Dodaj do ulubionych

Mój bardzo cenny komentarz...

20.06.19, 16:02
Pamiętam kiedy zaczęła się moja przygoda z "pisaniem" w internecie. Wsiąkłam doszczętnie. Nagle okazało się, że te komentarze (też na forum) ktoś czyta big_grin Ba, czytanie komentarzy było ciekawsze niż czytanie artykułów. Dzisiaj już nie dziwi nic. Komentować można każdy skrawek czyjeś rzeczywistości i nadal ktoś to zauważy, przeczyta. Nawet jeśli ten komentarz to tylko jakaś poza nastawiona na prowokację. Straszno i śmieszno. Ktoś rzuca filmik z matką tragicznie zmarłej dziewczyny i my ją oceniamy. Rozłożymy na najmniejsze składowe i wydamy wyrok. Portal, którego komentatorzy byli symbolem internetowego bagna, rezygnuje z komentarzy. Jednak komuś tych komentarzy już brakuje...

No właśnie, cenne te wasze komentarze w internecie? wink
Edytor zaawansowany
 • miss_fahrenheit 20.06.19, 16:18
  O, ciekawy temat.

  Wobec komentowania w sieci przez przypadkowe osoby (w tym mnie) mam mieszane uczucia. Z jednej strony to dobrze, że można komentować, bo to realizacja wolności wypowiedzi. Bo czyjś pojedynczy komentarz może na kogoś wpłynąć, czasem nawet coś uświadomić, lub chociaż dać sygnał "nie jesteś sam/sama z problemem". Bo jeśli jest tych komentarzy więcej, można stworzyć grupę nacisku realnie wpływającą na zmiany wokół nas.
  Z drugiej strony - taka "grupa nacisku" może też zmienić się w tłum linczujący kogoś za cokolwiek. Jest to tym ohydniejsze, że chowamy się za pozorem anonimowości i wydajemy wyroki i oceny, siedząc często w komfortowych warunkach, z daleka od ocenianej rzeczywistości.
 • lot_w_kosmos 20.06.19, 16:39
  No ty właśnie teraz komentujesz, oceniasz.
  Na dodatek uzurpuhesz sobie w swej wypowiedzi prawo do całkowitej słuszności tego, co tu piszesz.
  Niby to krytykujesz, a sama to robisz.
 • mildenhurst 20.06.19, 16:46
  Nigdy nie komentowałam artykułów. Założyłam nawet wątek o Onecie. Dla mnie komentarze są ważne. Bluzgów i idiotów nie czytam.
 • aandzia43 20.06.19, 16:51
  . Straszno i śmieszno. Ktoś rzuca filmik z matką tragicznie zmarłej dz
  > iewczyny i my ją oceniamy. Rozłożymy na najmniejsze składowe i wydamy wyrok.

  Kto ocenia ten ocenia, nie tylko nie wszyscy, powiedziałbym nawet ze niewielka część użytkowników internetu.  --
  "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
 • jak_matrioszka 20.06.19, 16:52
  Lubie czytać komentarze, dużo bardziej niż pisać smile A co do "cenności" moich, to ujme to tak: jestem tu głównie w celach rozrywkowych, wiec ewentualne merytoryczne komentarze sa raczej wyjatkiem niż reguła.
 • sirella 20.06.19, 17:02
  Czasem w jadłodajni biore do ręki papierową gazetę by poczytać do kotleta, i czuję niedosyt bo komentarzy pod artykułem nie ma sad
 • wapaha 20.06.19, 17:04
  Internet to świetny wynalazek. Umiejętnie korzystając może być ciekawą rozrywką i kopalnią wiedzy ( i o innych i o sobie ). Ale czasami na niektóre komentarze-skóra nosorożca potrzebna od zaraz ( nie wierzę w "to tylko forum", "w ogóle sie nie przejmuję" itd). Internet wszedł do rzeczywistości juz dawno.
 • cauliflowerpl 20.06.19, 17:45
  Lubię czytać komentarze ludzi, których kojarzę, chociażby ze świata wirtualnego. Dlatego lubię fora i grupy a prawie nigdy nie czytam komentarzy pod artykułami.

  Ale.
  Szukałam dziś filmiku, który zobaczyłam w pewnej grupie. Nie chciałam na pracowym kompie włazić na fejsa.
  I weszłam na Wykop. I poczytałam komentarze.
  Jezu.
  Niee, nie będę opisywać, szkoda... komentarza.
 • simply_z 20.06.19, 18:01
  wykop to rak ( nawiązując do ich słownictwa..). A co do komentarzy..dawno dawno temu gazeta w jakimś dodatku pracowym zamieściła komentarze z forum ( nie pamiętam już jakiego), m.in. z moim komentarzem achh ależ byłam dumna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka