Dodaj do ulubionych

jak zabezpieczacie dzieci przed wypadkami..

18.06.19, 03:40
tak a propos utopionej trzylatki, jak zapobiec nieszczęśliwym wypadkom np wypadnięciu z okna, wyjściu z domu itp. są np takie urządzenia alarmujące gdy rodzic niechcący zaśnie:
Głośny klin do drzwi
Bezprzewodowy alarm okienny
Blokada na drzwi i okna
Zabezpieczenie do drzwi balkonowych
- które uważam mozna tymczasowo zamontować także w np ośrodku wczasowym.
Tu w Can i US mozna tez kupic bardzo proste zabezpieczenia co nazywają sie Thumb Screw Lock- male dzieci nie sa w stanie tego otworzyc bo to sie mocno zakreca.

Baseny powinny być otoczone barierami, takowe mozna zakupić i zamontować na zamówienie.
Jeśli macie jakieś porady dla młodych rodziców jak zabezpieczać dzieci to podawajcie.

Minnie

Edytor zaawansowany
  • bialeem 18.06.19, 07:13
    Bez urazy, ale te prymitywne amerykańskie okna, to można zamknąć czymkolwiek i same w sobie są niebezpieczną, opadającą stratą miejsca.
    Zastanawiam się jakim cudem żeśmy dożyli dorosłości w czasach w których tych wynalazków nie było.
  • malgo21 18.06.19, 07:34
    Jedni dożyli inni nie dożyli.
    To tak jak z fotelikami, po co te wynalazki skoro my nie mieliśmy i żyjemy.

To się nazywa prawdopodobieństwo warunkowe. Jeśli dzisiaj pytasz jak to możliwe że przeżyłaś tamte czasy to znaczy że prawdopodobieństwo tego że przeżyłaś wynosi 100%.
  • triss_merigold6 18.06.19, 07:21
    Nie znoszę tych amerykańskich okien, są brzydkie i niewygodne.
    Reklamujesz coś?
    Mam poradę - pilnować.
  • lalkaika 18.06.19, 07:30
    Pilnowac
  • lilia-anna 18.06.19, 07:49
    Pilnuje. Mam klamki z blokadami w każdym pomieszczeniu. Basenu nie posiadam. I inna sprawa: zabezpieczenia kontaktow plastikowymi zatyczkami. A poza tym rozmawiam o bezpieczenstwie (dzieci 4 i 6,5 - niemowlaki to co innego).
  • aerra 18.06.19, 12:04
    Kontakty wystarczy mieć z przesłonami torów prądowych, wszystkie lepsze firmy takie produkują, wszystkie kontakty w domu mamy takie, nie trzeba się bawić z żadnymi zatyczkami.
  • mona-taran 18.06.19, 07:54
    Mam klamki na klucz, brak basenu, zatrzaskową furtkę, bramki na schodach i oczy do około głowy.
  • heca7 18.06.19, 08:16
    Tylko schody z tarasu na ogród miałam zabezpieczone furtką. Poza tym szuflady w kuchni tylko przy córce bo synowie mieli gdzieś co tam w środku jest. I rogi stolika w pokoju. Drzwi wejściowych by nie otworzyli, dziś mają z tym problem bo kluczyk jest ułamany i bardzo, bardzo trudno go przekręcić. Żadnych okien ani schodów wewnętrznych nie zabezpieczaliśmy. Po prostu pilnowaliśmy ciągle. A nie, jedynym oknem , które ma kraty jest okno na poddaszu bo to od ziemi jakby drugie piętro (4 kondygnacja) jest więc wysoko.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • lauren6 18.06.19, 08:22
    Myślę.

Przy tych upałach nie raz i nie dwa marzyłam o tym, by otworzyć okno na pełną szerokość. I wyobraźnia pracowała: a co jeśli moje młodsze dziecko otworzy sobie ten pokój, co jeśli wejdzie na parapet pooglądać widok za oknem. Wolę się kisić we własnym mieszkaniu niż mieć ten 1% szansy, że dziecku stanie się krzywda.

Absolutnie nie ma takiej możliwości by dziecka upilnować. Dom czy mieszkanie muszą być tak zabezpieczone by dziecko samo nie zrobiło sobie krzywdy. Trzeba wziąć poprawkę na to, że dzieci są sprytne i potrafią kombinować: np wziąć stołek by wejść na wysoką szafę itd. Trzeba myśleć na dwa kroki do przodu i broń boże nie wierzyć w rozsądek swojego dziecka. Każde dziecko ma głupie pomysły i lubi testować granice. Niestety czasami również granice bezpieczeństwa.
  • triss_merigold6 18.06.19, 08:23
    Amen.
  • hanusinamama 18.06.19, 09:08
    Ja mamtaki mały basen. Jest w miejscu niedostępnym dla mojej 2 latki. Chcemy sobie zrobic wieksze oczko wodne ale poczekam az mi młodsza podrośnie. Mielismy miec u dzieci w pokojach drziw balkonowe i balkon - wywaliłam z projektu,. Sa duze zwykłe okna (po piersze dla bezpieczenstwa, po drugie po cholere balkon jak mam wielki ogród). Starsza maja 4 lata zaceła nauke pływania, młodsza jak skonczy 4 tez zacznie.
  • berdebul 18.06.19, 10:05
    Moi nastoletni i prawie nastoletni sąsiedzi mają balkony jako przedłużenie pokoju, latem tam urzędują ze znajomymi. Alternatywą jest „dolny” ogrod, ale wtedy rodzice mają ich na widoku, bo dół domu cały przeszklony.
  • aerra 18.06.19, 12:06
    A czemu dopiero jak skończy 4?
    Myśmy chodzili na basen z niemowlakiem, jak miał 4 lata to już pływał jak mała foka wink
  • konstancja16 18.06.19, 14:13
    Jestem przeciwniczka zabezpieczen, bo dziecko przyzwyczajone do zabezpieczen w koncu trafi w miejsce niezapezpieczone (u kogos na przyklad). I chyba lepiej żeby się nauczylo uwazac po prostu.

Wiec nie zabezpieczalam nic. No, dobrze, tez nie zostawiałam samego czy samej przy otwartym oknie i nad basenem żeby sprawdzić czy przezyja. Ale: 1. Pilnowałam. 2. Objasnialam na co trzeba uwazac. 2. Pozwalam na obicie sobie tylka w sposób kontrolowany.

Mysle, ze nie ma alternatywy do pilnowania, żadne zabezpieczenie nie zastapi nadzoru.

--
    Enjoy yourself. It's later than you think.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.