Dodaj do ulubionych

Fake news z Interii o nowym drapieżniku (koci lis)

18.06.19, 18:32
fakty.interia.pl/swiat/news-nowy-drapieznik-odkryty-na-korsyce-dotad-sadzono-ze-istnieje,nId,3044576
Kto się nabiera na takie głupoty? Przecież to zdziczały kot domowych.
Edytor zaawansowany
  • nangaparbat3 18.06.19, 18:50
    Piękne! Miałam takiego kociego lisa, straszna cholera była smile

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • tanebo6.0 19.06.19, 06:08
    A nie okazalo sie ze byl to syfilis?
  • ajaksiowa 19.06.19, 06:21
    A z jakiej krzyżówki ten lis kot miałby powstać?😕

--
    ,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
  • chatgris01 18.06.19, 20:08
    Kot-lis, albo kot lisi, a nie koci lis, na Jowisza.
    To nie fake news www.lemonde.fr/planete/article/2019/06/14/le-chat-renard-corse-un-mythe-devenu-realite_5476228_3244.html
    france3-regions.francetvinfo.fr/corse/haute-corse/corse/corse-chat-renard-nouvelle-espece-felin-detectee-1685460.html
    (we francuskiej TV też podawali tę wiadomość).

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • heavy_metal_thunder 18.06.19, 22:16
    Jaki to nowy gatunek? Zdziczały kot domowy, który z kolei należy do gatunku: żbik i jest jego udomowioną formą. Sam widuję podobnie zdziczałe dachowce, które mają grube i pasiaste ogony.
  • cosmetic.wipes 18.06.19, 22:49
    Gatunek kot domowy nie może należeć do gatunku zbik, zoologu z bożej łaski. Oba należą do rodzaju kot, rodziny kotowatych.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • heavy_metal_thunder 19.06.19, 06:01
    Obecnie często uważa się, że to jeden gatunek jak dzik i świnia. Kiedyś faktycznie kot domowy był oddzielnym gatunkiem, jako pochodzący głównie od kota nubijskiego, też uważanego za oddzielny gatunek. Obecnie jednak kot nubijski uważany jest za afrykańską populację żbika.
  • mdro 19.06.19, 09:15
    Na zoologii znasz się niemal tak samo dobrze jak na kobietach, józeczku big_grinbig_grinbig_grin

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • heavy_metal_thunder 19.06.19, 19:09
    Felis silvestris catus - coś Ci to mówi? A o kobietach to wystarczy mi wiedzieć, że są złe big_grin
  • mdro 19.06.19, 09:43
    Żeby doprecyzować: kot nubijski (podgatunek) to żbik (gatunek). Kot domowy to gatunek. Wszystkie należą do rodzaju Kot (Felis) podrodziny Felinae (koty), a ta z kolei do rodziny Felidae (kotowate).

Spór istnieje tylko co do tego, czy gatunek żbik europejski (Felis silvestris) obejmuje także podgatunki mieszkające w Afryce i Azji, bo niektórzy naukowcy wydzielają oddzielny gatunek Felis lybica. Przy czym trzeba pamiętać, że Felis silvestris (żbik europejski) to nazwa zarówno gatunku, jak i jego podgatunku big_grin, podobnie jest z Felis lybica (kot nubijski). Zatem albo kot nubijski jest podgatunkiem żbika europejskiego, albo podgatunkiem kota nubijskiego.

I bez względu na ten spór, kot domowy (Felis domestica) i tak jest oddzielnym gatunkiem.

--
  • heavy_metal_thunder 19.06.19, 16:32
    Są głosy, że kto domowy to Felis silvestris catus.
  • morekac 18.06.19, 23:35
    Żbiki i zdziczałe koty domowe to nie jest to samo. I nie sprowadzaj sobie ywgo kotka, bo ci tętniczki poprzegryza.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • heavy_metal_thunder 19.06.19, 06:02
    Jasne, że to nie to samo, ale podobno prawdziwych żbików już praktycznie nie ma, bo wszystkie mają domieszkę genów kota domowego. Żbik się w pełni krzyżuje z kotem domowym, dając płodne potomstwo.
  • hanusinamama 19.06.19, 09:01
    Bo sie krzyzują z naszymi kotami dajać płodne potomstwo. Tak jak pies domowy z dingo...co nie znaczy ze to to samo.
  • heavy_metal_thunder 19.06.19, 19:16
    Akurat pies dingo to wtórnie zdziczały pies domowy. Koty w Australii też zresztą dzidziczeją.
  • hanusinamama 19.06.19, 08:56
    Ale ze kot domowy nalezy do gatunku Żbik??? Józek coś ty na lekcjach biologii robił??? Poza tym zdziczały kot moze stać sie nowym gatunkiem. Poczytaj sobie o dingo ty krynico wiedzy naturalnej....
  • hanusinamama 19.06.19, 09:00
    Józeczku strasznie ale to strasznie mylisz pojęcia gatunek, rodzaj....do rodzaju "świnia" należą: Sus ahoenobarbus – świnia palawańska
    Sus barbatus – świnia brodata
    Sus bucculentus – świnia wietnamska
    Sus cebifrons – świnia wisajska
    Sus celebensis – świnia celebeska
    Sus oliveri – świnia samotna
    Sus philippensis – świnia filipińska
    Sus scrofa – dzik euroazjatycki
    Sus verrucosus – świnia brodawkowata

Czyli taka świnka z naszego chlewika i dzik z lasu to nie ten sam gatunek, chociaz oboje należą do rodzaju: świnia...
  • mdro 19.06.19, 09:47
    A nie, tutaj akurat józek ma rację: świnia domowa (Sus domestica) jest obecnie uważana za podgatunek lub nawet udomowioną formę dzika euroazjatyckiego (Sus scrofa).

--
  • heavy_metal_thunder 19.06.19, 16:33
    I podobnie może być z kotem domowym, czasem nazywanym Felis silvestris catus.
  • heavy_metal_thunder 19.06.19, 16:36
    Kot domowy to udomowiony żbik, aczkolwiek nie ten z populacji europejskiej.
  • kosmos_pierzasty 18.06.19, 22:51
    Też nie odniosłam wrażenia, że to fake.
    I nawet ciekawe smile
  • heavy_metal_thunder 19.06.19, 06:03
    Może być to jakaś ruda populacja żbika, może być to zdziczały kot domowy, ale zaraz nowy gatunek?
  • morekac 19.06.19, 08:03
    Może nowa rasa? Albo to skociałe rysie.😁

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • barattolina 18.06.19, 22:31
    Możnaby wysnuć na tej podstawie hipnozę iż taki liso-kot tudzież koto lis będzie polował zarówno na koty jak i na lisy.
    Nieprawdaź doprawdy ?
  • anka_z_zielonymi 18.06.19, 22:33
    Mam podobnego lisokota w domu:
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/fi/mb/urdy/duHu2baz6yaeAB9MxB.jpg
  • barattolina 18.06.19, 22:35
    No nie ! Ale piękny.
    Jest miziasty czy taki bardziej na NIE ?
  • anka_z_zielonymi 18.06.19, 22:39
    No ta moja lisokocica to totalna wariatka. Weterynarz mi kiedyś tłumaczył, że to przez „rudy gen”. Ale jak ma ochotę to robi się przytulaśna.
  • ganesza 18.06.19, 22:57
    cudowny ten tricolor lisokot czy odwrotnie i wygląda na charakternego. pozazdrościłabym, ale moje leśne koty mogłyby się obrazić.

--
    Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
    kompetentna ani majętna, ale jestem.
  • smillla 19.06.19, 06:51
    Ja chcę kociego lisa!!!... smile
  • memphis90 19.06.19, 07:08
    Eee, mam takiego w domu...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • znowu.to.samo 19.06.19, 08:07
    Józek, proszę cię😂😂😂

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • heavy_metal_thunder 19.06.19, 16:34
    Twoja stopka podoba mi się i chyba ją wcielam w życie.
  • mona-taran 19.06.19, 08:49
    Ostatnio mi taki koci lis wyskoczył z krzaków pod rower, mało do rowu przez niego nie wpadłam. Może to taka metoda polowań? :p
  • premeda 19.06.19, 16:54
    Miałam takiego, wszystkie kury się go bały 😀 przytulaśny był bardzo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka