Dodaj do ulubionych

szkoelnie - koleżaniki nauczycielki - podoba się

19.06.19, 12:55
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24916353,antyterrorysci-wtargneli-do-szkoly-w-pabianicach-i-zaczeli-strzelac.html#s=BoxOpMT
takie sympatyczne urozmaicenie nudnej jak mniemam rady pedagogicznej. wink
a na poważnie - co byście zrobiły PO uzyskaniu unformacji, że to na niby?
Edytor zaawansowany
 • pade 19.06.19, 12:58
  jesusmaryjauncertain
  współczuję tym nauczycielom, bardzo współczuję
  a co bym zrobiła po?
  poszła na długie zwolnienie a potem do sądu o odszkodowanie za uraz psychiczny

  --
  "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
  > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
 • gama2003 19.06.19, 13:50
  O to to.
  Przy czym uraz psychiczny nie byłby udawany.
 • pade 19.06.19, 15:28
  U mnie też nie.
  To jakiś horror.

  --
  "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
  > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
 • triss_merigold6 19.06.19, 13:00
  Na obdukcję w celu stwierdzenia PTSD, na zwolnienie od psychiatry i do sądu po odszkodowanie za uszczerbek.
 • ajrisz.ka 19.06.19, 13:04
  Przysięgam, że ostatni raz czytam to forum. To nie na moje nerwy.
 • nangaparbat3 19.06.19, 13:07
  U nas uprzedzano, ale część nauczycieli wspomina to jako koszmar. Mnie szczęśliwie nie było.
  Chłopaki się dobrze bawią i jeszcze im się za to płaci.
  Mam nadzieję, że akcja pabianicka, podczas której mogło było dojść do prawdziwej strzelaniny (sąsiad wezwał policję, która nic nie wiedziała o szkoleniu) ukróci takie praktyki.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • anika772 19.06.19, 13:08
  Pozwałabym o odszkodowanie, przysięgam.
 • snakelilith 19.06.19, 13:08
  OJP. big_grin

  --
  "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
 • wapaha 19.06.19, 13:23
  czad suspicious
 • profes79 19.06.19, 13:37
  Z jednej strony takie "ostre" szkolenie pozwala zobaczyć jak reagują ludzie w stresie i na gorąco wytknąć, co w takiej sytuacji można zrobić lepiej/inaczej. Bo w Polsce szkoleń pt. co zrobić w takiej sytuacji jak na lekarstwo. Z drugiej - wystarczyłby jeden nauczyciel z bronią (czego wykluczyć nawet w polskich realiach nie można) i mogłoby dojść do realnego nieszczęścia.

  --
  Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
 • nangaparbat3 19.06.19, 13:49
  profes79 napisał:

  > Z jednej strony takie "ostre" szkolenie pozwala zobaczyć jak reagują ludzie w s
  > tresie i na gorąco wytknąć,


  WYTKNĄĆ to co najwyżej można tym pseudoantyterrorystom umysłową indolencję. I niech się cieszą, że nie doprowadzili do tragedii. Chyba nie doczytałeś w linku o wezwanej policji.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • zawsze-w-drodze 19.06.19, 13:50
  Wystarczyła JEDNA nauczycielka w ciąży
  albo JEDAN/EN z chorobą wieńcową, nieustabilizowanym ciśnieniem krwi, jakimikolwiek problemami kardiologicznymi
  albo nadreakcja wezwanych policjantów
  albo zwykła histeria wyzwalająca reakcję łańcuchową.
  I byłoby nieszczęście
  i byłby prokurator.
  O urazie psychicznym w pakiecie nie chce mi się nawet wspominać.
  A co niby może zrobić w razie rzeczywistego ataku taki "przeszkolony" nauczyciel? - Rzucić się z pięściami na draba z bronią automatyczną? NA czym te niby nabyte umiejętności mają polegać? Co zmienią w zachowaniu nauczycieli/ek? Bez jaj.
 • gama2003 19.06.19, 13:53
  Otóż to. Jakie procedury przećwiczyli nauczyciele ?
  Jedno dobre, że nie wpadli na pomysł ubarwienia rozrywki obecnością dzieci. Ale wszystko przed nami, głupota jednak końca nie posiada.
 • profes79 19.06.19, 13:56
  Ale ja się z obydwiema wami zgadzam w zupełności i przemyślenia mam takie same.
  Natomiast co do zachowania - temat rzeka; wykładu robił nie będę ale tak, na takich szkoleniach uczy się m.in jak się zachowywać wobec napastnika/napastników z bronią i nie, nie uczy się rzucania sie na przeciwnika z gołymi rekami a wręcz przeciwnie - podkreśla sie konieczność unikania konfrontacji bezpośredniej. Chodzi o to, żeby zredukować na ile to możliwe oczywiście) zachowania odruchowe spowodowane stresem zdarzenia a doprowadzić do działań również odruchowych ale wyćwiczonych.

  --
  Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
 • zawsze-w-drodze 19.06.19, 14:01
  "Działania odruchowe ale wyćwiczone" po jednorazowym, niespodziewanym, brutalnym ataku na niczego nie świadomych ludzi, przekonanych, że są w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia? :0 :0 :0 :0
 • bo_ob 19.06.19, 14:02
  W latach 90., kiedy na bazarach masowo handlowali Rosjanie i gdy prężnie działały na terenie Polski różne mafie zdarzyła się taka historia: na pewien bazar, na którym handlowali i Polscy i Rosjanie wpadła ruska mafia po haracz i zaczęła strzelać. Wszyscy Rosjanie odruchowo padli na ziemie a wszyscy Polacy odruchowo zaczęli się rozglądać "co się stało? kto to strzela?".

  Tak więc uwaga o braku umiejętności w razie zagrożenia nie jest od rzeczy wink
 • triss_merigold6 19.06.19, 14:04
  Ok, elementem takich dzialan jest, jeśli to mozliwe, poinformowanie służb o ataku. I teraz wjeżdżaja konkurencyjni antyterrorysci, których nikt nie raczył poinformować o symulacji i mamy jatkę.
 • memphis90 19.06.19, 14:14
  Czyli jednak uczy się spier... przez okno 😅 Która tu się tak ostatnio burzyla, że w jukeju to tylko wyjścia ewakuacyjne (bez terrorystów, ognia czy plagi trujących nietoperzy) i max w 3 minuty, a nigdy, nigdy oknem?

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • hanusinamama 19.06.19, 14:06
  Dokłanie. Cwiczyc to powinni antyterrorysci a ni nauczyciele...teraz sie powinna cała kadra na 3-4 zwolnic ( w szkołach w łodzi brakuje nauczycieli) i ciekawe co "mądra inaczej" dyrektorka zrobi. Jak mozna sie zgodzić na takie szkolenie pracowników....
 • asia_i_p 19.06.19, 14:22
  U nas było najpierw konkretnie powiedziane, co robić - nie zgrywamy bohatera, robimy, co nam każą, nie nawiązujemy kontaktu wzrokowego, nie gadamy za dużo, staramy się spamiętać maksymalnie dużo szczegółów - to kiedy nas biorą na zakładnika. Kiedy jest strzelanina, kolejność jest - uciekaj, jeśli nie możesz uciekać, ukryj się, jeśli nie możysz ukryć się, możesz próbować walczyć, ale tylko w ostateczności w samoobronie, nigdy nie uciekasz, jeżeli już widzisz faceta z bronią albo jeśli nie masz obczajonej trasy ucieczki. To nawet sensowne było, tylko jak pisałam poniżej, ja nie tego potrzebuję na co dzień i nie resusytacji nawet, potrzebuję dobrze się zająć mdlejącym uczniem i wiedzieć, jak sobie poradzić z uczniem agresywnym.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • livia.kalina 19.06.19, 23:34
  Dokładnie. W moim rodzinnym mieście, kiedy budowano nowy most, to przęsła do niego wożono ciężarówkami, z zabezpieczeniem parcianymi pasami (wiem, ze tak dziwne, ze trudne do uwierzenia ale to inna historia). No i doszło do nieszczęścia, przęsło zsunęło się z ciężarówki i spadło na pobliskie samochody. Nikogo śmiertelnie nie przygniotło ale kierowca, na którego masce samochodu przęsło wylądowało, zmarł na atak serca. Tutaj tez się mogło skończyć śmiercią. Dziwne, ze nikt się takiej ewentualności nie bał.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • heca7 19.06.19, 13:58
  Tak, tak pewnie ktoś się dowiedział dzięki temu szkoleniu , że powinien nosić dodatkowe majtki w torbie...

  --
  Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
 • gama2003 19.06.19, 14:20
  Mnie by mogli tak szkolić dziesięć razy i nic bym nie zmieniła reakcji, szlag by mnie trafiał ze strachu. Może przy którymś razie skutecznie.
 • hanusinamama 19.06.19, 14:01
  Wystarczyłoby ze jedna osoba umiera na zawał....
 • snakelilith 19.06.19, 14:17
  profes79 napisał:

  > Z jednej strony takie "ostre" szkolenie pozwala zobaczyć jak reagują ludzie w s
  > tresie i na gorąco wytknąć, co w takiej sytuacji można zrobić lepiej/inaczej.


  Ale PO CO? Takie ćwiczenie to nie eksperyment psychosocjalny służący do badania stresu. W takim wypadku starannie wybiera się grupy eksperymentalne, a nie przypadkowych nauczycieli. Gwarantuję ci też, że nikt tego naukowo nie będzie analizował i nie będzie przeprowadzał ewaluacji. Taka akcja powinna służyć tylko i wyłącznie zautomatyzowaniu się procedur zachowania. Tak robią na przykład Japończycy. Ciągle i na okrągło ćwiczą zachowania na wypadek trzęsienia ziemi i nie podkładają pod budynki bomb, by się trzęsły i sytuacja była bardziej realna. Więc mamy tu tylko dyletantyzm, idiotyzm, a nawet przestępstwo w postaci umyślnego narażania innych na niebezpieczeństwo.


  --
  "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
 • nota_bena 19.06.19, 22:53
  profes79 napisał:

  > W Polsce szkoleń pt. co zrobić w takiej sytuacji jak na lekarstwo.
  Adekwatnie do potrzeb.

  Nie da się przeszkolić ludzi na wszystkie sytuacje i na każdą ewentualność. Każdy przypadek jest inny.
 • bo_ob 19.06.19, 13:54
  Ludzka głupota jest bezgraniczna.
  A chyba najgłupsza ta dyrektorka.
 • hanusinamama 19.06.19, 14:04
  Ja bym sie zwolniła (szczególnie ze w Łodzi brakuje nauczycieli) i zażądała odszkodowania od głupiej dyrektorki, ktora sie zgodziła na takie szkolenie...a teraz sobie wyobraźmy, ze ktoś umiera na zawał. Albo jakaś Pani w ciązy w efekcie stresu traci ciąże...w chorym kraju żyję!!!
 • asia_i_p 19.06.19, 14:17
  Myśmy mieli coś podobnego, ale zrobione z głową. Czyli najpierw wykład, co trzeba robić, potem wybrani pozoranci i odegranie scenki, owszem, z wrzaskami i strzelaniem, i pomimo, że byłam tylko widziem i byłam uprzedzona, że będzie głośno, tętno miałam wysokie.
  Byłabym zła, gdyby mi zrobiono takie coś z zaskoczenia.

  Fajnie, że w ogóle szkolą, ale to nie jest to szkolenie, które bym wybrała - przede wszystkim powinno być porządne szkolenie z pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem zasłabnięć i omdleń, potem szkolenie, co robić, kiedy naćpany uczeń ma agresywny odjazd, potem przeciwpożarowy, a antyterrorystyczne to naprawdę na deser, kiedy już wszystki najczęstsze lokalne zagrożenia będą przerobione.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • memphis90 19.06.19, 14:17
  Hmm, a swoją drogą - policjanci, poinformowani o zajsciu ot tak weszli do szkoly, pogadali z osobą podającą się za dyrektora (oj tam, oj tam, takie ćwiczenia) i sobie pojechali...?

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • nota_bena 19.06.19, 23:05
  memphis90 napisała:

  > Policjanci (...) pogadali z osobą podającą się za dyrektora (oj tam, oj tam, takie ćwiczenia)
  > i sobie pojechali...?
  >
  A może w takiej metropolii jak Pabianice dyrektor szkoły nie musiał się "podawać"i specjalnie przedstawiać, a po prostu jest osobą znaną lokalnej społeczności, w tym, a może nawet zwłaszcza Policji.
 • valla-maldoran 19.06.19, 16:13
  O matko, jak ja bym chciała być na takiej radzie pedagogicznej. big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.