazywać, nic ie pasuje, za szybko go zlapali, zmusili do przyznania, presja = niewłaściwy człowiek, wszystko ukartowano.
    Zaraz potem jest niewinny do procesu nawet jeśli jest winny w 99%. Logiczne?

Normalnie to chyba pierwszy człowiek nnzłapanya świecie złapany ( za szybko) z zarzutami z każdym dniem coraz bardziej obciążony...i to nie przez nas.
    Fascynujące.

Nikt się tak nie wzruszał nad podejrzanym, aktualnie nadal NIEWINNYM podejrzanym o zabójstwo Pauliny D.
    5 dni i 1 dzień. Tyle po znalezieniu ciała zajęło policji znalezienie udziałowców tfu -podejrzanych w sprawie. W sumie to mogli sobie darować. Poki jest niewinny powinien zrobić casting na żonę, zrobić dziecko i zasadzić drzewko bonsai. Stuknie młoteczek i nagle stanie się winny, ku zaskoczeniu wszystkich. Nikt by się nie spodziewał.
    Amerykanie losują ławników, my losyjemy sprawców, tfu podejrzanych .
  • brenya78 18.06.19, 21:33
    Bredzisz coraz bardziej.
  • astrologia333 19.06.19, 12:17
    A co argumenciki Ci się już skończyły? Zaczynasz obrażać. Emocje są zle...
  • astrologia333 18.06.19, 20:04
    A po co Ty chcesz jego winę stwierdzić na 100%?
    Od stwierdzenia winy jest sąd, a od złapania winnego jest policja i prokuratura, której kompetencje podważacie bo nie macie 100%, brak wam 1% pewności, bo nie macie wglądu w akta. Ojej.
    Abstrahując od tego że świat nie jest czarno biały ktoś kto wierzy, że sędzia ma tak łatwą pracę, że skazuje tylko 100% winnych ludzi jest co najmniej śmieszne.
    "Jest winny na 99%" ale jest niewinny dopóki sąd nie zaklepie młoteczkiem. I jako niewinny będzie sobie siedział w areszcie do czasu rozprawy.
    Co w tym trudnego do zrozumienia, że podejrzany z zarzutami jest z powodu ZGOMADZONEGO MATERIAŁU DOWODOWEGO i po to aby go uzupełnić a nie dlatego, że się nawinął a sędzia nie klepnął młoteczkiem.
    Wychodzi na to, że można być mordercą i niewinnym w tym samym czasie wszak kazdy morderca przed klepnięciem mloteczkiem był niewinny.
    To nie na podstawie medialnych doniesień go złapałyśmy i nie my postawiłyśmy mu zarzuty na tej podstawie - nie my, a osoby KTÓRE MAJĄ WGLĄD W AKTA SPRAWY I WIEDZĄ TO CZEGO BIE WIEMY MY.
    Dlaczego więc my mamy zakładać nieudolność i pokazówkę na niewinnym czowieku? A dlaczego nie możemy wierzyć ludziom, ktorzy prowadzą śledztwo?
    Czy matka, babka ojciec ma prawo nazwać go mordercą? Dlaczego Ty napisałaś, że facet jest na 99,9 winny? Nie powinnaś tak pisać...wg swoich mądrości. Ta wasza logika, której same nie stosujecie. 😂
  • nenia1 18.06.19, 20:25
    astrologia333 napisała:

> Dlaczego więc my mamy zakładać nieudolność i pokazówkę na niewinnym czowieku? A
    > dlaczego nie możemy wierzyć ludziom, ktorzy prowadzą śledztwo?

Bo się wszystko upolityczniło. Podziały polityczne doprowadziły do tego, że wszystko oceniane jest przez ich pryzmat. Szybkie wykrycie i złapanie prawdopodobnego sprawcy jest złe, bo inaczej mogłoby się okazać, że policja działa skutecznie. A przecież za rządów PIS nic nie działa skutecznie. Taki schemat zauważyłam już dość dawno, jeszcze za czasów gdy SLD miało coś do powiedzenia. Jak się polityk pojawił na miejscu tragedii, przeciwnicy mówili, że się lansuje na tragedii, gdy się nie zjawił, że ma w d..e tragedie. Tak czy siak, zawsze musi być źle
    Tu jest bardzo podobnie, trochę męczące ogólnie się to robi, zważywszy, że w tym kraju większość i tak od lat głównie narzeka.
  • gulcia77 18.06.19, 18:19
    Ależ nikt nie podważa niczyich kompetencji. Wprost przeciwnie, nawołujemy do tego, żeby zostawić tę robotę fachowcom. A, że część z nas nie uznaje linczu, to już inna rzecz. Medialny i socmedialny festiwal nienawiści nie pomaga nikomu.

--
  • zlota.ptaszyna 18.06.19, 18:24
    Przecież w państwie PiS nie ma fachowców
  • gulcia77 18.06.19, 18:39
    Robienie medialnego szoł dla zaspokojenia gawiedzi istotnie może robić takie wrażenie, tuszę jednak, iż w kryminalnej paru fachowców się ostało. A i w sądownictwie mądrych i doświadczonych sędziów pewnie paru jest.
    Czy naprawdę uważasz, że nie przyłączanie się do spragnionej igrzysk gawiedzi oznacza, że się broni przestępcy?

--
  • astrologia333 18.06.19, 20:50
    No tak bo na całym cywilizowanym świecie NIGDY NIE ROBIONO MEDIALNEGO SZOŁ. 21 wiek i ogólny dostęp do internetu i szybkiej informacji też nie ma zbaczenia. Najważniejsze są wąskie ekspertki ze swoimi inwektywami. Macie jakieś dowody na poparcie tych inwektyw i spekulacji?

Aż paru mądrych. To w chuj mało. Myślę, że powinniśmy ściągnąć co najmniej kilkuset mądrych z Ugandy.

A teraz sobie poczytaj to czego tak bronisz. Może zrozumiesz, bo oprócz kilku inwektyw o czym tak właściwie piszesz? O pierwszym morderstwie na świecie? O pierwszym na świecie zatrzymanym? O paru dobrych stróżach prawa - to w końcu przy tej sprawie pracuje choć jeden dobry czy wszyscy chujowi? Między nie przyłączaniem się a podważaniem kompetencji i oskarżenia jest różnica.
  • brenya78 18.06.19, 21:35
    Psychiatrę polecam.
  • astrologia333 18.06.19, 22:42
    No fakt, Ty już akurat pogubiłaś się w swoich teoriach. Masło, maślane zostało rozsmarowane, co Ci pozostało innego?
    Nieładnie odpowiadać na posty skierowane nie do Ciebie. To raz. Dwa, nieładnie stawiać komuś diagnozy. Winnego nie można nazwać winnym, a mi możesz zaburzenia diagnozować i lekarza polecać? No ale Twoje podwójne standardy i brak logiki już mnie nie dziwi.
  • manon.lescaut4 18.06.19, 18:38
    Tak, ta lepsza cześć was nie uznaje linczu. Możesz wskazać, kto konkretnie nawołuje tu do linczu? I jakie konkretnie proponujesz rozwiązanie? Wypuścić go z aresztu, żeby sobie spokojnie i grzecznie czekał na pierwsza rozprawę, na która oczywiście uprzejmie raczy się stawić?
    Znowu podpisuje się pod wypowiedzią astrologii, chyba najbardziej zdroworozsądkowa osoba w tym temacie.
  • brenya78 18.06.19, 18:45
    "Możesz wskazać, kto konkretnie nawołuje tu do linczu? "

Klaskacie z uznaniem bo goscia skuli i wywlekli w blasku swiatel, choc na tym etapie byl tylko podejrzanym. Czesc z Was pewnie stala pod komenda jak go przesluchiwali. Obtrabilyscie morderca bo skoro sie przyznal to napewno nim jest. TO JEST ZACHOWANIE GAWIEDZI. Jasne, pewnie na 99.99999% jest morderca, ale to nie znaczy, ze nalezy ulegac jakims takim zwierzecym emocjom, przypisywac drugiej stronie chec bronienia przestepcy tylko dlatego, ze domagamy sie profesjonalnego sledztwa i wyroku i powsciagliwosc w emocjach.

"Wypuścić go z aresztu, żeby sobie spokojnie i grzecznie czekał na pierwsza rozprawę, na która oczywiście uprzejmie raczy się stawić?"

A ktoz to postuluje???
  • manon.lescaut4 18.06.19, 18:57
    No chyba te z was, których boli to, ze wyprowadzili go w kajdanach i w gaciach. Sorry ale z podejrzanymi o tego typu zbrodnie nikt się nie patyczkuje, żeby miś zdążył się ubrać i pożegnać z najbliższymi. A wiesz dlaczego? Bo taki człowiek (jak sama powiedziałaś na 99,9999% morderca) nie ma nic do stracenia ani przede wszystkim do zyskania swoim posłusznym zachowaniem i musza go niestety wlec jak worek ziemniaków, bo mogłoby dojść do chaotycznego bałaganu, prowadzącego nawet do jego zastrzelenia, a tego nikt rozsądny ani policja nie chce, w przeciwieństwie do twojej opini o tłuszczy.
    Gawiedzi zebranej pod prokuratura nie komentuje, to jest żałosne, ale nie można w ramach niesmaku po zachowaniu ludzi, litować się nad biednym morderca. Nie można w ramach niezgody z Pisem, z automatu przeciwstawiać się działaniom policjantów w tej właśnie, tak poważnej sprawie.
  • brenya78 18.06.19, 19:01
    "No chyba te z was, których boli to, ze wyprowadzili go w kajdanach i w gaciach. Sorry ale z podejrzanymi o tego typu zbrodnie nikt się nie patyczkuje, żeby miś zdążył się ubrać i pożegnać z najbliższymi. "

Nie chodzi o patyczkowanie sie, chodzi o robienie z tego szol przed kamerami.

"Gawiedzi zebranej pod prokuratura nie komentuje, to jest żałosne,"

Alez oni prezentuja to samo myslenie co Wy: podejrzany - na bank morderca, od razu go powiesic. Po co jakies sledztwo, sad, wyrok. Przeciez niewinnego nie aresztowali, zreszta przeciez sie przyznal, znaczy na 100% wszystko jasne. Zlikwidujmy sady.

"ale nie można w ramach niesmaku po zachowaniu ludzi, litować się nad biednym morderca. "

Nikt sie nie lituje. Normalny czlowiek zaklada, iz moze 1) sie mylic, nawet jesli wszystko wskazuje na to ze 99,99999% sie nie myli, 2) szanuje porzadek prawny nawet wobec najgorszych zbirow.

• astrologia333 18.06.19, 22:08
    A Magda Żuk, Grażyna Kuliszewska, Katarzyna Wasniewska, Paulina Dynowska to nie było szoł?

Oni to znaczy kto? Policja? Prokurator. Ci oni mają lepsze informacje niż ty, sama napisałaś, że na 99% ( ponad) jest winny. Wiec o co teraz się rzucasz? Podejrzany z reguły jest winny. Po taka jest kolej rzeczy. Co Cię tak zadziwia?
    A kto Ci napisał, że sądu nie będzie?
    Nie wiem taka jestes lepsza, inteligentniejsza, a taka nierozgarnięta.

Daj jakąś podstawę psychologiczno - prawną gdzie normalny statystyczny Kowalski zakłada, że jeśli na 99% ktoś jest winny bo tak dowodzi materiał dowodowy, to zastanawia się czy się nie myli, wszak jego opinia jest ( przepraszam) w chuj istotna. 99% wg Ciebie ( ja takich liczb nie podaje)
  • brenya78 18.06.19, 22:13
    "A Magda Żuk, Grażyna Kuliszewska, Katarzyna Wasniewska, Paulina Dynowska to nie było szoł? "

Będziesz teraz forumki rozliczać z każdej jednej sprawy, o której nie było na forum??

"Podejrzany z reguły jest winny. Po taka jest kolej rzeczy. Co Cię tak zadziwia?"

Zadziwia mnie niezmiennie zachowanie tłuszczy, czyli to jak ty się zachowujesz.

"Daj jakąś podstawę psychologiczno - prawną gdzie normalny statystyczny Kowalski zakłada, że jeśli na 99% ktoś jest winny bo tak dowodzi materiał dowodowy, to zastanawia się czy się nie myli, wszak jego opinia jest"

Ja wcale tak nie twierdzę. Wręcz przeciwnie, przeciętny Kowalski, czyli IQ poniżej normy zachowuje się jak tłuszcza.
  • astrologia333 18.06.19, 21:20
    Jakie masz dowody, że część z nas stała pod komendą? Czy prawomocny wyrok to potwierdzić czy oskarżasz bezpodstawnie?

Taką inteligentną z siebie robisz:

"Jasne, pewnie na 99.99999% jest morderca, ale to nie znaczy, że(...)"

"Obtrabilyscie morderca bo skoro sie przyznal to napewno nim jest. "
    "jaka obowiązuje w cywilizowanych porządkach prawnych, że człowieka uznaje się za niewinnego "

Strasznie to logiczne co piszesz. Niejeden sąd by się uśmiał.

Najpierw piszesz, że my uważamy, że skoro się przyznał to jest mordercą, jakby tylko na tej podstawie cały zainteresowany świat bazował. A bazuje na zaufaniu i dowodach zebranych przez profesjonalistów.
    Potem piszesz, że w całym cywilizowanym świecie w którym dokładnie tak samo jest traktowane, opisywane i komentowane brutalne zabójstwo uznaje się człowieka ZA NIEWINNEGO DO CZASU PELNOMOCNEGO WYROKU nawet jeśli jest winny na 99%, zeby zaraz dodać, że pewnie jest winny na 99% - hle, hle. Dlaczego tak piszesz i zakładasz skoro uważasz, że winny będzie po wyroku. Masło, maślane.
    No ale to my ameby, tłuszcza itp
  • brenya78 18.06.19, 21:42
    "Najpierw piszesz, że my uważamy, że skoro się przyznał to jest mordercą, "

Bo dokładnie jedna z Was tak napisała. Przecież się przyznał to znaczy że winny.

"uznaje się człowieka ZA NIEWINNEGO DO CZASU PELNOMOCNEGO WYROKU nawet jeśli jest winny na 99%, zeby zaraz dodać, że pewnie jest winny na 99% - hle, hle. Dlaczego tak piszesz i zakładasz skoro uważasz, że winny będzie po wyroku. Masło, maślane. "

Bo jedno drugiego nie wyklucza amebo umysłowa. No straszne, że caly system prawny cywilizowanego swiata zakłada, że człowiek jest niewinny do czasu udowodnienia winy. A potem się robi winny. Nagle. Pstryk. No jak to możliwe? Masło maslane! Nielogiczne! Od razu go bez wyroku, przecież i tak jest winny. Na pewno! Skasujemy cały system prawny i zasadę domniemania niewinności bo ameba umysłowa nie rozumi!
  • cosmetic.wipes 18.06.19, 20:54
    astrologia333 napisała:

> Nikt nie wydaje wyroku.

Nie?
    “ to bydlę zamordowało w bestialski sposób dziecko, z wyjątkowo niskich pobudek“

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • astrologia333 18.06.19, 22:12
    To jest wyrok czy opinia? Ktoś nie może mieć opini na temat człowieka z zarzutami?
    A przed ujawnieniem podejrzanego wilno było używać sformułowań bydle, morderca?
    Oczywiście to pierwsze na świecie morderstwo gdzie tak się mówi, prawda? I tylko w Polsce, koniecznie.
  • brenya78 18.06.19, 22:16
    "Ktoś nie może mieć opini na temat człowieka z zarzutami? "

Opinie wolno mieć, to że może być g... warta to inna sprawa.

"A przed ujawnieniem podejrzanego wilno było używać sformułowań bydle, morderca? "

Chyba używasz tych sformułowań w stosunku do FAKTYCZNEGO sprawcy (choć go jeszcze nie znasz), a nie do PODEJRZANEGO. Dalej nie kumasz różnicy?
  • 71tosia 18.06.19, 18:10
    najlepsi fachowcy - rozumiem ze wiesz cos więcej niż jest dostępne dla zwykłej ematki? Początek dyskusji to moim zdaniem rozsądny apel by powstrzymać się chociaż trochę od ferowaniu wyroków dopóki nie ma wyroku - jak widać niektórzy chyba jednak tego nie potrafią.
  • astrologia333 18.06.19, 22:23
    Co najlepsi fachowcy? Że pracują przy tej sprawie?
    Jeśli tak, to jeśli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to faktycznie może być niedostępne dla zwykłej ematki.
    Od początku Ci trąbią, że do sprawy zmobilizowano najlepszy zespół kryminalny. Dokladnie tak samo jak do sprawy Pauliny Dynkowskiej czego skutkuem było błyskawiczne ustalenie sprawcy - 1 dzień - fałszywe zeznania 5 dni namierzenie Podejrzanego.

Wyroku nikt nie wydaje bo nie ma takiej mocy.
    Można wyrazić swoją opinię, prawo tego nie zakazuje tym bardziej, że rzecz dotyczy zatrzymanego przez zespół fachowców z oficjalnymi zarzutami w ilości 3.
    Dlaczego Ci tak zależy żeby ludzie nie mogli wyrazić niepochlebnej opinii o podejrzanym na którego niekorzyść przemawia więcej niż mniej?
    Dopiero co pisałaś o prawdziwym zabójcy Małgosi kwiatkowskiej, który chodził na wolności. Przypominam, że ma status niewinnego. Uważaj więc na słowa.
    Jakoś nie zauważyłam na tym forum wątku, w którym tak bronionoby oskarżonego przed wyrokiem. Brzmicie jakby to było faktycznie pierwsze morderstwo i pierwszy podejrzany w całym cywilizowanym świecie.
  • brenya78 18.06.19, 22:39
    "Dlaczego Ci tak zależy żeby ludzie nie mogli wyrazić niepochlebnej opinii o podejrzanym na którego niekorzyść przemawia więcej niż mniej?"

To sobie wydawaj skoro masz taką potrzebę że inaczej się udusisz. Ja w dalszym ciągu uważam, że normalny człowiek powstrzymuje się przed takimi reakcjami bez względu na to czy przed wyrokiem, czy nawet po. Normalny człowiek nie ma potrzeby uzewnętrznia swoich wewnętrznych strachów nazywając kogoś zwyrodnialcem, życzenia mu śmierci czy gnicia w więzieniu. Normalny człowiek akceptuje że ktoś kto zamordował zostanie skazany i odpowie za swoje czyny w sposób przewidziany prawem.
  • manon.lescaut4 19.06.19, 08:10
    Ciekawe, czy tez byś tak pisała, gdyby ofiara była bliska ci osoba, już nie mówię o dziecku własnym, żeby nie było. Wiesz, niektórzy maja jakaś empatię i automatycznie myślą o tym, co czuła ofiara, jak się czuja rodzice. Dla ciebie to pretekst do bicia piany i obrażania interlokutorów, nazywania nas tłuszcza i amebami umysłowymi. Kompletny brak wrażliwości to normalność.
  • astrologia333 19.06.19, 08:23
    Nie
  • astrologia333 19.06.19, 08:49
    Opinię się wyraża,choć wiem, że chciałabyś abym wydała wyrok, choć nie mam takiej mocy, żebyś mogła się popluć. Nie martw się nie uduszę się.
    Poproszę dane, które mówią, że NORMALNE SPOŁECZEŃSTWO ( normalny człowiek) w przypadku brutalnych zabójstw, szczegolnie dzieci powstrzymuje się przed wiarą w organy ścigania, że złapały i postawiły zarzuty WŁAŚCIWEMU człowiekowi na podstawie zebranego materiału.
    Czekam.
    Coś się tak tego wyroku uczepiła? Z reguły niewinni ludzie nie czekają na wyroki.
    Ciekawe czemu prawo jest tak skonstruowane, że rzekomo niewinny człowiek taki jak ja i ty ma siedzieć w więzieniu do procesu. Dlaczego tak samo niewinny człowiek jak ja i ty ma status podejrzanego z oficjalnymi zarzutami.
    Dlaczego sędzia wydając wyrok uniewinnia np oskarżonego który przecież jest niewinny wg ciebie.

Ty juz właściwie się podpisałaś swoją logiką.
    Wybacz, ale co trzeba mieć w głowie, żeby pisać: ty nie możesz wierzyć, że to właściwy człowiek, bo sąd nie wydał wyroku, ty nie możesz mówić że jest winny bo sąd nie wydał wyroku.
    Zgromadzony materiał + przyznanie do winy nie jest istotne, ty nie możesz choć UWAGA zapewne jest winny na 99% ( to są twoje słowa)
    A teraz je przetłumaczmy na język polski bo chyba nie rozumiesz co piszesz, bo jak to inaczej nazwać? Bronisz mi wierzyć, że to właściwy człowiek, a sama piszesz, że pewnie jest winny na 99%. Ja rozumiem, że ludzie żyją w innej strefie czasowej, ale raczej nie aż tak odległej, żeby w twoim kraju wydali wyrok, dlaczego więc napisałaś, że na aż tyle procent jest winny?
    Jak mogłaś bez wyroku tak powiedzieć?
    Winny dodajmy zarzucanego czynu. A skoro napisałaś winny to winny morderstwa bo o taki czyn jest oskarżony.
    Przykro mi ale pogubiłaś się w tym absurdzie bo tak właściwie to same do końca nie wiecie czego broniecie.

O ile rozumiem aferę z wizerunkiem podejrzanego o tyle cała reszta ro absurd.
    Standardowe procedury złapania sprawcy, standardowe zarzuty. Standardowe zainteresowanie mediów, tym większe im młodsza ofiara i brutalniejszy sprawca. Nic nadzwyczajnego. No co najwyżej nadzwyczajnie dużo dowodów, no ale jeśli ktoś ma takie pomysły, to i za lotnie nie zabije. O tyle.

No ale Tomasz Komenda. Tomek powinien swoje nazwisko zastrzeć w urzędzie patentowym jako jakieś logo.

Zaapelujmy też do sprawców ewentualnych - zakładajcie piżamki, wszak policja nie chcąc użyć broni palnej łapie podejrzanego jak stoi żeby nie uciekł, nie zabrał takiej przechodzącej brenya za zakladniczkę itp.
    Otóż błąd. Ja bym tylko wezwanie wysłała.
  • brenya78 19.06.19, 09:18
    Mówię ci, bredzisz bardziej i bardziej.
  • astrologia333 19.06.19, 08:58
    Och, jakaś ty idealna. Akceptuję, druga też idealna akceptuję i podważę bo nie wierzę.
    Ciekawe czy rodzina ma prawo do jakiś emocji.
    Między linczem, a emicjami jest różnica.
    Właśnie zmuszasz społeczeństwo aby bez emocji podchodziło do brutalnych zabójstw.
    Nie może to czlowieka ruszyć.
    A jak TOBIE dziecko nie daj boże umrze, albo znajdziesz cudze zmasakrowane to też tak bezemocjonalnie podejdziesz? No ideał.
    Robocop.
    Właśnie takim czynem zburzono spokój i bezpieczeństwo kilku wiosek, wiesz co Ci ludzie czuli? Teraz jakaś głupia policja, tym głupim prostym ludziom odbudowuje poczucie bezpieczeństwa swoją obecnością tam. Po co?
    Gdyby mieszali tam tacy ludzie jak ty, noe trzeba by było. Ty byś zaakceptowała.
  • sofia_87 19.06.19, 09:56
    Nie, dla normalnego człowieka cos co zabija albo gwałci dziecko JEST zwyrodnialcem, któremu zyczy się kary smiecu albo gnicia w wiezieniu.
    Ktos kto "się powstrzymuje" normalny nie jest, jedynie stara się być hiperpoprawny politycznie. Ciekawa jestem tez jak ten opisany przez Ciebie "normalny człowiek" zachowalby się gdyby to jego dziecko zostało tak bestialsko zamordowane...
  • brenya78 19.06.19, 10:58
    "Nie, dla normalnego człowieka cos co zabija albo gwałci dziecko JEST zwyrodnialcem, któremu zyczy się kary smiecu albo gnicia w wiezieniu."

Mamy inna definicje normalnego czlowieka najwyrazniej. Dla mnie to co opisujesz to opis prymitywa, nie czlowieka.
  • manon.lescaut4 19.06.19, 12:16
    Po raz kolejny udowadniasz, ze pod przykrywka politycznej poprawności i wyższości nad amebami umysłowymi skrywasz własna obojętność, brak emocji i empatii a także zwykle chamstwo. Mi się z kimś takim nie chce gadać.
  • sofia_87 19.06.19, 12:21
    Czego oczekujesz po kims takim? W watpku o przejechanym psie inna madra inaczej dowodzila, ze osoby zyczace zwyrodnialemu mordercy śmierci sa gorsze od tego mordercy. Ta sama forumka zglaszala do wygaszenia mój watek dotyczący zbiorki przez fundacje srodkow na oplacenie kancelarii, która mialby pomoc i dopilnować ukarania tamtego zwyrodnialca. Przeraza mnie, ze istnieja tacy ludzie, za wszelka cene broniący przestepcow.
  • manon.lescaut4 19.06.19, 12:34
    Ta forumka ogólnie coraz mocniej bywa odrażająca w jakimkolwiek wątku by się nie pojawiła. Takie osoby najlepiej się trzymać jak najdalej, zwłaszcza w realu.
  • astrologia333 19.06.19, 12:50
    Zgadzam się!
    Na dodatek sama napisała, że na 99% jest winny. Napisała to przed wyrokiem, twierdząc że ja nie mogę uważać, że to właściwy człowiek.
    Ja nie mogę uważać że jest on właściwym sprawcą, bo przed wyrokiem jest niewinny, a sama pisze, że jest winny na aż 99 % - gdzie tu sens? Gdzie logika?
  • sofia_87 19.06.19, 12:17
    Najwyrazniej mamy inna defincje. Dla mnie to co Ty wypisujesz, obrazuje pozyteczna idiotke, a nie człowieka. Brak Ci umiejetnosci samodzielnego myslenia oraz zwyklej empatii, ale dla ofiary, dla oprawcy masz jej az nadto. Poprawnosc polityczna wyprala Ci mozg.
    Wyleczyloby Cie gdyby podobna tragedia dotknela Ciebie lub kogos z Twoich najbliższych, ale tego nawet Tobie nie zycze.
    Ale czytając Ciebie zaczynam rozumieć skad się wziela "zona" Trynkiewicza...
  • 71tosia 19.06.19, 00:52
    'Dopiero co pisałaś o prawdziwym zabójcy Małgosi Kwiatkowskiej, który chodził na wolności' - skoro za zabójstwo skazano niewinnego Komendę to tego kto naprawdę zabił nawet nie szukano - taki jest rezultat pomyłek sądowych - czego znowu nie rozumiesz? Praesumptio boni viri - jeżeli o tej zasadzie komuś należy przypominać to raczej tobie.
  • sofia_87 19.06.19, 12:23
    No popatrz, wczoraj w Uwadze był wywiad z matka mordercy, nawet ona wierzy w wine syna...
  • manon.lescaut4 19.06.19, 12:36
    Pewno tez jakaś głupia tłuszcza, ameba umysłowa. Nie poczeka do wyroku sądowego, nie porówna z Komenda ani Marchwickim...
  • sofia_87 19.06.19, 12:54
    Wlasnie doczytałam; punktem zwrotnym był "donos" od osoby, która morderca chciał wynająć za 10 tys do zamordowania tej malej. Kiedy znaleźli jej ciało, tamten człowiek poszedł na policje z korespondencja, jaka Jakub A. z nim prowadzil...
  • 71tosia 18.06.19, 16:46
    sprawę Marchwickiego analizowano już wiele razy, opisał ja tez w książce Przemysław Semczuk jak modelowy przykład sprawy na zamówienie publiczne.
  • sofia_87 18.06.19, 16:52
    Od czasów Marchwickiego czy Komendy jednak możliwości śledczych poszly do przodu
  • 71tosia 18.06.19, 17:52
    W większości tych znanych spraw to nie technika ale ludzie zawiedli bo zignorowali te dowody które nie pasowały do postawionej w śledztwie tezy.
  • astrologia333 18.06.19, 17:03
    Poproszę linkt do uniewinnienia czy oczyszczenia Marchewickiego, nawet pośmiertnie. Dowody na pomowienie itp. Nie wątpliwości, które mogą być zasadne bądź nie.
    Poproszę też kilka przykładów z:
    A) epoki kamienia łupanego
    B) średniowiecza
    C) 2 wojny swiatowej
    D)....
    E)...

I czemu ma ro k..a służyć?
  • 71tosia 18.06.19, 17:49
    przeczytaj książkę Semczuka
  • astrologia333 18.06.19, 17:51
    Od kiedy w książkach uniewinnia się ludzi. Chyba mnie coś ominęło w życiu.
  • 71tosia 18.06.19, 18:01
    rzeczywiście cos cię ominęło w życiu skoro takie zdziwienie budzi w tobie uwaga że zanim zaczniesz autorytatywnie się wypowiadać warto może przeczytać książkę kogoś kto sprawę Marchwickiego badał przez kilka lat.
  • manon.lescaut4 18.06.19, 18:48
    A Tobie nie przyszło do głowy, ze nie każda sprawa jest ekstremalnie trudna a zbrodnia doskonała i sprawca nieuchwytny? I skoro aresztowano faceta po 3 dniach, to najwyraźniej ta do takich nie należy, dzień po morderstwie wypowiadał się jakiś profiler, ze uważa, ze to ktoś z bliskiego otoczenia. Takich chyba łatwiej jest namierzyć niż jakichś seryjnych, obcych dla ofiar, działających według sobie znanego klucza? Przykład Marchwickiego jeszcze mniej tu pasuje niż Komenda, jest tak absurdalny, ze aż nie chce mi się pisać dlaczego.
  • brenya78 18.06.19, 18:52
    "A Tobie nie przyszło do głowy, ze nie każda sprawa jest ekstremalnie trudna a zbrodnia doskonała i sprawca nieuchwytny? I skoro aresztowano faceta po 3 dniach, to najwyraźniej ta do takich nie należy, "

NIe chodzi o to jak trudna sprawa!!!!!!!! W tym wypadku pewnie smiesznie prosta. NIE O TO CHODZI!!!!!!!!!!!!!! Chodzi o przystopowanie emocji.
  • astrologia333 18.06.19, 18:53
    Nie no, po prostu to szczyt idiotyzmu. To książka jest dowodem, to książka uniewinnia. To po prostu argument roku. Bo autor zbadał sprawę. Cudownie. I od 1000 Tomasz Komenda tyle że bez uniewinnienia bo tak. Po prostu nikt jeszcze czasu nie miał.
    To, że ktoś ma wątpliwości i swoją teorię przedstawia nie znaczy, że to prawda. I właściwie jakie to ma znaczenie?
  • 71tosia 18.06.19, 19:15
    jeszcze raz bo chyba masz problem ze zrozumieniem - jeżeli chcesz sie na jakiś temat wypowiadac to zapoznaj sie z tematem - tyle i tylko tyle.
    'I właściwie jakie to ma znaczenie?' - żadne z wyjątkiem tego że jest jednak jakaś szansa ze skazano niewinnego człowieka a mordercy sie udało. Zdzisław Marchwicki nigdy nie przyznał sie do winy.
    BTW skazano na kare śmierci i lata więzienia także kilku innych członków rodziny Marchwickiego - chociaż tu dowody były jeszcze mniej przekonujące.
  • astrologia333 18.06.19, 19:23
    To Ty masz problem ze zrozumieniem.
    Po pierwsze co ma sprawa Marchewickiego do Komendy a jednego i drugiego do aktualnej sprawy.
    Po drugie żadna książka, film bo i taki jest nie potwierdza jego niewinności, ani go nieuniewinna. Czyni sprawę watpliwą. I co w związku z tym?
  • 71tosia 18.06.19, 19:47
    czy może przytoczyć gdzie napisałam ze książka albo film jest dowodem? 'Po pierwsze co ma sprawa Marchwickiego….' po pierwsze skoro według ciebie nic to po co ją wyciągnęłaś i komentujesz? Po drugie sprawa Marchwickiego pokazuje, że w budzących emocje społeczne sprawach czasami mogą zapadać najcięższe wyroki z zapotrzebowania politycznego a nie na podstawie dowodów (w sprawie Marchwickiego były to zeznania zony, która za nie otrzymała nagrodę finansową i portret psychologiczny który dziś psychologowie uznają za bardzo problematyczny).
    Jeszcze raz ale chyba już prościej nie umiem - zanim wyrazimy w jakieś sprawie opinie warto się ze sprawą zapoznać, chociażby czytając na jej temat.
  • astrologia333 18.06.19, 20:15
    Zapytałam Cię o link do materiału potwierdzającego niewinność marchewickiego. Oczywistym jest, że tylko sąd może uniewinnić. Żadna książka, żaden film.
    Odesłałaś mnie do książki. Kto ma problem więc z zrozumieniem?

To nie ja ją wyciągnełam - nie wiem czytanie ze zrozumieniem? Skomentowałam bezsens tego porównania. Nie mam prawa? Mam poczekać do oficjalnego poZwolenia przez sąd do skomentowania bezsensu przykladu?
    Nie masz wyroku uniewinniającego M, masz tylko książkę ukazującą wątpliwości z punktu widzenia autora/ autorów. Na jakiej więc podstawie oceniasz fakt, że presja, tłum doprowadziły do ciężkiego wyroku bardzo, bardzo dawno temu na niewinnym człowieku? I jak to się ma do teraz?

• 71tosia 18.06.19, 21:21
    a ja ci napisalam ze jezeli chcesz sie poslugiwac tym przypadkiem Marchwickiego to najpierw sie z nim zapoznaj. 'Na jakiej więc podstawie oceniasz fakt, że presja, tłum doprowadziły do ciężkiego wyroku bardzo' - poczytaj o tej sprawie będziesz wiedzieć, jest mnóstwo na temat publikacji, analiz kryminologów i prawników, bylo kilka reportaży i w końcu jest książka Semczuka. W sprawie były silne naciski polityczne bo jedną z ofiar byla kuzynka Edwarda Gierka. Co ma to do teraz- już kilka razy pisałam - historia uczy (przynajmniej niektórych).
  • astrologia333 18.06.19, 21:34
    A ja Ci piszę, że ja nie chcę się posługiwać przykladem Marchewickiego bo nojak nie widzę tutaj związku. Mam Ci to po chińsku napisać. Żadna książka nie potwierdzi ani nie zaprzeczy jego niewinności, więc jaką masz pewność, że jest to ADEKWATNY PRZYKŁAD?

A masz jakieś ciekawistki z ery kamienia łupanego, dobra może być z drugiej wojny.
  • 71tosia 19.06.19, 00:17
    historia Marchwickiego i podobne są pouczająca bo pokazuje pewne mechanizmy - ale by to zrozumieć najpierw trzeba te historie poznać a ty już kilka razy napisałaś ze nie masz na to ochoty. I na tym kończę dyskusję.
  • memphis90 18.06.19, 16:55
    "Podejrzany został ujęty w niedzielę wieczorem. Po godz. 20 przewieziono go do Świdnicy na przesłuchanie. Składał wyjaśnienia przez blisko pięć godzin. W nocy przeprowadzono także wizję lokalną z udziałem podejrzanego."
    Ja tu nie widze, żeby się nie przyznawał, a potem - po wielogodzinnym przesłuchaniu - się przyznał. 5h wyjaśnień z wizją lokalną to raczej niezbyt długo jak na takie przewinienie.

--
  • taniarada 18.06.19, 21:46
    Godne przywitanie w areszcie śledczym w Świdnicy przez więźniów mordercy.Wszystko na wPolityce pl.
  • 71tosia 19.06.19, 01:13
    a niektóre twierdza ze nie ma analogii do sprawy Komendy?
  • astrologia333 19.06.19, 08:21
    A jaka jest? Napisz jaka jest anologia do uniewinnionego człowieka, oskarżonego przez fatalny zbieg okoliczności i korupcję do podejrzanego z zarzutami? Nie wiem znasz przyszłość i już wiesz, że rok uznają go za niewinnego?
    Nie wiem z choinki się urwałaś, że nie wiesz, że w więzienie to nie jest spa z milymi ludzmi bo tam siedzą skazani, podejrzani i wbrew twojemu bredzeniu nieliczni niewinni a nie 90%.
    Tobie się wydaje, że skazani ludzi i podejrzani to się tam całują po kontach bo ci w telewizji nie powiedzieli, że nie?

Może złóż jakąś petycję, że zobowiązujesz się pokryć prywatne, osobne cele każdemu więźniowie bo każdy jeden może być niewinny.
    Nie matrw się wbrew pozorom takie zachowanie więźniów skończy się osobną celą lub i ochroną. Już nie płacz tyle.
  • 71tosia 19.06.19, 09:23
    analogia taka ze niektórych cieszą samosądy więźniów nad więźniami- ale znowu nie rozumiesz.
  • astrologia333 19.06.19, 10:28
    Aha i tylko dlatego, że to nie cieszy a kogoś cieszy to ma być analogia do Tomasza Komendy? Jakim prawem Ty z takiego powodu wycierasz sobie twarz jego nazwiskiem? Zastanowiłaś się przez 5 muinut czy on sobie tego życzy?
    Nie wiem teraz wszystko co jest związane z więzieniem bedzie analogią do Tomasza Komendy?
    Dlaczego nie do miliona innych więźniów którzy jak to więźniowie ( przestępcy) się ze sobą biją, którzy siebie zabijają, dręczą, gwałcą - mają swoj kodeks honorowy ( dzieci, kobiety, gwałt). No i co im zrobisz? Brevik zapewne zabiłby kogoś kogo uważa, za gorszego w skrócie myśliwym, gdyby nie siedział sam. Witamy w świecie przestępców.
    Może prowadź jakąś misję wśród tych ludzi?
    Czy ktoś się z tego cieszy, czy nie - kompletnie nie ma wpływu na tamtą rzeczywistość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.