Dodaj do ulubionych

Ile urlopu byłoby dobrze?

21.06.19, 11:06
Osobiście tez uważam, ze 26 dni to za mało.
Przydaloby się 30-35 dni urlopu:
epoznan.pl/news-news-95928-500_plus_i_trzynasta_emerytura_to_za_malo._Polacy_chca_dluzszych_urlopow_wypoczynkowych

--
Lato smile
Edytor zaawansowany
  • lauren6 21.06.19, 11:08
    No ja we wrześniu będę miała 0 dni wolnego w 2019 r. Kilka dni dodatkowych, zeby np wziąć w przerwie świątecznej by się przydało.
  • feliz_madre 21.06.19, 11:20
    Jak dla mnie urlopu mogą nie zmieniać, ale dzien pracy mogliby skrócić do 6-godzin. W Skandynawii robili próby - podobno sprawdza się bardzo, wydajność dużo większa.
  • bywalec.hoteli 21.06.19, 11:29
    Tez popieram. I tak wydajność większości pracowników to 2-4h dziennie. Reszta to fejs, internet, posiłki, papieroski, ploteczki itp

--
    Lato smile
  • damartyn 21.06.19, 11:32
    30 dni byłoby ok.
  • chicarica 21.06.19, 12:56
    Jeśli chodzi o ten eksperyment w domu opieki, to akurat się nie sprawdził.
    Ale faktycznie jest tak, że w takiej zwykłej pracy biurowej nie pracuje się 8 godzin, bardzo wielu ludzi ma dużą swobodę w kształtowaniu swojego dnia pracy i rozliczana jest za efekty, a nie za dupogodziny. Przy czym to rozliczanie za efekty wygląda tak, że wykonując całkowicie przeciętny jak na polskie warunki wysiłek, jesteś uważana za absolutną gwiazdę produktywności.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • molik28 21.06.19, 15:40
    Zgadzam się. Zyskaliby pracownicy, a wydaje mi się żeby wydajność by wzrosła. Mniej byłoby obijania. Najgorsi są tacy co w ciagu dnia pitu pitu a potem siedzą po godzinach niby tacy zapracowani. Patologia.
  • ykke 21.06.19, 11:39
    30 dni i 6 godzinny dzień pracy. Ludzie by żyli normalniej

--
    Izka

"Dzień bez śmiechu to dzień stracony"
  • riki_i 21.06.19, 11:42
    IMO dodatkowe 10 dni, czyli 36 dni roboczych. Tyle mieli kombatanci II wojny światowej, jak jeszcze pracowali zawodowo. Taki wymiar urlopu dla wszystkich byłby ok. Plus skrócenie czasu pracy do 7 godzin.
  • triss_merigold6 21.06.19, 11:48
    Nawet bez skracania czasu pracy.
    W tym roku przez rekrutację jest mi potrzebne dodatkowe właśnie circa about 10 dni.
  • milva24 21.06.19, 12:01
    Jak dla mnie 26 dni urlopu wystarczyłoby w zupełności gdyby samorządy zorganizowały z 6 tygodni półkolonii.
  • triss_merigold6 21.06.19, 12:43
    Przecież organizują Lato w mieście.
    Mnie brakuje dni wolnych w trakcie roku szkolnego na załatwienie spraw ze zdrowym dzieckiem.
  • milva24 21.06.19, 13:19
    W moim mieście 2 tygodnie tylko.
  • komorka25 21.06.19, 15:10
    No, owszem, organizują. U mnie zajęcia są od 10 do 14 i to w różnych miejscach, więc nie za bardzo się sprawdza, bo mniejsze dzieci trzeba zaprowadzić na zajęcia i odebrać po nich, a to wymaga dyspozycyjnego opiekuna.
  • molik28 21.06.19, 15:44
    Dla mnie nie. Chcialabym mieć wiecej czasu dla dzieci. Cześciej coś fajnego z nimi robić i mieć więcej czasu dla siebie.
  • chicarica 21.06.19, 12:48
    Ja mam 30 dni plus nieograniczoną możliwość pracy z domu (np. jak jadę do Polski od czwartku do wtorku to czw-pt oraz poniedziałek zgłaszam jako pracę z domu) i 40 godzin rocznie tzw. skróconego czasu pracy (na załatwianie spraw urzędowych, jakieś tam wcześniejsze wyjścia z pracy itp.) i uważam, że wcale nie jest to za dużo.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • chicarica 21.06.19, 12:51
    Aha, i tak normalnie to w piątki po 12 w południe już nie pracuję. I uważam, że te 4-5 godzin w tygodniu pracy mniej w żaden sposób nie odbija się na faktycznej ilości wykonanej pracy, za to wyjątkowo dobrze wpływa na możliwość weekendowego wypoczynku.

--
    ---
  • joanna05 21.06.19, 12:48
    Ja w tym roku pewnie z 60 będę miała. W styczniu było 10, w maju z tydzień. Tydzień w czerwcu i lipcu, dwa tygodnie w sierpniu. To zaplanowane, może coś dojdzie na jesieni i w zimie. Tak, 26 to zdecydowanie za mało byłoby dla mnie.
  • aagnes 21.06.19, 13:15
    Moim marzeniem jest skrocenie dnia do max 7 godzin dziennie albo 4 dni w tygodniu. zrobilabym tyle samo a moze bym troche pożyła. z dojazdami i wiecznym pośpiechem szczegolnie zimą i jesienią w ogole nie ma kiedy zrobić czegokolwiek, wszystko jedno czy dla siebie, czy z dzieckiem, czy posprzatac, czy zakupy, czy jakis wypad za miasto.
    urlop dla rodzicow dzieci wszesnoszkolnych w zwiazku z wydluzeniem wakacji do prawie 3 miesiecy + pierdyliarda dni wolnych w trakcie roku szkolnego powinien wynosić z 50 dni. a tak serio 30 to na luzie kazdy powinien mieć.

--
    Jeśli przechodzisz przez piekło nie zatrzymuj się.
    Winston Churchill
  • zwyczajnamatka 21.06.19, 13:26
    Urlopu powinno być minimum 30 dni w roku, a dzień pracy 6-7 godzinny.
  • allatatevi1 21.06.19, 14:01
    40 dni urlopu 6 godzinny dzień pracy.
  • jeziorowa 21.06.19, 19:58
    Mam ok 60 dni urlopu rocznie i uważam, że to wystarczy. Oczywiście bezpłatnego.
  • bywalec.hoteli 21.06.19, 20:03
    Ale ty masz własna firmę ?

--
    Lato smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka