Dodaj do ulubionych

Rekrutacja - źle sprawdzone arkusze dyslektyków

18.06.19, 12:19
w Warszawie

Dobrej zmiany cd.
Info z pierwszej ręki. Szkoły na gwałt odbierają skorygowane zaświadczenia, ale w systemie jeszcze teraz nie było widać zmiany. Może później.
Oke zasłania się problemami i infirmatycznymi ale za grosz im nie wierze. Wszystkim mającym wątpliwości proponuje składać wnioski o wgląd.

Państwo z tektury i banda idiotów - o to jak wyglada zarządzanie edukacja obecnie
Edytor zaawansowany
  • moadek 18.06.19, 12:27
    ja tez mam informacje ze szkoły o tym fakcie
  • heca7 18.06.19, 12:56
    U nas w szkole nic o tym nie mówili i nie dostałam żadnego info. A co konkretnie jest źle z tymi arkuszami?

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • esperantza 18.06.19, 13:05
    Są złe sprawdzone
  • arwena_11 18.06.19, 13:19
    gdzie się dowiedzieć? Przyjaciółka na razie nie może wejść na forum, ale podjechałaby do szkoły - bo nic u nich nie mówili
  • betty_bum 18.06.19, 12:31
    Też o tym słyszałam i nie chodzi o różnice rzędu kilku procent, a większe.
  • esperantza 18.06.19, 13:06
    Tak . Mój syn odzyskał 21% z matematyki ale słyszałam o zmianie z 13 na 70!!!!
  • szeptucha.z.malucha 18.06.19, 13:18
    Jak to zrobiliście? Ja złożyłam wniosek i cisza?
  • triss_merigold6 18.06.19, 12:36
    Moje nie dyslektyczne ale złożyłam wniosek o wgląd (polski).
  • gama2003 18.06.19, 12:57
    Ale co to oznacza, będą korekty ? Tylko Warszawy to dotyczy ?
  • esperantza 18.06.19, 13:05
    Ja wiem o W-wie. Już są korekty.Dzieciaki widza ponoć w systemie, szkoły nie.
  • moadek 18.06.19, 13:09
    i jak widzicie już korekty ?
  • oqoq74 18.06.19, 13:10
    A składałam wniosek o wgląd czy o ponowne sprawdzenie?
  • oqoq74 18.06.19, 13:10
    Skladałaś?
  • moadek 18.06.19, 13:20
    weryfikują wszystkim komu system Źle (wiem tylko o dyslektykach) policzył bez skladania wniosku.
  • moadek 18.06.19, 13:21
    wyniki (skorygowane ) sa w systemie, W-wa
  • szeptucha.z.malucha 18.06.19, 13:30
    Sprawdziłam a matematyka o 7 punktów w górę, co daje 1,4 punktu rekrutacyjnego.
  • heca7 18.06.19, 13:39
    Zaglądałam przed chwilą i nic się u syna nie zmieniło.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • szeptucha.z.malucha 18.06.19, 13:41
    Możliwe, że są w trakcie wprowadzania.
  • heca7 18.06.19, 13:42
    Byle nie w dół wink

--
  • esperantza 18.06.19, 13:24
    Ale to co obecnie się dzieje to samodzielna inicjatywa oke. Ale ja i tak chce zobaczyć cała prace bo za grosz im nie ufam. Taki rekomendacje poszły od wielu szkolnych dyrekcji.
  • esperantza 18.06.19, 13:18
    O wglad
  • triss_merigold6 18.06.19, 13:29
    Zlozylam wczoraj wniosek o wgląd i nie dostalam odpowiedzi, a Ty?
  • esperantza 18.06.19, 13:34
    Tez nie. Mój wniosek z piątku
  • elenelda 18.06.19, 13:36
    Złożyłam w czwartek i też jeszcze nie mam odpowiedzi
  • elenelda 18.06.19, 13:55
    W piątek, nie w czwartek
  • maurra 18.06.19, 14:36
    dziś byłam na wglądzie w OKE, wniosek o ponowne sprawdzenie złożyłam od razu na miejscu po sprawdzeniu, że błędnie jest policzona ilość błędów w rozprawce z polskiego.
  • esperantza 18.06.19, 14:44
    Sami ci wyznaczyli taki termin czy jakiś inaczej to wyegzekwowała?
    Z kiedy wniosek?
  • maurra 18.06.19, 14:50
    U mnie szybko i sprawnie - wniosek o wgląd wysłałam mailem w piątek późnym wieczorem a już w sobotę rano (!) dostałam telefon z OKE, że zapraszają na wgląd we wtorek.
    Dziś po wglądzie złożyłam od razu wniosek o ponowne sprawdzenie kilku zadań, obiecali zadzwonić jak tylko będzie po weryfikacji.
  • esperantza 18.06.19, 14:51
    W-wa?
  • maurra 18.06.19, 14:54
    Wro
  • inia25 18.06.19, 14:46
    U nas 11% w dół z matmy...
    Córka dyslektyk...
  • stokrotka232 18.06.19, 14:51
    u nas też niestety parę procent mniej...wniosek o wgląd wlaśnie złożyłam, ale zastanawiam się jak to możliwe? kto sprawdzał te sprawdziany? z czego wynikają błędy? i dlaczego dopiero teraz?! czy w latach ubiegłych był też taki kabaret? Szkoła nic nie wie, tylko info podane, skąd i dlaczego? znacie jakieś szczegóły? Czy dotyczy to tylko matmy? bo skoro tu byłe nieprawidłowości, to w innych też mogą przecież być!!!
    Nie wiecie ile czeka się na odpowiedź na wniosek o wgląd?
  • esperantza 18.06.19, 14:55
    U nas matma (dyslektycy) , ale słyszałam tez o angielskim. Ja wnioskuje o wgląd w całość .
    A kto sprawdzał - przypadkowa zbieranina tak samo jak ci, którzy ad hock zasiedli w komisjach.
  • kanna 18.06.19, 16:40
    > czy w latach ubiegłych był też taki kabaret?

Był.
    Synowi nie doliczono kilkunastu punktów z matematyki. Szkoła się za mną kontaktowała.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • maurra 18.06.19, 14:52
    pisz o wgląd i weryfikację, innego sposobu nie ma
  • inia25 18.06.19, 15:08
    Napisałam wczoraj już. Czekam. Ale chyba jutro tam pojadę.
  • andaba 18.06.19, 15:19
    Ale jakim cudem z matmy?
    Przecież tu nie ma żadnego "specjalnego traktowania?, poza wydłużonym czasem pisania.
    Wiecie konkretnie na czym polega to złe sprawdzanie - bo jak rozumiałabym punktację na polskim, to na matematyce nie, tu raczej nie ma miejsca na literówki.
  • arwena_11 18.06.19, 15:22
    Z tego co koleżanka mówiła - chodziło o problem z rozpoznaniem przez system odpowiedzi w pytaniach zamkniętych ( P/F )

Ktoś nie zaprogramował pod dyslektyków, którzy mogą zaznaczać różnie kółkiem, krzyżykiem
  • esperantza 18.06.19, 15:25
    Przecież ci napisałam, ze system czyta kartę wypełniana przez egzaminatora. Może to ci geniusze nie odróżniają kolka od krzyżyka
  • elenelda 18.06.19, 15:23
    Przy zadaniach otwartych jest sporo miejsca na interpretację egzaminatora. Moja córka z dwóch zadań otwartych za 3 pkt dostała po jednym punkcie za wynik. Egzaminator najprawdopodobniej nie zauważył obliczeń (a były)
  • asia_i_p 18.06.19, 16:59
    Mogło być tak, że szkoły nie zaznaczyły dyslektykom dostosowania, wtedy egzaminatorzy teoretycznie mogli nie przenosić odpowiedzi. Ale na angielskiej maturze przenosi się wszystkim, opowiada się, że przenosi się tylko dyslektykom, żeby ludzie nie przestawali przenosić z lenistwa, bo to dla egzaminatorów dodatkowa robota, ale przenosi się wszystkim, wszystko. Może na ósmoklasisty jest inaczej.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • esperantza 18.06.19, 19:12
    No ale to spowodowałoby raczej dużo wyników na poziomie 0 (brak na karcie) a nie 10-20 %
  • esperantza 18.06.19, 14:48
    Dyrektorka naszej szkoły stwierdziła ze oke musi uwzględnić wszystkie reklamacje co go ilości punktów. To może oznaczać ze rekrutacja wcale nie skończy się 16 lipca , bo gdyby przedwcześnie ogłoszono listy to nigdy już tego bałaganu by nie odkręcili , a cały MEN chyba by miał sprawę w Strasburgu.

Ciagle czekam na piewców deformy : volta, mania, arwena, rtg45(jakoś tak), gdzie teraz jesteście???
  • betty_bum 18.06.19, 15:11
    Zanim sprawa w Strasburgu się skończy to dzieci będą na studiach.
    Po tej wpadce pewnie połowa ludzi złoży wnioski, bo nikt nie uwierzy w wynik dopóki sam nie policzy, potem wnioski o powtórne sprawdzenie. Ta rekrutacja nie skończy się do września, mowa pewnie o tysiącach czy dziesiątkach tysięcy wniosków w samej Warszawie.
  • esperantza 18.06.19, 15:24
    Dokładnie tak. Nasza dyrektorka prognozuje listopad 😁
  • betty_bum 18.06.19, 15:30
    Zawsze można jakiś pułk wojska i zakon skoszarować w OKE i pójdzie sprawniejwink
  • sarah_black38 18.06.19, 17:28
    betty_bum napisał(a):

> Zawsze można jakiś pułk wojska i zakon skoszarować w OKE i pójdzie sprawniejwink

Toć w komisjach pracowali strażacy, więc wojskowi też mogą tongue_out, sroce spod ogona nie wypadli.

Obstawiam niedopełnienie procedur przez przypadkowe komisje, gdzie nie dopilnowano prawidłowego zakodowania prac.

--
    Poddasze...
  • arwena_11 18.06.19, 15:11
    A co system informatyczny ma do reformy? Bo z tego co się orientuję - zawiódł system, a właściwie ktoś kto programował, jeśli chodzi o matmę.
  • betty_bum 18.06.19, 15:14
    System musiał przemielić ponad dwa razy więcej niż zwykle, egzaminatorzy sprawdzić dwa razy więcej prac, więc błędów będzie więcej.
  • arwena_11 18.06.19, 15:19
    Z tego co koleżanka mówiła - problem był w błędnym odczytaniu zaznaczania prawda lub fałsz

Dyslektykom nie powinno się sprawdzać czy kółkiem czy krzyżykiem, a system uznawał tylko sposób zaznaczenia przez nie dyslektyków
  • esperantza 18.06.19, 15:23
    Dyslektycy nie przenoszą niczego na kartę, robi to egzaminator. Tutaj wyjątkowo niekompetentny .
  • betty_bum 18.06.19, 15:26
    Egzaminator też może być dyslektykiemwink
    A tak na poważnie przede wszystkim jest człowiekiem i przy którejś z rzędu pracy może się pomylić, ale skala problemu wskazuje na jakiś błąd systemowy.
  • esperantza 18.06.19, 15:22
    Wersja o systemie jest oficjalna i dla naiwnych.

Czym różni się system dla dyslektyków i To nie przypadkiem ten sam?
    A ja słyszałam o nieudolnym sprawdzaniu z kluczem, który przewiduje tylko niektóre rozwiązania a lotni eksperci nie umieli ocenić czegoś co poza ten klucz wychodzilo.
  • arwena_11 18.06.19, 15:24
    akurat sprawdzanie z kluczem, to standard. Zawsze tak było. Jak nie wstrzeliłaś się w klucz - to miałaś zero.

dyslektycy nie przenoszą odpowiedzi na te dodatkowe kartki
  • esperantza 18.06.19, 15:27
    Jesteś zupełnie w błędzie. Jak dobie zajrzysz do klucza z matematyki to tam pierwszy punkt jest ze za każde inne , dobre rozwiązanie jest mąka. Tyle ze w otwartych punktowany jest nie tylko wynik.
  • esperantza 18.06.19, 15:28
    Jest maks oczywiście 😊
  • me-lissa 18.06.19, 20:00
    arwena_11 napisała:

> akurat sprawdzanie z kluczem, to standard. Zawsze tak było. Jak nie wstrzeliłaś
    > się w klucz - to miałaś zero.

Nope. Jestem egzaminatorem (maturalnym). W tym roku nie sprawdzałam i już nie będę ale zawsze zaliczałam odpowiedzi spoza klucza jeśli były prawidłowe rzecz jasna. Klucz ma tylko pomóc, zresztā w wytycznych dla egzaminatorów wyraźnie napisano: używaj zdrowego rozsādku
  • betty_bum 18.06.19, 15:28
    A w jakich zadaniach u Was pozmieniała się punktacja?
  • esperantza 18.06.19, 15:29
    Nie nam pojęcia . Gimnazjaliści nie widza żadnych zadań tylko total
  • volta2 18.06.19, 17:06
    ale o co tobie chodzi? mój dyslektyk ma 100% z egzaminu, o co mam jeszcze wnosić?

co do pomyłek to chyba popierani przez was nauczyciele - właśnie przeprowadzili akcję strajkową, ale to chyba dobrze dla jematki-demokratki?
  • betty_bum 18.06.19, 17:12
    Ma czy miał? Jednym system obniżył wyniki, a innym zawyżył.
  • volta2 18.06.19, 17:17
    dzwoniłam do szkoły u nas nic nikt nie słyszał, wychowawczyni jest matematyczką
    potwierdziła tylko że szkolny informatyk został odwołany w trybie pilnym do drugiej szkoły gdzie pracuje, w ramach właśnie tej afery. ale nie wiemy, czy pan łączy etaty w sp i gimnazujum

synowi te 100% z matmy się zgadzało od razu, jego wynik nie jest dla nas zaskoczeniem, więc nie podejrzewamy że zjedzie nagle o 10% w dół.
  • betty_bum 18.06.19, 17:40
    Ale problem nie był na poziomie szkół tylko OKE, więc to tam informatyk musiał poprawić błąd.
    Dziewczyny pisały, że jak się zaloguje to tam zobaczy ewentualną zmianę.
  • volta2 18.06.19, 17:49
    no ale winszujesz mu zmiany? bo nie rozumiem o co ci chodzi? ma wynik taki jak miał, o wgląd nie będę prosić, bo dla nas satysfakcjonujący.
    o wiele bardziej by mnie martwił polski, bo tu ma relatywnie wysoko jak na jego możliwości i gdyby miał ktoś przy tym majstrować, to raczej w górę by nie poszłosmile

pytanie, czy będą jutro wydawać zaświadczenia z wynikami egzaminu w szkołach? w naszej są przygotowane do wydania...
  • betty_bum 18.06.19, 18:54
    Nie, tylko sugeruję, żeby trzymać rękę na pulsie i jeśli spadnie ze 100 na np. 90 dowiedzieć się dlaczego, bo wszystko stoi na głowie.
    Jedna koleżanka załapała się na bałagan z matematyką, jadą sprawdzić wszystkie prace, dziecko drugiej (po ósmej klasie) straciło punkt na angielskim, też jedzie, bo na pytaniu zamkniętym, które na 100% miało dobrze, mógł się pomylić egzaminator przy przenoszeniu, a wybrane szkoły mają progi bliskie maksimum i każdy punkt się liczy.
  • skumbrie 18.06.19, 15:22
    Komisje z łapanki, sprawdzający z łapanki, czemu tu się dziwić...
  • troompka 18.06.19, 16:02
    A czy ktoś wie na czym polega odmienność w sprawdzaniu czy ocenie arkuszy dys od niedys. Nasza matematycznka cały czas nam tlukla do głowy że jedyny przywilej dla dys to dłuższy czas.
  • niennte 18.06.19, 17:01
    troompka napisała:

> A czy ktoś wie na czym polega odmienność w sprawdzaniu czy ocenie arkuszy dys od niedys. Nasza matematycznka cały czas nam tlukla do głowy że jedyny przywilej dla dys to dłuższy czas.

Dłuższy czas, nieprzenoszenie na kartę odpowiedzi. Z polskiego różnica w punktacji za ortografię i interpunkcję (niewielka).
    Z matematyki nie wiem, na pewno dawniej były inne punktacje przy zadaniach otwartych (uczeń mógł źle przepisać podobne cyfry i przez to wykonać nieprawidłowe obliczenia).
  • betty_bum 18.06.19, 16:04
    Więcej szczegółów
    edukacja.dziennik.pl/artykuly/600515,blad-wyniki-egzamin-afera-mazowsze-cke.html
  • karen_ann 18.06.19, 16:21
    W artykule jest wspomniane że dla gimnazjalistów w systemie był błąd, czy z waszych doświadczeń wynika że tez dla 8 klasistów? Mam córkę która pisała po 8 klasie właśnie egzamin dla dyslektyków i nie wiem czy problem też nas dotyczy
  • betty_bum 18.06.19, 16:25
    Najbezpieczniej pewnie iść i samemu policzyć, a przy okazji sprawdzić czy odpowiedzi zostały prawidłowo sprawdzone.
  • asia_i_p 18.06.19, 17:11
    Czytam to i w ogóle sobie nie potrafię wyobrazić, na czym ten błąd miałby polegać.
    Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że informatycy tworząc program sprawdzający część zamkniętą przekopiowali fragment z podobnego programu dla egzaminu ósmoklasisty i nie zmienili punktacji za zadania, ale nie rozumiem, czemu to miałoby działać tylko u dyslektyków.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • betty_bum 18.06.19, 17:14
    Niżej zalinkowałam wyjaśnienie OKE.
  • asia_i_p 18.06.19, 17:20
    Przeczytałam i dalej nie rozumiem - jeżeli to był błąd przy przenoszeniu wyników, to dlaczego dotyczył tylko dyslektyków?

--
  • betty_bum 18.06.19, 17:37
    Zrozumiałam, że w jednym programie prace są sprawdzane (w domu), a potem wyniki przesyłane do innego i tu był błąd. Odznaczenie literki d, czy jak się oznacza dyslektyków mogło dla systemu dużo zmienić.
  • chani75 18.06.19, 17:34
    Patrząc na to, że części uczniów się obniża wyniki, części podnosi, te różnice są od sasa do lasa, to wygląda jakby te arkusze/wyniki zostały przemieszane pomiędzy dziećmi. Tylko czy to możliwe w ogóle? I na jakim etapie mogło nastąpić skoro dotyczy tylko dyslektyków.
  • asia_i_p 18.06.19, 17:36
    To brzmi mi prawodopodobniej niż to, na co ja wpadłam. I też dalej nie rozumiem, dlaczego tylko dyslektycy?

--
  • esperantza 18.06.19, 19:16
    W szkole mi mówiono ze arkusze dyslektyczne są pakowane oddzielnie i zagłada do nich dopiero egzaminator
  • volta2 18.06.19, 19:41
    Tak i robi to osobiście dyrektor. Nawet strażak w komisji w tym procesie nie przeszkadzał.
  • ganesza 18.06.19, 22:08
    volta2 napisała:

> Tak i robi to osobiście dyrektor. Nawet strażak w komisji w tym procesie nie pr
    > zeszkadzał.

dyrektor NIE MA PRAWA voltuniu znająca się na wszystkim nic robić
    osobiście z arkuszami. arkusze trafiają do tak zwanej bezpiecznej koperty w sali egzaminacyjnej. dyrektor odbiera zaklejoną kopertę + protokół

Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
    kompetentna ani majętna, ale jestem.
  • volta2 19.06.19, 00:33
    Ocipialas chyba.
  • little_fish 19.06.19, 07:34
    Nie, nie ocipiała. Procedury przewidują zaklejenie koperty na sali w obecności ucznia /uczniów
  • mamalgosia 18.06.19, 16:26
    Boje sie co zostanie z moich wakacji.
    Teoretycznie mozna mi zabrac 7 dni.
    Praktycznie mam juz zajete do 25 lipca, czesto do godz 18 od rana. Jesli rekrutacja sie przedluzy, nie zmiesci mi sie 2-tygodniowy urlop, bo od 16 sierpnia juz mamy zajecia przygotowawcze.To tyle w temacie tych legendarnych nauczycielskich wakacji.

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • triss_merigold6 18.06.19, 16:30
    Jakie zajęcia przygotowawcze?
  • arwena_11 18.06.19, 16:32
    pewnie do poprawek.
  • ren.s 18.06.19, 17:35
    Ja odmawiam pracy w czasie urlopu dłuższej niż 7 dni. Tyle sie naczytałam o tych nauczycielskich wakacjach, że wreszcie zamierzam zgodnie z prawem skorzystać z całości. W sierpniu na radę nie przyjdę, bo to byłby mój 8 dzień urlopu w pracy, pracowni nie przygotuję, a nowe programy nauczania będę pisała we wrześniu. Totalny luz.
  • milka_milka 18.06.19, 22:20
    Zasadniczo jeśli strajkowałaś, to nie widzę problemu, żeby teraz trochę odpracować.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • livia.kalina 18.06.19, 23:45
    Strajk, który należy odpracować. To chyba jakieś standardy z Korei Północnej?

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • asia_i_p 18.06.19, 23:52
    Za strajkowanie potrącono nam pieniądze, więc sytuacja jest czysta - nie było pracy, nie było płacy, co tu jeszcze jest do odpracowywania?

--
  • maurra 18.06.19, 23:56
    gniew suwerena
  • asia_i_p 19.06.19, 00:03
    big_grin

--
  • arwena_11 19.06.19, 00:13
    Oj tam, z tym potrąceniem. Peowskie samorządy wam dały kasę w innej formie.
  • asia_i_p 19.06.19, 00:20
    Gdzie dały, tam dały. W Trzebnicy powiat nic nie dał, pozwolił wypłacić urlopowe wcześniej i wesprzeć wypoczynek majowy zamiast świąt Bożego Narodzenia. Czyli przesunął pieniądze w czasie. Dodatków motywacyjnych nie podniósł - to znaczy stwierdził, że przecież to decyzja dyrektora, tylko nie dał dyrektorowi narzędzi, żeby to zrobił legalnie, bo nie zwiększył odpisu na dodatki motywacyjne. Zaoferował pieniądze za zajęcia dodatkowe, co uważam za obraźliwe w kontekście tego, że od lat prowadzę je za darmo, w tym roku również, dwie godziny tygodniowo. Do strajku, bo to były zajęcia dla maturzystów.
    Samorządy chciały dać tę kasę, ale się przestraszyły kontroli, przynajmniej w części miejscowości. W sumie dobrze, bo dzięki temu, jak już pisałam, sytuacja jest czysta i nikt mi nie może powiedzieć, że mi płacono za nic.

--
  • little_fish 19.06.19, 07:37
    My nie dostaliśmy nic. Kilka dużych samorządów szumnie w mediach informowało i pozostawieniu środków szkołom. Większość nauczycieli nie miała za strajk żadnej rekompensaty
  • ren.s 19.06.19, 20:04
    >>Zasadniczo jeśli strajkowałaś, to nie widzę problemu, żeby teraz trochę odpracować.

Ty nie widzisz problemu... a jakaś podstawa prawna, nakazująca odpracowywać legalny strajk? Nie? No to mam ponad dwa miesiące urlopu, yeah big_grin
  • little_fish 20.06.19, 12:03
    A kto zapłaci za to opracowanie, kto???
  • serei 20.06.19, 09:42
    ale wczoraj prezenty od rodziców i dzieci ledwo dotargałaś do auta......

--
    "Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, naprawdę. Ja się cały czas czegoś uczę. Bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, ja się uczę w samolocie, kiedy lecę. Ja się cały czas czegoś uczę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto. Więc w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę. Bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim „C”- wypowiedź Prezydenta Andrzeja Dudy
  • ren.s 20.06.19, 12:53
    no dokładnie.... i w duchu dziękowałam za ogromny bagażnik mojego ogromnego SUVa big_grin big_grin big_grin

a serio, to ja z moimi wychowankami pożegnałam się w kwietniu, więc pudło. Czy teraz mogę już z czystym sumieniem korzystać z ponad 2-miesięcznego urlopu? 9 i pół tygodnia, hurrra!!!
  • little_fish 20.06.19, 13:10
    Tak, a wcześniej zmusiła ich do zakupu tych prezentów
  • ganesza 18.06.19, 22:02
    mamalgosia napisała:

> Boje sie co zostanie z moich wakacji.
    > Teoretycznie mozna mi zabrac 7 dni.

bierzesz do ręki kartę nauczyciela, przepisujesz do pisma do dyrekcji (za potwierdzeniem na kopii rzecz jasna) odpowiedni punkt o urlopie (nieprzerwane 6 tygodni o ile się nie mylę + 7 dni zabrane przez dyrekcję - tu gorzej, bo to nie musi być jednym cięgiem). jeśli ci wychodzą narzucone przez dyrekcje dni pracy niezgodnie z karta nauczyciela pytasz jak to zamierza rozwiązać.
    wariant na ostro (nie ma nauczycieli i nie mogą Cię zwolnić) - skrzętnie dokumentujesz wszystkie dni pracy narzucone przez dyrekcję (domagasz się od dyrekcji by dała na piśmie kiedy masz pracować. znowu pismo do dyrekcji za potwierdzeniem)
    w pasującym ci momencie występujesz o należny ci nieprzerwany 6-tygodniowy urlop. zahacza o rok szkolny? nie twój problem. należy ci się.

> Praktycznie mam juz zajete do 25 lipca, czesto do godz 18 od rana. Jesli rekrut
    > acja sie przedluzy, nie zmiesci mi sie 2-tygodniowy urlop, bo od 16 sierpnia ju
    > z mamy zajecia przygotowawcze.To tyle w temacie tych legendarnych nauczycielski
    > ch wakacji.
    > no bo nauczyciel ma poczucie misji i nie dba o swoje już nie interesy ale prawa. jak zadbać napisałam wyżej.

--
    Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
    kompetentna ani majętna, ale jestem.
  • niennte 18.06.19, 16:54
    Strasznie dużo przekłamań w tym, co piszecie.
    Nie rozumiem też, dlaczego w cytowanym artykule mowa jest o arkuszach dyslektyków, jeżeli te arkusze NICZYM się nie różnią od pozostałych (o ile uczeń nie ma jeszcze innych dysfunkcji, bo piszę o standardowych). Jeżeli zawinił system, to błąd pojawiłby się we wszystkich arkuszach, nie tylko dyslektyków.
    Dyslektyk nie ma obowiązku przenoszenia niczego na kartę odpowiedzi, chociaż tak z połowa uprawnionych i tak przenosi, bo widocznie chce. Zamalowana kratka oznacza prawidłową odpowiedź, zamalowana i wzięta w kółko - błędną. Chyba wszyscy to wiedzą? Uczeń ma to objaśnione na początku arkusza egzaminacyjnego, a egzaminator pamięta o tym tak, jak pamięta, że ma oddychać.
    Przestańcie więc wyżywać się na egzaminatorach, bo oczerniacie niesłusznie niewinnych ludzi. Być może pomyłkę popełnił informatyk, projektujący system, ale to nie jest egzaminator!
    Zauważyłam (na moim terenie), to że jest coraz mniej chętnych do sprawdzania. I tu się nie dziwię, bo płaca coraz gorsza, a odpowiedzialność coraz większa. Wieszacie psy na nauczycielach, na egzaminatorach, więc zacznie ich coraz bardziej brakować. A będzie gorzej. Jak porównałam sobie zarobek za egz. gimnazjalny i egz. ósmoklasisty, to wyszło mi, że nie warto dalej tego ciągnąć, póki się nie przymiera głodem.
    Jedyne, co zauważyłam, to popełniany błąd przez niektóre tegoroczne zespoły nadzorujące (zabrakło przeszkolenia i doświadczenia), które zaznaczyły dysleksję u uczniów z różnymi dysfunkcjami (np. niedowidzących, aspergrów), bo im się zapewne zdawało, że każdy z takich uczniów jest automatycznie dyslektykiem - tymczasem może być, ale nie musi.
    Wszystkie te zaznaczenia weryfikowałyśmy na bieżąco z danymi, posiadanymi przez OKE, więc prace zostały wypunktowane po weryfikacji. Czasem też się zdarza, że sprytny uczeń zaznacza sobie dysleksję - wszystko to się weryfikuje.

Oczywiście, macie prawo do wglądu w prace swoich dzieci, to nie podlega dyskusji. Czasem coś się podniesie, a czasem obniży.
  • betty_bum 18.06.19, 17:11
    Błąd był w systemie, problem w tym, że został wykryty dzięki czujności rodziców. Pytanie ile takich błędów jest jeszcze niewykrytych.
    Poza tym nie wiadomo jak z jakością sprawdzania przy takiej ilości prac.
    Moje dziecko już stwierdziło, że chyba niezależnie od wyniku matur pojedzie je oglądać.
    wyborcza.pl/7,75398,24913493,blad-komisji-9-tys-uczniow-z-mazowsza-ma-inne-wyniki-egzaminu.html
  • niennte 18.06.19, 18:28
    betty_bum napisał(a):

> Poza tym nie wiadomo jak z jakością sprawdzania przy takiej ilości prac.

Normalnie, przecież sprawdzało się najpierw gimnazjalny, a potem, po majowym wekeendzie, ósmoklasisty. A potem matury. Tak jak dawniej: sprawdzian, gimnazjalny, matura.
  • woman_in_love 18.06.19, 18:20
    Egzaminatorzy ktorych bronisz to byli: niekompetentni lamistrajki, niekompetentni katecheci, emeryci, strazacy i jacys przypadkowi przechodnie. To sie nie moglo udac: jak to jest standardem w przypadku PiS.
  • nocnamagia 18.06.19, 18:24
    Wg ciebie strazacy sprawdzali arkusze egzaminacyjne?
  • niennte 18.06.19, 18:25
    To byli członkowie tegorocznych ZESPOŁÓW NADZORUJĄCYCH. Egzaminatorzy, ci sami co zwykle, doświadczeni z dawno nabytymi uprawnieniami, sprawdzali prace. Nie wiesz, a piszesz.
  • nocnamagia 18.06.19, 18:57
    Woman specjalnie prowokuje i obraża
  • esperantza 18.06.19, 19:18
    A jeśli brakowało bo strajkowali to skąd wzięto zastępstwo?
  • jan.nowak.7 18.06.19, 19:46
    Mając pod bokiem egzaminatora ze świeżymi uprawnieniami dementuję - w tym roku przeszkolono całe zastępy nowych egzaminatorów. Nie twierdze, że źle, ale dość pośpiesznie. To co miało trwać piątkowe popołudnie, całą sobotę i całą niedzielę w praktyce było redukowane w czasie (w niedziele już chyba raptem do południa).

Tym niemniej z tego co wiemy w sprawie o której mowa błąd dotyczy nie egzaminatorów, ale informatyków.
  • niennte 18.06.19, 21:13
    jan.nowak.7 napisał:

> Mając pod bokiem egzaminatora ze świeżymi uprawnieniami dementuję - w tym roku
    > przeszkolono całe zastępy nowych egzaminatorów.

Pisałam o egzaminatorach gimnazjalnych, do egz. ósmoklasisty rzeczywiście szkolono nowych.
  • volta2 18.06.19, 18:56
    Ocipialas? Egzaminatorzy nie musieli siedzieć w komisjach a uprawnienia zdobywali za czasów poprzednich ekip głównie. Mówisz że peo tak źle szkoliła?
  • little_fish 18.06.19, 19:28
    Dlaczego łamistrajk jest niekompetentny twoim zdaniem?
  • jan.nowak.7 18.06.19, 21:21
    I jeszcze komunikat OKE - jeśli mu wierzyć chodzi o uczniów zwolnionych z obowiązku przenoszenia odpowiedzi z arkusza na kartę odpowiedzi:

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie informuje, że w związku z błędem powstałym w trakcie przetwarzania wyników egzaminu gimnazjalnego z matematyki, konieczne było powtórne wczytanie do systemu informatycznego wyników za rozwiązanie zadań otwartych. Sytuacja, o której mowa powyżej, dotyczyła wyłącznie uczniów z terenu województwa mazowieckiego, którzy mieli prawo do nieprzenoszenia odpowiedzi z arkusza na kartę odpowiedzi. Dokonanie tej korekty było konieczne, tak aby wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia z wynikami, jakie faktycznie uzyskali za rozwiązanie zadań w arkuszu egzaminacyjnym.
    Błąd został naprawiony w ciągu 24 godzin od zauważenia. Poprawione zaświadczenia dziś (wtorek, 18 czerwca) zostały przekazane do szkół, tak aby uczniowie mogli je otrzymać w dniu zakończenia roku szkolnego (środa, 19 czerwca) wraz ze świadectwem.

Bardzo przepraszamy – przede wszystkim Uczniów, a także ich Rodziców, Nauczycieli oraz Dyrektorów szkół – za wszystkie niedogodności związane z koniecznością dokonania tej korekty.

Anna Frenkiel
    dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie

Marcin Smolik
    dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
  • maurra 18.06.19, 21:49
    korekta... dziesiątki bogu ducha winnych dzieciaków dowiedzą się za chwilę, że mają mniej punktów niż podano w pierwszej wersji.
    Jak powiedziała dobrozmianowa kuratorka z Lublina " do tegorocznych absolwentów gim i SP: "nie każde marzenie da się spełnić", co udowodnimy to wam z całą mocą w tym roku.
    Paździerzowe państwo, królestwo niechlujstwa i bylejakości.
  • arwena_11 18.06.19, 23:27
    Jak na razie to punktacja się zwiększa.
  • maurra 18.06.19, 23:40
    komentarze pod linkowanym artykułem:

~Jakotako (dzisiaj 16:52)213 Zgłoś nadużycie
    Mój syn dziś dowiedział się, że ma 7% mniej z matematyki.

boryska12318.06.2019, 16:58
    Niestety moje dziecko ma mniej punktów
  • livia.kalina 18.06.19, 23:46
    W tym wątku Inia25 pisze, ze jej dziecko 11% w dół.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • inia25 19.06.19, 08:00
    Tak u nas córka ma - 11%
    A w jej klasie trzech chłopaków ma po - 10%, jedna dziewczyna - 10%, jedna dziewczyna +3%. Taki bilans u niej. Wszystkie dzieciaki to faktycznie dyslektycy. Bardzo dużo jak na jedną klasę. Z 25 osób aż 6 ma zmienione wyniki.
  • nocnamagia 19.06.19, 08:33
    Dowiedziały się na ile punktów naprawde napisały. Nie ma żadnych powodów do poczucia krzywdy.
  • jan.nowak.7 19.06.19, 08:49
    Nie zgodzę się z tezą, że nic się nie stało. O mały włos a tysiące dzieci miałoby niesprawiedliwy wynik. 20 punktów procentowych "zabranych" przez system (częsty przypadek) to 4 punkty rekrutacyjne. To bardzo dużo. Pracownicy OKE sami mówili wczoraj dziennikarzom, że gdyby nie natychmiastowe reklamacje, sprawa nie wyszłaby na jaw. Myślę zresztą, że była pokusa, żeby nie ujawniać skali tego błędu. Miejmy nadzieję, że wiemy już wszystko i że rzeczywiście inne okręgi nie mają tego problemu.
  • nocnamagia 19.06.19, 09:00
    Ale nie o tym piszę. Z tym się zgadzam z tobą. Odniosłam się do postu Maurry powyżej.
  • maurra 19.06.19, 09:00
    no i generalnie trzymamy linię, że jakiekolwiek emocje towarzyszące nastolatkom przy okazji egzaminów, kończenia szkoły, rekrutacji i planów na przyszłość mamy w d... więc możemy swobodnie się mylić, zmieniać danie, zmieniać terminy, zmieniać zasady i zmieniać wyniki
    to tylko masa do przemielenia
  • nocnamagia 19.06.19, 09:07
    Nie, nie ma na to przyzwolenia. Reagujesz histerycznie.
  • maurra 19.06.19, 09:30
    nie ma przyzwolenia?
    zasady powoływania zespołów nadzorujących egzaminy zostały naprędce zmienione
    terminy rekrutacji zostały naprędce zmienione
    termin zakończenia roku szkolnego został naprędce zmieniony
    wyniki egzaminów są naprędce zmieniane

to raczej dobra zmiana się histerycznie miota, na wariackich papierach wprowadzając zmiany celem ratowania tego co chwilę wcześniej rozwaliła
  • arwena_11 19.06.19, 09:51
    Zostały zmienione dlaczego? Ponieważ "nauczyciele" postanowili zabawić się przyszłością uczniów. Na szczęście im się nie udało.
  • maurra 19.06.19, 11:02
    wyniki rekrutacji zostały skopane bo przyszła dobra zmiana i pozatrudniała orłów, którym się w kluczowym momencie rekrutacji "źle kliknęło".
    termin zakończenia roku został zmieniony bo na spontanie w czasie jakiejś drętwej przemowy PMM postanowiło się zagrać dobrego wujaszka
    terminy rekrutacji zostały zmienione bo obsługa informatyczna "źle klika" i trzeba korygować kilka tysięcy wyników

Osiem lat system elektroniczny działał, przyszła dobra zmiana i system pierd... w pierwszym podejściu

a przyszłość uczniów od 2 lat w pocie czoła demoluje PiS, to co się teraz dzieje to tylko kolejny tego dowód
  • volta2 19.06.19, 14:17
    a kiedy zostały zmienione terminy rekrutacji?

a termin zakończenia roku zmieniono - czy to dobrze czy źle bo nie wiem, czy się żalisz czy nie?
  • betty_bum 19.06.19, 09:02
    Oczywiście, że są. Jedni mieli stres, że źle im poszło, inni właśnie stracili rozbudzone nadzieje na dostanie się do wymarzonej szkoły.
  • niennte 19.06.19, 11:31
    Teraz wszystko jasne:
    warszawa.onet.pl/egzamin-gimnazjalny-2019-blad-w-wynikach-z-matematyki/lt60ty8
    Rozumiem, że błąd powstał z winy jakiegoś informatyka. Co prawda podejrzewam, że informatyk w OKE nie zarabia tyle, co informatyk w korpo (zatem nie idą tam do pracy najlepsi), no ale dzieci nie są temu winne, więc rozumiem złość rodziców.
    Należałoby jednak odszczekać wieszanie psów na egzaminatorach, bo żaden z nich nie miał wpływu na powstanie tego błędu. Egzamin gimnazjalny z matematyki był sprawdzany online (nie wiem, kto nanosi dyslektykom wyniki na karty odpowiedzi) i wszystko odbywa się komputerowo.
    Nie muszą się bać rodzice ósmoklasistów, bo ich arkusze były sprawdzane tradycyjnie w ośrodkach sprawdzania.
  • betty_bum 19.06.19, 12:54
    Nie wyjaśnia to jakim cudem dyslektyczne dziecko jednej z forumek z OKE w Warszawie od początku miało 100%, a komuś innemu w tym wątku wynik skoczył z 13 do 70%.
    Słyszałam, od koleżanki, o osobie z klasy jej dziecka, której wynik zmienił się w górę o ponad 15% po osobistym sprawdzeniu pracy w OKE, a 3 punkty to jeśli dobrze sprawdziłam tylko ok 10%
  • betty_bum 19.06.19, 12:58
    Nawet syn samej założycielki zyskał 21%. Jeśli jedyny błąd polegał na maksymalnie różnicy 3 punktów to byłoby niemożliwe.
  • niennte 19.06.19, 14:08
    Błąd prawdopodobnie został popełniony przy zliczaniu zadań zamkniętych.
    Przy otwartych, tam gdzie obowiązują kryteria dla dyslektyków, różnica błędów byłaby właśnie rzędu 3 pkt.
  • betty_bum 19.06.19, 14:16
    Nie, dyrektor OKE wyjaśniała w telewizji, że w zadaniu za 4 punkty niezależnie czy uczeń powinien dostać 0 czy 4 to system liczył mu 1 punkt.
  • niennte 19.06.19, 14:24
    Aha.
    Tak czy owak, zawalili informatycy.
    I tu już usłyszałam od znajomego informatyka, że choćby nawet wywalili kogoś za to z pracy, to następną znajdzie z pocałowaniem ręki. Cóż, taki informatyk nie jest ani nauczycielem, ani egzaminatorem, a pomyje wylały się właśnie na nich.
  • zielnotex 19.06.19, 19:12
    Przedłużyli możliwość zmiany szkół w Warszawie do 24.
  • esperantza 19.06.19, 19:56
    Do 24 czerwca???? A skąd to info?
  • mum2004 19.06.19, 20:09
    edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/po-szkole-podstawowejpo-gimnazjum/21700_harmonogram-rekrutacji
  • betty_bum 19.06.19, 20:37
    W tej sprawie coś śmierdzi. Jeśli volta nie podrasowała wyniku swojego dziecka to tłumaczenia pani z OKE przestają być wiarygodne, bo wtedy żaden dyslektyk nie mógł mieć 100%.
    Dziś wypowiadał się nauczyciel z jakiejś szkoły społecznej, powiedział, że zaczęli mieć wątpliwosci, kiedy świetni uczniowie zaliczyli wyniki w okolicach 50%. Jeden, dwóch zrozumiałe, ale więcej? Może problem dotyczył większej ilości zadań, tylko wtedy jakim cudem ktoś z tej grupy dostał 100%?
  • volta2 20.06.19, 11:33
    Ale mój nie był w gimnazjum tylko w sp. A tu problemu nie było chyba?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.