Dodaj do ulubionych

Czy ematka może dziś jeść mięso?

21.06.19, 13:33
Tak na wypadek, gdyby ematka nie wiedziała, tu jest mapka:

obywatelenieba.pl/2019/06/20/gdzie-katolikom-wolno-jesc-mieso/?fbclid=IwAR1vgc5a8d_QuGUsulo2xUPkJZPVQEezKfTI7X73eoE-CGZFGiI9gMMCDmI
Uważam, że to bardzo istotne informacje, również przy ewentualnym wyborze lokalizacji, w której człowiek ma zamiar kupić domek letniskowy. Co to za radość, gdy człowiek potem nawet nie może gryla zrobić, bo biskup jest żyła i nie wprowadza dyspensy.

--
---
Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
Edytor zaawansowany
  • profes79 21.06.19, 13:40
    Ty się nie śmiej; kilka lat temu byłą sytuacja, gdzie w lewobrzeżnej Warszawie mieli dyspensę a na Pradze już nie (albo na odwrót - zapamiętałem głównie absurd samej sytuacji).

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • betty_bum 21.06.19, 13:42
    Absurd sytuacji polega na tym, że ktokolwiek się do tego stosuje😂
  • saszanasza 21.06.19, 13:50
    betty_bum napisał(a):

> Absurd sytuacji polega na tym, że ktokolwiek się do tego stosuje😂

A kolejny, że tak łatwo można sobie te zakazy zmieniać, wystarczy zwykła decyzja jednego człowieka by zgodnie z prawem kościelnym tu mieć pozwolenie a tam zakaz. Widzę, że prawa boskie są bardzo elastyczne😁

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • chicarica 21.06.19, 14:05
    Absurdem jest już sam zakaz jedzenia mięsa. Nawet jakby ktoś chciał zrobić sobie wyrzeczenie z przyczyn powiedzmy duchowych, to powiedz mi, jakie to wyrzeczenie nie jeść mięsa a jeść ryby, gdy dorsz kosztuje kilkakrotnie więcej niż schab?

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • heavy_metal_thunder 21.06.19, 23:15
    Rezygnujący z mięsa robisz na pewno coś korzystnego dla swojego organizmu. Poza tym wielu ludzi jest tak silnie mięsożernych, że dzień bez mięsa to dla nich naprawdę silne wyrzeczenie.
  • betty_bum 21.06.19, 13:41
    Może, jeśli ma własny rozum, a nie zdaje się na zalecenia facetów w sukienkach, którzy tępią... facetow w sukienkachwink
  • jak_matrioszka 21.06.19, 20:34
    Tepia konkurencje, to akurat jedno z najbardziej logicznych posunieć. Kościół zawsze tepił konkurencje, nawet metody sie mocno nie zmieniły. Ostatnie palenie na stosie odbyło sie całkiem niedawno, ze dwa miesiace temu.
  • kropkaa 21.06.19, 13:46
    Nie specjalnie interesuje mnie tzw. dyspensa i inne zabobony. Amen.
  • molik28 21.06.19, 15:50
    Ematka może wszystko.
  • mid.week 21.06.19, 16:00
    trzeba biskupom wyslac mapkę z info gdzie nie wolno macać dzieci.
  • raczek47 21.06.19, 18:10
    Ale to dotyczy stricte wiernych danej diecezji i tylko oni mają dyspensę właśnie jako konkretnie przypisani wierni,czy np.można sobie podjechać na kotleta z miasta nieobjętego dyspensą do miasta,które jest nią objęte? Uproszczając :dyspensa dotyczy terenu czy ludzi?
  • kropkaa 21.06.19, 20:00
    Raczku, a jakie to zaznaczenie?
  • raczek47 21.06.19, 21:43
    Pytam dla zasady,jak to ma działać w praktyce,bo ja katoliczką się nie nazywam i ta mapa nie ma dla mnie znaczenia.
  • woman_in_love 21.06.19, 18:26
    wtedy schaboszczak w piątek byłby zgodny z polską tradycją narodową i religią.

Stawiam pytanie celowo, bo ssak o nazwie kapibara, został decyzją papieża wpisany w katolickich książkach biologicznych jako ryba. I co? Można? Można! Trzeba tylko odpowiednio zapłacić datków dobrodziejom.
  • cauliflowerpl 21.06.19, 21:54
    Podobno w USA uznano pizzę za warzywo big_grin
  • woman_in_love 21.06.19, 22:05
    To prawda. Wredni kapitaliści i prawackie oszołomy celowo promują w ten sposób falę otyłości u amerykańskich dzieci.

Gdy lewak Obama chciał ratować amerykańskie dzieci i forsował przepisy, mające na celu wprowadzić zdrowe produkty do szkół, to prawackie lobby w Kongresie opłacane przez przemysł i Putina uchwaliło, że: "dzięki sosowi pomidorowemu pizzę można zakwalifikować jako porcję warzyw". I amerykańskie dzieci nadal żrą mrożoną!!! pizzę na stołówkach.
  • kryzys_wieku_sredniego 21.06.19, 21:47
    W upał nie mam ochoty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka