Dodaj do ulubionych

To pani jest mądra, a ty jesteś głupia :)

19.06.19, 10:21
Taki tekst słyszałam kilka minut temu w bibliotece. Przyszła mama z synkiem ok. 6 lat. Z widzenia kojarzę, kasta kasjersko-budowlana jak się śmiejemy z koleżanką (żona kasjerka, mąż budowlaniec niewykwalifikowany), zszokowana patrzę co ich przywiało do biblioteki (skąd w ogóle wiedzieli i jej istnieniu) smile Kręcą się, patrzą, zamiast zapytać, ona udaje, że cokolwiek wie o książkach, wybiera jakąś dla dziecka, dziecko mówi, że mu się nie podobna. W końcu podchodzą do mnie. Spokojnie, chociaż z ironicznym uśmieszkiem tłumaczę i rekomenduję książkę dla 6 latka, przynoszę 3 propozycje. Dziecku się podoba, matka zachęca do poprzedniej. I wtedy pada tekst miesiąca: to pani jest mądra, a ty jesteś głupia. Do matki. W duchu pękam ze śmiechu, forma skandaliczna, ale treść absolutnie prawdziwa. Dzieci mają jednak wyczucie rzeczywistości. Trochę rozrywki w ten piękny dzień przed jutrzejszym świętem smile
PS Uważajcie, żeby dzieci Wam kiedyś prawdy o Was nie powiedziały.
Edytor zaawansowany
  • angazetka 19.06.19, 10:23
    A więc jednak poczućko wyższości?
  • ienerta 19.06.19, 10:28
    Nie, skąd ten wniosek? A że jestem szczera, to prawda. Moja wada. Dziecko miało rację, chociaż oczywiście mówić tak nie powinno. Gdybyś popracowała tydzień w takiej dziurze, jak ja, gdybyś poznała całą tą zatęchłą atmosferę prowincji, to byś zrozumiała, o czym piszę. Skóra twardnieje od razu, wrażliwość się stępia... Czasem chciałabym mieszkać w Warszawie.
  • gryzelda71 19.06.19, 10:32
    Szczera powiadasz?
  • memphis90 19.06.19, 11:21
    Nie zapomnij o wyjątkowej wrażliwości, polegającej na tym, że "JA jestem WAŻNA, a nie jakaś tam kelnerka "

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • hanusinamama 19.06.19, 10:36
    To napisz teraz kim jestes z zawodu i twój mąż...ale uwaga mozesz sie okazać kastą "niższą". Poza tym ja bym wolała aby moje dziecko bawiło sie z takim z opisanej przez ciebie kasty...niż z wywyższającą się Pancią co to "wyżej ...ra niż głowe ma".
  • daniela34 19.06.19, 10:39
    To jest urokliwy troll od urokliwej imprezy u teścia.
  • mona-taran 19.06.19, 10:40
    Toż napisała. Jest bibliotekarką w jakiejś zapyziałej dziurze.
  • triss_merigold6 19.06.19, 10:42
    Z tej perspektywy, dorabianie kelnerowaniem przez koleżankę z PRACY, wydaje się działaniem bardzo racjonalnym.
  • hanusinamama 19.06.19, 10:53
    NO coś ty...spada sie o 1 a moze 2 kasty w dół. Zapewne wyjscie za bogatego męża podbija kastowość o jakies 3 a moze nawet 4 smile
  • hanusinamama 19.06.19, 10:52
    Ano tak...rekomendowała 6latkowi książkę...mmmmhmmmm.
  • angazetka 19.06.19, 10:49
    To wyjaśnij, skąd ten ironiczny uśmieszek, skąd kastowość, skąd przekonanie, że jesteś mądrzejsza od tej matki.
    PS. Nie jestem z Warszawy. Jestem z prowincji.
  • makurokurosek 19.06.19, 10:56
    Moja babcia mieszkała w takiej dziurze, kobieta skończyła tylko kilka klas podstawówki ale taką pamięć, taką umiejętność szybkiego liczenia, takiej radości życia mogło jej pozazdrościć wielu.
    Może masz wyższe wykształcenie, może i byłaś kiedyś oczytana ale tak naprawdę jesteś zerem. Utknęłaś w dziurze, pracujesz za grosze, nic ci w życiu nie wyszło, a większość tych obśmiewanych przez ciebie prostych ludzi wiedzie o wiele lepsze i szczęśliwsze życie, stąd zapewne twoja postawa niespełnionej " elity intelektualnej", która była zbyt prymitywna i za mało obyta by utrzymać się w dużym mieście
  • szmytka1 19.06.19, 12:47
    Tez paskudny post. Nie dla kazdego ambicja zyciowa jest mieszkac w duzym miescie i zarabiac kokosy. Mozna byc zupelnie szczesliwym wiodac skromne i spokojne zycie na prowincji. Nie nazwalabym tego zadna nieudacznoscia.
  • makurokurosek 19.06.19, 15:51
    "Mozna byc zupelnie szczesliwym wiodac skromne i spokojne zycie na prowincji. Nie nazwalabym tego zadna nieudacznoscia."

O nieudaczności autorki świadczy jej zawiść i sposób widzenia świata, wywyższanie się mimo, że nie jest żadną wybitną jednostką
  • natalia.nat 19.06.19, 11:30
    A po czym wnioskujesz, że dziecko miało rację? Cóż to za mądrość polegająca na tym, że potrafi się wybrać książki dostosowane dla 6-latka. I że niby kilkulatek potrafi zweryfikować te umiejętności? Poza tym z dziećmi tak często bywa, że bardziej smakuje im rosół u cioci niż u mamy, bo tamten je od święta, a mamine oklepane i znane. Taka przekora. I całkiem możliwe, że książka polecana przez mamę spodobałaby się, gdyby zaproponował ją ktoś inny (pani bibliotekarka).
  • pitupitt 19.06.19, 11:35
    Może jesteś za głupia na Warszawę...

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • asia_i_p 19.06.19, 14:43
    To gdzie ty masz taką prowincję? Bo na mojej prowincji nic mi nie stwardniało ani się nie stępiło.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • mona-taran 19.06.19, 10:26
    Dzieci mają to do siebie, że często się mylą. I to dziecko się właśnie pomyliło wink
  • konsta-is-me 19.06.19, 10:43
    Lubie to !!!
  • malgo21 19.06.19, 10:27
    Serio to jest twój pomysł na rozrywkę w wakacje? Smutne trochę.
  • sumire 19.06.19, 10:27
    Spadaj, trollu.
  • malia 19.06.19, 10:31
    Trol z wyższej kasty nam się trafił
  • gryzelda71 19.06.19, 10:32
    big_grin
  • triss_merigold6 19.06.19, 10:33
    Zawsze to jakaś odmiana po wannabe macho i atrakcyjnych atakowanych adoracja.
  • daniela34 19.06.19, 10:36
    Troll VIP można by rzec smile
  • chatgris01 19.06.19, 10:41
    big_grin

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • nunia01 19.06.19, 10:33
    Nie podoba mi się to. Znam wiele osób pracujących w bibliotekach i wiem z jakim zaangażowaniem starają się zająć kazdympotencjaknym czytelnikiem. I np. zachęcić do ambitniejszej lektury przez stopniowe podawanie pozycji z różnych półek. Bez ironicznych uśmieszków, poczucia wyższości i zdziwienia się że ktoś do nich trafił. Za to że szczerą radością jak nowy czytelnik wsiąkł na stałe.
  • triss_merigold6 19.06.19, 10:37
    Z moich doświadczeń z pracownikami bibliotek wynika, że są cisi i pokornego serca. big_grin
  • pani_tau 19.06.19, 15:35
    @nunia: takie mam doświadczenia z paniami z biblioteki w małym mieście. Natomiast moje doświadczenia z paniami pracującymi w krakowskich bibliotekach są koszmarne. Marzę o tym, aby zostały zastąpione przez automaty.
  • hanusinamama 19.06.19, 10:34
    Szok "kasta kasjersko-budowlana" chodzi do biblioteki...Jak życ???
  • triss_merigold6 19.06.19, 10:38
    Pewnie zabładzili.
  • hanusinamama 19.06.19, 10:54
    NO ale 6latek z tej kasty poznał sie na autorce. Troche smutne zeby podbudować swoje ego tekstem obcego 6latka...
  • anka_z_zielonymi 19.06.19, 10:36
    A co macie dzisiaj na obiad? U mnie fasolka szparagowa, młode ziemniaki i pulpety z bakłażana.
  • triss_merigold6 19.06.19, 10:38
    Paprykarz.
  • daniela34 19.06.19, 10:40
    U mnie będą pierogi z truskawkami, ale dawaj przepis na pulpety z bakłażana!!!
  • anka_z_zielonymi 19.06.19, 11:11
    Jeszcze z tego przepisu nie jadłam, ale brzmi dobrze:
    greckiesmaki.blogspot.com/2018/05/kotleciki-z-bakazana.html?m=1
  • daniela34 19.06.19, 11:19
    O, jak dobrze brzmi! I ten kozi ser! Dziękuję bardzo!
  • czarniejszaalineczka 19.06.19, 12:59
    fajne !

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • chatgris01 19.06.19, 10:42
    Pierogi.

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • mona-taran 19.06.19, 10:50
    U mnie bakłażan nadziewany ryżem i tuńczykiem. I też poproszę przepis na pulpety ☺
  • czarniejszaalineczka 19.06.19, 10:51
    bób albo kalafior

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • anika772 19.06.19, 11:26
    Zupa tajska z mlekiem kokosowym.
  • potworia116 19.06.19, 14:44
    Barszcz ukraiński, kalafior z masłem i lnem.
  • malia 19.06.19, 11:41
    Sałatka z młodych ziemniaków z rzodkiewką, szczypiorkiem i małosolnym i filet
  • ichi51e 19.06.19, 11:46
    No nie wiem wlasnie. Licze ze tesc dziecku racuszki usmazy a ja w tym czasie dojde co zrobic zeby basen dzialal

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • szmytka1 19.06.19, 12:50
    U mnie pomidorowa z wczoraj. A jak sie robi pulpety z baklazana?
  • jak_matrioszka 19.06.19, 15:47
    Łoś. Nie cały, w małych kawałkach w sosie. I kuskus.
  • daniela34 19.06.19, 15:53
    Jak smakuje łoś?
  • triss_merigold6 19.06.19, 16:03
    Dobrze.
  • jak_matrioszka 19.06.19, 16:42
    Łosiowo wink To ciemne mieso i bardzo chude, smak ma wyraźny, nic w rodzaju "jak kurczak". Ja bardzo lubie, Książe Małżonek też, ale moje potomstwo nie, wiec jem od trzech dni sama (zrobiłam bo zapomniałam że Najlepszy z Meżów wybył na trzydniowa delegacje).
    Kangur jest podobno bardzo smaczny, moje dziecko poleca smile
  • chicarica 19.06.19, 17:00
    Jadłabym.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • danaide 21.06.19, 02:29
    U mnie dzisiaj na obiad będzie kelnerka!
  • chicarica 19.06.19, 10:42
    "Przyszła mama z synkiem ok. 6 lat. Z widzenia kojarzę, kasta kasjersko-budowlana jak się śmiejemy z koleżanką (żona kasjerka, mąż budowlaniec niewykwalifikowany), zszokowana patrzę co ich przywiało do biblioteki (skąd w ogóle wiedzieli i jej istnieniu) smile Kręcą się, patrzą, zamiast zapytać, ona udaje, że cokolwiek wie o książkach"

Powyżej przykład, jak w 3 linijkach zawrzeć tyle chamstwa, buty i paskudnego, zgniłego wnętrza że można by tym obdzielić średniej wielkości miasto wojewódzkie.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • 35wcieniu 19.06.19, 10:55
    A niżej przykłady karmienia troliszcza, który sam już nawet się przyznał do bycia trolem, ale co tam, TRZEBA odpisywać, bo inaczej się umrze. PS. To prawda.
  • triss_merigold6 19.06.19, 11:01
    Bo to śmieszne.
    Skądinąd, czysta borejkowszczyna, w jednej kurtce i połatanych butach będzie chodzić, bo na auto nie styknie, ale sadzi się na yntelektualiste z wyższej warstwy.
  • 35wcieniu 19.06.19, 11:04
    Jaka borejkowszczyzna, przeciez to jest troll od początku do końca, na nic się nie sadzi, nie jest tym, na kogo się kreuje, po prostu robi rozruch na forum i wspaniale pokazuje że całej masie tutejszych sierot mozna się nawet przedstawić "dzien dobry, tu troll", a i tak będą musiały prowadzic dyskusje.
  • triss_merigold6 19.06.19, 11:05
    Troll w duchu borejkowszczyzny.
  • malia 19.06.19, 11:43
    Trol jak żywy, ale coż wakacje sa, tzw sezon ogórkowy się rozpoczyna, potwór z loch nes, wyższa kasta, usługujące znajome, ufo i te sprawy
  • chicarica 19.06.19, 11:15
    No topsz. Nakarmiłam trolla.
    Tylko wiesz... ja się z czymś takim spotkałam na żywo.
    Lekarz z miasta powiatowego, znajomego budowlańca skasował 50 zł za zaświadczenie po angielsku, które JA mu przetłumaczyłam i wysłałam na maila (musiał tylko wydrukować i przywalić stempelek), mówiąc budowlańcowi, że musiał przecież zlecić tłumaczenie. Nadal się zastanawiam, czy w takim razie nie wysłać temu burakowi lekarzowi faktury za tłumaczenie, co prawda to tylko parę słów ale ja pracuję po stawkach szwedzkich, więc minimum 500 koron. Ot tak, dla zasady, bo jestem pewna że zrobił to tylko dlatego, że przyszedł do niego prosty chłopak.
    Nikt nie zbiedniał ani się nie wzbogacił, ale niesmak pozostał.

--
    ---
  • bo_ob 19.06.19, 11:20
    chicarica napisała:

> Ot tak, dla zasady, bo jestem
    > pewna że zrobił to tylko dlatego, że przyszedł do niego prosty chłopak.
    > Nikt nie zbiedniał ani się nie wzbogacił, ale niesmak pozostał.

Ja bym nie darowała. Zadzwoniłabym i kazała oddać to 50 zł.
  • memphis90 19.06.19, 12:44
    Ale o co chodzi - wystawienie zaświadczenia to jak najbardziej może być płatna usługa, nawet, jeśli polega na przystawieniu pieczątki pod druczkiem, który już sobie ktoś wypełnił. NFZ dość precyzyjnie wylicza jakie zaświadczenia są bezpłatne, a za jakie się płaci.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • chicarica 19.06.19, 16:56
    Wiesz, sęk w tym że nie warto było, bo chłopak jeszcze musiałby jechać po te głupie 50 zł. Zresztą nie chodziło o pieniądze, kolega jakiś biedny nie jest i 50 zł za zaświadczenie spokojnie może zapłacić, tylko o ewidentne ściemnianie, lekarz nie powiedział mi "trzeba będzie zapłacić 50 zł za zaświadczenie i pokryć koszt znaczka pocztowego do Szwecji" tylko ściemniał że wysłał zaświadczenie, a jemu że musiał zlecić tłumaczenie. Taki po prostu pazerny ch.jek któremu się wydawało, że prostemu człowiekowi można tak powiedzieć i on to ma łyknąć bo tak.

--
    ---
  • konsta-is-me 19.06.19, 14:36
    Nie rozumiem.
    Ja widze tu raczej chciwosc.
    Tym bardziej ze przyznal sie , ze nie potrafi nawet przetlumaczyc paru zdan (kiedys wreczylam dokumentacje medyczna po angielsku lekarce, to wysilala sie z kazdej strony, zeby pokazac ze zna obce terminy medyczne).
    Co mial robotnik do rzeczy ?
  • chicarica 19.06.19, 16:59
    Właśnie to, że jak to byłam ja, wygadana i umiejąca swoje zdanie słownie przedstawić, to lekarz nie był taki skłonny do stawiania żądań. Wg mnie wyskoczył z tymi 5 dychami w ostatniej chwili tylko dlatego, że wyczuł że może sobie pozwolić. W dodatku ściemniał, że zaświadczenie wysłał, a nie wysłał. I to jest właśnie to co mnie w Polsce wkurza: że prosty człowiek jest w ten sposób traktowany, bo jest prosty i cwaniakom się wydaje że mogą sobie pozwalać.

--
    ---
  • majenkir 19.06.19, 15:44
    Ale ten lekarz ileś lat się uczył, między innymi po to, żeby móc przywalić ten stempelek....

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • chicarica 19.06.19, 16:51
    Ale to zupełnie nie o to chodzi.
    Lekarz miał to pismo wysłać w odpowiedzi na list urzędowy jaki otrzymał ze szwedzkiego ZUSu. Ponieważ szwedzki ZUS powiadomił że odpowiedzi na pismo nie otrzymał, skontaktowałam się z lekarzem żeby zapytać co się stało. Lekarz na to, że nie zna angielskiego. Ja na to: to ja panu wszystko przetłumaczę, a pan pisz po polsku, potem ja przetłumaczę odpowiedź, pan wydrukujesz, przywalisz stempelek i wyślesz. Powiedział że dobrze, że tak zrobi. Nic nie wspominał o opłacie, mógł wspomnieć, nie byłoby problemu, wymagana kwota zostałaby zapłacona choćby przelewem. Ponieważ najwyraźniej pisma NIE wysłał bo szwedzki ZUS pisma nie otrzymał, to kolega stwierdził że podczas pobytu w Polsce podjedzie do niego i odbierze to pismo i sam wyśle, bo się w życiu nie doczekamy a sprawa nagli. W żadnym momencie lekarz nie wspomniał, że będzie trzeba coś zapłacić, co więcej! obiecał mi że wyśle i nie wysłał. Jak kolega się u niego pojawił, to lekarz na to że trzeba zapłacić bo tłumaczenie. A tłumaczenie miał gratis ode mnie. No nie ch.j? Dla mnie klasycznie przypomniał sobie w ostatniej chwili że jeszcze parę groszy zedrze z prostego człowieka.

--
    ---
  • kanna 19.06.19, 10:42
    Dlaczego "z ironicznym uśmieszkiem"?
    Masz problem z samooceną?

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • triss_merigold6 19.06.19, 10:44
    Przy wynagrodzeniach bibliotekarzy, niewątpliwie.
  • cauliflowerpl 19.06.19, 10:43
    Taaa...
    Czas cie wygasic.
  • sundace46 19.06.19, 12:20
    cauliflowerpl napisała:

> Taaa...
    > Czas cie wygasic.

Robie dokładnie to samo.
  • kadfael 19.06.19, 10:44
    A możesz wytłumaczyć powód tego ironicznego uśmieszku?
    Dużo do tej biblioteki przychodzi ludzi?
  • mona-taran 19.06.19, 10:51
    Pewnie niewielu, bo taka sympatyczna obsługa raczej nie zachęca.
  • kadfael 19.06.19, 11:23
    Tak mi się właśnie wydaje.
  • nowel1 19.06.19, 10:45
    Nie jesteś mądra.
  • makurokurosek 19.06.19, 10:49
    "Z widzenia kojarzę, kasta kasjersko-budowlana jak się śmiejemy z koleżanką (żona kasjerka, mąż budowlaniec niewykwalifikowany), zszokowana patrzę co ich przywiało do biblioteki (skąd w ogóle wiedzieli i jej istnieniu)"

Kilka lat temu pewna kobieta opowiadała o sytuacji z sąsiadką, którą nazwała prostaczką, uśmiechnęłam się z politowaniem i w myśli pomyślałam dla ciebie ta sprzątaczka to prostaczka, dla mnie ty jesteś prostaczką, a dla kogoś innego ja jestem prostaczką.
    Tym wątkiem pokazałaś jak bardzo jesteś prymitywna i prosta.

"PS Uważajcie, żeby dzieci Wam kiedyś prawdy o Was nie powiedziały."

Cóż takiego mogłoby powiedzieć o tobie twoje dziecko, raczej wątpię aby czytając twój wątek mogło cię określić inaczej niż durna, prymitywna baba uznająca , że jest kimś więcej niż w rzeczywistości jest.
    Rozumiem, że ta pogarda to innych wynika z faktu, że sama jesteś zakompleksioną, niespełnioną osobą.
  • annpierle 19.06.19, 11:03
    Kto mi powie, jak sie wygasza (na telefonie) ?
    Dziekuje
  • miss_fahrenheit 19.06.19, 12:29
    Najprościej - włączyć w ustawieniach przeglądarki "wersję na komputer" i dalej postępować tak, jak na komputerze.
  • bo_ob 19.06.19, 11:10
    Słabo.
    Gdyby ci powiedział, że jesteś piękna to byłoby coś. Przecież o tym, że małe dzieci uważają cię za mądrą już wcześniej wiedziałaś smile
    Tak czy tak należy się cieszyć chwilą, w końcu wszystkie dzieci są nasze smile
  • memphis90 19.06.19, 11:20
    Kandydujesz w konkursie "najglupszy post roku"? Trzeba było opowiedzieć, jak to się w głębokiej wrazliwosci wstydzilas rodziny przed koleżanką kelnerką- to dziecko zaraz by mamusię przeprosiło...

--
  • anika772 19.06.19, 11:24
    Obrzydliwa trollico.
  • agrypina6 19.06.19, 11:28
    Łatwo cię zszokowac. Ta biblioteka ukryta w bunkrze, że zdziwili cię ludzie? I wiem, że trolujesz, ale dobór tematów też o tobie świadczy. Niestety źle.
  • pitupitt 19.06.19, 11:30
    Mam wrażenie, że stałaś w niewłaściwej kolejce, gdy rozdawali rozum, Szanowna Pani Bibliotekarko😁co za prostacki trol

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • koronka2012 19.06.19, 11:36
    Moje pierwsze skojarzenie - niezależnie od sytuacji żal mi kobiety, do której 6-letnie dziecko tak się zwraca, bo świadczy to o tym, że takimi tekstami nasiąkło w domu, biorąc przykład z tatusia zapewne. Smutne.
  • ichi51e 19.06.19, 11:43
    Lepiej powiedz do jakiej kasiazki zachecala matka a do jakiej ty to sie wypowiemy

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • anahera 19.06.19, 12:07
    Jestes obrzydliwa. Chetnie bym te matke przeprosila za Ciebie.
  • gaskama 19.06.19, 12:13
    Głupia jesteś, nawet trollować trzeba umieć.

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • janja11 19.06.19, 12:30
    No brawo. To się dowartościowałaś.
    Jak Cię bawi do łez dzieciak, który wali do matki chamskimi tekstami, to faktycznie niewiele Ci do radości potrzeba.
    Ja tam się nie łudzę. Rośnie mały dvpek, a pani z biblioteki jest zachwycona...
    Ja jakoś nie zaobserwowałam, aby u nas kasjerki były jakoś szczególnie nierozgarnięte. Jakoś trafiam na fajne osoby i nie przyszłoby mi do głowy, że to jakaś szczególna kasta jest.
    No, ale widocznie mundrości o "gorszym sorcie" przekonały suwerena.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.