Dodaj do ulubionych

Dzieje grzechu

18.06.19, 19:57
dziś w TVP Kultura.
Grażynę Długołęcką, młodą studentkę filmówki grającą główną rolę, zaszczuto w Polsce.

Mija 45 lat. Gdyby ten film wyszedł dziś - miałaby problemy? Nie sądzę.
Nie będzie żadnych pytań. Nie rozumiem tej tendencji do pytania o co chodzi. Refleksją chciałam się podzielić, bo zastanawiam się, które z dzisiejszych kontrowersji, rozpalających ematki do białości, za 45 lat skwitowane zostanie co najwyżej wzruszeniem ramion.
Edytor zaawansowany
  • mildenhurst 18.06.19, 20:01
    O której godzinie?
  • nangaparbat3 18.06.19, 20:09
    22.50
    Może czasy nie zmieniły się aż tak, jak się Danaide wydaje?

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • katja.katja 18.06.19, 20:12
    A czemu zaszczuto? Nie kojarzę tej afery.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 18.06.19, 20:17
    Pomponik prawdę ci powie....

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • katja.katja 18.06.19, 20:55
    Jakaś taka lelijowata.

--
    Nie dam się wygasić!
  • 21mada 18.06.19, 20:38
    Podobnie było z aktorka z filmu Szamanka - Petry.
  • ajaksiowa 18.06.19, 20:52
    Swoją drogą to dziwne jak w czasach ówczesnej cenzury ten film wszedł na ekrany,a kto zaszczuł?krytycy bo przecież zwykli ludie nie mieli takiej możliwości,jakieś rozgrywki w świecie filmowców?

--
    ,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
  • potworia116 18.06.19, 22:05
    Iwonę Petry zaszczuł skutecznie ekscentryczny i psychopatyczny geniusz, wampir zwany reżyserem.
    Złe przyjęcie oczywiście nie pomogło, choć nie wiadomo, czy entuzjastyczne nie przyniosłoby więcej szkód niż możliwości.
  • beneficia 18.06.19, 22:16
    Złe przyjęcie było spowodowane tym, że nie można było zrozumieć większości tekstu.
    Ale nie dziwię się, że ta dziewczyna miała potem problemy, to było chore zrealizowanie ogólnej koncepcji fabuły.
    Jakby nie było racjonalnej kontroli nad projektem o zaburzeniach.
  • potworia116 18.06.19, 22:26
    Chyba przegapiłam te kontrowersje, rozpalające do białości (dostanę linka, proszsz?)
    Apetyt na skandal miała Szumowska w Sponsoringu, ale obeszła się smakiem, takie to wyszło nijakie i poczciwe. W teatrze o kontrowersję jest bardzo trudno (chyba, że mówimy o skandalach na poZiomie kółka różańcowego, ale to nie poziom ematki przecież). Celnie i skutecznie sprowokował Frilič swoją Klątwą, to był naprawdę kij w mrowisko i nie sądzę, żeby pamięć tego skandalu szybko się zatarła, a ostrze stępiło.
    Widziałam niedawno prace Kozyry w Krakowie - pazłotko skandalu się starło, została świetna, mądra sztuka, klarowna, bardzo zakorzeniona w klasyce, sama już „klasyczna”. Wzruszenie ramion budzi we mnie Pasja Nieznalskiej, ze swoim moralizatorskim przesłaniem (kult ciała, czasem okupiony męką), której legenda żyje własnym życiem, średnio związanym z samą pracą.
    Tylko jeden artysta wywołał we mnie niekłamany oburz, do wyjścia ze spektaklu włącznie - Garcia ze słynnym podtapianiem chomików.

• ganesza 18.06.19, 22:31
    potworia116 napisała:

> Tylko jeden artysta wywołał we mnie niekłamany oburz, do wyjścia ze spektaklu w
    > łącznie - Garcia ze słynnym podtapianiem chomików.
    >
    >
    jak ktoś na scenie podtapia chomiki to się robi performance pełną gęba, wchodzi na scenę i zabiera chomiki. dla takiej potworii to powinna być bułeczka z masełkiem lub bez (w zależności od preferencji)

--
    Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
    kompetentna ani majętna, ale jestem.
  • potworia116 18.06.19, 23:02
    Nie wiem, z czego wnosisz. Taka Potworia, sama pracując w teatrze i wiedząc jaki to miód, w życiu chomika nie zakłóciłyby twórcom przedstawienia, choćby miała do tego moralne prawo i obligację. Gdyby natomiast trafiła się na widowni taka Ganesza i ruszyła chomikom na odsiecz, miałaby moje pełne poparcie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.