Dodaj do ulubionych

Współaresztowani godnie przywitali nowego

20.06.19, 00:24
wmeritum.pl/morderca-mrowin-aresztu/285608
Za to lubię polskie więzienia. Odpowiednich ludzi inni osadzeni traktują odpowiednio.
Edytor zaawansowany
  • bardzo-dobry-kochanek 20.06.19, 00:33
    heavy_metal_thunder napisał:
    > Za to lubię polskie więzienia. Odpowiednich ludzi inni osadzeni traktują odpowi
    > ednio.

Ciekawe jak ty byłbyś traktowany, nawet gdybyś był oskarżony tylko o kradzież peruki.
    Jesteś pewny że dałbyś sobie radę w więzieniu?
  • heavy_metal_thunder 20.06.19, 00:38
    Takie traktowanie jak wyżej, dotyczy tzw. cweli, nie złodziei peruk.
  • bardzo-dobry-kochanek 20.06.19, 00:45
    > Takie traktowanie jak wyżej, dotyczy tzw. cweli, nie złodziei peruk.

Przecwelić można każdego.
  • morekac 20.06.19, 00:57
    Naiwny jesteś.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • danaide 20.06.19, 10:03
    Wiesz, józiu, ja też mam jakieś dziwne przekonanie, że nie byłoby Ci tam tak źle... wink
  • morekac 21.06.19, 15:15
    danaide napisała:

> Wiesz, józiu, ja też mam jakieś dziwne przekonanie, że nie byłoby Ci tam tak źl
    > e... wink

A za kilka lat Józek będzie w okolicy uchodził za dziwaka - sam mieszka, żadnej kobiety nie ma,odludek jakiś - pewnie gej albo inny gender. Zatem pedofil. I wystarczy podobna zbrodnia w józkowej okolicy (oby nie) , donosik od sąsiadów o podejrzanym typie i niechlujna praca policji (bo efekty musza być). Zostanie Jozef podejrzanym.Żadnego alibi nie przedstawi - bo jakie można mieć alibi pijąc samemu wieczorem?

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • chatgris01 21.06.19, 19:25
    morekac napisała:

> Żadnego alibi nie przedstawi - bo jakie można mieć alibi pijąc
    > samemu wieczorem?
    >
    >

Zawsze mógłby przedstawić swoje wpisy na ematce z rzeczonego wieczoru suspicious

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • znowu.to.samo 21.06.19, 19:51
    Jakby przeczytali, co on tutaj bredzi....🤣🤣🤣

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • aga_mon_ber 20.06.19, 07:06
    Aleś walnął porównanie... big_grin
  • bardzo-dobry-kochanek 20.06.19, 07:21
    aga_mon_ber napisała:
    > Aleś walnął porównanie... big_grin

Nic nie porównywałem.
    Autor napisał że lubi polskie więzienia a gdyby tam przypadkowo trafił i zaczął tak gadać jak pisze na forum, to w bardzo krótkim czasie by bardzo znielubił i współaresztantów i klawiszy, bez wiedzy których nic się nie dzieje.
    A zdarzają się przypadki, że ludzie siedzą naprawdę za niewinność.

• 123zielona123 20.06.19, 00:47
    Zakładając, że jest winny
    to to jest odpowiednia kara.Pewnie dostanie 45 lat czyli najwyzszy wymiar bo to sprawa medialna.
    No i teraz spedzi te lata wiedząc, że chronią go tylko grube mury i strażnicy,a cała reszta chce go dopaść i rozszarpać. Chwila niedopatrzenia czy coś i... pewnie szybko zeświruje i w końcu popełni samobójstwo.
  • noemi29 20.06.19, 01:10
    Tak jak Trynkiewicz? uncertain
    Nic mu nie będzie. Będzie wyjątkowo chroniony i tyle.
  • chatgris01 20.06.19, 05:59
    Socjopaci raczej nie popełniają samobójstw, gdyż nie odczuwają nie tylko wyrzutów sumienia, ale także strachu. Chyba, że masz na myśli "samobójstwo" (były takie przypadki).

--
  • ajaksiowa 20.06.19, 06:10
    A mnie przeraża to co się dzieje w zk i to za cichym przyzwoleniem wszystkich i absolutnie się nie cieszę,ale ja jakaś głupia(pewnie)jestem😭

--
    ,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
  • kalina_lin 20.06.19, 06:55
    Mam tak samo. Nie widzę powodu do radości.
  • odnawialna 20.06.19, 07:05
    I ja.
    Lincz w ogóle przeraża, a od ludzi, którzy sami mają wiele za uszami szczególnie. To spotęgowanie zła.
  • nangaparbat3 20.06.19, 07:37
    O właśnie. Mają kogoś, kogo uważają za gorszego od siebie, mogą się wyżyć w poczuciu sprawiedliwości.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • aga_mon_ber 20.06.19, 07:49
    Akurat jemu się nalezy, choc nikt niczego mu nie zrobi, bo bedzie pod ochroną.
  • agata16.06 21.06.19, 08:31
    A jeżeli, jest taki promil ( tak promil) prawdopodobieństwa, że jest niewinny to co? Póki mu się nie udowodni winy jest domniemanie niewinności. A o karze decyduje sąd a nie lud ( i to więzienny). Czy chcemy powrotu do sądów ludowych? Do samosądów?
    Może porównanie nieadekwatne, ale kazdy (!) kierowca moze byc sparwcą wypadku z ofiarami smiertelnymi. Chwila nieuwagi, gorsza dyspozycja itd. Może przejechać na pasach kobietę w ciązy z dzieckiem na ręku. Może byc to normalny człowiek, każda9y) z nas. I co samosąd? W oczekiwaniu na policję pobicie? powybijanie zębów? połamanie kończyn? Wyrywanie paznokci? Do tego dążymy? Ratunku!!!!!!
  • brenya78 21.06.19, 10:44
    'Chwila nieuwagi, gorsza dyspozycja itd. Może przejechać na pasach kobietę w ciązy z dzieckiem na ręku. Może byc to normalny człowiek, każda9y) z nas. I co samosąd? W oczekiwaniu na policję pobicie? powybijanie zębów? połamanie kończyn? Wyrywanie paznokci? Do tego dążymy? Ratunku!!!!!!"

Nie trudź się naprawdę. I tak nie zrozumieją i odpiszą ci standardowo "gdzie Twoje wspolczucie dla ofiar", "jesteś wielbicielka przestępców" itp. itd.
  • sofia_87 21.06.19, 12:14
    Naprawde nie odróżniasz WYPADKU od zaplanowanego ze szczegółami morderstwa???
  • brenya78 21.06.19, 12:47
    "Naprawde nie odróżniasz WYPADKU od zaplanowanego ze szczegółami morderstwa??? "

No coz, zawsze znajda sie tacy co nie odrozniaja i uznaja wypadek za dzialanie umyslne i na miejscu utluka "bandziora".
  • sofia_87 21.06.19, 14:58
    Coz, skoro jak widać na Twoim przykładzie, sa tacy, którzy nie odrozniaja ofiary od kata, to taka opcja tez jest calkiem mozliwa
  • brenya78 21.06.19, 15:04
    "Coz, skoro jak widać na Twoim przykładzie, sa tacy, którzy nie odrozniaja ofiary od kata"

W ktorym miejscu nie odrozniam ofiary od kata i po co piszesz takie bzdury?
  • agata16.06 21.06.19, 19:31
    Przez wiele lat byłam zwolenniczka kary śmierci. W przypadku bardzo drastycznych morderstw. I zmieniłam zdanie po licznych rozmowach z.... prokuratorami, sędziami i adwokatami. I, zapewniam, nie byli to ludzie rok po aplikacji z "rejonówki". Spierałam sie, przytaczałam argumenty typu "litość dla sprawcy taaaakiego przstępstwa. Nigdy". I przekonała mnie pani mecenas ze stopniem profesora prawa ( wiem, ze dla niektórych zaden to autorytet).
  • nangaparbat3 21.06.19, 20:30
    Co powiedziała?

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • agata16.06 22.06.19, 20:11
    Mówiła duzo o tym czym powinna być kara, czym nie powinna, mówiła o pomyłkach sądowych, o tym, ze kara śmierci jest ta, której cofnąć sie nie da. Powiedziała w końcu, ze nikt nie ma prawa, nawet w majestacie, nomen omen prawa, odbierać komukolwiek zycia. Że kara ( tu smierci) nie może byc zemsta.
  • wapaha 22.06.19, 21:36
    Dlaczego zaraz zemsta ?
    To niewłaściwe podejście do tematu.
    Prosta konsekwencja
    Dziwi mnie takie emocjonalne podejście i tłumaczenie
  • nangaparbat3 22.06.19, 22:39
    Ja miałam sen. Śniło mi się, że jestem skazana, że zaraz wykonają wyrok. Zrozumiałam absurd sytuacji, w której morderca zabija w majestacie prawa, tak jakby nie robił nic złego. Zabije mnie i pozotanie całkowicie bezkarny, tak jakby nie zrobił nic złego.
    to mi się śniło wiele lat temu, ale pamietam jakby wczoraj. Zawsze byłam przeciwna karze śmierci, rozumowo, teraz wiem, że to po prostu złe.

--
  • fornita111 23.06.19, 10:59
    Ojej, szkoda, ze nie przysnilo ci sie, ze tygodniami torturowalas niewinna dziewczyne, az blagala cie juz nie o uwolnienie, tylko zebys ja wreszcie zabila i zakonczyla jej meki. Szkoda, ze nie przysnilo ci sie, ze obdarlas ze skory zywcem dziecko. Albo, ze zgwalcilas dziewieciolatke a potem wrzucilas ja zwiazana do wersalki, zeby tam sie powoli udusila. Szkoda- bo pewnie w takim snie chcialabys umrzec z powodu wyrzutow sumienia. Ja bym chciala, ale akurat "chcenie" zwyrodnialca tu nie powinno miec ZADNEGO znaczenia, wiesz? Pikaj sobie dalej serduszkiem dla potworow, dla mnie to godne pogardy.
  • wapaha 23.06.19, 19:53
    Ciekawe co nabroiłaś?
  • agata16.06 21.06.19, 19:28
    Odróżniam! Co nie oznacza, że jestem za samosądami.
  • sniyg 20.06.19, 07:50
    nangaparbat3 napisała:

> O właśnie. Mają kogoś, kogo uważają za gorszego od siebie, mogą się wyżyć w poc
    > zuciu sprawiedliwości.
    >
    Ale to jest cały łańcuszek pokarmowy na końcu którego są szlachetne potepiające jednostki, które też mogą się poczuć lepiej od motlochu. Gdy się okazało, że policja dementuje pogłoski o linczu na wsi dało się zauważyć rozczarowanie, ale na szczęście już znowu jest o czym grzmieć.
  • nangaparbat3 20.06.19, 08:03
    A gdzie Twoje miejsce w tym łańcuszku?

--
  • ajaksiowa 20.06.19, 08:27
    ,,oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,to Twój ideał?,,wpiszę sobie w sygnaturkę,piękne Nanga👍

--
    ,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
  • danaide 20.06.19, 09:55
    Nie do końca. W każdym środowisku panują jakieś normy, jakiś rodzaj moralności. Nie od dziś wiadomo, że w więzieniach najniżej stoją ci, którzy skrzywdzili dzieci.
  • katja.katja 20.06.19, 10:10
    No nie wiem, a w czym gorszy jest przestępca, który zgwałcił jedno dziecko (które przeżyło) od przestępcy który np. zamordował starsze małżeństwo (dwie osoby)? Mam Aspergera, więc gdyby ktoś mi to wytłumaczył możliwie prostymi słowami byłabym wdzięczna.

--
    Nie dam się wygasić!
  • majenkir 20.06.19, 15:26
    Bo dziadki juz sie nazyly, a dzieciak mial wszystko przed soba?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • katja.katja 20.06.19, 16:37
    A małżeństwo 60+ z genetycznie długowiecznej rodziny, w której wszyscy umierali w wieku 90-100 lat, a wyniki bieżących badań mieli dobre vis dzieciak chory na raka, któremu lekarza dali max. 3 lata życia?

--
    Nie dam się wygasić!
  • iks.de.00 20.06.19, 16:06
    czym się objawia twoj ZA? masz diagnoze?
  • katja.katja 20.06.19, 16:36
    Jestem w trakcie diagnozowania. Mam już ustalone wizyty w stosownym ośrodku. Co jeszcze chciałabyś wiedzieć?

--
    Nie dam się wygasić!
  • iks.de.00 20.06.19, 20:03
    Bedę pytac z czasem jak otrzymasz diagnoze
    co to znaczy ze się nie dasz wygasić? jak tego uniknac jak ktoś moze i tak to zrobi?
  • katja.katja 20.06.19, 23:14
    Normalnie, mam 5 innych nicków.
    Bawi mnie, że na innych z nich e-mamusie które mnie wygasiły i są z tego powodu rade dyskutują ze mną zawzięcie na innych wątkach, a nawet są całkiem miłe.

--
    Nie dam się wygasić!
  • damartyn 20.06.19, 18:18
    odnawialna napisała:

> I ja.
    > Lincz w ogóle przeraża, a od ludzi, którzy sami mają wiele za uszami szczególni
    > e. To spotęgowanie zła.
    Dołączam. Kompletne zdziczenie.
  • marusia_ogoniok_102 20.06.19, 10:11
    Dokładnie. To nie tak powinno wyglądać.
    No ale motłoch się cieszy, bo sprawiedliwość ludowa.

--
    "Przecież wszyscy lubią historyków. Jesteśmy jak żelowe misie społeczeństwa. Nieprzydatne ale słodkie."
    Pusta miska
  • berdebul 20.06.19, 09:41
    To pokazuje, jak wygląda resocjalizacja w polskich więzieniach. sad Nie wszyscy dostali dożywocie, wielu wyjdzie i z podobną mentalnością będzie sie poruszać po ulicach.
  • katja.katja 20.06.19, 10:07
    Ja mam tak samo.
    Bądźmy konsekwentni - niech zalegalizują samosądy w więzieniach. A jeśli nie to nie powinno tego być.
    Nie mówiąc już o tym, że zwykle dręczą innych przestępcy po tych samych pieniądzach, wcale nie lepsi od tego konkretnego.

--
    Nie dam się wygasić!
  • znowu.to.samo 21.06.19, 20:05
    Ani ja jakoś nie czuje satysfakcji...🙄
    Chłopaczynie padło ostro na mózg z tej miłości😐
    Popełnił straszną zbrodnię, nie ma wątpliwości..
    JEŚLI POPEŁNIŁ
    Ale!
    Pomyślmy teraz
    Co czuje jego matka
    Rodzina
    Ja ogromnie im współczuje
    Ale matce tej dziewczynki też współczuje ogromnie
    Tu wszyscy cierpią

--
  • nangaparbat3 21.06.19, 20:42
    Mam znajomą, której corka wiele lat temu zginęła zamordowana. Tyle że tamten student ubzdurał sobie, że ją samą kocha. Zabił, potem zabił siebie. Ojciec wyszedł z domu tylko na chwilę, wrócił i znalazł dwa trupy. Miał zawał. Ta dziewczyna to było pierwsze powojenne dziecko, wykochane, wypieszczone, zdolne i pracowite. Mama studenta-mordercy - bardzo "dobra" rodzina, naprawdę dobra, wykształceni, porządni ludzie - zabiła się dwa tygodnie później. Mama dziewczyny cudem unikneła śmierci pod samochodem. Minęło jakieś 50 lat - żyje, chodzi do teatru, wyjeżdża na wczasy, ma przyjaciół - ale tamto wciąż jest w niej żywe. Jeśli mówi czasem o mordercy, to z wielkim smutkiem. Nie ma dnia, żeby nie wpominała (głośno) córki. Jest w tym smutek, tęsknota, miłość. To trochę tak, jakby córka znowu przy niej była. Kiedy czytałam o mamie Kristiny , jak poszła po świadectwo, pomyślałam, że to to samo. Jakiś okruch istnienia.

--
  • brenya78 20.06.19, 01:13
    Niewiniątka się znalazły... 😄😄😄
  • chatgris01 20.06.19, 05:54
    Przecież tak bywa nie tylko w polskich więzieniach.

--
  • nangaparbat3 20.06.19, 07:39
    To nieistotne. To nasz kraj, jesteśmy obywatelami, w jakiś sposób odpowiedzialnymi za wszystko, co leży w kompetencjach państwa. A państwo ma zapewnić bezpieczeństwo ludziom, których więzi.

--
  • chatgris01 20.06.19, 07:45
    Ma też zapewnić opiekę medyczną, edukację oraz bezpieczeństwo obywatelom...
    Teoria sobie, a rzeczywistość już nawet nie skrzeczy, ale leży i kwiczy (i bynajmniej mnie to nie cieszy, to było tylko stwierdzenie gołych faktów).

--
  • sofia_87 20.06.19, 09:46
    Nie zależy mi na tym aby to coś bylo bezpieczne
  • dyzurny_troll_forum 20.06.19, 10:41
    sofia_87 napisał(a):

> Nie zależy mi na tym aby to coś bylo bezpieczne

Ale pamiętasz, że będzie można to samo powiedzieć o tobie?

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • sofia_87 20.06.19, 11:14
    Ja nie zamierzam nigdy zamordowac żadnego dziecka, więc nie mam powodu aby brac pod uwagę taką opcję
  • olena.s 20.06.19, 13:17
    >żadnego dziecka, więc nie mam powodu<
    Komeda też nie miał powodu, żeby brać pod uwagę taką opcję, prawda?
  • sofia_87 20.06.19, 13:22
    Jak ktoś już tu napisał, to Komenda powinien zastrzec swoje nazwisko jako znak towarowy. Wbrew pozorom tego rodzaju pomyłki nie zdarzają się aż tak często
  • olena.s 20.06.19, 13:43
    Nie ma znaczenia, jak często. Nie ma znaczenia, jak często na policji tłuką czy gwałcą, nie ma znaczenia, jak często klasa zaszczuwa rówieśnika, nie ma znaczenia, jak masowa jest np. w wojsku fala, albo jak często zakonnych dom opieki działa jak siostra Bernadetta.
    Znaczenie ma natomiast, że ludzie pi razy drzwi zdrowi na umyśle rozumieją, że system powinien być taki, żeby - jeżeli nie wykluczać to minimalizować - możliwość wystąpienia takich zjawisk, i aby istniały efektywne narzędzia do ich wykrywania i eliminowania.
  • katja.katja 20.06.19, 15:10
    Zgadzam się.

--
    Nie dam się wygasić!
  • sofia_87 20.06.19, 15:21
    A nie sądzisz, że system powinien przede wszystkim chronić potencjalne ofiary przed takimi zwyrodnialcami jak morderca 10 latki?
  • majenkir 20.06.19, 15:30
    Minority Report? wink

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • olena.s 20.06.19, 18:10
    A czy twoim zdaniem dowolne zmiany systemowe mogłyby zapobiec tej zbrodni czy rozmaitym lustmordom?
    I czy masz wrażenie, że dopuszczanie linczu w jakikolwiek sposób zredukowałoby ryzyko morderstw, morderstw na dzieciach, etc?
  • sofia_87 20.06.19, 18:15
    Może zapobieglyby choć jednemu morderstwu
  • olena.s 20.06.19, 18:33
    Masz ćwierć dowodu na swoje twierdzenie? Bo o ile ja wiem spadkowi przestępczości sprzyja postrzegana nieuchronność kary, a nie jej surowość, tym bardziej nie lincze.
    Nie mówiąc już o tym, że to, co dzieje się z linczującymi zaprawdę nie przemienia ich w aniołów.
  • sofia_87 20.06.19, 18:59
    Z pewnością kara śmierci usuwa mordercę, więc też chroni jego niedoszłe ofiary
  • olena.s 20.06.19, 19:22
    Aha. Czyli nie masz nawet i ćwierci dowodu.
  • sofia_87 20.06.19, 20:20
    A jaki dowód masz na to, że jest inaczej?
  • olena.s 20.06.19, 20:52
    Mówiłam ci. Badania. Wydaje się, że wysokość kary nie ma wielkiego znaczenia dla potencjalnych przestępców. Natomiast postrzeganie jej jako wysoce prawdopodobnej - ma.
  • danaide 20.06.19, 21:56
    Jednym z celów kary jest prewencja. Nie tylko szczególna (więzień ma ponownie tego nie zrobić), ale i ogólna (nikt ma tak nie robić). Zawsze zastanawiało mnie jak niby ma się realizować cel prewencji ogólnej, skoro mało kto wie, co się dzieje potem i jak to w praktyce wygląda.

Filmiki takie jak ten czy ten, z zatrzymania Jakuba czy z zatrzymania tych nastolatek bijących koleżankę, odbijające się coraz szerszym echem historie matek Madzi czy Danielków - dla mnie tak realizuje się prewencja ogólna. Nie dlatego, że nawołuję do linczu, ale dlatego, że jestem przekonana, że dla wielu osób jest to czytelna informacja, że złamawszy tabu wkraczasz do piekła. A przynajmniej do świata, w którym może jednak niekoniecznie chciało by się znaleźć. Informacja dużo czytelniejsza niż zapisy Kodeksu Karnego. Wybór należy do Ciebie. A sprawa Komendy w polskich warunkach jest jednak wyjątkiem potwierdzającym regułę, nie regułą.
  • sofia_87 21.06.19, 08:57
    Wydaje się?
  • olena.s 21.06.19, 09:45
    No nie załamuj mnie.
    Chyba rozumiesz, że kiedy bada się takie zjawiska, jak liczba przestępstw/skazanych, odsetek recydywy to nie możesz nigdy być pewna, że czynnik x jako jedyny spowodował rezultat y. W to wchodzą kwestie związane z całym obszarem społecznym - demografia, dochody, opieka medyczna, i milion innych rzeczy. Niemniej wydaje się - czyli mamy wskazujące na to dane - że działa skuteczność, a nie surowość.
    Dam ci przykład do rozkmin. Historyczny. Otóż pewien badacz stwierdził bezpośrednią korelację liczby linczów na południu USA z ceną bawełny w danym roku. Cena spadała o x linczów było więcej o konkretny odsetek.
    I teraz powiedz mi jednoznacznie, na czym to polegało? Przy niskiej cenie (na ogół) biali sprawcy byli bardziej wkurzeni? A może przy niskiej cenie ubodzy (na ogół) czarni czuli mniejszy dystans/obawę? A może cena bawełny była niska bo pogoda powodowała urodzaj, ale współgrający z innymi zjawiskami meteopatycznymi, które miały jakiś wpływ na zachowanie ludzi? A może to tylko korelacja, a nie ciąg przyczynowo skutkowy?
    Inny przykład. Naukowcy usiłowali wyjaśnić przyczyny spadku przestępczości w USA coś w II połowie lat 90. Wiadomo, że im gorsze dzieciństwo tym większe ryzyko że dziecko wyrośnie na kryminalistę. Wiadomo, ze im bardziej dziecko niechciane, tym bardziej rośnie prawdopodobieństwo, że będzie miało kiepskie dzieciństwo. I wiadomo, że przestępcami sa głównie młodzi mężczyźni. Otóż jedną z hipotez próbujących wyjaśnić tamten spadek przestępczości było to, że ci młodzi mężczyźni, którzy powinni popełniać przestępstwa w latach 90 po prostu się nie urodzili, bo 20+ lat w USA została powszechnie dopuszczona aborcja na życzenie.
    Ja już nie będę wchodziła w dalszą historię i w kwestię, dlaczego w średniowieczu, kiedy nie tylko torturowano, ale publicznie i zgodnie z prawem wieszano, ścinano, chłostano, obcinano członki było więcej morderstw niż współcześnie......
  • droch 20.06.19, 17:05
    Ktoś dał Tobie gwarancję, że nie będziesz kolejną „pomyłką”?
  • sofia_87 20.06.19, 18:04
    Raczej to mało prawdopodobne w moim przypadku smile
  • nangaparbat3 20.06.19, 18:15
    Nigdy nie wiesz.
    Na przykład: w Twoim mężu zakochuje się psycholożka, pracującą w miejscowym areszcie. Pani z zaburzeniami osobowości , teraz coraz częstsze. Typ jak w "Fatalnym zauroczeniu". Zabija go, winę zrzuca na Ciebie. Zostajesz aresztowana, ona podpowiada innym aresztantkom, że znęcałaś się nad dzieckiem i zabiłaś męża, bo chcial Cię podać do sądu.
    Wiele nie trzeba.

--
  • sofia_87 20.06.19, 18:21
    Mąż jako prawnik pewnie w porę by ukrocil albo chociaż ujawnił działania pani.
    A tak btw od dzieciństwa przyjaźnie się z dziewczyną, w której rodzinie 90% członków to sędziowie i prokuratorzy. Odrzucona wariatka musiałby się bardziej postarać smile. Nie wspominając już o tym, że jedno dziecie jest już na tyle duże, że można je przesłuchać w kwestii znęcania się smile
    Masz więcejtakich teorii? smile
  • nangaparbat3 20.06.19, 18:45
    Nie, jestem kiepska w wymyślaniu fabuł.
    Ale tak się zasłoniłaś całym zastępem prawników - jakbyś się wystraszyła bzdury.

--
  • sofia_87 20.06.19, 19:11
    Nie, po prostu poddaje w wątpliwość Twoja historyjkę smile
  • memphis90 20.06.19, 19:18
    >Mąż jako prawnik pewnie w porę by ukrocil albo >chociaż ujawnił działania pani.
    Zza grobu by ukrocil...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • sofia_87 20.06.19, 20:22
    Sądzisz, że nie zauwazylby psychopatki, która się w nim zakochala?
  • nangaparbat3 20.06.19, 21:16
    Czasem najmędrsi nie myśłą głową smile

--
  • sofia_87 21.06.19, 08:58
    Mąż na szczęście zawsze myslal i myśli głową smile
  • nangaparbat3 21.06.19, 20:47
    To też nie jest bardzo dobrze big_grin

--
  • kalina_lin 20.06.19, 12:22
    A zależy ci na tym, żeby pozostali osadzeni wprawiali się w znęcaniu się, gwałtach i zabójstwach mając przy tym poczucie bezkarności, a wręcz szlachenej misji do wykonania?
  • sofia_87 20.06.19, 13:20
    A sądzisz, że o tak się nie wprawiaja?
  • kalina_lin 20.06.19, 15:56
    Sądzę, że Państwo powinno sprawować nad nimi kontrolę i uniemożliwiać im popełnianie przestępstw przynajmniej w więzieniu.
  • sofia_87 20.06.19, 18:06
    Akurat popelniajac przestępstwo w więzieniu wyrzadzaja mniejsze szkody niż popelniajac przestępstwo na zewnątrz
  • kalina_lin 21.06.19, 07:40
    Oni z tego więzienia wyjdą.
    Po spędzeniu X lat w środowisku gdzie można wszystko, gdzie nikt im nie próbuje wpoić jakichkolwiek zasad. Z ugruntowanym przekonaniem, że słabszego można dręczyć, gwałcić, bo państwo im na to pozwalało przez wszystkie te lata.
  • sofia_87 21.06.19, 09:00
    A sądzisz, że i tak nie mają takiego przekonania? O naiwnosci smile
  • wapaha 21.06.19, 20:23
    Popełniając przestępstwo w wiezieniu dają żywy dowód na wątpliwą resocjalizację..
  • danaide 20.06.19, 09:59
    Nanga - państwo ma zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom, nie tylko tym uwięzionym. Wiadomo, wszystkich nie upilnuje.
    W czasach przedpaństwowych ludzie też jakoś sobie radzili. Do dziś odczuwamy tego skutki - choćby takie, że inność jest źle widziana, bo zagraża społeczności. Społeczne mechanizmy kontroli były i będą. Także w więzieniach.
    Niech sobie to łebki, które nastawają na dzieciaki dobrze wbiją do główek dużych i małych.
  • nangaparbat3 20.06.19, 17:16
    Nie rozumiesz. Więziąc człowieka, bierzemy za niego odpowiedzialność - o wiele większą, niż kiedy jest wolny. A nazywanie linczu "społecznym mechanizmem kontroli" jest aberracją.

--
  • danaide 20.06.19, 21:33
    Czyli - zdejmujemy z człowieka indywidualną odpowiedzialność za to, że do tego więzienia trafił, choć Kodeks Karny jest dość precyzyjną ustawą określającą za co i na ile można trafić do więzienia?
    Z więzienia piszesz? Ja piszę z wiezienia? Któraś z ematek?
    Co za przedziwny zbieg okoliczności, prawda?

Nie nawołuję do linczu, gdzie to wyczytałaś? A "społecznym mechanizmem kontroli" może być nawet plotka. Ty chyba lubisz czytać książki, Sandor Marai się kłania.
  • nangaparbat3 21.06.19, 20:56
    danaide napisała:

> Czyli - zdejmujemy z człowieka indywidualną odpowiedzialność za to, że do tego
    > więzienia trafił,

Dlaczego "zdejmujemy odpowiedzialność"? Slazujemy na utratę wolności i tego pilnujemy. Póki co jednak nie skazujemy na zastraszanie, znęcanie się, gwałty. Po prostu tego się trzymajmy.

> Z więzienia piszesz? Ja piszę z wiezienia? Któraś z ematek?
    > Co za przedziwny zbieg okoliczności, prawda?
    Jeżdżę autem. Na tyle długo, by wiedzieć, że nie wszystko w każdej chwili podlego mojej woli i świadomości. Że zwyczajnie bywam omylna. Ty nie?

> Nie nawołuję do linczu, gdzie to wyczytałaś?

Ano tu:
    Społeczne mechanizmy kontroli były i będą. Także w więzieniach.
    Niech sobie to łebki, które nastawają na dzieciaki dobrze wbiją do główek dużych i małych.

Nie wykręcaj się plotką teraz.

--
  • danaide 22.06.19, 22:09
    I to ma być nawoływanie do linczu?!!!

To masz bardzo zawężone pojęcie społecznych mechanizmów kontroli. Zawężone do jednego słowa. A za zawężone horyzonty nie ponoszę odpowiedzialności.

> Nie nawołuję do linczu, gdzie to wyczytałaś?

Ano tu:
    Społeczne mechanizmy kontroli były i będą. Także w więzieniach.

Nie wykręcaj się plotką teraz.
  • nenia1 20.06.19, 12:30
    nangaparbat3 napisała:

> To nieistotne. To nasz kraj, jesteśmy obywatelami, w jakiś sposób odpowiedzialn
    > ymi za wszystko, co leży w kompetencjach państwa. A państwo ma zapewnić bezpiec
    > zeństwo ludziom, których więzi

A jak powinni to zrobić w omawianym przypadku? Wybudować w tajnym miejscu jednoosobowe więzienie czy powyrywać krzyczącym języki? Bo z artykułu nie wynika, że ktoś fizycznie coś podejrzanemu zrobił.

atmosfera zrobiła się na tyle nerwowa, że do akcji musiała wkroczyć grupa specjalna Służby Więziennej, która uspokoiła osadzonych.

Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do ośrodka specjalnym tunelem, który łączy budynek sądu z zakładem penitencjarnym.

• nangaparbat3 20.06.19, 17:18
    No i OK, zrobili co trzeba. Jednak wątkodajek wolałby, by nie interweniowano. Dyskusja dotyczy nie tyle wydarzeń, co ich oceny przez niego (wątkodajka).

--
  • wapaha 21.06.19, 20:24
    nangaparbat3 napisała:

> To nieistotne. To nasz kraj, jesteśmy obywatelami, w jakiś sposób odpowiedzialn
    > ymi za wszystko, co leży w kompetencjach państwa. A państwo ma zapewnić bezpiec
    > zeństwo ludziom, których więzi.
    >
    Tak trochę przekornie. Mordercy sami wystąpili PRZECIW prawu, panującemu w tym państwie. Pisząc obrazowo. Naszczali, napluli na to prawo..
  • tanebo2.0 21.06.19, 20:36
    Popełnienie przestępstwa nie robi z przestępcy zwierzęcia wbrew temu co myśli plebs. A ten człowiek nie został nawet jeszcze skazany. Wbrew temu co myślisz myślę że jest winien i mam nadzieję że go skażą. Ale nie na egzekucję ku radości tłuszczy podczas której rabusie będą krążyć kradnąć portfele...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • wapaha 21.06.19, 21:44
    Nie robi z niego zwierzęcia
    Popełnienie przestępstwa wskazuje, że ten człowiek ma głębokiej d... prawo
  • nangaparbat3 21.06.19, 21:51
    Ale to nie powód, żeby tak zwani porządni ludzie też mieli w d.. prawo.

--
  • wapaha 22.06.19, 15:57
    Dla Ciebie nie powód, dla mnie powód
    Pan sam zdecydował co myśli o prawie- więc niech ma co chce
  • olena.s 22.06.19, 21:06
    " Ale chciałbym podkreślić jedną rzecz, która jest bardzo ważna w tej całej dyskusji. My nie dlatego przestrzegamy zasad humanitaryzmu, że się specjalnie litujemy nad sprawcami zbrodni, tylko dlatego, że mamy szacunek dla samych siebie. To jest sprawa naszego człowieczeństwa. Jak podchodzimy do osób, nawet takich, które człowieczeństwa się wyrzekły ". (Giertych, jakby co. )
  • wapaha 22.06.19, 21:32
    Nie zgadzam się z tym. Mam ogromny szacunek do siebie i do innych ludzi, co nie zmienia faktu, że nie mam szacunku do zwyrodnialców.
    Możesz powiedzieć, że wyrzekam się tym człowieczeństwa. So be it.
  • nangaparbat3 21.06.19, 20:59
    NIe lubuje się w aż tak obrazowo-zapachowych określeniach.
    Prawdopodobnie złamał prawo, powinien zostać ukarany zgodnie z prawem, ale nie jest wyjęty spod prawa - bo od tego z jakichś dziwnych (albo oczywistych) powodów odeszliśmy.

--
  • wapaha 21.06.19, 21:45
    Och, jakaś Ty wrażliwa
  • katja.katja 21.06.19, 21:06
    A ja tak czasem myślę. Wszyscy pamiętamy zatłuczonego na śmierć Kubusia? Tak sobie myślę, że gdyby to dziecko przeżyło i jakimś cudem (brak reakcji służb) dalej wychowywało się w tej rodzinie to jest duże prawdopodobieństwo, że również wkroczyłoby na drogę przestępstwa i te same osoby co opłakiwały jego śmierć życzyłyby mu (już dorosłemu) takiej samej śmierci.
    Oto Słowo Pani sad

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 21.06.19, 21:54
    I masz świętą rację.
    I to jest wiadome od lat, sprawdzone, udowodnione.

--
  • morekac 20.06.19, 07:17

> wmeritum.pl/morderca-mrowin-aresztu/285608
    > Za to lubię polskie więzienia. Odpowiednich ludzi inni osadzeni traktują odpowi
    > ednio.

Zamieszkaj tam, skoro tak lubisz.

--
  • nangaparbat3 20.06.19, 07:44
    Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych. To twój ideał?

--
  • katja.katja 20.06.19, 10:19
    Jak Cię nie lubię to tutaj zgadzam się z Tobą jak nigdy.
    Nie powinno być bezprawia. Mnie to przeraża, jak wszystkie przypadki w których ci co powinni nas chronić (policja) nie wywiązują się ze swojego zadania lub wręcz przymykają oko.

--
    Nie dam się wygasić!
  • makurokurosek 20.06.19, 10:18
    Nie uwzględniasz kilku rzeczy , osadzeni nie są aniołkami i często siedzą za zbrodnie tego samego kalibru lub większe, po drugie póki co mamy do czynienia z podejrzanym a nie winnym. Po trzecie jeżeli podejrzany okaże się winny to należałoby zbadać jego poczytalność, bo jeżeli podano prawdziwy motyw zabójstwa to może on sugerować poważnym zaburzenia psychiczne
  • sofia_87 20.06.19, 11:16
    Sądzisz, że wszyscy tam siedzą za morderstwa popełnione na dzieciach? Śmiem wątpic
  • katja.katja 20.06.19, 11:36
    A brutalne morderstwo na dorosłym już jest ok?

--
    Nie dam się wygasić!
  • sofia_87 20.06.19, 13:32
    Nie, wcale tak nie twierdzę, ale jednak zabicie dziecka to już inny kaliber
  • katja.katja 20.06.19, 14:49
    Tu i tu mamy niewinną ofiarę. I jedna i druga tak samo chciała żyć.
    I jedna i druga była tak samo bezbronna, bo wszak gdyby zabity dorosły miał przewagę nad mordercą to by się obronił, prawda?
    Zatem dlaczego zabicie dziecka to inny kaliber niż zabicie niewinnego dorosłego?
    Ageizm?
    Moja skromna propozycja:

zabicie dziecka do 10 roku życia: dożywocie
    zabicie dziecka w wieku 10-18 lat: 30 lat więzienia
    zabicie dorosłego 18-35 lat: 25 lat więzienia
    35-50 lat: 15 lat
    50-89 lat: maksymalnie do 5 lat (zabici już zdążyli się nażyć, prawda?)
    Powyżej 90 roku życia: amnestia

--
    Nie dam się wygasić!
  • makurokurosek 20.06.19, 16:18
    W obydwóch przypadkach mamy ogrom cierpienia ofiary. Tak więc wybacz ale nie ma co wybielać osadzonych tylko dlatego aby dać im przyzwolenie na kolejny akt przemocy.
    Naprawdę sądzisz, że podany przez media powód morderstwa jest motywem osoby zdrowej psychicznie.
  • znowu.to.samo 21.06.19, 20:15
    A zamordowanie narzeczonej, bo była w ciąży???
    A porwanie dla okupu a potem zamordowanie uprowadzonego pomimo podjęcia okupu...???

--
  • memphis90 20.06.19, 19:22
    Może siedzą za inne morderstwa...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • astrologia333 20.06.19, 10:29
    Lubisz robić gównoburzę?
    Oczywistym jest, że sprawy takiej rangi są mocno piętnowane przez więźniów. Mają oni swój kodeks honorowy i co im zrobisz? To przestępcy.
    Proponuje niech pikające serduszka założą czerwone sukienki w serduszka i nawracają przestępców, wszak oni siedzą za nic i poszli tam aby się zmienić,a że kazdemu trzeba dać szansę chodzą w mundurkach, z szelkami i studiują zaocznie miłosierdzie Boże przygotowując się do wyjścia. Ponieważ ciężko o pracę, pikające serduszka niech im zorganizują staż zawodowy, wszak każda ma firmy i willę z basenem.
    No, cóż nie każdy to Brevick, ale w sumie możemy nowej władzy zaproponować aby z naszych podatków zabrano jeszcze więcej aby każdy więzień dostał osobną celę z łazienką, elektriniką i garderobą ( paski poziome, pionowe, cienkie, grube)
    I oczywiście tak wygląda rzeczywistość tylko w Polsce. W całym cywilizowanym świecie więźniowie potrafią się zachować.

Do czego zmierzam.
    Oczywistym więc również było, że w zaistniałej sytuacji, przy powyższej rzeczywistości dla jego ochrony przeniosą go do więzienia NN, gdzie będzie pod stałą kontrolą i monitoringiem do czasu rozprawy. I na czas jej trwania. Oczywistym było też, że zostanie odseparowany od reszty więźniów w pojedynczej celi.
    Co też się i stało, więc bądźcie spokojne.
    Gorzej co będzie po wyroku, ale nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość, może dadzą mu zawiasy. Młody jest, piękny jest - już ma swoje fankluby.

Ogólnie to nie rozumiem tego zdziwienia, że więzienie to nie bajka. To kara chyba zdaję się. Aktualnie podejrzany trafi tam gdzie siedzą ci najgorsi bo czyn który mu się zarzuca, jest tym najgorszym.
    A jak ma być w takim miejscu? Całodobowy dom pomocy w szydełkowaniu?
  • astrologia333 20.06.19, 10:41
    W sensie: na aktualny stan - po ewentualnym wyroku trafi tam gdzie siedzą najgorsi. Nie bądźcie też takie hej do przodu, zakładając, że w takiej sytuacji tylko jemu może stać się krzywda, może on też potrafi skrzywdzić innych? Wiem, że to zadziwiające.
    Póki co siedzi sam. Ma obrońcę z urzędu. Mama mu chyba nie pomoże z lepszym, sam o innego nie wnioskował. Ma psychologa, lekarza itp.
    Będzie przebadany pod kątem niepoczytalnosci. Może trafić wiec na szpitala, na dużo krócej.
  • manon.lescaut4 20.06.19, 10:54
    Dobra uwaga odnośnie tego, ze on może być zagrożeniem dla innych, jakoś nikt tego nie podniósł. Skoro był w stanie dokonać takiej zbrodni, to jakiś sąsiad z celi obok nie powinien być problemem. Oczywiście jest kwestia przewagi liczebnej, on kontra kilkudziesięciu innych więźniów, ale sadze, ze będzie dobrze chroniony. Zaczynam uważać, ze wszystkie „nie sąd cię skaże pedofilu” to albo miejska legenda albo po prostu przedawniona sprawa. Skoro każdy o tym słyszał, to służba więzienna tez. Ja nie słyszałam w ostatnim czasie o żadnym przypadku zabójstwa pedofila w więzieniu.
  • kalina_lin 20.06.19, 12:30
    Tomasz Komenda podaje że był bity, gwałcony, podejmował z tego powodu próby samobójcze.Chyba słyszałaś o takim przypadku?
  • astrologia333 20.06.19, 12:53
    I co w związku z tym i co to ma wspólnego ze sprawą?
  • kalina_lin 20.06.19, 13:10
    Moja przedpiszczyni stwierdziła, że nie słyszała o żadnym przypadku zabójstwa pedofila w więzieniu, sugerując wcześniej, że w więzieniu nie dzieje im się żadna krzywda że strony współosadzonych.
  • astrologia333 20.06.19, 13:18
    Oczywiście, że się zdarza. Więźniowie obustronnie stwarzają dla siebie poważne zagrożenie. Bardzo rzadko się to zdarza, a już praktycznie promilowo na niewinnych ludziach.
    ( gwałty, zabójstwa)
    Zapewne bardzo często dochodzi do przemocy słownej i nie tylko.
    A jak ma się zapobiec starciom ludzi takiego pokroju, w zamkniętych zakładach?

Jedyny sposób to jednoosobowe sale z nadzorem. Nie wszystkim jednak będzie się podobać odseparowanie od pozostałych więźniów.
    Nie da sie upilnować takich ludzi.
  • brenya78 20.06.19, 13:21
    "Nie da sie upilnować takich ludzi. "

Co innego zaakceptowac fakt, ze pomimo szczerych checi nie zawsze da sie wiezniom zapewnic bezpieczenstwo, co innego cieszyc sie z faktu, ze takie rzeczy sie dzieja.
  • astrologia333 20.06.19, 13:22
    Uderz w stół.
    Brak szczęścia lub jego brak niczego nie zmieni w powyższej sytuacji.
  • manon.lescaut4 20.06.19, 15:02
    Znowu Komenda... w więzieniach takie rzeczy się zdarzają, nie powinny, ale to miejsce specyficzne. Podejrzewam, ze w wielu cywilizowanych krajach walka z patologia trwa, z jakim skutkiem? Chyba nie za dobrym...
    Nie porównuj Komendy, człowieka po pierwsze niewinnego, po drugie poniżej normy intelektualnej do (domniemanego) zabójcy Kristiny. To młody człowiek, sprawny, silny (nawet podejrzewany o spodobanie się ematkom) i zdolny do najgorszego, powinien sobie porazić lepiej niż Tomasz Komenda, któremu bardzo współczuje, ale który nie jest everymanem każdego więźnia w Polsce.
  • astrologia333 20.06.19, 13:13
    Precyzując specjalnie na bardzo miłej, kulturalnej, niewinnej, słodkiej, sprawiedliwej, ponadprzeciętne inteligentnej, kulturalnej itp użytkowniczki, która zaraz przyleci.

Tomasz Komenda nigdy nie został zgwałcony.
    Próby samobójcze podejmował głównie z powodu faktu, że został skazany na 25 lat wiezienia.
    Doszło do jednej próby gwałtu, z której się wybronił.
    Co to ma wspólnego z obecną sprawą? Sprzed ilu niecałych 20 lat?
    Przypomnę, że podejrzany obecnie jest w jednosobowej celi, z minitoringiem, pod specjalnym nadzorem z dostępem do lekarza, psychologa,odseparowany od innych więźniów. Co jest nie tak w takim postepowaniu?
  • kalina_lin 20.06.19, 13:24
    Ma to wspólnego, że masz głos osoby, która przesiedziała 18 lat z wyrokiem pedofilii, jak był traktowany przez innych więźniów. Wyszedł niedawno, więc na pewno nic się nie zmieniło.
    wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/570786,tomasz-komenda-wiezienie-18-lat-prawdziwe-zycie.html?gclid=CjwKCAjw3azoBRAXEiwA-_64OsY_cQ-MwOvpHgO7du_pVRbMiQljH-Xmbr67uiSLLV_SmErwj4NAYRoCJccQAvD_BwE
  • astrologia333 20.06.19, 13:37
    On był niewinny. To raz.
    W więzieniach wbrew mody na Tomasza Komendę nie siedzą z reguły niewinni ludzie.
    Dwa, precyzuję powtarzane na tym forum ciągle i ciągle nieprawdziwe fakty nt Komasza Komendy jakoby T. K kiedykolwiek przyznał się do zabójstwa i że był gwałcony.
    Pominę fakt, ze wiele z was nie zastanawia się nawet, że ten człowiek jako niewinny może sobie nie życzyć aby wycierano sobie jego nazwiskiem twarz - porównując go do TAK BRUTALNEJ SPRAWY zabójstwa 10 latki i do podejrzanego.

Trzy. Podejrzany siedzi ( po raz kolejny powtarzam) w jednoosobowej, monitorowanej celi w więzieniu o nieznanej nazwue dla bezpieczeństwa z dostępem do lekarza, psychologa i zapewne adwokata.
    Co jest nie tak, w takim postępowaniu z podejrzanym? I w jaki sposób przypomina to powyższy przykład?

W jaki sposób chcesz doprowadzić aby więźniowie nie stanowili dla siebie zagrożenia?
  • sofia_87 20.06.19, 13:40
    Dokładnie, dla Tomaszu Komendy porównywanie go do tego zwyrodnialca jest po prostu obraźliwe
  • olena.s 20.06.19, 13:55
    ? Wydaje mi się, że pokazuje się tożsamość sytuacji obu osób.
  • astrologia333 20.06.19, 13:57
    Niewinnego i podejrzanego?
  • olena.s 20.06.19, 14:08
    Wchodzącego w świat aresztowqanych/osadzonych jako morderca dziecka.
  • sofia_87 20.06.19, 15:28
    Skoro nie rozumiesz, to Ci wyjaśnię; Komenda był ofiarą, od początku był kozlem ofiarnym, człowiekiem poniżej normy intelektualnej, a Jakub A. tak bardzo chciał się pozbyć dziecka, że szukał mordercy do wynajęcia.
    Nie porownuj sytuacji KK do sytuacji zwyrodnialego mordercy, gdyż po prostu obrazasz tym Komendę. Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz
  • olena.s 20.06.19, 16:10
    Nie. Nad jednym się znęcano latami, nad drugim - macie nadzieję, - będą się latami znęcać.
    Z twojego punktu widzenia, jak mniemam, jednemu się należało, a drugiemu nie, więc sytuacja pierwsza była niepożądana, a druga jest pożądana.
    Z mojego punktu widzenia obowiązkiem państwa jest niedpuszczanie do znęcania się, ponieważ tortury i gnojenie nie należy do wartości jakie to państwo zapisało w konstytucji i jakie zobowiązało się wspierać, ani też nie są one ujęte w kodeksie karnym.

Na koniec warto może zachęcić do lektur gułagowskich. Tam masy kryminalnych siedziały razem z masami politycznych i w ogóle przypadkowych ludzi. No i ponieważ obyczaje, którym przyklaskujesz, w gułagu miały się wręcz doskonale, to ci przypadkowi i ci polityczni byli naturalnie zeżerani przez kryminalnych. Bywali przedmiotami zakładów, albo stawką i tak dalej.
  • katja.katja 20.06.19, 16:34
    I tu też się muszę podpisać.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 20.06.19, 17:27
    Właśnie. Dopiero co pomyślałam, że niektórym warto by polecić Sołżenicyna.

--
  • sofia_87 20.06.19, 18:08
    No popatrz, a jednak przestępcy torturuja swoje ofiary
  • olena.s 20.06.19, 18:12
    No więc rozważ, sofio, czy lepiej starać się, żeby nie torturowali, czy też torturować w rewanżu?
  • sofia_87 20.06.19, 18:24
    A masz jakiś pomysł jak się postarac? Ale zaznaczam, że interesuje mnie tylko bezpieczeństwo potencjalnych ofiar, los zwyrodnialcow mnie nie wxrusza
  • olena.s 20.06.19, 18:29
    Bo masz wąskie spojrzenie. Nie potrafisz dostrzegać konsekwencji ani niuansów, powodują tobą wyłącznie emocje.
    Społeczeństwo dopuszczające do tortur nie staje się przez to lepsze, ale gorsze. I w róznych okolicznościach potrafi to również i takim dopuszczającym jednostkom wypalić w twarz., kiedy odwraca się karta czyjegoś indywidualnego losu albo karta historii.
    Społeczność która na mniej więcej takim rusztowaniu się oparła, to była społeczność gułagów.
    I tyle.
  • brenya78 20.06.19, 18:52
    Smutne, ze takie oczywiste rzeczy, trzeba ludziom tlumaczyc. Rozumiem ludzie bez wyksztalcenia, ktorzy moze w zyciu nie przeczytali zadnej ksiazki, nie mowiac juz o stycznosci z historia (gulagow np.) moga miec tak ograniczone horyzonty jak sofia, ale ona ponac meza prawnika ma, to moznaby oczekiwac, ze jednak jest zdolna do rozumienia pewnych niuansow i rzeczy, o ktorych piszesz. Niestety, mam wrazenie, ze wlasnie tacy ludzie palili Zydow w czasie wojny sad Prosci, zacieci.
  • sofia_87 20.06.19, 19:10
    Smutne to jest to, że niektórzy nie rozumieją, że tortury wciąż istnieją, chocby ta 10 latka byłaby ich ofiarą.
    Historie gulagow znam na tyle aby wiedzieć, że tzw. przestępcy pospolici stali tam wyżej od tych politycznych, więc z naszej perspektywy niewinnych. Tu nie ma żadnej analogii.
    A ja mam wrażenie czytając Twoje wypociny, że wiem skąd się biorą takie kobiety jak żona Trynkiewicza. Wiem także dlaczego tak wielu zbrodniarzy wojennych uniknelo kary i dozylo spokojnej starości. Jak widać pożyteczni idioci wciąż mają się świetnie.
  • brenya78 20.06.19, 19:34
    "że wiem skąd się biorą takie kobiety jak żona Trynkiewicza. Wiem także dlaczego tak wielu zbrodniarzy wojennych uniknelo kary i dozylo spokojnej starości. "

Ja w ZADNYM swoim poście nie wybielam przestępców! Nie wypuszczam ich z więzień i nie postuluje że nie powinni odpowiadać za swoje czyny. Postuluje jedynie przestrzeganie prawa. Ty natomiast w każdym swoim poście przyklaskujesz samosadom. Nie mam wątpliwości że pierwsza byś leciała spalić stodole, jakby jakiegoś żyda złapali na przestępstwie.
  • sofia_87 20.06.19, 20:33
    Nie, Ty tylko wykaxujesz wobec niech wielka empatie.
    Postulujesz o przestrzeganie prawa, jak rozumiem także przestępcy powinni go przestrzegać, wobec ofiar, czyż nie?
    Nie wiem co masz do Żydów, ale ja widzę w nich ofiary, widzę też jak wielu spośród ich oprawców nie ukarano
  • brenya78 20.06.19, 20:42
    "Postulujesz o przestrzeganie prawa, jak rozumiem także przestępcy powinni go przestrzegać, wobec ofiar, czyż nie? "

No powinni, ktoś mówi że nie? Co to jest w ogóle za pytanie??????

"Nie wiem co masz do Żydów, ale ja widzę w nich ofiary, widzę też jak wielu spośród ich oprawców nie ukarano"

Tja. Z Twoją mentalnością pierwsza byś stodole podpalała.
  • sofia_87 21.06.19, 09:01
    Znów mylisz pastwienie się nad ofiarą z karaniem kata
  • brenya78 20.06.19, 20:44
    "Ty tylko wykaxujesz wobec niech wielka empatie."

Apel o przestrzeganie prawa = wielka empatia?
  • sofia_87 21.06.19, 09:03
    Czy Jakub A. postepowal wobec tego dziecka zgodnie z prawem?
  • brenya78 21.06.19, 10:55
    "Czy Jakub A. postepowal wobec tego dziecka zgodnie z prawem?"

Nie, nie postępował i za to zostanie ukarany. Ale zasada stosuje się także do niego. Jeśli wobec niego nie stosuje się prawa to też jest to karalne.
  • sofia_87 21.06.19, 12:19
    Jakub A. sam się wyjal spod prawa
  • katja.katja 21.06.19, 12:22
    Dlatego nie powinniśmy się zniżać do jego poziomu.
    Kara więzienia, choćby dożywotniego jest legalne, samosąd - nie.
    Już prędzej zrozumiałabym samosąd z ręki pokrzywdzonej rodziny, ale z rąk takich samych lub większych bandytów? Nie. Im chodzi o to żeby się wyżyć, zmarła dziewczynka jest dla nich neutralna. Nie byłoby Jakuba A. gnoiliby innego więźnia - np. nowego. Wy naprawdę uważacie, że tych zwyroli z więzienia naprawdę interesuje jakaś dziewczynka?

--
    Nie dam się wygasić!
  • olena.s 21.06.19, 12:38
    Nieprawda. Ani podejrzany, ani oskarżony, ani skazany nie może być w Polsce "wyjęty spod prawa". Nie ma takiej kategorii.
  • brenya78 21.06.19, 12:54
    "Jakub A. sam się wyjal spod prawa "

Nie, nie wyjal sie. Bo nikt sie nie moze wyjac spod prawa w cywilizowanym kraju. Jesli Ci to nie odpowiada to jedz do Korei Polnocnej, albo jakiegos Pakistanu, czy Iranu. Tam Ci bedzie dobrze, bedziesz wsrod swoich.
  • wapaha 22.06.19, 09:58
    Pisałam niżej- naszczał na prawo. Pokazał co o nim sądzi. Dlaczego więc skoro on ma w de prawo i ludzi, którzy je tworzą, z premedytacją i zwyrodnialstwem je łamie, prawo i tworzący je ludzie mają być wobec niego łagodni ?
  • agata16.06 22.06.19, 20:13
    To co proponujesz? Publiczny lincz? Proces pokazowy? Powieszenie na szubienicy na rynku?
  • wapaha 22.06.19, 21:32
    A to już chyba temat na inny wątek
  • sofia_87 20.06.19, 19:03
    Pytałam czy masz jakieś pomysły na zapewnienie bezpieczeństwa potencjalnym ofiarom. Pokaż swoje "szerokie spojrzenie" i zaproponuj coś smile
  • olena.s 20.06.19, 19:30
    Opieka psychiatryczna, sprawna policja, zasobne powszechne przedszkola i zasobne szkoły z psychologami, wychowywanie - i przez dom i przez system oświaty - do minimalizacji przemocy i i rozwijania umiejętności rozwiązywania konfliktów. Także możliwość uzyskania pomocy jeżeli jest się ofiarą - czy to w rodzinie, czy w szkole, szukanie efektywnych metod resocjalizacji i de-demoralizacji, wyrzucenie na śmietnik różnych "nie donoś" i "a co się będę wtrącał".
    A jak ty sądzisz?
  • sofia_87 20.06.19, 20:37
    Sądzę, że na psychopate lub socjopate nic z wymienionych nie będzie miało wpływu. Nie wierzę też w skuteczność resocjalizacji, podobnie jak wielu znajomych pracujących w tzw. wymiarze sprawiedliwości
  • wapaha 20.06.19, 21:38
    olena.s napisała:

> Społeczeństwo dopuszczające do tortur nie staje się przez to lepsze, ale gorsze

Patrząc na statystyki to jednak mimo braku tortur społeczeństwo staje sie gorsze...Także tę..
  • danaide 20.06.19, 22:03
    Ale na to pogarszanie może wpływać wiele czynników, więc przypisywanie tego akurat istnieniu lub nie tortur to manipulacja.
  • morekac 21.06.19, 08:51
    wapaha napisała:

>
    > Patrząc na statystyki to jednak mimo braku tortur społeczeństwo staje sie gorsz
    > e...Także tę..

Gorsze w jakim sensie?
    I link do statystyk dowodzących owej gorszości poproszę.

--
  • wapaha 21.06.19, 08:58
    Wiec inaczej .
    olena : "Społeczeństwo dopuszczające do tortur nie staje się przez to lepsze, ale gorsze"

"Gorsze w jakim sensie?
    I link do statystyk dowodzących owej gorszości poproszę."

• brenya78 21.06.19, 10:53
    "I link do statystyk dowodzących owej gorszości poproszę.""

Naprawdę taka masz mała wiedzę o historii i swiecie żeby nie widzieć różnicy między społeczeństwami z rozwiniętymi systemami prawnymi i ochrona praw człowieka, a społeczeństwami w których te zasady kuleja/kulały? Nie znasz krajów, w których prawa człowieka są gwałcone? W których istnieją tortury, rządy autorytarne, publiczne egzekucje, samosady? Nie wiesz co to mroki średniowiecza, inkwizycja, co to prokurator i obrońca w jednej osobie? Umknęła ci wiedza o publicznych kamieniowaniach i innych przykładach "sprawiedliwości" branej w ręce gawiedzi? Na przełomie historii wszelkie próby unormowania sytuacji poprzez np. rozszerzanie władzy sądów kosztem władcy czy kościoła, wprowadzanie karty praw typu Magna Carta, czy konstytucje - przytaczane są jako wielkie zdobycze cywilizacyjne. A ty twierdzisz że przez to społeczeństwa stają się gorsze? Jaka ignorantką trzeba być...
  • wapaha 21.06.19, 13:34
    1. Jeśli nie zauważyłaś, zawarłam cytaty z dwóch wypowiedzi powyżej
    2. Osobiście nie uważam by powstanie kreatur podobnych Brevikowi i ich traktowanie było całkowicie przypadkowe
    3. Prawa człowieka gwałcone w KAŻDYM kraju, w każdym zakątku ziemi, w każdej minucie
    4. Mroki średniowiecza jak je nazywasz powstały PO pojawieniu się w ogóle pierwszych koncepcji praw człowieka ( kodeks rzymski ) , zaś po tych mrokach nastąpiła epoka renesans. A
    5. " A ty twierdzisz że przez to społeczeństwa stają się gorsze? Jaka ignorantką trzeba być..." - jw. Tak. Twierdzę, że społeczeństwo wcale nie jest staje się lepsze
  • brenya78 21.06.19, 13:59
    "1. Jeśli nie zauważyłaś, zawarłam cytaty z dwóch wypowiedzi powyżej"

Zadajac dowodow na cos co inteligenty czlowiek po prostu wie, bo ma do tego wiedze.

".2. Osobiście nie uważam by powstanie kreatur podobnych Brevikowi i ich traktowanie było całkowicie przypadkowe"

Bo dawniej takich kreatur nie bylo... Bo dawniej ludzie nie wyzynali sie na kazdym kroku... Moj boszzzz...

3. Prawa człowieka gwałcone w KAŻDYM kraju, w każdym zakątku ziemi, w każdej minucie"

W niektorych krajach jakby bardziej, wiec albo naprawde jestes ignorantka, albo udajesz, ze nie ma korelacji miedzy poziomem cywilizacyjnych kraju w kwestii przestrzegania prawa i praw czlowieka, a poziomem zycia i bezpieczenstwa obywateli...

"4. Mroki średniowiecza jak je nazywasz powstały PO pojawieniu się w ogóle pierwszych koncepcji praw człowieka ( kodeks rzymski ) , zaś po tych mrokach nastąpiła epoka renesans. A "

Gdyz, poniewaz, mroki sredniowiecza byly cofnieciem cywilizacyjnym. I slusznie epoke renesansu nazywa sie epoka renesansu. Bynajmniej nie dlatego, ze pojawilo sie wiecej inkwizycji, stosow i tortur...

"5. " A ty twierdzisz że przez to społeczeństwa stają się gorsze? Jaka ignorantką trzeba być..." - jw. Tak. Twierdzę, że społeczeństwo wcale nie jest staje się lepsze"

No to sie mylisz.
  • wapaha 21.06.19, 20:08
    1. Tak powstają plotki. Bo a) nie zażądałam b) zacytowałam forumkę wyżej 3) zastosowałam odwrócenie jej pytania i analogię
    2. Zakładasz, że jestem inteligentna. Jeśli nie jestem to uważasz, że nie warto ze mną dyskutować i wyjaśniać ?
    3. Nie ma logiki w tym co piszesz- z jednej strony prawa człowieka stale są na coraz wyższym poziomie, nie ma kary śmierci, tortur, mroków średniowiecza a z drugiej piszesz, że ludzie się nie wyżynali na każdym kroku ( mimo kar cielesnych, tortur, kar śmieci). No to się zdecyduj czy dawniej były mroki średniowiecza, ukamienowania itp o których piszesz wyzej i było gorzej czy jednak dawniej się ludzie nie wyżynali. Bo widzę, że nie możesz się zdecydowac
    4. Nie baw się znowu w nadinterpertacje , czytanie miedzy wierszami i słowami, które NIE PADŁY. Napisałam, że prawa człowieka są gwałcone w KAŻDYM kraju- nie jest przedmiotem dyskusji gdzie bardziej, gdzie mniej. Zarzucasz mi ignorancję a sama nie potrafisz się zdecydować o co Ci chodzi. Teraz jeszcze wrzucilaś do tego bezpieczeństwo obywateli
    4. Czyli co, mimo tego że dbano o prawa człowieka to kolejna epokoja dokonała cofnięcia ? Czyli jednak społeczeństwo MIMO tego stało się gorsze. I to GORSZE społeczeństwo doprowadziło do wyklucia się renesansu. Renesans -brzmi dumnie - ale to , że kobieta stawała się własnością męża, a jej bicie w razie nieposłuszeństwa było dozwolone to już cisza ?
    5. Udowodnij, że mylna jest teza : "że społeczeństwo wcale nie jest staje się lepsze"
  • brenya78 22.06.19, 01:35
    "piszesz, że ludzie się nie wyżynali na każdym kroku"

Ironia!!! Ironia!!! Przeczytaj jeszcze raz że zrozumieniem co napisałam!

"4. Czyli co, mimo tego że dbano o prawa człowieka to kolejna epokoja dokonała cofnięcia ? Czyli jednak społeczeństwo MIMO tego stało się gorsze."

Przestań się kompromitować i doczytaj o podwalinach średniowiecza i dlaczego nazywa się je mrokami. Mroki średniowiecza nie powstały z walki o prawa człowieka! Twoje rozumowanie jest tak głupie, że opad rąk to za mało.

"Renesans -brzmi dumnie - ale to , że kobieta stawała się własnością męża, a jej bicie w razie nieposłuszeństwa było dozwolone to już cisza ?"

A kto powiedział, że po średniowieczu było pstryk i wszystkie problemy świata zostały rozwiązane? Nie zauważyłaś, że świat idzie powoli do przodu, krok za krokiem. Prawa człowieka, prawa kobiet, prawa dzieci, na nawet niewolnictwo zniesiono po drodze. Ale wg Ciebie świat staje się gorszy. Jak z czymś takim w ogóle dyskutować??

"
    Udowodnij, że mylna jest teza : "że społeczeństwo wcale nie jest staje się lepsze""

Nie będę kopać się z koniem, który nie widzi postępu cywilizacyjnego.

• wapaha 22.06.19, 09:55
    Nie chce mi się odnosić do wszystkiego co piszesz, bo przeczysz sama sobie.

Masz rację jednak w jednym, nie widzę postępu cywilizacyjnego. Uważam, że ludzkość doznaje regresu i zmierza ku zagładzie
  • brenya78 22.06.19, 01:40
    "Napisałam, że prawa człowieka są gwałcone w KAŻDYM kraju- nie jest przedmiotem dyskusji gdzie bardziej, gdzie mniej. "

Jest to jak najbardziej przedmiotem dyskusji, bo stanowi dowód na to, że im bardziej przestrzega się praw, tym społeczeństwo staje się lepsze - spada przestępczość, rośnie bezpieczeństwo. A tego dowodu sama chciałaś.
  • wapaha 22.06.19, 09:55
    "spada przestępczość, rośnie bezpieczeństwo."

Tak, widać to na każdym kroku..
  • kalina_lin 20.06.19, 16:50
    Ty nic nie rozumiesz. Cytowałam Komendę, bo z nim akurat ostatnio najczęściej rozmawiano jak traktowani są pedofile w więzieniu. W żaden sposób nie porównywałam ich winy. Wróć do początku tej odigi watku, ogarnij się kto pod kogo się podpina, bo się wtracasz obok tematu.
  • olena.s 20.06.19, 16:58
    Jeżeli piszesz do mnie - zachęcając do skontrolowania drzewka - to pozwól zwrócić sobie uwagę, że rozmawiałam z Sofią, nie z tobą.
  • nangaparbat3 20.06.19, 17:28
    Wydaje mi się, że to do Sofii było.

--
  • kalina_lin 20.06.19, 22:50
    Pisałam do Sofii.
  • brenya78 20.06.19, 11:25
    Ty jestes zdrowa psychicznie? Bo mam wrazenie, ze jakies odpaly masz normalnie, slowotok, rzadza zemsty. Ciebie to kreci?

"Ogólnie to nie rozumiem tego zdziwienia, że więzienie to nie bajka. To kara chyba zdaję się. Aktualnie podejrzany trafi tam gdzie siedzą ci najgorsi bo czyn który mu się zarzuca, jest tym najgorszym.
    A jak ma być w takim miejscu? Całodobowy dom pomocy w szydełkowaniu? "

A KTO MOWI, ze ma byc w innym miejscu? Znowu nie rozumiesz o co chodzi? Sama piszesz "tam gdzie siedza ci najgorsi". Najgorsi, wiec tacy ktorzy popelnili podobne zbrodnie, a Ty i inne forumki klaskacie bo ci najgorsi udaja swiete niewiniatka i oburzenie bo oto dokoptowali im goscia podejrzanego o taki sam kaliber zbrodni.
  • astrologia333 20.06.19, 12:27
    Przestań za mną latać.
    Przestań do mnie pisać jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
    Przestań wybierać sobie twarz ludzmi z zaburzeniami psychicznymi bo koniecznie chcesz mnie obrazić. Pomyślałaś choć przez chwilę, że obrażasz takich ludzi?
    Przestań do mnie pisać jeśli nie rozumiesz IRONI, SARKAZMU I JAKIEKOLWIEK INNEJ METAFORY, których używam bo mi wolno. Nie zauważyłam aby było to karalne.
    W którym miejscu napisałam, że mam rządzę zemsty? Czekam.

Nie napisałam, że ktoś pisze, że ma być w innym miejscu. Nie mój problem, że masz problem z logiką. Już się nią popisałaś ostatnio.
    W którym miejscu klaskam?
    Pojechałabym Tobą z inwektywami ale - nie mój styl.

No i teraz na sam koniec czy dotarło do Ciebie, że ów człowiek, nie jest " dokoptowany 😵" do innych więźniów co było raczej OCZYWISTE.
  • astrologia333 20.06.19, 12:29
    IRONII, I ŻĄDZA.
  • brenya78 20.06.19, 12:53
    Kolejna sraczke myslowa wydalilas z siebie?
  • astrologia333 20.06.19, 13:01
    No i wlasnie to jest twój poziom.
    Nie masz nic na poparcie swoich bzdur, to obrażasz, dowalasz.
    Jakaż dwulicowość. Nie widzisz nic niestosownego obrazaniu drugiego człowieka, a jednocześnie jawisz się jako obrończyni uciśnionuych więźniów przed obrażaniem...

😂
  • brenya78 20.06.19, 13:15
    Ciebie sie nie da czytac. Twoje posty ziona wscieklizna jakas. Rzucasz sie na oslep, piszesz jakies bzdury, metafory, porownania. To jest sraczka myslowa, nic na to nie poradze.
  • astrologia333 20.06.19, 13:21
    Napisałaś 3 posty, używając w każdym zdaniu kupy inwektyw, oskarżeń, obraźliwych sformuowań tylko po to aby mnie obrazić.
    Teraz pytanie z kim tu jest coś nie tak.

Chcesz śliniaczek?
  • sofia_87 20.06.19, 13:35
    Przecież Astrologia dobrze Cię podsumowała
  • rosapulchra-0 20.06.19, 14:46
    Brenja, to nie czytaj i nie wysilaj się na chamskie komentarze. Swoim zachowaniem na forum nie osiągnęłaś dna. Ty w nie pukasz od spodu.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • manon.lescaut4 20.06.19, 15:48
    Otóż to, brenya nie potrafi napisać ani jednej wypowiedzi, w której nie zgadza się z inna forumka, bez obrażania jej, za to przepełnia ja litość w stosunku do mordercy dziecka. To jest naprawdę zastanawiające. Dodam, ze mordercy, któremu według naszej wiedzy, nie stała się wielka krzywda. Przepraszam, nie pozwolili mu założyć spodni? Ojej, mógł siedzieć w garniturze, czyżby się nie spodziewał nalotu? Skuli go kajdankami? To chyba standard w przypadku podejrzanych o takie czyny? Słyszał gniewne okrzyki w swoją stronę? Chyba tez mógł się tego spodziewać, poza tym były to tylko groźby, bo póki co jest dobrze chroniony, ani go żadna pragnaca zemsty tłuszcza nie dorwie, ani współwięźniowie. No faktycznie biedak, zlitujmy się nad nim (obrażając przy tym każdego, kto myśli inaczej).
  • brenya78 20.06.19, 16:08
    Cala Twoja wypowiedz swiadczy o tym, ze jednak mam racje w mojej ocenie Ciebie. Z d..y twierdzenia, z d..y wnioski, jakies durne aluzje o litosci w stosunku do mordercy dziecka. Jak w ogole polemizowac z takim BELKOTEM?
  • manon.lescaut4 20.06.19, 16:15
    Uderz w stół.
  • sofia_87 20.06.19, 18:10
    Jedyny bełkot w tym watku brenya, to jest Twoim dziełem
  • nangaparbat3 20.06.19, 17:31
    To nie chodzi o litość dla mordercy dziecka, tylko o PRZESTRZEGANIE PRAWA.

--
  • sofia_87 20.06.19, 18:11
    No popatrz, a morderca dziecka jakoś nie przestrzegał tego prawa...
  • nangaparbat3 20.06.19, 18:17
    Więc zostanie słusznie ukarany odebraniem wolności.

--
  • sofia_87 20.06.19, 18:25
    Tak, to rzeczywiście adekwatna kara za odebranue zycia dziecku w okrutny sposób...
  • nangaparbat3 20.06.19, 18:48
    Oczekuję propozycji.

--
  • sofia_87 20.06.19, 19:12
    Nigdy nie ukrywalam, że jestem zwolenniczką kary śmierci
  • nangaparbat3 20.06.19, 19:18
    Teraz to nawet modne, nie?

--
  • sofia_87 20.06.19, 20:38
    Jak nie było modne też byłam
  • nangaparbat3 20.06.19, 21:17
    Jasne. Podziwu godna konsekwencja.

--
  • sofia_87 21.06.19, 09:04
    Też tak sądzę smile
  • brenya78 20.06.19, 19:36
    "Nigdy nie ukrywalam, że jestem zwolenniczką kary śmierci"

I to właśnie eliminuje cię z dyskusji z normalnymi ludźmi.
  • sofia_87 20.06.19, 20:39
    Jeśli siebie zaliczasz do tych "norealnych ludzi" to przyjmuje to bez żalu smile
  • brenya78 20.06.19, 19:40
    I jeszcze jedno, bo mi się skojarzyło. Podejrzany o zamordowanie Kristiny był podobno narodowcem/wyklętym. Być może, tak jak ty, był zwolennikiem kary śmierci (śmierć wrogom ojczyzny, gejom i lewactwu). Tępa złość i agresja siedząca w człowieku od lat. Zobacz do czego go to zaprowadziło i wyciągnij wnioski, bo taka sama tępa złością i agresja się kierujesz.
  • sofia_87 20.06.19, 20:43
    Nie mam wątpliwości nic wspólnego z narodowcami, z wykletymi tym bardziej, mam przyjaciół ze srodowiska LGBT.
    Do zbrodni pana skłoniła bardziej jego psychopatia niż poglądy.
    Nie widzę powodu wyciągania wniosków, z tego nic dla mnie nie wynika, ja nie zamierzam nigdy nikogo mordować
  • brenya78 20.06.19, 20:46
    "ja nie zamierzam nigdy nikogo mordować"

Nie mów hop. Z taką nienawiscia do ludzi jaką masz w sobie + prostactwo poglądów, żebyś się nie zdziwila do czego możesz być zdolna.
  • sofia_87 21.06.19, 09:07
    Ja nie mam w sobie nienawiści do ludzi, a jedynie do zbrodniarzy, to znacząca różnica.
    Byłabym wdzięczna gdybyś zachowała kulturę pisząc do mnie, to że nasze poglądy nie są zgodne nie oznacza, że musisz mi zarzucać "prostactwo pogladow" , raczej sobie samej wystawiasz tym świadectwo
  • brenya78 21.06.19, 10:57
    "Ja nie mam w sobie nienawiści do ludzi, a jedynie do zbrodniarzy, to znacząca różnica. "

Człowiek skażony nienawiścią do kogokolwiek to biedny człowiek. Nienawisc rodzi nienawisc.
  • sofia_87 21.06.19, 12:16
    A poblazaie przestępcom rodzi kolejne przestępstwa.
    Dla mnie jesteś po prostu pozyteczna idiotka
  • katja.katja 21.06.19, 12:20
    Nie dopuszczanie do samosądu w więzieniu to nie jest pobłażanie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • sumire 21.06.19, 12:47
    sofia_87 napisał(a):

> A poblazaie przestępcom rodzi kolejne przestępstwa.
    > Dla mnie jesteś po prostu pozyteczna idiotka

Tu nie chodzi o pobłażanie przestępcom.
    Proszę, dr hab. Marcin Matczak: "Nawet człowiek przyznający się do winy musi być traktowany jako niewinny do czasu prawomocnego skazania. Bo nie chodzi tu o niego, ale o zasadę - znamy zbyt wiele przykładów wymuszania przyznania się do winy, by zrezygnować z tej zasady. Każdy wyjątek to wejście na równię pochyłą".
    Rozumiesz? Jeśli nie, może niech ci mąż wytłumaczy. Trzeba oddzielać prawo od osoby, jeśli nie będziemy tego robić, prawo stanie się zbędne.
  • brenya78 21.06.19, 12:51
    "A poblazaie przestępcom rodzi kolejne przestępstwa."

No tak, jak dla kogos prawa czlowieka = poblazanie przestepcom, to nie bedzie miedzy nami plaszczyzny porozumienia.
  • nangaparbat3 20.06.19, 21:18
    A czym jest "kara śmierci" jak nie morderstwem z premedytacją w majestacie prawa?

--
  • fornita111 21.06.19, 10:52
    Jest mniejszym zlem- czyli optymalnym rozwiazaniem.
  • katja.katja 21.06.19, 11:46
    Nie ma mojej zgody.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 21.06.19, 21:02
    Mniejszym niż co? Człowieka niebezpiecznego można izolować, nawet do końca życia.

--
  • fornita111 21.06.19, 22:45
    Nie masz racji. Zawsze istnieje ryzyko, ze taki ktos ucieknie, ze bedzie jakas katastrofa i on wydostanie sie na wolnosc. Tego nie wykluczysz NIGDY calkowicie- tak jak skazywania niewinnych (argument drugiej strony). Wiec tak, zabijanie takich jest wg mnie mniejszym zlem. A zlem tylko dlatego, ze istnieje ryzyko, ze ktos niewinny zostanie skazany i stracony. Bo to, ze spoleczenstwo nie bedzie dozywotnio utrzymywac mordercy akurat uwazam za dobro. (I male p.s- w naszym kraju, przy naszych obecnych wladzach jestem zdecydowanie przeciwna wprowadzeniu kary smierci. Ale teoretycznie uwazam ja za wlasciwa- i moralnie i z praktycznego punktu widzenia)
  • dyzurny_troll_forum 20.06.19, 10:34

> Za to lubię polskie więzienia.

To się przeprowadź...

> Odpowiednich ludzi inni osadzeni traktują odpowiednio.

Komunista Józek na czele Trybunału Ludowego dokonuje aktu samosądu...

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • milva24 20.06.19, 10:39
    Nie martw się, strażnicy dopilnują żeby mu się nic nie stało.
  • z_pokladu_idy 20.06.19, 11:30
    Zawsze obrywa ten niżej w hierarchii, a więzienia też swoją mają. My się za to cieszymy, że ktoś, kto już ma brudne łapska robi to, co nam najniższe instynkty podpowiadają, a sami możemy zostać w radosnym przekonaniu o własnej nieskazitelności.
  • kalina_lin 20.06.19, 12:33
    Mów za siebie. Ja się nie cieszę.
  • brenya78 20.06.19, 12:48
    "My się za to cieszymy, że ktoś, kto już ma brudne łapska robi to, co nam najniższe instynkty podpowiadają, a sami możemy zostać w radosnym przekonaniu o własnej nieskazitelności. "

Otoz to!
    Same niewinne lelije, muchy by nie skrzywdzily, ale rekami innych to by chetnie zamordowaly, dreczyly i ponizaly.
  • sofia_87 20.06.19, 13:37
    To teraz poczytaj sobie o obrazeniach jakie miało to dziecko, jak było udreczone i ponizane i postaraj się choć trochę współczuć ofierze, a nie oprawcy
  • snakelilith 20.06.19, 14:11
    Współczucie ofiarze, a krwawa rządza zemsty, to są dwie różne sprawy. Tej dziewczynki nie wskrzesisz torturując sprawcę, a staniesz się tylko taką samą kanalią jak on. Ale wątpię, czy to rozumiesz.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
  • sofia_87 20.06.19, 15:33
    Ale być może w ten sposób można ocalić inne dzieci, których ten konkretny sprawca nie zamorduje.
    Jakoś mnie nie dziwi to, że akurat Ty snake stajesz po stronie katow.
    Btw sądzisz, że żołnierze państwa podziemnego wykonujący wyroki śmierci na kolaborantach byli takimi samymi kanaliami jak kolaboranci?
  • agata16.06 21.06.19, 19:50
    Czy cywilizowane zatrzymanie podejrzanego ( niech mąż - prawnik wytłumaczy ci czym rózni sie podejrzany od oskarżonego i od skazanego, bo to ważne). spowoduje, ze zacznie on mordować kolejne dzieci??????
  • manon.lescaut4 20.06.19, 15:51
    Tak gwoli wyjaśnienia: nie staniesz się taka sama kanalia jak on. On zadźgał nożem i poderżnął gardło DZIECKU! Nawet gdyby ktoś zastosował oko za oko, to moralnie stałby jednak stopień wyżej od niego.
    NIE, nie popieram linczow ani samosądów, ani nie wzięłabym w nich udziału.
  • brenya78 20.06.19, 16:09
    "Nawet gdyby ktoś zastosował oko za oko, to moralnie stałby jednak stopień wyżej od niego."

Ja pierdziu...
  • manon.lescaut4 20.06.19, 16:23
    No pierdziuj sobie na zdrowie. Kodeks karny jest długi i zawiera cały wachlarz przestępstw i kształtował się przez cale wieki jak nie tysiąclecia. Właśnie po to, by ustalić jakaś hierarchie złych czynow. Podobnie w więzieniach są ludzie z różnymi wyrokami, nie każdy odsiaduje dożywocie, nie każdy jest morderca. A zabójcy tez są rożnego kalibru i taki, który zabija niewinne, słabsze od siebie i niespodziewające się tego dziecko jest groźniejszy i bardziej zwyrodniały od kogoś, kto na przykład mordercę swojego dziecka dziecka w akcie rozpaczy i zemsty zabił. Mam przypomnieć wątki, w których forumki hipotetycznie rozważały, co by zrobiły, gdyby ktoś skrzywdził ich dziecko? Nie raz padała wypowiedz „zabiłabym”. Czy to znaczy, ze niczym nie różnią się od Jakuba A.?
  • kalina_lin 20.06.19, 16:56
    Czym innym jest poziom emocji kiedy myślimy o śmierci swojego dziecka, a czym innym radość z tego, że banda zwyrodnialców bezkarnie popelnia przestępstwa podczas odbywania kary.
  • sofia_87 20.06.19, 18:13
    Może to jest po prostu radość z tego, że ten konkretny zwyrodnialec nie tknie już naszego dziecka
  • danaide 20.06.19, 21:08
    Wiesz, w więzieniach też siedzą ojcowie dzieciom i też mają jakiś poziom emocji, któremu dali wyraz. Oni darli się przez kraty. Ematki klepaly w klawisze. Zarówno więźniowie jak i ematki będą mieć utrudniony dostęp do kolesia, który zaciukał dziecko. Bo tak w praktyce działa system.

Nie wiem czy pamiętacie sprawę zabójstwa 4-letniego Daniela z Wielkiej Brytanii. Skrajnie wygłodzonego. Też, zdaje się, przeszkadzał. Obydwaj sprawcy już nie żyją. Matka popełniła samobójstwo, później znaleziono martwego ojczyma.

Mam powiedzieć, że mi ich żal? Czasem natrafiam w tych artykułach na drobny szczegół. Drobny szczegół obrazujący straszliwe cierpienie dziecka. Cierpienie nie do wyobrażenia.

A tu wielkie oburzenie, bo więźniowie użyli słów powszechnie obraźliwych wobec aresztanta.
    Z zachowaniem wszelkich proporcji - nie rozśmieszajcie mnie.
  • nangaparbat3 20.06.19, 21:21
    Za to ty rozśmieszasz pisząc o pikających serdeszkach osadzonych. Więzień jest godzien współczucia o ile nienawidzi innego więźnia - to jakieś takie myślenie. ROTFL

--
  • danaide 20.06.19, 21:26
    Ja nie współczuję innym więźniom. Ja daję im prawo do posiadania emocji i wyrażania adekwatnie do posiadanego poziomu intelektualnego. Niech sobie krzyczą. Napisałam o utrudnionym dostępie, bo tak to zadziała w praktyce. Matka Madzi niby żyje sobie jak w Orange is the New Black? Ano nie, siedzi w odosobnieniu i mają na nią oko.
  • danaide 20.06.19, 21:27
    Poza tym pragnę zauważyć, że jeśli coś tu pika, to głównie Twoje serduszko w odniesieniu do Człowieka.
    A Człowiek Człowiekowi Wilkiem.
  • nangaparbat3 21.06.19, 21:11
    Nie rozumiesz.
    Łamanie prawa przez tych, którzy mają przestrzegania go pilnować, jest niebezpieczne dla wszystkich. I nie chodzi mi tu o fakty, ale o opinie części piszących, którzy wydają się być przekonani, że służby więzienne powinny przymykać oko. To by było barbarzyństwo.

--
  • wapaha 22.06.19, 09:59
    " To by było barbarzyństwo."

Wcale nie barbarzyństwo
    Prawo starotestamentowe
    Tak nakazuje Bóg - oko za oko a ząb za ząb
  • brenya78 22.06.19, 10:48
    "Tak nakazuje Bóg - oko za oko a ząb za ząb"

To już wszystko jasne dlaczego nie widzisz postępu cywilizacyjnego tylko zjazd ku zagladzie. Skoro postępem jest dla Ciebie kodeks Hammurabiego to rzeczywiście się nie dogadamy 😄😄😄😄 proponuje jedź do jakiegoś kraju typu Iran, gdzie jeszcze nadal obcinają ręce złodziejom a morderców krzyżują publicznie - będziesz w RAJU!
  • wapaha 22.06.19, 16:04
    Plociuch. Pierwsza i jedyna używasz słowa "postęp". I strasznie emocjonalna jesteś, wyluzuj, bo ciśnienie niepotrzebnie ci podskoczy
  • agata16.06 22.06.19, 20:18
    "Oko za oko, ząb za ząb" - przyjmijmy, ze masz wypadek samochodowy, w którym ginie czyjes dziecko. Tfu, tfu,tfu, nikomu nie zyczę, oby to nigdy sie nie zdarzyło, ale niech to posłuzy za przykład. I rodzice tego dziecka w ramach zemsty(?) czy tez owego "oka za oko" zabijaja twoje dziecko. Ot ktos czyha pod szkoła i wjeżdza w nie z impetem.... Jest 1:1 Brrrr, az strach się bac.
  • wapaha 22.06.19, 21:34
    Co Ty masz z tymi wypadkami ?
    Jakiś problem w rozumieniu znaczenia słów ?
    Nie odróżniasz zaplanowanego perfidnego zwyrodniałego morderstwa od wypadku ?
  • danaide 22.06.19, 22:15
    Nie chodzi Ci o fakty? A szkoda. Bo fakty na razie są takie, że na razie współosadzeni jedynie zdołali się drzeć.
    Zaiste, barbarzyństwo.
  • nangaparbat3 20.06.19, 17:34
    Brawo, brawo! Ja tego nie zrobię, ale fajnie, jak kto inny - ten morderca też najpierw chciał się kimś wysłużyć.

--
  • wapaha 21.06.19, 09:01
    snakelilith napisała:

> Współczucie ofiarze, a krwawa rządza zemsty, to są dwie różne sprawy. Tej dziew
    > czynki nie wskrzesisz torturując sprawcę, a staniesz się tylko taką samą kanali
    > ą jak on. Ale wątpię, czy to rozumiesz.
    >

Chyba jednak nie taką samą - bo jest różnica w przyczynach takiego zachowania. On pozbawił zycia ot tak, jemu coś będzie zrobione JAKO KONSEKWENCJA jego działań ( nie wiem o co kaman z torturami bo nie czytałam całej tej odnogi ale mierzi mnie porównywanie ludzi popuszczujacym swym popędom i kaleczącym społeczeństwo do ludzi nie mających w sobie zgody na takie zwyrodnienia)
  • nangaparbat3 21.06.19, 21:16
    Wiesz co? W 1982 roku widziałam ludzi walczących na barykadzie z zomowcami. Byłam w 100% po stronie tych z barykady, ale patrząc uświadomiłam sobie, że po obu stronach ludzie są tacy sami - tacy, co czują potrzebę fizycznej walki. Uzasadnienie jej, ideologiczne, to sprawa drugorzędna. Jeśli znęcasz się nad kimś w najszczytniejszych intencjach czy w majestacie prawa, dalej się nad nim znęcasz.

--
  • wapaha 21.06.19, 21:46
    Nie ma czegoś takiego jak czyste intencje w "znęcaniu się"
    Tu nie ma intencji-jest konsekwencja. Ktoś, kto świadomie, z pełną premedytacją łamie prawo nie ma wg mnie prawa, by ono było dla niego łagodne
  • katja.katja 20.06.19, 14:44
    Ofierze w tym momencie i tak wszystko jedno.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 21.06.19, 21:17
    Jej bliskim nie. Ale co gorliwsi atakują i rodzinę.

--
  • agata16.06 21.06.19, 08:26
    Współczuję ofierze. Ofierze, nie oprawcy! Natomiast w tej chwili Jakub A jest jedynie podejrzanym(!). Tomasz Komenda też był rzekomo mordercą, oprawcą, zwyrodnialcem......
    Zaczekajmy na proces.
    Jeżeli udowodni mu się morderstwo powinien byc osadzony, skazany na długie więzienie. Ale po procesie.
    Czy chcemy upodabniac się do metod stalinowskich czy hitlerowskich?
  • aguar 20.06.19, 13:46
    "Za to lubię polskie więzienia."
    A ja mam odwrotnie, właśnie to mnie totalnie przeraża. Nigdy nie wiesz, czy nie trafisz kiedyś do więzienia. Kara polega na pozbawieniu wolności, życiu bez luksusów, ale podstawowe potrzeby powinny być zaspokojone, m.in. nietykalność fizyczna. Poza tym najlepiej jakby więźniowie mogli pracować na swoje utrzymanie i byli poddani sensownej resocjalizacji.
  • astrologia333 20.06.19, 13:56
    To nie tylko polskie więzienia. Naiwność, wierzyć, że tak.
    Nie bierzesz pod uwagę tego, że do więzienia trafiają przestępcy. O ile od przykładowo przestępcy podatkowego np możesz wymagać jako takiego zachowania. O tyle od całej masy innych z wyrokami ciężkiego kalibru, z zaburzeniami, socjopatów i innych prostych ludzi przemocą zdobywających to czego chcą już nie dasz rady tego wyegzekwować szczególnie w grupie. Nie można takuch cech włożyć do kieszeni, po przekroczeniu więzienia. Wiara w to, że przestępcy z innych krajów to potrafią jest trochę dziwna.
  • aguar 20.06.19, 14:04
    Wiem, że nie tylko w polskich tak jest. Czasem się zastanawiałam nad tym czy nie dałoby się, aby były osobne więzienia dla przestępców, którzy dopuścili się przemocy fizycznej i osobne dla pozostałych. Bo ja np.mogę być pewna, że do tej pierwszej grupy nie trafię (więc niech się pozabijają), ale do drugiej, to moim zdaniem każdy może trafić przez jakiś błąd, pomyłkę, zaniedbanie...
  • sofia_87 20.06.19, 15:35
    To nie byłoby źle rozwiązanie z tymi oddzielnymi wiezieniami
  • astrologia333 20.06.19, 17:55
    Podobno osoby podejrzane nie są umieszczane z osobami skazanymi.
    Co ciekawe jak zwykle duchowni to inna kategoria ludzi: za sam fakt bycia kapłanem ma się jednoosobową cele.

Najgorzej zapewne jest w miejscach gdzie łączy się skazanych za najgorsze zbrodnie.
  • brenya78 20.06.19, 14:47
    Ameryke odkrywasz? Przeciez kompletnie nie o to chodzi w watku!
  • astrologia333 20.06.19, 15:00
    Przestań mnie przesladować. Odpowiadam na post aguar, nie Twój. Mam prawo, nie będziesz mi dyktować co i komu mam pisać.
  • nangaparbat3 20.06.19, 17:40
    Kolejna z "polską" szajbą.
    Aguar zacytowała wątkodajka. Którego poglądów bronisz jak lwica. Ale wystarczy że zacytowała, już histeria.

W latach siedemdziesiątych w gmachu tvp ktoś zgubił parasolkę. Powiesził w windzie kartkę: Zgubiłam parasolkę, japońską. Uczciwego znalezcę..."
    Ktoś przeczytał i dopisał: A polska to pies?
    Wybuchła afera. W telewizji w windzie ktoś pisze, że "Polska to pies"! Wzywano na przesłuchania pracowników, prowadzono regularne śledztwo.
    Jesteś godną kontynuatorką tamtego wiariactwa.

--
  • astrologia333 20.06.19, 17:48
    To do mnie?
  • nangaparbat3 20.06.19, 18:19
    A do kogóż by?

--
  • astrologia333 20.06.19, 18:34
    Nie wiem, może do kogoś, do kogo twoje urojenia pasują?
    Otóż zapamiętaj sobie, nie życzę sobie abyś mi wkładała w usta czy pod palce itp: emocje, słowa, myśli, czyny - których nie nie czuję, nie wypowiadam, nie myślę, nie robię.
    Jak masz z tym problem, bo Ci się coś uroiło, to sobie jakoś z tym poradz.

Rozumiem, że czymś Ci podpadłam - ale hamuj się odrobinię.

Augar zacytowała właśnie ten fragment z całego ślinotoku autora, który przedstawiał błędne info, dla gównoburzy i się do niego odniosła, a ja odniosłam się do tego. Czego tutaj nie rozumiesz?
  • nangaparbat3 20.06.19, 18:52
    Owszem, podpadłaś mi nawoływaniem do przemocy, w sąsiednim wątku. To raz.
    Dwa. Aguar po prostu zacytowała - mogła spokojnie pominąć przymiotnik "polskie", nie zmieniłoby to w niczym sensu jej wypowiedzi. Ale ty się uczepiłaś.
    Poza tym piszesz okropnie agresywnie.

--
  • astrologia333 20.06.19, 19:04
    Wyjatkowo łatwo Ci podpaść, nie przeszkadza Ci to namiętnie krytykować tych, którym podpadł sprawca. Z tego tytułu będziesz teraz za mną latać i czepiać się bo coś sobie uroiłaś.

Owszem zmieniło by o tyle, że ja MIĘDZY INNYMI rzeczami, które napisałam odnośnie postu aguar - nie włożyłambym tam dwoch zdań odnoszących się do Polski.
    Reszta posta była bez związku z Polską, czy nie polską.

A teraz udowodnij mi, że nawoływałam do przemocy? Czekam. Zdaje się, że wydałaś wyrok bo coś sobie uroiłaś...co z deginicji kłóci się z twoją postawą love and peace.

Pisze agresywnie - ciekawe, bo to chyba tylko kwestia odbioru i uprzedzeń. Ideale.

Moje nie życzę sobie, jest okropnie agresywne w stosunku do twoich pięknych, bezemocjonalnych słów: kolejna z szajbą.
  • nangaparbat3 20.06.19, 19:13
    Tamta twoja wypowiedź została usunięta - jest to swego rodzaju dowód.
    Wiesz co mnie wkurza w twoich tekstach? Udawanie (może nawet przed samą sobą), że kierujesz się rozsądkiem, nie emocjami.

--
  • katja.katja 20.06.19, 19:17
    Wyczuwam starą forumowiczkę, która to? Ostatnio zniknęła "jemgluten", to łona?

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 20.06.19, 19:19
    Nie mam pojęcia. Rzadko zapamiętuję konkretne nicki. Ty to oczywiście co innego big_grin

--
  • astrologia333 20.06.19, 19:25
    Przecież dopiero co byłyśmy przyjaciółkami z instagrama. Lamiesz me 💓.
    😂😂
  • astrologia333 20.06.19, 19:24
    Dowód na co? Rozumiem, że usuwane posty są tylko z jednego powodu. Twoje namiętnie klikanie zapewnie nie miało z tym nic wspólnego. Podejrzewam.
    Zawsze możesz opowiedzieć własnymi słowami. Napisałam w tych innych wątkach kilkanaście ( jak nie więcej postów). Domniemam, że nie pisałam na inny kompletnie irracjonalny temat i w nieznanym języku.

Nie obchodzi mnie, co Cię denerwuje w moich postach. Jakie to ma znaczenie?
    Na jakiej podstawie wmawiasz mi, że kieruje się emocjami? Ja rozumiem, że bardziej Ci to pasuje do obrazka.
    Nijak nie mogę sobie wyobrazić emocji praktycznie żadnej użytkowniczki piszącej na dany temat na choć 50% jeśli nie kropkuje co 3 słowa.

Nie zmieniaj tematu. Czekam na dowód do nawoływania do przemocy i utożsamiania moich poglądów z autorem, do którego w tym wątku wystosunkowałam niepochlebny pierwszy post.
  • lauren6 20.06.19, 15:10
    Komenda też był odpowiednio traktowany. Przez 18 lat. Teraz za każdy rok tych tortur pewnie zapłacimy koło miliona złotych.
  • danaide 20.06.19, 21:22
    Czy wyście pogłupiały z tym Komendą?

To że zdarzają się pomyłki nie oznacza, że wszyscy siedzą za niewinność (nawet jeśli spora część tak twierdziwink ), a więźniowie biorą się z łapanki. Porównywanie polskiego więzienia i gułagu? Miej proporcje, mocium panie. Mamy na razie podejrzanego, ale dla ilu osób wina w tym wypadku JUŻ jest bezsporna - inaczej niż w sprawie Komendy? Bywają i takie sprawy.

Więzienie to nie kolonie AI dla dorosłych. Kara ma określone cele.
    A w erze informatycznej, gdy o wszystkich tych sprawach jest głośno na całą Polskę/świat nie należy się dziwić, że emocje są mocno podkręcone. Rządzenie takim społeczeństwem to także wyzwanie dla państwa.
  • agata16.06 21.06.19, 08:23
    Czy jesteś prowokatorem?
    Spróbuje jednak cos ci wyjasnic mając mierna nadzieję, że cos zrozumiesz.
    Czyn, o który jest PODEJRZEWANY Jakub A budzi wyjatkową odrazę, jest ohydny itd. Tu wszyscy się zgadzają.
    Nie wiemy czy Jakub A jest zdrowy psychiocznie. Jeżeli tak, powinien byc osądzony i skazany ( z prawem do obrony- obrońca z wyboru lub urzędu).
    Jeżeli jest chory psychicznie - osadzony ( byc może dozywotnio) w szpitalu psychiatrycznym. Wcale tam mu dobrze nie będzie.
    Jeżeli biegli orzekna, ze jednak w chwili popełniania tego, powtarzam ohydnego czynu, strasznej zbrodni, był poczytalny to - patrz wyżej. Proces i więzienie. Długoletnie.
    Podejrzany jest w chwili obecnej TYLKO podejrzanym. Może, choć prawdopodobnie nie jest, niewinny ( vide casus Tomasza Komendy).
    Póki SĄD nie udowodni mu winy w polskim prawie ( czy dotyczy to państwa pis tego nie wiem) istnieje domniemanie niewinności.
    Osoba tymczasowo aresztowana ma jednak jakieś prawa. Prawa zwyczajnie ludzkie. I nawet jeżeli mamy do czynienia ze zwyrodniałym mordercą to:
    - środki podjęte przy aresztowaniu powinny byc adekwatne do sytuacji ( zwrócił na to uwage RPO). Wyciaganie go poso, w slipkach, itd jest nieadekwatne i bezsensowne. Chyba, że chodzi o prymitywna zemstę.
    - od wymierzania sprawiedliwości jest sąd a nie współwięźniowie. Ot tak po prostu!
    Stała się rzecz straszna. Okropne morderstwo kotokolwiek zabił bezbronne dziecko powinien ponieść surowa karę. Ale jak juz kilkakrotnie wspomniałam karę orzeczona przez sąd.
    Czy Tomasz Komeda, który przesiedział wiele lat w więzieniu i był maltretowany przez współwięźniów był winny? A nawet brat prezesa pis-u ( ówczesny minister sprawiedliwości) nazwał go zwyrodnialcem i domagał się , chyba, dozywocia.
  • wapaha 21.06.19, 09:08
    "- środki podjęte przy aresztowaniu powinny byc adekwatne do sytuacji ( zwrócił na to uwage RPO). Wyciaganie go poso, w slipkach, itd jest nieadekwatne i bezsensowne. Chyba, że chodzi o prymitywna zemstę."

A kim ty jesteś by tak twierdzić. ? Przełożonym , który wydał rozkaz ? Policjanci mają szybko i sprawnie przeprowadzić akcję, bez narażania na zagrożenie dla siebie, dla innych i dla samego podejrzanego. Pomyślałąś, że na miejscu ( w domu) być może trzeba było zabezpieczyć dowody? Koleś zaszlachtował dziewczynkę, była masa krwi , może była na ubraniach ? Mieli mu je zakładać, czy tracić czas na szukanie nowych ? CZAS-bo o nim mowa jest bardzo ważny, bo jest tylko 48 h by postawić zarzut i wsadzić do aresztu. Boso był wyprowadzany- byc może miał na miejscu jedne adekwatne do pogody obuwie i było ono we krwi ? W sądzie już dano mu klapki

-"od wymierzania sprawiedliwości jest sąd a nie współwięźniowie. Ot tak po prostu!"
    Ty również nie jesteś od tego a kłapiesz dziobem to co w internetach przeczytasz i przyjmujesz za prawde objawioną. Nie znasz się na czynnościach prokuratora i policji ale powtarzasz bezmyślne frazesy.

- "Czy Tomasz Komeda, który przesiedział wiele lat w więzieniu i był maltretowany przez współwięźniów był winny? A nawet brat prezesa pis-u ( ówczesny minister sprawiedliwości) nazwał go zwyrodnialcem i domagał się , chyba, dozywocia." -odwal się już od Komendy ..to żenujące jak nazwisko tego człowieka pojawia się w tej sprawie. To go obraża - i aż dziwne że poruszone zachowaniem policji wobec podejrzanego o zarżnięcie dziecka nie mają z tym problemu
  • agata16.06 21.06.19, 19:48
    Jestem obywatelem. Wystarczy?
    Obywatelem, który ma prawo ( jeszcze je ma) żądać od państwa, zeby w przypadku zatrzymania/aresztowania/ przeszukania ( a może się to przytrafić każdemu) właściwe organy: sąd,policja,prokuratura itd, stosowały srodki ADEKWATNE DO SYTUACJI. Tak, zeby , gdy zatrzymany NIE stawia oporu nie rzucać nim o ziemię. Akcja moze być przeprowadzona sprawnie i szybko i przy okazji zatrzymania podejrzanego ( bo jest to jeszcze podejrzany)zabić jego rodzinę czy sąsiadów.
    Zgoda! Na miejscu mogły ( i pewnie były) jakieś slady i dowody, ale najwazniejszym śladem i dowodem był sam podejrzany.
    Pewnie była krew albo jej ślady. Pytanie czy na wszystkich ubraniach?
    Tak, czas jest bardzo ważny, ale nie presadzajmy. Włozenie butów, spodni nie trwa dłużej niż 5 minut- zwłaszcza, gdy nie stawia oporu.
    W sądzie dali mu klapki - ludzcy panowie, nie ma co.
    Tak, nie jestem od wymierzania sprawiedliwości i tego nie robię. Nie bronie podejrzanego ( dziś juz chyba oskarzonego). I nie trzeba znać procedur policyjno-prokuratorskich, zeby nie zgadzać sie ze sposobem potraktowania zatrzymanego.
    Tak, zbrodnia była ohydna.
    Tak, sprawca zasługuje na surową karę.
    Tak, trudno znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie dla morderstwa. Tu tego morderstwa, ale..... podejrzanemu nalezy sie prawo do obrony, do kontaktu z adwokatem, do - jakkolwiek to zabrzmi- poszanowania intymności.
    Nie obrażam Tomasza Komedy - powołuje sie na pomyłke sądową (?) i przytaczam zachowanie wobec niego - współwięźniów i nie tylko. Przypominam, ze przed laty on równiez był traktowany jako kanalia i zwyrodnialec.
    Jestem zdecydowanie przeciw samosądom. W jednym z postów powyżej oposałam hipotetyczną sytuację wypadku komunikacyjnego. Może się zdarzyć, że kierowca ( nawet na co dzień dobry i ostrozny) spowoduje katastrofę komunikacyjna z wieloma ofiarami. Czy nalezy go zlinczować? Czy dopuscić, zeby osierocona matka/żona postanowiły same wymierzyc sprawiedliwość?
    P.S.
    Byłam kiedys świadkiem własnie takiej sytuacji. Kierowcę oslepiło słońce i potrącił na pasach starszą osobe. Zatrzymaliśmy się z mężem, mąż podbiegł do ofiary, która zmarła przy nim. Tłum dosłownie rzucił sie na sprawcę. Żądza zemsty..... Jakież to znajome.
  • wapaha 21.06.19, 20:18
    Ale co z tego, że jesteś obywatelem ? Nie znasz przepisów prawa, przepisów wykonawczych, nie wiesz na czym polega praca prokuratora i policji, nie znasz wszystkich z faktów ze sprawy a zachowujesz sie jakbyś wszystkie rozumu pozjadała. Na jakiej podstawie twierdzisz, że środki były nieadekwatne ? Ktoś rzucił zatrzymanego na ziemie ? Bił go ? Kopał ? Szturchał? Pluł ? Może środki były też niedekwatne w przypadku Kajetana P? Tak łatwo rzucać hasełka z pozycji kompa..

Nie baw się -proszę po raz kolejny- w domorosłego detektywa, Zadajesz głupie , płytkie pytania świadczące o Twoje totalnej niewiedzy

" I nie trzeba znać procedur policyjno-prokuratorskich, zeby nie zgadzać sie ze sposobem potraktowania zatrzymanego."

Czyli z czym DOKŁADNIE ? Konkret proszę. Policja powinna przyjść grzecznie poprosić pana by tak w ciągu 10 minut spakował szczoteczkę, ubrał się w długie spodnie ( mimo 30 stopni na dworze), pożeganł z bliskimi i jeszcze przeprosić że go zatrzymują ? Jak ty to widzisz ? Facet wg rozeznania policji był mordercą, który zarżnął dziewczynkę rozrywając tępym narzędziem jej drogi rodne. Od miesiąca szukał kogs kto pomoże ją zabić. Napisz mi konkretnie jak wg ciebie powinno wyglądać zatrzymanie ?

"Przypominam, ze przed laty on równiez był traktowany jako kanalia i zwyrodnialec."
    Skoro piszesz również, to znaczy, że przyznajesz że 22 latek z tej sprawy był kanalią i zwyrodnialcem. Tym bardziej jestem ciekawa w jaki sposób przedstawisz jak powinno przebiegać zatrzymanie

Tomasz Komenda nie był traktowany jak kanalia i zwyrodnialec- wskaż materiały, w który RÓWNIEŻ jego zatrzymuja tak jak 22 latka

"Jestem zdecydowanie przeciw samosądom. W jednym z postów powyżej oposałam hipotetyczną sytuację wypadku komunikacyjnego. Może się zdarzyć, że kierowca ( nawet na co dzień dobry i ostrozny) spowoduje katastrofę komunikacyjna z wieloma ofiarami. Czy nalezy go zlinczować? Czy dopuscić, zeby osierocona matka/żona postanowiły same wymierzyc sprawiedliwość?"'

Słońce , ty masz albo 15 lat albo nieistniejesz. Bo jak na upośledzenie umysłowe za ładnie się wysławiasz. Nie widzisz naprawdę różnicy między WYPADKIEM a morderstwem z premedytacją ??

• 71tosia 21.06.19, 15:53
    bylabym zdziwona gdys napisal/a ze ci sie to nie podoba. Ale czego oczekiwac jak u ciebie emocje tak prymitywne jak u tych 'godnie' witajacych wiezniow.
  • heavy_metal_thunder 21.06.19, 21:59
    Mam bardziej rozbudowane emocje, niż te ematki co popierają dziki kapitalizm.
  • 71tosia 21.06.19, 23:20
    dziki kapitalizm rozbudzone emocje i pochwala samosądów? Skojarzenia są wynikiem ścieżek neuronowych w naszym mózgu, przyznam ze ty masz te ścieżki nieco dziwne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.