Dodaj do ulubionych

serial <eupforia<

18.06.19, 17:16
nie przeczytalam recenzji i obejzalam,ot tak pilot,zobaczymy..Czy naprawde mlodiez jest taka / teen drama o narkotykach i pewnie ich postrezeganiu swiata/ ? Bo strach sie bac,mam 10 latke ,i deczko mnie zmulil ten odcinek.
Edytor zaawansowany
  • pani_tau 18.06.19, 18:50
    Obejrzałam i bardzo spodobała mi sie Rue, więc dla niej samej go pociągnę. (Na marginesie co to za imię? Po francusku rue (czyt. riu) to ulica, ale tu jest wymawiane jak roue "ru" czyli koło albo roux ("ru) czyli rudy, normalnie ginę w tym...).
    Z tego co zauważyłam to jest tu młodzież, która ma problemy sporego kalibru- nie przepracowana śmierć ojca (Rue) transseksualizm (Jules), co ułatwia ugrzęźnięcie w uzależnieniach. Trafnie wytłumaczyła to Rue - po narkotykach czuje się bezpiecznie w swojej głowie.
    Myślę, że wystarczy przyjaźnie interesować się dzieckiem, wiedzieć, jakie ma obawy i je niwelować. Jeśli będzie samo siebie szanowało i ceniło to i presja grupy rówieśniczej, jeśli akurat trafi na jakąś porąbaną tak łatwo go nie złamie.

• lalkaika 19.06.19, 12:19
    dzieki,fajna sensowna odpowiedz.
    Tak Rue to ulica,moze sa z luizjany ,czyli frakofonowi,a moze ot tak podobalo sie imie bez mozliwosci zdrobnienia,jak Mia /znaczy moja/,Tea ,Lea etc. Tez bede ogladac ,bo jakos wiele mi dalo do myslenia...i tak disnejowa laleczka ma talent,dobra gra aktorska
  • ewiedzma 19.06.19, 12:41

> Tak Rue to ulica

I jeszcze po grecku: ruta; po angielsku: smutek
  • pani_tau 19.06.19, 15:17
    @Lalkaika: piszę to z własnego, smutnego doświadczenia - moja matka nie umiała i nie chciała w ten sposób do mnie podejść, co nieustannie się na mnie odbija.
    Człowiek chyba w żadnej roli nie jest tak sprawczy jak w roli rodzica.
  • feliz_madre 19.06.19, 12:58
    pani_tau napisał(a):

> (Na marginesie co to za imię? Po francusku rue (czyt. riu) to ulica, ale tu jest wymawiane jak roue "ru" czyli koło albo roux ("ru) czyli rudy, normalnie ginę w tym...).

W Igrzyskach śmierci też była Rue. Od tamtej pory imię zyskuje na popularności.
  • piekna_remedios4 17.07.19, 08:39
    wpiszę się, bo obejrzałam wszystkie dotychczasowe odcinki.
    Pierwsza refleksja: w Stanach młodzież jednak szybciej dojrzewa. Zarówno tu jak i na przykład w Ostrych Przedmiotach, 13-latki ukazane są jako głęboko już doświadczone seksualnie i lifestylowo małe kobietki. Przemyślenia i zachowania dorosłych, świadomych osób (te seksualne), zaawansowane ćpunki. Akurat mam w domu 13-latkę, więc siłą rzeczy znam też wiele dziewczynek (tak, dziewczynek) w jej wieku - dzielą je lata świetlne z bohaterkami tych seriali. Wiem, że zdarzają się takie dziewczęta, ale jednak są w mniejszości.
    Druga: jeśli tak wygląda świat dzisiejszej młodzieży to mi słabo. O ile w zasadzie nic aż tak szokującego się nie dzieje, to za czasów mojej młodości licealno - studenckiej (początek lat '00) wszystko to robiło się minimum 5 lat później.
    Trzecia: serio branie leków na raka lub takich typu fentanyl powoduje aż tak super odlot? Zauważyłam, że w serialach ludzie uzależnieni przyjmują wszystko co popadnie, głównie leki. "Zwykłe" narkotyki są rzadkością.
    Czwarta: a jednak słodko-cukierkowy obraz przyjmowania wszelakich dragów musiano zaprezentować: dziewczyna uzależniona, a odstawienie z dnia na dzień (13 dni trzeźwości po tym jak Jules ją poprosiła o to) nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Rue zachowuje się całkowicie normalnie, nie ma objawów fizycznych ani psychicznych. To jest bardzo szkodliwe dla młodych ludzi oglądających ten serial, ponieważ pokazuje, że tak naprawdę ćpanie nie przynosi żadnych konsekwencji - nawet po przedawkowaniu można wyjść ze szpitala w skowronkach, ze śpiewem na ustach i we wspaniałej kondycji.
  • triss_merigold6 17.07.19, 08:47
    W USA masz epidemię uzależnień od opiatów, praźródłem było wprowadzenie na rynek silnych leków przeciwbólowych na bazie opiatów, szybko i ciężko uzależniających.
    Obraz zażywania psychoaktywnych chemicznych jest mocno zafałszowany, ryją beret znacznie bardziej.
  • ichi51e 17.07.19, 09:12
    Ludzie przeciez to nie dokument (facepalm)

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • piataziuta 17.07.19, 09:36
    😂
    posty pięknej remedios nie powinny cię dziwić
    osoby o inteligencji kury, potrafią uwierzyć, że aktorzy grający w Klanie, są tymi postaciami również w realu
  • piekna_remedios4 17.07.19, 11:09
    co ty nie powiesz. I co w związku z tym? Uważasz, że przedstawione wydarzenia nie mogą mieć miejsca w realu? Albo, że nastolatki oglądające seriale tego typu nie uznają nagle, że tak właśnie zachowywać się jest cool?
  • ichi51e 17.07.19, 12:02
    No nie maja albo to jakis margines. Fikcja literacka dla doroslych nie wiem kto to dziecku puszcza

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka